Hloupá WatergateLast Week Tonight

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 235
89 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:264
Počet zobrazení:18 318

Minulý týden byl opravdu náročný. Den co den se objevovala další obvinění ohledně napojení Trumpovy kampaně na Rusko a možnou korupci a střet zájmů. John Oliver se to celé pokusí shrnout a vysvětlit, co nás možná čeká.

Přepis titulků

Dnes v noci na to půjdeme trochu jinak. Pouze tento týden pořad Last Week Tonight budeme probírat něco, co se skutečně dělo během celého týdne. A děláme to, protože posledních sedm dní bylo naprosto šílených. Až natolik, že v pátek v noci naprosto rozbilo Andersona Coopera. Řeknu vám proč. Jeffrey Lord, přispěvatel pro CNN a zarytý zastánce Trumpa, obhajoval další zcela neobhajitelné tvrzení.

Poté Cooper konečně řekl něco trefného. Je to prezident USA. Pokud to chce říkat... I Obama mohl říkat... I kdyby George Bush... Vy byste ho obhajoval, i kdyby se vysral na stůl. Cože? Ano, tohle je profesionální novinář, který řekne, že i kdyby se prezident vysral na stůl, vy byste ho obhajoval.

Ale důležitější je, že Jeffrey Lord to okamžitě nepopřel! Za normálních okolností bych se věnoval tomu, že se na CNN neustále dokola objevuje profesionální zastánce hoven. Ale na to nemám čas. Dnes se budeme věnovat nejnovějšímu vývoji toho, čemu říkáme Hloupá Watergate. Je to skandál, který nese všechny znaky aféry Watergate, ale všichni zúčastnění jsou hloupí a pitomí. Abychom se dostali ke všem událostem tohoto týdne, pokusíme se zodpovědět pár základních otázek.

Co se to kurva děje? Jak velký problém to je? Kam směřujeme? A je tohle skutečné? Začněme s první otázkou. Co se to kurva děje? Odpovědí na to je: "Děje se toho dost."

Vzpomenete si vůbec, jak tento týden začínal? V pondělí se objevila závažná zpráva, na kterou jste už mohli skoro zapomenout. Prozrazení tajemství! Prezident Trump prozradil přísně tajné informace Rusům. Zdroje sdělily Washington Post, že se prezident chvástal před ruským ministrem zahraničí a velvyslancem a prozradil informace rozvědky.

Ano, prezident Trump mohl neúmyslně prozradit tajné informace, jedny z nejtajnějších, ruským úředníkům. Tyto informace byste neměli sdílet ani s nejbližšími přáteli. V Trumpově případě by to byl jeho caddy, kterému říká Steve, ačkoliv se jmenuje Dough, kyblík kuřete z KFC a duch Rogera Ailese. A tehdy během téměř nevinného pondělí se zdálo, že se nic horšího stát nemůže.

Tohle je nejvážnější obvinění učiněné proti prezidentovi v úřadě. Nesnažme se to zlehčit. Comey se blíží do propadlišti dějin. Na ničem jiném nesejde. Tohle je nejvážnější obvinění učiněné proti prezidentovi USA v úřadě. Ukázalo se, že se Alan Dershowitz pletl. Nedovedu si představit, že by se někdy mohl plést ještě víc, ale naštěstí to máme zachycené na fotografii.

Ale jde o to, že tyto zprávy o Rusku hned druhý den zastínila tato zpráva. ABC News potvrdily, že krátce po únorové schůzce bývalý ředitel FBI napsal zprávu, podle které po něm během schůzky prezident Trump chtěl, aby ukončil vyšetřování poradce pro mezinárodní bezpečnost Michaela Flynna. To byl obří skandál!

Rychle vám připomenu, proč FBI Flynna vyšetřovala. Muže, jehož vystupování říká: "Šukám jen na prostěradle, takže neporuším nemocniční rohy." Michael Flynn byl vyhozen, když vyšlo na povrch, že probíral sankce USA proti Rusku s ruskými úředníky. Popřel to tisku, FBI i viceprezidentovu Miku Pencovi. Flynn měl takový škraloup, že před ním Trumpa varovali tehdejší generální prokurátorska Sally Yates i prezident Obama.

Tento týden jsme zjistili, že ho varoval i sám Michael Flynn. Ale Trump za ním i přes to stojí. Trochu to dává smysl. Každé rozhodnutí Trumpovy vlády je tím nejhorším možným. Papírová, nebo plastová? Ta která zabije víc ptáků. Polévka, nebo salát? Mám chuť říct to ošklivé slovo na N. Nejoblíbenější člen The Beatles? To bude asi Yoko. No, vraťme se k tomuto týdnu.

Ve středu, před pouhými čtyřmi dny, což se ale v roce 2017 zdá jako 150 let, Donald Trump promluvil na promoci Akademie pobřežní stráže. To by měla být brnkačka. Pozvedne ducha kadetů a navede je ke světlým zítřkům. Trumpovi během proslovu, snad jen dočasně, vypadlo slovo "jistotou" a pak si stěžoval, jak jsou na něj ostatní zlí.

S žádným politikem v dějinách, a to můžu říct s velkou nepochybností, nebylo zacházeno hůře nebo více neférově. Moment. S žádným politikem nebylo zacházeno hůře? Abrahama Lincolna zastřelil herec. William McKinley byl zastřelen anarchistou. JFK byl zavražděn, samozřejmě, otcem Teda Cruze.

A James Garfield byl postřelen a ve snaze najít kulku, a to je pravda, Alexander Graham Bell vyvinul detektor kovů, který nefungoval, takže lékař musel hledat kulku v břiše hmatem. Neumyl si ruce, takže tím se jeho infekce zhoršila a umíral ve strašlivých bolestech. Ale jo, Alec Baldwin vás občas imituje v televizi, a to je skoro to samé.

Později toho samého dne... Ministerstvo spravedlnosti do zvláštní komise dosadilo bývalého ředitele FBI Roberta Muellera, který měl prošetřit vazby Trumpovy kampaně na Rusko. To je obří posun, po kterém hned následovaly čtvrteční zprávy o Jamesovi Comeyovi. Jeho přítel poukázal na to, co si Comey vzal na tuto inaugurační schůzku. Snažil se vyhnout osobnímu kontaktu s prezidentem.

Pokud se podíváte na video, vidíte, že má modré sako. Stojí v místnosti tak, aby byl co nejdále od Trumpa. Také stojí u modrého závěsu, který má stejnou barvu jako... To si vybral sám? Ano, to místo si vybral, protože chtěl být jako chameleon. Chtěl se kamuflovat u zdi. No tak, Comey.

Pokud měříš dva metry, nemůžeš se schovávat u závěsu. Ale vezmi si hnědý oblek, na ruce si přilep pár listů a lidé si tě budou plést se stromem. Tohle můžeš zkusit. Naštěstí jsme čtvrtek nějak přežili. V pátek se prezident vydal na devítidenní cestu do zahraničí. Ale Air Force One se sotva odlepil od země a stalo se toto. New York Times zveřejnily dokument Bílého domu, podle kterého prezident Trump před 10 dny řekl zástupcům Ruska, že ředitel FBI Comey byl, cituji: "Magor."

Zní to drsně. Na Trumpovu obranu musím říct, že to chápu. Ten chlap se schovává u závěsů. Kdo tohle dělá? Je obří. Vidím ho! Musel by se obléct jako strom.

To je všem jasné. Ten samý dokument, jehož pravost Bílý dům nepopřel, nám přinesl ještě více znepokojující detaily o tom, jak Trump Rusům řekl: "Právě jsem vyhodil ředitele FBI." "Čelil jsem kvůli Rusku velkému tlaku a tímto se to vyřešilo." Téměř se nechce věřit vlastním uším, když slyšíte něco natolik zkorumpovaného. To je, jako by Hillary Clinton odeslala e-mail s předmětem Jak je?

Já můžu za Benghází. Ale moment, tím jsme ještě neskončili. Téměř ve stejnou chvilku, kdy se objevila zpráva o magorovi, nastalo ještě jedno překvapení. Washington Post napsal, že podle vyšetřování FBI o údajné spolupráci mezi Ruskem a Trumpovou kampaní je osobou zájmu jeden z vysoce postavených úředníků Bílého domu. To je také potenciálně obří skandál. Někdo tvrdil, že by jím mohl být Jared Kushner.

To je nepravděpodobné. Přestože je poměrně důležitý a snad dokonce i člověk, rozhodně nemůže být popsán jako osoba zájmu. Je to nejméně zajímavý muž na světě. Je ekvivalentem prázdné místnosti vymalované lasturovou barvou. Je jako sendvič z bílého chleba, který má uprostřed další plátek bílého chleba. Mike Pence tomu říká ďáblova snídaně. To je to nejkratší shrnutí událostí tohoto týdne.

To nás přivádí k otázce, jak velký problém to je? Zdá se to jako docela velký problém. I před tímto týdnem probíhalo několik vyšetřování snahy Ruska ovlivnit volby a možných vazeb na Trumpovu kampaň. Ale nyní byla vznesena vážná obvinění, že se Trump snaží ovlivnit tato vyšetřování. Nyní máme speciální komisi, která se tomu věnuje. Asi byste se museli velmi usilovně snažit, abyste to nepovažovali za velký problém.

A nikdo se nesnaží víc než někteří komentátoři na Fox News. Tohle je šílené. Kde je důkaz nějakého zločinu? Lidé tomuto šílenství propadají. Každodenní hysterie. - Tohle hraničí se šílenstvím. - Jsou pomatení. Toto je skandál bez jakéhokoliv videa, audiozáznamu, bez sexu, bez peněz a bez mrtvol.

Je to nudný skandál. To je prostě směšné. Možnost, že někteří Američané skrytě pracují pro Rusko není nudná, je to scénář televizního seriálu nominovaného na Emmy. Ale mým nejoblíbenějším pokusem, jak tento příběh zlehčit, je ten od Tuckera Carlsona. Je to padouch z pokračování Caddyshacku, který se nějak stal skutečnou osobou.

Tucker se pokusil tento problém zamést pod koberec trikem Jediů. Svět je velmi komplikované místo, o Washingtonu ani nemluvě. To, co si myslíte, že se děje, se často neděje. Páni! To, co si myslíte, že se děje, se neděje. Mluví ke svým divákům jako rodiče k dítěti, které je přistihlo při 69. Není to tak, jak to vypadá. Je to úplně jinak.

Jen jsme matkou zjišťovali, jestli při křičení do zadku uslyšíš ozvěnu. Nic zvláštního se tu neděje. Nic jsi tu neviděl. Ale fascinují je, že jak týden plynul, i někteří na Foxu měli problémy držet se svých názorů. Pamatujete si pana "tohle je nudný skandál"? Tohle je on o dva dny později. Jako první jsem tvrdil, že je tu spousta kouře, ale oheň nevidím.

Ale nyní mám i já obavy. Dokonce i já jsem přestal chápat, co se to kolem mě děje. Mám z toho obavy. Tohle nemůže být dobrým znamením. Moderátor Foxu, který své pochyby není schopný udržet ani po 48 hodin, je jako kanárek v dolech. Ale v tuto chvíli stojí Donald Trump až po pas v mrtvých kanárcích. Vážnost tohoto případu lze pozorovat na tom, že jakmile to zpravodajství začalo rozebírat, členové Trumpovy strany nebyli nikde k nalezení.

Požádali jsme 20 republikánských senátorů a reprezentantů, aby tu vystoupili. Také jsme požádali někoho z Bílého domu, aby se během našeho dvouhodinového vysílání připojil a komentoval poslední zprávy. Všichni odmítli. Zamyslete se nad tím, jak šílené to je.

20 pozvaných, kteří odmítli. To je menší účast než na rozlučce po natáčení filmu o Robertu Durstovi. Bobe, kde podle tebe všichni asi tak můžou být? Jsi fakt úchylný! Někteří republikáni dění kolem Trumpa komentovali. Ale ne tak, jak by si Bílý dům přál. Například John McCaine řekl toto. Myslím, že se blížíme do bodu, kdy to nabude rozměrů Watergate a dalších skandálů, které jsme už prožili.

Je to jako stonožka, která ztrácí botu za botou. Je to jako stonožka, která ztrácí botu za botou. Ale skandál je skutečný a boty nosí lidé. Trumpova vláda je spíš jako lidská stonožka. Hlavně když vezmu úvahu, kolik sraček tím prochází a jak nechutné je to sledovat. Zatímco McCain to přirovnával k Watergate, jiní republikáni zašli ještě dál.

Justin Amash z Michiganu se stal prvním republikánem, který řekl, že na Trumpa by mohla být podána ústavní žaloba. A tady to je! Člen Trumpovy vlastní strany na něj chce podat ústavní žalobu jen čtyři měsíce po jeho zvolení do funkce. To je svým způsobem úctyhodné. Bude to ale ještě horší. Když v Mother Jones zveřejnili článek, ve kterém označili Amoshe za prvního republikána zmiňujícího ústavní žalobu, mluvčí republikána Carlose Curbela z Floridy řekla, že to byl on, kdo jako první z republikánů zmínit ústavní žalobu.

Abychom ale byli fér... Abychom byli naprosto fér... Úplně první osobou, která si řekla, že by neměl být prezidentem, je nějaká neznámá zdravotní sestra v roce 1946. Dělám to už nějakou dobu, ale tohle dítě je to nejošklivější ze všech.

Je to hrozné dítě. A možnost ústavní žaloby je něco, co někteří z Bílého domu berou vážně. Po smršti novinových článků CNN zjistila, že právníci Bílého domu zkoumají, jak by možná ústavní žaloba na Trumpa mohla vypadat. To je dobrá otázka. Jak by ústavní žaloba na Trumpa vypadala? Ironií je, že by ji nejspíše oslavovaly tisíce muslimů v New Jersey.

Tohle celé se zdá jako opravdu velký problém. To nás přivádí k třetí otázce. Kam směřujeme? Pokud doufáte v žalobu nebo rezignaci, měl bych zmínit, kdo by prezidenta nahradil. Kdyby Trump odešel, bylo by to úžasné, ale díky tomu by se prezidentem stal Mike Pence. Připomenu vám, jak se možný budoucí prezident vnímá.

Jsem křesťan, konzervativec a republikán. V tomto pořadí. Jsem křesťan, konzervativec a republikán. V tomto pořadí. Jsem křesťan, konzervativec a republikán. V tomto pořadí. Ocenil bych, kdyby dál pokračoval. Taky jsem blíženec, víla a jsem alergický na lepek. V tomto pořadí. Těhlech šest věcí mě vystihuje. Nezapomeňte to! Mike Pence je zarytým konzervativcem.

V Kongresu se snažil omezit financování plánovaného rodičovství, byl proti zákonu o rovných platech a chtěl zakázat službu gayům v armádě. A byl zastáncem ústavního dodatku, který by manželství omezil pouze na muže se ženou. Jeho nejviditelnějším úspěchem na pozici guvernéra Indiany bylo, když prosadil zákon o svobodě vyznání, kvůli kterému mohli věřící konzervativci odmítnout oddat homosexuální páry. Aby to bylo ještě horší, když se ho několikrát ptali na následky jeho zákona, neustále se vyhýbal odpovědi, až to dopadlo takto.

Myslíte si, že by mělo být i v Indianě legální diskriminovat gaye a lesby? Georgi... Ano, nebo ne. No tak, Hoosieři nevěří v diskriminaci. A já nevěřím v Hoosiery. Co to je Hoosier?

Jak ten termín vznikl? Zní to jako zvuk, který Al Pacino vydá při kýchnutí. Hoosier! Hoosier! Hoosier! Pokud si říkáte, že by ústavní žaloba na Trumpa mohla odstranit i Pence, zamyslete se, co by se stalo potom.

Prezidentem by byl Paul Ryan. To jsou slova, kterým se nevyhneme, ale netušil jsem, že je vyslovím tak brzo. Podobně jako: "Pamatujete si lední medvědy?" Nebo: "Ženský reboot Vincentova světa." Kluci jsou zpět, a tentokrát jsou to holky. A pokud to chcete vyhnat do extrému, tak řekněme, že by i Ryan mohl být odvolán.

Víte, kdo je další v řadě? Nejspíš ne. Asi to nevíte, že? Byl by to Kelsey Grammer. Nejspíš správně předpokládáte, že je to blbost. Ale kdo by to tedy byl? V tomto případě bychom za prezidenta měli Orrina Hatche. Ano, stal by se prezidentem.

Muž, jehož každý výraz jako by říkal: "Vzal jsem si projímadlo, ale bohužel nefunguje." Hatch je noční můrou sám o sobě. Ale než se ponoříme hlouběji do této paranoidní červí díry, na chvilku si oddechněme. Ve skutečnosti, i přestože ta myšlenka mnoho lidí nadchla, je ústavní žaloba z mnoha důvodů běh na dlouhou trať. Vyžadovalo by to většinu hlasů sněmovny, kterou teď ovládají republikáni.

Poté by obvinění prezidenta vyžadovalo 2/3 hlasů senátu, který je nyní také ovládán republikány. Pravděpodobné je, že to Trump ustojí a bude dál vládnout. To by nikoho nemělo překvapovat. Proč by pro něj tohle měla být konečná? Konečná pro Trumpa se objevila už několikrát, ale nikdy se mu nic nestalo. Pamatujete, když nechtěl odmítnout podporu Davida Duka?

Neměla to pro něj být konečná? A co když zesměšňoval rodinu s válečným oceněním? To musela být konečná, ne? A co záběry Access Hollwood? Všichni si mysleli, že další zastávka tohoto autobusu je konečná! Ale zdá se, že když jde o prezidenta Trumpa, vždy se přiblíží ke konečné, ale nikdy tam nedojede. Konečnou pro něj namaloval M.

C. Escher. Já vím, já vím! Sledování vývoje Hloupé Watergate vás může pohltit. Může se zdát, že se posledních pár týdnů nic jiného nedělo. Je nebezpečné tomu věřit. Něco se dít muselo. Tato vláda zavedla několik změn, které mnoha lidem mohly uniknout. Jeff Sessions zvýšil tresty za drogy a zrušil změny učiněny Obamovou vládou. Dnes večer bylo oznámeno, že se Trump pokusí osekat Medicaid a další sociální benefity.

Zítra může vláda rozhodnout, zda ukončí klíčové příspěvky Obamacare, čímž by se okamžitě rozpadlo tržiště s pojištěními. Ta sestra z roku 1946 měla naprostou pravdu. Byl tím nejodpornějším dítětem. A stále tím nejodpornějším dítětem je. Pokud se vám tohle všechno nezdálo ještě tak hrozné, ačkoliv to hrozné je, ukážeme vám, jak tento prezident tvoří rozhodnutí.

Mám tu příklad z tohoto týdne. Zjistili jsme, že jeho Národní bezpečností tým o světových problémech informuje takto. Má rád jednostránkové poznámky doplněné vizuálními pomůckami jako mapami, grafy a fotkami. Bezpečnostní pracovníci se do textu snaží strategicky umístit Trumpovo jméno, protože pokud je zmíněn, dál pokračuje ve čtení.

No páni. To je naprosto ubohé. Náš prezident se snaží svět pochopit jen do té doby, dokud v něm hraje hlavní roli. Je docela možné, že dokumenty ke schůzce mohou nést název Vůdce Severního Trumpa, Kim Čong Trump, vytváří mezikontinentálního balistického Trumpa." "To může ohrozit okolní státy a uvrhnout do nebezpečí miliony..." "Proboha, my vás ztrácíme, že?

Trump, Trump, Trump. Vítejte zpět, pane." Tohle působí jako mizerně napsaná fikce. A dostáváme se k naší poslední otázce. Je to skutečné? Odpovědí je bohužel: "Ano." Pokud se kvůli této situaci cítíte mizerně, tak vás asi můžu trochu uklidnit jen tím, že Trump dost možná taky není spokojený. Ano, zdá se, že si sjezdy i pozornost užívá, a hlavně o sobě může prohlašovat, že je prezidentem.

Ale asi nejupřímnější fotografií je tato. Byla vyfocena během jeho inaugurace na obědě uspořádaném na jeho počest. Podívejte se na jeho výraz. Vypadá jako na pohřbu všech psů na světě. A pokud si myslíte, že to tam prostě chci vidět, poslechněte si rozhovor, který Trump dal asi po 100 dnech v úřadu.

Řekněte mi, jestli zní jako spokojený chlap. Miloval jsem svůj předchozí život. Vlastně mám teď víc práce než kdykoliv předtím. Čekal jsem, že to bude snazší. Chybí mi můj dřívější život. Rád pracuju, takže to není problém, ale teď mám víc práce. Ano, být prezidentem je těžší než tvá předchozí práce. Samozřejmě! Tvou předchozí prací bylo, že jsi měl známé jméno, ostatní ti platili, aby ho mohli použít, a ty jsi jen vyhodil Dee Snydera.

To byla brnkačka! Ale musím říct, že s Donaldem Trumpem mám něco společného. Já jsem taky měl rád svůj předchozí život, než se stal prezidentem. A z tohoto důvodu je tohle skutečná Hloupá Watergate. Nacházíme se v nepříjemně dlouhém období úniků, obvinění a vzájemného obviňování.

To vše kvůli prezidentské kampani, která dostala k moci muže, který dost možná ani prezidentem nechce být. Říkejte si o Nixonovi, co chcete, ale on tu práci aspoň chtěl. Nevím jak vás, ale mě tenhle týden vysál. Na konci loňského roku jsme vás požádali, ať si napíšete poznámku Tohle není normální, abyste se nespokojili se současnou situací. Nemyslím si, že by se to v budoucnu mohlo stát. Ale tato poznámka se vám hodí i k tomu, abyste se ujistili, že se nezblázníte.

Možná věříte tomu, co někteří lidé říkají, že je to jen politika a že každý prezident si prožil podobně těžký týden. Ukážu vám, kvůli čemu kritizovali minulého prezidenta zhruba ve stejné době jeho prvního období. Jak víte, prezident Obama je člověkem z lidu. Ale podívejte se, jak si objednává hamburger se speciálním přáním. Mohli byste mi na to dát pikantní nebo dijonskou hořčici?

Užijte si ten luxusní hamburger, pane prezidente. Opravdu je to naštvalo. Opravdu to běželo v televizi. A dal bych cokoliv za to, abych mohl zase žít v době, kde by skandál ohledně prezidenta zahrnoval moderátora Fox News, který by tvrdil, že je hořčicový snob. Doufám, že se do této doby zase jednou vrátíme. Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (58)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

V knížce Stopařův pruvodce po galaxii je krásná věta. Prezident nemá moc vykonávat ,ale má odvádět pozornost. A v tomto Ohledu je Trump přímo geniální.

30

Odpovědět

He is still better than Hillary

833

Odpovědět

S touhle Trumpetou už začínám mít pocit, že na jeho místě by úřadovala smysluplněji i uklízečka bílého domu ...

140

Odpovědět

Že je Trump naprosto vylízaný a nekompetentní dement bylo jasně už při kampani, nechápu to všeobecné rozčarování jeho obdivovatelů. Pokud by se tady tohle video objevilo před 4 měsíci, má 65 %, videačesky jsou obviněny z permanentní propagandy a diskuze je plná dadaismu. No, čekal jsem, že Trump to rozčarování pro své ovečky trochu oddálí a minimálně rok bude žvanit nesplnitelné sliby a drsně politicky nekorektně ze sebe dělat totálního kokota, ne že se děti doví, že Ježíšek neexistuje už takhle brzo po volbách. Vlastně je to zklamání, Trump je naprosto nudnej a zajímavý je pouze vlastní kardinální neschopností. Směšný, co dnes může vládnout USA, že to ale bude vypadat přesně takhle přeci muselo být jasný všem.

486

Odpovědět

Jsi příliš optimistický. Já si nemyslím, že jeho skuteční obdivovatelé = "real americans" jsou rozčarovaní, co jsem se koukal nedávno na průzkum, tak myslím 3 procenta z nich lituje, že ho volili (což zahrnuje i republikánské voliče, pro které Trump nebyl první volba), i když nesplnil téměř jediný slib. Navíc jak jsem psal dole, mnohé sliby má možnost splnit i bez kongresu, takže se nemůže vymlouvat, že se k němu všichni v kongresu chovají neférově (což on dělá tak jako tak).

Myslím, že lidi v Česku (ani velká část v Americe) nemají tušení, jak oddaní republikánští voliči jsou vůči vůdcům jejich kmenu. Nezáleží na tom, jak moc ta osoba je proti jejich konzervativním hodnotám (Trump je v podstatě taková antiteze konzervativních hodnot). Nezáleží na tom, že daná osoba lže o snadno ověřitelných událostech, protože pouze tvrdí alternativní fakta. A koneckonců, nakonec ani nezáleží na výsledcích, jestli je ekonomika ve špatném stavu jako přímý důsledek akcí té dané osoby. "My tribe leader good, others bad!".

Nedávno v Montaně (red state) byly volby do kongresu a kandidát republikánské strany zbil den před volbami novináře proto, že se ho ptal, proč podporuje American Health Care Act. Byl obviněn z napadení. A stejně vyhrál většinu hlasů. Dokonce tento akt mnohá konzervativní média prezentovala v kladném světle! Jenom ukázka toho, jak extrémně kmenový republikánský voliči jsou.

202

Odpovědět

" Byl jsem Trumpovo zastáncem..." názorný příklad toho, jak snadno se dá zmanipulovat člověk, který nekriticky věří slibům, které očividně nelze splnit.
Nemůžeme se pak divit, jak snadno se dostávají k moci diktátoři, nebo jak propukne vlna vlastenectví - ve skutečnosti vlna nacionalismu...

245

Odpovědět

Nacionalismus není špatná věc pleteš si to s fašismem (to je jak kdybych ti řek že si komouš "ale ty by sis to stejně spletl ze socialistou" :D ). Sem hrdý Čech a nacionalista mám rád naší kulturu a tradice s naší kulturou spjaté, a pro mě osobně je to nejlepší kultura do které jsem mohl přijít ! Máme tu vše jen to 80% lidí neumí docenit (natio - národ = nacionalismus "vlastenectví pro vás mega-inteligenty "aspoň když si hraješ na chytrého nauč se latinsky druhý semestr vysoké školy :)" ) ,ale to nemění na faktu že jsme pořád z globálního hlediska jedna z nejbohatších krajin z nejmenší kriminalitou a nejnižší nezaměstnaností a státním dluhem ! Ano nalítl jsem ale sem muž tak chlapsky přiznám že mě Trump zmanipuloval ! Sem hold Mistr všech joudů a netajím se tím. A stojím si za svým že Hillary je horší jako správný jouda ! :D Sliby lze plnit a nebavím se o zdi (která je k******a ale na vidláky zabírá) ale například o směřování politiky jako celku (Omezení vztahů ze Saudskou Arábií která splňuje všechny znaky náboženské diktatury, nebo reálné kritické zhodnocení spolku NATO a jeho opravdový přínos pro světoví mír) To snad lze splnit ne ? Další bod ty vše-inteligentní guru moudrosti můj pane ! Trump !nemůže! (naštěstí i kdyby to možná chtěl) být diktátorem protože nad ním stojí "jak jistě víš" ústava, to je jak kdyby si řekl že Zeman má diktátorské ambice (i když má pravomoc tak maximálně osvobodit Kajínka) (btw. Naše ústava je hodně podobná americké pač po první světové válce jsme na vytvoření naší ústavy jsme spolupracovali z USA ale to jistě víš) Na závěr i inteligentní člověk se dá ovlivnit (ehm ehm Von Braun, Rommel "to že ke konci byl vybrán jako generál NATO a spolupracoval ze spojencema nepočítám (i když zde je vidět že i zmanipulovaný člověk si může uvědomit chybu) bavím se o době kdy lez Hitlerovi do řiti jako velitel Africa Corps") tudíž na závěr to že se váš názor mění potvrzuje že evolvujete a učíte se místo toho abych zde furt Trumpa obdivoval (Jak to někteří doposud dělají což nechápu) a stejně se do mě někdo pustí :D :D Shrnu to Si prostě vagína !!! :D Peace

917

Odpovědět

+Master JoudaPane Joudo, prosím, naučte se používat odstavce. Nejsou ani levičácké, ani intelektuálské, ale jsou naprosto ideově neutrální a funkční. Funkční v tom, že skutečně splní svou funkci, totiž zvýší čitelnost delšího textu.

Dále, myslím, že nemáte pravdu, pokud spojujete vlastenectví (lásku k vlasti) a nacionalismus (ano, vychází z pojmu národ, ale co je to národ ve své podstatě?), zejména, pokud ten pojem používáte pro elitářské izolacionisty.

Vlast a její kultura, to není něco neměnného, co je jednou provždy stejné. To by neměla naše vlast víc jak dvacet let, a nemohla by vytrvat o moc déle. Kultura je něco, co je živé, co se vyvíjí. Něco, co se den ze dne proměňuje. Něco co potřebuje nové podněty. Zevnitř-ale i zvnějšku.

Mít něco rád, to neznamená, a nikdy neznamenalo, nesnášet ty ostatní. I cizí vlasti jsou krásné, ne že ne. A něco tam třeba vymysleli lépe než u nás. A já chci tyto věci převzít. Ne protože bych neměl rád dílo svých předků, ale právě proto, že ho rád mám. A chci, aby byl co nejkrásnější. Proto chci přijímat věci zvnějšku.

A chci naše krásné věci dostat ven. Aby i ty ostatní vlasti byly krásné. Protože krása té naší není relativní, nepramení z ošklivosti těch ostatních. Je absolutní, pramení z její vlastní nádhery. Když něco dáme ostatním, nic neztratíme (kultura není vyčerpávaný zdroj), ale získáme přátele. Přátele, kteří pak dají něco nám. A budeme na tom lépe. Pomůžeme vlasti.

Ale to nebude fungovat, když se izolujeme, budeme slepí k vlastním chybám, a budeme se tvářit jako mistři světa. Pak přijdeme o možnosti obohacení, sebezdokonalení, zatímco naše chyby, místo aby zmizely, budou zahnívat. To nám, naší vlasti, hrozně ublíží, a já jí nechci ubližovat. Mám ji rád.

126

Odpovědět

+komunardAno plně souhlasím, ale nacionalismus neznamená automaticky nadřazovat vlastní národ nad ostatní a nepřejímat nic nového o tom sem tam nepsal ani čárku.

Nacionalismu si hodně lidí plete se šovinismem (povyšování vlastního národa nad ostatní).
Nacionalismus je "udělám zde ctr c a ctrl v z wikipedie" (vím že není spolehlivý zdroj informací ale toto shrnutí nacionalismu je přesné a vše osvětlí) "Nacionalismus jsou myšlenkové tendence, ideologie a politika zdůrazňující význam národa, tedy sounáležitost skupiny lidí, kteří obvykle (dle různé definice národa) sdílejí společný původ, historii, jazyk, kulturu a území. Z nacionalismu vychází myšlenka národních států, na které je do značné míry založeno dnešní uspořádání států světa (to je odpověď na otázku co je národ).

Klidně si to přečtěte celé je to zajímavé a není tam tolik historických nepřesností, koukám že je tam i odkaz na šovinismus. A vy jste se tu vyjádřil jako opravdový Nacionalista a neberte to jako urážku pač už sem vám osvětlil že to urážka není " v podstatě sem vám řek že jste vlastenec"(šovinisto a fašisto už urážky jsou). Ještě koukám že tam mají chybu vlastenec není patriot ,patriot je radikální vlastenec to už je taky extrém.

Kultura se vyvíjí to je logické jinak by jsme v rádiu poslouchali jednu píseň a v televizi koukali na reprízu jednoho pořadu stále dokola, ale o tom sem tam taky nenapsal ani čárku.
Ale to lze pochopit protože jste nebyl plně obeznámen s významem slova nacionalismus.

Problém dnešní doby je že lidé používají termíny kterým nerozumí a pak se do obecného podvědomí se dostane špatný význam slova jako například teď, když jste mě svým způsobem popisoval šovinismus možná až fašismus a zároveň jste vyzdvihoval nacionalismus :D.

Pokud v budoucnu budete mít potíže s termíny nic si z toho nedělejte, moderní propaganda a negramotní novináři naprosto zdecimovali terminologii až se mi chce někdy při sledování ČT24 zvracet ty odporná slova jako (Islamofobie (fobia = strach z neznámého nebo neopodstatněný strach, lidé co se bojí islámu moc dobře ví čeho se bojí), špatné užiti slova a priori jen aby vypadali chytře ale pletou jsi to ze slovem priorita :D to je velmi úsměvné všimněte si toho pak ty věty nedávají smysl :D )
Za mě máte palec nahoru ! :) Máte pokrokové smýšlení jen ťápete v pojmenováních ale to je detail tady to nevadí ale na katedře by jste se ztrapnil !

67

Odpovědět

+Master JoudaStran tápání v pojmech:
"Pod vlivem nacistického vypjatého nacionalismu se tento výraz začal používat také v negativním smyslu pro ideologii šovinismu, přesvědčení o výjimečnosti vlastního národa."
Takže jsem si ze dvou významů vybral jiný než vy. Ale to nechme být.

Pokud to je takto, uniká mi vaše (pominuté) nadšení pro šovinistu Trumpa.

Pojem fobie má jiný význam, než jaký mu přisuzujete. V řečtině to znamená prostě strach, o neznámo tu nejde. V klinickém významu "fobie" jde často o případy, kdy lidé ví, že jejich úzkost je neopodstatněná.

Jsem ochoten souhlasit s tím, že se jedná o devalvaci odborného termínu. Stoupenci islamofobie určitě netrpí klinickou fobií. Ale to není v psychiatrii nic nového. Po všech těch idiotech, imbecilech, debilech, retardech a tak už si člověk na tento přístup zvykl.

73

Odpovědět

+komunardAno ale v tomto významu to používají negramotné osoby, když už tak nacismus ne nacionalismus ale jak sem psal wiki není jako zdroj příliš spolehlivý .
Nejsem nadšenec, když tak jsem byl (ani ne tak nadšenec jako že bych volil to menší zlo) čtěte očima ! (Proč nevolit Hillary sem psal 1000x a napíšu to po 1001x, Ona za tu dobu co dřepěla v kapitolu a domě schválila a pomohla naplánovat víc válek než kdo jinej v historii USA "mezi americkými vojáky se jí řiká krvavá Hillary proto jí vojáci nevolili protože se báli že by teprve teď rozjela krvavou show (což si myslím i já) " je to též dohledatelné nejsem si jist ale těch válek a konfliktů je kolem dvaceti a to neni málo Bush vyvolal co si pamatuji tak maximálně 4)
Ten strach máte z wiki co ? :) Fobie je pojmenování neopodstatněného strachu, use brain (má voják fobii z války ? nebo má strach opodstatněně že umře, když nechceš pohladit černou vdovu máš arachnofobii nebo oprávněný strach s toho že zemřeš pač je smrtelně jedovatá ( pokud ale nepohladíš doma sekáče tak už je to fobie pač ten ti neublíží !) tak se neoháněj řeckými termíny když si Řečtinu nestudoval a našel sis to na wiki jejíž informační hodnota je v některých případech fatální (třeba zadej nacismus a první věc, že je to národní socialismus a že je to silně pravicový směr, už si to protiřečí druhou větou, pač každej kdo má IQ suchý housky ví že nacismus je levicová ideologie, jen za nadřazené neoznačuje dělníky ale árijce a je tam pár rozdílů ale s pravicí to nemá opravdu ale opravdu nic společného) děkuji !
Měly jiný výraz pro opodstatněnou obavu teď nevím jaký, fobia se dá přeložit jako strach ale z neznámého nebo neopodstatněný, ani nevím jestli strachu z něčeho podstatného neříkali spíše obava nebo teď nevím nechci kecat ! Prostě pod pojmem strach si představili něco jiného než mi ! :)
Řečtinu sem taky nestudoval měl sem jen něco málo z latiny (fuj hnusný to jazyk, ten si zasloužil zemřít ! :D ) ale mam kamaráda a to je docela úchylný nadšenec do všech mrtvích jazyků a nedávno sme řešili zrovna pojem fobia tak to vím úplnou náhodou aby sis nemyslel že sem kyborg nebo že si vymejšlim taky sem to před dvěma týdny nevěděl !
Ten poslední odstavec nedokážu řádně pochopit tak na něj radši nebudu reagovat abych nezlikvidoval plynulost této výměny názorů na úrovni konečně někdo komu to de bez nadávek a má i zajímavé postřehy :D S tebou budu diskutovat častěji :D :D

33

Odpovědět

+Master JoudaTak pro změnu jiný zdroj:
"ideologie a politika, kt. jednostranně zdůrazňuje význam národa jako společenské jednotky
zast. vlastenectví"
ASCS
Což mi připadá někde mezi (jednostrannost nevnímám pozitivně, vaše chápání to označuje jako zastaralé, ale v plném souladu s mým chápáním toho pojmu to také není). Takže bychom se mohli dohodnout, že jsme si prostě nerozuměli, bez toho abychom se navzájem označovali za negramoty. Diskusi to jen prospěje.

To, kolik kdo "rozpoutal" válek by bylo dost diskutabilní. Nikdo dnes nemůže rozpoutat válku, protože se špatně vyspal. Vždy se kolem toho motá spousta lidí. Vybrat si jednoho z nich, a hodit na něj vinu, to je vyhnání beránka, nic víc. Vždyť kolem vedení USA se točí pořád dokola ti samí, často napříč stranami. Trump byl částečně (ale však víme, politika a byznys, to se ovlivňuje) mimo toto, ale to neznamená, že kdyby tam seděl, jednal by jinak. Což docela předvádí, plus v mnoha ohledech to, že nezná různé "fígle" které k té branži patří.

Stran nacismu, to není příliš konzistentní ideologie, spíše směs populismu a chorobných bludů. Rozhodně není levicový, protože se staví proti rovnosti všech lidí, a do názvu si může dávat co chce (říkat si Strana laskavých lidí z jejich členů nedělá laskavé lidi). Ovšem kategorizovat nekonzistentní sračky patrně nemá smysl, to si můžeme nechat pro opravdové ideologie.

Řečtinu pravda na plné úrovni neovládám, ale vím, co je fobie v češtině. Je to nemoc. Ale to , že se názvy nemocí, zejména duševních, používají v lajckém kontextu v posunutých významech. Může se nám to nelíbit, ale to je tak vše. To mimochodem bylo obsahem toho odstavce, kterému jste zcela neporozuměl.

42

Odpovědět

+Master JoudaMohl byste vysvětli, jak mohl být Erwin Rommel vybrán za generála NATO, když spáchal sebevraždu 14. října 1944 a NATO bylo založeno až 4. dubna 1949? Děkuji.

01

Odpovědět

+SemaiMá chyba myslel sem nově se formujícího OSN, byl vybrán za generála ještě před vznikem pač na západě se vědělo o jeho nevoli k nacistickému režimu (což potvrdil svou účasti na atentátu) a jeho vojenská genialita byla známa. Navíc by jeho dosazením do role vrchního generála jednotek OSN dali spojenci německému národu najevo že nebude s nimi zacházeno jinak než před válkou pokud nepodporovali Hitlera ! Mimochodem toto na wiki opravdu nenajdete.

22

Odpovědět

Všichni tu kritizují politiky ale je to jen odraz společnosti. Pokud na světě existující lidé kteří chrání práva rapefudžíků,menšin,kriminálníků, chtějí zakázat zbraně. Tak se prostě nekde musí nacházet někdo normální jako je pan Trump. A jsem rád že je na tak vysoké pozici.

433

Odpovědět

Českým dementům to vydrželo 5 let brečet a skuhrat. Američtí dementi budou muset vydržet 8 let brečet a skuhrat.
Doufám že Američtí dementi mají větší výdrž

319

Odpovědět

Byl sem Trumpovo zastáncem před volbami a je to snadno dohledatelná věc ! Ano sem pořád radši že je tam on než krvavá Hillary která schválila víc válek než kdokoliv jiný ve v historii USA ! Ale musím uznat že je to příšerné zklamání, zničil vše co fungovalo a nahrazuje to idiotismem šitým horkou jehlou. Příde mi jak totální loutka těch nejvymaštěnějších konzervativců a docela se stydím že sem mu uvěřil (jeho vystoupení v Saudské Arábii byla vyloženě kudla do mích zad a flusanec do mého ksichtu) Před volbama sem to žral, řikal věci jak sem je viděl i já (že Američani se zbytečně plazí před muslimskou zemí s hierarchií z roku 600, Že by se mělo omezit "sluníčkaření" a slušné zacházení z havětí co dělá bordel (YES IT´S TRUE !!), Že imigranti sou povětšinou líná špína (Konečně to někdo řek na plnou držku !) Že NATO konflikty spíše vytváří než aby jim předcházela (Výborně !). Ale teďka co předvádí je znásilnění všech kteří mu věřili ! Plazí se před rusy místo aby s nimi vedl otevřenou debatu bez předsudků, podlejzá zas..jm Soudům jejíž úroveň lidských práv je na úrovni Severní Korei a jejich ekonomika bez ropy by byla ještě horší než ta Severokorejská. Provokuje kde se dá, nevidí si do huby, obklopil se idiotama ! Já sám sem pravičák (jak je přísloví" kdo je po 30tce levičák je hloupej" :D) Sme proti tomu aby stát co nejmíň zasahoval do života lidí, sem pro to aby co nejvíce věcí bylo legálních. Sem pro co nejminimálnější podporu sockám a idiotům, sem pro co nejmenší daně a co nejmíň organizací podporované státem. Věřím že soukromej sektor je vždy lepší než státní :) (Srovnejte si zubařskou pohotovost a soukromého zubaře "pro místní komunisty") Ale zničení dostupné zdravotní péče pro všechny není pravicové ale to je p******a ! to samé jako tvrdé tresty za drogy ! Správný pravičák by měl legalizovat vše aby vymýtil mafii a uvalit spotřební daň, stejně jak na benzín to je pravicové. Striktní tvrdé tresty sou spíš levičáckej výmysl ! Jediný s čim sohlasim je že ten kdo neuznává gaye je nemusí oddat ! To nevim co na tom Oliverovi vadí když sem konzervatvní křesťan neměli by mě dvě lesbi žalovat za to že je neoddam když je to proti všemu co věřim to je správný zákon a dokonce bych řekl že základ svobody projevu a vyznání ! Nikdo taky nenutí hinduisty žrát krývy a nežaluje je za to, tak proč by b***a měl žalovat faráře že ho odmítl oddat !! :)

823

Odpovědět

Mistře všech Joudů, než se začneš veřejně ztrapňovat, nauč se správně česky a před zveřejněním to po sobě nejdřív dej někomu soudnému přečíst.

1310

Odpovědět

Nejen že Hillary Clinotonová by byla menší zlo, ale nejspíš by byli menší zlo i VLADIMIR PUTIN s viceprezidentem KIM ČONG UNEM na pozici nejvyšších představitelů Great America. Jsem přesvědčen, že i tihle naprosto nepředstavitelní kandidáti na americké vůdce by byli menším zlem, než tahle mentálně i morálně vyprázdněná Trumpeta obklopená stádem primitivních gum. Howgh.

20

Odpovědět

Proč mám tak nějak pocit, že kdyby Trump nebo Zeman prohlásili, že zlejt se skunčím smradem je pitomost, tak ke spoustě lidí bych se potom raději blíže než na kilometr nepřibližoval.

811

Odpovědět

Protože lidi jsou dementi. :)
"já bych ten zákaz olizování zmrzlého zábradlí do hlášení školního rozhlasu nedával, pane řediteli ... " :)

110

Odpovědět

+MikeJá to nemyslel, že jsou dementi.
Já to myslel, že právě protože to řekl Trump, tak to zábradlí olizovat musí i když vědí, že přimrznou, protože jinak by museli přiznat, že Trump řekl něco chytrýho a navíc by je jejich spoluSJW zatratili.

31

Odpovědět

Není nic lepšího než to mít vše takhle vtipně a jasně podané. Člověk nemusí dál přemýšlet, stačí se jen pohoršit nad tím povlem co ho zvolil a podporuje. Koneckonců vše v životě je vlastně černobílé

Během kampaně se každý den vynořovaly od wikileaks informace o Clintonové a v celém tomhle mainstream informačním / zábavním průmyslu jste se o tom nedozvěděli ani prd. Pokud se o tom kdokoli kdy zmínil tak maximálně v souvislosti s tím že za tím určitě stojí Rusové který podporujou Trumpa. Ale to nikoho neudivuje.

Od výsledků voleb se tu šije do každého v Trumpově okolí ohledně podobných nesmyslů. Ještě v lednu Rusové na Trumpa měli mít video jak na sebe nechává chcát prostititkama v Moskvě ... headline týden, nic z toho ale to nikoho neudivuje. Kažý týden nám vyjde podobná údajnost popř informace která nám umožní potvrdit se v tom jaký je to strašný hlupák.

Ještě že John Oliver nám to navíc všechno tak jasně a vtipně vysvětlí. Jste šašci

641

Odpovědět

Trik číslo 1. každého příznivce Trumpa - za každou cenu odklonit se od tématu, mluvit o tom, jak je Clintonová hrozná a říct, že ho mainstreamová média utiskují narozdíl od ní a zmínit přiklad asi 3. měsíce nazpátek, kdy Buzzfeed (asi nejhorší zdroj informací obecně) vymyslel článek, který byl nepravdivý a ukázat na tom, že to jsou všechno nesmysly a také nějak škatulkovat lidi, co nemají stejný názor (v tomhle případě šašci).

Má to jen několik problémů: Clintonová už dávno není relevantní a posedlost Trumpových přiznivců o ní mluvit půl roku po volbách, kdykoliv je Trump v úzkých jenom demonstruje jejich neschopnost obhájit Trumpovy činy, které jsou neobhajitelné.

To že mainstream média kritizují Trumpa je jenom dobře, protože nic jiného si momentálně nezaslouží a poukázání na nějaký příklad v minulosti, který nebyl pravdivý, nedokazuje to, že v této chvíli je celá věc vymyšlená, jenom to ukazuje jejich neschopnost či neochotu si ověřit, o čem momentální skandál je, protože nezávisle na spekulacích o Rusku jsou fakta, že se Trump vyhodil ředitele FBI a přiznal k se obstrukci spravedlnosti (plus existence Comeyho zprávy, která ukazuje, že se snažil zastavit vyšetřování Flynna) dost podstatné na to, aby se o nich diskutovalo v médiích.

465

Odpovědět

+LannisterTomáši V. prosím, neshazujte zde sám sebe. Vypadáte pak jako nepovedený trol,nebo ovce. Ser Lannister( North Remembers, biaaatch :-) to tady naštěstí pěkně shrnul, takže se nemusím rozepisovat. Diskuze se zastáncem Trumpa je jako diskuze s Kreacionistou. To prostě nejde :-D

133

Odpovědět

Rozkošné, ako si myslíš, že takto nám to "vtipne vysvetľuje" iba John Oliver. Až na Fox, ktoré nikto pre jej kvalitnú novinárčinu neberie vážne, momentálne neexistuje na svete stanica, ktorá by hovorila o Trumpovi pozitívne - určite je to všetko jedno obrovské globálne sprisahanie...vôbec to nie je spôsobené tým, čo Trump pravidelne robí alebo vypúšťa z úst.
Čo sa týka stanice Fox, tak ma dosť rozosmialo, že keď sa snažili zahovoriť Trumpove průsery, začali ohovárať Obamu. :D

221

Odpovědět

Hillary Clinton je zlo. Trump je prostě…primitiv. Debil, stupidní. Jeho máme tu možnost vidět v akci (a lidi, co nežijí v USA si říkají, že díky bohu za to). Hillary prostě…to místo nedostala.
Aneb, „rozčiluješ“ se, že nadáváme na jednoho, když ten druhý je taky špatný. OK…? A? Ano, všichni to ví a věděli, že volba je mezi zlem nebo stupiditou. A nikdo (doufám, i když by se tací našli) neříká, že Hillary by byla bez takovýchhle skandálů. Jistě by tu byly, jen by byly jiné.
Oba jsou prostě špatní, každý svým způsobem, vidět v akci ale můžeme jednoho, tak ho kritizujeme.

43

Odpovědět

+OsmiumTrump Clintonovou před volbami osočoval jen za to, že používala osobní špatně zabezpečený server na pracovní poštu - to není ani vzdáleně srovnatelné s průsery které dnes a denně předvádí Trump. Pokud v Clintonové vidíte zabíjáka, stačí vám opravdu málo abyste vnímal realitu vzůru nohama. Trump ukazuje názorně, že byl skutečně tím největším zlem které bylo možno zvolit a lidé jej volili v bláhové víře, že je tomu přesně naopak ... ti samí senylní patrioti, zcela zaslepení tématem migrantů budou svůj omyl obhajovat až do úplného konce všeho :-)

10

Odpovědět

+OctanNo, tak Hillary nařizovala útoky dronů z mobilu. Jen si to představ, jsi na obědě, přijde ti žádost na nějaký útok, a tak to schválíš a pokračuješ dál v jídle. :-)
To s jejíma mailama…já už ani nevím, co si o tom myslet. :-D Je to tolikrát opakovaný…
Ale co se týče Trumpa, tak s tebou naprosto souhlasím. Prostě vidíme, co je to za debila. Zlo? Snad jo, nechal bych to. Ale nemyslím, že úmyslné. Prostě z hlouposti.

00

Odpovědět

Sledoval jsem Americké volby a jejich dopad do tohoto dne docela důsledně a jedna věc mi furt není jasná:
Co je to s těmi 40 procenty populace US, který toho šaška stále podporují?

Podvodníka, jehož obchodní schopnosti jsou pod úrovní valné části celebrit - jenž zahrnují prodávání svého jména a zadlužování se cizím bankám a nic jiného, patologického lháře, jehož 70 procent výroků ohledně čehokoliv jsou nepravdivé a zbylých 26 procent je hyperbola, člověka, co mluví na úrovni 6-letého dítěte, pravděpodobně neumí ani řádně číst a neumí udržet pozornost více jak 2-4 minuty, a HLAVNĚ člověka jenž nesplnil téměř jediný předvolební slib - i když k tomu má jako prezident plné pravomoci?

Jako exemplární příklad uvedu obchodní dohodu NAFTA, proti které posledních pár měsíců a mluvil o tom, jak minimálně vyjedná lepší dohodu, ale spíše jí úplně zruší. K tomu má mimochodem plnou pravomoc, protože v dohodě je napsáno, že prezident může z této dohody kdykoliv odstoupit bez souhlasu kongresu. Hodlal ji zrušit, ale na poslední chvíli mu asi na 5 minut zavolal Justin Trudeau a to stačilo k tomu, aby s tím Trump nic neudělal.

To je Váš silný charakter, který se postaví globálním elitám?! Člověk, který se nechá po měsících kritizování dohody nechá přesvědčit za 5 minut člověkem, jenž se dá jazykem Amerických nacionalistů popsat jako "globalist liberal cuck"?! Tak aspoň to ukáže těm "zatracených islámských kozomrdům", že. Ejhle. Jde vyjednat dohodu, která dodá Saudské Arábii zbraně v hodnotě 350 billion dolarů! Co se stane s těmi zbraněmi všichni víme.

Ale na ničem z toho, plus na "Hloupé Watergate", kde se ten retard přizná k obstrukci spravedlnosti na národní televizi, nezáleží. Na jeho charakteru a konzistenci tuplem nezáleží. Ti jeho stupidní příznivci, což je tak 20-25 procent americké populace (zbytek loajální republikánský voliči, co podporují vůdce své strany ať se děje co se děje, kvůli jejich kmenové mentalitě) stejně za všechno obviní "liberální média", falešné zprávy atd. FOX News bude mluvit o tom, jak je prezident hrozně utiskován a jak se k němu všichni chovají neférově. To číslo se bude držet na těch 40 procentech, stejně jako se drží teď už několik měsíců, i po všech katastrofách způsobených touto administrativou.

Před volbama jsem chápal, proč ho lidi budou volit. Nesouhlasil jsem, ale chápal jsem to. Ale kdokoliv kdo teď podporuje Trumpa navzdory všemu co do teď udělal je s prominutím retard a nebo ovce s vymytým mozkem.

339

Odpovědět

To máš stejný, jako když u nás chce 30% lidí furt volit usvědčenýho lháře a podvodníka. To se prostě nedá pochopit.

175

Odpovědět

+BullOverJá bych se zdržel srovnání se Zemanem (jakkoliv ho rovněž nenávidím).

1. Zeman nemá žadnou legislativní moc - Zeman nemůže schvalovat zákony, rozhodně si nemůže vymýšlet exekutivní nařízení a jeho funkcí je v podstatě jenom reprezentovat Českou Republiku. To že dělá ostudu ČR mě příliš nezajímá, protože nejsem vlastenec, nejsem hrdý ani se nestydím za svůj stát a je mi jedno jestli si lidé v zahraničí spojují ČR s buranstvím a opilectvím, upřímně se mu může uznat, že "temnou" část čecháčství reprezentuje Zeman na výbornou. Od Trumpa se naopak očekává, že svou zemi povede a to do teď dělal naprosto tragicky.

2. Zeman, navzdory všem jeho osobním chybám, je pravděpodobně vzdělanější než Trump - umí mluvit víc než svým rodným jazykem (ačkoliv bídně), UMÍ číst, to je velká věc, protože existují důkazy že ani to Trump neumí, jeho slovní zásoba a projev je rozhodně o dost lepší než u Trumpa (což zase, není žádná velká chvála, jelikož Trump je snad nejhorší rétor-politik v historii) a má alespoň základní geografické a historické znalosti o okolním světě.

3. Zeman je více konzistentní - tedy upřímně Zemana příliš nesleduji, takže se mohu mýlit, ale chválil snad někdy Islám? Protože Trump na své návštěvě v Saudské Arábii si Islám vychvaloval a také Saudy, jaký jsou to skvělý hostitelé - já vím, že musí hrát geopolitiku, ale na člověka, co si stěžoval, že Saudská Arábie je první ve vývozu terorismu na světě během kampaně, aby potom odsouhlasil 350. miliard dolarovou dohodu, to je tak velká kontradikce, že ani Zeman by jí nebyl schopen.

Nic z toho nebyla chvála Zemana, jenom můj názor na to, že ekvivalence není na místě, protože ač jsou oba tlučhubové a rádoby populističtí politici, tak Trump je výrazně horší než Zeman. Samozřejmě je to jenom můj "value judgment", takže jestli nesouhlasíš, tak je to v pořádku.

264

Odpovědět

+LannisterSúhlasím so všetkým, čo si povedal. Ale pevne verím, že po tej "jeho" novej reforme zdravotníctva, kde príde k obrovským výhodám len 1% najbohatších ľudí a až k božským výhodám 0,1 super-najbohatších ľudí (inak si budú môcť zdravotné poistenie ponovom dovoliť iba mladí a zdraví), sa základňa Trumpových redneck podporovateľov drasticky zníži, keďže ho volili práve kvôli lepšiemu zdravotníctvu... no a pre globálne ukončenie moslimskej hrozby. Potom tu máme ešte nejaký Mexikom zaplatený múr a podobné "zlepšováky" Ameriky, ale každý jeho sľub je ním momentálne ignorovaný alebo sa mu podarilo urobiť presný opak toho, čo sľúbil.

33

Odpovědět

+RezolutTen jeho zákon o zdravotním pojištění téměř určitě neprojde, ne v současné podobě.

To, že to to prošlo v dolní komorou kongresu (dost těsně) je samo o sobě téměř zázrak, ale v senátu potřebuješ myslím 51 hlasů a máš tam 52 republikánů, z toho 4 se ozvali proti současné legislativě, protože jsou to "umírnění republikáni" z demokratických států a ví, že hlasovat pro tento zákon je politická sebevražda, protože to znamená téměř jistou prohru v příštích volbách. Plus Rand Paul, který si stěžoval na obrovské dotace, které tato legislativa dává zdravotním pojišťovnám - což zase je zase věc, na čem bude těžko hledat kompromis s ostatními republikánskými senátory, protože republikáni obecně milují socialismus pro velké korporace co je uplácejí. A žádný demokrat ani nezávislý pro to volit nebude, stejně jako v dolní komoře kongresu.

Upřímně si myslím, že je skvělý, že s tím ztrácí čas, protože jinak by řešili jiné věci, které zahrnují ničení planety a daňovou reformu, která zvýší deficit na triliony dolarů.

52

Odpovědět

+Lannister1. Zeman má velký psychologický vliv, protože je za ním velká základna voličů.
2. Je vzdělanější, ale jen o trochu. Získal titul na škole, která ve své době neměla žádnou prestiž. Jestli umí číst si jistý nejsem, nikdy jsem ho číst neviděl, všechno říká z patra. To je jedna z věcí, která jeho 70 IQ voliče fascinuje nejvíc, že dokáže ty svoje sračky říkat z patra. Byť neustále říká kolik toho přečetl, po chvíli si člověk všimne, že cituje neustále ty stejné pasáže z těch stejných knih a ještě k tomu je cituje špatně (možná že si je dokonce vymýšlí).
3. V té jediné věci je konzistentní, i když je pravda, že o tom začal mluvit až se to stalo populárním tématem... Jinak není konzistentní nikdy. Protiřečí si prakticky v každém druhém projevu. Je schopnej jeden den říct, že není soudce a nebude nikoho odsuzovat, druhej den říct že Bakal by měl sedět za mřížemi a třetí den říct, že v Kájínkově případě jsou pochybnosti a zaslouží si svobodu. Jeho projev v Lidicích byl skutečným vrcholem. Přirovnávat to co se teď děje k tomu co se dělo ve 30. letech a srovnávat islám s nacismem je ta největší populistická s****a za kterou bych mu dal facku. Ta jeho ubohá snaha zapsat se do historie positivně, z té se mi chce blít. Naštěstí historici jsou většinou inteligentní lidi a většinou ho nesnáší, takže nic pěknýho se o něm naše děti v dějepise nedočtou.

55

Odpovědět

+LannisterNemyslel jsem zrovna Zemana... myslel jsem našeho budoucího premiéra. (i když prašť jako uhoď...)

40


Odpovědět

40%? Ne. Ve volbách měl něco okolo 55 000 000 hlasů. Hillary měla přes 60 000 000. Takže tenkrát ho podporovala asi tak 1/6 obyvatel USA. Spousta z nich proto, že je unavoval statu quo. Další kvůli tomu, že Hillary je reptilián a nechtěli jí tam. Pochoptelné. Nyní za ním stojí ale daleko méně lidí. Takže jestli to bude 10%, tak i to je moc. A jasně, je to špatně. Ale není to tolik.

01

Odpovědět

+Osmiumhttp://www.realclearpolitics.com/epolls/other/trump_favorableunfavorable-5493.html

Ano, je to 40% +- statistická chyba. Approval rating ≠ procento lidí, co pro danou osobu volilo.

10

Odpovědět

Pff, to je toho. Náš prezident bere z ruska 90 procent platu a s Putinem se baví o likvidování novinářů a nikoho to nesere. Ministr financí je vyšetřovanej kvůli daňovým únikům a ovlivňování nezávislých médií a ještě mu všichni líbají ruce když zachrání vládu svým odchodem a udělají z něj hrdinu... upřímně, zlatej Trump, v česku by takovej člověk mohl ještě zlepší věci k lepšímu :D

1512

Odpovědět

No to si John Oliver dovolil příliš - rýt do chlebové pochoutky

54

Odpovědět

Chvíľu som sa tešil, že prezidentom bude Frasier..

33

Odpovědět

Počkat co??? On kdyby odstoupil, tak nejsou další volby??? :D :D Ten jejich systém je ještě debilnější, než jsem si myslel :D.

346

Odpovědět

Jasně že ne, jinak by se Frank Underwood nikdy nedostal k moci. :D

430

Odpovědět

+QuellerA neměl by teda bejt prezident ten, kdo skončil druhej? (pokud teda ofc furt chce)

36

Odpovědět

+BullOverTo by byl ve skutečnosti ještě horší systém, než ten americký. Anulovalo by to spoustu voličských rozhodnutí.
Ale jediným skutečně demokratickým řešením jsou nové volby. Jenže USA byla jedna z prvních demokracií v moderním světě, takže spoustu řešení ještě neměla vychytané. To je logické a v pořádku. Bohužel, jaksi jich spoustu "zapomněli" zreformovat.

231

Odpovědět

+komunard...Proto je následující možnost konzervativní křesťan. Pokud možno zavede Ameriku hezky za Ježíšem o 2000 let zpět

06

Odpovědět

+komunardNevim, co anuluje víc voličských rozhodnutí:
1, to, že se prezidentem stane ten co byl druhej (takže někdo, koho poměrně velká část lidí volila)
2, to, že se prezidentem stane někdo, o kom půlka voličů nikdy neslyšela... (a o kom nikdo z voličů nemoh rozhodnout)

12

Odpovědět

+BullOverTak jo:
U politika je klíčové co? Jeho politika. Jeho osobnost, zkušenost, charakter, atd. jsou jistě také důležité. Ale jsou to jeho politické postoje, které udávají směřování země, jíž je volič občanem (v jistých mezích, samozřejmě). Pokud politik z jakéhokoli důvodu skončí, je voličské rozhodnutí stran jeho osobnosti ztraceno.
Někdy je výhodné a přijatelné to obětovat v zájmu jednoduchosti, a nahradit politika jiným, se stejnými či podobnými názory. Ale pak je třeba mít sytém, který upozaďuje osobnost ve prospěch postoje, aby to bylo legitimní. A rozhodně to není případ jakéhokoli prezidenta.

Ovšem v žádném případě nelze nahradit politika jiným s opačnými názory. To by byla změna ve směřování země v rozporu s rozhodnutím voličů. A to je naprosto antidemokratické. Koneckonců často lidé někoho volí, aby se ten druhý tím prezidentem nestal.

Vezměme modelový příklad. Kandiduje reprezentant absolutního dobra a absolutního zla. Kandidát zla si dá hlas sám, a celý zbytek země volí absolutní dobro. A teď najednou zvolený zástupce dobra uklouzne na schodech a zlomí si vaz. Vážně by měl nastoupit kandidát absolutního zla?

60

Odpovědět

+QuellerQueller - už se těším 31.5. na novou sezónu House of Cards. Bude to příjemné oddechnutí od aktuální U.S. politiky a idylická ukázka toho, jak by systém MĚL fungovat.

11

Odpovědět

Jop. Ten „systém“, spolu s dalšími věcmi z USA, jsou jako z jiné planety. A tak nějak…hloupější.
Místo toho by se dostal k moci náboženský fanatik. Což…je obrovská „výhra“.

01

Odpovědět

Impeach the peach!

132

Další