Trump a volební výsledkyLast Week Tonight

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 235
82 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:137
Počet zobrazení:10 201

Závěrečná epizoda sedmé série pořadu Last Week Tonight, ve které se John Oliver soustředí zejména na zatrvrzelý postoj Donalda Trumpa k volebním výsledkům a rozebírá řadu konkrétních nařčení z manipulací a podvodů.

Poznámky:
Matt Gaetz – právník a republikánský kongresman z Floridy.
Případ Agnes Blalock – v Americe je možné, aby manželka přebírala i celé jméno svého manžela, nejen jeho příjmení.
Bill De Blasio – aktuální starosta New Yorku.
Megan Mullally – americká herečka, známá především ze své role v sitcomu Will & Grace.
Uptown Girl – známá píseň Billyho Joela.
Forty Fort – název města a složenina slov „čtyřicet“ a „pevnost“.
Druhý dodatek – známá část americké Ústavy, která zaručuje občanům právo držet a nosit zbraně a vytvářet milice.
Breibart – kontroverzní krajně pravicové americké médium.

Tato epizoda měla premiéru 16. listopadu 2020.

Přepis titulků

Zdravím vás, vítejte u naší show. Stále se odehrává v bílé prázdnotě. Nemyslím, že jde o očistec, ale nemůžu dokázat opak. Rovnou přeskočíme k hlavnímu příběhu, který se bohužel už druhý týden věnuje proběhlým volbám. A věřte mi, jsem z toho stejně zklamaný jako vy. Mnohem raději bych dnes mluvil o této vzácné želvě ze Západního Bengálska. Podívejte na tu žlutou! Jako by měla problém s želví mafií a teď zkoušela převlek za arašídový M&M.

Jako by šla na kostýmovou party za tu méně zdravou část vajíčka. Podle expertů je vzácná barva důsledkem nedostatku pigmentu s názvem tyrosin, ale podle mě tento fakt můžete založit do složky „na to seru“, prostě se dívejte, jak žlutá je tahle želva! Mohli jsme udělat celý díl o této zářivé čedarové chybě, ale místo ní musíme řešit tohoto sráče. V normálních dobách by poražený v prezidentských volbách prostě přijal porážku a země by pokračovala dál.

Přestože natáčíme v sobotu, tedy týden po vyhlášení voleb, Trump stále odmítá uznat porážku. To sice není nijak překvapivé, ale zklamáním byly podobné sračky: Ministr zahraničí Mike Pompeo šokoval, když odmítl volební výsledky. Bude zde hladký přechod k druhé Trumpově administrativě. Dobrá? Jsme připraveni. O čem to kurva mluvíš, ty obchodní grimaso? Jsi ministr zahraničí, převraty bys měl důrazně odsuzovat.

A dívat se jinam, když CIA nějaký provede ve střední či jižní Americe. To je podstatou tvé práce. Někdo sice naznačuje, že Pompeo vtipkoval, ale on dosud ještě neuznal Bidenovo zvolení prezidentem. Stejně jako většina republikánů. Nejenže Mitch McConnell řekl, že Trump má stoprocentní právo zpochybnit výsledky, vystoupil a řekl toto: Neudělujme žádné lekce.

Žádné lekce o tom, jak má prezident ihned a s radostí přijmout předčasné volební výsledky od stejných lidí, kteří 4 roky odmítali uznat validitu předchozích voleb. Zaprvé, nikdo nečekal, že Trump přijme výsledky ihned a s radostí. On je nechopen přijmout s radostí cokoliv kromě orálu, podpory nacismu a příležitosti řvát uvnitř cizího kamionu. Čí je ten kamion? Povím vám, komu to je fuk: Jemu. Teď je to jeho kamion. Zadruhé, v roce 2016 sice část levice chtěla bojovat proti výsledkům, ale Hillary formálně uznala prohru den po volbách a Obama se sešel s Trumpem v Bílém domě následující den.

Přesto republikáni hájí svou podporu Trumpova neomluvitelného chování, jeden starší představitel řekl: „Co je špatného na tom, že mu na chvíli vyhovíme?“ Otázka, která nikdy nekončí dobře, ať už se na ni ptají přepracovaní rodiče, nebo Výmarská republika.

Proto se dnes podíváme, jak slabý je Trumpův případ pro zvrácení voleb a jaké škody vzniknou, když se mu vyhoví. Začněme samotným případem, protože zde létá spousta obvinění a žalob. Jako občasný divák pravicových médií si možná říkáte: Něco na tom musí být, pro nic by takové potíže nedělali. Ale jde o to, že dělají. Vážně tu nic není. Začněme častým tvrzením o mrtvých voličích.

Pokud máte svého hrozného strýčka v přátelích na Facebooku, asi jste viděli tento příspěvek o údajném seznamu 14 000 mrtvých voličů v Michiganu. Ale když v CNN vybrali 50 jmen k namátkové kontrole, zjistili, že 37 lidí je mrtvých a nevolili, 5 lidí volilo a byli stále živí. A 8 lidí žilo, ale vůbec nevolili. To znamená přesně 0 mrtvých voličů. Ano, jde pouze o vzorek, ale kdybyste byli ve výrobně Oreo a 50 z 50 sušenek přímo z linky by byly rozmáčklé myši v použitém kondomu, nejspíš byste neměli důvěru v příští sušenku, na kterou narazíte.

K tvrzení o mrtvých voličích přispěl i Tucker Carlson, osmdesátkový tyran, který zrovna prohrál velký závod. Ve velkém se pouštěl do jednoho konkrétního příkladu: V jistém smyslu jde o podnětný příběh. Triumf voleb nad smrtí. A nikdo ho neztělesňuje lépe než James Blalock z Covingtonu v Georgii.

Pan Blalock byl 33 let poštmistrem, než roku 2006 zemřel. O 14 let později podle státních záznamů stále odesílal poštu. Minulý týden odeslal James Blalock volební hlas. Jak to udělal? Výtečná otázka, ty číšníkova noční můro. Tento segment dále předával například Matt Gaetz a samotná Trumpova kampaň. Asi si říkáte, jak mohl ten mrtvý muž volit? Možná nám odpoví jeho vdova: On nevolil.

- To vy? - To já. Agnes Blalock volila s použitím manželova jména, potvrzuje okres Newton. Svou volební registraci podepsala jako: Paní James E. Blalock, junior. A přesně tak napsala své jméno při volbách dne 3. listopadu. Pro koho jste volila? Nemusíte nám to říkat. Volila jsem pro demokraty.

Pro Bidena. Asi jsem spíš volila proti tomu druhému. Fajn, takže to tvrzení byla blbost. On nevolil, volila ona. A mimochodem ani ne pro Bidena, spíše proti tomu druhému. To znamená, že její přístup k volbám v 96 letech je podobný dvacetiletým progresivistům. Co dalšího mají společného? Také má sbírku ironických memů a denně tráví 5 hodin na Twitteru, kde označuje Billa de Blasia za děvku?

Doufám, že ano. Pak jsou zde tvrzení údajných informátorů. Lindsey Graham, nejhorší role Leslieho Jordana, poslal dopis na ministerstvo spravedlnosti, kde žádal vyšetření tvrzení pošťáka z Erie v Pensylvánii, který čestně prohlásil, že slyšel o antedatování razítek, aby poštovní hlasy vypadaly jako lístky z volebního dne. Bohužel pro Grahama tento muž později svá tvrzení odvolal při pohovorech s vyšetřovateli.

Teď sice trvá na svých původních výpovědích, ale opravdu důležité je vědět, že celkový počet hlasů z jeho pošty, které byly orazítkovány 3. listopadu a doručeny volební komisi později, tedy maximální počet hlasů, u kterých mohlo dojít ke změně, jsou dva. A to není počet hlasů, o které Joe Biden vyhrál v Pensylvánii. Ale zřejmě nejpodivnější obvinění se týká volební komisařky z Nevady, jejímž tvrzením dal Fox prostor v hlavním vysílacím čase: O přestávce jsem se šla projít ven.

Šla jsem se protáhnout, ušla jsem zhruba 40 až 50 metrů… Promiňte. Měl jsem zmínit, že její identitu zamaskovali tak, že zní jako Megan Mullally při vymítání. Ale nechám ji pokračovat. Tvrdí, že před volební místností viděla dodávku Bidena a Harris, ze které lidé vykládali bílé obálky.

Jedeme: Když jsem přišla blíž, obálky byly otevřené. Byli tam dva muži, dva lidé vykládali obálky. A dva lidé je otvírali směrem k dodávce a psali do nich, označovali je. Když jsem šla blíž, dívala jsem se a byly to hlasy. Prostě to řeknu. Buď jde o totální blbost, nebo o nejblbější podvod všech dob. Kampaň Bidena a Harris otvírá obálky a označuje hlasy na parkovišti před volební místností, během dne a vedle dodávky s jejich logem.

Jako kdyby se Dannyho parťáci objevili u kasina v obří dodávce „Dannyho zlodějské služby“ a pomalu si oblékali převleky v hale. Je to dokonalý zločin. Navíc ta žena dosud nepodala formální stížnost. Podle úřadu státního zástupce obdrželi jen začerněné čestné prohlášení, které neobsahuje její jméno, podpis či kontaktní údaje. To znamená, že nemohou zahájit náležité vyšetřování.

A z něčeho takového se zde stal vzorec. Trumpův tým dělá veřejná prohlášení o rozšířených podvodech, ale pak od nich ve velkém upouští, když dojde na předkládání u soudu. V Michiganu podali žalobu o 234 stranách čestných prohlášení volebních dozorců, ale ti, kteří je pročetli, neobjevili žádné důkazy rozsáhlých podvodů či závažných pochybení. Spíše jde o tvrzení lidí, kteří nevědí, jak přesně funguje volební proces, takže zpochybňují docela běžné věci.

Nebo jde o hovadiny, kde si lidé stěžují na komisaře v tričkách Black Lives Matter či na pracovníky, kteří otvírali Trumpovy hlasy a kroutili při tom očima. Nic z toho není nelegální. Třeba pomůže, když zde rozlousknu některé budoucí žaloby. Pokud volební komisař jí banán, nejde o důkaz podvodu. Když si brouká refrén Uptown Girl, nejde o důkaz podvodu. Nošení kšiltovky může být důkazem podvodu, ale jen pokud její nositel strká volební hlasy do skartovačky.

Když platí jen první půlka, opět nejde o důkaz podvodu. Mohl bych vyvracet příběhy celou show, ale problém je v tom, že nemají konec. Nově se tvrdí, že přístroje či software měnily hlasy. I přesto, že tato vládní agentura pro kyberbezpečnost, vytvořená zákonem, který podepsal sám Trump, vydala prohlášení: „Není zde důkaz, že by některý systém mazal či ztrácel hlasy, měnil je či byl narušen a volby 3.

listopadu byly nejbezpečnější v americké historii.“ V době natáčení se zdá, že jedním z mála případů zřejmě skutečného volebního podvodu bylo letos toto: Zástupci okresu Luzerne říkají, že poprvé za 30 let došlo k zatčení za volební podvod. Detektivové říkají, že Robert Lynn z Forty Fort podepsal svou zesnulou matku v aplikaci pro absenční hlasy a jde o zločin. Lynn je registrovaný republikán. Soudní spisy ukazují označení v aplikaci ze září a volební úředníci to nahlásili okresním detektivům.

Jo. Je zde jedna osoba, která se pokusila ukrást jeden hlas, který byl označen v září a dotyčná osoba podporovala Trumpa. Toto sice není nejdůležitější, ale došlo k tomu ve městě Forty Fort. To je prostě rozkošné. Řekněte si nahlas slova Forty Fort. Forty Fort. Krásný pocit v puse. Město bylo údajně pojmenováno po 40 osadnících, kteří postavili pevnost.

Ale podle mě je to blbost. Odmítám uvěřit, že zde bylo 40 osadníků, kteří pojmenovali svou pevnost Forty Fort, aniž by si uvědomovali, jak legračně to zní. Myslím, že se stalo toto. Postavili pevnost a osadník řekl: Jak to tu pojmenujeme? Další řekl: To je fuk, nazvěme to Forty Fort. Všichni se oprávněně smáli a souhlasili s názvem. Pak další osadník, kterého neměl nikdo rád, řekl: Co když se nás někdo zeptá, proč právě Forty Fort?

Nemůžeme říct, že to bylo prostě vtipné. A všichni si řekli: Bože můj, Ezekieli, ty jsi trapnej. Pak si řekli: Fajn, když se někdo zeptá, povíme, že nás bylo čtyřicet. Sice nebylo, ale kdo to zpochybní, je rok 1770 a většina lidí neumí číst. A tak vzniklo jméno Forty Fort. Tento příběh si odnesu do hroby hrobu. A musím poznamenat, že k příběhu mám přesně tolik důkazů, jako mají republikáni k rozšířeným podvodům v těchto volbách.

Takže obvinění jsou naprosté nesmysly. A kdo ví, proč to republikáni dělají? Možná to souvisí s druhým kolem senátních voleb v Georgii, chtějí udržet Trumpa spokojeného, takže mu pomáhají sehnat hlasy. Možná se mu chtějí zavděčit, protože se bojí budoucího vlivu. Já nevím. Ale vím, jaká je odpověď na otázku: Co je špatného na tom, že mu na chvíli vyhovíme?

Hodně. Odmítat uznání výsledku voleb znamená, že Biden nedostává informace od zpravodajů na vysoké úrovni a nemá přístup k fondům, které by umožnily jeho nástup. Dále je zde toto: Prezidentova pokračující neochota uznat výsledek komplikuje Bidenovo plánování pro pandemii. Dokud Trumpova administrativa formálně neuzná Bidenovo zvolení, odcházející představitelé nemohou sdílet kritické plány distribuce vakcíny pro COVID-19 s příchozím Bidenovým týmem.

Jo. A to není dobré. S nárůstem případů do hrozivých výšek vážně chcete, aby nový tým pro zvládání pandemie dokázal komunikovat se starým. I když mám podezření, že plán starého týmu byla jen tabule v Jaredově kanceláři, kde nebylo nic kromě nápisu: Objevit lék? V pěti kroužcích a vedle malůvka Trumpa, který říká: Dobrá práce, nový synu. Ale škody z uspokojování Trumpa jdou ještě dále, protože hrají roli v krutých fantaziích Trumpových podporovatelů.

Toto zřejmě nejdramatičtěji a nejhloupěji vyjádřil herec John Voight v tomto videu, které Trump ve středu retweetnul: Moji drazí Američané, stojím zde se všemi svými pocity, znechucen touto lží, že byl vybrán Biden. Jako kdybychom neznali pravdu. Toto je největší bitva od dob občanské války.

Bitva spravedlnosti proti Satanovi. Ano, Satanovi. Bojujme v této bitvě, jako by byla poslední na světě. Jak řekl Muhammad Ali: Není konec, dokud nedáte poslední úder. Je toho tu hodně, od dvojitého použití slova Satan přes „stojím zde“, i když zjevně seděl až po Aliho citaci, kterou jsme nedokázali nikde dohledat.

Což dává smysl, protože to nezní jako Muhammad Ali. Není v tom rétorické nadání. „Létám jako motýl, bodám jako včela.“ Nebo důvtip. „Jsem tak strašný, že je ze mě zle i lékům.“ „Není konec, dokud nedáte poslední úder.“ To nezní jako Ali, spíše jako reklama na obalu kazety se čtvrtým Rockym. Jistě, video je k smíchu, ale jde o to, že podobným věcem věří spousta lidí. Když soustavně trváte na tom, že ve velkých městech ukradli volby a naznačujete, že nápravou bude největší bitva od občanské války, věci začnou být smrtelně vážné.

Minulý čtvrtek byli zatčeni 2 ozbrojenci před kongresovým centrem ve Filadelfii, když dostala policie tip na ohrožování sčítání hlasů. Jeden z vedoucích městských komisařů, mimochodem republikán, byl pochopitelně zděšen chaosem, který nastal v jeho úřadu. Při pohledu zevnitř směrem ven působí vše dost vyšinutě. Lidé vznášejí obvinění, že jsme nezapočítali tyto hlasy nebo že lidé přičítali podvodné hlasy.

Prostě přicházejí se všemožnými šílenostmi. Obviňují vás z podvádění. Ano. Že manipulujete s hlasy. Ano, nebo volají na naše úřady, Připomínají nám, že… Že právě k tomu je druhý dodatek. Na lidi jako my.

- Máte takové telefonáty? - Ano. To je neskrývané vyhrožování smrtí. Ano. Za počítání hlasů. V demokracii. To je strašné. A Trump zde hraje nebezpečnou hru. Protože je obří rozdíl mezi „ne mým prezidentem“ a neprezidentem. Aby bylo jasno, takto naštvaní lidé nevznikají ve vzduchoprázdnu.

Jsou krmeni stálým přísunem dezinformací, debilních nařčení z podvodů a narativem oběti od médií jako Fox News, Newsmax, OAN a zejména samotným Trumpem, jehož Twitter v tomto týdnu osciloval mezi články Breibartu, nesmysly o jeho výhře v Pensylvánii a dlouhou odpovědí pro Scotta Baioa, kterého můžete znát z Happy Days či z druhého dílu Supersmradů, kde hrál vedle Johna Voighta. Vsadím se, že se na place moc bavili.

Protože nikdo jiný se zaručeně nebavil. Je pobuřující, že se Trump rozhodl zasít všechen tento chaos, přestože hluboko uvnitř ví, že je konec. V pátek odpoledne byly vyhlášeny poslední státy, Joe Biden získal 306 volitelů a Trump 232 volitelů. A během Trumpovy tiskové konference o pár hodin později téměř připustil realitu: Ideálně nedojde k lockdownu, nepůjdu do něj.

Tato administrativa nenařídí lockdown. Ať už se v budoucnu stane cokoliv, kdo ví, která administrativa zde bude, to asi ukáže čas. Ale mohu vám říct, že tato administrativa nepůjde do lockdownu. Až na to, že čas to neukáže. Čas už to ukázal. Tyto volby Trump prohrál a ví to. Ale i tak už hodinu po konferenci opět tweetoval konspirace. Což je ubohé, nebezpečné a v mnoha ohledech příznačné pro prezidentství, které zničilo tolik životů.

Nejen těch, na které útočil, ale i těch, které údajně chránil. Mnoho z nás ztratilo své milované. Ať už nemůžete skloubit svou lásku pro ně s jejich láskou k němu, nebo protože padli do otupující jámy konspiračních teorií, kterou on s radostí udržoval, nebo protože nechal řádit smrtící virus, který je zabil.

A teď přišel Trump s darem na rozloučenou a nějak nás dokázal rozdělit ještě více, přitom zároveň brzdí svého následníka v nejhorší možnou dobu. Což je naprosto neodpustitelné. Ano. Je dobře, že příští rok už Trump nebude prezidentem. To je vážně dobré. Ale je zde spousta práce a věci budou nějakou dobu stát za prd. Ale musíme se pokusit o nápravu škod. Jak jednou řekl velký bojovník: „Nic nekončí až do vašeho posledního fistingu.“ Nebo nějakou podobnou sračku, už se nepamatuji.

Překlad: L1ght www.videacesky.cz

Komentáře (46)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Počas volieb boli zaregistrované útoky hackerských skupín celkovo troch národov. Ruské - v Trumpov prospech, Čínske - v Trumpov prospech, Iránske - v Bidenov prospech. Veľmoci chcú, samozrejme, u svojho konkurenta taký chaos, aký sa len dá vyvolať, Irán chce výhody z predošlej iránskej dohody, ktorú Trump zrušil + odvetu za Solejmániho.

11

Odpovědět

dík za zajímavý info... odkud to máš prosimtě??

20

Odpovědět

+KamennáHlavaHlásenie riaditeľa FBI.

00

Odpovědět

Na tom, že nebyl zvolenej Trump mi nejvíc vadí to, že bych hrozně rád slyšel pištění Olivera a dalších salónních levičáků...

39

Odpovědět

Njn... tak teď kvičí Trumpík a jeho čučkaři :)

80

Odpovědět

Tak nám levičáci řvali a netrvalo to dlouho a Trump již v pohodě předává moc. Takže zase akorát zbytečné pištění ze strany levičáků.

Ale samozřejmě mohou být lidé v USA rádi, že vyhrál Biden. Jinak by spustili levičáci takový masakr, že by se sluční lidé báli vyjít na ulici.

117

Odpovědět

Víckrát se vám tam slovo "levičák" nevešlo? Není třikrát na tak krátký příspěvek málo?

Jinak teda jestli tomu, že stále tvrdí, že vyhrál, že volby byly podfuk, že to trvalo tři týdny od voleb, přestože kvůli koroně by bylo dobré začít co nejdřív, že se snaží přemluvit republikány, aby zvolili volitele, kteří budou volit, a podobně říkáte "v pohodě", tak máme asi jinou definici "v pohodě".

102

Odpovědět

+AnonyMařkaAbych Vám udělal radost, tak uvádím, že levičáci také blokovali předání moci z rukou Clintona do ruklou Bushe.

04

Odpovědět

4 roky v kuse řvali rusko nam zvolilo trumpetu za všechno muže kreml a najednou jsou volby v americe naprosto odolne proti jakekoliv manipulaci ci podvodum zajimave

314

Odpovědět

Jedna věc jsou manipulace a dezinformace. Druhá fyzické podvody a manipulace s konkrétními hlasy. HODNĚ rozdílné věci.

112

Odpovědět

16:23 "za této administrativy nedojde k lockdownu"

To je ale postiženec. Co tedy mělo v USA většina států na jaře?
Massachusetts, Michigan, Indiana, West virgiania, Oregon, Mexiko, Washington, Hawai, Wisconsin, Minnesota a mnoho dalších států měla na dva měsíce doslova lockdown, tak co to lže? :-)

10

Odpovědět

Na jaře to nebylo z rozhodnutí Trumpa, ale místních guvernérů, kteří jsou většinou Demokrati.

40

Odpovědět

Vy máte nějaký technický problémy? Nebo proč jako mi nejde odeslat odpověď na komentář?

20

Odpovědět

Nejsme si vědomi, že by byl nějaký problém, snad už to funguje.

10

Odpovědět

+setheBohužel, nefunguje, alespoň ne v případě toho komentáře na který chci reagovat, možná je technický problém na mojí straně, i tak děkuji za odpověď.

00

Odpovědět

+setheposlední dobou se mi stává, že si nahodím do nových tabů videa, na které se chci podívat a z deseti mi většinou dva ukazují, jakože je stránka nedostupná a to i po refreshi stránky. víte co by to mohlo způsobovat? Adblock zde nepoužívám

------

Server Error
We're sorry! The server encountered an internal error and was unable to complete your request. Please try again later.

error 500

10

Odpovědět

+mglaedrTo se mi stává od včerejška taky, když nepomůže refresh, tak to zkusím znova, po druhým, max třetím refreshnutí se to vždycky chytne

20

Odpovědět

+Taky se mi to děje. Pár refreshů vždy pomůže. Snažíme se to řešit, ale situace v MF je teď nějaká divoká. Snad se to zlepší.

50

Odpovědět

Místo toho fistingu bych tam to vyprstění dal :D

01

Odpovědět

Trump mne stale fascinuje v tom nejhorsim slova smyslu. Kdyz vyhral nad Hillary, tak se kasal, jak bude Amerika great again, ze jeho vyhra byla naprosto zaslouzena a blablabla. Ale kdyz prohraje, tak je to jen proto, ze se cela ta jeho Amerika spikla proti nemu. Nevim, jestli je smutnejsi to, nebo fakt, ze ma kolem sebe v urade lidi, kteri jsou s nim v tomhle jeho detinskym jednani za jedno (o jeho volicich ani nemluvim). Tak sakra stalo se ti to samy, co ji, pred 4 lety, tak bud jednou chlap a vypadni, kdyz vidis, ze zeme, kterou jsi tak moc pomahal dostat se na vyslunni te ma uz plny zuby.

337

Odpovědět

Videl jsi posledni 4 roky US zpravy ? Vsechny media do nej tepaly(vyjma foxu). To ze Trum je egoistickej blbec nad tim se neda polemizovat to je fakt. Ale na rozdil od Obamy nezacal zadnou valku, sjednal mir mezi arabskymi zememi a Izraelem. Ekonomika az do covidu byla nejlepsi za poslednich par dekad. Ahlavne konecne zacal neco delat s Cinou. A presto Nobelovku obama nobelovku dostal a Trump ne, hlavne ze to dali negrovy co rozjizdi dalsi genocidu v Africe. Navic pokud jsi videl vysledky, tak Trump ziskal skoro stejny pocet hlasu jako Biden takze nechapu tu tvoji posledni vetu

1240

Odpovědět

+the GGgSkoro stejně? Ten rozdíl 6 milionů je asi nic, co? :D

91

Odpovědět

+Haha hahaV ČR je 6 milionů hodně, v Americe to je asi nic. 😀

17

Odpovědět

+LukasL34V USA jsou to 4 % voličů. A pro prezidenta, který nedokázal obhájit mandát to bude ve výsledku ještě větší rozdíl. :D

71

Odpovědět

cinske jeny vyhrali nad rublami

122

Odpovědět

Tak velká zem a jen souboj dvou, to zavání podvodem. A vždy tak těsné, že záleží na každém hlasu. Pořád nic? OK, si představte že by vyhrál Trump, tak BLM rovná města se zemí. Oba jsou domluvení, proto ze sebe jeden dělá blázna a druhý krále....je to hra

847

Odpovědět

Upřímně doufám, že jsi troll, protože tyhle myšlenkové pochody, pokud jsou skutečné, tak jsou skutečně choré.

419

Odpovědět

+AnonyMařkaTy asi zijes na marsu ci v bubline, co ? Chces mi tu s cistym svedomim tvrdit, ze levicacka antiTrump klika, jako BLM nebo Antifa nerovnaji mesta se zemi svymi "pokojnymi" protesty ? Si blazen

936

Odpovědět

+Žblrlevicaci uz pouzivaji newspeak, holt levice sla tak nalevo az zabloudila far right.Pokud hailuje nacek je to spatne, ale pokud mestem tahne ozbrojena banda n***u se vztycenou pesti je to odvazne gesto zadajici pokleknuti nad jejich odvahou ci co.

1426

Odpovědět

+the GGgJi, sou to odvazni jedinci. Jako modi tady. Klasicky fasisti. Smazali dalsi post.
Bud mas muj nazor nebo nesmis mit zadny. At tahle stranka chcipne

532

Odpovědět

+the GGgŽblr: Ano skutečně, nikdo města v Americe se zemí nerovná. Stejně tak Německo není chalífát kde se vraždí a znásilňuje po tisících, a Mexičani ti nechtějí ukrást z garsonky tvoje hnusný tapety. To ale někdo, kdo nikdy na těchto místech v poslední době nebyl, a jenom sedí u počítače a živí svoji chorobnou paranoiu krajně pravicovými konspiračními hlody, nemůže pochopit.

178

Odpovědět

+Tak se mi asi vsechny ty zabery z rabovani, vrazd, vypalenych kramu a zapalenych aut asi letos jen zdalo, nejspis potřebuji k ocnimu.
O nemecku nebyla rec, ale kdyz uz si to nakousl, treba Francie dnes dala muslimum ultimatum, ponevadz z francie se stava cernej chalifat.
O mexicanech taky nepadla rec, ale zajdi si na nejake stranky, kde neni cenzura a uvidis, jak mirumilovni lide 21.stoleti jsou mexicani.
Btw. Delam s lidmi ze vsech koutu sveta. A ano, neverim v multikulti utopii, cize sem v ocich neomarxistu a hippies nácek

316

Odpovědět

+ŽblrDej link na ty záběry, uveď zdroj, ze kterého máš to o tom ultimátu a dokaž tvrzení, že "z Francie se stává černej chalífát".

Těmi stránkami, kde není cenzura, zase myslíš nějaký neonacistický konspirační web.

A určitě jsi dělal se všemi 170 miliony Mexičanů, 1.6 miliardou Muslimů a se všemi 45 miliony afro-američany, že?

103

Odpovědět

+A sme u toho, okamzite nalepka nacka. Jak nizke, trapne a ohrane.

Staci se podivaz na navratdoreality.cz, na videa bez cenzury. Kde uvidis nasili cernych, muslimu a vse. Bez cenzury a okolku.
Btw, neznam ani jeden nazi web. Ale to blbecek jako ty nemuze pochopit.
A co se francie tyce, Macronovo ultimatum a vsechny teroisticke útoky za posledni roky, no-go zony od marseille po pariz, to je vlastne dukaz opaku meho tvrzeni, co ?
Ne, nedělal.
Ale mel sem dost prilezitosti stravit mnoho hodin s lidmi ze vsech moznych koncin.
Treba s bohatym podnikatelem z dubaje. Smal se nam, ze přijímáme uprchliky. Vis proc oni ne ? Protoze ikdyby 1 z 1000 byl nebezpecny, je to riziko, ktere oni nechteji prijmout. Atd atd. Jen clovek prosty si nasadi vsi do vlastniho kozichu.
Ale podívej se na stranky co sem uvedl vyse. Tan napriklad uvidis mnoho zastrelenych cernochu z pohledu kamery policie, od A po Z a zjistis, ze to vzdy byl zakon na strane policie a ze cernosi pali a rabuji sva města naprosto neopravnene.
Na CNN ale tohle neuvidis.

316

Odpovědět

+ZblrKlasické "moje pofiderní zdroje jsou ty, kterým věřím, zato skuteční novináři to všechno zatajují, je to spiknutí!"

Stránky Návrat do reality nefungují, takže se na tyto tvoje "zdroje" ani nelze kouknout. Kdyby ale fungovaly, beztak by se objevily tady ve výčtu dezinformačních webů https://manipulatori.cz/prehled-dezinformacnich-webu-projektu-a-lidi-siricich-dezinformace-o-aktualni-pandemii/

Logika 1 z 1000 je tak zvrácená, až je mi z ní blivno. Zaprvé tady existuje něco jako azyl, což je právní status, který ti naše země (a spousta dalších) zaručuje v určitých případech. Zadruhé ve tvém "vlastním" národě je nebezpečných lidí určitě více než jeden z tisíce. A taky je všechny nevyženeš. A trestat lidi za něco, co udělá někdo jiný, je obecně hnus.

123

Odpovědět

+AnonymařkaNavratdoreality opravdu dnes nefunguje. A neni to dezinformační web, jsou tam jen gore uncensored videa a k nim popisek o 3 slovech, nekdy vice, kdyz je situace složitější. Podle videi si clovek udělá obrazek kazdy sam. Takze ne, na tom tvym konspiracnim webu se Navratdoreality nema sanci objevit.

Pekny posledni odstavec. Hlavne ta posledni veta. Jako kdyby se v usa cely rok netrestali plosne bili a policajti za neco, co jako jedinci nikdy nespachali. Double standard much

210

Odpovědět

+ZblrJenže video vytržené z kontextu a reality opatřené tříslovným popiskem není způsob, jak si udělat informovaný názor na věc.

A jaký double standard? Nepodporuji žádné plošné trestání policistů za činy jejich kolegů. Podporuji ovšem tvrdý dohled nad tím, jestli lidé nezneužívají svých pravomocí. U policie obzvlášť. A kdo kde v USA plošně či jinak trestal bílé lidi? To by mě opravdu zajímalo. A ideálně ne nějaké obecné kecy, ale pořádné odkazy na relevantní zdroje.

114

Odpovědět

+AnonyMařkaS tebou nema cenu vest dialog . Naprosto zaslepeny neomarxista.
Az se NDR stranky rozbehnou, podivej ae na mexické popravy, trestani zlodeju v africe nebo chování cernochu v usa ci africe.
A nemusis k tomu ani číst popisek. A kontext ? Az to uvidis, zcela jiste uvidis, ze zadne vytrhavani z kontextu se nedeje.

Chces mi rici, ze to klekani pred černochama, strach policie vubec se branit pred cernyma je vymysl ? Zavidim ti tvou bublinku. Hail Karl Marx

212

Odpovědět

+ZblrA jsme u toho, automaticky nálepka neomarxisty. Jak nízké, trapné a ubohé...

Ten web hlásí Error 522, nevím jestli je problém na mé straně, pakliže však byl web zrušen, tak to o něm asi také cosi vypovídá.

Děkuji ti, že mě nazýváš blbečkem, evidentně nedokážeš ustát konfrontaci svých názorů, tak se uchyluješ k argumentačním faulům.

Ano, jeden člověk z tisíce může být nebezpečný. V tom případě navrhuji nenávidět nejenom imigranty ze zemí třetího světa, ale také emigrující Němce, Švédy, Nory, Iry, ale i Čechy a prostě všechny národy. Všude jsou nějací lidé s radikálním smýšlením, nějací zločinci, a všude se najde nějaký ten terorista. Nebo krajně pravicový terorismus ti nevadí? Třeba postřílení 77 lidí kvůli tomu, že jsou ti tebou tolik nenávidění levičáci? A když už používáme tuto logiku, tak vlastně bychom měli nenávidět tedy i svůj vlastní národ, protože i mezi námi jsou špatní lidé. Jako třeba ty...

101

Odpovědět

+ZblrJe to přesně tak, jak píše Dash. Stěžuješ si na nálepkování náckama (což nebylo směřováno na tebe, ale na web s jedinou necenzurovanou pravdou), ale okamžitě nás nazveš neomarxistama. Požádám tě o nějaké reálné důkazy o trestání bílých a policajtů, ne o obecné kecy. A co nabídneš? Obecné nicneříkající kecy. A ne, opravdu video totálně vytržené vytržené z kontextu nemůže sloužit k vytvoření informovaného názoru. Ať už se na něm děje cokoliv. Protože taková videa můžeš najít o jakémkoliv etniku, jakékoliv skupině lidí. A opravdu plácnout k tomu něco typu "kdo má selský rozum, ten to jasně pochopí" není dostačující.

51

Odpovědět

+AnonyMařkaMoc hezky jsi to vystihla, mluvíš mi z duše. Obecné kecy, důkazy vytržené z kontextu a argumenty typu "není třeba dokazovat, každému inteligentnímu člověku je toto jasné", že oficiální zdroje jsou konspirace a lži a my jsme ti, kdo žijí v bublině...

Tyto "argumenty" jsou pro lidi jako on tak typické a už jsem se s nimi setkal tolikrát, že to začíná být unavující.

Nejhorší je, že někomu vyvrátíš všechny jeho kecy, i mu třeba nakonec zavřeš pusu, a v další diskuzi někde jinde se objeví zase někdo další se stejnými kecy, kdo tvoje argumenty nečetl a můžeš začít odznova.

Aneb ani neprůstřelná argumentace si nemůže poradit s nekonečným zástupem pomatenců...

41

Odpovědět

+ZblrKdyz si treba najdu video o popravach, nebo trestani ruskou/ukrajinskou mafii, co to rika o nas o belosich? Kdyz podle tehle logiky nam video mexicke popravy staci, abychom si udelali obrazek o Mexicanech.

60

Odpovědět

Tímhle chováním si Republikáni zadělávají, jen na další porážku v dalších volbách.

346

Odpovědět

Jako by to snad byla škoda, kdyby zase prohráli. To by se museli navrátit k původním principům, na kterých jejich strana vznikla (překvapivě boj proti rasizmu, tehdy běžnému naopak u Demokratů). Provést pořádnou čistku a zbavit se Trumpa a všech podobných, kteří jí otravují zevnitř. A to se nikdy nestane.

85

Odpovědět

porazku? Vyhrali senat :) a prehrali v dome reprezentantov, akurat ze nemaju svojho prezidenta az tak by som to porazkou nenazval. Skor je to remiza, lebo ak chce prezident a dom reprezentantov prijat nejaky zakon musi to prejst cez senat.

20

Odpovědět

+feshynakTen Senát ještě nevyhráli. Záleží na výsledku lednových voleb. Teoreticky se může stát, že tam prohrajou.

10