John DillermandLast Week Tonight

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 235
77 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:66
Počet zobrazení:5 013
Možná se k vám už taky v průběhu roku dostala zpráva, že v Dánsku vysílají na televizní stanici pro děti animovaný seriál o muži s extrémně dlouhým penisem. John Oliver je z něj nadšený, ale jeho nadšení není všeobecně sdíleno. Co si o takovém počinu pro děti myslíte vy, nám můžete sdělit v komentářích.

Přepis titulků

Ahoj internete, já jsem John Oliver z Last Week Tonight. Tento týden máme pauzu, ale jako vaše teta nedokážu přestat na internet vypouštět blbosti. A dnes jsem s vámi chtěl probrat Dánsko. Zemi známou pro Lego, víte co, značkové nebezpečí udušení. Konkrétně bych chtěl mluvit o dánské televizi pro děti, protože se začátkem roku přišla s novým seriálem, který vzbuzuje velkou pozornost. Přední dánská televizní společnost představila novou show pro děti, John Dillermand, což je vlastně animovaný seriál o muži s obrovským a neovladatelným penisem.

Tento muž má tak dlouhý a ohebný penis, že dokáže děti zachránit, vytahovat objekty z řeky, a dokonce fungovat i jako skákací tyč. Ano, je to tak. Dánsko má show pro děti John Dillermand o Super Mariovi z hlíny, který je oblečen zároveň na dovolenou na lyžích a plážovou party z 20. let a který má především obrovské pruhované hadí péro.

Takže teď už asi chápete, proč jsem to s vámi tak moc chtěl probrat. Diller ve slově Dillermand je dánské slangové slovo pro penis, takže by to vlastně znamenalo John Penisomuž, což je perfektní jméno pro muže s kouzelným pinďou. Bylo by to skvělé jméno pro můj penis, ale já už ho pojmenoval Hugh Grant, protože je to taky Brit, stárne a prý je spolupráce s ním nepříjemná. A měli byste vědět, že John Dillermand se svým nářadíčkem dokáže takřka cokoliv. V seriálu ho používá na venčení psů, jak vidíte tady, také jej používá jako visuté lano v cirkusu a velkolepě s ním ozdobí vánoční stromeček.

A v jedné nezapomenutelné epizodě se s ním dokonce zavěsí za balónky, což je naprosto děsivé, ale takhle asi lidé z Cirque du Soleil dojíždějí do práce. Tahle show se začala vysílat v lednu a okamžitě se stala hitem. První epizodu vidělo přes 250 000 dětí během 5 dnů. A musím říct, že je to mnohem nápaditější, než co uvádí jako zábavu pro děti tady.

Jen se zamyslete, co máme my? Fašistický štěněcí policejní stát, evangelikální zeleninu, opičku, která svůj jediný rys osobnosti opsala od koček, a osmiletého hrabáče, který se obléká jako Alan Alda. Žádná z těchto postav se Johnu Dillermandovi nevyrovná, protože vám ručím, že nikdo z nich ještě nezachránil topící se děti s pomocí odstředivé síly svého přehnaně dlouhého šulina.

Myslíte, že by to dokázal dinosaurus Barney? Samozřejmě ne. Nejspíš by jen zpíval o přátelství, zatímco by se děti poddávaly vlnám. Udělej něco, Barney! A i když už jste některé scény viděli, chci se ujistit, že uslyšíte i hudební znělku. Jakože… Po hudební stránce je to znamenité. Ale možná vám uniklo, jak povedená jsou i slova.

Překládají se jako: „Ahoj, já jsem John Johnson. Má nejdelšího johnsona na světě, není nic, co by s ním nesvedl, může s ním zatočit, může se trochu zastydět, mohl by zachránit celý svět, kdyby měl tu příležitost.“ No tak! To má hloubku. A je fascinující, že John Dillermand není v dánské dětské televizní produkci výjimkou. Dánská kultura běžně děti seznamuje s tématy, která lidé v USA můžou vnímat jako nepřípustná.

Na veřejnoprávní televizi mají pořad s loutkou, co se vyrovnává se svou genderovou identitou, s pirátem, co se chce přidat k satanistům, a stanice nepřestává na noc vysílat, ale vysílá spánkem inspirovanou smyčku, ve které lidé a loutky náhodně chrápou a prdí. Což není jen skvělá televizní produkce, ale i fantastická pomoc s usínáním. Zvuky z deštného pralesa?

Ne, díky. Chci radši nepředvídatelné prdy dánských loutek. A DR, veřejnoprávní stanice, která za tím stojí, zastává názor, že John Dillermand je opravdu nezávadný, že je prý o „tělesném studu a švandě“ a připravili ho s pomocí neziskové organizace pro reprodukční zdraví a dětského psychologa. Jak vysvětluje vedoucí dětského oddělení DR, je to „tak odsexualizované, jak to jen jde“. Problém je, že v Dánsku, ale hlavně mimo něj jsou lidé, kteří nedokážou pochopit půvab tohoto seriálu.

Podívejte se, jak dánskou expertku podusí britský moderátor. Podle vás byl udělat z tohoto obrovského penisu svým způsobem hrdinu dobrý nápad? No, jak říká i Ulla, nemyslím si, že byste o tom měli smýšlet jako o penisu, není to penis, jak ho chápeme my dospělí. Tak proč nevychází z jeho kolena? Nebo z trupu? Proč vychází odtamtud? Samozřejmě že to je myšleno jako penis, ale není to sexualizovaný penis.

Je to penis, jaký má malé dítě. Šestimetrový a pruhovaný? Nikdo takový penis nemá. No tak zadrž, protože nemůžeš vědět, že někdo takový penis nemá, a to je důvod, proč jsem s vámi o této show chtěl mluvit. Protože John Dillermand mě tak nezaujal jen proto, že mi to přijde zajímavé nebo půvabné nebo vtipné. Důvodem je to, že mám taky šestimetrového animovaného pinďu.

Jak vidíte, má oblek, kravatu a brýle úplně stejně jako já. A pro lidi, jako jsem já, je John Dillermand reprezentace, na kterou jsme v televizi čekali už dlouho. Protože naše penisy nejsou nutně sexuální, že ne? Ne, mají mnoho talentů. Hele, umí se zavrtět, umí ukázat svaly, dokonce dokáže dělat penisová zvířátka. Teda, žirafa!

Nóbl chlapeček. A dokáže se proměnit i v bezvládného červa, což umí, přiznávám, většina penisů. Ale bohužel ho nemůžu pouštět ven na moc dlouho, protože když se bezděčně vzruší, vysaje tak 4 litry mé krve, takže běž zpátky, než zkolabuju, dobře? A je to. A to je vše, co jsem vám chtěl říct. A ještě to, že se vrátíme 25. července. A Discovery, brzy ti tohle bude patřit.

Gratuluju k fúzi. Bude to paráda. Na shledanou. Překlad: elcharvatova www.videacesky.cz

Komentáře (8)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Bože já ty Oliverovi vtipy tak nenávidím :D

01

Odpovědět

chore

04

Odpovědět

No jo, a už zase tu jsou puritánští pravicoví mínusáčci, co absolutně nepochopili a ani nechtějí pochopit o co jde. Oni by byli nejradši, kdyby děti nebyly seznamovány s určitými běžnými tématy ze života. Chtějí, aby vnímaly svoje tělo a svoji sexualitu jako něco nepřirozeného a špatného a styděly se za ně. Nejradši by byli, kdyby na škole nebyla ani sexuální výchova až do osmnácti, a pak z toho byly průšvihy. :)

36

Odpovědět

Je to stupidni. Ukazuje to naprostou myslenkovou absenci a ne-fantazii tvurcu, kteri chteji necim zaujmout za kazdou cenu.

57

Odpovědět

Bohus Matus a Ondra Vlcek approves

42

Odpovědět

Pro malý b*******y to musí být p***l, doslova.

62

Odpovědět

těžko hodnotit když jsem neviděl celou epizodu, ale asi už jsem moc starej abych v tom viděl něco jinýho než chlapa ve středním věku co kolem sebe mává penisem a učí děti že penis cizího chlapa je vlastně skvělá věc s kterou se dá užít spousta zábavy.............

143

Odpovědět

Na tohle už jsem asi starej a mám moc dětí.

42