Maskot ChiitanLast Week Tonight

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 235
69 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:148
Počet zobrazení:6 986

Japonské město Susaki se delší dobu potýkalo s menším problémem. Přestože mají oficiálního maskota jménem Shinjo-kun, najednou se objevil i neoficiální maskot jménem Chiitan, který vytvářel trochu zvláštní videa. John Oliver se na tuto postavičku zaměří a přispěje něčím vlastním.

Přepis titulků

Obracíme se k Japonsku, zemi, která nám přinesla Pokémony. Proboha, to je Jigglypuff. Nikdy jsem žádného divokého Jigglypuffa neviděl. Klídek. Vytáhněte Pokéball, pomalu a opatrně ho hoďte. Připraveni? Hoďte! Hoďte ho! Bože, bože, hodili jste ho příliš prudce! Zabili jste Jigglypuffa.

Jigglypuff je mrtvý! Proč jste ho házeli tak prudce? No, kde jsem to byl? Jo, Japonsko. Právě se tam děje něco úžasného. Jak jsme tu už probírali, Japonsko je domovem mnoha různých maskotů. Mají je muzea, věznice i celé vesnice a města. Tahle myšlenka se nám tak zalíbila, že jsme už dřív vytvořili neoficiální maskoty různých vládních agentur.

Ukázalo se, že nejsme jediní, kdo vytvořil ne zrovna oficiálního maskota. Zdivočelý maskot v jednom Japonském městě vzbuzuje rozporuplné pocity. Seznamte se s Chiitan, neoficiálním vydřím maskotem. Na internetu se jí dostává velké popularity, díky její zvláštní osobnosti. Ve videu Chiitan mává strunovou sekačkou a zde vidíte, jak tancuje u tyče. Proboha!

Ano, vaše oči vás neklamou. Japonský maskot tu tancuje kolem striptérské tyče. Zřejmě ve strip clubu jménem Vzrušuje to mnohem víc lidí, než si možná myslíte. Ale je mi ctí vám představit Chiitan. Budete za to rádi. Vím, že vypadá jako piškot, který v 90. letech ujížděl na extázi. Chiitan je, jak sama píše, kouzelné vydří miminko, který velmi aktivně prožívá každý den.

Jak vidíte, Chiitan je obří vydra, která má místo čepice želvu. To je má nejoblíbenější věta všech dob. Hned vedle věty: "Vítejte na oddělení Johna Olivera pro koaly s chlamydií." Příběh kolem Chiitan je trochu komplikovanější. Ale ve zkratce, v Japonsku se nachází město Susaki. Jeho oficiální maskot je Shinjo-kun, obří vydra s miskou nudlí ramen místo čepice.

Boží. Donedávna mělo město čestného velvyslance cestovního ruchu, skutečnou vydru jménem Chiitan. Jak se ukázalo, skutečná vydra Chiitan měla maskota, kterým je Chiitan. Jde o to, že jsou tu tři vydry, dvě se jmenují Chiitan a maskot Chiitan nikdy nebyl oficiálně spojován s městem Susaki.

Jak prosté. Neoficiální maskot Chiitan vytvořil skutečně bizarní videa. Nejde jen o to u tyče, ale také toto, kde Chiitan vlastníma tlapama převrátí auto. Susaki mělo přijmout asi 100 hovorů z celého Japonska, kde si lidé na její chování stěžovali. Na počátku roku se od toho město pokusilo distancovat tím, že odmítlo prodloužit skutečné Chiitan titul velvyslance cestovního ruchu.

Město zpřetrhalo vazby se skutečnou vydrou, kvůli jednání vydřího maskota. Je to škoda. Chiitan je velmi zábavná. Její twitterový účet je plný šíleností, jako je toto. Možná se chcete zeptat, jak vydra s deštníkem, která je napadena v místnosti bez oken, má podporovat turismus v malém přístavním městě Susaki?

Já vystupuji v televizi a mluvím o malém přístavním městě Susaki. To je odpověď na vaši debilní otázku. Jde o to, že každé video Chiitan je umělecké dílo. Podívejte se například na toto, nazvané S přáteli. Je pochopitelné, že máte spoustu otázek. Co to sleduju? Kdo je ta karate kočka? Proč je Chiitan naštvaná na ten nafukovací pytel?

Ale povšimněte si, že vás nenapadla otázka: "Nudím se?" Násilí je u Chiitan typické. Další video začíná kouzelně, ale pak se to zvrtne. Důkazem toho, že toto video je dokonalé, je fakt, že jsem ho viděl mnohokrát. A ani jednou mě nenapadlo, zda je ten člověk v pořádku. Nezáleží na tom, protože i kdyby nebyl, stojí to za to. Přestože jsou tato videa dobrá, Chiitan je na Twitteru ještě lepší.

Vytváří neuvěřitelné memy. Třeba zde: "Ahoj, pekáčku." "Ahoj, nadání pro poezii." Zde je další příklad. "Na mého syna, nebo syna mého syna, nebo syna syna mého syna už nikdy nemluvte!" Zkuste to říct s vážnou tváří!

Je to fyziologicky nemožné. Chtít po mě vybrat nejlepší Chiitanin vtip, je jako chtít, abych si vybral oblíbeného syna. Nebo syna mého syna, nebo syna... Jde o to, že je to těžké, ale vybral bych si tento. Chiitan stojí vedle malého klokana a ptá se: "Tohle je holub?" Ale no tak!

Ta otázka je řečnická. Chiitan je znám tím, že skvěle rozeznává pekáčky. Kdy naposledy vás Twitter potěšil? Kdy naposledy vás něco potěšilo? Problémem je, že i když přiznám, že Chiitan občas zajde příliš daleko, třeba zde ve videu nazvaném: "Chiitan jde k vám na návštěvu." Podle mě i nejmírnější výklad toho videa znamená, že Chiitan přijde k vám domů a umlátí vás pálkou.

Celkem chápu, že město nechce, aby tohle neoficiální maskot dělal. Je mi za obyvatele Susaki líto, že už neexistuje. Pomyslete i na jejich oficiálního maskota Shinjo-Kuna. Jak jsme řekli, ten je také boží. Není tak divoký jako Chiitan, ale místo čepice má misku nudlí. A to něco znamená. Shinjo-kun byl zastíněn praštěnou, psychotickou a nespoutanou vydrou. Věřím, že se mu trochu ulevilo, ale zbylo mu po ní v životě prázdné místo.

Tito dva maskoti se často potkávali. Musím říct, že kdykoliv Shinju-kuna vidím samotného, jeho osamělost mi láme srdce. Snažím se tím říct, že Shinjo-kun potřebuje nového kamaráda. Někoho, kdo nezmizí a nebude obyvatelům Susaki vyhrožovat baseballovou pálkou. Naštěstí, jak víme, kdokoliv může vytvořit neoficiálního maskota města v Japonsku. Pokud netušíte, co tím naznačuju, tak o tomhle zasraném pořadu nic nevíte.

Jistěže jsme vytvořili vlastního maskota. Seznamte se s Chiijohnem. Chiijohn je 41leté krátkozraké anglické kouzelné děťátko. Běžně, když oznámíme nového maskota, zvednu se a přejdu tam, kde vám ho osobně představím. Bohužel vám Chiijohna dnes nemůžu představit. Dobrou zprávou je, že to nemůžu udělat z toho důvodu, protože je v Japonsku.

Ano, zde se baví v Tokiu. Vím, co vás napadá. Jasně, Johne, vytvořil jsi maskota, aby ses dostal do Japonska a mohl sis střílet z lidí. Ne, to nechápete. Ani trochu to nechápete. Vytvořili jsme Chiijohna, aby našel a ukonejšil Shinjo-kuna. Aby zaplnil prázdné místo po Chiitan. Abyste pochopili, jak jsme toho dosáhli, podívejte se na toto.

CHIIJOHNOVA CESTA TOKIO Po dlouhé cestě Chiijohn dorazil do Tokia. Nikdy nic podobného neviděl. Své brýle si totiž vyzvedl předchozího dne. Zítra navštíví Susaki. Ale dnešek patří Tokiu.

Chiijohn se následujícího rána probudil s kocovinou. Skrze mraky vyhlížel Susaki. Vzpomněl si na důvod, proč je zde. Shinjo-kun... Bylo si na 100 % jistý, že mají být spolu. A na 40 % si byl jistý, že se dívá směrem k Susaki. Cestou na vlakové nádraží jeho srdce bušilo. Každý krok byl krokem k naplnění jeho osudu.

Po chvilce ho unavilo dělat kroky a najal si rikšu. Každý krok obsluhy rikši byl krokem k naplnění jeho osudu. Konečně byl v Susaki. Shinjo-kun byl všude. Na schodech, na chodnících, na zdech i na ulicích. Na své cestě se Chiijohn představil všem místním rybám. Tohle je cesta, na kterou stoupá Shinjo-kun.

Vánek, který chladí Shinjo-kunovu tvář. Slunce, které ohřívá nudle, které Shinjo-kun nosí místo čepice. To vše naplňovalo Chiijohna nadšením. Poslední kroky k naplnění osudu vedly do kopce. Jako vždy, že? Konečně Chiijohn uviděl Shinjo-kuna. Nového nejlepšího přítele.

Ale Shinjo-kun nevěděl, zda je připraven na nového nejlepšího přítele. Už měl nejlepší kamarádku Chiitan. Stala se z toho živoucí noční můra. Ale Chiijohn se zdál být jiný. Minimálně nebyl tak silný. V místní herně kladivem mlátili krtky, ne sebe navzájem. Přestože sdíleli chuť ničit, ničit něco společně je kreativní činností.

Shinjo-kun naplňoval Chiijohna štěstím. Chiijohn chtěl, aby Shinjo-kun měl Shinjo-kuna, aby Shinjo-kun mohl být také šťastný. Ale Chiijohn nedokázal Shinjo-kunovi získat Shinjo-kuna. To je naplnilo smutkem. Nyní sdíleli i smutek. Chiijohn se snažil Shinjo-kuna rozveselit. Nasadil si Shinjo-kunovu čepici.

Najednou věděl, co má dělat. Šli se představit místním rybám. Shinjo-kun naučil Chiijohna, jak z jedné hůlky udělat dvě hůlky. Byl to nejlepší den jejich života. Bez smutku u automatu by Shinjo-kun nikdy nepoznal tuto radost. A kdyby jeho nejlepší kamarádka nezmizela, nepřišel by nový nejlepší kamarád.

"To je příliš sojové omáčky," řekl Shinjo-kun. "Ne," odpověděl Chiijohn. "To té ryby je málo." Shinjo-kun našel nového nejlepšího přítele. Malý chaos povzbudil jejich ducha a připravil nás na všechny automaty v budoucnu. Viděli svou cestu, cítili vánek, viděli své slunce.

"Kam naše slunce jde?" zeptal se Chiijohn. "Neboj se," řekl Shinjo-kun. "Naše slunce se vrátí zítra." "A slunce našeho slunce." "A slunce slunce našeho slunce." "A slunce slunce slunce našeho slunce." SBOHEM PEKÁČCI. Nikdo z vás by si nepomyslel, že tohle tu dnes uvidíte, že?

Ale je to tak. Chiijohn se stále nachází v Japonsku a město Susaki si ho nyní přisvojilo. Pokud chcete Chiijohna vidět naživo, musíte si tam zajet. Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (13)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

"Tvoje hodnocení" - hodnocení videa nebo překladu? Kolikrát jsem na vážkách, protože video není top, ale překladateli nechci uškodit :) Takže jak to máte?

48

Odpovědět

Nikdy nehodnotím překlad. A myslím, že to tak má minimálně většina.

00

Odpovědět

Hodnocení je primárně určené k tomu, aby diváci vyjádřili názor na vybrané video, překladatelé si to (snad) neberou osobně, ani nejsou za špatné hodnocení videa nijak penalizováni ;-)

11

Odpovědět

+XardassDíky :)

10

Odpovědět

chiitan nejvíc epic :D každý město by mělo mít stínovýho maskota jen to nesmí přehánět jako ten náš antimaskot co si ho lidi zvolili ve volbách :P

75

Odpovědět

Celý čas som čakal, že tam nabehne Chiitan s pálkou 😑.

202

Odpovědět

Je smutné, kolik lidí bez smyslu pro parodii, nadsázku, humor atd. sem chodí.
Já byl nadmíru spokojen.
100 %

1713

Odpovědět

Já se domnívám, že disponuji vším výše uvedeným, dokonce mám ještě rozvinuté cítění pro sarkasmus, nicméně tohle mi vtipné skoro vůbec nepříšlo. Opravdu. Totálně promrhaných 13 minut života.

Ale možná máte nějaký zvrácený osobitý druh humoru, takže proč ne.. ;))

46

Odpovědět

Still better love story than twilight

131

Odpovědět

Nuda.

2220

Odpovědět

Ksakru, přehmátl jsem se dal ti + místo oprávněného -

311

Odpovědět

+mykanectu ti ho vraciam

27

Odpovědět

+mykanecDíky, to mě zajímá asi stejně, jako počet breberek na předkožce Charlieho Sheena.

11