Nejdrsnější americký šerifLast Week Tonight

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 235
86 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:237
Počet zobrazení:16 432

Joe Arpaio byl mnohokrát prohlášen za nejdrsnějšího šerifa USA. Ale nedávno byl odsouzen za rasovou diskriminaci a prezident Trump mu hned na to udělil milost. Ale diskriminace není zdaleka jediným problémem, se kterým se kdy potýkal...

Přepis titulků

Prezidentské milosti – jediná pravá karta "Dostaň se z vězení". Milosti jsou nejmocnějším nástrojem prezidenta. V minulosti byly použity kontroverzně. Bill Clinton omilostnil Marca Riche, Gerald Ford omilostnil Richarda Nixona, a jak jsme už zmiňovali, Abraham Lincoln omilostnil muže odsouzeného za zoofilii. Je to pravda. Aby to bylo fér, byl tento kůň.

To je šukatelný kůň. Netvrdím, že byste ho měli ošukat, jen říkám, že bych ho nevyhnal, kdyby si v posteli prdnul. Jde ale o to, že zatímco jsme nevysílali, Donald Trump udělil první milost a bylo to trochu podivné. Prezident Trump v pátek odpoledne vydal nečekané prohlášení. Omilostnil kontroverzního arizonského odpůrce ilegální imigrace šerifa Joea Arpaia.

Ano, Donald Trump omilostnil Joea Arpaia. Což je také odpověď na otázku, co kdyby shnilá brambora nesnášela Mexičany. Proberme si toto rozhodnutí. Pokud prezident USA poprvé použije právo omilostnění, navíc tak brzy během svého období, měli bychom si říct, kdo to je Joe Arpaio a jaké následky toto rozhodnutí může mít. O Joe Arpaiovi jste už mohli slyšet.

Během 25 let si pečlivě budoval image drsného šerifa s nekonvenčními metodami. Média ho milovala. Joe Arpaio je znám jako nejdrsnější americký šerif. Šerif Arpaio je považován za nejdrsnějšího amerického šerifa. Nejdrsnější šerif Amerika Joe Arpaio. Je znám jako nejdrsnější šerif USA, který bojuje proti ilegální migraci a drobným zločinům.

Vychloubá se, že vězni musí jíst sendviče tak zkažené, že maso zezelenalo. Nutí vězně nosit růžovou a poutá je řetězy. Vězni musí nosit pruhované vězeňské tričko a růžové spodní prádlo. To je hrozné. Růžové spodní prádlo je v pohodě, ale nikdo by neměl nosit horizontální pruhy. Rozšiřují postavu. To je fakt. To je módní fakt.

Arpaio z těchto zpráv neměl těžkou hlavu, naopak byl za ně rád. Před kamerou se mu líbilo natolik, že roky s vězni zacházel jako s účastníky reality show. Někdy i doslova. V jednu dobu dokonce měl pořad Usmějte se, jste zatčeni. Hledaní lidé byli přilákáni před kamery, kde byli napáleni tím nejhorším způsobem. Mám ještě jedno překvapení!

Tito dva muži jsou zástupci šerifa Arpaia. Zatkni ho! Zatkni ho! Kámo, usměj se, protože jsi zatčen! Ku*va! Nedělám si srandu! A je to, braši! Počkej! Počkej... A je to, braši. I v té době ta věta byla jak z minulého století.

Pravdu dí ten muž. Nalákání lidí k vlastnímu zatčení je hrozný motiv pro reality show. Horší je jen to, když se Peter nestal dalším účastníkem The Bachelor. Podívejte na tu tvář! Jste na hlavu, ABC? Petere, chci ti říct tohle. Pokud tam jsi, vždy budeš mým nejoblíbenějším svobodným mládencem. #PETERJEMŮJCHLAP #JETOKOČIČÁK Arpaio by udělal cokoliv, aby se dostal před kamery.

Pokud mi nevěříte, víte jaká je jeho nejoblíbenější píseň? Samozřejmě je to My Way od Franka Sinatry. Univerzální hymna pitomců. Sledujte, jak ji tady zpívá pro štáb. V paměti mám, že rány schytávám, ale dělám to po svém.

Zajímavé je, že když to Frank Sinatra slyšel, vylezl z hrobu, ušel stovky mil k Arpaiovu domu, zazvonil a řekl: "Ne!" Ale co to znamená, když to Arpaio dělá po svém? Nejenže ho Trump omilostnil, nabídl mu také podporu během kampaně a dovolil mu promluvit na sjezdu republikánů. Trump zřejmě s Arpaiovými způsoby problém nemá.

Aby bylo jasno, je toho mnohem víc, než blyštivý cirkus, který jste zatím viděli. Ovlivnilo to mnoho lidí. V oblasti Maricopy, kde do loňska byl šerifem, žije přes 4 miliony lidí. To je víc lidí, než kolik jich žije ve 24 státech. Podmínky v jeho stanovém městu nebyly jen zvláštní, ale i hrozivé. Teploty tam dosahovaly až 62 °C, jídlo dostávali jen dvakrát denně a pak toto.

Čínští policisté dostávají od Joea užitečné tipy. Ten si oprášil svou mandarínštinu. Slyšel jsem, že Čína jde proti zločincům tvrdě. Ptám se, zda v Čína poutají ženy řetězy. Stále jsem jediný na světě. Ano, Arpaio poutá ženy řetězy k sobě. Možná by to chtělo #FEMINISMUS? To je sporné.

Arpaio spravuje místní žaláře, ale ne velké věznice. Žaláře jsou pro lidi s trestem kratším než rok nebo pro lidi ve vazbě. Tím netvrdím, že někdo jiný by měl být vystaven jeho chování. Jednou instaloval v žaláři webkamery, z nichž jedna zabírala ženy na záchodě a byla vysílána i přes pornografické stránky. Kamery byly nakonec odstraněny, ale kancelář šerifa se bránila, že jim právník potvrdil, že neukazují žádné intimní části vězeňkyň a že se tam neobjevily žádné mladistvé ženy, pokud nevypadaly starší a nelhaly nám.

Na chvilku si představte, že jste právník, roky strávíte na právech a nakonec reportérovi řeknete: "Nebojte, všechny ženy, které jsme při sraní natáčeli, byly nejspíše dospělé." Arpaio je nepřístupný ke kritice jakékoliv jeho taktiky. Nedostalo se mi žádných negativních reakcí, tedy až na ministerstvo spravedlnosti, Amnesty International a Svaz občanských práv.

Ano, Joe. Ale toto jsou hlavní tři skupiny, které by vás měly kritizovat za chování k vězňům. Takže to je tři proti třem. Nebude vás kritizovat Carl's Jr., dívčí skautky a Hootie & the Blowfish. To není jejich práce. Takže asi není divu, že když se reportér zeptal vězňů, zda má Arpaio nějaké přezdívky, jeden odpověděl, že Hitler.

A jiný řekl, že Hitler. Tomuto obvinění se bránil tím, že řekl: "Má dcera adoptovala děti různých etnických skupin. Měla černochy, dokonce i Mexičana s Downovým syndromem. A přesto jsem rasista, fašista a Hitler." To mu nemůžu upřít. To zní logicky.

Když hrajete hru "Hádej, kdo je Hitler?", musíte se nejdřív zeptat, zda má jeho dcera černocha a zda má jeho dcera Mexičana s Downovým syndromem. Pokud tomu tak je, nemůže být Hitler. Je to v pravidlech. Arpaiovy žaláře nejsou jen drsné a ponižující. Někdy byly i smrtelně nebezpečné.

Během let okres vyplatil mnoho vysokých odškodnění rodinám vězňů, kteří zemřeli následkem nehod v zařízení. Osm milionů dolarů vyplatili rodině Scotta Norberga. Zemřel ve vazbě, poté co byl spoután, paralyzován a zmlácen strážnými. Když se jedna zaměstnankyně snažila varovat dva jiné strážné, že je vězeň v ohrožení života, dostalo se jí děsivé odpovědi. Řekla jsem jim, že modrá, dokonce i fialoví a že nejspíš nedýchá.

On řekl: "Je mi to u prdele." Poté, co Speidel řekl, že je mu to u prdele a vy jste varovala strážníka Gurneyho, tak on vám řekl co? Řekl: "Je mi to fuk." Nemůžete vidět, že někdo umírá a říct: "Je mi to fuk." Nemůžete to říct, ani kdyby umíralo cokoliv. Tedy až na orchideje.

Komu to není fuk? Jsou to náročné kytky a všechny by měly chcípnout. Ale měl bych říct, že ministerstvo spravedlnosti je odmítlo stíhat a Arpaio a strážníci tvrdí, že neudělali nic špatně. Arpaio o tom byl natolik přesvědčený, že strážníka, kterému to bylo u prdele, a strážníka, kterému to bylo fuk, později povýšil.

Zřejmě na poručíka No a co, debile? a na seržanta Naprostý nezájem. Problémem je, že toto povýšení dalo jeho lidem jasnou zprávu. Stejně jasnou zprávu jako prezident, který omilostnil toho, kdo to vše řídil. Pamatujte, že Arpaio nevedl jen žaláře, ale také byl policejním důstojníkem. Jeho respekt k zákonu se zdál být hodně selektivní. Během let jeho úřad vedl trestní případy proti svým protivníkům, ať už to byli úředníci z kraje nebo i soudci.

Někdy bylo obvinění natolik povrchní, že bylo hned smeteno ze stolu. Jeden civilní případ byl natolik neopodstatněný, že byl dokonce citován během jednání o vyloučení advokáta z komory. Členové komise řekli, že je to zlovolné ohýbání zákonů podobné dítěti s nastartovanou motorovou pilou. Nejenže je to přirovnání skvělé, také popisuje mou oblíbenou romantickou figurku.

A ačkoliv se profiluje jako nejdrsnější šerif, jisté zločiny nechává bez odezvy. Ukázalo se, že v roce 2011 jeho oddělení nedostatečně vyšetřilo více než 400 sexuálních zločinů, z nichž v některých figurovaly i děti. Ačkoliv to Arpaio nakonec přiznal, jeho omluva měla k dokonalosti daleko.

Kdyby existovaly nějaké oběti, omluvil bych se jim. Omluvil bych se obětem, kdyby nějaké byly. Moment, kdyby nějaké byly? Byly, víme to! Tohle je takové odporné přehlížení sexuálních zločinů, že se až divím, že Penn State nevztyčil jeho sochu. Ale neuvěřitelné je, že nic z toho, ani podmínky, ani úmrtí ani bezdůvodné žaloby proti kritikům, není to, za co byl odsouzen a za co dostal milost.

To se týkalo rasového profilování. Jeho oddělení za to bylo roky obviňováno. Jedno obří vyšetřování přineslo velmi vážná obvinění. Tříleté vyšetřování ministerstva spravedlnosti ukázalo, že se tu konají neústavní kontroly. Že tu jsou všudypřítomné diskriminační předsudky proti hispáncům.

Je devětkrát pravděpodobnější, že policie zastaví hispánce než bělocha. Jedna událost zmíněná ve zprávě tvrdí, že než byla obvinění zrušena, hispánský řidič byl vězněn 13 dní, za to, že nepoužil blinkr. Zamyslete se nad tím. 13 dní za nesprávné použití blinkru. To je Arizona, kde mají důchodcc jezdící se zapnutým blinkrem ve státním znaku.

Asi není překvapením, že v roce 2011 spor ohledně jejich rasového profilování skončil takto. Federální soud v Phoenixu rozhodl, že arizonští policisté nemohou zatýkat podezřelé z ilegální imigrace jen na základě vzhledu. Pokud se tím Arpaio nebude řídit, může být předveden před soud a být uvězněn.

A že neuhodnete, co se stalo. Arpaio se rozhodnutím soudu neřídil. Během 18 měsíců jeho úřad zatknul bez obvinění na 171 lidí a předal je imigračnímu úřadu. Loni v červenci ho soud shledal vinným ze zločinu. V tomto momentě se z něj stal zločinec. Spáchal a byl usvědčen ze zločinu.

Ty stejné lidi strkal do stanů a nutil je nosit růžové prádlo. Také o nich tvrdil, že nemají právo si stěžovat. Tohle spáchal. Ale ještě nenastoupil do vězení, když Trump začal naznačovat možnost milosti z jednoho neuvěřitelného důvodu. Byl šerif Joe obviněn za to, že dělal svou práci? Víte co, budu něco předvídat. Podle mě bude v pohodě. Ale jde o tohle.

On nedělal pouze svou práci. Dělal i něco ilegálního. Taky byste neřekli, že John Wayne Gacy jenom dělal svou práci. Přeci jen to byl dobrý narozeninový klaun. Ale bylo potřeba zastavit to, co dělal nad rámec své práce. Nepochybuji o tom, že Trump si myslí, že vše, co Arpaio dělal, by mělo být součástí práce policisty. Tohle je skutečný problém.

Proto je tato milost políčkem do tváře hispáncům, na které Arpaio a jeho oddělení neustále cílilo, a je to políčkem do tváře samotnému zákonu. Arpaio porušil zákony, které přísahal, že bude chránit. Zákony, které mají chránit občany před zdivočelou vládou. Trump mu prominul vše, co jste dnes viděli. A to, že tvrdil, že jen dělal svou práci, je jasným potvrzením, že podle tohoto osazenstva Bílého domu během příštích let nebudou muset policisté dělat svou práci tak, jak to po nich může chtít Ústava nebo soudy.

Místo toho mohou stejně jako šerif Joe Arpaio dělat svou práci... Jak to bylo? Po svém! Ano!

Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (40)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Typyckej šerif z**d, ANARCHIE musí zničit pyramidu moci!

02

Odpovědět

Vždy když si člověk říká, jaký je to tady kocourkov a hlava 22, pustí si Olivera a je mu nějak líp.
Still could be worse...

40

Odpovědět

Mate smulu, vy ubreceny komunisticky buzivegani, nastava era, kdy se z bilych muzu musi stat opet muzi v pravem vyznamu toho slova, tedy ochotni branit sve rodiny, svou vlast, svuj majetek a dedictvi sveho naroda. Ale nebojte se, my "zli netolerantni pravicaci" budeme bojovat i za vas, jako vzdy, aby pak vasi smradi mohli opet v klidecku vymyslet a propagovat dalsi utopickou nerealistickou agendu rozvratu, kterou dozenou nejvetsi civilizaci v dejinach ke svemu konci. #NichtKapitulieren

845

Odpovědět

najprv musite mat proti komu bojovat...

42

Odpovědět

Za mě prosím nebojuj. Díky.

70

Odpovědět

Video je nefunkčné

00

Odpovědět

Ahoj, video je funkční, jen si vypni blocker na reklamy.

06

Odpovědět

Uprime kdyz nekoho zavru do vezene nemel by se tam mit jak na hotelu. To ze maji pruhovany trika a ruzovy spodky tak at, ale ze se tam musej smazit jak hranolky. To uz je trosku jak za krale klacka.

818

Odpovědět

Asi jsme oba sledovali jiné video. O vinně a nevinně rozhoduje nezávislý soud. Pokud je někdo ve vazbě, tak to má být vlastně takový hotel nejnižší kategorie, který slouží k čekání na soud.

Tyhle praktiky silně připomínají československou praxi padesátých let - škaredě ses podíval na bolševický hovado a skončil jsi bez soudu v pracovním táboře nebo uranovým lágru (údajně bylo takto „potrestáno“ několik tisíc lidí než se zákon novelizoval a po formální stránce proběhl lidový soud).

401

Odpovědět

Tak tenhle šerif patří přesně mezi ty lidi, který máte chuť nakopat a případně zastřelit při sledování Easy Ridera.

228

Odpovědět

Na ilegální imigranty musí být přísnost.
Sláva Arstotzce!

2815

Odpovědět

Ale ne, pokud má v pořádku pas, vízum, pracovní povolení, povolení ke vstupu, povolení k práci, lékařskou prohlídku, potvrzení totožnosti, povolení k vycestování ze své domoviny a na úplatek, soudruhu.
Sláva Arstotzce!

141

Odpovědět

Proč mi to posílá dvakrát?

07

Odpovědět

Tak si to shrňme. Nesoudný, slizký psychopat, kterého evidentně vzrušuje kontrola a moc nad ostatními a prosazování práva a zákonů má jen za záminku, aby mohl ukojit svojí perverzi (zvlášť, když zákony sám porušuje a soudy se neřídí, což je na šerifa dost bizarní), jde tvrdě po krku každému, kdo mu přijde od pohledu jako latinoameričan, tudiž potenciální nelegální migrant. Toho nechá podusit dva týdny v cele za nepoužití blinkru a pokud má dotyčný desetiletou dceru, kterou v parku opíchá pedofil, je mu to jako správnému šerifovi naprosto u p****e, protože je to "asi" dcera migranta. To vše v Arizoně, kterou poprvé "objevili" Španělé, patřila španělské koruně, posléze přešla do rukou Mexika a až po prohrané válce s USA ji získali Američané. Sám nesoudný a slizký psychopat, nesnášející každého "migranta", se narodil do italské rodiny v době, kdy každý Ital v Americe poslouchal, že je to zasraný nelegální migrant, který akorát páchá trestní činnost. Trumpeta, milovník "pořádku", který konečně vrátí Americe tu hrdost, řád, právo a spravedlnost, pak omilostní toto umaštěné diletantské prase, protože souzní s jeho neléčenou paranoidní schizofrenií z nelegálních migrantů z Mexika, které vidí v původně mexickém státě úplně všude, a je mu naprosto u p****e, že občan USA se nedočká ani elementárních občanských práv v podobě vyšetřování znásilnění vlastního dítěte, protože se jmenuje Miguel. No, to je mi tedy "pořádek", Donalde. To pokrytectví z těchto pseudobojovníků vystřeluje všemi směry, tedy, ihned poté, co vyserou diletantismus, který mají všechny tyto kreatury společný.

12414

Odpovědět

Ta prvni veta je presny popis Olivera, dekuji. Jinak bys to vole nemel brat tak vazne, polovina jsou pomluvy a dalsi cast je pravdepodobne dost zvelicena - proste dalsi clovek co nepadnul Oliverovi a jeho svetonazoru do oka - tim nerikam ze ten serif je sympatak, ale tohle byly kecy bez nejakych fakt... skoro jako by prevzal Trumpovu agitku

1080

Odpovědět

+Vhef"Tak si to shrňme" je přesný popis Olivera? :-D

376

Odpovědět

+MoggsJsi debil? Každej asi pochopí kterou větu měl na mysli...

531

Odpovědět

+necojinehoTy nebudeš nejrychlejší pistolník na západě...

92

Odpovědět

+VhefMno....tady máte článek na Wiki, doporučuji přečíst. Sice je to jen Wikipedie, ale myslím si, že to co John Oliver zmiňuje nejsou kecy. Fakta tam neuvádí, protože chce, logicky, zaujmout, ale zároveň na to nemá prostor. Takže si můžete udělat čas a zjisti pravdu ;-)
https://en.wikipedia.org/wiki/Joe_Arpaio

101

Odpovědět

LOL, postavíš koncentrák a nakonec tě odsouděj za silniční kontroly Mexikánců :-D

932

Odpovědět

Al Capone taky skončil na daních :D

650

Odpovědět

Jezis ty jeho vtipy sou tak trapny, ze kdyz vidim jak se u toho xichti a vrti, tak se mi chce blejt..

1754

Odpovědět

Kdo bude chránit nás před Tebou?

434

Odpovědět

To zas bude kopec prinajlepšom polointeligentných komentárov.
Zdraví jedinci, ktorí si zvyknú video iba pozrieť a nekomentovať, osmeľte sa a pokojne sa podeľte o nejaký zmysluplný postreh. I keď viem, že zareaguje pravý opak, za pokus to stojí vždy..

56

Odpovědět

Viděl, pobavil, poučil. Víc nemá cenu tu psát, nikoho nepřesvědčíš, jen se budeš rozčilovat :-)
Jsem rád, že u nás máme lepší vazbu než nějaký stan kdesi na poušti...

81

Odpovědět

Povedal by som, že vieš prečo sa väčšina ľudí na internete k veciam nevyjadruje? Pretože jediný spôsob ako na internete vyhráš hádku je tak že sa jej nezúčastníš. Kedže väčšinou sa majú potrebu vyjadrovať iba tí polo-intelektuáli a s nimi sa rozumne baviť teda naozaj nedá.

20

Odpovědět

Toho šerifa bych vyznamenal a Trump udělal dobře. Je potřeba lidí kteří nás budou chránit před migrací.

1886

Odpovědět

Dostává mě jak lidi, co jsou silně proti migraci, dokážou odpustit jinému člověku se stejným názorem úplně všechno.
Já beru názor lidí, že migrace je problém, je to i určité bezpečnostní riziko etc., ale kvůli tomu přehlížet natáčení žen jak serou a to, že se vykašlal na prošetření sexuálních zneužívání dokonce i dětí?
Nad tvýma komentářema jsem kroutil hlavou už mnohokrát a stále doufám, že jsi jen troll. Pokud ne, tak jsi prostě jen duševní kripl.

789

Odpovědět

+WTFTak v Evropě se třeba neprošetřují zločiny napáchané imigranty páč se policajti bojej že by byli označený za rasisty. To je dle mě horší

112

Odpovědět

Tak fajn. Jdeme obsadit Horní Falc, nebo Sasko a potom budeme trestat každého Němce, který se v naší nově vyhlášené provincii objeví.

113

Odpovědět

křečku, ty máš v hlavě asi kvalitně vymatláno, co?

92

Odpovědět

Nojo, tohle Oliver nemůže přenést přes srdce. Ale jeho klasická práce. Během 24 let kariéry vysbíral to kontroverzní a nafoukl to do obřích rozměrů (růžové jídlo), nepozastavil se třeba nad tím, jak je možné, že i přes to všechno byl těch 24 let ve funkci, asi ho lidé volili, protože měl výsledky. Chránil amíky před mexikáncema, kteří tam prostě statisticky přinášejí víc kriminality.

Chápu, že on by chtěl vězení jako v Norsku, s telkou, playstationem a pohodlnou postelí, ale nějak se v dnešní době zapomíná, že ve vězení má být člověk za trest a tak by s ním i mělo být zacházeno.

1955

Odpovědět

Teda na ten kec s tím, jak by to mělo vypadat ve vězení už mě skoro ani nebaví reagovat. Milionkrát vyvrácená věc. Smiř se s tím, že jsme skutečně civilizovaná společnost a na některé věci se díváme jinak než ve středověku. Teda aspoň ti chytřejší z nás.

3711

Odpovědět

To se vážně zastáváš člověka, co neprošetřil sexuální zločiny na dětech? Nebylo by lepší, kdyby "chránil amíky před mexikáncema" alespoň někdo, kdo zároveň ochrání děti před zneužíváním?
Nebo to je jedno? Halvně, že půjde proti těm zlým migrantům, co?

387

Odpovědět

+WTFTak pro průměrného člověka je dnes důležité, že jde proti migrantům, všechno ostatní je vedlejší a to i kdyby spáchal genocidu.

236
Další