OANLast Week Tonight

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 235
89 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:151
Počet zobrazení:9 097

V dnešní epizodě Last Week Tonight nám John Oliver poodhalí zákulisí amerického mediálního prostředí a rozebere televizní stanici OAN, která si v poslední době velmi rozumí s Donaldem Trumpem. Od Oliverova přechodu do provizorních natáčecích podmínek jde zároveň o první epizodu, která se celá nevěnuje koronaviru.

Poznámky:
Párek na špejli – corn dog, podobá se známějšímu hot dogu, fritovaný párek v kukuřičném těstíčku na špejli
Shepard Smith – americký žurnalista, působící na stanici Fox News
Black Lives Matter – známé mezinárodní hnutí proti rasismu
Noël Coward – uznávaný anglický režisér, spisovatel, herec, zpěvák, známý svým důvtipem
Knihovna Kongresu – nejstarší kulturní instituce Spojených států, oficiálně státní vědecká knihovna pro potřeby amerického kongresu
Pařba v Jersey Shore – pokleslá reality show z produkce MTV
Zprávař – trilogie oblíbených komediálních filmů s Willem Ferrellem v roli zprávaře Rona Burgundyho
Andrew Carnegie – známý americký industrialista a filantrop z 19. století
J. P. Morgan – bankéř, na přelomu 19. a 20. století byl ústřední osobností Wall Streetu
John D. Rockefeller – americký magnát, obecně považovaný za nejbohatšího Američana v historii
Rachel Maddow – známá liberální moderátorka, působící na televizní stanici MSNBC, zmíněná karikatura zahrnuje slovní hříčku s jejím jménem: „Wretched Madcow“
Zavraždění Setha Riche – známý případ vraždy z roku 2016, Seth Rich byl zastřelen na ulici neznámým pachatelem, a jelikož pracoval pro americké demokraty, jeho vražda se stala předmětem řady nepodložených konspiračních teorií
Hláška moderátora OAN „even when I'm wrong, I'm right“ se dá přeložit také jako „i když nemám pravdu, jsem pravičák“. V překladu je ale těžké tento dvojsmysl udržet.

Slovní vysvětlivky:
Vespertine – označení pro něco, co prosperuje během noci, slovo „Vesper“ lze přeložit také jako Večernice
Gloze – málo používané slovo pro vymlouvání, řečnění, vysvětlování
Sciolist – člověk, který předstírá dobrou informovanost
Rakefire – host, který zůstává příliš dlouho, v důslednějším překladu jde o člověka, který zůstává, i když už vyhasíná oheň
Fopdoodle – člověk, který činí špatné životní volby

Přepis titulků

Dnešní hlavní téma se věnuje sdělovacím médiím. Znáte je, ti lidé, kteří oznámili přistání člověka na Měsíci, konec 2. světové války a kteří jednou oznámí mou smrt poté, co mě spolkne pelikán. Mám rád párky na špejli, přístavy a rád provokuji velké ptáky. Je to jen otázka času. Trump se nijak netají svým pohrdáním médii, ale také nedávno pořádal řadu tiskových konferencí, na kterých bylo jasně zřetelné, že v zástupu médií je jedno, které vážně rád vyvolává: Pár otázek.

Do toho, OAN. Dáme si několik otázek. Emerald? OAN? OAN, prosím. - OAN? - Ano, pane. Velmi dobře. Moc vám děkuji za hezké příspěvky. Instinktivně víte, že když má Trump něco tak moc rád, jde o varovný signál.

Vezměte si třeba kapybaru s pomerančem na hlavě. Vypadá skvěle, ale kdyby Trump opakovaně řekl: „Mám rád tu kapybaru s pomerančem na hlavě.“ Nejspíš by se zjistilo, že na univerzitě nosila blackface. OAN je zkratka pro One America News. A když slyšíte jejich otázky, začnete chápat, proč je Trump vyvolává. Pane prezidente, vaše ratingy jsou nyní nejvyšší v historii, stejně tak hodnocení vašeho zvládání viru.

Přesto některé sítě zvažují, že nebudou tyto brífingy vysílat živě. Myslíte, že je mezi tím spojitost? To nevím, řekl bych... Je to pěkná otázka, děkuji moc. Tohle byla pěkná otázka? Asi to záleží na vaší definici. Pokud pěkná otázka znamená získat nějakou užitečnou informaci, pak pěkná nebyla. Ale jestli pěkná otázka má krátce obšťastnit prezidenta, než se tento pocit i se všemi ostatními utopí v jeho vnitřní prázdnotě, pak ano, šlo o pěknou otázku.

Byla vážně moc pěkná. A v OAN mají pro prezidenta spoustu pěkných otázek. Když byl kritizován za to, že koronavirus označil za „čínský virus“, jeden z korespondentů OAN ho okamžitě začal hájit touto parádičkou: Považujete výraz „čínské jídlo“ za rasistický? Protože jde o jídlo s původem v Číně, čínský recept... Ne, to si nemyslím.

Vůbec to nepovažuji za rasismus. Dodávám, že hlavní levicová média včetně zde přítomných přijala narativ čínské komunistické strany a označila vás za rasistu kvůli tomu, že jste nazval virus jako čínský. Není alarmující, že vám hlavní média neustále oponují a staví se na stranu propagandy cizích států, islámských radikálů a latino-amerických kartelů? A přitom pracují přímo v Bílém domě a mají k vám přímý přístup. Je docela vtipné sledovat reakci té druhé novinářky, která očividně není zvyklá poslouchat sračky z obou stran místnosti.

Její pohled říká: „Jak jsem se dostala do sevření sraček?“ Právě tyto momenty vysvětlují, proč Trump tolik miluje OAN. Opakovaně je chválil na Twitteru, a když se v administrativní otázce neshodl s Shepardem Smithem, tweetnul: „Shepard Smith má nejhůře hodnocenou show na Fox News. Když mám možnost, přepínám na OAN!“ A jeho rodina jim nejspíš také fandí.

Zrovna tuto středu a uprostřed pandemie strávilo OAN 15 minut povídáním s Donem Jr., což vedlo k této fantastické výměně: Dali jste si maraton nějakého seriálu? Jasně, Pána tygrů. Je to parádní a bohužel jsem dřív netušil, že si za 2000 dolarů můžete sehnat tygra. Je to dost peněz, ale jde přece o tygra. A to by bylo vážně super. Mít tygra, který by s námi bydlel.

To byste si ze sledování toho pořadu ale vážně neměli odnést. Tygr je překvapivě levný! A také se ukázalo, že najatý vrah stojí jen 3000 dolarů, skvělý kšeft! Podívejte, OAN je relativně malá organizace, ale možná znáte někoho, kdo je sleduje. Právě teď si razí cestu úplně mimo jejich ligu. A když už jsou v Bílém domě, neustále je vyvolávají a prezidenta podporují ještě více než Fox, řekli jsme si, že dnes zjistíme, o koho jde a co dělají.

OAN je projekt Roberta Herringa, konzervativního milionáře a sluncem vysušeného Jakea Gyllenhaala. Už od svého zrodu je OAN domovem extrémního konzervatismu. Jak extrémního? Podívejme se na moderátory. Předně je zde Graham Ledger, který označil Black Lives Matter za organizaci zločinců, transgender lidi označil za duševně choré a o migrantech, přicházejících do USA z muslimských zemí, řekl: „Jestli si nekousnou vepřového sendviče, nejspíš je nechceme vpouštět do země.“ Takové hlášky z něj dělají Noëla Cowarda v rasismu, založeném na sendvičích.

Každou show zahajuje svou příznačnou frází: „Dveře do studia jsou zamčené a politická korektnost se sem nedostane.“ A aby to nebylo málo upocené, každou show ukončuje takto: Sledujte Daily Ledger, míří do archivu knihovny Kongresu, děkuji za sledování. Jsem Graham Ledger a pamatujte si: I když se pletu, mám pravdu.

Jo. Takto se loučí každý večer. A poznámka, zeptali jsme se v knihovně Kongresu, zda mají The Daily Ledger ve svých archivech. Řekli nám, a zde cituji, že nemají žádný záznam o The Daily Ledger, vůbec o tom pořadu neslyšeli. Ale dostat se do knihovny Kongresu ani není nic působivého. Víte, co tam mají dalšího?

Pařbu v Jersey Shore. Jsou tam i Kroniky milfek 4: Prsaté panství. Dokonce je tam i naše show! Je to tak, toto je náš výčet dílů v jejich katalogu. Tím chci říct, že byste nebyli v dobré společnosti, i kdyby vás tam měli. Ale nemají. Pak je zde i jeho hláška: „I když se pletu, mám pravdu.“ To je ještě větší blbost. Proč bys říkal něco, co ukazuje, jak strašně nadržuješ jedné straně, ale zároveň často nemáš pravdu.

Dávalo by úplně stejný smysl, kdyby hlásil: „Pamatujte, i po intenzivním průjmu jsem stále plný sraček.“ Proč byste něco takového vůbec připouštěli? Nakonec ale může být dobře, že Ledger hlásí svou pravdu i v omylech, protože se mýlí často. Ovšem vždy s jistým náznakem Rona Burgundyho. Sledujte, jak se snaží rozložit rétoriku Bernieho Sanderse: Bezmezný kapitalismus je to, co bychom si měli v naší zemi přát.

Bezmezný kapitalismus je tím, co učinilo tuto zemi skvělou během průmyslové revoluce. Carnegie a… další muži, kteří koncem 19. století vybudovali tuto zemi. Mám okno, J. P. Morgan a ti další. Rockefeller! Tady máte jméno. Jo.

Tady máte jméno. To jsi zachránil krásně, Grahame. A toto byl erudovaný náhled do historie, který najdete v jeho knize Průmyslová revoluce: Jak Andrew Carnegie a ti další, vždyť víte… J. P. Morgan a další… třeba pan Monopoly? Vybudovali Ameriku kapitalismem. Kurva, zapomněl jsem na Forda! Ale u OAN nezáří jen Ledger, už znáte Chanel Rion, reportérku OAN v Bílém domě, její specialitou je nejspíš pokládání otázek, které nikoho nezajímají: Na koronavirus zemřelo 2405 Američanů za posledních 60 dní.

Za stejnou dobu bylo zabito 2369 dětí jejich vlastními matkami skrze umělý potrat každý den. To znamená každý týden 16 500 zabitých dětí. Toto je samozřejmě zavádějící argument, ale nevadí. Do útoku. Jsou tisíce potratů i tisíce obětí koronaviru. To je pravda. Můžeme se přít, zda jde tyto věci srovnávat. Ne, nejde. Ale pokud jen jedna z nich roste exponenciálně každý den, pak bychom se měli soustředit právě na ni.

Ale k této otázce se určitě vrátíme, až budou potraty nedobrovolné a prudce nakažlivé. Když Chanel Rion zrovna nepokládá hezké otázky v Bílém domě, prohlašuje se za nejlepší politickou novinářku v zemi pro konstituční konzervatismus a anti-levičácké kauzy. A přiznejme si, že tato laťka je položena velmi nízko, ale nejsem si jistý, že tato kresba „ubohé krávy“ Rachel Madow ji vůbec dokáže překonat.

Také vede web se slovíčkem dne pod názvem Wordeby's, svět jemných slov, kde důmyslné vzdává úctu slovům, například rozjímání, orfický a backpfeifengesicht. Má jít o slovo pro obličej, který nutně potřebuje praštit. Její stránka nám říká: „Pokud si nepěstujeme svou sféru slovní, pak nemůžeme růst ve sféře myšlení.“ K takové větě je těžké něco říct, naštěstí je na Wordeby's i slovíčko fanfaronade, které znamená prázdná a sebestředná mluva.

To se zdá jako trefa, ten web je vážně užitečný. Dále je zde Liz Wheeler, velká Trumpova favoritka. A ta opravdu umí rozvinout argument. Sledujte, jak dokáže za 54 sekund převrátit prosté rozhodnutí akvária o neoznámení pohlaví malého tučňáka v něco úplně jiného: Měli bychom se ptát, kam tato radikální levicová gender ideologie vede.

Chtějí liberálové, aby byly lidské děti bezpohlavní? Pokud ano, proč? Má to biologický základ? A pokud ne, tak na čem? Co se stane, když budou děti vychovávány bezpohlavně? Pokud zmizí pohlaví, zničí se i tradiční genderové role? Když se zničí genderové role, nezničí se i pohlavní vztahy?

Když se zničí se pohlavní vztahy, nezničí to i tradiční manželství? Když se zničí tradiční manželství, nezničí to i rodinné jednotky? A když nebudou lidé záviset na rodině, tak na kom? Správně, na vládě. To je prvořadým cílem liberálů. Nenechte se oklamat transgender tučňáky. To byla argumentační štreka. Předpokládám, že stejnou řetězovou logiku používá u všeho.

Ptejte se, proč chce radikální levice rozšířit zdravotní pojištění. Chtějí liberálové, aby byl každý zdravý? A když bude každý zdravý, znamená to, že už nikdo nezemře? A kdyby nikdo nezemřel, nebyl by Hitler stále naživu? A jestli Hitler žije, neprobíhá stále 2. světová válka? A jestli stále probíhá 2. světová válka, znamená to, že naši vojáci stále válčí? A pokud naši vojáci stále bojují ve válce, kdo brání Ameriku před teroristy?

Správně, nikdo! A to je prvořadým úkolem liberálů. Nenechte se oklamat polyamorními humry! A nejde jen o krajně pravicová témata. OAN cíleně věnuje vysílací čas konspiračním teoriím. Vypsali stotisícovou odměnu za informace o zavraždění Setha Riche, loni cestovali na Ukrajinu s Rudym Giulianim, aby tam natočili vícedílnou sérii o jeho „vyšetřování“. A Chanel Rion nedávno odvysílala speciál, ve kterém vyzdvihovala konspirační teorii, podle které může být koronavirus biozbraň s původem v laboratořích Severní Karolíny.

Obchodní myšlenkou OAN je to, že jsou jako Fox News, ale úplně beze studu a bez skrupulí. Jsou tak očividně zbláznění do Trumpa, že jejich twitterový účet jednou hlásil: „Prezident Trump měl proslov, ve kterém děkoval za podporu médiím. Ani jednou nezmínil One America News, jednoho z jeho největších podporovatelů.

To je podle OAN pitomost.“ A tohle je prostě loudivé a ubohé. Přecházejí z chvalozpěvů k nevrlému vzteku, pokud se jim na jedinou vteřinu přestane lichotit. Ale když to podáte takto, je jasné, co na sobě OAN a prezident vzájemně vidí. Vím, že je snadné OAN prostě přejít jako hloupou, málo sledovanou a okrajovou sebeparodii. Problém je jiný. Právě teď jsme se poučili, že toxické věci s malým počátkem mohou rychle růst.

A je nebezpečné je přehlížet. A právě nyní vkládá prezident spoustu energie do zlepšení profilu OAN. Například minulý týden. I přesto, že počet potvrzených případů koronaviru ve Spojených státech překonal hodnotu 65 000, Trump považoval za důležité, aby jeho sledující viděli toto video: Hádejte, co? Díky vám je tato kniha, má kniha, na čtvrtém místě v seznamu bestsellerů Amazonu v kategorii politických komentářů.

Děkuji, děkuji, děkuji moc. Jo, tohle sdílel s poznámkou: „Kupte si knihu a dejte Liz dobré hodnocení.“ To samo by bylo dost divné, i kdyby Liz Wheeler nenahrála toto video loni v srpnu. Všichni známe pravidla, lajknout něčí příspěvek je fajn, lajknout někomu 7 měsíců starý příspěvek je nejúchylnější věc na světě.

A Trump je tlačí i jinak, tento týden asociace korespondentů Bílého domu zrušila OAN jejich přístup k zasedání na schůzích. Důvod je ten, že většina reportérů souhlasila se střídavou přítomností, aby byla místnost prázdnější kvůli sociálnímu distancování. Ale Chanel Rion se opakovaně objevovala i ve dnech, kdy neměla zapsanou účast. Přestože Rion jí ve středu zrušili přístup, znovu se dostavila hned další den a tvrdila, že byla osobně pozvána tiskovým mluvčím Bílého domu.

A v tom je problém. Protože v dobrých časech se téhle parodii pravicových zpráv v duchu Zprávaře můžete vysmát. Ale podobně jako u druhého dílu Zprávaře ani teď není vhodná doba pro postavu Rona Burgundyho. OAN s jejich podivnou kombinací krajně pravicových myšlenek a pitomé špíny v reportážích je dnes neuvěřitelně nebezpečná. Graham Ledger doslova vyzval Američany, aby vzdorovali vládním doporučením o sociálním distancování.

A svůj argument ospravedlnil takto: Raději bych zemřel na koronavirus jako svobodný člověk, než abych žil jako vládní otrok v záplavě strachu, paniky a bez svobody. Sledujte Daily Ledger, míří do archivu knihovny Kongresu, děkuji za sledování. Jsem Graham Ledger a pamatujte si: I když se pletu, mám pravdu. Upřímně řečeno, i přes monumentální debilitu té hlášky je to stále až moc chytré pro Grahama Ledgera. Zasloužil by si hlášku na jeho intelektuální úrovni, třeba: „Jsem Graham Ledger a pamatujte, když něco můžete sníst, je to jídlo.“ Bohužel toto je jen krotká televizní verze Grahama Ledgera, online je ještě horší.

Podívejte se na video, které nahrál tento týden v úterý. Tvrdí v něm, že se musel nechat ostříhat, a podává to jako hrdinský čin občanské neposlušnosti. Víte, co musíme udělat? Protože žijeme s nařízeními, podobnými těm v Německu za Hitlera nebo v Sovětském svazu za Stalina.

Žijeme v tyranii namísto svobody. Musíme to udělat ve stylu tajných operací. Má kadeřnice může být vyšetřována i zatčena za to, co dělá. Podobá se to tomu, co museli lidé přežít v dobách Hitlera. Pár připomínek. Zaprvé, nechat se ostříhat není nezbytné, lidé v televizi nejsou vždy hezky upravení. Věř mi. Věř mi.

Hej, podívej se na mě. Věř mi. Zadruhé, Hitler nedělal z lidí štvance kvůli účesům, ale byl fašoun na péči o zevnějšek. I na další věci, ale hlavně na toto. Zatřetí, jestli žijeme v nacistické okupaci, raději se nenatáčej na cestě do tvého odbojářského salónu, který jsme dokázali najít během 5 minut na Googlu. Je někde u obchodního centra Moonlite v kalifornském městě Encinitas. Problém je v tom, že dezinformace, které OAN aktuálně chrlí, mohou vést až k zabíjení lidí.

A bohužel jsou jejich zprávy aktivně šířeny Bílým domem, proto je obzvlášť nyní vážně důležité dávat pozor na blbosti OAN a ujistit se, že jim nenaletí ani nikdo z vašich známých. Vím, že prosté označení za blbost může vyznít neomaleně. Takže pro ty z vás, kteří touží po výmluvnějších námitkách, mohu nabídnout jazyk Chanel Rion a její stránky Wordeby's. V této pozdně večerní hodině vás zapřísahám, ignorujte stanici která se snaží omlouvat nejapnost naší správy v dobách pandemických.

Ať už jde o diletanty, jako je Liz Wheeler, backpfeifengesichty, jako je Graham Ledger, nebo otravy, jako je Chanel Rion. Neboť tito lidé nejsou pouze nezodpovědní, moji drazí. Je to sebranka zasraných pablbů. Toto byla naše show, děkuji za sledování, uvidíme se příští týden. Jsem John Oliver a náš Last Week Tonight se opravdu dostane do Library of Congress.

Nenechte se oklamat sexuálně zvídavými kapustňáky, dobrou noc. Překlad: L1ght www.videacesky.cz

Komentáře (33)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

No ty vole, co je to za dementního kecala? Manipulace jako prase :D

04

Odpovědět

neviem ci by som anchormana nazval trilogiou

07

Odpovědět

1) Anchorman: The Legend of Ron Burgundy
2) Wake Up, Ron Burgundy: The Lost Movie
3) Anchorman 2: The Legend Continues
Jo, hlavně ta dvojka se dá částečně brát jako sbírka klipů, ale šlo to ven jako tři samostatné filmy, označení za trilogii najdeš na wiki i imdb :)

00

Odpovědět

+L1ghtno ved prave dvojka mi prave do toho nesedi, ale budis

05

Odpovědět

Chanel Rion je kocka!

13

Odpovědět

Je to tak, kočky mluvit neumí.

90

Odpovědět

Trumpa fakt nemusím, ale lži a manipulácie CNN a hlavne MSBNC sú tak absurdné, často ich vidím na twittery, kde sa z nich vysmievajú.A kedže nie som fanúšik Trumpa,tak kvôli nejakej bezvýznamnej debate fakt nemienim tráviť čas hladaním na twittery.

512

Odpovědět

Jen ta máňa otevřela pusu a začala Trumpovi pokládat "otázky", tak jsem kroutil očima.

170

Odpovědět

Přesně. Skoro jako by se "ptala":
Pane Trumpe, všichni ví, že jste nejlepší prezident, jakého tato země kdy měla. Čím si ve vaší nekonečné moudrosti vysvětlujete to, že to vaši odpůrci nechápou? Rukulíbám.

240

Odpovědět

Mě hrozně bavil ten týpek ve druhé řadě s modrou kravatou..ten raději přešel do stavu offline...

100

Odpovědět

cerveny kmer

421

Odpovědět

Oliver je prostě borec

309

Odpovědět

Možná bych ke slovním vysvětlivkám přidal poznámku, že ona Ledgerova závěrečná věta by se dala přeložit také jako: "I když se mýlím, jsem pravičák". I proto podle mého Oliver rozebírá, jak je to stupidní - protože ten kretém tím těm, kterým tak podlézá, prokazuje medvědí službu.
Tak trochu v duchu toho, co říkám už léta: "Když tě začnou často chválit idioti, je čas se nad sebou zamyslet." ;)

EDIT: ... ačkoliv u Trumpa mě vůbec nepřekvapí reakce typu "Děkuji ti, náčelníku, že jsi se mě zastal!" :D

151

Odpovědět

Díky za upozornění, přidal jsem poznámku do popisku :)

61

Odpovědět

Hodnocení nad 90%? Někdo tohle ještě vážně bere vážně? Tisková konference má 2 hodiny, vyvolávají se tam dotazy od všech novinářů, od spousty vícekrát, a tady je klip evokující že Trump vyvolává pouze jemu nakloněné jediné médium které se těch tiskovek účastní? Proč jsem nikde neviděl Johna Olivera mluvit o lžích a překroucených tvrzeních ze strany CNN, MSBNC apod? Je to šaškárna a pokud si někdo shlíží tyto videa a pak chodí po světě jako znalec věci, to teda potěš.

1044

Odpovědět

Jakých lžích a překroucených tvrzeních? Prosím, můžeš nám sem hodit odkazy na své zdroje informací? Protože to vypadá, že čerpáš z nějakého zdroje podobného OAN. Tedy takovému, kde se prezidentovi leze do p****e, ale na pravdu se zvysoka sere. Ráda se nechám přesvědčit o opaku, ale zatím jsem na YouTube narazila akorát na videa typu „Podívejte se, jak to Trump natřel reportérům CNN“ – ve skutečnosti v tom videu nebylo nic jiného, než že Trump jako malé dítě začal na CNN útočit a označil je za „fake news“ – přestože pouze citovali jeho vlastní slova.

Oliver nikde ve videu neříkal, že Trump vyvolává výhradně reportéry z OAN. Ale na záběrech ukázal, že se to děje opakovaně (těžko tam může pouštět hodiny mítinků, když na to má 20 minut). A myslím, že hlavní pointou těch záběrů bylo ukázat, jak je „chválí“, že pokládají ty „správné“ otázky. Už jen to by mělo být zarážející, a to u jakéhokoliv prezidenta. Takže raději budu chodit po světě jako znalec věci na základě Johna Olivera, jehož informace si mohu snadno ověřit (a u kterého jsem se nesetkala s žádnými nestoudnými lžemi), než abych věřila něčemu, co si dá za heslo „i když nemám pravdu, tak ji mám“. Asi jako „není to pravda, ale mohla by být“.

4210

Odpovědět

A taky je tvůj komentář solidní příklad whataboutismu, o kterém Oliver mluvil v dřívějších videích. Místo nějakých argumentů nebo příkladů, v čem se Oliver plete, se ptáš na nesouvisející věci (údajné lži CNN a NSBNC). Přitom video o těchto stanicích není (je o OAN). Zároveň jsi svá tvrzení (o těch údajných lžích) ničím nepodložil – kromě toho, že jsi je prezentoval jako fakt. Takže kromě injektiv, shazování a osobních názorů tvůj komentář nic uchopitelného neobsahuje. Jak by řekl oranžový pán: „Smutné!“

329

Odpovědět

+AnonyMařkaAnonyMařko, zkus mít trochu nadhled a uvědomit si, že není jen černá a bílá, že třeba tím že kritizuju John Olivera nemusím být hned zaškatulkován, ale možná jenom tak nějak kriticky koukám kolem sebe a John Oliver je zrovna mezi těmi, kterým jen tak nějak automaticky věřit rozhodně nelze.

Žádné příklady uvádět nebudu, jestli máš zájem dostat se blíž k realitě, zkus si sama, pokud možno bez nějakých předsudků, shlédnout pár jeho vystoupní (touhle dobou je například každý den brífing na téma korona viru) a pak to co jsi slyšela a viděla porovnat s tím co se o tom napíše na CNN, NYT nebo nejdebože v překladu na idnes. To pak hrozí že už taky nebudeš mít důvěru v tak nějak automaticky zakořeněný silný jméno těhlech novin.

Jinak Johna Olivera jsem kdysi taky rád sledoval, pak dělal podobný hit-piece na téma do kterýho docela vidím a celý vyústění toho co je vlastně "správný a špatný" bylo dost vzdálený od reality. Od tý doby mám silný pochyby o jeho věcnosti.

923

Odpovědět

+KSktore bolo to tema to ktoreho vidis? Inak Oliver sa podla mna pusta aj do CNN, ked tam povedia nejaku sracku tak to je v diely, lenze tych s*****k neje asi az tolko, aby sa o tom dal natocit cely diel + CNN nikdy takto okato nenadrziaval prezident, co je zarazajuce. Si predstav ze ze Zeman by takto velebil nejake medium.

21

Odpovědět

+KSKlasika. "Mám pravdu, ale nepředložím žádný důkaz, kterým bych svou pravdu podložil. Ale mám pravdu. Věřte mi. Protože jsem to napsal. Můžete si to dohledat na internetu. Třeba v komentářích na Novinkách…"
A nepsala jsem, že mu bezmezně věřím, ale že standard žurnalistiky je na jeho straně (a na straně CNN) někde trošku jinde než na straně OAN a podobných hnid.

203

Odpovědět

+AnonyMařkaOK prosťáčci, díky za věcné reakce, zvážím svůj pokřivený pohled na svět.

18

Odpovědět

+KStak prosim prezrad tema do ktoreho vidis

61

Odpovědět

+hujheJednalo se o vagínu tvé matky, milý prosťáčku.

04

Odpovědět

+KSŠmankote, tak KS je penis hujheho otce!

20

Odpovědět

levicacka stranka, plna neupesnych absolventov,, humanitnich vied,,

328

Odpovědět

+v m vargaMůžeš prosím napsat jako příspěvek "Nejsem stroj"?

21

Odpovědět

+Turingnejsem vul

17

Odpovědět

+v m vargaProsím napiš "Nejsem stroj", hodně by mi to pomohlo.

42

Odpovědět

Opravdu tu nejsou žádná ' sebepoškozující ' prohlášení do vlastních řad? V předchozích dílech tu byla prohlášení, kdy velká společnost kupovala HBO a do koho si myslíš, že Oliver začal ' střílet '?

41

Odpovědět

Warning! SPD detected!

00

Odpovědět

Díky že sem píšeš ty vysvětliky. 👍

181

Odpovědět

Je to zapotřebí, při překladu musím sám hodně věcí dohledávat. Ale tahle epizoda byla na vysvětlování opravdu nálož :D

160