Thumbnail play icon

OčkováníLast Week Tonight

Přidat do sledovaných sérií 168
85 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:297
Počet zobrazení:15 840

V tomto extra dlouhém díle se John Oliver zaměří na problém očkování. Někteří lidé očkování odmítají a tím ohrožují nejen své děti, ale i své okolí. Avšak John se v tomtu videu zaměří i na osoby, které odmítají klasický očkovací kalendář a jednotlivá očkování oddalují. Opravdu se máme čeho bát?

 

Poznámka: 2:48 - Chyba, o které John mluví, je záměna slova pus a puss. Pus znamená hnis, puss... Však víte.

Komentáře (65)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Na spalničkách a zarděnkách je problém jejich nevinný název. Kdyby měly vhodnější název jako Hitlerdráp a Kmen E666 tak by žádné antivaxerky nebyly.

111

Odpovědět

Zdravím,
je tam menší chyba v překladu 14:23, kde má být ,,Rozhodně jsou" místo ,,Rozhodně nejsou", protože říká ,,There absolutely are".
Ale nehoří to samozřejmě.

00

Odpovědět

Všude se mluví o šílených biomatkách, lesních ženách apod., ale i otcové rozhodují o osudu svých dětí. A v tomhle ohledu jsem šílený biootec. Mám dvě děti a po tom, co si zažila starší dcera po vakcíně MMR, jsem u syna už nedovolil, aby si tím prošel taky. Samozřejmě nejsem zapřísáhlý bláznivý anti vaxxer, obrna, tetanus, haemophillus influenzae b, žloutenka, záškrt, u všech těchto nemocí si racionálně uvažující člověk dokáže uvědomit jejich nebezpečí a i když u některých z nich je dnes šance nákazy minimální, očkování je jakýmsi loajálním chováním vůči společnosti, ve které člověk žije. U hexavakcíny je pro mě jediným menším otazníkem černý kašel, protože se aplikuje dětem v době, kdy už bezprostřední nebezpečí udušením/zánětem plic/zástavou dechu pomine, č.k. je nejnebezpečnější u malých kojenců. Ale i tady jsme asi rádi, že tato nemoc díky očkování ustupuje. Navíc na očkování hexavakcínou jsou minimální negativní reakce organismu malých dětí. U MMR je to opačně. Každý rozumný pediatr rodiče varuje, že je to hodně "živá" vakcína, že si dítě po její aplikaci projde nějakým procesem a každé dítě na ni reaguje jinak. Mojí dceru bohužel očkování změnilo nevratně. Bylo to usměvavé sluníčko, rok a půl prakticky neplakala, ve svém rozvoji byla ve všem napřed (první krok v osmi měsících, první slova v devíti měsících, neuvěřitelně soustředěná a vnímavá). Po očkování MMR, kdy strávila týden v šílených horečkách a samozřejmě to celé prořvala, se z ní stala plačtivá a chvílemi nezvladatelná bytost, jako mávnutím proutku obrat o 180°... Druhá věc je nebezpečí těchto nemocí na životě, které je minimální. Je to spíše zhýčkanost této společnosti, že se proti nim očkuje. Já osobně jsem v dětství prošel spalničkami, zarděnkami a planými neštovicemi, neměl jsem jen příušnice. Nijak mě to nepoznamenalo a naopak dneska mám jistotu, že v dospělém věku tyto nemoci nedostanu. Zatímco protilátky z vakcíny nemají nekonečnou "dobu trvanlivosti".

619

Odpovědět

Zatímco protilátky z vakcíny nemají nekonečnou "dobu trvanlivosti".??? Protilátky nejsou obsaženy ve vakcíně ale vytváří si je tělo samo. Doporučuji něco nastudovat o imunitním systému. Dávám jsem odkaz o očkování. https://cs.wikipedia.org/wiki/O%C4%8Dkov%C3%A1n%C3%AD

110

Odpovědět

A že jsem tak smělý, jaký je rozdíl mezi vaší dcerou a vaším synem?

Ono bývá i docela prozaičtější vysvětlení než vakcinace. Dítě si prostě "uzurpuje" pozornost rodičů pro sebe, takže nedovolí matce otěhotnět. Prostě jen další projev separační úzkosti, nic víc, nic méně.

50

Odpovědět

To jsi akorát myslel, že bude ve třech skládat symfonie a když to nevyšlo, tak máš aspoň koho obviňovat. Zhýčkanost společnosti je tak akorát to, že si vůbec můžem dovolit takhle blbě uvažovat, většinou v tvém případě lidi, co vůbec netuší jak tyto procesy fungují, takže ani všechny ty argumenty ve videu ti nic neřeknou... A jestli tě to nijak nepoznamenalo, nech raděj na ostatních.

70

Odpovědět

+kubajzNo spíše se jí vyvinula i "sociální inteligence" a pochopila, že svého dosáhne i přes slzy.
Nic víc, nic méně.

40

Odpovědět

+orcinusorca2017Tak nějak jsem to i myslel, ale dík za dovětek :)

30

Odpovědět

+kubajzJá bych to nenazýval zhýčkaností, ale stále ještě zastydlým brbláním. Očkování je jako výstražné světlo u železničních přejezdů (postupně eliminuje kolize vlaku a auta, ale občas se objeví idiot, který nedbá výstražných světel a pak se diví, že do něj narazil vlak).

40

Odpovědět

Jednou jsem snědla chleba a ani ne o týden později jsem dostala opravdu hnusnou chřipku. Takže je to jasné, chleba způsobuje chřipku. Bojkotujte ho!!!
Zhruba stejnou logiku používají i ti, co spojují autismus a očkování.

213

Odpovědět

Zlý Kůň má za to, že by se s tím dalo něco dělat.
Zlý Kůň si vzpomíná, že eugenika nebyla blbej nápad.

27

Odpovědět

Homer Simpson měl pravdu. Očkování způsobuje, že nakupujete více v obchodě

80

Odpovědět

Co znamená puss?

00

Odpovědět

Kočka (většinou o ženě), kocour (puss in boots), či obličej (tvář)

50

Odpovědět

Moc díky za překlad! :)

80

Odpovědět

Otázka pořád zůstává, proč mají různé státy Evropy různá povinná očkování a kdo má pravdu.

81

Odpovědět

Ale teď vážně, obecně na východ od ČR se očkuje proti některým nemocem, které se nevyskytují ani v neočkovaných zemích. S volným pohybem osob se o proočkovanosti nemá smysl bavit. Prostě jen chci říct, že některé vakcíny jsou důležité, zatímco některé jsou dost možná jen tunýlky. Stačí si vzpomenout, jak farmaceutické lobby využilo hysterii kolem prasečí chřipky, jak ČR nakoupila vakcíny za stovky milionů a jak po odeznění hysterie tyto vakcíny doslova skončily v peci.

36

Odpovědět

Mithrile, moc díky za Oliverova videa! Anglinu mám dobrou, ale tohle by byla nestíhačka. :-) Člověk taky stíhá domýšlet souvislosti.

202

Odpovědět

Jo některejm matkám stačí sežrat svojí placentu a očkovat děti nemusí. Vážně bych zavedl nějakej průkaz na to mít dítě, dnes musíte mít průkaz na všechny blbosti tak proč ne na dítě? Nejhorší je to že pak vychovaj z těch parchantů stejný biobatikářský blázny. Stejně jako u křestanů a jiných náboženství kteří přímo nutí své děti do iluzí a pohádek o neexistujících událostech.

3015

Odpovědět

notaak

62

Odpovědět

CDC ma nejaka divna data, kdyz samotny vyrobce vakciny neuvadi sanci na vaznou alergickou reakci 1:1 000 000 ale 1:10 000.
http://www.sanofi.cz/produkty/Pediacel_PIL.pdf

21

Odpovědět

Nepřijde vám, že Oliver ta videa dělá čím dál tím delší?
Obdiv Mithrilovi, půl hodiny musí být kus práce přeložit.

413

Odpovědět

A to som si myslel je jedine Abrahám je schopný zabiť svoje dieťa kvôli ideálom. Ľudia zobuďte sa. Kvôli očkovaniu prestal tatko tráviť soboty rozdávaním osýpok deťom v Európe, teraz sa baví rozdávaním malárie deťom v Afrike. Keď si nedáte pozor tak sa zase začne odbavovať na vás.

134

Odpovědět

Abrahám byl kokot, každýmu kdo aspon trochu zná boha muselo být jasný že je to bouda. Když chce bůh někoho zabít, udělá to sám.

103

Odpovědět

Vysvětlí mi někdo jestli je nějak neetické uzákonit povinnost dětského očkování nebo proč to americká vláda ještě neudělala? Vždyť to není něco o čem by si měl člověk rozhodovat sám jako například o náboženství.

266

Odpovědět

Protože to by byla totalita! Protože by to byla jenom záminka pro stát brát děti rozumným rodičům, validně skeptických proti vakcinaci, za účelem je převychovat v poslušné příslušníky byrokratického aparátu!

Aspoň jsem něco takového slyšel od Naštvaných matek.

166

Odpovědět

+LannisterTo mi připomíná, že jsem na naštvané matky zase dlouho nezabrousil, mám co dohánět.

10

Odpovědět

+YannTo je nějaká moderní obnova feministek?

02

Odpovědět

+BullOverNěco mnohem, mnohem horšího.

Je to taková reakční skupina občanek - matek, která se zviditelnila při Norském případu odebrání dětí. Tato skupina zastává anti-vakci postoje, protože dle nich způsobuje autismus, samozřejmě je silně pro Rusko, protože je silné a hrdé, jsou proti islamizaci v Česku - i když jak je tak čtu tak je přesnější říct, že jsou spíš obecně proti "čmoudům". Dále jsou proti mezirasovým vztahům a taky strašně rádi zdůrazňují, jak se řídí "selským rozumem" - protože intuice nikdy neselhává v porovnání s rigorózním uvažováním, jako je tomu v případě vakcín.

Prostě si představ nějaký retardovaný postoj a je šance, že ho tato skupina zastává.

194

Odpovědět

Mnoho rodičů to řeší tak, že to zakazuje jejich víra. Jediná obrana je se stranit takovejhle lidí, pokud vím, tak ve školkách po tobě chtěji zdravotní údaje a prostě tam děcko nevezmou. A nikdo nechce být bokem společnosti, ale nemůžeš je nutit. Pokud se někdo rozhodne, že se zabije, tak je to taky jeho věc, pokud tedy nezastaví vlak.

10

Odpovědět

+AlennJo jo, přesně tak, v poslední úpravě nějakýho zákona zrušili povinnost děti očkovat, ale do školky je nevezmou, protože to je zakázaný (k přihlášce požadují kopii očkovacího průkazu). Paradoxní je, že do školy neočkované dítě prostě nastoupit musí (pokud se biomatka nerozhodne ho učit doma) a proočkovanost klesá. Je to stejný zlo jako předepisovat antibiotika na všechno.

10

Odpovědět

Je to neetické neboť otázka škodlivosti/prospěšnosti očkování je sporná. Je zřejmé, že pokud díky očkování se např. dítě vyhne žloutence je to prospěšné. Problém je s tím, že k nelibosti farmaceutických společností existují také vědecké důkazy ohledně toho, že očkování není zdraví prospěšné. Určitě dostanu negativní reakce, ale možná by stálo za to pouvažovat a nebýt ovcí - nebo snad žijete v naivní představě, že farmaceutické společnosti jednají v zájmu vašeho zdraví a obecného dobra :)? Omlouvám se za lehké odbočení od tématu, ale přece jen je to pořád stejná oblast. Když jsem na střední viděl, jak např. spolužačky bolí trochu hlava a už do sebe perou Ibalgin (neberu to ani nevím jestli jsem ten název napsal správně), tak mi z toho bylo zle - považujeme se za moderní, znalé lidi, ale obávám se že do velké míry jsme pořád jen ovce - možná už neposlechneme kazatele v kostele ohledně nějakého nesmyslu, ale posloucháme reklamy na tyhle chemické huntující látky a takzvané odborníky atd... že už nám ani nepřijde, jak jsme jen ovládané stádo, které někomu věří (a přijme to tak za své, že na internetu pak chrlí negativní komentáře, protože si ten daný člověk ani neumí připustit možnost, že by jeho pravda nebyla PRAVDOU) a nechá se ovládat a plní někomu kapsy. Můj komentář je marný, a lidi se stejně nemění, avšak jsem dost velký hlupák na to, abych ho i přesto publikoval :).

12
Další
Souhlasím Tato webová stránka používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. (Další informace)