OčkováníLast Week Tonight

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 235
86 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:305
Počet zobrazení:26 863

V tomto extra dlouhém díle se John Oliver zaměří na problém očkování. Někteří lidé očkování odmítají a tím ohrožují nejen své děti, ale i své okolí. Avšak John se v tomtu videu zaměří i na osoby, které odmítají klasický očkovací kalendář a jednotlivá očkování oddalují. Opravdu se máme čeho bát?

 

Poznámka: 2:48 - Chyba, o které John mluví, je záměna slova pus a puss. Pus znamená hnis, puss... Však víte.

Přepis titulků

Očkování – nebo jak to podává váš vtipný rodinný lékař: "Pích, pích, pích, pích, pích!" "Jen to trochu štípne." Očkování je jedním z největších úspěchů lidstva. Zachránilo miliony životů. Existovala doba, kdy byl objev nové vakcíny oslavován. Doktor Jonas Salk vyvinul vakcínu, která by měla vymýtit nejděsivějšího nepřítele dětí, dětskou obrnu.

Znepokojení rodiče jsou nadšení a vděční. Výsledkem je největší masové očkování v dějinách. Ano, lidé na očkování proti obrně stáli fronty jako na iPhone. Ale musím zmínit, že nejděsivějším nepřítelem dětí nikdy nebyla obrna. Tím vždy bylo a bude náhodné zahlédnutí otcova penisu. I přes veškeré úspěchy jsou určité skupiny lidí vůči očkování skeptické a vystupují proti němu.

Není to nic nového, ale nyní je jejich hlas umocněn lidským megafonem v podobě prezidenta USA. Rozhodně podporuju očkování. Ale chci menší dávky během delšího období. Vezmete dítě a... Já to viděl. Já se o své děti dobře a dlouho, přes dva až tři roky, staral. O všechny úplně stejně. Vezmete to krásné dítě a napumpujete...

Vždyť to vypadá jako dávka pro koně, ne pro dítě. Zde Donald Trump během kampaně částečně zpochybňuje očkování. Podobný názor vyjádřil i na internetu. Napsal tweet: "Malé děti nejsou koně." Toto vyjádření PolitiFact hodnotí jako: "Jo, no asi mu to uznáme jako pravdu, ale... proboha!" Podívejte, podívejte... Není moudré přijímat lékařské rady od muže, jehož lékařem je tato osoba, která vypadá, jako by si na noc oblékala letní šatičky, aby ji neškrtila guma od boxerek.

Je vám to jasné, ne? Skeptický není jen Trump. Tyto obavy někteří lidé dovedli do extrému. V roce 2011 se někteří rodiče dostali do novin kvůli tomu, co považovali za přirozenější imunizaci jejich dětí. Catherine mluvila o rodičích, kteří sbírali už ocucaná lízátka a zahnisané oblečení od úplných cizinců, jimiž se snaží nakazit své děti.

No dobrá... Pokud pominu odpornost faktu, že se rodiče snaží děti nakazit lízátky, tak v tom nápisu je dost nešťastná chyba. Výměna slin a předávání koček zní, jako by Kid Rock mluvil o sexu se svým synem. Kámo, budeš chtít měnit sliny a kočky.

Ale pokud si na toho dravce nenasadíš pláštenku, bude to fakt peklo, kámo. Tohle byl dobře strávený čas otce se synem. Je důležité si pamatovat, že naprostá většina rodičů své děti očkuje vždy včas. Ale hlasy těch, kteří to nedělají, vynikají. Každé vyhledávání informací o očkování vás rychle zavede do jámy pekelné. A smršť pochyb může některé rodiče znervóznit.

Znepokojuje mě, kolik vakcín najednou musíme dětem dávat. Někdo debatuje o... Já očkovat budu, ale spíš chci odsunout věk, ve kterém ho dostanou. Těch informací je tolik, že nevím, s kým je probírat. Nevím, zda existuje nějaký nezaujatý zdroj. Minimálně 10 % rodičů oddálí nebo přeskočí některá očkování. Přibližně 1 % rodičů vůbec neočkuje. Na rodiče se valí tolik informací, že nevědí, co dělat.

Měli byste očkovat, měli byste sníst placentu, měli byste nechat děti brečet? Odpověďmi je: "Ano, ne a rozhodně ano." Čím víc budou brečet teď, tím líp budou připravení na seriál This Is Us. Tato atmosféra nejistoty ohledně očkování je vážný problém. V 10 státech je počet neočkovaných dětí na vzestupu. V určitých oblastech po celých Státech může být toto číslo znepokojivě vysoké. V somálské komunitě v Minnesotě proočkovanost dětí proti spalničkám klesla na 42 %.

Mělo to vážné následky. Spalničky byly v USA vymýceny, ale v somálské komunitě v Minnesotě se opět objevily. Mnoho rodičů vůbec neočkuje. Virus je tak nakažlivý, že pokud jste mu vystaveni a nejste očkováni, máte 90% šanci, že budete nakaženi. Může jim poškodit mozek.

Mohou oslepnout nebo ohluchnout. Neočkovali bychom proti tomu, kdyby to byla pouze neškodná nemoc. Je to velmi závažné onemocnění. Ano, je to takhle zlé. Počet nemocných v této komunitě jen během tohoto roku předčil počet nemocných v celých USA za minulý rok. To je hrozivé. Jediná věc, které by Minnesota měla mít víc než ostatní, je Garrison Keillor a počet zklamaných centrem Mall of America.

Takže je to jen větší nákupní centrum. A jsou tu dvě dílny Postav si méďu. Paráda... Toto si budu pamatovat navždy. Stejně jako tyto dva medvědy ze dvou různých dílniček. Dnes se zaměříme na to, proč tyto obavy přetrvávají a jaké následky to může mít. Než začneme, celkem chápu, proč může očkování lidi děsit.

Očkování je vpravení vědeckého patoku do těla za pomoci jehly. Ale každá lékařská procedura zní děsivě, když ji takto popíšete. Operace slepého střeva je odstranění orgánu za pomoci bodání. Antibiotika vraždí věci, které žijí uvnitř vás. I cvičení znamená, že se spalujete zevnitř. Lidské tělo je děsivé a je mi trapně, že ho mám taky. Největší obavy z očkování pramení z údajného spojení s autismem.

Tato teorie získala pozornost na konci 90. let, kvůli studii publikované v časopise Lancet. Rozebírala spojení mezi autismem a vakcínou MMR. Studie byla provedena jen na 12 dětech. Sepsal ji tento muž, Andrew Wakefield. Možná se ptáte, proč neříkám doktor Andrew Wakefield. Toto je důvod. Následné studie na statisících dětí nenašly žádný důkaz o tom, že by vakcína MMR způsobovala autismus.

Prošetřování Wakefieldovy původní práce odhalilo, že zkresloval data a jednal neeticky. Přišel o lékařskou licenci a Lancet studii stáhl. Wakefield rozvlnil stojaté vody, než si zkazil pověst a přišel o titul. Je to takový Lance Armstrong mezi lékaři. Přestože Wakefieldovy výsledky byly mnohokrát vyvráceny, nikdy nepřiznal vlastní pochybení.

Dokonce stále mluví o údajném riziku používání MMR vakcín. Zde v roce 2011 mluví k somálské komunitě, o které jsme předtím mluvili. Svou řeč zřejmě zakončil větou: "Věřte mi, býval jsem lékařem." Abychom byli fér, Wakefield není jediným, kdo šíří paniku ohledně očkování. Doplňují ho osoby z celého politického spektra. Zleva je to Robert F. Kennedy Jr., nebo třeba Alex Jones, ať se řadí kamkoliv.

A pak i tento muž. Nemůžete lidi nutit k něčemu, co nechtějí. Rodiče mají rozhodovat, co je nejlepší pro mé... naše děti. Nemůže to diktovat vláda. To je proti Norimberským zákonům. Ano. Toto je Rob Schneider, který právě hraje známou postavu otravného chlapa, jenž se plete. Když pominu, že netuší, co jsou to Norimberské zákony a jakou pokrývku hlavy by dospělí měli nosit, tak Schneider proti povinnému očkování vystupuje už roky.

Jednou dokonce volal této kalifornské zákonodárkyni, aby problém probral. Ta poté na Facebook napsala: "Budu upřímná, těchto 20 minut života mi nic nevrátí." "O tom, že očkování nezpůsobuje autismus jsem se hádala s Deuce Bigalowem, dobrým striptérem." Ano, je to samozřejmě vtipné, ale zadržte, dámo.

Nešpiňte dobré jméno Deuce Bigalowa, protože jeho představitel Rob Schneider něco řekl. To je jako tvrdit, že William Wallace nevěří židům nebo že strážník Nordberg je vrah. Ne, tyto dvě věci oddělujte. Dobrou zprávou je, že dnes jen málo lidí bude tvrdit, že jsou úplně proti očkování. Místo toho řeknou stejně jako prezident: "Nejsem proti očkování, ale..." Dnes se musíme podívat na to, co následuje po tom ale.

Příkladem může být názor: "Nejsem proti očkování, ale jsem pro bezpečné očkování." Často hned následuje zmínka o děsivých přísadách, jako je thiomersal. Je to konzervant založený na rtuti. RFK Jr. proti němu už roky vede křížovou výpravu. Letos pronesl projev, ve kterém řekl toto. Po 33 roků se snažím zbavovat ryby rtuti. Nikdo mi nikdy neřekl, že jsem proti rybám.

A protože nechci mít rtuť ve vakcínách, neměli by tvrdit, že jsem proti očkování. Zaprvé, proč by se někdo měl stydět za to, že je proti rybám? Ryby jsou hloupé. Jak to vím? Stačí se na ně podívat. Koukněte na ty blbečky. A nevypadá tak jen on, ale i tenhle pitomeček. A co tenhle tupoun? A tady je další hovádko.

Divím se, že tenhle hlupák prošel třetí třídou. A asi se všichni shodneme, že tenhle dutohlav neléčí rakovinu. Jo, pojďte si to vyřídit, ryby! Nemůžete, co? I přes 500 milionů let evoluce jste se nenaučily dýchat vzduch. Naserte si, ryby, je to snadný! Já to právě dělám! Snadný!

Nic o mně nevíte, ryby, mazejte pryč. Ale důležitější, tedy mnohem důležitější, je, že rtuť používaná v očkování není stejná jako ta, která se ukládá v rybách. Pokud jde o MMR vakcíny, mnoho velkých studií dokázalo, že mezi thiomersalem a autismem není spojení. Asi nejdůležitější je, že na začátku tisíciletí byl z bezpečnostních důvodů thiomersal odstraněn ze všech vakcín pro nemluvňata, až na vakcínu proti chřipce.

Ale i tam existuje verze bez thiomersalu. Věnovali jsme čas a energii řešení problému, který nikdy neexistoval. Je to jako roky bojovat za odstranění marshmallow z cereálií, protože si pár lidí myslí, že se jimi Mimoni mohou udusit. Zaprvé, marshmallow se rozpouští a Mimoni neexistují. A kdyby existovali, chtěl bych, aby se udusili. Tito sráči nás vyvraždí!

Otevřete oči. Možná vás napadá: "Moment, pokud to nebylo škodlivé, proč to odstraňovali?" Veřejnost tím byla znepokojena a přiživoval to například Kongresman Dan Burton argumenty, jako byl tento. Rád bych našel nějakého vědce, který by řekl, že není pochyb – není pochyb – že rtuť ve vakcínách nezpůsobuje autismus. Budou tvrdit, že neexistují důkazy ani studie, které by to dokazovaly. Ale otočme to.

Neexistuje studie, která by to jasně vyvrátila. Dobře, ale jde o tohle. Dokázat neexistenci je něco nemožného. A může se to otočit proti vám. Já bych mohl říct, že vy, Dan Burton, jste oslomrd. Oblékáte osly do úboru roztleskávaček a šukáte je. Vzrušuje vás to a děláte to každou chvilku. Můžete říct: "Moment, neexistuje důkaz, že bych to dělal."

A já řeknu: "Otočme to." "Neexistuje důkaz, že byste to nedělal." Vidíte, tohle není něco, do čeho byste se chtěl pouštět. A jde o to, že poznámka toho oslomrda uvedla vědce v této debatě do značné nevýhody. Už z podstaty své výsledky prezentují s velkou opatrností. Věda a angličtina nejsou stejný jazykem. Když tedy vědec řekne, že nemáme důkaz toho, že existuje spojení mezi očkováním a autismem, vlastně tím chce říct, že jsme maximálně přesvědčení, že spojení neexistuje.

Při rozmluvě s rodiči občas říkám, že o neexistenci spojení mezi očkováním a autismem jsem přesvědčen podobně, jako jsem přesvědčen, že nedokážu vyjít na ulici a odletět. Jasně, jasněji to asi nikdo říct nemůže. Jen aby bylo jasno, pokud si váš doktor myslí, že umí létat, utečte. Buď je to blázen, nebo R.

Kelly. A pokud je vaším pediatrem R. Kelly, očkování je vaším nejmenším problémem. Vím, že někteří řeknou, že skutečným problémem je, že vědci jsou placeny farmaceutickými společnostmi, aby skryli pravdu. Na internetu najdete spoustu memů o tom, jak je systém zkorumpovaný. Na některých vystupují chytře vypadající kočky. Netvrdím, že farmaceutické firmy jsou svaté. Rozhodně nejsou!

Už jsme o jejich problémech mluvili. Ale když se vzácně vyskytly problémy s vakcínami, rychle to začaly řešit. Vím, že toto vysvětlení některé neuspokojí. Pod tímto videem se objeví velmi ošklivé komentáře. Tedy kromě těch běžných, podle kterých vypadám jako sova, co nesehnala partnerku na maturák. Nebo že žiju sám obklopen sklenicemi, které nemám sílu bez pomoci otevřít. Smějete se podezřele moc nahlas.

Tyto komentáře povedou na skryté pravdy o očkování a budou tvrdit, ať si to nastuduju. Já jsem si spoustu z nich nastudoval. Problémem je, že bych mohl vyvracet bod za bodem, strávili bychom tu hodinu, a stejně bychom se nedobrali konce. Je to jako Prašti krtka, jak jeden zmizí, hned se objeví jiný. Celkem chápu, že někdo na možném spojení trvá. Ve věku, kdy děti mají dostat MMR vakcínu, se také objevují první diagnostikovatelné známky autismu.

Ale korelace neimplikuje kauzalitu. K tomu tu jsou vědecké studie. Pamatujte, že mají jasno v tom, že spojení neexistuje. Problém s časem a penězi věnovanými k prokázání tohoto spojení tkví v tom, že to zabírá zdroje pro výzkum skutečné příčiny a léčby. Poslechněte si matku dítěte s autismem, která založila nadaci, protože chtěla najít příčinu. Nyní máme desítky studií.

Bylo správně zjišťovat, zda očkování nezpůsobuje autismus, ale v současnosti máme spoustu důkazů o tom, že mezi očkováním a autismem neexistuje spojení. Je na čase si říct: "A dost!" Přesně tak. Je to jako Einsteinova citace, která koluje po internetu: "Definicí šílenství je dělat stejnou věc stále dokola a čekat rozdílné výsledky." Až na to, že to Einstein neřekl, protože jak jsem už říkal, memy se nemusí zakládat na pravdě.

Pokud mi to nevěříte, věřte této chytře vypadající kočce. Ale pochyb o očkování se jen těžko zbavuje. Někteří rodiče souhlasí s prezidentem. A někteří se jen pro jistotu pojišťují a vypouští nebo oddalují očkování. 93 % pediatrů tvrdí, že to po nich rodiče chtěli. Tato myšlenka nejspíše pochází od pediatra doktora Seusse. Ne od Billa Seusse, známého lékaře a spisovatele, ale od jeho syna Boba Seusse.

Doktor Bob se proslavil něčím, co se může zdát jako rozumný přístup k obavám rodičů. Dal jsem dohromady takzvaný alternativní očkovací kalendář. Dítě bude plně očkováno, ale mezi očkováními je větší prodleva. Zní to jako rozumný kompromis. Je to taková střední cesta, že? Ale problémem je, že je to střední cesta mezi smyslem a nesmyslem. Je to jako říct, že sníst celé mýdlo by byl nesmysl, tak ho sním jen půlku.

Nápad k prodloužení mezer mezi očkováním pramení z názorů rodičů, že děti dostávají moc vakcín příliš brzo. Asi nejlépe to shrnuje tento mem s panenkou plnou jehel. Pokud se takhle očkuje, také bych byl proti tomu. Rozeberme si tu obavu. Je pravda, že děti podstupují očkování častěji než dříve, ale množství antigenů ve vakcínách, které vyvolávají imunitní odpověď, je mnohem nižší.

Je to kapka v moři oproti antigenům, se kterými se děti setkají každý den. Sledujte dítě 5 minut a koukejte, jak jí holuby jiného dítěte, strčí si do pusy kohoutek pítka nebo se pokusí políbit mývala v popelnici, kam se schoval při schovávané. Děti jsou prostě odporné. Dokonce i Suess připustil, že jeho přístup není založen na vědeckém výzkumu. Takže kde je publikovaný a recenzovaný důkaz, který by podporoval myšlenku přesycení, pokud byste následovali schválený očkovací kalendář?

Kde je důkaz? Chrisi, žádný takový výzkum asi není. Ale nikdy jsem to netvrdil. Celkem jasně jsem ve svých spisech napsal, že má opatření pro delší mezery mezi očkováním jsou teoretická a mají pro děti teoretický přínos.

Je to volba, která bude mnoha rodičům příjemnější. Může to přivést větší počet rodičů k očkování dětí, pokud budou mít možnost jednotlivá očkování od sebe oddálit. Jasně... Ale tvou prací je, aby děti nechytily smrtelné nemoci, ne udržovat rodiče spokojené. Jsi pediatr, ne placatka whisky zavěšená na dětské klokance. Doktor Bob se to občas snaží hrát na obě strany.

Sice tvrdí, že je pro očkování a výslovně rodičům neříká, aby vypouštěli nebo oddalovali důležitá očkování, ale v jeho knize najdete alternativní očkovací kalendář a výběrový očkovací kalendář. Podle něj můžete být proti spalničkám očkování až v 10 letech. Navíc občas vypustí takovéto prohlášení. Můj názor na možné spojení mezi očkováním a autismem je, že očkování nezpůsobuje autismus až na případy, kdy ho způosbuje.

Vím, že to zní jako rozporuplná kravina. Nebojte, oportunistická kniha přiživující se na neopodstatněných obavách lidí nezpůsobuje ohrožení zdraví společnosti, až na případy, kdy ho způsobuje! Ale zatímco výhody plánu doktora Seusse jsou, jak sám řekl, teoretické, nebezpečí oddalování očkování je skutečné. CDC tvrdí, že oddálení očkování vystavuje děti hrozbě rozvinutí onemocnění během doby, kdy na vakcínu vyčkávají.

Některé nemoci jsou nebezpečné. Jen spalničky ve světě v roce 2015 zabily přes 134 000 lidí. Částečně kvůli tomu, že jsou šíleně nakažlivé. Jsou nakažlivé jako Happy od Pharrella. Jen jsem to řekl a už vám zní v hlavě. Protože jsem šťastný... A je to! Takto nakažlivé spalničky jsou. Spalničky můžeme držet na uzdě takzvanou skupinovou imunitou.

Je to koncept, kdy čím více lidí je očkováno, tím hůře se nemoc šíří. Ale hranice bezpečnosti je mnohem menší, než si myslíte. Experti se shodují, že bezpečná hranice skupinové imunity pro spalničky je asi 95 %. Když proočkovanost ve Francii poklesla na 89 %, stalo se toto. V roce 2007 se ve Francii objevilo asi 40 případů spalniček. Ale v roce 2008 se 10letá dívka vrátila z dovolené v Rakousku.

Vrátila se do školy a hrála si s kamarádkami. O pár dní později dívky onemocněly. Spalničky se šířily mezi kraji a napadaly populaci. V roce 2011 se objevilo téměř 15 tisíc případů. Minimálně 6 lidí zemřelo. Tento klip dokazuje dvě věci. Zaprvé, pokles skupinové imunity může mít vážné následky, zadruhé, vše vypadá děsivě, když necháte děti zpívat Frère Jacques.

Přísahám, že je to pravda. Podívejte, co se stane, když tím podkreslíme tyto náhodné záběry. Prostě není možné, že by tyhle děti nepřipravila o hlavu značka u silnice! Není! A pokud si myslíte, že tohle riziko jste ochotní podstoupit a ovlivňujete tím jen své dítě, tak nemáte pravdu. Vystavujete nebezpečí děti jako Rhetta Krawitta.

Ve 2 letech mu diagnostikovali leukémii a jeho imunitní systém byl tak slabý, že nemohl být očkován. Pokud by se nakazil vážnou nemocí, mohl by zemřít. Jeho matka vám řekne víc. Když mu to diagnostikovali, byl vytrhnut ze společnosti. Vyhýbali jsme se početnějším skupinám lidí. Musel pořád nosit roušku. Snažili jsme se omezit jeho vystavení vnějším vlivům.

Byli jsme nadšeni, když konečně mohl nastoupit do školky. Mohl se konečně socializovat, učit se a být součástí komunity. Rok po ukončení léčby je zase ve školce. Rhett bude moci být brzy očkován. Do té doby jeho život závisí na skupinové imunitě. Ano, očkováním chráníte a pomáháte těm nejzranitelnějším. Například nemocným a novorozencům, kteří ještě nemohou být očkováni. Proč byste to odmítli udělat?

Asi nejvíce se sem hodí citace Ježíše Krista. "Opravdu potřebujete nějakou citaci, která by vás o tom přesvědčila?" "Prostě nebuďte kokoti." Podívejte já vím, upřímně vím, že pro někoho je to stále těžké. Ale může pomoct, když se zaměříte na to, co o rizicích očkování skutečně víme. Opět opakuju, že mezi autismem a očkováním není spojení.

A pokud jde o další vážné vedlejší efekty, třeba o vážnou alergickou reakci, pravděpodobnost, že ji dítě dostane, je podle CDC asi jedna ku milionu. Vím, že to moc neuklidňuje. Každý rodič si myslí, že jeho dítě je jedno z milionu. Pokud vás to uklidní, šance vašeho dítěte na usvědčení z vraždy a následné popravení státem jsou jen 1 ku 119 012. Ano, pokud se cítíte hrozně, hlavu vzhůru. Možná bude jedním z těch vrahů, které nikdy nechytí.

Možná bude velmi chytré. Asi největším problémem je, že když lidé slyší něco o očkování, příliš se zaměřují na neexistující nebo nepravděpodobná rizika. Jen málo se mluví o jeho kladném vlivu. Nikdo na svůj Facebook nenapíše: "Zase jsem nedostal obrnu! Mazec!" Možná bychom měli probírat i kladné stránky. Je snadné zapomenout, že výhody očkování jsou enormní.

V moderním světě sledujeme, že téměř všechny velké epidemie vymizely. Dnešní matky mají obří šanci, že jejich malé děti přežijí. Že nebudou rozcupovány záškrtem, tetanem nebo občas spalničkami. Je to vývoj, který nám očkování přináší. To je dobrá poznámka. Jen to podkopává slovo "rozcupovány". Mluví o dětech, ne o papíru.

Výslednou pravdou je toto. Dříve či později od ostatních rodičů nebo na internetu uslyšíte děsivé historky o očkování. Je těžké nebýt v tu chvíli zděšen. Může za to fakt, že rodičovství je v podstatě děsivé. Věřte mi, já se děsím doslova všeho. Tmy, světla, výšek, hloubek, uzavřených prostor, otevřených prostor, cizinců, blízkosti, pavouků a náhlou a záhadnou absencí pavouků.

Ale to všechno... Ale pokud to pomůže, tak mám syna. Je mu 18 měsíců a narodil se předčasně po velmi komplikovaném těhotenství. Bál jsem se o jeho zdraví a stále se o něj bojím. Ale očkujeme ho vždy podle kalendáře. A pokud dokážu odolat svodům mého iracionálně řvoucího ještěřího mozku, tak to jistě dokáže každý z nás.

Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (67)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Když nevíte, představte si, že jste Stát. Chcete zdravé lidi, co makají a odvádějí daně? Chcete.
Budete raději dávat pětikilo pokuty za nezapnuté pásy v autě a chybějící helmy na kolech, nebo za miliony léčit kriply po banálních nehodách?
Budete lidem nabízet zacvakání očkování, nebo vám nevadí, když bude třetina lidí chcípat a druhá třetina se o tu první bude muset starat? Age of Empires: Vaccine Theory na vás :D

10

Odpovědět

Na spalničkách a zarděnkách je problém jejich nevinný název. Kdyby měly vhodnější název jako Hitlerdráp a Kmen E666 tak by žádné antivaxerky nebyly.

201

Odpovědět

Zdravím,
je tam menší chyba v překladu 14:23, kde má být ,,Rozhodně jsou" místo ,,Rozhodně nejsou", protože říká ,,There absolutely are".
Ale nehoří to samozřejmě.

00

Odpovědět

Všude se mluví o šílených biomatkách, lesních ženách apod., ale i otcové rozhodují o osudu svých dětí. A v tomhle ohledu jsem šílený biootec. Mám dvě děti a po tom, co si zažila starší dcera po vakcíně MMR, jsem u syna už nedovolil, aby si tím prošel taky. Samozřejmě nejsem zapřísáhlý bláznivý anti vaxxer, obrna, tetanus, haemophillus influenzae b, žloutenka, záškrt, u všech těchto nemocí si racionálně uvažující člověk dokáže uvědomit jejich nebezpečí a i když u některých z nich je dnes šance nákazy minimální, očkování je jakýmsi loajálním chováním vůči společnosti, ve které člověk žije. U hexavakcíny je pro mě jediným menším otazníkem černý kašel, protože se aplikuje dětem v době, kdy už bezprostřední nebezpečí udušením/zánětem plic/zástavou dechu pomine, č.k. je nejnebezpečnější u malých kojenců. Ale i tady jsme asi rádi, že tato nemoc díky očkování ustupuje. Navíc na očkování hexavakcínou jsou minimální negativní reakce organismu malých dětí. U MMR je to opačně. Každý rozumný pediatr rodiče varuje, že je to hodně "živá" vakcína, že si dítě po její aplikaci projde nějakým procesem a každé dítě na ni reaguje jinak. Mojí dceru bohužel očkování změnilo nevratně. Bylo to usměvavé sluníčko, rok a půl prakticky neplakala, ve svém rozvoji byla ve všem napřed (první krok v osmi měsících, první slova v devíti měsících, neuvěřitelně soustředěná a vnímavá). Po očkování MMR, kdy strávila týden v šílených horečkách a samozřejmě to celé prořvala, se z ní stala plačtivá a chvílemi nezvladatelná bytost, jako mávnutím proutku obrat o 180°... Druhá věc je nebezpečí těchto nemocí na životě, které je minimální. Je to spíše zhýčkanost této společnosti, že se proti nim očkuje. Já osobně jsem v dětství prošel spalničkami, zarděnkami a planými neštovicemi, neměl jsem jen příušnice. Nijak mě to nepoznamenalo a naopak dneska mám jistotu, že v dospělém věku tyto nemoci nedostanu. Zatímco protilátky z vakcíny nemají nekonečnou "dobu trvanlivosti".

1030

Odpovědět

Zatímco protilátky z vakcíny nemají nekonečnou "dobu trvanlivosti".??? Protilátky nejsou obsaženy ve vakcíně ale vytváří si je tělo samo. Doporučuji něco nastudovat o imunitním systému. Dávám jsem odkaz o očkování. https://cs.wikipedia.org/wiki/O%C4%8Dkov%C3%A1n%C3%AD

120

Odpovědět

A že jsem tak smělý, jaký je rozdíl mezi vaší dcerou a vaším synem?

Ono bývá i docela prozaičtější vysvětlení než vakcinace. Dítě si prostě "uzurpuje" pozornost rodičů pro sebe, takže nedovolí matce otěhotnět. Prostě jen další projev separační úzkosti, nic víc, nic méně.

50

Odpovědět

To jsi akorát myslel, že bude ve třech skládat symfonie a když to nevyšlo, tak máš aspoň koho obviňovat. Zhýčkanost společnosti je tak akorát to, že si vůbec můžem dovolit takhle blbě uvažovat, většinou v tvém případě lidi, co vůbec netuší jak tyto procesy fungují, takže ani všechny ty argumenty ve videu ti nic neřeknou... A jestli tě to nijak nepoznamenalo, nech raděj na ostatních.

80

Odpovědět

+kubajzNo spíše se jí vyvinula i "sociální inteligence" a pochopila, že svého dosáhne i přes slzy.
Nic víc, nic méně.

40

Odpovědět

+orcinusorca2017Tak nějak jsem to i myslel, ale dík za dovětek :)

30

Odpovědět

+kubajzJá bych to nenazýval zhýčkaností, ale stále ještě zastydlým brbláním. Očkování je jako výstražné světlo u železničních přejezdů (postupně eliminuje kolize vlaku a auta, ale občas se objeví idiot, který nedbá výstražných světel a pak se diví, že do něj narazil vlak).

50

Odpovědět

"Nebezpečí těchto nemocí na životě, které je minimální" ... na to dostanete grant, publikujte to.
"Zhýčkanost této společnosti" ... tak díky za analýzu, jaký máte titul? Tvrďák z ocele?
"Nijak mě to nepoznamenalo" ... ergo kašlem na to všichni.

Jinak, můj prcek je borec. Dostal všechna očkování a dva dny byl jenom poloviční. A pak? Zpátky na svém levelu a navíc vyexpený na očkovaného borce. A jestli někdy řve? Hehe, no ty vole ...

11

Odpovědět

Jednou jsem snědla chleba a ani ne o týden později jsem dostala opravdu hnusnou chřipku. Takže je to jasné, chleba způsobuje chřipku. Bojkotujte ho!!!
Zhruba stejnou logiku používají i ti, co spojují autismus a očkování.

264

Odpovědět

Statistika říká, že 90% lidí umře do 24h po požití pečiva. Bacha na to!

01

Odpovědět

Zlý Kůň má za to, že by se s tím dalo něco dělat.
Zlý Kůň si vzpomíná, že eugenika nebyla blbej nápad.

28

Odpovědět

Homer Simpson měl pravdu. Očkování způsobuje, že nakupujete více v obchodě

80

Odpovědět

Co znamená puss?

00

Odpovědět

Kočka (většinou o ženě), kocour (puss in boots), či obličej (tvář)

50

Odpovědět

Moc díky za překlad! :)

80

Odpovědět

Otázka pořád zůstává, proč mají různé státy Evropy různá povinná očkování a kdo má pravdu.

81

Odpovědět

Ale teď vážně, obecně na východ od ČR se očkuje proti některým nemocem, které se nevyskytují ani v neočkovaných zemích. S volným pohybem osob se o proočkovanosti nemá smysl bavit. Prostě jen chci říct, že některé vakcíny jsou důležité, zatímco některé jsou dost možná jen tunýlky. Stačí si vzpomenout, jak farmaceutické lobby využilo hysterii kolem prasečí chřipky, jak ČR nakoupila vakcíny za stovky milionů a jak po odeznění hysterie tyto vakcíny doslova skončily v peci.

47

Odpovědět

+TaanObecně platí lepší mít a nepotřebovat , než nemít a potřebovat.
Nejhorší je že samotné děti nejsou tolik v ohrožení protože první půl rok života dítě získává "protilátky" z mateřského mléka. Po tomto půl roce už začíná fungovat imunitní systém dítěte. Pokud ,ale matka nemá protilátky tak je dítě veli ohroženo právě v této době

00

Odpovědět

Mithrile, moc díky za Oliverova videa! Anglinu mám dobrou, ale tohle by byla nestíhačka. :-) Člověk taky stíhá domýšlet souvislosti.

212

Odpovědět

Jo některejm matkám stačí sežrat svojí placentu a očkovat děti nemusí. Vážně bych zavedl nějakej průkaz na to mít dítě, dnes musíte mít průkaz na všechny blbosti tak proč ne na dítě? Nejhorší je to že pak vychovaj z těch parchantů stejný biobatikářský blázny. Stejně jako u křestanů a jiných náboženství kteří přímo nutí své děti do iluzí a pohádek o neexistujících událostech.

3216

Odpovědět

notaak

92

Odpovědět

CDC ma nejaka divna data, kdyz samotny vyrobce vakciny neuvadi sanci na vaznou alergickou reakci 1:1 000 000 ale 1:10 000.
http://www.sanofi.cz/produkty/Pediacel_PIL.pdf

41

Odpovědět

Nepřijde vám, že Oliver ta videa dělá čím dál tím delší?
Obdiv Mithrilovi, půl hodiny musí být kus práce přeložit.

423

Odpovědět

A to som si myslel je jedine Abrahám je schopný zabiť svoje dieťa kvôli ideálom. Ľudia zobuďte sa. Kvôli očkovaniu prestal tatko tráviť soboty rozdávaním osýpok deťom v Európe, teraz sa baví rozdávaním malárie deťom v Afrike. Keď si nedáte pozor tak sa zase začne odbavovať na vás.

135

Odpovědět

Abrahám byl k***t, každýmu kdo aspon trochu zná boha muselo být jasný že je to bouda. Když chce bůh někoho zabít, udělá to sám.

123
Další