Thumbnail play icon

OčkováníLast Week Tonight

Přidat do sledovaných sérií 158
85 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:289
Počet zobrazení:13 052

V tomto extra dlouhém díle se John Oliver zaměří na problém očkování. Někteří lidé očkování odmítají a tím ohrožují nejen své děti, ale i své okolí. Avšak John se v tomtu videu zaměří i na osoby, které odmítají klasický očkovací kalendář a jednotlivá očkování oddalují. Opravdu se máme čeho bát?

 

Poznámka: 2:48 - Chyba, o které John mluví, je záměna slova pus a puss. Pus znamená hnis, puss... Však víte.

Komentáře (69)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Na spalničkách a zarděnkách je problém jejich nevinný název. Kdyby měly vhodnější název jako Hitlerdráp a Kmen E666 tak by žádné antivaxerky nebyly.

40

Odpovědět

Zdravím,
je tam menší chyba v překladu 14:23, kde má být ,,Rozhodně jsou" místo ,,Rozhodně nejsou", protože říká ,,There absolutely are".
Ale nehoří to samozřejmě.

00

Odpovědět

Všude se mluví o šílených biomatkách, lesních ženách apod., ale i otcové rozhodují o osudu svých dětí. A v tomhle ohledu jsem šílený biootec. Mám dvě děti a po tom, co si zažila starší dcera po vakcíně MMR, jsem u syna už nedovolil, aby si tím prošel taky. Samozřejmě nejsem zapřísáhlý bláznivý anti vaxxer, obrna, tetanus, haemophillus influenzae b, žloutenka, záškrt, u všech těchto nemocí si racionálně uvažující člověk dokáže uvědomit jejich nebezpečí a i když u některých z nich je dnes šance nákazy minimální, očkování je jakýmsi loajálním chováním vůči společnosti, ve které člověk žije. U hexavakcíny je pro mě jediným menším otazníkem černý kašel, protože se aplikuje dětem v době, kdy už bezprostřední nebezpečí udušením/zánětem plic/zástavou dechu pomine, č.k. je nejnebezpečnější u malých kojenců. Ale i tady jsme asi rádi, že tato nemoc díky očkování ustupuje. Navíc na očkování hexavakcínou jsou minimální negativní reakce organismu malých dětí. U MMR je to opačně. Každý rozumný pediatr rodiče varuje, že je to hodně "živá" vakcína, že si dítě po její aplikaci projde nějakým procesem a každé dítě na ni reaguje jinak. Mojí dceru bohužel očkování změnilo nevratně. Bylo to usměvavé sluníčko, rok a půl prakticky neplakala, ve svém rozvoji byla ve všem napřed (první krok v osmi měsících, první slova v devíti měsících, neuvěřitelně soustředěná a vnímavá). Po očkování MMR, kdy strávila týden v šílených horečkách a samozřejmě to celé prořvala, se z ní stala plačtivá a chvílemi nezvladatelná bytost, jako mávnutím proutku obrat o 180°... Druhá věc je nebezpečí těchto nemocí na životě, které je minimální. Je to spíše zhýčkanost této společnosti, že se proti nim očkuje. Já osobně jsem v dětství prošel spalničkami, zarděnkami a planými neštovicemi, neměl jsem jen příušnice. Nijak mě to nepoznamenalo a naopak dneska mám jistotu, že v dospělém věku tyto nemoci nedostanu. Zatímco protilátky z vakcíny nemají nekonečnou "dobu trvanlivosti".

315

Odpovědět

Zatímco protilátky z vakcíny nemají nekonečnou "dobu trvanlivosti".??? Protilátky nejsou obsaženy ve vakcíně ale vytváří si je tělo samo. Doporučuji něco nastudovat o imunitním systému. Dávám jsem odkaz o očkování. https://cs.wikipedia.org/wiki/O%C4%8Dkov%C3%A1n%C3%AD

70

Odpovědět

A že jsem tak smělý, jaký je rozdíl mezi vaší dcerou a vaším synem?

Ono bývá i docela prozaičtější vysvětlení než vakcinace. Dítě si prostě "uzurpuje" pozornost rodičů pro sebe, takže nedovolí matce otěhotnět. Prostě jen další projev separační úzkosti, nic víc, nic méně.

30

Odpovědět

To jsi akorát myslel, že bude ve třech skládat symfonie a když to nevyšlo, tak máš aspoň koho obviňovat. Zhýčkanost společnosti je tak akorát to, že si vůbec můžem dovolit takhle blbě uvažovat, většinou v tvém případě lidi, co vůbec netuší jak tyto procesy fungují, takže ani všechny ty argumenty ve videu ti nic neřeknou... A jestli tě to nijak nepoznamenalo, nech raděj na ostatních.

60

Odpovědět

+kubajzNo spíše se jí vyvinula i "sociální inteligence" a pochopila, že svého dosáhne i přes slzy.
Nic víc, nic méně.

30

Odpovědět

+orcinusorca2017Tak nějak jsem to i myslel, ale dík za dovětek :)

30

Odpovědět

+kubajzJá bych to nenazýval zhýčkaností, ale stále ještě zastydlým brbláním. Očkování je jako výstražné světlo u železničních přejezdů (postupně eliminuje kolize vlaku a auta, ale občas se objeví idiot, který nedbá výstražných světel a pak se diví, že do něj narazil vlak).

20

Odpovědět

Jednou jsem snědla chleba a ani ne o týden později jsem dostala opravdu hnusnou chřipku. Takže je to jasné, chleba způsobuje chřipku. Bojkotujte ho!!!
Zhruba stejnou logiku používají i ti, co spojují autismus a očkování.

132

Odpovědět

Zlý Kůň má za to, že by se s tím dalo něco dělat.
Zlý Kůň si vzpomíná, že eugenika nebyla blbej nápad.

25

Odpovědět

Homer Simpson měl pravdu. Očkování způsobuje, že nakupujete více v obchodě

50

Odpovědět

Co znamená puss?

00

Odpovědět

Kočka (většinou o ženě), kocour (puss in boots), či obličej (tvář)

50

Odpovědět

Moc díky za překlad! :)

70

Odpovědět

Otázka pořád zůstává, proč mají různé státy Evropy různá povinná očkování a kdo má pravdu.

71

Odpovědět

Ale teď vážně, obecně na východ od ČR se očkuje proti některým nemocem, které se nevyskytují ani v neočkovaných zemích. S volným pohybem osob se o proočkovanosti nemá smysl bavit. Prostě jen chci říct, že některé vakcíny jsou důležité, zatímco některé jsou dost možná jen tunýlky. Stačí si vzpomenout, jak farmaceutické lobby využilo hysterii kolem prasečí chřipky, jak ČR nakoupila vakcíny za stovky milionů a jak po odeznění hysterie tyto vakcíny doslova skončily v peci.

15

Odpovědět

Mithrile, moc díky za Oliverova videa! Anglinu mám dobrou, ale tohle by byla nestíhačka. :-) Člověk taky stíhá domýšlet souvislosti.

172

Odpovědět

Jo některejm matkám stačí sežrat svojí placentu a očkovat děti nemusí. Vážně bych zavedl nějakej průkaz na to mít dítě, dnes musíte mít průkaz na všechny blbosti tak proč ne na dítě? Nejhorší je to že pak vychovaj z těch parchantů stejný biobatikářský blázny. Stejně jako u křestanů a jiných náboženství kteří přímo nutí své děti do iluzí a pohádek o neexistujících událostech.

2614

Odpovědět

notaak

62

Odpovědět

CDC ma nejaka divna data, kdyz samotny vyrobce vakciny neuvadi sanci na vaznou alergickou reakci 1:1 000 000 ale 1:10 000.
http://www.sanofi.cz/produkty/Pediacel_PIL.pdf

21

Odpovědět

Nepřijde vám, že Oliver ta videa dělá čím dál tím delší?
Obdiv Mithrilovi, půl hodiny musí být kus práce přeložit.

373

Odpovědět

prvy krat mu dam plus, ci komunisti ci nackovia, stejna tupa spodina

511

Odpovědět

A to som si myslel je jedine Abrahám je schopný zabiť svoje dieťa kvôli ideálom. Ľudia zobuďte sa. Kvôli očkovaniu prestal tatko tráviť soboty rozdávaním osýpok deťom v Európe, teraz sa baví rozdávaním malárie deťom v Afrike. Keď si nedáte pozor tak sa zase začne odbavovať na vás.

94

Odpovědět

Abrahám byl kokot, každýmu kdo aspon trochu zná boha muselo být jasný že je to bouda. Když chce bůh někoho zabít, udělá to sám.

83
Další
Souhlasím Tato webová stránka používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. (Další informace)