Pařížská dohodaLast Week Tonight

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 235
91 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:291
Počet zobrazení:20 984

Jak jistě víte, USA odstoupily od Pařížské klimatické dohody. Je to dáno hlavně tím, že prezident Trump ve změny klimatu nevěří a tuto dohodu považuje za diskriminační. Ale jaká je pravda? Co je obsahem dohody a opravdu má za cíl někoho poškozovat?

Přepis titulků

Země – dočasný domov Björk. Co jsi vůbec zač? O Zemi mluvím z tohoto důvodu. Prezident Trump oznámil USA a světu své rozhodnutí. Odstupujeme od klimatické dohody z Paříže. Byl jsem zvolen, abych reprezentoval... občany Pittsburghu, ne Paříže. Zaprvé, klídek, nikoho nenapadlo, že bys reprezentoval Paříž.

Každý ví, že Paříž reprezentuje kouřící francouzský buldoček, který zjistil, že jeho prvním chodem jsou náhražky a nezájem. Ale pravdou je, že tento týden Trump rozhodl o odstoupení od Pařížské klimatické dohody. Není to překvapivé. Už jen její název je pro něj tak cizí, že ji mohli rovnou nazvat Globalizační vyjebávání nebo Lehké vyklusání. Odstoupení od dohody bude mít závažné následky.

Abyste to pochopili, pamatujte si jedno číslo: 2 °C. Nezdá se to moc, ale pokud nárůst teploty neomezíme na toto číslo, změny budou zlé a potenciálně nevratné. Vědci tvrdí, že budou častější dlouhá sucha a vlny veder. Může to způsobit problémy s nedostatkem jídla. Pokud nezačneme s velkým omezením emisí, můžeme se dostat do bodu, kdy následky pro mnoho lidí na světě budou nepřijatelné, případně i katastrofické.

Pravda. Nemluvíme o fiktivní apokalypse jako ve filmu 2012. Mluvíme o skutečné globální katastrofě, jakou byl film 2012. Ohrožení lidstva může být blíž, než si myslíte. Odhady tvrdí, že abychom se vyhnuli nárůstu teploty o 2 °C, lidmi vytvořené emise CO2 by měly zůstat pod touto hranicí.

Říká se tomu uhlíkový rozpočet. Loni jsme byli někde tady. Pokud budou současné trendy emisí pokračovat, nad tuto kritickou hranici se dostaneme asi za 20 let. To není dlouhá doba. Před 20 lety v televizi běžel South Park, Foo Fighters jezdili po turné a Paul Rudd vypadal takto.

Tím chci říct, že před 20 lety bylo jako včera. Hlavním cílem Pařížské dohody bylo udržet nárůst teploty pod hranicí 2 °C. Každý signatář si měl vytvořit vlastní cíle, které by každých 5 let přehodnotil a ideálně si nastavil vyšší cíle. Ta dohoda nebyla dokonalá. Někteří kritici tvrdili, že není dostatečně přísná.

Ale hlavním úspěchem bylo, že poprvé v dějinách se rozhodl celý svět včetně Číny a Indie začít jednat. Byl to historický okamžik a slavil se takto. Celý svět se shodl na boji proti klimatickým změnám. Zrodila se Pařížská dohoda. Bylo to velmi emotivní. Laurence Fabius kladívkem udeřil znovu.

Byl jsem požádán, abych kladívkem uhodil znovu. Je to malé kladívko, ale dokáže velké věci. Fajn, fajn... Poslyšte... Pokud chcete lidi přesvědčit o důležitosti okamžiku, nepoužívejte takto směšné kladívko. Podkopává to vaše poselství. Nebylo by vhodné, aby soudce ukončil verdikt o trestu smrti větou: "Odsuzuji vás ke smrti oběšením.

Nechť je Bůh milosrdný k vaší duši." Musíte chápat, že je to vážný moment. Vážný moment pro každého. Proč tedy Trump oznámil, že od ní odstupuje? Jedno vodítko nám dává jeho čtvrteční projev. Mluvil tam o té oslavě, kterou jste viděli. Ale viděl v ní něco zlověstného. Zbytek světa tleskal, když jsme podepsali Pařížskou dohodu.

Byli velice šťastní. A to z důvodu, že naši zemi, Spojené státy americké, kterou všichni milujeme, postavili do obrovské ekonomické nevýhody. Co to meleš? Byli šťastní, protože to bylo vítězství pro budoucnost planety, ty zasraný egomaniaku!

Celý svět nevytváří tajné konspirace proti USA. Jedinou tajnou konspirací je, že mají existovat dvojčata Olsonova. Není možná. Existuje jen jedna dívka, která se rychle pohybuje vpřed a vzad. Je to optická iluze. Je to jen obří podvod! Jede v tom celý svět. Jen zatím netuším proč.

Nemáme čas to rozebírat. Pokud ta dohoda měla za cíl uškodit americkým firmám, víte, pro koho to je novinka? Pro americké firmy! Nejenže tuto dohodu podporovaly, ale také se zoufale snažily změnit Trumpovo rozhodnutí. 25 společností včetně Microsoftu a Intelu si koupilo celou reklamní stranu v New York Times, kde napsaly: "Dohoda generuje nové pracovní pozice a ekonomický růst."

No tak, reklama v New York Times by ho nikdy nepřesvědčila. Jak by ji vůbec mohl vidět? Pokud by ho ty firmy chtěly oslovit, musely by si pronajmout reklamu na kyblíku KFC, kterou by si přečetl na záchodě, zatímco by jedl kuře. Takový náš prezident prostě je. Ale ukázalo se, že než aby poslouchal tyto společnosti, nechával si radit od skeptiků na klimatické změny, jako je jeho šéf EPA Scott Pruitta a jeho opatrovník Steve Bannon.

Ale výjimečně se jeho jednání zakládalo na dlouhodobém názoru na změny klimatu. Nazval to "drahou kravinou" a "hoaxem vytvořeným Čínou". Opakovaně to vytahoval ve své kampani. Většinou před tím, než ztratil nit a předvedl nám slovní asociaci v reálném čase.

Čína se ničím řídit nemusí. Skupuje uhlí, které my skoro ani nesmíme používat. Kupuje naše uhlí a spaluje ho. Když mluvíte o planetě, je obří. My jsme tady, oni jsou tam, jsme sousedé. V rámci celého vesmíru. Když jsem prodal Miss Universe, byl to skvělý obchod, zbohatl jsem.

Byl to skvělý obchod. Oni mi schválně zničili vrtulník. "Mluví o ilegální imigraci, proto ho nepustíme do vysílání." Eurovize byla žalována jak šílená. Ale já udělal dohodu s NBC, byl to úžasný obchod. Proč nedokážeš dokončit myšlenku?! Proč nedokážeš dokončit myšlenku?! To bylo 36 vteřin naplněných 7 různými tématy včetně podivné věty: "Zničili mi vrtulník."

Ale žádnou myšlenku nedovedl do konce. Kdyby to slyšela zlatá rybka, řekla by: "Soustřeď se. Vrať se k té Číně." "Mluvili jsme o Číně, co s tebou je?" "Proboha, já se topím!" Když spojíte Trumpův nedostatek pozornosti k detailům s jeho velkou paranoiou, pochopíte jeho velmi zavádějící důvody, kterými ve čtvrtek obhajoval naše odstoupení.

Například se zdá, že věří, že podle dohody mají USA zavřít uhelné elektrárny. Čína bude smět postavit stovky dalších uhelných elektráren. Podle této dohody nesmíme stavět elektrárny, ale oni ano. Indie bude smět do roku 2020 zdvojnásobit produkci uhlí. Zamyslete si, Indie smí zdvojnásobit produkci uhlí, my tu americkou musíme zastavit.

Aby bylo jasno, dohoda nezakazuje USA stavět nové uhelné elektrárny. Dokonce se tam ani nevyskytuje slovo "uhlí". Každý stát si určuje vlastní cíle, kterých může dosáhnout po svém. Tohle tvrzení je prostě nesprávné. Trump během proslovu také řekl, že USA zůstanou nejčistším a nejekologičtějším státem na světě. To je prostě lež.

V minulosti USA vypustily do vzduchu více uhlíku než ostatní státy světa. Stále vypouštíme víc uhlíku na osobu než ostatní země. To je, jako by Mark Wahlberg tvrdil, že zůstane nejlepším zubařem na světě. Jak toho chceš dosáhnout? Nikdy jsi to nedělal, Marku. Možná se pro to jednou můžeš rozhodnout, ale doteď jsi to ani nezkusil. Dále se Trump zajímá o fond Zelené klima.

Ten financuje projekty v rozvojových zemích, pomáhá jim vyrovnat se s následky změn klimatu a snižuje jejich emise. Sledujte, jak Trump ten fond popíše. Zelený fond nejspíše zaváže USA, aby přispěly desítkami miliard dolarů, ze kterých už příspěly 1 miliardou dolarů. Nikdo ani zdaleka tolik dát nemá. Abych byl fér, tohle byla úctyhodná sbírka zavádějících kravin v několika málo slovech.

Tady je vše, co řekl. Rozeberme si to. Zaprvé, Zelený fond. Není to Zelený fond, je to fond Zelené klima. Já vím... ale i tak. "Nejspíš zaváže USA, aby přispěly penězi." Pařížská dohoda nemá žádný vymáhací mechanismus. Prostě můžete odmítnout zaplatit.

V tom je Donald Trump naprostým mistrem. Pokud jde o ty možné miliardy dolarů... Ne, slíbili jsme 3 miliardy dolarů. Nemůžete nafouknout tři na možné desítky. Nemůžu říct: "Máš na krku desítky potenciálně ztroskotaných manželství." Můžu říct, že jsi měl tři. Tři tvá manželství ztroskotala. Ano, zahrnuju do toho i to tvoje současné.

A nakonec, nakonec... Nikdo ani zdaleka nemá zaplatit víc. To je velmi zavádějící. Ano, zatím jsme přispěli nejvyšší částkou, ale jsme jednou z nejbohatších zemí a největším znečišťovatelem. Pokud zohledníme příspěvek k našemu HDP, jsme na 32. místě. Trumpův popis dohody je velmi klamavý. Bylo by stejně přesné, kdyby řekl, že podle Pařížské dohody nejspíše kachny začnou nosit džínové kraťasy a každého Američana to potenciálně bude stát pět ryb a náklaďák plný křečků.

Bylo by to stejně pravdivé jako jeho současné tvrzení. Ale i když se nás všechny snažil uklidnit, vzal to za špatný konec. Odstupujeme, ale budeme o tom vyjednávat. Uvidíme, zda se dočkáme férové dohody.

Pokud ano, bude to skvělé. Pokud ne, bude to v pohodě. Až na to že to nebude fajn. Lídři Německa, Francie a Itálie řekli, že věří, že se o Pařížské dohodě už znovu nedá jednat. A nepokoušel bych evropské lídry, pokud jde o odstoupení od velké mezinárodní dohody. Británie se o to právě snaží s Brexitem. Možné své požadavky můžete poslat na e-mail, který kvůli tomu EU zařídila: vylizte.si.prdel@beztedopici.eu.

Napište jim. Oni vám odpoví. Ještě zmíním jedno z nejšílenějších nepochopení dohody. Muž, který dohodu nazývá přísnou, obtěžující a drakonickou, zřejmě plně nechápe, že každý stát si své cíle nastavuje sám. Ba co víc, celé je to dobrovolné, do prdele! Dohoda jako celek není právně závazná.

Národy, které cílů nedosáhnou, nijak nepenalizuje. Ale má proces, kterým je může zahanbit. Ano, jediným trestem je hanba. Bohužel je tento prezident imunní vůči samotné podstatě hanby. Kdyby chtěli způsobit, aby cítil hanbu, tak by prostě vytáhl fotku v krátkém županu, zatímco leží v dětské posteli, a řekl by, že takhle pózoval schválně. "Nemůžete mi ublížit víc, než jsem si ublížil sám."

Pokud vás napadá, že pokud je to dobrovolné, proč by nám odchod měl uškodit. Možné následky jsou vážné. Začněme s hrozbou pro postavení USA ve světě. Trumpovo rozhodnutí o odstoupení od smlouvy naštvalo snad všechny. Německá kancléřka Angela Merkelová rozhodnutí nazvala "velmi nešťastným". Kanadský premiér Justin Trudeau odchod nazval "deprimujícím". A Vatikán zašel ještě dál, když rozhodnutí pana Trumpa nazval "celosvětovou katastrofou".

Páni! Ty jo, kritizuje nás Vatikán! Ne ten nacistický papež, ale ten pohodový! To je ještě horší. To je jako pustit se do války na Twitteru s Dalajlámou. Trefné poznámky nemá často. Ale pokud ano, stojí za to.

Tato ztráta reputace může poškodit zahraniční zastoupení našich firem. Jeden klimatický poradce z dob vlády George W. Bushe toto rozhodnutí nazval nejhorším poškozením dobrého jména značky Amerika od týrání vězňů v Bagdádu. To je drsné vyjádření. Špatná asociace se značek může držet hodně dlouho. Zeptejte se na pudink se sexuálním obtěžováním, pronájem vozů dvojnásobného vraha, nebo pedofilní čerstvé bagety pana Osahávače.

A poté tu jsou problémy týkající se amerických dělníků. Těch lidí, které Trump údajně chrání. Většina světa si uvědomuje, že aby se omezily emise, je třeba se přesunout k obnovitelným zdrojům energie. Čím více k tomu vláda pobízí, tím rychleji se to děje, rychleji klesají ceny, a tím pádem se země může stát předním hráčem v tomto odvětví, které vytvoří mnoho pracovních míst.

Víte, kdo si to uvědomuje? Čína! Nebo jak by řekl Trump: "Čííína." Trump jí právě poskytl obří výhodu. Nejenže Čína zrušila plány postavit více než 100 uhelných elektráren, ale také dramaticky investuje do jiných odvětví. Čína do roku 2020 plánuje do obnovitelných zdrojů investovat 361 miliard dolarů. Podle všeho to vytvoří 13 milionů pracovních míst.

Trump vlastně plní své sliby z kampaně. Vytváří miliony pracovních pozic. Jen v jiném státě, kurva! Pokud chcete důkaz, že obnovitelná energie přinese nová pracovní místa, francouzský prezident Emanuel Macron tento týden oslovil americké zaměstnance. Všem vědcům, inženýrům a podnikatelům, všem zodpovědným občanům bych rád řekl, že pokud je naštvalo rozhodnutí prezidenta USA, tak mohou ve Francii nalézt nový domov.

Vybízím vás, abyste přišli a spolupracovali s námi. Zřejmě tím chce říct: Buďte našimi hosty, buďte našimi hosty, ozkoušejte naše služby. Uvažte si ubrousek kolem... Ne, na to nemáme čas. Omlouvám se, Lumiere. Omlouvám se, paní Konvičková.

Omlouvám se, Cogsworthe. Běžte. Běžte pryč, byla to chyba. Vypadněte, sráči! Podívejte, skutečnou obavou, skutečnou obavou... Velkou obavou je, že pokud se Pařížskou dohodou nebudou řídit Spojené státy, ostatní státy se nemusí snažit své závazky splnit. Pamatujte, že to může vyústit v katastrofu. To nás přivádí k poslednímu tématu. Protože nemůžeme čekat čtyři roky, abychom Trumpa dostali z úřadu, tak co můžeme dělat hned teď?

Zaprvé, společnosti se k tomu musí vyjadřovat. Například Walmart a Bank of America si určily datum, do kterého chtějí využívat pouze obnovitelnou energii. Skoro polovina společností ze seznamu Fortune 500 včetně Philip Morris International se zavázala snížit svou uhlíkovou stopu. Ano, tentokrát jsou Wallmart, Bank of America a Philip Morris za kladné hrdiny.

Zní to hrozně překvapivě. Jako bych řekl: "Dobrá zpráva! Ebola, ISIS a ten zubař, který zastřelil lva Cecila, zachrání planetu!" Díky! Jste prostě super! A nemusí se ozvat jen společnosti. Na základě Trumpova rozhodnutí se několik guvernérů rozhodlo že se dál budou držet cílů Pařížské dohody.

Podobně i starostové. Včetně starosty Pittsburghu! Toho města, které Trump uvedl jako důvod odstoupení od smlouvy. Starosta Bill Peduto se jasně vyjádřil, co si o Trumpově rozhodnutí myslí. Pittsburgh je dobrým příkladem, proč je Pařížská dohoda dobrým ekonomickým impulzem pro USA. Dnešním krokem jsme se posunuli o desítky let zpět. Páni!

To bylo příjemně překvapivé na tolika úrovních. Vždycky jsem si myslel, že starostou Pittsburghu je Lombardyho trofej potřísněná kečupem. Dneska večer se každý z nás něco dozvěděl. Ale výsledkem je, že podnikatelé a místní politici musí dělat něco, čím se Donald Trump nehodlá obtěžovat. Bohužel to pro vás znamená, že si musíte zjistit, jaký názor na změny klimatu má váš starosta, guvernér a reprezentant.

Nejprve si musíte vyhledat, co za lidi to vůbec je. Pak si musíte dohledat jejich názor. Možná máte štěstí. Možná je ten váš skvělý. Nebo žijete v Pensylvánii, kde je vaším senátorem Scott Wagner, který má zajímavou teorii, co způsobuje globální oteplování. Země se každý rok více přibližuje Slunci. Také je na světě více lidí.

Lidská těla jsou teplá, takže vyzařují teplo? Procházíme velkými změnami, ale myslím si, že jako společnost děláme, co je v našich silách. Ani nevím, kde začít. Ano, Země se každý rok přibližuje Slunci, ale pak se zase vzdálí, protože takhle z principu rok funguje. Naše tělesné teplo planetu neohřívá a neděláme, co je v našich silách, protože idioty jako Scott Wagner stále přivádíme k moci.

Není sám. V Severní Karolíně zvažují zákon, který by zmrazil přechod k obnovitelným zdrojům. Jedním z lidí, který o tom může hlasovat, je reprezentant Larry Pittman. Jaký osvícený názor má Larry na klimatické změny? Naše klima se točí v cyklech. Teplota se zvyšuje a pak snižuje, Bůh to tak zařídil.

Hlavní příčinou globálního oteplování je vztah Země k té obří hořící kouli plynů, kterou nazýváme Sluncem. Vrcholem domýšlivosti je, že si lidé myslí, že na to můžou mít nějaký vliv. Ne, Larry, není. Vrcholem domýšlivosti není boj s klimatickými změnami proti boží vůli. Vrcholem domýšlivosti je podle Wikipedie 188 cm, které nás právě vyprovodily z Pařížské dohody.

Pokud vaši reprezentanti tyto lidi připomínají, musíte je co nejdříve dostat z úřadu. To vše bude vyžadovat úsilí, pozornost a energii. Nebude to snadné. Ale Trump nám tento týden mohl neúmyslně udělat laskavost. Problém s klimatickými změnami je ten, že se vždy zdají abstraktní, neosobní a stanou se až ve vzdálené budoucnosti. Běžné vizuální pomůcky tomu moc nepomáhají.

Může to být těžko pochopitelný graf nebo smutný lední medvěd na malé ledové kře. Jen těžko to vyvolává nějaké emoce. Toho medvěda ani neznám. Třeba je to kokot. Ale možná konečně tento týden boj s klimatickými změnami mohl získat nějaký středobod zájmu. Očividně nikdy nestačilo se motivovat naší láskou k této obří kouli plynu.

Teď by nás mohla motivovat averze k tomuto člověku. Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (64)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Je to ale pravda. :D A ať už to ateisté uznávají nebo ne, v Bibli je přesně napsáno jak bude země vypadat v budoucnosti. Bude rozbitá a zničená. A to úplně. Polovina života v prd*li. To je prostě budoucnost a lidstvo tomu fakt nezabrání. Rozhodně s tím nemá co dělat nějaký globální oteplování a další random bullshit na kterém se pouze vydělávají miliony dolarů.

224

Odpovědět

Jenom tak pro zajímavost, jak podle tebe tenhle proces (vědecká konspirace) funguje?

Nějaký frajer, často fyzik, se nemůže uživit tradičním výzkumem (i přes to PhD zabývající se modelem atmosférických jevů a mnoho privátních nabídek jenom na základě jeho schopností), tak si usmyslí "co vytvořit nějakou studii, která ukáže, že svět se otepluje a přilepším si".

Samozřejmě musí zfalšovat či trochu zmanipulovat data, aby to odpovídalo.

Poté osloví nějaký respektovaný vědecký časopis a člověku, který dělá revizi publikovaných prací dá úplatek, aby tuhle jednu studii "nečetl úplně dopodrobna".

A nakonec celá vědecká komunita se nějak tajně domluví, že musí akceptovat tuhle studii a jí podobné, protože to nějakým způsobem přinese "velké peníze".

Takhle nějak, nebo jaký krok podle tebe probíhá trochu jinak?

100

Odpovědět

+LannisterAno, svět se otepluje, ale že za to může HLAVNĚ CO2 je blud a nechápu, že tomu lidé stále tak věří. Ano, CO2 je skleníkovým plynem a teplotu země mírně zvyšuje. Vodní pára je 10 000 krát silnějším skleníkovým plynem a je běžnou součástí země po staletí.

Že Země se otepluje a ochlazuje v cyklech je taktéž pravda. Říká se tomu Platonský rok a je to o náklonu Země vůči Slunci. Tedy zatímco ledovce na Severní polokouli nyní tají, na jižná se zvětšují. V mezidobí se logicky zvednou hladiny moří a oceánů. O "době ledové" snad slyšel každý žák základní školy.

A pak je tu třetí a nejdůležitější aspekt a to je AKTIVITA SLUNCE. Podívejte se na poslední vývoje protuberancí na Slunci, jak se zvětšují erupce atd.
Zjistíte, že Slunce vyzažuje mnohem více energie každým rokem.

Neříkám, že člověk neovlivní zničení přírody, to právě naopak. Množství lesů a ekosystém utváří to, co tu máme. Ale že za to může to pověstné CO2? To je jak prd ve větru. To i kácení pralesů zvětší teplotu prostředí více.

24

Odpovědět

jsem jediný komu to nejede? pise mi to video neni dostupné

10

Odpovědět

Ahoj, Koukám na to po 14 hodinách od tvého komentáře. A video mi funguje!

10

Odpovědět

Jeho videa nejsou v některých zemích dostupná. Sleduješ ho někde ze zahraničí?

00

Odpovědět

+Mithrilnový zéland

00

Odpovědět

Je to prostě kampaň vuči USA!!!!

510

Odpovědět

nefunguje

12

Odpovědět

Tato generace bude poslední v níž se budou někteří lidé jmenovat "Donald" a Někteří Trump". Neboť i dnes se nikdo nechce jmenovat Hitler a ani Adolf asi není tak oblíbené jméno....

3210

Odpovědět

Čiže káčer Donald sa v budúcnosti premenuje? :D

110

Odpovědět

+qwerty21The Duck

90

Odpovědět

- Dajte si tu prácu a prečítajte tú zmluvu... zase tak dlhé čítanie to nieje...
- USA neratifikovalo ani kjotsky protokol a napriek tomu, majú lepšie výsledky v znižovaní (stabilite) Cočka, ako mnoho krajín, ktoré kjotsky protokol ratifikovali
- USA ako každá krajina, má vlastné pravidlá pri obmedzovaní .COčka, na to nieje nutná parížska dohoda.
- Parížska dohoda zaväzuje USA plýtvať svojimi zdrojmi (finančnými aj ľudskými) najmä na krajiny tretieho sveta, ktoré emisie niesú schopné stabilizovať, ani znižovať.

Neexistuje jediný logický argument pre ratifikáciu parížskej dohody, rozvinutých krajín ako EU, či USA.
Socialistické svine proste kvičia, pretože nemôžu rozhadzovať prachy tých druhých, na svoje vopred nezdarom odsúdené experimenty.

2563

Odpovědět

-Ano, USA opět ukázala jakého egoistického burana má za prezidenta :D
-Rád bych upozornil, že každá země bude vykládat své zdroje na snížení růstu emisí a snad každá země má i svůj individuální plán, takže poloviny tvých argumentů je k ničemu.
-Ačkoliv se Pařížská dohoda může zdát jako zcela zbytečná, je důležité si uvědomit, že se jedná také o prestiž, kterou USA teď před celým světem ztratilo.
-Ok, pokud s ní někdo nesouhlasí a má k tomu oprávněné důvody tak se to dá pochopit. Trump však předložil lživé argumenty pro odstoupení, které hrají na citečky.... takové, které působí na rednecky a lidi s nižším inteligenčním kvocientem.

-Kdo mě jako první nazve za sluníčkářem, marxistou nebo dalším označením, které je u blbečků oblíbené, dostane sušenku!

5611

Odpovědět

+Vždyť je to jedno- Bavíme sa o parížskej dohode nie o prezidentovi
- Nie, nieje to pravda, prečítaj si spomínanú dohodu, nebudem sa neustále opakovať
- USA nestratilo žiadnu prestíž. Byť súčasťou stratového experimentu nieje prestíž.
- Keď odhliadneme od hromadu balastu, ktoré Trump povedal, povedal takisto, že zmluva je pre USA nevýhodná a to je fakt.

Nehnevaj sa na mňa, ale ak si myslíš, že vydávať ohromné ľudské a finančné zdroje na pochybný experiment tak áno.. si neomarxista...

616

Odpovědět

+ehm-A v čem spočívají ty "ohromné ľudské a finančné zdroje", když vše je na dobrovolné bázi? Investice do obnovitelných zdrojů je investice, která předčí náklady.
-Co je na nezávazné dohodě o snižování škodlivých látek z průmyslu tak špatné, že to nazýváš pochybným experimentem?
-Něco o neomarxismu by sis taky mohl přečíst ať tu nepožíváš slova která neznáš ;)

154

Odpovědět

+Vždyť je to jedno- Prečítaj si tú dohodu... Opakujem to tretí krát. Niesom tvoj mentor.
- Nič, pokiaľ to nemusí náklady na znižovanie v afrike, platiť americký daňový poplatník
- ok

312

Odpovědět

S hovadem se nemá cenu dohadovat... zkoušel jsem to s ním u Olivera na Multilevel Marketing a rozumná diskuze z toho nebyla a bylo mi taky poraděno, že nemá smysl se s ním hádat. Často konverzaci zahájí osočením z komunismu, nebo sluníček. Prostě zvolená přezdívka "hovado" hodně napovídá. Trochu mě mrzí, že se některým uživatelům nedávají bany. Ačkoliv to je určitá cenzura diskuze, myslím, že by tu nějaké nástroje na podobné uživatele fungovat měly. Diskuze pod videem si rád čtu a mnohdy k nim jsou i zajímavé názory a informace, které ve videu nezazní, ale uživatelé jako hovado to kazí a dělají z toho diskuzi o vzájemném osočování a nadávkách.

325

Odpovědět

+kocour Oggysuhlasim :/

30

Odpovědět

Trump dá raději miliardy do armády aby udržel mocenské postavení USA což je dost krátkozraké vzhledem k tomu jakým způsobem amerika tuto moc využívá. Co je špatného na tom finančně pomáhat rozvojovým zemím při "přechodu" na obnovitelné zdroje (vzhledem k tomu že se vytváří nová infrastruktura v rozvojových zemí má jen určité procento obivatel přístup k elektříně dáva tedy smysl zainvestovat do obnovitelné enerige) které jsou za tím cenově dražší než uhlí ale těm zemím to zpomalí rozvoj mnohem více než americe. Je to součástí politiky chaosu ostatní se májí špatně ale já se mám dobře.

33

Odpovědět

+hýňaProtože dávat peníze do Afriky je plýtvání peněz. Oni si nic nezaslouží. Snažili se nějak sami zlepšit? Ne. Když byla akce "kupte osly do Afriky" tak víte co s nimi udělali? Prodali je. Jediné co umí je přijímat pomoc od ostatních, nic jiného. Jediné co umí je množit se.

11

Odpovědět

+hýňaTebe sa to kecá, keď to nemusíš platiť...Odporný komunista

00

Odpovědět

+ehmVeľmi by ma zaujímalo, ako môže parížska dohoda USA k niečomu nútiť, keď je to všetko založené na báze dobrovoľnosti každej zúčastnenej krajiny. Sami sa sľúbili, že budú prispievať. Súčasná vláda nechce prispievať? Však nemusí.

PS: Síce majú najlepšie výsledky v znižovaní CO, ale stále sú na tom horšie ako ostatné krajiny.

11

Odpovědět

+Johhproblém nieje, pretože ju nepodpísali, pravda :)

Ako ktoré krajiny? :) V pomere na obyvateľa a výkon HDP sú na tom lepšie ako 95% krajín ktoré PD podpísali.

00

Odpovědět

Pro ty, kdo si chcou udelat obrazek sami. Zkracena prednaska Bjorna Lomborga https://www.youtube.com/watch?v=G3vhm2HGnUw a tady je cela https://www.youtube.com/watch?v=csk0r5zyHwg&feature=youtu.be .

81

Odpovědět

Jeste prednaska Matta Ridleyho https://www.youtube.com/watch?v=YCcLggcPcj0 .

11

Odpovědět

Pusťte si tenhle dokument a o USA budete mít hned pěknej obrázek co je to za bandu tupců
http://www.ceskatelevize.cz/porady/10418848677-proc-chudoba/212382554020008-park-avenue/

13

Odpovědět

som schopný si utvoriť názor na základe prečítania samotnej zmluvy... a vy by ste mali učiniť to isté...

42

Odpovědět

Člověk si už zvykl na náboženské šílence na Blízkém východě, kde od rána do večera vyřvávají o Boží vůli), ale když pak vidí, že tito stejní lidé vládnout také v USA, pak je to už poněkud silné kafe.

425

Odpovědět

Ja si myslím že globalne otepľovanie a globalne ochladzovanie (doba ľadová) sú cykly ktoré sa striedaju na zemi miliony rokov a človek svojou činnosťou síce zasiahol do toho ale nemyslím si že do takej velkej mieri ako nam to všetci hustia, lebo vačšina hovori že na vine je hlavne človek. Poprosím o normálnu diskusiu dik.

1330

Odpovědět

Nejde ani tolik o změnu klimatu samotnou jako o její rychlost. Normálně (přirozeně) to trvá tisíciletí, jenže teď to trvá desetiletí. A začalo se to zrychlovat, když lidé začali produkovat velké množství skleníkových plynů. Změnily se přírodní zákony náhodou zrovna v tu dobu?

255

Odpovědět

+ŠriberZda je člověk zodpovědný za současné rychle probíhající klimatické změny není diskutabilní stejně jako není diskutabilní biologická evoluce či tvar Země...

24

Odpovědět

- Či je človek zodpovedný za klimatické zmeny je diskutabilné. Nie fakt, ako tvrdí kamarát Šriber. Možno áno, možno nie. Dajme tomu. Len samotnými jadrovými testami sme narušili magnetosféru značným spôsobom (žiadne scifi, prečítajte si posledné vedecké štúdie). Každopádne klimatické zmeny spôsobené človekom sú aj napriek tomu diskutabilné. Povedzme však čisto teoreticky, že človek je zodpovedný za prudké klimatické zmeny.
- Parížska dohoda nemá s riešením klimatických zmien absolútne nič spoločné. Prosím, prečítajte si parížsku dohodu.Nieje to nič iné, ako neomarxistický experiment.

519

Odpovědět

+ehm"Len samotnými jadrovými testami sme narušili magnetosféru značným spôsobom (žiadne scifi, prečítajte si posledné vedecké štúdie)." - můžeš sem hodit nějaký zdroj přímo na ty studie o kterých píšeš? Já našel jen neozdrojované články v bulvárních plátcích jako je Daily Mail (https://www.youtube.com/watch?v=5eBT6OSr1TI) a Sun. Díky.

60

Odpovědět

Ať už skutečně za oteplování jako takové můžeme my, nebo je to přirozený proces, snížit znečišťování, což pokud už to pařížská dohoda přímo nezaručuje, tak si to dala alespoň za cíl, naší planetě neublíží myslím :-)

(Ano, pak je zase otázka, nakolik je zelená energie vlastně zelená, atd, ale alespoň je snaha hledat alternativy.)

00

Odpovědět

Jestli to oteplování není způsobené tím, jak se Oliver dneska rozpálil!

186

Odpovědět

ten je buzik od pohledu.

548

Odpovědět

Mně teda celou dobu vrtalo hlavou, když ta smlouva vlastně nikoho k ničemu nezavazuje a za porušení není dle Oliverových slov žádná penalizace, jaký je rozdíl v odstoupení oproti jejímu dodržování?

89

Odpovědět

Výrazný. V prvním případě od smlouvy odstoupíš a v druhém ji dodržuješ...

386

Odpovědět

Mně už od něj chybí jenom proslov o tom, že je Země placatá a celá sluneční soustava obíhá kolem ní a Slunce si vymysleli ve starověku jenom proto, aby poškodili americkou ekonomiku. Protože veškerá kultura se přece vždycky šířila z Ameriky, kde celou tu Zemi vlastně vymysleli. Jakožto geografa mě celý tohle video hodně bolelo.

1911

Odpovědět

1:45 Ta věta má být správně "jako katastrofa, kterou byl film 2012."

60

Odpovědět

Opraveno. :)

31

Odpovědět

Ahoj,
díky za video, jen dvě drobnosti - v 10:08 a 10:10 jsi "tens" přeložil jako 10, ale mluví tam o desítkách.

20

Odpovědět

Opraveno. :)

31
Další