Thumbnail play icon

Pařížská dohodaLast Week Tonight

Přidat do sledovaných sérií 211
91 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:287
Počet zobrazení:17 681

Jak jistě víte, USA odstoupily od Pařížské klimatické dohody. Je to dáno hlavně tím, že prezident Trump ve změny klimatu nevěří a tuto dohodu považuje za diskriminační. Ale jaká je pravda? Co je obsahem dohody a opravdu má za cíl někoho poškozovat?

Komentáře (66)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Je to ale pravda. :D A ať už to ateisté uznávají nebo ne, v Bibli je přesně napsáno jak bude země vypadat v budoucnosti. Bude rozbitá a zničená. A to úplně. Polovina života v prd*li. To je prostě budoucnost a lidstvo tomu fakt nezabrání. Rozhodně s tím nemá co dělat nějaký globální oteplování a další random bullshit na kterém se pouze vydělávají miliony dolarů.

224

Odpovědět

Jenom tak pro zajímavost, jak podle tebe tenhle proces (vědecká konspirace) funguje?

Nějaký frajer, často fyzik, se nemůže uživit tradičním výzkumem (i přes to PhD zabývající se modelem atmosférických jevů a mnoho privátních nabídek jenom na základě jeho schopností), tak si usmyslí "co vytvořit nějakou studii, která ukáže, že svět se otepluje a přilepším si".

Samozřejmě musí zfalšovat či trochu zmanipulovat data, aby to odpovídalo.

Poté osloví nějaký respektovaný vědecký časopis a člověku, který dělá revizi publikovaných prací dá úplatek, aby tuhle jednu studii "nečetl úplně dopodrobna".

A nakonec celá vědecká komunita se nějak tajně domluví, že musí akceptovat tuhle studii a jí podobné, protože to nějakým způsobem přinese "velké peníze".

Takhle nějak, nebo jaký krok podle tebe probíhá trochu jinak?

100

Odpovědět

+LannisterAno, svět se otepluje, ale že za to může HLAVNĚ CO2 je blud a nechápu, že tomu lidé stále tak věří. Ano, CO2 je skleníkovým plynem a teplotu země mírně zvyšuje. Vodní pára je 10 000 krát silnějším skleníkovým plynem a je běžnou součástí země po staletí.

Že Země se otepluje a ochlazuje v cyklech je taktéž pravda. Říká se tomu Platonský rok a je to o náklonu Země vůči Slunci. Tedy zatímco ledovce na Severní polokouli nyní tají, na jižná se zvětšují. V mezidobí se logicky zvednou hladiny moří a oceánů. O "době ledové" snad slyšel každý žák základní školy.

A pak je tu třetí a nejdůležitější aspekt a to je AKTIVITA SLUNCE. Podívejte se na poslední vývoje protuberancí na Slunci, jak se zvětšují erupce atd.
Zjistíte, že Slunce vyzažuje mnohem více energie každým rokem.

Neříkám, že člověk neovlivní zničení přírody, to právě naopak. Množství lesů a ekosystém utváří to, co tu máme. Ale že za to může to pověstné CO2? To je jak prd ve větru. To i kácení pralesů zvětší teplotu prostředí více.

24

Odpovědět

jsem jediný komu to nejede? pise mi to video neni dostupné

10

Odpovědět

Ahoj, Koukám na to po 14 hodinách od tvého komentáře. A video mi funguje!

10

Odpovědět

Jeho videa nejsou v některých zemích dostupná. Sleduješ ho někde ze zahraničí?

00

Odpovědět

+Mithrilnový zéland

00

Odpovědět

Je to prostě kampaň vuči USA!!!!

510

Odpovědět

nefunguje

12

Odpovědět

Tato generace bude poslední v níž se budou někteří lidé jmenovat "Donald" a Někteří Trump". Neboť i dnes se nikdo nechce jmenovat Hitler a ani Adolf asi není tak oblíbené jméno....

3210

Odpovědět

Čiže káčer Donald sa v budúcnosti premenuje? :D

110

Odpovědět

+qwerty21The Duck

90

Odpovědět

- Dajte si tu prácu a prečítajte tú zmluvu... zase tak dlhé čítanie to nieje...
- USA neratifikovalo ani kjotsky protokol a napriek tomu, majú lepšie výsledky v znižovaní (stabilite) Cočka, ako mnoho krajín, ktoré kjotsky protokol ratifikovali
- USA ako každá krajina, má vlastné pravidlá pri obmedzovaní .COčka, na to nieje nutná parížska dohoda.
- Parížska dohoda zaväzuje USA plýtvať svojimi zdrojmi (finančnými aj ľudskými) najmä na krajiny tretieho sveta, ktoré emisie niesú schopné stabilizovať, ani znižovať.

Neexistuje jediný logický argument pre ratifikáciu parížskej dohody, rozvinutých krajín ako EU, či USA.
Socialistické svine proste kvičia, pretože nemôžu rozhadzovať prachy tých druhých, na svoje vopred nezdarom odsúdené experimenty.

2562

Odpovědět

-Ano, USA opět ukázala jakého egoistického burana má za prezidenta :D
-Rád bych upozornil, že každá země bude vykládat své zdroje na snížení růstu emisí a snad každá země má i svůj individuální plán, takže poloviny tvých argumentů je k ničemu.
-Ačkoliv se Pařížská dohoda může zdát jako zcela zbytečná, je důležité si uvědomit, že se jedná také o prestiž, kterou USA teď před celým světem ztratilo.
-Ok, pokud s ní někdo nesouhlasí a má k tomu oprávněné důvody tak se to dá pochopit. Trump však předložil lživé argumenty pro odstoupení, které hrají na citečky.... takové, které působí na rednecky a lidi s nižším inteligenčním kvocientem.

-Kdo mě jako první nazve za sluníčkářem, marxistou nebo dalším označením, které je u blbečků oblíbené, dostane sušenku!

5611

Odpovědět

+Vždyť je to jedno- Bavíme sa o parížskej dohode nie o prezidentovi
- Nie, nieje to pravda, prečítaj si spomínanú dohodu, nebudem sa neustále opakovať
- USA nestratilo žiadnu prestíž. Byť súčasťou stratového experimentu nieje prestíž.
- Keď odhliadneme od hromadu balastu, ktoré Trump povedal, povedal takisto, že zmluva je pre USA nevýhodná a to je fakt.

Nehnevaj sa na mňa, ale ak si myslíš, že vydávať ohromné ľudské a finančné zdroje na pochybný experiment tak áno.. si neomarxista...

616

Odpovědět

+ehm-A v čem spočívají ty "ohromné ľudské a finančné zdroje", když vše je na dobrovolné bázi? Investice do obnovitelných zdrojů je investice, která předčí náklady.
-Co je na nezávazné dohodě o snižování škodlivých látek z průmyslu tak špatné, že to nazýváš pochybným experimentem?
-Něco o neomarxismu by sis taky mohl přečíst ať tu nepožíváš slova která neznáš ;)

154

Odpovědět

+Vždyť je to jedno- Prečítaj si tú dohodu... Opakujem to tretí krát. Niesom tvoj mentor.
- Nič, pokiaľ to nemusí náklady na znižovanie v afrike, platiť americký daňový poplatník
- ok

312

Odpovědět

S hovadem se nemá cenu dohadovat... zkoušel jsem to s ním u Olivera na Multilevel Marketing a rozumná diskuze z toho nebyla a bylo mi taky poraděno, že nemá smysl se s ním hádat. Často konverzaci zahájí osočením z komunismu, nebo sluníček. Prostě zvolená přezdívka "hovado" hodně napovídá. Trochu mě mrzí, že se některým uživatelům nedávají bany. Ačkoliv to je určitá cenzura diskuze, myslím, že by tu nějaké nástroje na podobné uživatele fungovat měly. Diskuze pod videem si rád čtu a mnohdy k nim jsou i zajímavé názory a informace, které ve videu nezazní, ale uživatelé jako hovado to kazí a dělají z toho diskuzi o vzájemném osočování a nadávkách.

325

Odpovědět

+kocour Oggysuhlasim :/

30

Odpovědět

Trump dá raději miliardy do armády aby udržel mocenské postavení USA což je dost krátkozraké vzhledem k tomu jakým způsobem amerika tuto moc využívá. Co je špatného na tom finančně pomáhat rozvojovým zemím při "přechodu" na obnovitelné zdroje (vzhledem k tomu že se vytváří nová infrastruktura v rozvojových zemí má jen určité procento obivatel přístup k elektříně dáva tedy smysl zainvestovat do obnovitelné enerige) které jsou za tím cenově dražší než uhlí ale těm zemím to zpomalí rozvoj mnohem více než americe. Je to součástí politiky chaosu ostatní se májí špatně ale já se mám dobře.

33

Odpovědět

+hýňaProtože dávat peníze do Afriky je plýtvání peněz. Oni si nic nezaslouží. Snažili se nějak sami zlepšit? Ne. Když byla akce "kupte osly do Afriky" tak víte co s nimi udělali? Prodali je. Jediné co umí je přijímat pomoc od ostatních, nic jiného. Jediné co umí je množit se.

11

Odpovědět

+hýňaTebe sa to kecá, keď to nemusíš platiť...Odporný komunista

00

Odpovědět

+ehmVeľmi by ma zaujímalo, ako môže parížska dohoda USA k niečomu nútiť, keď je to všetko založené na báze dobrovoľnosti každej zúčastnenej krajiny. Sami sa sľúbili, že budú prispievať. Súčasná vláda nechce prispievať? Však nemusí.

PS: Síce majú najlepšie výsledky v znižovaní CO, ale stále sú na tom horšie ako ostatné krajiny.

11

Odpovědět

+Johhproblém nieje, pretože ju nepodpísali, pravda :)

Ako ktoré krajiny? :) V pomere na obyvateľa a výkon HDP sú na tom lepšie ako 95% krajín ktoré PD podpísali.

00

Odpovědět

Pro ty, kdo si chcou udelat obrazek sami. Zkracena prednaska Bjorna Lomborga https://www.youtube.com/watch?v=G3vhm2HGnUw a tady je cela https://www.youtube.com/watch?v=csk0r5zyHwg&feature=youtu.be .

81

Odpovědět

Jeste prednaska Matta Ridleyho https://www.youtube.com/watch?v=YCcLggcPcj0 .

11

Odpovědět

Pusťte si tenhle dokument a o USA budete mít hned pěknej obrázek co je to za bandu tupců
http://www.ceskatelevize.cz/porady/10418848677-proc-chudoba/212382554020008-park-avenue/

13

Odpovědět

som schopný si utvoriť názor na základe prečítania samotnej zmluvy... a vy by ste mali učiniť to isté...

42

Odpovědět

Člověk si už zvykl na náboženské šílence na Blízkém východě, kde od rána do večera vyřvávají o Boží vůli), ale když pak vidí, že tito stejní lidé vládnout také v USA, pak je to už poněkud silné kafe.

425

Odpovědět

Ja si myslím že globalne otepľovanie a globalne ochladzovanie (doba ľadová) sú cykly ktoré sa striedaju na zemi miliony rokov a človek svojou činnosťou síce zasiahol do toho ale nemyslím si že do takej velkej mieri ako nam to všetci hustia, lebo vačšina hovori že na vine je hlavne človek. Poprosím o normálnu diskusiu dik.

1330

Odpovědět

Nejde ani tolik o změnu klimatu samotnou jako o její rychlost. Normálně (přirozeně) to trvá tisíciletí, jenže teď to trvá desetiletí. A začalo se to zrychlovat, když lidé začali produkovat velké množství skleníkových plynů. Změnily se přírodní zákony náhodou zrovna v tu dobu?

255

Odpovědět

+ŠriberZda je člověk zodpovědný za současné rychle probíhající klimatické změny není diskutabilní stejně jako není diskutabilní biologická evoluce či tvar Země...

24

Odpovědět

- Či je človek zodpovedný za klimatické zmeny je diskutabilné. Nie fakt, ako tvrdí kamarát Šriber. Možno áno, možno nie. Dajme tomu. Len samotnými jadrovými testami sme narušili magnetosféru značným spôsobom (žiadne scifi, prečítajte si posledné vedecké štúdie). Každopádne klimatické zmeny spôsobené človekom sú aj napriek tomu diskutabilné. Povedzme však čisto teoreticky, že človek je zodpovedný za prudké klimatické zmeny.
- Parížska dohoda nemá s riešením klimatických zmien absolútne nič spoločné. Prosím, prečítajte si parížsku dohodu.Nieje to nič iné, ako neomarxistický experiment.

518

Odpovědět

+ehm"Len samotnými jadrovými testami sme narušili magnetosféru značným spôsobom (žiadne scifi, prečítajte si posledné vedecké štúdie)." - můžeš sem hodit nějaký zdroj přímo na ty studie o kterých píšeš? Já našel jen neozdrojované články v bulvárních plátcích jako je Daily Mail (https://www.youtube.com/watch?v=5eBT6OSr1TI) a Sun. Díky.

60

Odpovědět

Ať už skutečně za oteplování jako takové můžeme my, nebo je to přirozený proces, snížit znečišťování, což pokud už to pařížská dohoda přímo nezaručuje, tak si to dala alespoň za cíl, naší planetě neublíží myslím :-)

(Ano, pak je zase otázka, nakolik je zelená energie vlastně zelená, atd, ale alespoň je snaha hledat alternativy.)

00

Odpovědět

A zase raz Mohamed Oliver.
V deň vysielania tohto dielu, zabili Mohamedovi bratia a sestry v boji za svoju vieru 6 policajtov v Afganistane. Ale to určite nie sú zmýšľaním podobne radikálni náboženskí fanatici, ako tí čo prišli do Európy. Tu máme len obete vojny a mierumilovných moslimov.
http://abcnews.go.com/International/wireStory/afghan-officials-police-killed-insider-attack-47820362

1466

Odpovědět

Ty už taky táhni do p****e demente. Radši 150 Afgošů než jeden zmršený potrat jako jsi ty...

3812

Odpovědět

Ha, od minula sa naučil rozlišovať nominatív plurálu, ale zase to dojebal čiarkami :D teba vážne mali potratiť cestou do campu v Popradskej Lúčianke :D

104

Odpovědět

+Bokprofil nepoužívam len ja

121

Odpovědět

+KamikazeNBáno, určite z tohto profilu píše celá tvoja rodina :D "get the f**k out of here, little fuckers, get out get out!" :)

45

Odpovědět

+Bokmmm.. ako liberálne a tolerantné. Robíš česť svojmu druhu :)

48

Odpovědět

a dáte mi kotakt na tu ruskou ambasádu co vás platí prosím teda

60

Odpovědět

A opozdenou uprimnou soustrast - opet do Londyna - pozustalym po obetech studentu mediciny a stavebniho inzenyrstvi. Nevim, co horsiho by se stalo, kdyby to nebyli umirneni muslimove.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Teroristick%C3%BD_%C3%BAtok_v_Lond%C3%BDn%C4%9B_v_%C4%8Dervnu_2017

22

Odpovědět

Zase ty! Nikdy neslžeš :D

00

Odpovědět

Jestli to oteplování není způsobené tím, jak se Oliver dneska rozpálil!

186

Odpovědět

ten je buzik od pohledu.

548

Odpovědět

Mně teda celou dobu vrtalo hlavou, když ta smlouva vlastně nikoho k ničemu nezavazuje a za porušení není dle Oliverových slov žádná penalizace, jaký je rozdíl v odstoupení oproti jejímu dodržování?

89

Odpovědět

Výrazný. V prvním případě od smlouvy odstoupíš a v druhém ji dodržuješ...

386

Odpovědět

Mně už od něj chybí jenom proslov o tom, že je Země placatá a celá sluneční soustava obíhá kolem ní a Slunce si vymysleli ve starověku jenom proto, aby poškodili americkou ekonomiku. Protože veškerá kultura se přece vždycky šířila z Ameriky, kde celou tu Zemi vlastně vymysleli. Jakožto geografa mě celý tohle video hodně bolelo.

1911

Odpovědět

1:45 Ta věta má být správně "jako katastrofa, kterou byl film 2012."

60

Odpovědět

Opraveno. :)

31
Další
Používáme cookies, abychom mohli provozovat tuto internetovou stránku a zlepšit Vaši uživatelskou spokojenost. Budete-li pokračovat beze změny nastavení, předpokládáme, že souhlasíte s ukládáním souborů cookies z internetových stránek. Více informací o použití cookies.
OK