Pohraniční strážLast Week Tonight

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 235
83 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:180
Počet zobrazení:13 988

O plánech Donalda Trumpa postavit na jihu USA zeď ví snad každý. Avšak zároveň s tím plánuje navýšit počet členů pohraniční stráže o 5 000 osob. Ale takovýto rychlý nárůst členů může být problémem. John Oliver to ví, protože si USA nedávno tím stejným prošly a výsledek nebyl zrovna dobrý.

Přepis titulků

Hranice – čára, přes kterou se velice těžko pašují opice. Mi tvrdili... Prezident Trump udělal z ochrany hranic svou klíčovou prioritu. Především mluví o zdi na hranicích. Už jsme poukázali na to, že v tomto plánu sám našel jednu velkou chybu. Nepřekoná ji žádný žebřík. Pokud tam vylezou, mají problém.

Dolů se nedostanou. Jedině po laně. Ano, jedině po laně. Zní to hloupě, ale abychom byli fér, možná neznáte 6. fázi jeho plánu. "Přineste mi veškerá lana." Tomuto nápadu se zdí se věnuje spousta pozornosti, ale nejsou to jeho jediné plány na ochranu hranic.

Ty ostatní znějí méně dramaticky, ale mohou být stejně nebezpečné. Jedním z nich je pohraniční stráž. Nejdříve si ujasněme, o koho jde. Spadají pod celní a pohraniční úřad. Nepatří pod imigrační, které dělá zátahy proti přistěhovalcům, a nejsou to celní úředníci, které vídáte na letištích a na hraničních přechodech. Ani nejsou hlídka Borders, která chrání opuštěná knihkupectví Borders před mývaly.

Pohraniční stráž jsou lidé v zelených uniformách, kteří doslova hlídají hranice našeho státu. Čítá asi 20 tisíc členů. Ale Trump vydal dekret, který má jejich počet zvýšit o 5 tisíc. Mají vyřešit problémy, které na jižní hranici vidí. Zabraňme pašování drog a pronikání zločinu do naší země! Můžou to být teroristé, můžou to být islámští teroristé, může to být naprosto kdokoliv.

Budeme mít velmi, velmi, velmi bezpečnou hranici, kterou budou respektovat. Drogy nepotečou do našeho státu jako omáčka. Tohle je příkladem toho, když chce Trump na začátku věty vyvolat strach, ale skončí s pocitem hladu. Musíme zastavit migraci Mexičanů, jako se zmrzlinové poháry přesouvají do mé pusy. Tři kopečky, šlehačka, ale ne třešně, protože ovoce nejím.

Avšak pohraničníci dělají mnohem více, než že bojují s drogami, zločinem a omáčkou. V posledních letech dramaticky klesl počet Mexičanů, kteří překračují hranice, a místo nich vysoce narostl počet migrantů prchajících před násilím ve Střední Americe. Chtějí u nás totiž získat azyl. Běžný den pohraničníka může často vypadat takto. Tato rodina poprvé vstoupila na území USA.

Během pár vteřin je u nich pohraniční hlídka. Neutíkají, nepanuje zde napětí. Čekali, že je chytí. Během natáčení se objevila i další matka s dcerou. Dali jim pokrývky pro zahřátí. Tohle je něco, co lidé od pohraniční stráže nečekají. Ve Vennově diagramu mezi drsnými pašeráky drog a lidmi, kteří potřebují přikrývky, je tím průsečíkem Linus. Že nefušuje do drog?

Divné vlasy, pruhované tričko, cucá si prst... Prodává na diskoškách extázi! Sám na tom ujíždí. Neexistuje žádná Velká dýně. Je to smažka. Zasáhněte někdo! Ale pravdou je, že tyto momenty ukazují, jak může být jejich práce náročná. Teď poskytují péči a řeší migrační úkony, ale později mohou pronásledovat pašeráky drog.

Jsou něco mezi humanitárními pracovníky a vymahateli práva. Ne každý to zvládne. To je na Trumpově plánu zvýšit jejich počet o 25 % tak znepokojivé. Pokud překotně najmete špatné agenty, můžeme být chráněni méně a může to mít hrozivé následky. Víme to, protože jsme si tím už dřív prošli.

Dnes si promluvíme o posledním velkém náboru k pohraniční stráži. Není to tak dávno. Po takzvaném sloučení rozvědky po 11. září se prezident George W. Bush rozhodl posílit ochranu hranic. Následkem toho se počet pohraničníků navýšil z 10 tisíc na 20 tisíc. Ano, zhruba před 10 lety jsme zažili nárůst agentů, kterému se vyrovná jen počet nových reality show o pečení dortů. Je jich tolik, že ani nevíte, kterou jsem si vymyslel.

Mimochodem, je to pořad Dortové ptákoviny. Zaručuji vám, že se do něj příští týden někdo pustí. Aby se nová místa naplnila, nábor byl velmi agresivní. Vláda měla reklamy všude. Jednou dokonce udělali i toto. Pohraniční stráž utratila 8,4 milionu dolarů za sponzoring tohoto auta, které propagovalo nábor do agentury. To je opravdové.

Sponzorovali tým NASCAR. Ale pohraniční stráž je stejně vhodný sponzor jako ti ostatní. Spodní prádlo Depend a Boudreaux's Butt Paste, produkt pro lidi, kteří chtějí mít svůj zadek pevně sevřený. Tím to nekončilo. Také vysílali takovéto mazané reklamy. Jako mobilní oddělení ministerstva vnitřní bezpečnosti má pohraniční stráž za úkol bránit teroristům, jejich zbraním a také všem, kteří nám chtějí ublížit, ve vstupu do USA.

Pohraniční stráž. Bráníme USA. Přijmete tu výzvu? Musíte uznat, že ta práce se zdá být vzrušující. Ale tímto tónem bude vzrušující všechno. Mám kotě jménem Mourek! Ležíme na koberci, že, Mourku? Asi mě nemá rád tak jako já jeho!

Ale pravdou je, že většina agentů pracuje sama. Mají za úkol chránit obří kus pouště. Občas prožívají strhující akci, ale většinou se neděje vůbec nic. To samo o sobě může být náročné. Největším problémem je nuda. Neznamená to, že to nemůže být nebezpečné. Jsou tam bandité, jsou tam pašeráci drog... Ale zájemci moc nechápou nudnou a nerizikovou realitu všedních dní, kterou budou zažívat téměř po celou kariéru.

Přesně! Nuda je podstatnou součástí práce pohraničníka. Měli by se na to školit. Za každou hodinu tréninku střelby by měli strávit 10 hodin sledováním Mozarta v džungli. Jsi vtipný a měl bys mě zajímat? Kdo je ta žena s hobojem?

Jsem zmatený a také znuděný. Problémem bylo, že jejich počet měl narůst dvojnásobně, takže pro dodržení náborové kvóty museli občas slevit z požadavků. Až později pohraniční stráž začala provádět testy na detektoru lži. Něco, co většina ostatních vládních organizací dělala už dřív. Poslechněte si Jamese Tomsheka, který vedl vnitřní záležitosti stráže během náborů, jak brzy zjistili, že to možná měli dělat dřív.

Šokujícím zjištěním bylo, že více než polovina osob, která prošla prověrkou, na polygrafu propadla. Většina z nich popsala kriminální činnost, které se někdy dopustili. Zamyslete se nad tím. Přes polovina zájemců o zaměstnání prošla nejpřísnější prověrkou, ale pro tento druh práce se nehodila. Jejich přiznání někdy byla neuvěřitelná.

Jeden přiznal, že během 10 let kouřil marihuanu 20tisíckrát. Respekt tomu člověku. Jiný přiznal, že nemá žádné vzpomínky na události, které vyústily v zakrvácenou kuchyň. Nebyl si jistý, jestli během 3hodinového výpadku vědomí nespáchal nějaký zločin. Ale já se odvážím říct, že zločin spáchal. Nebo minimálně fakt posral suflé. Naprosto totálně posral.

S najmutím nových agentů problémy neustaly. Velmi osekán byl i jejich výcvik. To byl velký problém. Řekl to jeden z instruktorů, zatímco z něj udělali astmatického Scarecrowa. Zamaskovali jsme tvář a hlas tohoto pohraničníka a instruktora, protože se bál odplaty. 20týdenní kurz byl osekán na 12týdenní. Standardy se snížily.

Tvrdili, že ne, ale snížily se. Co se to tu děje? Zní jako Jessie Ventura, který spolkl jeden z těch imitátorů bučení krav. Vím, že se jen těžko věnuje pozornost tomu, co robotický Neil Young říká, ale stojí za to si poslechnout, kde všude se škrtalo. Zdroj nám řekl, že kurzy španělštiny a fyzické tréninky byly seškrtány. Ten člověk byl v tak mizerné formě, že jsem se o něj musel postarat a zločinec mezitím utekl.

Téměř každý akademií prošel. Seškrtali španělštinu a fyzický trénink. Nové standardy omezily jejich schopnost mluvit s lidmi, které chytili, a jejich schopnost chytit lidi, se kterými chtěli mluvit. To je základní poslání jejich práce! Jako by trénink v Mořském světě vynechal oblékání neoprenu a neustálé přivádění kosatek k šílenství.

Ta práce o ničem jiném není. Odstraňte to a nic vám tam nezbude. Jak počet zaměstnanců rostl, rostla i korupce a zneužívání síly. Provinění byla tak častá, že pohraniční stráž byla nucena vydat prohlášení, že agenti jsou kvůli alkoholu zatčeni zhruba dvakrát týdně. A někteří agenti mimo službu byli zatčeni za ještě pozoruhodnější věci. Dnes byli nuceni dát výpověď dva agenti po obvinění, že během vystoupení Cirque du Soleil prováděli oplzlosti a měli pohlavní styk přímo před zraky dětí.

Ale obvinění zde nekončí. Oba čelí obvinění, že byli opilí a násilničtí. Páni! Měl bych říct, že jeden z agentů byl shledán vinným z napadení ženy, která si stěžovala, ale oba popřeli, že by se dělo něco sexuálního, a nebyli z toho shledáni vinnými.

Asi proto, že byli na Cirque du Soleil. Vše tam vypadá jako sex. Ukážu vám to. Tohle je sex. Tohle je sex. Tohle je fyzicky náročný sex. Tohle je sex ptačích lidí. A u tohohle netuším, co se tam děje, ale Steve Bannon by v tom byl zřejmě hodně dobrý.

Ale objevily se i vážnější problémy. V roce 2005 bylo 77 agentů zatčeno nebo obviněno z korupce. Když se nad tím zamyslíte, pohraničníci jsou pro pašeráky drog atraktivní. Většinou kus hranice hlídají sami. Jeden novinář poukázal na to, že to může být problém. Jeden pohraničník může zmařit spoustu dobrého, co dělají ostatní pohraničníci. Jeden pohraničník může umožnit propašování tuny drog.

To myslíte doslova? Doslova. Naprosto doslova. Tohle je jediný případ, kdy někdo mluvící o tunách drog skutečně myslí tuny drog. Ne, Kevine, nebereš tunu drog. Dal sis Benadryl, líbal se zlatou rybkou a vytuhnul jsi s hlavou v myčce. Dej se dohromady!

Ukážu vám ochutnávku, jaká obří korupce se objevuje. Toto je agent Joel Luna. Ukázalo se, že jeho bratr byl členem kartelu Gulf a byl usvědčen z organizovaného zločinu, když při domovní prohlídce našli zcela jasné důkazy. Našli jsme u něj černý trezor. V něm jsme našli 89 000 dolarů v hotovosti. Byl tam i odznak agenta Luny, kilo a půl kokainu, metamfetamin, zbraň, která se vázala ke kartelu Gulf, bylo na ní přímo napsáno kartel Gulf.

Těžko se to vysvětluje. Těžko vysvětlíte, proč je váš odznak v trezoru s kokainem, penězi a zbraní kartelu. Jo, to se těžko vysvětluje. Asi nejlepší výmluvou je, že můj odznak měl problémy s drogami, o kterých jsem nevěděl, takže se rozhodl zabít zbraní z jednoho případu a chtěl zemřít obklopen penězi, protože chtěl zemřít jako starověcí Egypťané.

Ale i pak mluvíme o živém odznaku, který se zajímá o egyptologii, takže celý ten příběh budí hodně velkou nedůvěru. A měli byste vědět, že Lunu najali při posledním velkém náboru. CBP vám řekne to, co řekla nám. Někteří agenti zneuctili svou pozici korupcí, ale většina z nich ne. Ale za zmínku stojí, že Tomshack, ten chlap z ministerstva vnitřní bezpečnosti, věří, že tento problém je mnohem rozšířenější.

Pan Luna není jediným zkaženým jablkem. Je součástí zkorumpované skupiny, jejíž velikost překonala všechny ostatní federální agentury. Takže to není jedno zkažené jablko, ale spíš: "Proboha, tolik zkažených jablek." To by mělo být marketingové heslo pro jablka Red Delicious. Jablka Red Delicious.

Aspoň to "Red" tam patří. Bude ještě hůř. Tito agenti mají zbraně a někteří udělali hodně špatná rozhodnutí. Ve zprávách jste mohli vidět některé tragické události. Z mnoha případů střelby, které rozvířily emoce na hranicích, se jeden případ stal ústředním motivem pro volání po spravedlnosti. Střelba na 16letého chlapce jménem José Antonio Elena Rodriguez. Agenti tvrdí, že je někdo ohrožoval házením kamenů na tuto stranu zdi. Ale asi byste se nejdřív zeptali, zda by 16letý chlapec mohl ohrozit někoho na 6metrovém srázu a na druhé straně plotu?

Jo, to se zdá nepravděpodobné. A proto naším tématem příští týden bude: "Gravitace, úhlavní nepřítel směru vzhůru." Tento případ je stále u soudu. Agenti se občas mohou cítit ohroženi házením kamení. Ale za zmínku stojí, že po přezkoumání 25 případů, kdy pohraničníci zastřelili lidi házející kameny, se ukázalo, že v příliš mnoha případech nebyl žádný objektivní důvod k tomu, aby použili smrticí sílu.

Myslím, že to je takový právní ekvivalent věty: "Kurva, zastřelili jste lidi, které jste zastřelit neměli!" "Možná to příště nedělejte!"

Na tomto agentovi ze střelby přes plot je zajímavá ještě jedna věc, která vás nepřekvapí. K pohraničníkům byl přijat během posledního velkého náboru. Jistěže ano! I přes všechny tyto varovné případy se chystáme uspořádat další velký nábor k pohraniční stráži. CBP vám řekne, že se nemusíte bát. V posledních letech zpřísnili pravidla a provedli reformy.

Také lehce zvýšili transparentnost a dali agentům nesmrtící zbraně jako pistole s pepřovým sprejem. Navíc do své příručky napsali větu, cituji: "Zakazuje se střelba na podezřelé prchající z místa, kteří neohrožují sebe ani ostatní." To je super, ale ačkoliv to patří mezi pravidla, které by nemělo být nutné sepisovat. Pokud půjdete do zoo a tam na obří ceduli bude napsáno "Prosím, neprstěte pásovce," bude vás zajímat, co se asi dělo, než tam tu ceduli dali.

Problémem je, že mnoho reforem se nedočkalo realizace. A těžko se uskuteční teď, když je u moci prezident drogová omáčka. Znepokojivé je, že se už mluví o tom, že se standardy zase sníží. Navrhuje se kratší test na polygrafu, nebo zrušení určitých částí vstupních zkoušek.

Nejvíce frustrující na tom je to, že možná není nutné, abychom takto riskovali. Podle zprávy ministerstva vnitřní bezpečnosti je nejasné, zda vůbec dalších 5 000 dalších agentů potřebujeme. Ale Trump je odhodlán to prostě udělat. Kdoví proč! Je docela velká šance, že si 5 tisíc vymyslel proto, že mu řekli, že 5 bazilionů není skutečné číslo.

Ať už si myslíte cokoliv o zákonech, které pohraniční stráž vymáhá, a já si o nich myslím hodně věcí, chcete, aby tam pracovali ti nejlepší lidé. Pokud nebudou, tak jste viděli, že se budou dít zlé věci. Toto je příběh o nebezpečí toho, že se nepoučíme z dřívějších chyb. Pro dobře všech lidí na obou stranách hranice a pro dobro pohraničních strážců, kteří chtějí svou práci odvádět dobře, pokud skutečně najmeme nové lidi, měli bychom být tentokrát mnohem opatrnější.

A malým krokem bude, když v náborových reklamách ukážeme, jaká jejich práce skutečně bude. Pohraniční stráž! Chráníme USA. Opět hledáme posily! Tentokrát to vezmeme za správný konec. Pokud hledáte vzrušující a nebezpečné dobrodružství, zkuste si skydiving nebo parkour.

Nebo tohle, ať je to cokoliv! Ale práce u pohraniční stráže nebude nic pro vás. Většinu času vaše práce nevypadá takto, ale spíš takto. Přesně! Jen vy, poušť a pustina kilometry daleko. Tohle je vaše pauza na oběd. Je to práce, kde se mísí hodiny nudy s drtivou akcí!

Kurva, jsou tu lidé! Potřebuju posily! Asi s takovouto akcí! Skutečně to mohou být lidé vstupující do země ilegálně nebo drogoví pašeráci, ale velmi často to budou zoufalí migranti, pro které budete jejich prvním kontaktem se systémem, který je nezpůsobilý k naplnění jejich potřeb. Tohle je pro vás. Kurva!

Tato práce není pro každého. Proto tentokrát nebudeme mít reklamu v NASCAR. Místo toho budeme verbovat na tuto Hondu Odyssey. Praktické auto pro rozumné metodické lidi. Než uděláte jakékoliv rozhodnutí, přečtěte si tento složitý text. Část je ve španělštině. Bude se opravdu hodit, pokud jí budete umět. Aby bylo jasno, pokud chcete šukat na Cirque du Soleil, tahle práce není pro vás!

My to zjistíme! Poslední otázka. Uvažoval jste někdy o tom, že byste měl sexuální akt na představení kanadských akrobatů? Ne. Skončili jsme. Pokud jste milý, fyzický zdatný, odolný proti úplatkářství a nudě, a chcete sloužit zemi tím, že budete dohlížet na kontroverzní a proměnlivé zákony tím nejhumánnějším způsobem, tak nám zavolejte.

Pohraniční stráž! Nabíráme posily! Přejte nám štěstí. Šukálisté v cirkuse se nemusí hlásit. Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (34)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Je zvláštní že hranici mezi USA a Mexikem hlídá přibližně tolik lidí kolik měla pohraniční stráž ČSSR. A to v USA nemají minová pole, ploty s elektřinou ani nic podobného

01

Odpovědět

Zase tenhle homosexual levicak vlastizradce sociaisticka zruda race traitor faggot NECHT SE SMAZI V PEKLE AMEN

329

Odpovědět

Že vás to překvapuje, že je tu zase, když je v pravidelných pořadech :-D

21

Odpovědět

Samozřejmě neznám všechny podronosti, takže se to špatně posuzuje, nicméně příjde mi zvláštní, že se nepozastavuje na hloupostí lidí, kteří házejí kameny na někoho ozbrojeného střelnou zbraní. Nechci posuzovat oprávněnost či neoprávněnost, ale za sebe musím říct, že než bych po někom s pistolí hodil kámen, tak bych si musel být sakra jistý, že po mě nebude střílet.

61

Odpovědět

No spíše poukazoval na to že házet kámen na někoho kdo je 6 metrů na tebou a ještě k tomu za plotem je pitomost, na tom místě jsem nebyl, ale asi to moc ani nejde takhle na někoho něco házet, nebo aspoň ne úspěšně

32

Odpovědět

Bylo mu šestnáct... asi by stálo zamyslet se nad tím, zda je OPRAVDU NEZBYTNĚ NUTNÉ střílet na šestnáctileté takřka ještě děcko (mentálně rozhodně), zda je OPRAVDU NEZBYTNĚ NUTNÉ použít smrtící sílu. O tom to celé je, na pohraniční stráž potřebuješ typ lidí co ví, kdy je OPRAVDU NEZBYTNĚ NUTNÉ udělat potřebné věci, budou precizně dodržovat zákony a současně budou vyškoleni k řešení problémových situací. Druhou možností je pohraniční stráž taková, jakou jsme měli my za ČSSR - banda gaunerů a kreténů, kterým dal někdo samopaly a pocit neomezené moci. O takovou pohraniční stráž už pevně věřím nikdy stát nebudeme.

63

Odpovědět

+Fire&FuryTo je poněkud laciný apel na emoce, navíc se to ani bezprostedně netýká mé úvahy, respektive to řeší bombu, nikoliv roznětku. Kromě jiného evropská předtava o dětství dost skresluje pohled na realitu v chudších oblastech světa. Jen bych chtěl poukázat, že existuje něco jako dětští vojáci a že to není nový ani řídký jev. To na co jsem poukazoval byla roznětka situace, myslím, že dobrou rodičovskou radou do života je "neházej kameny na ozbrojené lidi", už jen pro to, že nikdy nevíte zda je ten člověk po kterém se hází slušný taťka od rodiny nebo magor co je nažhavený na nějákou akci. Samořejmě by ozbrojené složky neměli po civilistech střílet, na druhou stranu by civilisté neměli zbytečně provokovat s tím, že "nevystřelí, protože já jsem civilista, tak si trhni blbče se samopalem." Abych udal příklad jak to myslím, tak si vezměmě třeba Bostonský masakr (začátek americké války za nezávyslost, beru tento historický příklad, jelikož je v něm vyjasněno co, komu a proč), naštvaný dav se vrhnul na anglické vojáky, křičel na ně, vyhrožoval jim a nakonec se na ně natlačil a začal jim rvát z rukou zbraně. Vojáci zahájili střelbu a dav by v šoku, jak si něco takového mohli vojáci dovolit. Z mého pohledu je to projev vrcholné idiocie, když provokuju ozbrojené složky, tak musím být smířen s potencionálními následky a to i extrémními a sám si musím stanovit, zda jsou úro můj cíl takové následky přijatelné viz ono okřídlené "strom svobody je potřeba zelévat krví vlastenců". Nedá mi to, abych si nevzpomenul na Baader Meinhof, kdy se členové této skupiny cítili do krve uraženi a poníženi ve svých právech, když si je po teroristických útocích policie dovolila zatknout a dokonce jim v celách odpírala bežný civilní luxus.

00

Odpovědět

Věc která nepadla hranice má 2597 km, zaměstnanců bude 25 000 - zaměstnanci v administrativě dejme tomu že cca 1000 , dejme tomu že dělají 8čky to je 8000 lidí ve službě. To máme patrolu o jednom muži na každých cca 300 metrech. A stejně se nedaří zastavit imigraci a pašování drog a zbraní tudíž chyba asi nebude v malém počtu BP (kdyby sem počítal stav 20000 lidí tak máte patrolu cca 350 metrů).

Taky když to řeknu upřímně ono zaměstnávat lidi co maj půlku famílie v Mexiku a pak se diví že tam pouští drogy přes bratránka, bouchačky přes sestru a zahradníky přes papího je dost o hovně :D
Řešení ? Žádně mě nenapadá kvalita výcviku nezaručí nezkorumpovatelnost :) Zaměstnávat lidi jako Erik Cartman (South Park, kdo viděl díl jak byl v BP pochopí :D ) je o průser protože nerozeznají děcko co hodí šutr od člena kartelu Zetas a ona filosofie nejdřív střílej pak se ptej do civilizovaného světa opravdu nepatří (sem proti migraci nejsem sluníčko ale nejsem ani kretén co by pustil dávku do každého chudáka). Stát nikdy nebude platit tak jako Pablo Escobar takže výše platu se nikdy nebude blížit výši úplatku.

Jediné řešení je mít 20 000-25 000 nezkorumpovatelných lidí, odolných vůči nudě, se znalostí španělštiny bez vazby na jížní Ameriku, psychicky stabilní, a bdělí i po 8 hodinách koukání na pláň který bude dělat za plat státního zaměstnance, který nikdy v životě nečornul ani zmrzku aby prošel na detektoru, a práce ho nepřestane bavit ani po letech stereotipu :D Ukažte mi takových 100 natož 25 000 !! :D

Jinak nejsem zaujatej proti BP, EU by měla mít takovou organizaci podle mě taky už jen kvůli tomu že naše hranice je opravdu směšná a zamezí se tim tomu aby nebezpečný lidi organizovali milice na ochranu hranic (nebezpečný myslím bez výcviku, znalosti zákona a emocionálně nestabilní to je pak o průser, jako že už i v našich lesích pobíhají tací http://narodnidomobrana.cz/udalosti/3-hranice ) A jaké řešení máte vy ? :D Určitě tu nevymyslíme nic lepšího než bezpečnostní experti kteří se ochranou hranic zabývají v práci už 20 let a mi jen u piva :D Ale zajímalo by mě jak by jste nechali střežit hranice vy protože asi lepší systém než PB není !

112

Odpovědět

Už do popisku nedávate vysvětlivky? Nevím kdo je to Steve Bonnon nebo jak to bylo :/ A já si je vždy před videem přečetl :)

160

Odpovědět

mne by zaujimalo ze akoje mozne ze v tej cast videa kde poukazuje ze aka je praca nudna a osamela 6:20 a je tam logo dakej moslimske alebo arabskej televizie

20

Odpovědět

Zmrd Oliver krade Katařanům úryvky z jejich pořadů! Katařani jsou v blokádě a nemůžou se bránit! :-(

11

Odpovědět

To se divím, že se ty divíš až teď. Obsah z Al Jazeera (jejiž americká mutace už několik let existuje) používá v podstatě od prvních videí, které se tady objevily.

12

Odpovědět

Je fakt, že dost často jsou američtí pohraničníci na jižní hranici prezentováni jako nemilosrdní ochránci hranic. Ovšem Oliver opět hlavně humornou formou upozorňuje na to, že nemá smysl navyšovat jejich počet pokud bude mezi nimi více těch kteří budou spolupracovat s drogovými kartely a pomáhat tak průniku drog do USA. Průnik nelegálních migrantů je daleko menší problém, než průniky drog. Což by mělo Trumpa zajímat daleko více. V Evropě máme sice vodní hranici, ale zase by se měla u nás zařídit daleko silnější pohraniční námořní stráž, která pomáhala v boji z nelegálními převaděči, kteří hlavně na tom všem vydělávají. Nejsem pro ilegální migranty, ale pro legální žádosti. Bohužel však než aby se tady nesla plodná diskuze na dané téma, tak je zahlcována výlevy TROLŮ, kteří pouze dokazují vzrůstající zaostalost našeho vzdělávacího systému.

186

Odpovědět

Když člověk nesouhlasí s přílivem lidí kteří můžou například za zvýšení znásilnění ve švédsku o 1400% tak je hned troll a může za to zaostalost vzdělávacího systému? Bejt uprchlíkem je výsada a ne žádný právo. Proč to chápou snad jedině v Austrálii?

412

Odpovědět

"Průnik nelegálních migrantů je daleko menší problém, než průniky drog."

No, nevim jak ty, ale já bych měl radši doma 5 kilo kokainu, než syrskou rodinu :-)

148

Odpovědět

+MoggsŠpatně, lepší je mít doma Syrskou rodinu a 5 kg kokainu. To je jako s chlastem, bez přátel je to o ničem. :-P

53

Odpovědět

+VereWolfSyrští uprchlíci k tomu mají aspon důvod, ne jak ti z Afriky.

22

Odpovědět

Oliver má takový potenciál a takový talent podat zábavnou formou ožehavé problémy masám lidí, ale proč musí ve své práci neustále používat tak nízký humor? Je to zvláštní mix mezi dobrými, dobře načasovanými a vypointovanými gagy a vyloženě degradujícím humorem jako je utahování si z kreslené postavičky nebo upozornění na chlápka, co si to možná rozdával nebo nerozdával v cirkuse. Jistě se najdou pádnější a zajímavější argumenty, které je třeba uvést. To samé s těmi detektory- používat to jako opěrný bod svých argumentů je vyloženě špatně- Detektory lži nefungují
A co ta jednostrannost? Jistě, už jsem si u něj za ta léta zvykl, ale upadla by mu huba, kdyby poskytl nějaký údaj o tom, o kolik % se zvýšilo množství lidí, kterým byla poskytnuta pomoc, nebo o kolik se snížil obchod s drogami od té doby, co bylo najmuto nových 10 000 pohraničníků?

117

Odpovědět

Ten argument s detektorem lži zase není tak hrozný - ano sledoval jsem video od Colege Humor a jejich video je trochu zavádějící. Ano existují sociopaté, kteří jím prošli (občas způsobeno s nedostatkem empatie) a ano člověk může být ve stresu a proto se na začátku ptá dotazující na kalibrační otázky. Detektor lži není 100% a u soudu se používá jako nepřímý důkaz (nelze na jeho základě někoho odsoudit) ale jedná se o dalšá síto pokud existují podezření. To mi nepřijde špatné.
Jednostrannost? On přeci nekritizoval Pohraniční kontrolu ale jejich nábor v minulosti, který má vliv na funkci kontroly jako takové. Fajn není tam kvantifikovánon úplně vše, ale nadruhou stranutam uvedl docela dost čísel a zajímavostí, které ukazovali, že k nárůstu problémů přispěl právě hromadný nábor.

87

Odpovědět

+Petr SvobodaProkázaná nepřesnost je až kolem 20 % tudíž se výsledky z polygrafu v ČR nepovažují za důkazní formu. Polygraf se používá hlavně v lékařství. https://cs.wikipedia.org/wiki/Polygraf

10

Odpovědět

+Alberto123Měl jsem na mysli amerivké právo. Alespoň v minulosti to snad tak bylo? Nevím v prácu se zase tolik nevyznám ale české soudy jsem na mysli neměl. Nakonec se ale debata přeci jen týkala náboru a prověrek. To je úplně jiné využití. Pokud vyjde interpretace negativně, tak je zpovídající postižen "pouze" tím že nedostane vládní prověrku.

12

Odpovědět

+Petr SvobodaAno v některých státech na světě jsou výsledky z polygrafu považovány za důkazní formu. Prokázaná nepřesnost kolem 20 % byla stanovena za ideálních podmínek. Ideálních podmínek při náboru vládních zaměstnanců v USA však dosaženo nikdy nebylo proto byla nepřesnost jistě mnohem vyšší.

10

Odpovědět

Oliver má novou taktiku? Místo toho aby zpochybnil práci pohraniční stráže tak zpochybní její nábor? Zatim nejhloupější argumenty co kdy měl.Testování na polygrafu je naprosto neprůkazné. Mimochodem je smutné že mi v Evropě nemusíme stavět žádnou zed páč máme přirozenou hranici- středozemní moře.Ale tu stejně nikdo nehlídá. Další výhodou co mají v USA je to že k nim jdou imigranti kteří nejsou afričani. Přeci jenom hispánci se dají lépe zařadit do civilizované společnosti než afričané. Hranice je třeba před imigrantama hlídat a to i za risk zvýšení korupce. Neomarxisté pochopte jednu věc- nemůžete všechny lidi z rozvojových zemí natahat do západního světa.

2440

Odpovědět

Ano, detektor lži je bullshit... stejně jako všechno ostatní co jsi napsal.

1222

Odpovědět

+BullOverVskutku hodnotný komentár drahý BullOver :D

102

Odpovědět

On se někdo snaž narvat 5 miliard lidí na Západ ? :O Ano, hranice se hlídat mají a nelegální migrace by neměla v teorii existovat, jenže tu bude dokud USA nebo EU nebudou mít propracovaný systém legální migrace, což ani jedna entita nemá.

S nelegální migrací je to jako s "nelegálními dorgami", buď můžeme oknem vyhazovat desítky miliard za represe nebo můžeme za zlomek ceny vyřešit problém umožněním legálního nákupu. T osamé je s migrací, pokud budou státy mít kvalitní systém legální migrace tak se problém s nelegální migrací výrazně sníží, podobně jako legalizace drog snížuje potenciál černého trhu......

86

Odpovědět

+420Současnej systém příjmání migrantů v USA mi přijde ještě dost laxní. Stát se občanem USA neni žádné právo pro nikoho.

24

Odpovědět

+MorceEmigrovat někam a stát se občanem jsou dvě různé věci. Já nepíšu o tom jak lehce se stane člověk s trvalým pobytem občanem ( otázka jak to vůbec ztížit ? nasadit do testu který kontroluje znalosti historie a reálií daného státu věci na které nezná odpověď ani většina již občanů ?), já píšu o tom jak těžké pro člověka je získat trvalý pobyt, nebo status uprchlíka....

20