Thumbnail play icon

Pohraniční strážLast Week Tonight

Přidat do sledovaných sérií 211
83 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:180
Počet zobrazení:11 241

O plánech Donalda Trumpa postavit na jihu USA zeď ví snad každý. Avšak zároveň s tím plánuje navýšit počet členů pohraniční stráže o 5 000 osob. Ale takovýto rychlý nárůst členů může být problémem. John Oliver to ví, protože si USA nedávno tím stejným prošly a výsledek nebyl zrovna dobrý.

Komentáře (34)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Je zvláštní že hranici mezi USA a Mexikem hlídá přibližně tolik lidí kolik měla pohraniční stráž ČSSR. A to v USA nemají minová pole, ploty s elektřinou ani nic podobného

01

Odpovědět

Zase tenhle homosexual levicak vlastizradce sociaisticka zruda race traitor faggot NECHT SE SMAZI V PEKLE AMEN

329

Odpovědět

Že vás to překvapuje, že je tu zase, když je v pravidelných pořadech :-D

21

Odpovědět

Samozřejmě neznám všechny podronosti, takže se to špatně posuzuje, nicméně příjde mi zvláštní, že se nepozastavuje na hloupostí lidí, kteří házejí kameny na někoho ozbrojeného střelnou zbraní. Nechci posuzovat oprávněnost či neoprávněnost, ale za sebe musím říct, že než bych po někom s pistolí hodil kámen, tak bych si musel být sakra jistý, že po mě nebude střílet.

61

Odpovědět

No spíše poukazoval na to že házet kámen na někoho kdo je 6 metrů na tebou a ještě k tomu za plotem je pitomost, na tom místě jsem nebyl, ale asi to moc ani nejde takhle na někoho něco házet, nebo aspoň ne úspěšně

32

Odpovědět

Bylo mu šestnáct... asi by stálo zamyslet se nad tím, zda je OPRAVDU NEZBYTNĚ NUTNÉ střílet na šestnáctileté takřka ještě děcko (mentálně rozhodně), zda je OPRAVDU NEZBYTNĚ NUTNÉ použít smrtící sílu. O tom to celé je, na pohraniční stráž potřebuješ typ lidí co ví, kdy je OPRAVDU NEZBYTNĚ NUTNÉ udělat potřebné věci, budou precizně dodržovat zákony a současně budou vyškoleni k řešení problémových situací. Druhou možností je pohraniční stráž taková, jakou jsme měli my za ČSSR - banda gaunerů a kreténů, kterým dal někdo samopaly a pocit neomezené moci. O takovou pohraniční stráž už pevně věřím nikdy stát nebudeme.

63

Odpovědět

+Fire&FuryTo je poněkud laciný apel na emoce, navíc se to ani bezprostedně netýká mé úvahy, respektive to řeší bombu, nikoliv roznětku. Kromě jiného evropská předtava o dětství dost skresluje pohled na realitu v chudších oblastech světa. Jen bych chtěl poukázat, že existuje něco jako dětští vojáci a že to není nový ani řídký jev. To na co jsem poukazoval byla roznětka situace, myslím, že dobrou rodičovskou radou do života je "neházej kameny na ozbrojené lidi", už jen pro to, že nikdy nevíte zda je ten člověk po kterém se hází slušný taťka od rodiny nebo magor co je nažhavený na nějákou akci. Samořejmě by ozbrojené složky neměli po civilistech střílet, na druhou stranu by civilisté neměli zbytečně provokovat s tím, že "nevystřelí, protože já jsem civilista, tak si trhni blbče se samopalem." Abych udal příklad jak to myslím, tak si vezměmě třeba Bostonský masakr (začátek americké války za nezávyslost, beru tento historický příklad, jelikož je v něm vyjasněno co, komu a proč), naštvaný dav se vrhnul na anglické vojáky, křičel na ně, vyhrožoval jim a nakonec se na ně natlačil a začal jim rvát z rukou zbraně. Vojáci zahájili střelbu a dav by v šoku, jak si něco takového mohli vojáci dovolit. Z mého pohledu je to projev vrcholné idiocie, když provokuju ozbrojené složky, tak musím být smířen s potencionálními následky a to i extrémními a sám si musím stanovit, zda jsou úro můj cíl takové následky přijatelné viz ono okřídlené "strom svobody je potřeba zelévat krví vlastenců". Nedá mi to, abych si nevzpomenul na Baader Meinhof, kdy se členové této skupiny cítili do krve uraženi a poníženi ve svých právech, když si je po teroristických útocích policie dovolila zatknout a dokonce jim v celách odpírala bežný civilní luxus.

00

Odpovědět

Věc která nepadla hranice má 2597 km, zaměstnanců bude 25 000 - zaměstnanci v administrativě dejme tomu že cca 1000 , dejme tomu že dělají 8čky to je 8000 lidí ve službě. To máme patrolu o jednom muži na každých cca 300 metrech. A stejně se nedaří zastavit imigraci a pašování drog a zbraní tudíž chyba asi nebude v malém počtu BP (kdyby sem počítal stav 20000 lidí tak máte patrolu cca 350 metrů).

Taky když to řeknu upřímně ono zaměstnávat lidi co maj půlku famílie v Mexiku a pak se diví že tam pouští drogy přes bratránka, bouchačky přes sestru a zahradníky přes papího je dost o hovně :D
Řešení ? Žádně mě nenapadá kvalita výcviku nezaručí nezkorumpovatelnost :) Zaměstnávat lidi jako Erik Cartman (South Park, kdo viděl díl jak byl v BP pochopí :D ) je o průser protože nerozeznají děcko co hodí šutr od člena kartelu Zetas a ona filosofie nejdřív střílej pak se ptej do civilizovaného světa opravdu nepatří (sem proti migraci nejsem sluníčko ale nejsem ani kretén co by pustil dávku do každého chudáka). Stát nikdy nebude platit tak jako Pablo Escobar takže výše platu se nikdy nebude blížit výši úplatku.

Jediné řešení je mít 20 000-25 000 nezkorumpovatelných lidí, odolných vůči nudě, se znalostí španělštiny bez vazby na jížní Ameriku, psychicky stabilní, a bdělí i po 8 hodinách koukání na pláň který bude dělat za plat státního zaměstnance, který nikdy v životě nečornul ani zmrzku aby prošel na detektoru, a práce ho nepřestane bavit ani po letech stereotipu :D Ukažte mi takových 100 natož 25 000 !! :D

Jinak nejsem zaujatej proti BP, EU by měla mít takovou organizaci podle mě taky už jen kvůli tomu že naše hranice je opravdu směšná a zamezí se tim tomu aby nebezpečný lidi organizovali milice na ochranu hranic (nebezpečný myslím bez výcviku, znalosti zákona a emocionálně nestabilní to je pak o průser, jako že už i v našich lesích pobíhají tací http://narodnidomobrana.cz/udalosti/3-hranice ) A jaké řešení máte vy ? :D Určitě tu nevymyslíme nic lepšího než bezpečnostní experti kteří se ochranou hranic zabývají v práci už 20 let a mi jen u piva :D Ale zajímalo by mě jak by jste nechali střežit hranice vy protože asi lepší systém než PB není !

112

Odpovědět

Už do popisku nedávate vysvětlivky? Nevím kdo je to Steve Bonnon nebo jak to bylo :/ A já si je vždy před videem přečetl :)

160

Odpovědět

mne by zaujimalo ze akoje mozne ze v tej cast videa kde poukazuje ze aka je praca nudna a osamela 6:20 a je tam logo dakej moslimske alebo arabskej televizie

20

Odpovědět

Zmrd Oliver krade Katařanům úryvky z jejich pořadů! Katařani jsou v blokádě a nemůžou se bránit! :-(

11

Odpovědět

To se divím, že se ty divíš až teď. Obsah z Al Jazeera (jejiž americká mutace už několik let existuje) používá v podstatě od prvních videí, které se tady objevily.

12

Odpovědět

Je fakt, že dost často jsou američtí pohraničníci na jižní hranici prezentováni jako nemilosrdní ochránci hranic. Ovšem Oliver opět hlavně humornou formou upozorňuje na to, že nemá smysl navyšovat jejich počet pokud bude mezi nimi více těch kteří budou spolupracovat s drogovými kartely a pomáhat tak průniku drog do USA. Průnik nelegálních migrantů je daleko menší problém, než průniky drog. Což by mělo Trumpa zajímat daleko více. V Evropě máme sice vodní hranici, ale zase by se měla u nás zařídit daleko silnější pohraniční námořní stráž, která pomáhala v boji z nelegálními převaděči, kteří hlavně na tom všem vydělávají. Nejsem pro ilegální migranty, ale pro legální žádosti. Bohužel však než aby se tady nesla plodná diskuze na dané téma, tak je zahlcována výlevy TROLŮ, kteří pouze dokazují vzrůstající zaostalost našeho vzdělávacího systému.

186

Odpovědět

Když člověk nesouhlasí s přílivem lidí kteří můžou například za zvýšení znásilnění ve švédsku o 1400% tak je hned troll a může za to zaostalost vzdělávacího systému? Bejt uprchlíkem je výsada a ne žádný právo. Proč to chápou snad jedině v Austrálii?

412

Odpovědět

"Průnik nelegálních migrantů je daleko menší problém, než průniky drog."

No, nevim jak ty, ale já bych měl radši doma 5 kilo kokainu, než syrskou rodinu :-)

148

Odpovědět

+MoggsŠpatně, lepší je mít doma Syrskou rodinu a 5 kg kokainu. To je jako s chlastem, bez přátel je to o ničem. :-P

53

Odpovědět

+VereWolfSyrští uprchlíci k tomu mají aspon důvod, ne jak ti z Afriky.

22

Odpovědět

Oliver má takový potenciál a takový talent podat zábavnou formou ožehavé problémy masám lidí, ale proč musí ve své práci neustále používat tak nízký humor? Je to zvláštní mix mezi dobrými, dobře načasovanými a vypointovanými gagy a vyloženě degradujícím humorem jako je utahování si z kreslené postavičky nebo upozornění na chlápka, co si to možná rozdával nebo nerozdával v cirkuse. Jistě se najdou pádnější a zajímavější argumenty, které je třeba uvést. To samé s těmi detektory- používat to jako opěrný bod svých argumentů je vyloženě špatně- Detektory lži nefungují
A co ta jednostrannost? Jistě, už jsem si u něj za ta léta zvykl, ale upadla by mu huba, kdyby poskytl nějaký údaj o tom, o kolik % se zvýšilo množství lidí, kterým byla poskytnuta pomoc, nebo o kolik se snížil obchod s drogami od té doby, co bylo najmuto nových 10 000 pohraničníků?

117

Odpovědět

Ten argument s detektorem lži zase není tak hrozný - ano sledoval jsem video od Colege Humor a jejich video je trochu zavádějící. Ano existují sociopaté, kteří jím prošli (občas způsobeno s nedostatkem empatie) a ano člověk může být ve stresu a proto se na začátku ptá dotazující na kalibrační otázky. Detektor lži není 100% a u soudu se používá jako nepřímý důkaz (nelze na jeho základě někoho odsoudit) ale jedná se o dalšá síto pokud existují podezření. To mi nepřijde špatné.
Jednostrannost? On přeci nekritizoval Pohraniční kontrolu ale jejich nábor v minulosti, který má vliv na funkci kontroly jako takové. Fajn není tam kvantifikovánon úplně vše, ale nadruhou stranutam uvedl docela dost čísel a zajímavostí, které ukazovali, že k nárůstu problémů přispěl právě hromadný nábor.

87

Odpovědět

+Petr SvobodaProkázaná nepřesnost je až kolem 20 % tudíž se výsledky z polygrafu v ČR nepovažují za důkazní formu. Polygraf se používá hlavně v lékařství. https://cs.wikipedia.org/wiki/Polygraf

10

Odpovědět

+Alberto123Měl jsem na mysli amerivké právo. Alespoň v minulosti to snad tak bylo? Nevím v prácu se zase tolik nevyznám ale české soudy jsem na mysli neměl. Nakonec se ale debata přeci jen týkala náboru a prověrek. To je úplně jiné využití. Pokud vyjde interpretace negativně, tak je zpovídající postižen "pouze" tím že nedostane vládní prověrku.

12

Odpovědět

+Petr SvobodaAno v některých státech na světě jsou výsledky z polygrafu považovány za důkazní formu. Prokázaná nepřesnost kolem 20 % byla stanovena za ideálních podmínek. Ideálních podmínek při náboru vládních zaměstnanců v USA však dosaženo nikdy nebylo proto byla nepřesnost jistě mnohem vyšší.

10

Odpovědět

Oliver má novou taktiku? Místo toho aby zpochybnil práci pohraniční stráže tak zpochybní její nábor? Zatim nejhloupější argumenty co kdy měl.Testování na polygrafu je naprosto neprůkazné. Mimochodem je smutné že mi v Evropě nemusíme stavět žádnou zed páč máme přirozenou hranici- středozemní moře.Ale tu stejně nikdo nehlídá. Další výhodou co mají v USA je to že k nim jdou imigranti kteří nejsou afričani. Přeci jenom hispánci se dají lépe zařadit do civilizované společnosti než afričané. Hranice je třeba před imigrantama hlídat a to i za risk zvýšení korupce. Neomarxisté pochopte jednu věc- nemůžete všechny lidi z rozvojových zemí natahat do západního světa.

2440

Odpovědět

Ano, detektor lži je bullshit... stejně jako všechno ostatní co jsi napsal.

1222

Odpovědět

+BullOverVskutku hodnotný komentár drahý BullOver :D

102

Odpovědět

On se někdo snaž narvat 5 miliard lidí na Západ ? :O Ano, hranice se hlídat mají a nelegální migrace by neměla v teorii existovat, jenže tu bude dokud USA nebo EU nebudou mít propracovaný systém legální migrace, což ani jedna entita nemá.

S nelegální migrací je to jako s "nelegálními dorgami", buď můžeme oknem vyhazovat desítky miliard za represe nebo můžeme za zlomek ceny vyřešit problém umožněním legálního nákupu. T osamé je s migrací, pokud budou státy mít kvalitní systém legální migrace tak se problém s nelegální migrací výrazně sníží, podobně jako legalizace drog snížuje potenciál černého trhu......

86

Odpovědět

+420Současnej systém příjmání migrantů v USA mi přijde ještě dost laxní. Stát se občanem USA neni žádné právo pro nikoho.

24

Odpovědět

+MorceEmigrovat někam a stát se občanem jsou dvě různé věci. Já nepíšu o tom jak lehce se stane člověk s trvalým pobytem občanem ( otázka jak to vůbec ztížit ? nasadit do testu který kontroluje znalosti historie a reálií daného státu věci na které nezná odpověď ani většina již občanů ?), já píšu o tom jak těžké pro člověka je získat trvalý pobyt, nebo status uprchlíka....

20
Používáme cookies, abychom mohli provozovat tuto internetovou stránku a zlepšit Vaši uživatelskou spokojenost. Budete-li pokračovat beze změny nastavení, předpokládáme, že souhlasíte s ukládáním souborů cookies z internetových stránek. Více informací o použití cookies.
OK