SenzibilovéLast Week Tonight

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 235
95 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:257
Počet zobrazení:17 267

Senzibilové a média, tedy lidé, kteří mají mít nadpřirozené vnímání nebo mají být schopní komunikovat se záhrobím, se v USA těší poměrně velké pozornosti. Mají vlastní pořady a 4 z 10 Američanů v jejich schopnosti věří. Ovšem toto odvětví jen a pouze parazituje na truchlících a zoufalých lidech pomocí několika neetických technik. John Oliver se na některé z nich podívá.

Přepis titulků

Senzibilové – jediní lidé s větším sebevědomím než Michael Avenatti. Nejspíš jste o senzibilech dlouho nepřemýšleli, což je zvláštní, protože se toho moc jiného neděje. Ale pokud sledujete dopolední pořady, víte, že se tam objevují neustále. Můj další host začal komunikovat s mrtvými ještě jako dítě. Je to manželka, matka a také umí mluvit s mrtvými. Přivítejte zvířecího senzibila. Náš další host je hvězdný jasnovidec.

Máme tu přátele, které spojuje něco neobyčejného. Jsou to senzibilové. Je dobře, že zde doktor Oz nemá na sobě lékařský plášť, ale stále bych více zdůraznil, že nemá žádnou lékařskou důvěryhodnost. Cedule s nápisem "Chodící žert" je něco, s čím bych se spokojil. Než se posuneme dál, nebudu se dnes přít o tom, zda jsou senzibilové skuteční. Zaprvé, protože nejsou.

Vidíte? Nehodlám se o tom přít. Pokud někdo z vás věří v moc senzibilů, nemůžu říct nic, co by vás přesvědčilo o opaku. U této víry vás nedrží logika a ani vás nepřesvědčí o opaku. Tím netvrdím, že vám neukážu ukázky, kdy se senzibilové šeredně spletou. Ale to jen z toho důvodu, že je to opravdu vtipné. Toto je dívka, o které jste řekla, že byla napadena a zabita.

- Dobře. - Ta holčička jsem já. Někomu jste řekla, že je mrtvá. Tak moment. Vy jste nezmizela? Sedím přímo před vámi. To je zajímavé, že? Ano, to je zajímavé. Hádám, že její senzibilní schopnosti nezahrnují chvíle, kdy ji znemožní v národní televizi.

Podívejte, je snadné senzibily označit za pouhý žert. Velmi snadné a zábavné. Ale podle nedávného průzkumu 4 z 10 Američanů věří v moc senzibilů. Zamyslete se. Statisticky, ze všech lidí, kteří viděli Travoltův film Gotti, čtyři z nich věřili v senzibily. Nejde tu o to, zda tyto schopnosti mají, nebo ne.

Jde o to, že jim spousta lidí věří. Odvětví senzibilů je větší a chmurnější, než si myslíte. Podle jednoho odhadu je to odvětví v hodnotě 2,2 miliardy dolarů. Často se chovají značně agresivně. FTC pokutovala v roce 2002 společnosti provozující senzibilní věštění. Třeba to se slečnou Cleo. Zjistili, že během tří let po lidech chtěli kolem miliardy dolarů a polovinu z toho opravdu získali.

Vydělali 500 milionů dolarů. Netušil jsem, že mohou vydělat tolik peněz. Je to, jako bych zjistil, že druhý nejbohatší člověk po Jeffu Bezosovi je tento zaměstnanec z GameStopu jménem Greg. Jako já mu to přeju, ale mám spoustu otázek ohledně GameStopu a vlastně úplně všeho. Dnes se zaměříme na tento průmysl. Především na nejzákeřnější z nich, na takzvaná média.

To jsou lidé, kteří mají být schopní komunikovat s mrtvými. V televizi se objevují neustále. Někdy mají i vlastní pořady. - Je to profesionální senzibil. - To jsem já, Mary. Madonna Mia! Mary to ví nejlíp. Hollywoodské médium na E. Nadpřirozená Tia na A&E.

Mama médium 5. listopadu na TLC. Duchovno je pro mě důležité. Stejně jako mé vlasy a nehty. Médium z Long Islandu, pouze na TLC. Šílené na těchto pořadech je, že se zaměřují na jejich osobní život. Koho to, do prdele, zajímá? Pokud bych věřil, že umí komunikovat s mrtvými, chtěl bych vidět, jak to dělají.

Médium z Long Islandu se může Lincolna, Gándhího a Shakespeara zeptat na cokoliv. Takže příště se dozvíme, co si myslí o ofinách. Přiznávám, že média jsou pro televize lákavá. Většina lidí viděla některého z nich, jak někoho jiného přivedl k slzám zprávou od zesnulých, jako je tato. Vy jste přišla o manžela? Vás muž vám chce poděkovat. Za to, že jste se o něj starala a umožnila mu opustit svět živých s důstojností.

Tato žena je velmi dojatá. Ale musím říct, že je zvláštní, že mostem ke světu mrtvých je Teresa Caputo. Živý důkaz toho, co se stane, když přidáte příliš prášku do pečení na Edie Falco. Může se zdát úžasné, že doženou lidi k slzám, ale techniky, které k tomu používají, jsou už méně úžasné. Jsou dvě hlavní techniky, které senzibilové používají. První je tzv.

chladné čtení. Prostě hází poměrně pravděpodobné odhady. "Cítím milovaného, který měl problémy v hrudníku." "Ve jménu milovaného je J nebo M." Zde je chladné čtení v praxi. Dobře. Je tam D jako Daniel? David. Je tam velké D. První písmeno něčeho. Běžně se to týká důležitého měsíce, jako je duben.

Je tam M, R nebo A. Mark, Marry, Marie, nemusí být mrtví, mohou žít. Maureen, Mary-Ann, je to jméno na M. Má s vámi nějakou spojitost? Má tu někdo jizvu na noze? - Já ano. - Děkuji. Váš otec mi řekl, že máte jizvu na noze. Zemřela na Alzheimera? Byl to nějaký typ demence.

Něco s mozkem. Musela jste učinit rozhodnutí ohledně jejího odchodu. Měl někdo mozkový nádor, aneurysma nebo krvácení do mozku? Není to spojeno s ním nebo s vámi? Tak to je spojeno s někým, kdo sedí za vámi. Měl to někdo za vámi. To jsi to zachránil. Zajímavé je, že senzibilův špatný odhad má téměř vždy na svědomí energie z jiné části místnosti.

Z místnosti, kde nejspíš někdo měl problémy, které předtím zmínil. Cévní onemocnění mozku je 5. nejčastější příčinou úmrtí v USA. Je to, jako byste se zeptali místnosti plné kudlanek, zda někdo z nich přišel o milovaného po sexu. Všechny tyto zelené končetiny se zvednou. Tajemstvím chladného čtení je, že čím větší obecnost, tím spíš to někoho zasáhne.

Z tohoto důvodu sušenky štěstí předpovídají blížící se romantický vztah, a ne: "Tvoje žena se kolem 12. tohoto měsíce bude zdát chladná, protože když tě požádala o vyřešení problému se spárami ve sprše, nemyslela tím, aby ses spojil s instalatérem, ale veškeré detaily práce řešila ona. Chtěla to mít z krku. A když jsi jí uprostřed dne napsal, zda se domácí zeptá na instalatérovo pojištění, tak neměla pocit, že to má z krku.

Jen to zhoršuješ, Aarone. Dává ti to smysl? Je to jako s tím drtičem odpadků. Šťastná čísla 8, 14 a 23." Někdy senzibilové sází až na směšně cílené odhady. Zde je John Edward v Huntingtonu na Long Islandu, kde má téměř 1 z 5 obyvatel irské předky. Je zde Brian O'Flanigan?

O'Flynn nebo O'Sullivan? O'Rilley nebo nějak podobně? Někdo takový, kdo zemřel? Brian O'Něco? Flanigan, Sullivan nebo tak něco? Co to děláš? Brian O'Flanigan nebo O'Flynn nebo O'Něco? Máš mluvit přímo o zesnulých, nemáš hádat jméno leprikóna.

Aby bylo jasné, jeho jméno je Ibrahim Abdul-Hameed bin Saleem. Pokud vás to překvapuje, aktualizujte si své zastaralé irské stereotypy. Když vás má senzibil v hrsti, vaše odpovědi a neverbální řeč těla jim umožňuje odhady čím dál více cílit, dokud vás svými schopnostmi neohromí. Není to úplná věda.

Vlastně to vůbec není věda. Někdy se to nezdaří. Vezměme si seanci Edwardse s rodinou Briana O'Něco. Dvakrát vsadí na špatný odhad. Mám pocit, že neměl rád starší ženy. Jako by neměl rád postavu matky. Pokud mi řeknete, že nemáte ráda matku jeho otce, tak to pochopím. Máte špatného Briana. Podle mě ne.

Podle mě ne. Abych bylo jasné, neříkám, co chcete slyšet. Říkám, co mi ukazuje. A když nazve vaši matku děvkou, tak já to jen tlumočím. Proboha! Říkejte si o něm, co chcete, ale tady do toho jde fakt odvážně. Netvrdí, že ta děvkovská energie pochází od někoho jiného v místnosti, tentokrát si za tím stojí. Brian si myslí, že babička je děvka.

A já teď už taky. Moment, ozvala se Amelie Earhartová. Podle ní je babička pěkná p***. Na mě nebuďte naštvaní. Buďte naštvaní na ni. Chladné čtení je iluzionistický trik. Ale i vlivní a inteligentní lidé se rozhodnou s nimi spolupracovat. Před pár lety se Tyler Henry, hollywoodské médium a Jared Kushner z anime, vydal do The Today Show. Měl seanci s jedním moderátorem.

Je to přesně ten moderátor, ve kterého doufáte lomeno bojíte se. Odkazuje na rybaření a něco u toho říká. Vím, co to je. Nevím, jestli to tušíte, ale on mi ukazuje osobu na lodi. Sedí sama a rybaří. Na to teď myslí. Chce, abych měl pocit, že je tam s ní.

Můj otec se mnou sdílel dvě vášně. Golf a rybaření. Já velmi často rybařím sám na lodi. A tahle myšlenka, že to může být chvíle, kdy se se mnou snaží komunikovat, je naprosto úžasná. Jo, úžasná. Je jasné, že Matt Lauer je dojatý.

Tentokrát k tomu ani nemusel podřízeného dotlačit. Podívejte, možná Tyler Henry jen střílel od boku. Starší heterosexuální běloch s velkou pravděpodobností bude rybařit. Pokud by tomu tak bylo, bylo by to chladné čtení. Možno použil druhou techniku, zvanou tzv. horké čtení. To znamená, že si o osobě něco dopředu zjistí. Například mohl číst články, kde Lauer mluví o otcově vášni pro rybaření. Nebo vidět rozhovory, které Lauer poskytl, jako je tento.

Otec mě naučil rybařit. Když nyní stojím v řece, mám na sobě rybářské boty, mám v ruce prut a snažím se rybařit, přemýšlím nad tím, jak s otcem sedím v lodi. Podívejte, možná Tyler Henry skutečně vstoupil do zásvětí, což by naprosto změnilo chápání našeho světa. Nebo prostě vygooglil "otec Matta Lauera" a našel, co potřeboval.

Zopakujme si to, horské čtení, zjištění informací dopředu. Je to ještě línější technika než chladné čtení, které zahrnuje vykřikování jmen mrtvých Irů v hotelové konferenční místnosti. Překvapivé je, že ať už Tyler použil jakoukoliv techniku, Lauer se chytil. A to je chytrý. Je to sofistikovaná manhattanská sexuální zrůda. Ale chytil se.

Opravdu hodně. Tak moc, že divákům musel jasně sdělit, že to bylo víc než běžné televizní kraviny. Přišel jsem domů a brečel jsem. Opravdu hodně jsem brečel. - To je úžasné. - Chci vám říct, že se blíží druhá série Hollywoodského média. Zdá se mi divné na to teď dělat reklamu, protože pro mě to bylo něco mnohem víc.

Premiéra je ve středu 10. srpna na naší sesterské stanici E. Celé je to trochu divné. Je zvláštní si představit scénář, že se něco stane v kanceláři The Today Show a je to Matt Lauer, kdo doma pláče. Podívejte, můžete chápat, proč jim lidé věří. Zpráva od zesnulých milovaných je něco, pro co truchlící udělá cokoliv. Senzibilové si mohou myslet, že lidem nabízí možnost, jak se s tím vyrovnat. Sledujte, jak Theresa Caputo víceméně to samé řekne v odpovědi na zcela očividnou otázku.

Když se stane tragédie, například vražda, přijde někdo milovaný a duše toho zavražděného tam s ním je, může vám říct, kdo to udělal? Možná mi nějak naznačí vztah, ale nikdy neřeknou jméno. Proč?

Já svůj dar využívám tak, že přijímám jen zprávy, které jim pomáhají se s tím vyrovnat. Ale no tak... Aby bylo jasno, kdybych byl zavražděn, rozhodně bych jako duch ukázal na vraha. V nebi neexistuje žádné pravidlo: "Práskač dostane napráskáno." Jak všichni víme, jediné pravidlo v nebi je: "Nešukejte mraky." Je to vážný problém.

Já to chápu, jsou tak nadýchané. Možná si říkáte, proč by lidé nemohli slyšet, že je babička milovala? Podle mě je minimálně neuvážené, aby cizinec napodoboval zemřelé. Ztráta je komplikovaná a každý se s ní vyrovnává jinak. Ale nejhorší na tom, když jsou schopnosti senzibilů prezentovány jako skutečné, je to, že to přitáhne velkou spoustu supů.

Ti si vydělají tím, že nabídnou spojení se záhrobím a další kraviny. Vezměte si Rose Marksovou, která nabízela senzibilské služby a v roce 2014 šla do vězení za podvodné vylákání 17 milionu dolarů. Většina pocházela od autorky Jude Deveraux, které Marksová slíbila spojení s mrtvým synem. Nejhorší na tom je, že truchlící rodiče jsou cíleně oslovováni senzibily ve chvíli, když jsou nejzranitelnější.

John a Joann Lowitzerovi hledali svou 17letou dceru Ally, která loni zmizela. Když se případ dostal do národní televize, rodiče z Houstonu byli okamžitě zaplaveni telefonáty s takzvanými senzibilními detektivy. Někteří se prý objevili u jejich dveří a slibovali jim, že jejich vize jim pomohou navrátit dceru. Tvrdili mi, že Ally najdou do tří dnů.

Který rodič by nebyl nadšený z toho, že se jim dcera do tří dnů vrátí. To je opravdu otřesné. Poslední věc, kterou rodič v této situaci potřebuje, je odhánět parazity prahnoucí po pozornosti, kteří se přiživují na lidském neštěstí jako obří klíšťata. Problémem je, že televize tohle jednání podporuje. Pořad Montela Williamse často navštěvovala Sylvia Browne, známá senzibilka, která rodičům pomáhá najít jejich ztracené děti.

V jedné epizodě radila matce Amandy Berry, dívky, která byla unesena. Amanda byla živá a v zajetí tuto epizodu sledovala. Když nakonec utekla, promluvila o tom, jak se při sledování cítila. Vždy jsem ji sledovala, když se u Montela objevila, a přála si, aby tam mamka šla. Řekla by jí, že žiju a jsem zdravá. Ale Sylvia Browne zabila veškeré Luaniny naděje.

Nerada to říkám, ale už není naživu. Rozbrečela jsem se, protože jsem nemohla uvěřit tomu, že to řekla. Pak se rozbrečela i má mamka a tím to bylo ještě horší. To je naprosto příšerné. Sylvia Browne je opravdu odporným člověkem, když tohle dělala. Ale chci říct, že je za to zodpovědný i Montel, protože jí poskytoval prostor. Kdyby Oprah dělala rozhovor s aligátorem a ten sežral 4 lidi v publiku, byli byste naštvaní na něj.

Ale nebyli byste trochu naštvaní i na Oprah? Sylvia Browne před pár lety zemřela. Nebo ne? Lidé se v tom pletli už dřív. Možná je naživu a sleduje, jak tvrdím, že je mrtvá. Ale jisté je, že po smrti je pořad Montela Williamse. Ale, ale... Dopolední pořady jsou těchto sraček stále plné.

Minulý měsíc Dr. Phil pozval senzibilního detektiva, aby vyřešil odložený případ. Proč by to dělal? Jediným logickým důvodem, proč si pozvat profesionálního hadače, je, že Dr. Phil je vrahem a chce vyšetřovatele svést ze stopy. Kromě tohoto vysvětlení, které dává docela i smysl, žádné další neexistuje. Ale musím uznat, že když se občas jedná zodpovědně, senzibil v televizi je naprosto rozkošný.

Sledujte tuto úžasnou reportáž místní televize ohledně senzibilky Debry Dominique, která se za 160 dolarů sešla v místním bistru s reportérkou v utajení. Naše producentka se s ní sešla v kavárně. Chtěla vědět, co se stalo s Matthewem, desetiletým chlapcem na této fotografii. Po upřeném pohledu na fotku použila speciální kyvadlo, které jí mělo umožnit mluvit s mrtvými.

Tvrdí, že už není naživu. Pak tvrdila, že se spojila přímo s Matthewem. Má na sobě bílou a je v nebi. Opravdu? Jsme si jistí, že Matthew, chlapec na této fotografii, na sobě nemá bílou a není v nebi. Má na sobě černou a žije. Zde sedí jen pár stolů za jejími zády.

Jo. Ten chlapec je v přesném opaku nebe, sedí v Denny's. Ale počkejte, až uvidíte, jak jí to sdělili. Je to naprosto úžasné. Jsem Kurtis Ming ze 13. kanálu, jak se máte? Ukázal jsem jí fotku Matthewa a ona mi řekla, že byl nejspíš unesen. Chápu to tak, že podle vás je mrtvý? Ano, myslím, že by mohl být.

Mám pro vás novinku. Možná to bude šok, ale je naživu a zdravý. To je skvělé. Stojí přímo za vámi. Proboha, to je skvělé. To je skvělé. Je to skvělé, je to naprosto dokonalé. Lepší by to mohlo být už jen v případě, kdyby ten kluk řekl: "Ahoj, mami."

Podle mě je tohle jediný zodpovědný způsob, jak ukázat senzibily v televizi. Zostudit je duchem chlapce na parkovišti Denny's. Toto velké a velmi agresivní odvětví spoléhá na to, že mu popkultura propůjčí důvěryhodnost. Jinými slovy, pokaždé, když senzibil rozbrečí truchlící vdovu u Dr. Oze, deset podvodníkům se na tom přiživí.

To je ta potíž. Vždy budou existovat lidé, kteří v nouzi sáhnou po senzibilech. Pokud vy, nebo někdo ze známých, mezi ně patříte, můžu vám trochu pomoci. Bohužel tohle není zrovna nejlepší formát pořadu, takže vás rád uvítám v mém nové dopoledním pořadu. RÁNO RANÍČKO S JOHNEM OLIVEREM Vítejte u Rána raníčka s Johnem Oliverem.

Je nějak mezi 9. a 15. hodinou odpoledne. Mým dalším hostem je senzibilka ze Staten Islandu a autorka knihy Řekli mi to ty děsivý duchové. Přivítejte Wandu Jo Oliver. Děkuji. Děkuji za pozvání, Johne, děkuji. Velmi rád. Pokud některým divákům přijdeš povědomá, je to tím, že jsi mou milovanou ženou.

Jsem jeho andílek. To je. Mám otázku, Wando Jo, co ten přízvuk. Copak nepocházíš z Jihu? Teď už ne. To dává smysl. Kdy jsi zjistila, že máš tyto úžasné senzibilské schopnosti? Hned poté, co jsem v televizi viděla, kolik peněz vydělávají.

Napadlo mě, že jsem na tom stejně. #MeToo. Ne, ne, to není to samé. #MeToo. Každopádně, tehdy jsem si uvědomila, že se musím s ostatními podělit o svůj dar. Wando Jo, je to tak, že našim divákům nabízíš věštění zdarma? Jasnačka. Jako součást soudem nařízeného vyrovnání jsem musela založit stránku WandaJoTheFreePsychic.com.

Jděte tam a zdarma se vám dostane takovéto věštění. Chce mi naznačit spojitost s písmenem M. Může to být Mark, Marry, nebo Megan. Může to být někdo mrtvý, nebo živý. Také to nemusí být jméno, může to být jakékoliv slovo na M. Nebo které obsahuje M.

Třeba muzeum nebo lampa. Může to být i vzhůru nohama jako W. Nebo do strany jako 3 nebo E. Ale tato osoba, on, nebo ona, vám chce říct, že společně strávený čas byl pro něj velmi důležitý. Nebo pro ni. Páni, to je naprosto úžasné. Je trochu zvláštní na to teď dělat reklamu.

Wanda se mnou včera měla seanci a je to pro mě mnohem víc než reklama. Celou cestu domů jsem brečel. Řekla jsem mu, že s ním nechce mluvit ani jeden z mrtvých příbuzných. To jsou celí oni. Jde o tohle. Běžte na WandaJoTheFreePsychic.com nebo na MediumImpressive.com a získejte senzibilskou seanci zdarma. Slibuji, že to bude stejně přesné jako jakákoliv placená seance. Moment, mám tu zprávu pro některého z diváků.

Tvoje babička je děvka! To nemůžete popřít. Tohle prostě nemůžete popřít. Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (42)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Amazing mind reader reveals his gift
Hot reading, aneb jak se čte mysl člověka doopravdy správně. ;) Sociální sítě to jistí...

02

Odpovědět

Odpovědět

Na Teresu Caputo mi nesahejte :-D Já ji miluju :-D

13

Odpovědět

Tak z tohoto dílu mi bylo až fyzicky špatně. Nebo spíše z toho morálního odpadu, který se živí cizím neštěstím.

141

Odpovědět

Byl jsem na tom úplně stejně. Skoro jsem přemýšlel, že to vypnu.

21

Odpovědět

Taky mi z toho bylo divně, ale hlavně tedy proto, že se obraz celou dobu videa neustále podivně pohybuje sem a tam. Asi to natáčeli na lodi... :D

00

Odpovědět

WandaJo (ne joy)

50

Odpovědět

Díky, opraveno :)

10

Odpovědět

“Have Suspicions,not Faith"

20

Odpovědět

Sestra mě jednou (i přes mé velké protesty) vzala ke kartářce a netrefila se ani jednou, zkrátka ze mě byla nešťastná protože jsem se na ní připravil a nasadil pokerface a to její studené čtení, no zkrátka byla totálně v p****i. Nakonec po 20 minutách řekla že energie je dneska nějaká špatná a že nic nevidí, prostě blbej den. Samozřejmě prachy nevrátila (naštěstí jsem to neplatil já). Sestra mě pak sprdla že jsem jí nepomáhal, tak jsem jí vysvětlil jak to funguje a proč bych jí měl všechno říct když tam byly karty a měla z nich všechno vyčíst. Fakticky ty kecy co na mě zkoušela, řekla mi snad všechny písmena abecedy a prej mi nedávno umřel děda (samozřejmě se to dozvěděla z předchozích sezeních s mojí sestrou) a měl jsem s ním skvělé vztahy a že mě to mrzí (no viděl jsem ho naposledy cca 2 roky před smrtí) prostě voloviny. Byla to zkrátka obrovská bžunda.

371

Odpovědět

Kartářky mě od jisté doby neskutečně serou. Bába mojí přítelkyně k jedné chodila a tak dlouho z ní tahala jakého věku se dožijí členové její rodiny, až ta podvodnice vysypala náhodná čísla, s čímž se pochopitelně ta stupidní bába musela všem členům rodiny pochlubit. Holku tedy musím od 18 uklidňovat, že ve 32 letech pod drn určitě nepůjde, protože si to jedna stupidní kráva vymyslela při civění na kulového spodka.

Ještě mám strašně rád retardy s kyvadly. Učitel po školním dnu vytáhl do hospody přítelkyni s její kámoškou a ohromoval je tam pomocí kyvadla o svých takřka nadpřirozených schopnostech, když hádal pozadí jejich rodin, což doplnil obecnými žvásty pasujícími na každého. Vše zakončil vizí, že s jejím současným přítelem to po skončení školy nevydrží, protože mu to jasně ukazuje, že k sobě nepasují, takže by na něj měla zapomenout a najít si někoho jiného (jsem s ní 12 let doteď).
Den jsem ji pak vysvětloval, že jediné čeho ten ocas úspěšně dosáhl, že ve svých šedesáti dotáhl dvě mladý kočky do hospody na pivo, na které by s ním za normálních okolností nikdy nešly, a tam se nechal obdivovat díky aplikování chladného čtení.

Ona by to byla sranda, pokud by tato individua nepáchala svými "vizemi" reálné škody u lidí, kteří jim věří a těmi žvásty se posléze i řídí.

300

Odpovědět

+ZeckNejspíš chtěl být on její nový osud. Aby posléze mohl praktikovat i horké čtení...

150

Odpovědět

+ZeckNejvětší bžunda je jak vždycky kartářky řeknou aby se s tím co se dozvěděla na sezení nesvěřovala nikomu, ani svým nejbližším. A prej se všechno co řekla splnilo. Po nějaké době mi řekla že to bylo naprosté vyhazování peněz, proč asi? Zkrátka je to hra na city a jednoduše ovlivnitelné jedince, zkrátka když to sype. Nejhorší na tom je že to jsou fakticky paraziti, tohle "senzibilové" ti nasadí brouka do hlavy, řeknou že vidí špatnou budoucnost ale dokážou to ovlivnit ale kupte si "zázračný kámen" co od vás odežene vše zlé za litr. Dokonce znám i z vyprávění jak nějací jedinci se zúčatnili očistného rituálu s celou rodinou a bylo to jen že kolem nich běhala nějaká babka ve ztmavené místnosti se svíčkou a cosi mlela cca 20 minut jak Vlasta Burian ve filmu Ducháček to zařídí a pak na ně ten vosk ze svíčky kapala po čele. Toť vše hovada, tady je účtenka na 20 000 Kč! Lidi jsou fakticky kreténi.

80

Odpovědět

Sestra mě jednou vzala ke kartářce, která mi řekla, jak budu úspěšná, když dokončím školu, která mě ani nebavila. Dokončila jsem ji a už rok dělým za nějnižší možnou mzdu a nemohu najít práci. Neviním kartářku, jen přemýšlím, že se na tohle řemeslo dám taky, když vím, kolik moje sestra dala babce v hnusným kamrlíku a vzdělání co mám mi bude bohatě stačit. :D

30

Odpovědět

Náhodou... taková Jolanda je až neuvěřitelně přesná. Její proroctví "Vidím velký špatný, hodně někde budeš" se vyplnilo už asi 90% lidí na zeměkouli!
Fakt, devíti z deseti lidí se někdy stalo "velký špatný", a jsou (nebo byli) z toho úplně "někde"!
:D
Rovněž takový I-ťing je přesný. Hodíte si tyčinkami, a v knížce si pak najdete co to znamená. Např. "Čtyři jeřábi přeletí nad nefritovou horou".
No řekněte sami - nevyšlo to? Vyšlo!
:D

510

Odpovědět

Za tvrzení "logic isn't reason to believe in" dávám videu 10%. Lidi vždycky věří něčemu na základě logiky. Vždycky je jen otázka, s jakými přesvědčeními daný člověk logiku používá. Pokud někoho chcete přesvědčit, aniž byste konfrontoval základní přesvědčení, z kterého daný člověk vychází, nemáte šanci změnit jeho názor. V opačném případě to jde...
S takovým tvrzením hned na začátku je však jasné, že z toho udělá pouze povrchní promo akci na devalvaci daných lidí. Vůbec nejde k jádru věci.
Oliverova videa mají podobný formát: vezme nedůvěryhodné lidi a sestříhá z nich diskreditační video. To není formát, který by měl skutečnou vypovídací hodnotu o daném tématu.

457

Odpovědět

Ne.

430

Odpovědět

+LogikNe na základě čeho?
Každopádně, aby sis tuhle zákonitost uvědomil, budeš potřebovat nějaké ty přímé zkušenosti. Výborné jsou například "4 otázky" od Katie Byron, neboť tě provedou zajímavým procesem. Pokud ohledně nějaké situace máš negativní pocit, máš na danou situaci určitý pohled. Máš na ní určité názory. Tvůj negativní pocit je způsoben nějakým přesvědčením v podvědomí, které s tebou není v souladu. 4 otázky ti pomohou se v poměrně krátkém časovém úseku od daného přesvědčení odpoutat. Neg. přesvědčení v podvědomí zmizí. Nejen, že zmzí negativní pocit, který jsi před tím měl. Razantně se změní i tvé názory na danou situaci. Během krátké chvíle se změní tvé logiké úsudky na základě vymazání nějakého základního přesvědční v podvědomí.
Tenhle jev je opakovatelný, takže že to funguje, je průkazné. Otázka k bádání je pouze, proč to funguje.

120

Odpovědět

+Video pro vidlákyÚplně nechápu, jakou spojitost má to tvé "učení", které tady sypeš z rukávu, s videem? Pokud si tedy myslím, že senzibilové jsou bullshit (protože vím, že něco takového není možné), tak si mám položit nějaké 4 otázky od nějaké neznámé autorky z USA a hned na to začnu mít jiný názor? A co dál? Flat-Earth? Vesmírná drůbež?

93

Odpovědět

+StraturosŽádné učení tu nesypu, Zdiskreditovávám pouze jeho úvodní tvrzení na základě, poznatků z moderní psychologie.
Jestli jsou či nejsou senzibilové bulshit nikde vůbec netvrdím.

013

Odpovědět

+StraturosAby jsi zdiskreditoval Flat-Earth, stačí ti natočit timelapse noční oblohy na jižní polokouli. To ti bohatě stačí, protože chápeš princip posunu noční oblohy při uvažování, že Země je kulatá vs. jak by to muselo vypadat, kdyby Země byla placatá.
Pokud by jsi ale zdiskreditovával Flat-Earth na základě názorů nějakých páprdlíků, aniž bys dával jejich názory do souvislosti s poznatky, které o Zemi máme, tak ti tvou přednášku taktéž označím jako "vidlácká"...
Případně bych uvítal souvislost jejich názorů s jejich zkušenostmi. Protože mnohdy samotné zkušenosti jsou velice validní, ale jejich interpretace však naopak pokulhává. Mnohdy závěry z dané zkušenosti jsou totálně mimo mísu, což má za následek, že někteří, v problematice méně zainteresovaní jedinci, na základě mylných závěrů shodí i danou zkušenost, která byla velice validní.

17

Odpovědět

Nedivím se, že těm blábolům je schopno 40 % lidí věřit, protože ta individua legitimizuje sama popkultura. Člověk ani nemusí být z USA a vidět ty tamní šílené studiové pořady a stejně se tomu nevyhne. Stačí omylem přepnout na ZOOM, na kterém vedle různých UFO agitek a Danikenových výdělečných "lží dávnověku", běží pravidelně i vážně podávané dokumenty o poltergeistech, kde očití svědci vypovídají o svých hrůzných zkušenostech, případně fakt kůl pořad, kde zgelovanej vocas s fake brejlema v každém domě USA odhaluje duchy a démony skrze prdící diktafon z Tesca. Také takřka už neexistuje filmový duchařský horor, který by nebyl podle "skutečné události", ačkoliv je kompletně vymyšlený. Ti diváci tomu nemusí automaticky bezmezně věřit, ale začnou si říkat: "Co kdyby?". Nic víc senzidebilové nepotřebují.

Mnohem nebezpečnější je ale v poslední době rozmach pseudovědeckých a léčitelských guru, kteří čistí lidem čakry, případně jim "přeprogramovávají" myšlení, "kvantují" je (každý šarlatán si to nazývá po svém), léčí je pomocí energií nebo jim půl hodiny krouží rukama nad břichem, odstraňují imaginární problémy v myšlení a pak si za to řeknou 7 000,- na ruku (za tu půlhodinu). Tohle jde naprosto mimo moje chápání, protože to vidím i z okolí, kdy totálně racionální lidé a dokonce celoživotní cynici, když jsou nějakým způsobem v p****i, nechají se zmanipulovat úplně snadno a není k tomu potřeba nic víc než pár dobře psychologicky zpracovaných videí na youtube.

Tyto new age bláboly, které mají až neskutečné pole působnosti, ty tady v ČR právě teď letí ze všeho nejvíc a lidé by si na ně měli dávat pozor. Média spojující svět mrtvých a svět živých jsou podvod z viktoriánské doby, new age je sice z minulého století, ale tady jede na plné obrátky právě teď, přičemž ti hochštapleři využívají naprosto stejné a ještě mnohem horší principy a postupy než ta média.

401

Odpovědět

Mam pocit, ze niektori ludia v dnesnej dobe mozno aj chcu verit v taketo hluposti(aj ked podvedome mozno vedia, ze je to bullshit) len kvoli tomu, aby sa trochu vymanili z reality a citili trochu fantazie a vzrusenia. Flat earth, vyvracaci holokaustu, to su zase extremne odrody ludi, ktori nevedia co zo zivotom. Dlhe tisicrocia ludia verili na roznych bohov a nadprirodzene sily a teraz naraz posledne storocia neskutocny boom vedy a ide to rychlo napred. Kamarat, ktory je racionalny a fakt intelektual sa nedavno dal na pravoslavnu vieru(po rozhovore s knazom) pretoze citil ze si tym moze pomoct od depresii a zazit nieco ine. Ritual omse, obrad ktory je urcitym sposobom historicky a zaujimavy, atmosfera kostola a farieb, je v tom pre neho urcita krasa. A hovori o tom aj jordan peterson v predoslom videu.

62

Odpovědět

Zde je 100 % opravdu málo!

92

Odpovědět

John Edward is the biggest douche in the Universe!

132