Severní KoreaLast Week Tonight

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 235
91 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:309
Počet zobrazení:22 448

Situace se Severní Koreou se v poslední době trochu zhoršuje. Kim Čong-un vyhrožuje Západu a USA, zatímco Donald Trump pronáší velkohubá prohlášení o ohni a hněvu. Ale v jaké situaci skutečně jsme? A co vede Kim Čong-una k tomu, aby se snažil vytvořit jaderné zbraně?

Přepis titulků

Severní Korea – hlavní výmluva Američanů, proč odložit domácí práce na příští týden. Mohl bych vyprat, ale pokud svět skončí jadernou válkou, jaký by to mělo smysl? O Severní Koreji tento týden přemýšlel asi každý. Asi víte proč. Prezident Trump a Severní Korea vyhrocují slovní přestřelku dalšími výhružkami. Také si posílají nové tweety.

Korea nyní obviňuje prezidenta USA, že svět tlačí na pokraj jaderné války. Páni! Když vznikl Twitter, určitě ani jeho zakladatele nenapadlo, že nás jednou zavede na pokraj jaderného vyhlazení. Jako by vynález Furbíku vedl k súdánské občanské válce. Koho by to napadlo? Ale asi to tak prostě je. Napětí se tento týden vyhrotilo, což je překvapující, když se svět s provokativními testy raket Severní Koreji potýká roky.

Před dvěma týdny dělali toto. Severní Korea testovala další střelu, ale podle nich tato může zasáhnout USA. Může být schopná zasáhnout Los Angeles, Denver, Chicago, a možná i New York a Boston. Moment! New York? Já v něm žiju! Tohle je vážný! Pokud by každý z nás byl upřímný, skutečná úroveň strachu ze situace v Severní Koreji se odvíjí od toho, zda dokáží zasáhnout místo, kde žijete.

Natáčíme na 57. ulici. Kdyby mi řekli, že se tlaková vlna zastaví u 56. ulice, řekl bych: "Snad se nic nestane, ale ještě pořád to není tak vážné." Ale je třeba pochopit, čeho je Severní Korea schopná. Jejich rakety nás mohou zasáhnout a mají jaderné hlavice, ale většina expertů se shoduje, že nemají technologii, která by umožnila spolehlivě zasáhnout pevninu USA.

To je uklidňující. Avšak Pentagon nedávno oznámil, že by ji mohli mít už příští rok. Pokud se vás při pohovoru zeptají, kde se vidíte za 5 let, je nyní přijatelnou reakcí začít vyděšeně ječet. Toto je vážná situace, vyžadující zručné řešení.

Toho jsme se ale nedočkali. Severní Korea by USA už neměla dál vyhrožovat. Nebo pocítí oheň a hněv, jaký svět nikdy neviděl. Ohněm a hněvem? Tohle nemůže být považováno za hrozivou výhružku, pokud to podáte jako jedny noviny v Maine, které napsaly: "Trump varuje před ohněm a chlupáčema."

V tom případě by Trump chtěl do Koreje vyslat toto. A to je úplně jiný druh výhružky. Odpovědí Severní Koreje bylo, že plánuje vyslat rakety, které by zasáhly Guam, což je děsivé. Ale není to nic úplně nového. Podobně nám už vyhrožovali. Ale nyní se to liší tím, že máme prezidenta, který má temperament mokré kočky.

Trump v reakci na to výhružky ještě vyostřil. Mnoho lidí tvrdilo, že ta věta byla příliš ostrá. Možná byla spíš málo ostrá. Možná ten můj výrok nebyl dostatečně ostrý. Co by mohlo být tvrdší než "oheň a hněv"? To uvidíte. Uvidíte! Jo, použijeme ještě ničivější zbraň, než je jaderná bomba. Proč?

Nevím. Co na tom, že neexistuje. S pozdravem, Donald Trump. Nepíšu ten dopis, mluvím. To tvrdíte vy. Falešné zprávy. Sbohem! Dnes se tedy zaměříme na to, co Severní Korea vlastně chce, jak jsme se dostali do těchto problémů a co s tím můžeme dělat. Začneme tím, že se Severní Koreu pokusíme lépe pochopit. To je samo o sobě těžké. Je to izolovaný a uzavřený stát.

Asi o ní víte, že ji vede praštěný diktátor, který miluje vojenské přehlídky, Dennise Rodmana a opravdu nesnáší ten film Setha Rogana o atentátu na něj. Uvěřit některým informacím o Severní Koreji může být těžké, protože mnoho z nich je často nepřesných. Zaprvé, funguje tam státní propaganda. Vyzdvihuje severokorejské vládce, rodinu Kimových. Vloni jsme vám ukázali novinářku, kterou vzali na historickou střelnici, kde se o otci Kim Čong-una dozvěděla něco neuvěřitelného.

Soudruh Kim Čong-il vystřelil tři rány a třikrát trefil střed. Trefil samé středy? - Kolik mu tehdy bylo let? - Bylo mu 7 let. - V 7 letech trefil třikrát střed? - Ano. To je úctyhodné. To je "ehm" od někoho, kdo zcela očividně chce tu konverzaci ukončit. Zní jako rodič, který se vyhýbá otázce, kde se berou děti.

"Takže děti nosí čáp?" " Ehm." "Nese 3kilové dítě vzduchem ve svém zobáku?" "Ehm." "Není to nebezpečné?" "Ehm." "A kde čápi ty děti berou?" "Čápi šukají! Ojíždějí se! Čápové šukají a děti pak vylézají z čapí vagíny! Nepátrej po pravdě, když na ni nejsi připravenej!" Ale jde o tohle.

Těchto nereálných informací si snadno všimnete. Potíž je, že spousta západních reportáží o Severní Koreji může být nepřesných, jako například byla tato. BBC informovala, že všichni muži v této izolované zemi musí mít stejný účes jako milovaný vůdce Kim Čong-un. Ještě nedávno byl jeho účes znám jako účes čínského pašeráka. Ale nyní bude znám jako účes, který musí nosit každý muž v Severní Koreji. Šťastlivci.

Má to háček. Neexistuje žádný důkaz, že je tento příběh pravdivý. Ale je přitažlivý, protože zní pravdivě. To je, jako byste viděli článek "Trump vzkazuje NATO: Vynalezl jsem veverky." Věřili byste tomu, protože to zní jako něco, co by mohl tvrdit, ačkoliv to dodnes zatím netvrdil. Zatímco to o stejném účesu, který má Kim Čong-un, nemusí být pravda, jejich státní televize skutečně vysílá pořad Ostřihejme si vlasy podle socialistického životního stylu.

Je zvláštní, když je ověřená pravda stejně zvláštní jako drby. Jako by ten příběh o Richardu Gerovi, který si měl strčit do zadku pískomila, byl pomluvou, ale ukázalo by se, že měl oboustranně dohodnuté anální hrátky s činčilou. Bylo by to stále bizarní a nemuseli byste to nijak přibarvovat. Někdy může být pravda o Severní Koreji stejně hrozivá jako městské legendy.

Například jste mohli číst články, podle kterých každý učitel v Severní Koreji musí umět hrát na akordeon. Nedokázali jsme to potvrdit, ale při snaze to ověřit jsme zjistili, že Severní Korea miluje akordeon až neuvěřitelným způsobem. Země jich je plná. Zde je továrna na akordeony. Zde školáci hrají na akordeon. Zde se Kim Čong-un dívá na akordeon.

Zde je letecké cvičení, kde kamera zabírá piloty a hádejte co? Jo, je tam ten zasraný akordeon! Také mají oblíbenou píseň zvanou Světu není co závidět. Začíná slovy: "Nebe je modré, mé srdce je šťastné, nechť zazní zvuk akordeonu." A zde jsou záběry hraní písně, kterou byste vůbec nečekali. Ano! Severokorejští akordeonisté hrají Take On Me.

Trumfněte to, ostatní akordeonisté! Tím myslím ty dva staré Francouze a jednoho Weird Al Yankovice. Pokud si myslíte, že tohle je nejpodivěnjší součást severokorejské popkultury, tak se pletete. Představuji vám Pulgasari – film z roku 1985, přezdívaný severokorejská Godzilla. Celý je úžasný. Ale nejradši mám tuhle část.

Do toho se dokáže vcítit každý. Ať už jste odkudkoliv a máte jakákoliv náboženské nebo politické názory, každý z nás si někdy přál někoho setnout, když odnikud vyskočila maličká nestvůra a ukousla nám kus meče. Funfuje to, protože to vyvolává pocity. Všichni se Severní Koreou bavíme a smějeme se jí. Umí být velmi zábavná. Ale tento samotný fakt může být velmi frustrující pro novináře, kteří o ní informují.

Koluje o ní spousta přehnaných informací a parodií. Je to takové obludárium. Ale pro nás, kteří o dění informujeme, to je trochu nepříjemné. Pro 24 milionů lidí žijících v Severní Koreji to není tak vtipné. Má pravdu. Má naprostou pravdu. I když je Severní Korea legrační, jako v případě Pulgasari, má to vždy temný podtext.

Kim Čong-il film vytvořil tak, že unesl dva největší jihokorejské filmaře a roky je nutil natáčet pro něj filmy. A protože nakonec utekli, řeknu vám názor, který nebude moc populární. Pokud to bylo nutné k natočení té scény s malým monstrem, stálo to rozhodně za to. Je to jen můj názor.

Jen můj názor. Ale je nepopiratelné, že Severní Korea je temné místo. Ne jen obrazně, ale doslova. Nedostatek infrastruktury poznáte, když se na ni podíváte z vesmíru. Vidíte tu temnotu, kterou nenarušují téměř žádná světla? To je Severní Korea. Vypadá jako vánoční stromek rozvedeného otce, který věšení světýlek vzdal v půlce, opil se a usnul u baseballu.

Rodina Kimů je známa svou krutostí a špatnou vládou. Jsou z velké části zodpovědní za smrt 600 tisíc až 2,5 milionu lidí při hladomoru v 90. letech. A víme i o existenci velkých a brutálních táborů, kde jsou drženi disidenti. Někdy i se širokou rodinou. Satelitní snímky ukazují jejich velikost.

Ale co se děje v nich, to víme jen z vyprávění vězňů. Každou noc chtěl někdo uprchnout. Nebo někdo neuposlechl příkazy. Za to vás svlékli do naha a začali vás bít... Bili vás celou noc. Tyto náčrtky jsou od jiných vězňů, kteří z táborů utekli. To je děsivé.

Existence těchto táborů nás přivádí k velmi důležitému bodu. Kim Čong-un se děsí ztráty moci. Rádi ho prezentujeme jako šílence, avšak mnoho expertů věří, že se řídí jen pudem sebezáchovy. Viděl vůdce jako Saddáma Husajna a Muammara Kaddáfího, jak upustili od jaderných programů, byli svrženi, ať už USA nebo vlastním lidem, a zemřeli ošklivou smrtí.

Diktátoři většinou svou kariéru nekončí jako zneuctění američtí politici, kteří vystoupí ve StarDance. Ale to by byla neuvěřitelná řada. Saddáme, ten foxtrot byl zbraní hromadné obliby a Muammare, tvrdě jsi dřel a je to znát! Kim Čong-un pokračuje v politice zaměřené na armádu a utrácí obří peníze za čtvrtou největší armádu na světě a za drahý jaderný program.

A to v chudé zemi, jejíž ekonomika má být chudší než Birminghamu v Alabamě. Birmingham je tak malou ekonomikou, že její největší export je vítěz 5. řady American Idol Tyler Hicks. Netvrdím, že je to něco špatného. Soul Patrol navždy. Soul Patrol až do mé smrti!

Ale jak Kim Čong-un obhajuje tyto výdaje? Tvrdí, že obří armáda brání okamžité invazi cizinců. A zde vstupujeme do hry my. Největším zloduchem v severokorejské propagandě jsou USA. Nevybrali si nás náhodou. Během korejské války jsme byli spojenci Jižní Koreje. Zatímco Američané na útrapy této války už zapomněli, Severní Korejci nezapomněli.

Mají celé muzeum věnované válečným zločinům USA. Netvrdím, že se žádné neudály, ale nic asi není přehnanější než tohle. V poslední osvoboditelské válce během našeho strategického ústupu americké hyeny okupovaly zemi kolem Šinčonu. Zatkli Min Jong-šik probodali její svaly oštěpy a pili její vytékající krev. Také bajonetem ořezávali její maso, obalovali ho v soli a jedli ho.

Pokud vás to zajímá, můžete si v suvenýrech koupit obrázek tohoto výjevu, ale stojí 16 dolarů, což je ten největší válečný zločin. Pobízení Severních Korejců k nenávisti vůči Američanům začí už brzy. Jeden uprchlík na to vzpomíná. V učebnici matematiky se psalo: "Máte čtyři americké parchanty." "Dva z nich zabijete." "Kolik amerických parchantů zbývá zabít?"

A dítě musí odpovědět: "Dva americké parchanty." Takhle jsme se učili. No ty krávo. Je to fascinující, když se kultura státu promítne i do hodin matematiky. Ale mě, jako britské dítě, to nepřekvapuje, protože u nás to bylo: "Johny má dva artefakty a Denesh má dva artefakt." "Kolik artefaktů bude Johny mít?" Odpovědí je: "Všechny artefakty."

Denesh je s rodinou může obdivovat v britském muzeu, kdykoliv přijede na návštěvu. A vědomí, že Severní Korea pracuje na bombě, která může zabít všechny americké parchanty, je zdrojem velké národní pýchy. Mají známky znázorňující rakety dopadající na hlavní město USA. Před pár lety vytvořili video znázorňující zničení New Yorku, které podkreslili tou nejméně vhodnou hudbou.

Ano, slyšeli jste správně. Byla to karaoke verze We Are the World s hořícím New Yorkem v pozadí. A naposledy jsem viděl karaoke píseň s tak nevhodným pozadím... pokaždé, když jsem karaoke zpíval. Nevím co má Doin' It od L.L. Cool J. společného s těmito dětmi ve slunečnicích, ale všem je to dost nepříjemné.

Severokorejský režim velmi pečlivě svému lidu prezentuje nebezpečí hrozící od Američanů. Někteří aktivisté se to snaží podkopat tím, že pašují informace na USB discích. Posíláme různý obsah. Informace o lidských právech, obecné informace o Jižní Koreji a obrázky běžných Američanů. Nebo fiktivní vyobrazení běžného Američana.

Například ukázky ze seriálů jako Mentalista nebo Zoufalé manželky. Kung tvrdí, že takovéto scény z NCIS... Vše, co řeknete, může být u soudu použito proti vám. ...kde policista čte podezřelému práva, jsou velmi užitečné. Přinejmenším se nám dostalo odpovědi na dávnou otázku: "Kdo, kurva, sleduje NCIS?" Ukázalo se, že to sledují kamarádky vaší mámy a lid Severní Koreje. Uvědomte si, že to Kim Čong-una ohrožuje.

Když lidé pochopí, že vládou prezentovaný obraz Američanů je nepravdivý, může mít problém. Když ho budete brát jako diktátora, který se zoufale bojí ztráty moci, je možné pochopit, proč jsou všechny jeho výhružky USA zbrklé, ale v jeho mysli racionální. To nás přivádí k zásadní otázce. Co s tím budeme dělat? Před volbami to Donald Trump vše vybarvil velice jednoduše.

Zeptali se: "Vedl byste diskuzi s vůdcem Severní Koreje?" "Samozřejmě, proč ne?" "Proč ne?" A oni: "Trump by s ním diskutoval!" Koho to zajímá? Mluvím s každým! Kdo ví? Je tu 10% nebo 20% šance, že mu můžu rozmluvit ty atomovky!

Nikdo nechce, aby je měl! A mám šanci! Ne, ne, nemáš šanci. Pamatujte, že Kim Čong-un věří, že jsou nutné k jeho přežití, a navíc je Donald Trump mizerný vyjednavač. Během krátké doby v úřadě nedokázal Mexiko donutit zaplatit za zeď, nedokázal prosadit zdravotnický zákon v Kongresu, který jeho strana ovládá, a i když jeho vláda něco zvládne, až nekriticky to zveličuje. Třeba když Bílý dům obchodní smlouvu s Čínou častoval slovy: "Obří novinkou, gigantickou a herkulovskou."

Velmi se zaměřoval na zrušení zákazu dovozu hovězího, od kterého se Čína však rozhodla odstoupit už minulé září. O co ti kurva jde, Donalde? To je fakt herkulovská novinka! Díky ti! Tedy ty na tom nemáš zásluhy. Amerika je schopná opět snáze vyvážet hovězí! A od svého zvolení Trump podporuje i mnohem snazší řešení.

Čína nám pomáhá, možná nebo pravděpodobně, se situací ohledně Severní Koreje. Dobře? To je skvělé. Skvělé. Když si shrneme těch 14 vteřin, řekl dvakrát slovo "skvělé", řekl slovo Čína pomocí tří slabik, naznačil, že by to místo měj měl řešit někdo jiný, a pak řekl "možná nebo pravděpodobně", čímž ta celá věta ztratila význam.

Asi jsem právě vyhrál Trumpovo bingo a mou výhrou je, že se chci utopit v řece. Ale Trumpova myšlenka, aby Čína použila svůj vliv na Severní Koreu není šílená. Čína se Severní Koreou sdílí 1 300 km dlouhou hranici a je z 90 % zodpovědná za veškeré obchodní styky. Mají velký vliv. Ale někteří lidé jsou skeptičtí k tomu, co Čína může nebo bude chtít udělat.

Třeba sankce. OSN zkoušela mnoho různě tvrdých sankcí. Severní Korea je vždy snadno obešla. V Severní Koreji existují jen státní společnosti. Pokud je na společnost uvalena sankce, hned druhý den změní název. Společnosti zůstávají, jen si kvůli sankcím mění názvy. Kdybych byl na seznamu já, mohl bych si také změnit jméno. Jo, tady platí jen malá vymahatelnost.

Řekněme, že HBO bude chtít zrušit tento pořad. Nemohli by toho moc dělat, kdybych to mohl obejít tím, že pořad přejmenuju na Předchozí dny kromě dneška se Spancem Mörgendörfferem. Je pravda, že Čína může pečlivěji vymáhat své sankce. Pochopitelně se však bojí, k čemu by to mohlo vést. Mají obavy z toho, že kdyby režim zkolaboval, tak by se mohly dít nepříjemnosti.

Miliony uprchlíků mohou zamířit do Číny. Možná vznikne sjednocená Korea, která je vysoce proamerická. Měli by ji hned na jižní hranici. V Jižní Koreji je 30 tisíc amerických vojáků, kteří by se ocitli u hranic s Čínou. A také mají 15 jaderných zbraní. Víte, že problémů není málo, když větu zakončíte slovy: "Mimochodem, mají 15 jaderných zbraní." Představte si, že jste chůva a řeknou vám: "Tady má Epipen, o alergii na ořechy víte, každou hodinu musí použít inhalátor a mimochodem, má 15 jaderných zbraní."

Trump zmínil i vojenské řešení. I cílené útoky na zbraňové systémy se mohou velmi rychle vymknout kontrole. Severní Korea by nejspíše odpověděla. Mají 8 tisíc dělostřeleckých zbraní hned za demilitarizovanou zónou. Ta je zde. Toto dělostřelectvo by zasáhlo Soul, který je vzdálený jen 65 km a ve kterém žije 25 milionů lidí.

I válka bez jaderných zbraní může mít děsivé následky. Ale zamysleme se nad něčím trochu přehnaným. Co kdybyste jen nějak odstranili Kim Čong-una? Zůstala by vám v rukou humanitární krize a stát s jadernými zbraněmi bez vůdce. Jak nás naučil Irák a Afghánistán, pokud padne režim a není plán na jeho náhradu, mohou se dít hrozivé věci.

Ani nechceme vědět, jak by vypadala severokorejská ISIS. Dokonce samotná fráze severokorejská ISIS zní naprosto děsivě. Zní to jako Bill Cosby z 11. září. Jaké by to vůbec bylo? Snad to nikdy nezjistíme. Takže sankce nic nezaručují, vojenský zásah může skončit katastrofou a diplomacie může být velmi těžká, protože běžně musíte mít určený cíl.

Avšak u Trumpa se zdá, že si to vše vymýšlí za chodu. Dnes v noci jsme se dozvěděli novinky o prezidentově výhrůžce ohněm a hněvem. Několik zdrojů CNN potvrdilo, že prezident mluvil spatra a improvizoval během vysílání. Kurva, do prdele!

Tohle prostě není dobrý nápad. Jsem si jistý, že i Waynu Bradymu museli na pohřbech několikrát říkat, že to prostě není dobrá chvíle na improvizaci. Mám pro tebe jednoslovnou radu. Truchli! Truchli jako člověk! Jde o to, že to není překvapivé. Všichni jsme si mysleli, že to jen plácnul a už jsme si zvykli vypouštět většinu toho, co říká.

Ale Severní Korea ho poslouchá. A její obyvatelé jsou už desítky let přesvědčováni, že je Amerika brzy napadne. Sledujte, jak vláda odpověděla na jeho větu o ohni a hněvu. Americký vůdce se zasekl na golfovém hřišti, vědom si toho, co se děje, a plácá nesmysly o ohni a hněvu. Jelikož s lidmi neschopnými racionálního smýšlení je nemožné vyjednávat, ozbrojené síly se rozhodly, že je třeba odpovědět absolutní silou.

Hej, hej! Aby bylo jasno, prezident nebyl zaseknutý na golfovém hřišti. Pokud tedy vozíku nedojde benzín a on by musel jít pěšky, pak ano, poté je zaseknutý na golfovém hřišti a musí čekat na vrtulník. Jsme na tom tedy takto... Máme tu dva vůdce s jadernými zbraněmi, kteří se snaží prázdnými výhrůžkami zapůsobit na svůj lid a nyní se vzájemně popichují k rozpoutání konce světa.

To je naprosto děsivé. Nemám na to žádné řešení. Ale část mě by ráda dostala šanci promluvit přímo k severokorejskému lidu. Takže pro případ, že bude tento pořad propašován přes hranici na flash disku společně s epizodami NCIS, bych rád řekl toto: Zdravím, Severní Koreo.

Možná jste slyšeli hrozivá slova z úst našeho prezidenta, ale pokud to pomůže, když něco říká, nutně to neznamená, že skutečně myslí to, co mu vychází z úst. Těžko se nám to popisuje. Sami se to stále snažíme pochopit.

Je to náš problém, ale teď je to trochu už i váš problém. Chci si promluvit o mylných představách. My o vás máme mylné představy. Ale v ideálním případě byste měli vědět, že zdaleka nejsme tací, jak nás vaše propaganda vyobrazuje. Rozhodně celý den neplánujeme vaše zničení. Celý den sdílíme kočičí memy a roztáčíme fidgety. A zuříme kvůli mladému zpěvákovi, který se na moment objeví v našem dračím seriálu.

Rád bych vám, lidu Severní Koreje, ukázal, jak se Amerika právě cítí, za pomoci něčeho, co pochopíte. A tím myslím univerzální jazyk akordeonu. Mám dobré i špatné zprávy. Špatnou zprávou je, že na akordeon hrát neumím. Dobrou zprávou je, že znám někoho, kdo na něj hraje božsky. Dámy a pánové, lide Severní Koreje, přivítejte Weird Al Yankovice.

Vyhladili byste nás, kdybyste měli šanci? To je velmi antisociální jednání. Kvůli vám si naděláváme do kolektivních kalhot, mohu navrhnout, abyste se trochu uklidnili? Nejsme si úplně jistí, co vás štve. Naštval vás snad ten film Setha Rogana? Kdybyste nás znali lépe, měli byste nás rádi, jsme většinou neškodní lidé, kteří nejsou až tak zlí.

Prosím, neházej na nás atomovku, Severní Koreo! Nyní jsme trochu napjatí. Věřte mi, není to tak, že bychom vás nesnášeli, upřímně, ani na vás moc nemyslíme, bez urážky. Můžete nás nazývat psy toužícími po krvi, ale ta metafora není moc přesná. Jsme jen pitomci roztáčejíc spinnery, kteří by vás na mapě nejspíš stejně nenašli.

Nejsme divoši ani kanibalové, tedy možná až na velice malou část. Nejlepší bude, když odpískáte ty testy raket. Neproměňujte nás na prach, zatímco projíždíme Tinder. Nezačínejte konec světa, jinak se začneme pomočovat. Nemohli byste si to na chvilku promyslet proč bombardovat nás, celebrity?

Proč byste zabíjeli Toma Hankse? Toma Hankse totiž zbožňuje každý z nás! Prosím, neházej na nás atomovku, Severní Koreo. Opravdu by nám to zkazilo den. Pamatujte, nejsme ďábelské psychotické zrůdy bez ohledu na to, co říkají ve zprávách. Jsme jen pitomečci z U z US z USA!

Prosím, neházejte na nás atomovku! Prosím, neházejte na nás atomovku! Weird Al Yankovic, dámy a pánové! Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (77)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Ono teď nejde jen o to aby padl Kimův režim. Ale jak zaručit že po pádu režimu bude mít stále někdo pod kontrolou Atomové zbraně. Doporučuji se podívat na nějaké dokumenty o tom jak to vypadalo s Jaderným arzenálem Sovětského svazu v devadesátých letech.

10

Odpovědět

Chtěl jsem se něco dozvědět o S. Koreji, ale většina videa je jenom nadávání na Trumpa...

21

Odpovědět

Jako jediné možné východisko do budoucna vidím dohodu Číny s USA.
Čína "osvobodí" Severní Koreu, svhne diktátora, připojí území ke svému a zaručí, že Jižní Koreu nechá na pokoji a bude v bezpečí.
Americké jednotky na oplátku odtáhnou z JK dopryč, protože ztratí svůj hlavní význam - bránit v případě napadení JK.
Čína tak nebude mít za hranicemi americké vojáky a USA se nebude muset obávat, výhružek nějakého šílence.

88

Odpovědět

a zaručí, že Jižní Koreu nechá na pokoji a bude v bezpečí.:-D so cute:-D

170

Odpovědět

ono by z pádu režimu v kldr nebylo nadšené ani rusko, taky s nima sousedí. Zapomel to zminit.

50

Odpovědět

Oni po pravdě by chtěli Kima a ty jeho šílence všichni pryč, ale momentálně Severní Korea tvoří zónu mezi Jižní Koreou, která je spojencem USA a čínskými hranicemi. Jediný člověk, který by ale byl ochotný rozpoutat jadernou válku je bohužel vládcem tohoto státu a to ho drží u moci, proto radši všichni kolem něj budou chodit po špičkách. Je to opravdu prekérní situace.

20

Odpovědět

Video nefunguje - couldnt be played :(

12

Odpovědět

Stačilo vypnout VPN, přes UK IP to nejde..

11

Odpovědět

S tím porovnámi světlných emisí v noci je to poněkud sporné, pokud vím, SK vypíná na noc přívod elektirického proudu pro domácnosti a s ránem ho zase zapíná, čímž se snaží působit na životní cyklus obyvatel a šetřit zdroje. Je to doprovázeno rozkošnými sirénami při zapínání a vypínání, vpodstatě je to kasárenský režim pro civilní obyvytelstvo s večerkou a budíčkem. Samozřejmě už to samo o sobě není známkou blahobytu, ale konkretně podle světelných emisí se moc relevantních závěrů vyvodit nedá.

232

Odpovědět

netušil jsem, že mají na Slovensku celostátní večerku...

btw: máš pravdu :-D

271

Odpovědět

+ehmUzvávám čistý smeč, se Slovenskem jsem nepočítal. :-D

141

Odpovědět

Jen pár drobností:
13:26 ...začí už brzy. Asi spíš "začíná velmi brzy."
25:34 ...roztáčejíc spinnery - roztáčející spinnery

311

Odpovědět

bohužel mi to video nejde, zkoušel jsem i bez adblocku a nic, nevíte čím by to mohlo být?

01

Odpovědět

V některých zemích jsou Oliverova videa blokovana, třeba v UK.

21

Odpovědět

+Pravdomluvaaaaha, to me nenapadlo, moc diky

10

Odpovědět

No jasnačka :) USA se tu opět prezentuje jako milující národ který nikdy nikomu neublížil. Jenže už se zapomněli nějak zmínit že vláda USA je schopná zavraždit vlastní obyvatelstvo aby se mohli nasrat třeba do Iráku. :) Ajo, já zapomněl... Teroristé z jeskyně jsou tak dobří a šikovní že dokázali (ikdyž sice nedokázali řídit ani Cessnu) narazit Boeingy do dvojčat a to ještě takovým manévrem který neumí žádný jiný pilot. No jo... To je ta zlatá amerika ve které je možné skutečně všechno. -_-

531

Odpovědět

Tys je někdy viděl řídit cessnu?

92

Odpovědět

+KitNaráží na to, že údajný teroristický pilot propadl u zkoušek na Cessnu.

10

Odpovědět

Na Novinky musíš jinudy.

192

Odpovědět

Ten jeho tlačenej humor je pro mě čím dál tím horší. Nic proti pořadu, ani Oliverovi, ale čím dál častěji se nachytávám, že při nich protáčím oči vsloup a doslova se je snažím přečkat, jen aby se znovu vrátil k pointě. Zajímalo by mě, co na ty vskuvky říkáte vy, jste za ně rádi, přijdou vám vtipný?

3213

Odpovědět

Američania to vnímajú trochu inak, prirodzenejšie.

94

Odpovědět

Přesně tohle je důvod proč jsem ho ze začátku neměl rád. Sranda musí být, ale když je vtipný jeden vtip z deseti... Třeba to vážně Amíci berou jinak.

43

Odpovědět

Nunu, souhlasim s tebou. Některé jeho rádoby vtipné projevy už prostě přetáčím abych se dočkal pointy, protože to už se prostě nedá.

41

Odpovědět

+LiborNutno si uvědomit, že to nenatáčí pro nás, ale pro Američany, kteří by dvě minuty souvislého argumentování nedali, zatímco něco s kočičím meme nebo vtipem o akordeonu dokáží sledovat celý den. A do toho jim Oliver právě propašuje tu pointu. ;)

60

Odpovědět

Nějak to nechápu. Bez atomovky byl v pohodě, tak udělal atomovku, aby se jí pak nemolh zbavit, jinak by to byl jeho konec?

40

Odpovědět

Atomovku měl už jeho otec. ;)
Navíc "teorie vzájemného zničení" platí už od počátků studené války. Ze stejného důvodu je má Čína, Izrael, atd atd.

00

Odpovědět

Severní Korea nepředstavuje hrozbu. Největší hrozbou západní civilizace jsou liberální zastánci plebů jako je Oliver. Takoví lidé jsou pro ničení historických soch jen proto aby se ti druzí mezi tím co znásilnují/rabují necítili špatně že běloši vždy dokázali víc než oni. Největším paradoxem je "intelektuální" mládež zcela jistě bez sociálního života kteří se nějakým zvratem cítí špatně kvůli tomu že všichni "ubližují" vyčnívajícím menšinám které se nedokážou začlenit a je to zcela jenom jejich chyba.

848

Odpovědět

Osobně by mi zajímal názor Johna Olivera na problematiku ničení konfederačních památníků a tichý souhlas radnic kvůli obavám že budou označeni za rasisty a otrokáře !
Jak ty říkáš každý kdo s tím souhlasí je idiot, a je jedno jakou má barvu kůže, věk nebo pohlaví ! Pač ničení historie a její přepisování a nebo cenzura odsuzuje k opakování a nebo dokonce vzniku kultu ( proč je v Rusku nejvíc fašistů ? Protože je to tam zakázaný, cenzurovaný a hodně očerňovaný !! :) Teda že jich je nejvíce v Rusku sem slyšel v dokumentu BBC a ty lžou jak Merkel po ránu)
Takže pokud bych byl Vulkánec jediný logický krok je ty památníky nechat jak jsou ať všichni Jižani ví co jse dělo, zboř jim památník, postav tam památník otrokům, naserou se zapomenou jaký byly ve válce ztráty pač si to nemaj kde přečíst a olala, druhá občanská válka kvůli měnšinovej populaci, feministkám a beta samcum :D

49

Odpovědět

Největší hrozbou jakékoli civilizace jsou idioti. Nezáleží na tom, jakou mají barvu, nebo jaký mají názor, protože je stejně vždycky blbej. Neovládají interpunkci a jsou strašně hrdí na své pohlaví, rasu, nebo jinou věc, na které mají ohromnou zásluhu.

344

Odpovědět

+fffffKaždý by měl být hrdý na svou rasu, pohlaví, státní příslušnost a věc na kterou má ohromnou zásluhu, a je jedno jestli je to génius nebo pablb. Ono je něco jiného být hrdý a pak je něco jiného myslet si že jsem nadřazený, to jest sem Čech, sem na to hrdý, ale nemyslím si že jsem víc než Ukrajinec, chápu a nedivím se že Ukrajinec je na svůj původ také hrdý ! :D
Nebezpečí je pak blb co se stydí že je běloch, muž že není muslim že je Čech nebo jiná národnost ale bude nadávat na interpunkci to jest beta samec :D
Ale co lehká doba plodí slabé lidi ale za chvilku přijdou hodně těžké časy díky slabim lidem,vyselektuje se to zbudou jen silní lidi a zavládne zas dobrá doba :D
Slabej člověk = neunese pohled do dějin (levičáci co ničí pomníky PS: Chtěli už likvidovat i pomníky v ČR jen si nejsem jist jestli vojáků wermachtu původem ze sudet a nebo Čechů kteří bojovali za RU) , cítí se vinen za to za co nemůže a má furt potřebu se omlouvat ( nikdy se neomluvim za otroctví, kolonialismus, církev, bombardování Sýrie, smrt toho děcka na pláži atd. proč ? Protože za to k***a nemůžu !!! a když má něakej beta samec potřebu plakat před černouškem a omlouvat se za otroctví je to sráč to už je vyřešené !), slabí člověk není hrdý na svůj národ (Vzdělaní zadarmo, do 18 let zdravotní péče zadarmo, bezpečnost zadarmo !) a pak má tu drzost nikam přijít a říct stydim se že sem Čech pač sme rasisti tyhle lidi by měli Agrrrr !!, slabej člověk se snadno urazí a má potřebu tak bránit ostatní i ve věcech co jim nevadí (Chodil sem s kámošem cikánem na vysokou a vedle byla fakulta sociálních a genderovích studií du do automatu a volám, N***e dáš si něco ? Slyšela to profesorka a udělala tam takovej proslov málem brečela a kámoš c***n řiká, mě to nevadí když to řiká on pač ho znam ale vy mi urážíte tím že si myslíte že bych ho nezbil kdyby mě to štvalo :D Jak sklapla :D ) a hlavně nemají argumenty !!! :D maximálně tak pičujou na gramatiku ! :) Takže pokud to přečteš a cítiš se jak beta samec dej paleček dolů a pod to mi napiš argumenty proč nebýt hrdy na svoji rasu, původ a pohlaví a připoj argument proč je důležité ničit nepohodlnou historii a ustupovat 0,01% populace například tranďákum děkuju ! :)

59

Odpovědět

+Master JoudaKdyž něco poseru, je přirozený se za to omluvit. Když to posere ten, koho jsem tam dosadil, nebo z jehož ptáka či vagíny pocházím, tak jsem alespoň tak slušnej, že na to nejsem hrdej. To platí o náccích v německu, otrokářích v USA a evropanech v Africe. To není zamlčování historie, to je slušnost. A jako patriot jsem ochotnej si přiznat, že jsme to ve čtyřicátém osmém s vyháněním němců posrali. Chápu ty nálady, chápu, proč Beneš napsal a řekl, co napsal a řekl, a chápu, proč je můj děda hnal, ale nebudu na to pyšnej.
A je jedna věc když někdo udělá jednu dvě gramatické chyby, za to se nestřílí, ale když někdo napíše v deseti slovech špatný i, pomyslím si o něm, že je debil. zvlášť, když žijeme v době autokorektury. Ani Šalamoun by u mě neměl šanci, kdyby psal takhle děsně.
A který památníky přesně? Já můžu najít jen článek od deníku, který nám říká, jak mu nikdo neříká, o čem má psát a přitom 70% jeho akcií vlastní na Kypru sázkařskej král Ivo Valenta. A to si nevymejšlím, to máš hned na dně webu toho deníku.

34

Odpovědět

+nějakej agentDobře náckové v Německu :) Němci se omluvili za Holocaust i když to nebylo Německo ale nacistické Německo kdo ho způsobil a podle mě už tam těch pravých nácků moc nezbylo po rudé čistce (kdyby se omluvili náckové co v to věřili a účastnili se vědomě má to úroveň ale takhle ne) :) Nevěřím v odpovědnost za svojí rodinu a už vůbec za vzdálené předky sem člověk a ne Klingon :D Když můj brácha někoho ubije v hospodě nevim proč bych se měl za něj omlouvat já to nebyl a nevim co tomu předcházelo ? :) Natož když někdy něákej běloch někoho zotročil ! :D kterej má se mnou společnou jen barvu kůže a možná národnost.
Otrokáři v USA no ano když se omluvil plantážník bývalému otrokovi dá se to brát, ale když vzdálenej pra pra pra vnuk se musí omluvit a kompenzovat penězma někomu jehož pra pra pra děda byl otrok příjde mi to jako extrém za 1. Kdyby nebyl otrok neni v USA a má buď někde v Ugandě HIV v Somálsku žere hlínu s kamenem a nebo je dětskej voják v Mali a za 2. Nám se v Evropě taky žádnej šlechtic neomluvil za nevolnictví což je lehčí forma otroctví a to jsme tu otročili o 1000 let déle ! :) Asi nejsme tak uplakaný protože podle téhle filosofie mám snad také nárok si dohledat u jakých šlechticů má rodina nevolničila a požadovat odškodné za traumatu s práva první noci, nemožnosti svobodného cestování atd. po jeho pra pra pra vnucích ne ?
Evropané v Africe noooo tam je spolklo to že byly kulturně i technicky zaostalí a nezvládli takový skok jinak mám pocit že v Africe v době kolonialismu se neměli tak špatně jako dnes, když tam ten nenáviděný bílí muž ze svojí armádou tyranů držel pořádek a nenechal kmeny se vyhlazovat technologií kterou přivez a kterou jejich mozek do teď nepobral, kdyby měli oštěpy a luky není Somálsko, Kongo, Maly takovej průser.
Památníky v Čr tak jen sem napsal do googlu už mi vyjeli 3 vandalismy na památnících rudé armády, ničení památníku vojáků wermachtu a pokus o demontaci památníku českých vojáků kteří zůstali věrni Rakousku-Uhersku. Což osobně pokládám za největší hyenismus kterých se člověk může na mrtvých dopustit protože kdo zažil jen posranou armádu ví jaký peklo musí být válka ! :) Jinak v Americe se teď aktivně likvidujou Jižanské pomníky a to není tajemství a to dokonce i řadové pěchoty která s politikou má asi tolik společného jako mravenec na sněhu ale i generality která byla proti otroctví viz Lee !!! Takže tady nejde o odůvodněné ničení ale spíš jen o kratochvíli rozmazlených, znuděných, uražených levičáčků co neví co je příkoří které podporují feministky které diskriminaci osobně zažili nikdy ale rádi diskriminují muže a beta samců kteří se pořád jen omlouvají a plakají za něco co nemůžou ! :D
Ps: Ti politici no nevim, já Merkel ani Sobotku nevolil a Europarlament už vůbec ne, takže za ty se omlouvat nebudu a pokud někomu rozjebou zemi, jediný spravedlivý řešení je ať oni i s těma co je volili se navlečou do monterek a postaví to znovu ! :D
A jestli si myslíš že to Češi přehnali di si pokecat z někym koho odsunuli oni, myslim že sme byly mnohem slušnější než oni ve 38 ;) Pyšnej být nemusíš ale jestli se omluvíš sudeťákovi :D :D tak je mi tě líto jak si slaboučkej protože by si šel do plynu kdyby nedopadla válka tak jak dopadla a asi by za tebe žádnej neplakal ;) Já je nevyhnal, nemusí se mi omlouvat za obsazení on mi neobsadil a jeho praděda byl u p**i ale ať nečeká že se mu omluvim za Sudety já ho nevyhnal a nemůže se divit ať je rád že jsme je tu neodjebali u zdi :D

32

Odpovědět

+Master JoudaKámo... Když tvůj brácha někoho ubije, taky se od něj distancuješ, jak to jde, ne? Jinak si o tobě lidi začnou myslet, že bys toho týpka ubil taky. A samozřejmě mluvím o příkladu chladnokrevný vraždy, i když nevím, kdy by bylo ok někoho umlátit k smrti. To samý o předcích. Asi jsem to s omluvou za fotra přehnal, ale taky přece řekneš, že nejseš svuj fotr a že ty bys to jen tak neudělal. A přesně takhle to platí za otrokáře, nácky i kolonizátory.
Žádnej zasranej vnuk žádný kompenzace žádnýmu otrokovi (nebo jeho potomkovi) platit nemusí. Alespoň o ničem nevím. A jestli věříš, že tohle se někde děje, tak seš asi fakt praštěnej. Ale je fakt normální, když říkaj, že oni na to pyšní nejsou. Například k Charlottesvillu i samotnej vnouček Lee posvětil sundání tý sochy, protože nechtěl, aby se na jeho fotříka vzpomínalo jako na otrokáře a generála otrokářů. A nikoho nesere, že to byl možná slušnej chlap a príma generál bez otroků, ale takhle je historie napsaná a basta.
To je takový hraní si coby kdyby. Tu hru znám a nikam nevede. A co kdyby nebyl Hitler? A co kdyby nezačala první světová? A co kdyby Čína nevymyslela střelnej prach? Tyhle shity se prostě staly, tak nehrajme coby kdyby, smiřme se s fakty a řekněme si, že by bylo prima, kdyby se to znova nestávalo.
Jen pro tvou informaci, Kongo byla jedna z nejhůře drancovanejch zemiček na planetě. Mezitím Briti řešili průser s kmenem Zulu, kterej i v zásadě sami vyvolali.
Ty pomníky si o to říkaly dlouho a já sám sem proti zničení. Ale když kvůli debilnímu kusu šutru a bronzu chcípne ženská, co to vypovídá o těch šutrech? Samotnej Charlotesville dává jasně najevo, kdo za ty pomníky bojuje. Kdyby se proti tomu ozvala normální parta lidí, která by říkala, že jde o kus historie a neřvala přitom pičoviny o nadřazenosti (černochy bych ještě jakž takž s přimhouřením očí vzal, nakonec ty pomníky na to nenápadně odkazujou, ale židi? jako wtf?), tak mají můj hlas. A naopak, kdyby sochu Lincolna obhajovali týpci mlátící všechno kolem, taky bych se na to podíval kriticky.
Slova "Památníky v Čr" jsem zadal na googlu a na prvních třech stranách jsem našel jen jeden článek od novinek, jak si rusáci stěžují na rozbitý pomník na Mostecku. Furt nic moc.
Diskriminace bílejch mužů je krásná historka. Tím se bavím. Kámo. Tys zažil diskriminaci asi stejně jako já. Já se ale s těma týpkama znám. Mám teplou kámošku a ta ti může o diskriminaci vyprávět. Nebo na tebe za poslední tejden řval někdo "zasranej heterouši", "Zkurvenej běloch" apod? A jako nebudu se hádat o feminazi. Takový krávy existujou taky, to je jasný, ale takovou bezpečně poznáš na kilometr a takový jsou furt v čechách vzácný jako jednorožci mimo drogovej trip. Sem za celej život potkal jednu a věř mi, že tu poznáš asi tak snadno, jako teroristu v metru.
Beta samci kámo se cítěj natolik nejistí, že si nikdy neuznaj chybu. Nedokážou i říci, že tohle parádně sesrali. Beta samec stráví celej svůj život snahou být zasranej alfa, aniž by věděli, co k tomu potřebujou a protože toho nedosáhnou, cítěj se životně k******y frustrovaní.
P.S. Já s nima kecal. Kupříkladu víš, že měsíc před Benešem už je čecháčci odsouvali? Ani se s tím moc nesrali. Šli na to s puškami. Beneš to v zásadě vydal, aby to usnadnil, posvětil a uklidnil. Jinak by ti Němci nejspíš neodešli a chcípli by. To by nám vykurvilo politický vztahy s novým Německem velice kvalitně a na dost dlouho. A jak jsem ti řekl na začátku, omluvu nechtěj, chápe ji. Oni se styděj za zmrdy, co nás prákali na gestapo, my za kretény, co jim znásilňovali holky na ulicích (A to si nevymejšlím, to si taky snadno najdeš).

40

Odpovědět

+Master JoudaVětšina toho co popisuješ jsou důsledky kolonialismu . https://cs.wikipedia.org/wiki/Kolonizace_Afriky

01

Odpovědět

+Alberto123Kolonialismus ale nebyl jen v Africe a zajímavé že všude je to více méně normální... Jen v Africe se nedokáží uživit.

00

Odpovědět

+MorceJmenuj.

01

Odpovědět

+Alberto123Přesně vím co příjde. Řeknu nějakou zemi a ty mi řekneš nějakej problém co ta země měla třeba před 60 lety a prohlásíš že za to mohl kolonialismus. Zajímavé je srovnání bílích a černých farmářu v Zimbabwe které má jednu z nejlepších půd na světě ale její obyvatelstvo nedokáže zajistit ani 10% potravy. Běloši ovšem pokud zrovna nejsou masakrování místním obyvatelstvem nadprůměrně profitují. Neni to o žádném vlivu co se stal v minulosti ale o mentalitě. Původní obyvatelé Afriky si zvykli na zahraniční potravinovou pomoc, jsou díky tomu přemnožený a nedokážou se uživit páč ani nepracují.

02

Odpovědět

+MorceIdiote. Tady je odkaz. https://cs.wikipedia.org/wiki/Zimbabwe Prvním počinem Roberta Mugabeho v roli diktátora byla pozemková reforma, která byla naplánovaná již v roce 1997 s odkladem na 10 let, ale nikdo příliš nevěřil, že se někdy uskuteční. Společně s ní byla 12. a 13. února 2000 přijata nová ústava, která umožnila již zmíněnou pozemkovou reformu. Tato pozemková reforma znamenala znárodnění půdy bílých obyvatel země a to bez náhrady. Reforma byla lidem odmítnuta v referendu, poté byla projednávána Ústavním soudem, který ji také neschvaloval, ale jeho usnesení přehlasoval diktátorský parlament, tudíž vstoupila v platnost. Tím začalo v druhé polovině roku 2000 násilné zabírání farem, které bylo provázeno krvavými střety s majiteli a obránci farem. Ti byli tvořeni bělochy a také černošskými dělníky. Celá tato reforma měla jediný výsledek, kterým byla úplná destrukce země, poněvadž jen o své domovy přišlo asi 700 tisíc lidí. Takže chceš říct, že velkofarmář s několika desítky dělníků a financemi je lepší než veterán bez lidí a peněz?

11

Odpovědět

+Alberto123Jak si přišel na to že bílí jsou jen velkofarmáři s několika desítky dělníků? Faktem je že Afrika je závislá na zahraniční pomoci. Protože původní lid vzal do ruky správu kterou vybudovali běloši během kolonialismu a posunuli je o 10 století vpřed. A vzhledem k tomu že Afričani všechny problémy řešej jen dalším násílím tak to takhle dopadlo.

00

Odpovědět

+MorceV roce 1999 patřilo 70 procent obdělávatelné půdy zhruba 4 tisícům velkofarmářů. Dvě třetiny z nich koupily své pozemky až po převratu v roce 1980. Násilné zabírání farem, které bylo provázeno krvavými střety s majiteli a obránci farem. Ti byli tvořeni bělochy a také černošskými dělníky. Dohromady o své domovy přišlo asi 700 tisíc lidí s toho asi 100 000 evropanů. "A vzhledem k tomu že Afričani všechny problémy řešej jen dalším násílím tak to takhle dopadlo". A co JAR nebo Botswana?
https://cs.wikipedia.org/wiki/Jihoafrick%C3%A1_republika
https://cs.wikipedia.org/wiki/Botswana

11

Odpovědět

+Alberto123Co je špatného na tom bránit svojí farmu když jsem jí koupil? Rozhodně lepší když se o tu půdu někdo stará a vytváří tím jídlo než aby to měli původní obyvatelé kteří jsou neschopní cokoliv vypěstovat.

00

Odpovědět

+MorceTohle mělo být samostatně "A vzhledem k tomu že Afričani všechny problémy řešej jen dalším násílím tak to takhle dopadlo". A co JAR nebo Botswana?

00

Odpovědět

+fffffProč urážíš chudáky z Afriky kteří mají průměrné IQ pod 80?

23

Odpovědět

Pamatuji si když šel do úřadu Obama že bylo to samé (ne tak nafouklé) , vždy když přijde nový prezident USA Korea toho využije. Je to vlastně její způsob vyjednávání, ukáže sílu že má jaderné zbraně prezident USA udělá bububu oni udělají bububu a nakonec si sednou ke stolu a vyjednají například větší potravinovou pomoc. Obě země si udrží tvář, nový prezident USA ukáže že si nenechá vyhrožovat ale že je i dobrý diplomat a Kim že se nikoho nebojí a že je mocný a respektovaný vůdce nejen doma ale i ve světě a propaganda jede dál ;)

Na 99,8% to bude tak i teď, Korea nikdy nezaútočí pač by to skončilo totální anihilací a USA nezaútočí protože síla atomu ! Jen Trump potřebuje ukázat že má koule víc než jinej prezident před nim 1. Je to na narcis 2. Média po něm jdou i za úplné kraviny takže kdyby Trump vyměkl bylo by to, Oooo Trump si hrál na tvrďáka ale bojí se Kima a to je lepší pro něj když o něm média řeknou, Je to psychopat, udělá armageddon, nemá rozum a najednou se dohodne ostatně jako každý prezident před ním.

Už jenom to jak teďka byly v US ty nepokoje, kdy pitomí levičáci, feministky, antifa, a jiný sluníčka boří sochy generálů konfederace a památníky jejích vojáků (což je naprosto zvrácené každý voják si zaslouží památník (kromě SS a Rudých komisařů a jiných "vrahů" co si hrají na vojáky) ale každý odvedenec co zemřel ve válce za svou zemi má mít důstojnou památku) a Trump řekl že odsuzuje pravici za násilnosti ale že si za to může levice sama a že sou minimálně stejně špatní jak pravice a média ! Trump podporuje nácky !!!! Trump je rasista !!! Trump nenávidí děti, černochy a sociálně slabé a podporuje otroctví !!!! To jako je vidět kdo trošku ovládá média :O a to ani nechtějte vědět o nových pravidlech na youtube, nových zaměstnancích googlu pro otázku snášenlivosti ( v týmu sou lidi kteří jsou přímo zodpovědní že v CoD WW2 není svastika za to jsou tam černý SS paragánky a jiní znásilňovači historie).

Takže abych to shrnul je okurková sezóna, tohle je normální stav věcí po zvolení nového prezidenta US co se týče Korejců. Trump je idiot ze kterýho dělají levicový média ještě většího blba než je a tak musí ukázat že si nenechá s**t na hlavu ! :D :)

55

Odpovědět

Rozsáhlé komentáře na daná téma nemá cenu, protože je zde dost lidí co na to mají v celku správný názor. O NK se zajímám dlouhodobě a schoduji se z tím názorem, že pokud by se Čína pokusila vojensky zabrat NK tak by ji v tom zřejmě tentokrát nikdo asi nebránil. NK by se stalo součástí Číny, bylo by pár protestů, ale asi by to bylo celému světu fuk.

111

Odpovědět

Celá Severná Kórea existuje iba vďaka zásahu čínskej armády a tiež mám taký dojem, že problémy v NK môže vyriešiť opäť iba čínska armáda. To, že sa v NK niečo vážne deje je vidieť už len z posledného hlasovania o sankciách, kedy Čína a Rusko boli ZA. Vždy predtým hlasovali proti, alebo to vetovali alebo sa zdržali. Otázkou zostáva, či sa oplatí Číne vojensky intervenovať v NK. Podľa mňa veľmi nie. Tých negatív, ktoré by museli Číňania riešiť, je strašne veľa. A ak Čína vojensky zasiahne v Severnej Kórei, tak to tu budeme mať The Human body exhibition v každom okresnom mestečku... :-)

00

Odpovědět

Jo hádám že to už brzo začne. Odstartuje to Korea s USA, pak se do toho přimontují rusáci a čína/čajna a nakonec už to s námi všemi půjde jenom dolů z kopce rovnou na třetí světovou. Jak se zdá všechno jde do kopru. Jo a taky se mi líbí ta korejská uprchlice. :)

04

Další