Thumbnail play icon

Trump v úřaduLast Week Tonight

Přidat do sledovaných sérií 211
90 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:353
Počet zobrazení:20 459

Prezident Trump je ve svém úřadu už nějakou dobu a zdá se, že nastolil nové normy chování a jednání prezidenta. Především zavedl tři způsoby jednání s ostatními, které rozhodně nikomu nepomáhají. A přesně na to se Oliver zaměří. Proč je toto jednání tak nebezpečné. A pozorujete něco podobného i u nás?

Tím se s Oliverem zase opět na nějakou dobu loučíme. Nové díly by měl zase začít natáčet v únoru.Ale nebojte, místo toho se dočkáte pořadu, na který tu mnoho lidí už delší dobu čeká.

Komentáře (64)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Čím dál víc mám pocit, že to neustálé srovnání našich prezidentů by bylo možné jen v případě, že by se tím naším stal Miloslav Rozner. :D

30

Odpovědět

Trump je dick, ale s jeho vedením som zatiaľ spokojný. Obama aj keď bol populárny a skvelý diplomat, mal katastrofálnu politiku...

520

Odpovědět


Odpovědět

Místo toho aby řešil Net Neutrality, tak řeší ptákoviny... klesl.

215

Odpovědět

Net neutrality se věnoval už 2x (vždy, když to bylo aktuální,) navíc tohle bylo vysíláno předtím, než se Net neutrality začala znovu řešit.

101

Odpovědět

+CaliareUž třikrát minimálně. A to jsem ještě neviděl všechno. :)

20

Odpovědět

Jako by popisoval Babiše. Jenom ještě musí potrénovat ten trolling. Jinak úplně přesný.
Whataboutism, to je Babišův denní chléb. Stejně tak Fake news.

242

Odpovědět

to se nedá srovnat. Babiš netweetuje ptákoviny, neoznačuje všechny noviny kromě Blesku a AHA! za fake news. Jediné čím se Trumpovi přibližuje je schopnost uhýbat od otázky, jinak je trump ve své trumpovitosti rozhodně uníkatem na kterého babiška nemá.

20

Odpovědět

tak o tyhle technice by se meli dozvedet lidi v CR, hlavne volici Babise a Okamury :D

347

Odpovědět

Pamatuji si, že, když jsem přišel se špatnou známkou ze školy, tak jsem se bránil tím, že někdo jiný má známku horší. Nikdy mi to neprošlo. Není mi jasné, kde jsem tehdy dělal chybu :(

410

Odpovědět

Měl jsi říct, že ten reparát z pěti předmětů je školní fake news a ty máš samé jedničky. Doma by byli nadšení, rozhodně by tě pochválili, možná odměnili, minimálně byli hrdí. Léto bys měl celé volné a v září, až by ti ve škole řekli, že musíš opakovat ročník, protože jsi nepřišel na reparát, řekl bys jim třeba, že jsou to zasraní politicky korektní a liberálně-neomarxistá sluníčka (nebo něco jiného z generátoru náhodných terminů). Doma bys pak řekl rodičům, že musíš opakovat ročník, protože jsi politicky nekorektní a řekl jsi ve škole pravdu, kterou ale škola tají a bojí se jí, proto tě nechala propadnout. Rodiče tě pochválí znovu, že si stojíš za svým a máš vyhráno, je po problému.
Zní to lépe než přijít domů na konci školního roku a říct: "Mami, tati, jsem neschopnej kretén a propadl jsem z pěti předmětů."

No a to je ve zkratce přístup politiků jako Trump, Kryplonožka, Kebab nebo Zmrdamura.

277

Odpovědět

+ZeckMěl jsi říct, že ten reparát z pěti předmětů je školní white supremacy a ty máš samé jedničky. Nepřišel si na reparát páč školu vedou náckové a jsou politicky nekorektní. Doma bys řekl rodičům že musíš opakovat páč si "asiat" a společnost se tě bojí.

621

Odpovědět

+MorceNefunguje...

60

Odpovědět

Když poukazovla na důležité problémy tak sem ho miloval ! Od té doby co je nástroj Levice ho nenávidím !! Ta pasáž s Charlestoneville nebo jak se to píše byla krásná úplně ukázala jeho dementní smýšlení ! Ono vraždit je v pohodě když zabíjíte nácka a vlastně každej bílej heterosexuál co nemá stejný názory na feminismus, menšiny, LGBT atd. jako já je nácek !!! A vlastně ty černoši co zabíjí ty policisty to je taky v porádků policajti sou největší bílí náckové !!! ALE NEDEJ BOŽE KDYŽ POLICISTA ZASTŘELÍ ČERNOCHA !!!! A NEDEJ BOŽE KDYŽ BĚLOCH ZABIJE ČERNOCHA BYŤ TŘEBA V OBRANĚ !!

1044

Odpovědět


Odpovědět

+XPPřesně, zrovna jsem chtěl napsat, že stvořil ukázkový příklad argumentačního klamu zvaného "slaměný panák", proti kterému svedl nesmírně hrdinný argumentační boj, ačkoliv si všechny protiargumenty a tvrzení sám vymyslel, aby proti nim mohl opět sám argumentovat.

137

Odpovědět

+ZeckPro úplnost dodávám celou sadu. Spoustě lidí odsud by neuškodilo na to mrknout.
http://www.obcanskevzdelavani.cz/work/ke-stazeni/argumentacni-fauly-A4-barva.pdf

83

Odpovědět

"A vlastně ty černoši co zabíjí ty policisty to je taky v porádků"

A co ti černoši, co zabíjí policisty?!

Gratuluji, jednu z technik jste zvládl. Pokračujte, jste dobrej.

111

Odpovědět

Z nějakého důvodu, se náhodnej, českej Jouda cítí dotčeně poté, co se koukal na video o tom, že Americký prezident dělá kopec neprofesionálních průserů a nějakým zázrakem to otočil tak, že moderátor útočí na jeho bílou hetero-maskulinitu ??? To už není ani přiblbé, to je kardinální hovadina :D :D Ale hej, třeba troll že ?:)

173

Odpovědět

Možná by někdo mohl Oliverovi prozradit dvě věci:
1) Špatná reklama je taky reklama. Kvůli Oliverovi Trump vyhrál (samozřejmě nejen kvůli němu :) ), a kvůli Oliverovi (a jemu podobným) vyhraje i příště.
2) Uhlí po vytěžení ve skutečnosti prochází pracovištěm na čištění - a to se jmenuje prádelna, či prádlo, podle místního nářečí... Ovšem Trump si to skutečně asi popletl s kovy :) Já jen, že když už Oliver chce z někoho dělat debila, tak nesmí sám být debil :) Trump není těžař a nikdy nefáral, a pochybuju že by na chalupě měl kamna typu Petra, a nemusí tudíž vědět jak uhlí vypadá. Ale ví, že se těží a to na fci presidenta stačí.

744

Odpovědět

Nikdo nepředpokládá že DT za život nabral nějáké zkušensoti s uhlím. Ale snad každý předpokádá že když o něm mluví jako prezident tak si o tom něco první zjistí. Respektive že mu jeho spolupracovníci dají nějáké relevantní podklady.....

261

Odpovědět

Mimochodem troll nutně nemusí být idiot (ikdyž tentokrát asi je). Naopak, idiot je člověk, který se trollovat nechává.

613

Odpovědět

ta závorka odkazuje na tvůj první příspěvek??

34

Odpovědět

+FrankNe. Ale druhá věta odkazuje na ten tvůj.

44

Odpovědět

Jeffrey Dahmer, Al Capone i Buffalo Bill dostali, co zasloužili. A co Benghází? A co lži Obamovy vlády?

528

Odpovědět

Whataboutism ✓

240

Odpovědět

+!trollOk. Některé otázky prostě nebudeme pokládat, protože whataboutism (popř. racism, sexism, nebo i jiný -ism, zrovna jak se to hodí).

311

Odpovědět

+TaanNe, samozřejmě že je můžete pokládat. Jen je nemůžete používat jako odvracení pozornosti od jiného problému, tak jak to děláte. :)

161

Odpovědět

+420Ale já se neptal za účelem odvrácení pozornosti. Poukazoval jsem na to, že je ta analogie chybná, jelikož zmiňované "problémy" jsou už "vyřešené".

17

Odpovědět

+TaanZeptám se jinak: Jste majitel a prodavač benzínky. Budete prvně řešit úředníka, který vás tři roky okrádá na daních, nebo zloděje, který vás zrovna teď připravuje o měsíční tržbu? A co kdyby ten zloděj na obranu řekl "já vás okrádám? a co váš úředník, co vám už tři roky píše vyšší daň, než máte mít. Velkou část z těch peněz si nechává. To budete řešit mě před ním?"
Jinými slovy chyby předchůdců jsou jedna věc a budou mít prioritu, když stávající nedělají stejné chyby, nebo horší. Jinak se dostáváme do zamotaného kruhu a nic neřešíme.

30

Odpovědět

+nějakej agentLepší analogie je zloděj, který se ptá, proč jeho veřejně lynčují, zatímco gangu, co vykrádal benzínku předešlé roky ještě skoro tleskají. Je to celé jen o mnohem lepším PR protože A) Trump je hulvát a neumí se chovat a B) demokrati ovládají mainstreamové média.

04

Odpovědět

Inak, ak sa nemýlim a počul som správne, tak s tým "fake news" v tom interview tvrdí, že vymyslel samotné slovo "fake", s tým, že ho nikdy pred tým nepočul.

51

Odpovědět

Zprávy hledající senzaci za každým slovem/přeřeknutím a překrucující fakta bohužel nakonec vedou k tomu, že lidé volí Trumpa (nebo Zemana), kteří mají do ideálu daleko, ale tak-nějak vyjadřují názor lidu, o kterém se ostatní politici bojí jen promluvit (opět právě kvůli aktuálním zprávám).
A mimochodem - co se týče způsobu přirovnávání a stavění situací na stejnou úroveň - nedělá přesně to i Oliver ve své show?

1314

Odpovědět

No nevím, jestli Zeman vyjadřuje názor lidu, spíš to vidím tak, že ČR je národ trollů, kteří si zvolili jen pro tu prdel...

128

Odpovědět

zcizeno odjinud:
·
Učitelka: „Pepíčku, někdo počmáral dveře na záchodě, nebyls to ty?“
Pepíček: „To mě nezajímá. O tom se nechci bavit.“
U: „Počmáral jsi je, nebo ne?”
P: „Franta snědl Honzovi svačinu!“
U: „Počmáral jsi ty dveře?“
P: „Ty dveře byly hnusné a špatně natřené. Kdo je natíral? To je skandál!“
U: „Tak jsi je počmáral, aby byly hezčí?“
P: „Ale dveře mě nezajímají – na sousední škole taky kdysi někdo počmáral dveře.“
U: „Počmáral jsi ty dveře, nebo ne?“
P: „A co ta svačina? Proč se neptáte na ni?“
U: „I na to dojde. Ale teď se ptáme tebe: Počmáral jsi ty dveře?“
P: „Proč se ptáte mě? Mě to nezajímá…“
U: „Je to tužkou, jakou máš jenom ty, tak se tě ptáme.“
P: „To mě ale nezajímá – a vás by taky nemělo. Vás by mělo zajímat to, co mě – mě zajímá svačina, tak proč vás ne? Je to kampaň! A co ta sousední škola? Tu vyšetřujte…“
U: „Počmáral jsi ty dveře?“
P: „Proč mě nenecháte domluvit? Svačina. Franta. Dveře. Nezajímá. Kampaň! Svačina. Franta. Dveře. Nezajímá. Kampaň! Svačina. Franta. Dveře. Nezajímá. Kampaň! Svačina. Franta…“
·
podobnost čistě náhodná?

611

Odpovědět

S Trampen ? to těžko tohle je čistej Babiš

219

Odpovědět


Odpovědět

Jak je d******e možný, že to ty lidi, co ho volej nevnímaj

50

Odpovědět

chlap převlečenej za ženskou vyhrál volby *MEGAPOTLESK!!!!!!!!!!*

321

Odpovědět

Doporučuji pustit Oliverův pořad o islamizaci Evropy - tam jde pěkně vidět, jak lze situaci popsat, aniž by bylo potřeba moc pátrat proč to obyvatele Evropy zneklidňuje.
A pokud se vám nelíbí chlap převlečený za ženskou (minimálně vám to přijde ujeté) a zároveň to nesmíte nějak komentovat veřejně, tak následně volíte právě Trumpa, protože máte představu, že přes všechno okolo zastává jádro vašich názorů.
Opět paralela se Zemanem a jeho prohlášením o občanech na sociálních dávkách.

143
Další
Používáme cookies, abychom mohli provozovat tuto internetovou stránku a zlepšit Vaši uživatelskou spokojenost. Budete-li pokračovat beze změny nastavení, předpokládáme, že souhlasíte s ukládáním souborů cookies z internetových stránek. Více informací o použití cookies.
OK