Trump v úřaduLast Week Tonight

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 235
90 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:357
Počet zobrazení:24 641

Prezident Trump je ve svém úřadu už nějakou dobu a zdá se, že nastolil nové normy chování a jednání prezidenta. Především zavedl tři způsoby jednání s ostatními, které rozhodně nikomu nepomáhají. A přesně na to se Oliver zaměří. Proč je toto jednání tak nebezpečné. A pozorujete něco podobného i u nás?

Tím se s Oliverem zase opět na nějakou dobu loučíme. Nové díly by měl zase začít natáčet v únoru.Ale nebojte, místo toho se dočkáte pořadu, na který tu mnoho lidí už delší dobu čeká.

Přepis titulků

Prezident Donald Trump – muž, kterého časopis Kanibal šest let po sobě zvolil nejméně jedlým člověkem. Uvědomuji si, že další povídání o Trumpovi může být vyčerpávající. Už nás unavuje natolik, že každá místnost v USA by měla mít časomíru, která by ukazovala počet minut od doby, kdy někdo naposledy zmínil jeho jméno. Ale o to právě jde. Jeho působení v úřadu je jako jeho potřesení rukou. Vtáhne vás to, ať se vám to líbí, nebo ne.

Tento rok provedl tolik hrozných věcí, že jste na některé nejspíš zapomněli. Pamatujete, jak řekl manželce francouzského prezidenta, že je neskutečně fit? Nebo když svůj golfový rezort nabízel k prodeji na státních stránkách? Nebo když na setkání NATO odstrčil stranou ministra Černé Hory? Podívejte, jak je na to hrdý. Podívejte, jak je hrdý. Měli byste si nejdřív zjistit, že Černá Hora je suverénním státem, než se k ní začnete chovat jak kokot.

Také nastaly méně probírané, ale stejně znepokojivé, momenty, když vysvětloval, jak bojuje za navrácení čistého uhlí, aniž by chápal, co to vlastně znamená. Právě oznámili, že druhý důl, ze kterého budou získávat čisté uhlí, což znamená, že to uhlí vytěží a vyčistí, byl otevřen v Pennsylvánii. Je možné, že to Trump chápe a mluví o odsiřování spalin, spalování na fluidizačním loži a selektivní katalytické redukci.

Ano, je to možné, ale asi se shodneme na tom, že je pravděpodobnější, že chce vzít uhlí a pořádně ho vydrbat houbou. Ano, přesně tak. Tvrdím, že prezident neví, o čem mluví. Vy víte, co to znamená. Dostali jsme ho! Dostali jsme ho! Dostali jsme ho! Já ho dostal!

Já myslel, že jsme ho dostali! Myslel jsem, že tentokrát ano. No dobře, myslíš, že mně to nevadí? No dobře! Ale jde o to... Dnes budeme ignorovat jeho každodenní vyvolávání chaosu a zaměříme se na normy, které během působení v úřadu porušil. A to nemluvím o tom, že třeba nezveřejnil daňové přiznání nebo že jeho dcera a zeť pracují v Bílém domě.

A tady to slovo pracují používám tak štědře, že bych si ho měl smět odepsat z daní jako dobročinný dar. A místo aby svůj majetek svěřil do svěřeneckého fondu, jen nám ukázal, že má obří hromadu papírů. Předpokládám, že je tam 750000krát vytištěno: "Nemůžu uvěřit, že mi to prochází." Místo toho se podíváme na jeho porušování něčeho ještě základnějšího. Na normy, s jakými s námi vůdci jednají a které ovlivňují naše chování k ostatním.

I představa, že "jsme ho dostali", se zdá být zcestná. Nejprve si proberme, že Trump velice často říká naprosté hlouposti. Velmi často čteme přepisy jeho proslovů. Měl by to občas udělat každý. Když odstraníte jeho přesvědčivé a zábavné podaní a přečtete si jeho věty, omráčí vás, jak hrozně nesouvisle mluví. Zde je doslovný přepis jeho proslovu o íránském jaderném programu.

Podíváte se na jaderný program, který mě hrozně trápí, mělo by to být snadné, ale není to tak důležité jako ty životy. Jaderné zbraně jsou silné. Strýček mi to vysvětlil už před lety, tu sílu, bylo to před 35 lety. Vysvětlil mi tu sílu a co se stane a měl pravdu. Ale když se podíváte na ty čtyři vězně, byli tři, ale teď jsou čtyři, ale když byli tři, ale i teď, bych řekl, že je to na vyjednávání.

Ti chlapi, a jsou to opravdu chlapi, víte, oni nepřišli na to, že ženy jsou chytřejší než muži, takže to jim zabere dalších 150 let. Ale Peršané jsou dobří vyjednavači, Íránci jsou dobří vyjednavači, takže a oni, prostě zabili, prostě nás zabili. No ty krávo! Tohle není žádný známý jazyk.

Tohle je opilý řidič, který naboural do náklaďáku s písmenkovou polévkou. Trumpův skutečný projev zní, jako byste psali dlouhý text pouze za pomoci našeptávání, které vám iPhone nabízí. Ale vážně, my jsme si takovou zprávu napsali. Začali jsme slovem jaderný a tohle vzniklo. Jaderný program nebyl zpochybňován někým jiným, který věděl, co chce, a pak žádný jiný stát nezpůsobí zdržení.

A to není jediný způsob, jak zajistit, že svět zvládne víc a tak podobně. A pán a pak další lidé, kterým řekli, aby je nechali na pokoji i s jejich dětmi, které jsou velmi smutné. To dává naprosto stejný, možná dokonce ještě větší smysl, než Trumpův proslov o íránském jaderném programu. Takže i iPhone by vystřihl lepší projev než prezident USA. U Trumpa jsme obeznámeni s jeho stylem komunikace, takže dokážeme pochopit, co tím chce říct.

Ale skutečným nebezpečím není to, jak co říká, ale jeho tři techniky, kterými se brání proti kritice a následkům svého jednání. Pokud nebudeme mimořádně opatrní, všechny tři mohou páchat škody i po skončení jeho mandátu. Začneme tou první. Delegitimizování médií. Na Trumpa média útočí už od oznámení kandidatury.

V širším smyslu s pravdou bojuje už od doby, kdy se obrátil na matku a řekl: "Táta." Ona řekla: "Ne, já jsem máma." On řekl: "Fake news," a pak si nasral do plínky. Avšak nyní se to liší tím, že "fake news" vykřikuje jako prezident USA. Je na to tak hrdý, že si pokusil přivlastnit autorství tohoto výrazu. Ta média jsou, asi nejlépe...

Asi nejlepším popisem, na který jsem přišel jsou falešné zprávy. Jiní lidé to možná během let taky používali, ale nikdy jsem si toho nevšiml. Právě si připsal autorství výrazu fake news. Ten skutečně nevymyslel, aby bylo jasno. To, co řekl, byla falešná zpráva o fake news. Můžete si představit, jak říká: "Nejsem první politik kritizující tisk." "A co Hillary Clinton, co Barack Obama, co Bernie Sanders?"

A to nás přivádí k jeho druhé technice, zvané acošismus. Je to praktika měnící téma poukázáním na chyby ostatních. Trump to dělá téměř neustále. Nejznámějším případem je, když měl odsoudit násilí v Charlottesville, ale odpověděl takto. A co krajní levice, která se shromáždila proti té vaší krajní pravici?

Oni na tom nenesou vinu? A co fakt, že pochodovali s holemi v ruce a máchali jimi? Považuje to někdo za problém? Vlastně ne. Nacista vraždící ostatní lidi autem je tak odporný, že všechny ostatní problémy by za každé situace měly být probírány až později. Můžete nosit ponožky a crocsy, ale pokud jimi nakopáte Hitlera do koulí, tak mě ta vaše obuv zase tolik zajímat nebude.

Tato technika, kdy řeknete "A co...?" je starým sovětským nástrojem propagandy. Nebezpečné to je, protože to implikuje, že veškeré jednání, bez ohledu na kontext, je na stejné morální úrovni. Protože nikdo není perfektní, každá kritika je pokrytecká a každý by si měl dělat, co se mu zlíbí.

Je to až depresivně účinný nástroj. Proto ho na oblíbeném Trumpově kanálu slýcháte neustále. Hlavní média se zaměřují na Trumpovu kampaň a na obvinění z dohody s Rusy. Ale co údajné vazby demokratů na Moskvu? Bývalý poradce pro národní bezpečnost generál Michael Flynn je vyšetřován za schůzku s Ruskem. A co Hillary Clinton?

Média zpochybňují důvěryhodnost této vlády. A co Benghází? A co nestydaté lži Obamovy vlády? A co fakt, že se Ben Rhodes vychloubal, že lhal médiím a veřejnosti ohledně dohody s Íránem? A co fakt, že Jonathan Gruber řekl, že Američané jsou hlupáci? Dost, dost, to stačí. Jde o tohle.

Nic z dřívějších chyb těchto lidí nijak neomlouvá chování Trumpovy vlády. Obhájce se u soudu nemůže postavit a říct: "Možná můj klient ty lidi zabil, ale zeptám se vás na tohle." "A co Jeffrey Dahmer?" "A co Al Capone?" "A co te chlap z Mlčení jehňátek?" "Tolik k mému případu, lidi."

"Tolik k mému případu." Problém acošismu je, že neřeší problém ani nepomáhá vyhrát spor. Cílem je jen rozvířit vodu a naštvat ostatní. To nás přivádí k jeho třetí technice, trollování. Samotné trollování existuje už roky. Tvoří 80 % veškerého dění na internetu. Proto uživatelé na YouTube píšou provokativní věci, že jsem zestárl jako ohryzek v popelnici.

Nebo že vypadám jako okurka s brýlemi. Nezáleží na tom, jestli to myslí vážně, jen chtějí vyprovokovat reakci a ranit mé city. Což se jim vůbec nepovedlo. Trump je dost možná prvním trollem zvoleným za prezidenta. Přesně tak, řekl jsem zvoleným. Pamatujete desátého prezidenta Sprinklese Fuzzwizarda?

Byl dosazen do úřadu po smrti Williama Henryho Harrisona. Pokud si říkáte, že Sprinkles Fuzzwizard nebyl desátým americkým prezidentem... Opravdu? Kdo byl desátým prezidentem USA? Přesně tak, řekněme, že mám pravdu. Jde o to, že jako troll Trump dělá věci, které mají pouze naštvat domnělé nepřátele. Například tweetoval tento gif, ve kterém knockoutoval CNN.

Zde útočil na Miku Brzezinski, že z jejích faceliftů musí krvácet. Nebo jak jsme už zmínili, nazval vůdce s jadernou zbraní malým tlustoprdem. Trump dokonce i sdílel tvrzení, že je největším trollem na Twitteru. Nazval to velkým komplimentem. Ale tak to není. Když někdy naštvete tolik lidí, je to prostě proto, že jste kokot.

Pokud se proplížíte k někomu domů, vymočíte se jim do větrání a oni se na vás naštvou, tak nejste ten nejepičtější troll všech dob. Jste jen zasraný idiot. Ale jde o to, že Trumpův trolling není bez politické odezvy. I přes minimum politických výsledků neustále dosahuje toho, že jsou jeho protivníci nespokojení.

Pro mnoho podporovatelů Trumpa je to velké vítězství. Sledujte, jak reagovali ve Fox and Friends, když lidi vyděsil tím, že se setkal s vojenskými představiteli během eskalace napětí se Severní Koreou a řekl, že je to klid před bouří. Trolluje média. Rozhodně trolluje média. Dokonce se tak usmívá a pomrkává.

My, kteří jsme znuděni statusem quo, zapomenutí muži a ženy volící prezidenta Trumpa, je chceme vyděsit. Chci, aby se hned ptali, co tím myslel. Krásně se to sleduje. Opravdu? Proč? Ptám se vážně. Kdo těží z masového zmatení ohledně faktu, zda půjdeme do války nebo ne?

Tisíce nezaměstnaných dělníků ze Středozápadu si říká: "Továrna se zavřela a já přišel o pojištění, ale někde se reportér Washington Postu bojí smrti, takže vše je skvělý!" Hodnotit svůj politický úspěch podle toho, jak se ostatní cítí špatně, je stejné, jako byste odbornost ošetřovatele v zoo hodnotili tím, kolik medvědů ošukal. Páni, tohle není tvou prací.

Jo, svým způsobem je to úctyhodné, ale tohle není náplň tvé práce. Nejlepším důkazem trollingu je, když trolla konfrontujete. Buď se tomu musí postavit, nebo sklapnout. Možná jste slyšeli příběhy o tom, jak lidé dohledali zdroj hrozného příspěvku na internetu a zjistili, že je to nějaký puberťák, který jen krčí rameny: "Nevím, proč jsem to napsal.

Prostě proto." "Už se mě na nic neptejte." Tohle je nyní náš prezident. Pamatujete, jak Trump tvrdil, že ho Obama odposlouchával a napsal tweet: "Jak hluboko prezident Obama klesl, když mi odboslouchával můj telefon." Podívejte, co se stalo, když po něm chtěli vysvětlení. Viděl jste, že mě odposlouchávali a podle mě to bylo nevhodné.

Co to znamená, pane? Na to si přijdete sám. Ptám se, protože jste ho nazval "zlým a šíleným." Podívejte, na to si můžete přijít sám. Byl na mě velmi milý, ale po skončení schůzky jsme si stále nerozuměli. Za tím tvrzením si stojíte? Já si za ničím nestojím.

Chápejte to, jak chcete. Dobře, proberme si, co se tam stalo. Nejdřív na internetu obviní svého předchůdce z vážného zločinu, ale pak se stáhne zpět, začne tvrdit, že na něj byl Obama milý, a pak řekne, že si za ničím nestojí. To je nejvíc nihilistická věta, kterou může říct prezident. Raději bych to slyšel od klauna s nožem než od prezidenta. Když klaun řekne, že si za ničím nestojí, vy odpovíte: "Jo, to dává smysl.

Tak ať je to rychlé." Ale to není všechno. Ten rozhovor pokračoval. Trump měl možnost vše vysvětlit, aby sebral vítr z plachet těm "fake news". On to odmítl. Jen chci zjistit... Jste prezident USA. Řekl jste, že kvůli odposlechům je zlý a šílený. Chápejte to, jak chcete.

Já se ptám vás, nechcete, aby kolovaly fake news, tak se ptám přímo vás. Mě se neptejte, já mám své názory a vy můžete mít své. Ale já chci znát váš názor, jste prezident USA. To stačilo. Děkuji. Děkuji. Tenhle klip je ve své podstatě příšerný. Ale Trump, který se vrátí ke stolu a předstírá, že tvrdě pracuje, je opravdu k popukání.

Jako by se pes vyhýbal odpovědi tím, že by začal počítat daně. Nikdy jsi to nedělal, tak proč začínáš teď? Žádná z těchto technik není nová. Ale nyní se používají v Oválné pracovně. Nejenže je to legitimizuje, ale také hrozí, že se rozšíří. A přesně to se bohužel děje. Minulý měsíc kongresman Paul Gosar použil všechny tři techniky.

Nejdříve v rozhovoru naznačil, že nepokoje v Charlottesville mohly být připravenou operací krajní levice. To je docela silný trolling. A když s tím byl konfrontován, použil další dva nástroje. Bylo to vyvráceno. Rozhodně to nebylo vyvráceno. Brzy se to dozvíte. Tu konspirační teorii vyvrátili.

Nebyla vyvrácena. Podívejte se, jak CNN mluvila o úniku dokumentů ze strany Clintonové. Vy těžko můžete něco vyvracet. Nejste zpravodajství. Jste fake news. Pane, vše bylo vyvráceno. Proč to pořád šíříte? Fake news.

Fake news. Vlastně tu jen kopíruje Trumpa. A jen jedna věc je horší, než něco hrozného. Je to cover band té hrozné věci. Pokud je Trump Nickleback, tenhle muž je Bicklenack. Není tak dobrý jako originál, a navíc to značí, že se nemoc dál šíří. Potíž je, že pokud se toto stane v naší zemi standardem, tak jsme naprosto v prdeli.

Tento týden jsme viděli, jak byly tyto techniky dovedeny do extrému. Mohl za to skandál kandidáta do Senátu Roye Moorea. Odmítl obvinění, že by ve svých 32 letech sexuálně zneužil 14letou dívku a nazval to fake news. Sledujte, jak Sean Hannity použije acošismus, aby změnil směřování diskuze. Tato 14letá dívka to podle Washington Post měla v reálném čase popisovat dvěma svým kamarádkám.

Myslíte si, že Bill Clinton byl ve své době sexuálním predátorem? Ale o tom tahle diskuze vůbec nebyla! Taky mohl říct: "To je těžké." "Uhodnete, kolik je na světě humrů?" "Jako celkově. Na celém světě." Stojí to za probrání? Určitě, ale nejprve dořešme toho kandidáta do Senátu, který mohl sexuálně zneužít dítě.

Zda byl Clinton sexuálním predátorem je naprosto odůvodněná otázka. Ale nemělo by to nijak ovlivňovat případ Roye Moorea. I pokud věříte, že demokraté používají dvojitý standard, řešením není jakékoliv standardy zrušit. Proto je důležité, abychom se naučili tyto techniky rozpoznávat. Jejich vyústěním je narušení naší schopnosti určovat, co je důležité, vést přímou debatu a cítit zodpovědnost. Tato změna je tak postupná, že si jí ani nemusíme všimnout.

Podobá se to vraždícímu lenochodovi. Děje se to velmi pomalu, takže si toho nemusíte všimnout, dokud není pozdě. Poslyšte, tohle vše je bezútěšné. Nemůžu předstírat, že není. Proto je důležité čerpat naději z malých vítězství. Zákaz vstupu muslimů byl zrušen soudem po masivních protestech veřejnosti. Snahu o zrušení Obamacare pomohl zastavit tlak lidí na své zákonodárce.

A tento týden ve Virginii voliči odmítli Eda Gillespie za guvernéra, poté, co vedl kampaň ve stylu Donalda Trumpa. To je povzbudové. Je dobré vědět, že pokud použijete Trumpovu taktiku v guvernérských volbách ve Virginii, nestanete se guvernátorem. A ještě víc na jihu byl poražen Bob Marshall, který dříve navrhoval takzvaný záchodový zákon.

Prohrál s Danicou Roem, což bude první otevřeně transgender zákonodárce ve Virginii. Její způsob vyjadřování je úplně odlišný. Danico, kandidovala jste proti Robertu Marshallovi, který post třináctkrát obhájil. Je to muž, který sám sebe nazýval virginským vrchním homofobem.

Odmítl debatu s vámi. Chcete mu něco vzkázat? Bob Marshall se stane jedním z voličů pode mnou. Nebudu se posmívat voličům. Páni. Páni, to je neuvěřitelně osvěžující. Zamyslete se.

Porazila muže, který ji veřejně urážel, ale rozhodla se neodpovědět tweetem: "Bojuju za právo, aby Bob mohl používat jakýkoliv záchod. Ale už je pozdě, během voleb si nasral do kalhot. Smutný." Je hezké, že se to nestalo. Tyto výsledky by vás neměly uspat na vavřínech. Nikdo vám nezaručí, že volby dopadnou dobře. Proto byste se měli těmito momenty inspirovat a pokračovat.

Volební období Trumpa je jako maraton. Je to bolestivé, bezvýznamné, a většina z vás ani neběží dobrovolně. Zapsal vás váš hloupý kamarád. Pravdou zůstává, že ještě nejsme ani na desátém kilometru, možná ani na pátém kilometru. Je před námi ještě dlouhá cesta. Nejspíš budete unavení, tělo vás bude prosit, abyste to vzdali, bradavky se z nějakého důvodu postaví, ale sázky jsou příliš vysoké na to, aby to kdokoliv z nás vzdal.

Uvědomuji si, že to říkám ve chvíli, kdy se zase na nějakou dobu odmlčíme. Ale nezmizíme úplně. Možná si pamatujete, že jsme letos využili kovboje s cévkou, který předával informace prezidentovi během reklam v pořadu Fox and Friends. Trump ten pořad stále sleduje.

Víme to, protože Times napsaly velmi negativní článek o jeho vlivu na prezidenta. Nazvali ho tam "nejmocnějším pořadem v USA." Moderátoři pořadu z toho byli nadšení. Tento pořad, který sledujete, je podle New York Times nejmocnějším pořadem v USA. Víš proč? Protože máme ty nejlepší diváky. Ne. Ne, nemáte.

Rozhodně nemáte. Nechápejte mě špatně. Netvrdím, že nejlepší diváky máme my. Ne, ne! Tohle netvrdím. Zcela jasně říkám, že to netvrdím. Vy, lidi, jste celkem fajn. Nejlepší diváky má Ellen, protože ji zdraví takto.

Zde je Ellen DeGeneres! Žádný z vás sráčů tohle nedělá, když přijdu na scénu já! Žádný z vás! Ale jde o to, že po pouhých 45 minutách, co se ta informace objevila na Foxu, Trump napsal tweet: "Upadající NY Times napsaly o Fox and Friends, že se jedná o nejmocnější pořad v USA." Informace přešla z tohoto pořadu do jeho mozku, což je otřesné.

Lepší by bylo, kdyby Trump informace získával od skutečné lišky a jejích přátel. Ježka a lasičky, které uvázla hlava v plechovce. Jestliže Trump ten pořád stále sleduje, budeme si platit reklamy a podávat mu informace skrz našeho kovboje s cévkou. Během Fox News budeme vysílat několik různých reklam. Zde je ta první. Pozor, pacienti s cévkou.

Jsem profesionální kovboj a mám cévku. Dvě věci vím jistě. Nesnáším bolest, když cévkuju a termín čisté uhlí neodkazuje na fyzické očišťování uhlí. Jak by to vůbec bylo možné? Uhlí je uhlí. Čisté uhlí je marketingový termín, se kterým přišel uhelný průmysl a zahrnul do něj lapání uhlíku a sekvestraci.

Je to drahý proces, který ukazuje pouze omezené výsledky. A Frederick Douglas je mrtvý. Uvidíme se zítra. To je celkem informativní. Toto se objeví na Foxu v oblasti D.C. tento týden. Budou následovat další. Tenhle kovboj má víc nábojů v zásobníku. Americké panenské ostrovy mají guvernéra, ne prezidenta.

Malá zajímavost. Proti tomuto neexistuje žádný federální zákon. Chrání to něco, co se nazývá první dodatek ústavy. Jen proto, že je Jared Kushner chytřejší než vy, neznamená to, že je chytrý. Navy Seals nejsou skuteční tuleni. Chápu, kámo, taky jsem byl zklamaný. Existuje mnoho dekorací bez zlaté barvy, které vypadají opravdu dobře.

Během zatmění slunce tohle nedělej. Kámo, tohle přeci není těžké. Nacisté. Ti špatní. Jedna ryba. Dvě ryby. Červená ryba. Část výkonné moci, která by měla fungovat bez zásahů z Bílého domu, aby se předešlo politicky motivovanému stíhání.

Donalde! Donalde! Podle mě nic z toho nepochopil. To je vše, Donalde, uvidíme se zítra. Pamatuj, pokud tě to nebaví, můžeš s tím kdykoli seknout. Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (63)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Čím dál víc mám pocit, že to neustálé srovnání našich prezidentů by bylo možné jen v případě, že by se tím naším stal Miloslav Rozner. :D

30

Odpovědět

Trump je dick, ale s jeho vedením som zatiaľ spokojný. Obama aj keď bol populárny a skvelý diplomat, mal katastrofálnu politiku...

520

Odpovědět


Odpovědět

Místo toho aby řešil Net Neutrality, tak řeší ptákoviny... klesl.

215

Odpovědět

Net neutrality se věnoval už 2x (vždy, když to bylo aktuální,) navíc tohle bylo vysíláno předtím, než se Net neutrality začala znovu řešit.

101

Odpovědět

+CaliareUž třikrát minimálně. A to jsem ještě neviděl všechno. :)

20

Odpovědět

Jako by popisoval Babiše. Jenom ještě musí potrénovat ten trolling. Jinak úplně přesný.
Whataboutism, to je Babišův denní chléb. Stejně tak Fake news.

242

Odpovědět

to se nedá srovnat. Babiš netweetuje ptákoviny, neoznačuje všechny noviny kromě Blesku a AHA! za fake news. Jediné čím se Trumpovi přibližuje je schopnost uhýbat od otázky, jinak je trump ve své trumpovitosti rozhodně uníkatem na kterého babiška nemá.

20

Odpovědět

tak o tyhle technice by se meli dozvedet lidi v CR, hlavne volici Babise a Okamury :D

347

Odpovědět

Pamatuji si, že, když jsem přišel se špatnou známkou ze školy, tak jsem se bránil tím, že někdo jiný má známku horší. Nikdy mi to neprošlo. Není mi jasné, kde jsem tehdy dělal chybu :(

410

Odpovědět

Měl jsi říct, že ten reparát z pěti předmětů je školní fake news a ty máš samé jedničky. Doma by byli nadšení, rozhodně by tě pochválili, možná odměnili, minimálně byli hrdí. Léto bys měl celé volné a v září, až by ti ve škole řekli, že musíš opakovat ročník, protože jsi nepřišel na reparát, řekl bys jim třeba, že jsou to zasraní politicky korektní a liberálně-neomarxistá sluníčka (nebo něco jiného z generátoru náhodných terminů). Doma bys pak řekl rodičům, že musíš opakovat ročník, protože jsi politicky nekorektní a řekl jsi ve škole pravdu, kterou ale škola tají a bojí se jí, proto tě nechala propadnout. Rodiče tě pochválí znovu, že si stojíš za svým a máš vyhráno, je po problému.
Zní to lépe než přijít domů na konci školního roku a říct: "Mami, tati, jsem neschopnej kretén a propadl jsem z pěti předmětů."

No a to je ve zkratce přístup politiků jako Trump, Kryplonožka, Kebab nebo Zmrdamura.

277

Odpovědět

+ZeckMěl jsi říct, že ten reparát z pěti předmětů je školní white supremacy a ty máš samé jedničky. Nepřišel si na reparát páč školu vedou náckové a jsou politicky nekorektní. Doma bys řekl rodičům že musíš opakovat páč si "asiat" a společnost se tě bojí.

621

Odpovědět

+MorceNefunguje...

60

Odpovědět

Když poukazovla na důležité problémy tak sem ho miloval ! Od té doby co je nástroj Levice ho nenávidím !! Ta pasáž s Charlestoneville nebo jak se to píše byla krásná úplně ukázala jeho dementní smýšlení ! Ono vraždit je v pohodě když zabíjíte nácka a vlastně každej bílej heterosexuál co nemá stejný názory na feminismus, menšiny, LGBT atd. jako já je nácek !!! A vlastně ty černoši co zabíjí ty policisty to je taky v porádků policajti sou největší bílí náckové !!! ALE NEDEJ BOŽE KDYŽ POLICISTA ZASTŘELÍ ČERNOCHA !!!! A NEDEJ BOŽE KDYŽ BĚLOCH ZABIJE ČERNOCHA BYŤ TŘEBA V OBRANĚ !!

1044

Odpovědět


Odpovědět

+XPPřesně, zrovna jsem chtěl napsat, že stvořil ukázkový příklad argumentačního klamu zvaného "slaměný panák", proti kterému svedl nesmírně hrdinný argumentační boj, ačkoliv si všechny protiargumenty a tvrzení sám vymyslel, aby proti nim mohl opět sám argumentovat.

137

Odpovědět

+ZeckPro úplnost dodávám celou sadu. Spoustě lidí odsud by neuškodilo na to mrknout.
http://www.obcanskevzdelavani.cz/work/ke-stazeni/argumentacni-fauly-A4-barva.pdf

83

Odpovědět

"A vlastně ty černoši co zabíjí ty policisty to je taky v porádků"

A co ti černoši, co zabíjí policisty?!

Gratuluji, jednu z technik jste zvládl. Pokračujte, jste dobrej.

111

Odpovědět

Z nějakého důvodu, se náhodnej, českej Jouda cítí dotčeně poté, co se koukal na video o tom, že Americký prezident dělá kopec neprofesionálních průserů a nějakým zázrakem to otočil tak, že moderátor útočí na jeho bílou hetero-maskulinitu ??? To už není ani přiblbé, to je kardinální hovadina :D :D Ale hej, třeba troll že ?:)

173

Odpovědět

Možná by někdo mohl Oliverovi prozradit dvě věci:
1) Špatná reklama je taky reklama. Kvůli Oliverovi Trump vyhrál (samozřejmě nejen kvůli němu :) ), a kvůli Oliverovi (a jemu podobným) vyhraje i příště.
2) Uhlí po vytěžení ve skutečnosti prochází pracovištěm na čištění - a to se jmenuje prádelna, či prádlo, podle místního nářečí... Ovšem Trump si to skutečně asi popletl s kovy :) Já jen, že když už Oliver chce z někoho dělat debila, tak nesmí sám být debil :) Trump není těžař a nikdy nefáral, a pochybuju že by na chalupě měl kamna typu Petra, a nemusí tudíž vědět jak uhlí vypadá. Ale ví, že se těží a to na fci presidenta stačí.

744

Odpovědět

Nikdo nepředpokládá že DT za život nabral nějáké zkušensoti s uhlím. Ale snad každý předpokádá že když o něm mluví jako prezident tak si o tom něco první zjistí. Respektive že mu jeho spolupracovníci dají nějáké relevantní podklady.....

271

Odpovědět

Mimochodem troll nutně nemusí být idiot (ikdyž tentokrát asi je). Naopak, idiot je člověk, který se trollovat nechává.

613

Odpovědět

ta závorka odkazuje na tvůj první příspěvek??

34

Odpovědět

+FrankNe. Ale druhá věta odkazuje na ten tvůj.

44

Odpovědět

Jeffrey Dahmer, Al Capone i Buffalo Bill dostali, co zasloužili. A co Benghází? A co lži Obamovy vlády?

528

Odpovědět

Whataboutism ✓

240

Odpovědět

+!trollOk. Některé otázky prostě nebudeme pokládat, protože whataboutism (popř. racism, sexism, nebo i jiný -ism, zrovna jak se to hodí).

311

Odpovědět

+TaanNe, samozřejmě že je můžete pokládat. Jen je nemůžete používat jako odvracení pozornosti od jiného problému, tak jak to děláte. :)

161

Odpovědět

+420Ale já se neptal za účelem odvrácení pozornosti. Poukazoval jsem na to, že je ta analogie chybná, jelikož zmiňované "problémy" jsou už "vyřešené".

17

Odpovědět

+TaanZeptám se jinak: Jste majitel a prodavač benzínky. Budete prvně řešit úředníka, který vás tři roky okrádá na daních, nebo zloděje, který vás zrovna teď připravuje o měsíční tržbu? A co kdyby ten zloděj na obranu řekl "já vás okrádám? a co váš úředník, co vám už tři roky píše vyšší daň, než máte mít. Velkou část z těch peněz si nechává. To budete řešit mě před ním?"
Jinými slovy chyby předchůdců jsou jedna věc a budou mít prioritu, když stávající nedělají stejné chyby, nebo horší. Jinak se dostáváme do zamotaného kruhu a nic neřešíme.

30

Odpovědět

+nějakej agentLepší analogie je zloděj, který se ptá, proč jeho veřejně lynčují, zatímco gangu, co vykrádal benzínku předešlé roky ještě skoro tleskají. Je to celé jen o mnohem lepším PR protože A) Trump je hulvát a neumí se chovat a B) demokrati ovládají mainstreamové média.

04

Odpovědět

Inak, ak sa nemýlim a počul som správne, tak s tým "fake news" v tom interview tvrdí, že vymyslel samotné slovo "fake", s tým, že ho nikdy pred tým nepočul.

51

Odpovědět

Zprávy hledající senzaci za každým slovem/přeřeknutím a překrucující fakta bohužel nakonec vedou k tomu, že lidé volí Trumpa (nebo Zemana), kteří mají do ideálu daleko, ale tak-nějak vyjadřují názor lidu, o kterém se ostatní politici bojí jen promluvit (opět právě kvůli aktuálním zprávám).
A mimochodem - co se týče způsobu přirovnávání a stavění situací na stejnou úroveň - nedělá přesně to i Oliver ve své show?

1314

Odpovědět

No nevím, jestli Zeman vyjadřuje názor lidu, spíš to vidím tak, že ČR je národ trollů, kteří si zvolili jen pro tu p***l...

128

Odpovědět

zcizeno odjinud:
·
Učitelka: „Pepíčku, někdo počmáral dveře na záchodě, nebyls to ty?“
Pepíček: „To mě nezajímá. O tom se nechci bavit.“
U: „Počmáral jsi je, nebo ne?”
P: „Franta snědl Honzovi svačinu!“
U: „Počmáral jsi ty dveře?“
P: „Ty dveře byly hnusné a špatně natřené. Kdo je natíral? To je skandál!“
U: „Tak jsi je počmáral, aby byly hezčí?“
P: „Ale dveře mě nezajímají – na sousední škole taky kdysi někdo počmáral dveře.“
U: „Počmáral jsi ty dveře, nebo ne?“
P: „A co ta svačina? Proč se neptáte na ni?“
U: „I na to dojde. Ale teď se ptáme tebe: Počmáral jsi ty dveře?“
P: „Proč se ptáte mě? Mě to nezajímá…“
U: „Je to tužkou, jakou máš jenom ty, tak se tě ptáme.“
P: „To mě ale nezajímá – a vás by taky nemělo. Vás by mělo zajímat to, co mě – mě zajímá svačina, tak proč vás ne? Je to kampaň! A co ta sousední škola? Tu vyšetřujte…“
U: „Počmáral jsi ty dveře?“
P: „Proč mě nenecháte domluvit? Svačina. Franta. Dveře. Nezajímá. Kampaň! Svačina. Franta. Dveře. Nezajímá. Kampaň! Svačina. Franta. Dveře. Nezajímá. Kampaň! Svačina. Franta…“
·
podobnost čistě náhodná?

611

Odpovědět

S Trampen ? to těžko tohle je čistej Babiš

219

Odpovědět


Odpovědět

Jak je d******e možný, že to ty lidi, co ho volej nevnímaj

50

Odpovědět

chlap převlečenej za ženskou vyhrál volby *MEGAPOTLESK!!!!!!!!!!*

321

Odpovědět

Doporučuji pustit Oliverův pořad o islamizaci Evropy - tam jde pěkně vidět, jak lze situaci popsat, aniž by bylo potřeba moc pátrat proč to obyvatele Evropy zneklidňuje.
A pokud se vám nelíbí chlap převlečený za ženskou (minimálně vám to přijde ujeté) a zároveň to nesmíte nějak komentovat veřejně, tak následně volíte právě Trumpa, protože máte představu, že přes všechno okolo zastává jádro vašich názorů.
Opět paralela se Zemanem a jeho prohlášením o občanech na sociálních dávkách.

143
Další