Trumpova univerzitaLast Week Tonight

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 235
79 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:302
Počet zobrazení:16 599

John Oliver minulý týden na svém kanálu zveřejnil starší video, ve kterém probírá kontroverzní Trumpovu univerzitu. Jak asi už čekáte, tato "škola" se kladných ohlasů nedočkala a je předmětem několika žalob.

Přepis titulků

Tento týden se opět ponoříme do voleb 2016, které jsou známy také pod názvem Americký kulervoucí cirkus hrůzy. Zprávy z tohoto týdne zahrnují Donalda Trumpa. Pointu vtipu, která se stala noční můrou. Jako byste řekli: "Zbav mě mé ženy." A pak by jí skutečně unesl Islámský stát. Tento týden přinesl překvapující statistiku. Zpráva USA Today přinesla informaci, že Trump a jeho firmy byly za posledních 30 let žalovány nejméně 3500krát.

3 500 žalob. To u prezidentských kandidátů nemá obdoby. Kdyby každá žaloba zahrnující Trumpa byla námětem pro díl seriálu Zákon a pořádek, vyplnili by tím všech 456 epizod originálu, 389 epizod Útvaru pro zvláštní oběti, všech 195 epizod Zákonu a pořádku: Zločinné úmysly a všech 22 epizod Zákonu a pořádku: Los Angeles.

Stejně tak všechny epizody Advokátů, Ally McBealové, Práva v LA, Kauz z Bostonu, Night Courtu, Dobré manželky, Matlocka, JAGu, Perryho Masona, Soudkyně Amy, Toho, kdo tě chrání, Veřejného obhájce, Owena Marshalla, advokáta, Harry's Law, Courthouse, Kravaťáků, Rodinného práva, Komanda andělů, The D.A. z roku 1971, The D.A. z roku 2004, Reasonable Doubt, Damages, Žraloka, Obhájců, Papírové honičky, Head Cases, Judd for the Defense a všechny 3 epizody First Years od NBC.

I přesto vám bude pořád přebývat jeden soudní spor, ale už vám došly televizní pořady o právnících. Trumpovy soudní spory totiž přesahují hranice žánru. Později došlo k určitému posunu ohledně jeho sporů. Stěžoval si na soudce, který má na starosti dva jeho spory. Mám soudce, který nesnáší Donalda Trumpa.

Nesnáší! Jmenuje se Gonzalo Curiel! Nevede to správným směrem. Soudce, který je podle nás Mexičan, což je podle mě v pohodě... Opravdu? Myslíš si, že je to v pohodě? Dobrá zpráva, lidé s mexickými předky, Donald Trump si myslí, že vaše existence je v pohodě. Jen pro upřesnění, tento soudce se narodil v Indianě, ale o to teď nejde.

Jak později vysvětlil, právě soudcův mexický původ ho činil nevhodným pro souzení Trumpa. Mluvil jste o jeho rase, když jste tvrdil, že se pro svou práci nehodí. Stavím zeď, jasné? Stavím zeď. Snažím se odříznout Mexiko. - Mexiko je fajn, ale.. - On je Američan. Má mexické předky, a je na ně hrdý.

Já jsem taky hrdý na to, odkud pocházím. Moment, odkud vlastně jsi? Vypadáš, jako bys vystoupil z ucpané trubky ve Wonkově továrně. Ale to je super! Podle mě je to fajn. Zamyslete se nad tím, co naznačuje. Soudce není schopný vykonávat svou práci kvůli svému etnickému původu. To ráno zašel Trump ještě dál.

Kdyby byl muslim, vy podporujete dočasný zákaz přijímání muslimů... Myslíte si, že muslimský soudce by s vámi nejednal férově kvůli této vaší politice. Je to možné, ano. Je to rozhodně možné. Řekl bych, že tohle je encyklopedickým výkladem netolerance. Ale po této kampani se definicí nesnášenlivosti může stát "viz Trump Donald".

Soudce, který byl předtím uražen, dohlíží na případy ohledně kontroverzní Trumpovy univerzity. Nařídil, aby tento týden bylo zveřejněno množství dokumentů. To nás nadchlo, protože jsme jeho univerzitu zkoumali, když jsme v únoru natáčeli díl o Trumpovi. Skončili jsme s tímto dlouhým seznamem hrozných příběhů o Trumpovi, na které jsme neměli čas, ačkoliv se jednalo o 22 minut dlouhý díl.

Ale když jsme se začetli do těchto dokumentů, řekli jsme si: "Sereme na to, probereme si to hned teď." Trumpova univerzita je poměrně neuvěřitelná. Když byla zakládána, Trump pronášel odvážná tvrzení. V Trumpově univerzitě se zaměřujeme na úspěch. O tom to celé je. O úspěchu. A toho se dostane i vám. Pokud se nebudete učit od lidí, které zaměstnáváme, a všechno jsou to lidé, které vybírám osobně já, pak ve světě úspěchu nemůžete prorazit.

Ve světě úspěchu? Zní to jako název ložnice Donalda Trumpa. Vítej ve Světě úspěchu. Dej si mentolku a podepiš smlouvu o mlčenlivosti. Bohužel má Trumpova univerzita problém v několika státech. Už i kvůli svému názvu.

Podívali jsme se na Trumpovu univerzitu a zjistili jsme, že je to klasický případ klamavé reklamy. Už jen kvůli tomu, že to není univerzita. No ty krávo. Trumpova univerzita ani nebyla univerzitou. Možná vás napadá, z čeho vlastně byly Trumpovy steaky. Bože, byly z vačice, že ano? Byly z vačice, vy zrůdy.

Název byl pouze začátek. Pamatujete, že chtěl školitele osobně vybírat? Ve svém prohlášení uvedl, že školitele pro semináře osobně nevybíral, ale také si nepamatoval jména klíčových členů školy. Možná je dobře, že je nevybíral sám. Bylo by to nebezpečné. Cokoliv, čeho se dotknou jeho malé prstíčky, se změní v bývalou manželku nebo opuštěné kasíno.

Ale tímhle to nekončí. Podle výpovědi pod přísahou některých bývalých zaměstnanců mnoho školitelů nemělo žádné zkušenosti s prodáváním nemovitostí. Jeden byl bývalým prodavačem v hobby marketu a jiný byl manažerem u Buffalo Wild Wings, kterým já osobně říkám B-dubs-dubs. I bývalý člen Trumpova obchodního oddělení přiznal, že to bylo mimo jiné jen vtipem s podbízivým vzhledem a prodávaly se zde falešné naděje a lži.

Abychom byli fér, každá univerzita studentům prodává falešné sny a lži. Většinou to nazývají titulem z divadelního umění. Tyto nové dokumenty také odhalují několik příruček prodejní taktiky. Například teplota v místnosti neměla být vyšší než 20 stupňů Celsia, částečně, aby byli studenti v pozoru, a částečně proto, že profesor Křidélko nechce, aby se mu zkazila omáčka. Také obsahuje instrukce, jak prodávat studentům, nebo jak je příručka nazývá, zákazníkům, drahé kurzy.

Tipy plné chyb radily: "Pokud klient chce neoblomně znát cenu, řekněte, že náš kurz začíná na 29 dolarech a končí na 35 000 dolarech." A pokud uchazeč začíná pochybovat, existuje rada i pro tuto eventualitu. "Musíte být velmi agresivní," říká jedna část příručky. "Pokud si stěžují na cenu, připomeňte jim, že Trumpova univerzita je nejlepší."

Můžete se smát, ale tuto techniku používá Trump při prezidentských volbách a zdá se, že to kurevsky funguje! Tyto příručky jsou plné úlisného prodeje. Například zaměstnanci měli nahrazovat slovo "děkuji" za "gratuluji", aby potencionální zákazník nakonec poděkoval vám. To je naprosto opovrženíhodné. Kdybych každý týden začal se slovy: "Vítám vás u Last Week Tonight." "Gratuluji vám, že máte možnost tu být se mnou."

Zcela oprávněně byste mě vypnuli. Určitě vás napadá: "A co lidé, kteří peníze neměli?" Trumpova univerzita s tím neměla problém. Mnoho příruček radilo, jak prodat kurzy i matce samoživitelce se třemi dětmi, která, cituji: "By spíš potřebovala peníze na jídlo." Nedostatek peněz není důvodem, proč nenastoupit na Trumpovu univerzitu. Pokud věří ve vás a váš produkt, peníze najdou.

Nikomu neprospěje, když někoho necháte použít nedostatek peněz jako omluvu. Nedostatek peněz není omluvou. Tohle by neměl poslouchat rodič samoživitel. Tohle by měl slyšet Donald Trump, když jeho pátá společnost skončila krachem. Někteří lidé na straně zákazníků se mohli cítit podvedeni. Například Carmen Mendez, která si kreditní kartou zaplatila kurz za 35 000 dolarů. Byla zklamaná.

Myslela jsem, že budu milionářkou, protože Donald Trump je milionářem a nabízí kurzy, aby lidé taky zbohatli. Toto je její nejbližší setkání s Trumpem během kurzu. Je to její fotky s fotkou Trumpa. Tohle není neobvyklé. Jiný bývalý student řekl: "Řekli nám, že se budeme fotit s Donaldem Trumpem."

"Ale ukázalo se, že to bude kartonová podobizna pana Trumpa." To je skvělou metaforou pro Trumpovu univerzitu. Očekáváte skutečnou hodnotu, ale nakonec dostanete dvojrozměrnou cetku s obličejem Donalda Trumpa. Asi nejpodivnější na tom je, že se v příručkách nacházely specifické instrukce, co dělat, když se objeví generální prokurátor. Věřte tomu nebo ne, odpovědí není: "Převrhněte stůl s papíry a koukejte se vypařit."

Ne, máte okamžitě kontaktovat April. A také vám připomíná, že nemusíte ukazovat žádné osobní informace, pokud nemají soudní příkaz. To je sakra podezřelá rada pro univerzitního zaměstnance. Jsem si jistý, že Harvard svým novým profesorům neříká: "Vítejte, zde je pistole a kyanidová kapsle pro případ, že se ukážou chlupatý." "Živého vás nedostanou!"

Donald Trump vždy tato tvrzení vyvracel. Jeho obhájci sbírali kladná hodnocení od spokojených zákazníků. Trump vám řekne, že škola byla velmi hodnotná. 98 % účastníků kurzů... Každý vyplňuje hodnocení kurzu! 98 % účastníků kurzů... 98 % tvrdilo, že jsou ty kurzy úžasné! Zaprvé, na té hodnotě 98 % něco smrdí.

Jediné, co má takovou oblíbenost, jsou diktátoři, filmy od Pixaru a zmrzlina neapolitan. Má čokoládu pro čokoholiky, vanilku pro obyčejné lidi a jahodovou pro úchyly. Podle žalobců je důvodem takto vysokého čísla to, že hodnocení nebylo anonymní a bylo vyplňováno ve chvíli, kdy účastníci očekávali od programu další budoucí výhody. Například pomoc nebo vedení od vyučujícího, kterého hodnotili.

Poslechněte si bývalého studenta, který dal kurzu dobré hodnocení, i když toho teď lituje. Já to vidím takto. Řekněme, že jdete do velmi dobré restaurace. Je velmi drahá a dáte si úplně úžasnou večeři. Pak přijde šéfkuchař a zeptá se, zda vám chutnalo. Moc vám chutnalo. Ale když jdete domů, uvědomíte si, že máte otravu jídlem a je vám zle.

- Co si myslíte o Trumpově univerzitě? - Cítím se, jako by mě otrávili. Cítím se podvedený, otrávený a oškubaný. Jediné, co může být horší, je, když si uvědomíte: "Kurva, do konce jeho období zbývají 3 roky a 364 dnů." Ale asi nejcennější lekcí, kterou nám Trumpova univerzita dává, je to, že zjistíme, co stojí za jeho prezidentskou kampaní. Příručka jeho prodejcům říká: "Neprodáváte produkty, výhody ani řešení.

Prodáváte pocity." To se děje právě teď. Davy na jeho shromáždění sice nedokáže navést na žádné konkrétní řešení, ale vědí, jaké pocity vyvolává. To je vybudí a vybučí každé jméno, které zní aspoň zdánlivě hispánsky. Pokud pro něj hodláte v listopadu hlasovat, rád bych vám citoval heslo z hlavní stránky bývalé Trumpovy univerzity. "Riskujte, ale než to uděláte, dejte si pozor, do čeho jdete."

Donalde, sám bych to neřekl lépe. Děkuji. Nebo spíš gratuluji. Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (87)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Trump je normální scammer, který místo prodávání hrnců důchodcům založil "univerzitu". A de facto na celém tomhle konceptu postavil svojí volební kampaň. Prodat sebe. Je jako podomní obchodník, kterému lidi skáčou na lep. Hlavně, že se s tímhle dokážete argumentačně tady v diskuzi vypořádat.

249

Odpovědět

Trump je a nebo byl hlavní téma v Americe. Oliver se tak pouze snažil přidat k těm co za žádnou cenu nepodpořili a nebo nepodpoří. Trump prostě není ten spasitel kterého Amerika hledá a pokud někdo prohraje všelidovém hlasování s rozdílem 2 milionů hlasů a vyhraje jenom díky přežitého volebního systému, tak ani nemůže mít většinovou podporu. A jen připomínám, že to vlastně je aktuální téma, protože Trump vlastně presidentem není. Ty pravé volby proběhnou až 15.12. a pokud se volitelé zbouří ve 14 státech kde jim to zákony dovolují tak se Trump presidentem nestane. Já osobně se stavím proti jakémukoliv projevu fašismu, což Trump ani neskrývá. Navíc se chová jako někdo kdo používá americké zákony k tomu aby mohl legálně okrádat peníze a na to chce Oliver upozornit a ten kdo chce aby ho jen rozesmál tak se musí také zamyslet nad tím co chce vlastně zdělit.

2418

Odpovědět

Radsi si narvi kopretinku do analku a kdyz pekne poprosis tak ti narvu klidne i celej puget

1027

Odpovědět

+theGGZa anonym se skryje každé boží hovado, tak proč by jste měli být výjimka.

32

Odpovědět

Viem, že zdroj je kontroverzný ale prepočítavanie hlasov v Michigane bolo zastavené http://www.lajkit.cz/zpravy/item/837-prave-praskl-obrovsky-volebni-podvod-hlasy-pro-clintonovou-zapocitany-v-detroitu-sestkrat

22

Odpovědět

+KendalTak d******e najdi věrohodnej zdroj jestli nám chceš předat nějakou informaci. Tohle je prostě jak kdybys poslal vzduch, neexistuje důvod proč bych tomu věřil...

43

Odpovědět

Odpovědět

+KendalPošli jen ten článek, ve kterém se píše, že v detroitu byly započítány hlas Clintonové 6x ty mešuge :D V prvním to není a další nemám chut číst.

52

Odpovědět

Odpovědět

asd

11

Odpovědět

Opravdu, Oliver už není ani vtipný ani (pokud někdy vůbec byl) objektivní.
Hned na začátku zmíní obrovské číslo 3500 žalob, nicméně místo toho aby propočítal jak to vychází realisticky, začne vyjmenovávat seriály pro odlákání pozornosti a smích publika, takže divákovi zůstane v hlavě jen číslo bez kontextu.

Kdyby se to objektivně rozebralo - 3500 žalob v průběhu 30 let vychází na nějakých 117 žalob ročně. To by vypadalo jako docela velké číslo, nicméně Trump nevlastní jen jednu společnost, má jich desítky, či spíše podle tohoto zdroje (https://www.quora.com/How-many-businesses-does-Donald-Trump-own - pravděpodobně bych tomu moc nevěřil) jich má stovky, okolo pěti set. Takže kdyby se vzalo i trochu menší číslo - 300, znamenalo by to, že na méně než třetinu jeho firem podá někdo jednu žalobu. Realisticky, pravděpodobně některé jeho firmy jsou žalovány vícekrát zatímco ještě více z nich vůbec. Tedy, vůbec se počet žalob na jeho firmy nevymyká z nějaké "normy".

A že to nemá obdoby u prezidentských kandidátů? No, kolik z nich bylo podnikateli v podobném rozsahu?

Vzhledem k relativně velké oblibě soudních sporů v Americe (ačkoliv v Německu je jich údajně v přepočtu na obyvatele nejvíce), kdy si ho můžete vysloužit i za příliš horké kafe nebo příliš hlasitý hluk z podniku na okolí apod., je těch 3500 rozpočítaných do 30 let a mezi stovky podniků...docela nuda, že? Ale to by Oliverovi bohužel nesedělo do pořadu, takže musí prostě jen hodit číslo, nenechat o něm publikum přemýšlet a jet dál.

Opravdu, obávám se, že John Oliver je větší demagog než ten koho kritizuje....

PS: nejsem fanoušek (už) ani jednoho, ale rozhodně nesnáším překrucování fakt a jejich (záměrně) špatnou prezentaci.
PS2: statistika nuda není, a má zajímavé údaje

6611

Odpovědět

Pěkné ale pořád to nemění nic na faktu že jeho jméno bylo předmětem cca 3,5 k soudních sporů.

637

Odpovědět

Ještě bych dodal chybějící informaci o tom, kolik těch soudních sporů reálně prohrál. Podat žalobu může každý blbec.

141

Odpovědět

Chlap prodával "instantní sadu na zbohatnutí"-příručku a startovní sadu adres. Zájemci měli poslat zhruba sedm stovek. A takto podvedl 20k klientů.

Pohled anglo-amerického práva: Podvedl 20k klientů, bude tedy postupně souzen 20k x; hromadné žaloby sice také existují. Ale v nich se pouze žaloby spojují.

Pohlled kontinentálního práva: Podvedl 20k klientů, bude tedy souzen JEDNOU, na soudci je pak, aby se pouze přihlédl k množství odsouzených.

Proč tedy John Oliver postupuje podle anglo-amerického práva a kulturního kontextu? Že by proto, že vysílá v USA a pochází z Británie?

23

Odpovědět

+orcinusorca2016P.S. Na soudci je pak, aby se pouze přihlédl k množství poškozených.

11

Odpovědět

Karťák xD

00

Odpovědět

Navíc to jeho video obsahuje jen názory od komunistické CNN.

720

Odpovědět

Hodnocení 71% jasně říká. aby jste toho zamindárkovaného zkurvenýho brita už dále nepřekládali.

1332

Odpovědět

Ale proč tak zhurta. Oliver není vůbec špatný. Prostě jen podporuje Clintonovou, chce pomoci uprchlíkům dostat se do Evropy, v jednom díle se zastává chudáků černochů v USA falešně obviněných, že tam páchají brutálně moc kriminality oproti bělohům, takže jsou policajti proti nim zaujatí... přitom to není vůbec pravda.... joo, a ještě nemá rád zpěvné ani jiné ptactvo. Má pravdu, pryč se zvířenou, svět je stvořen jen pro lidi! Takže se Olivera musím zastat, má super názory.

148

Odpovědět

:-D :-D :-D

60

Odpovědět

Muze mi nekdo vysvetlit pojem "Mohamed Oliver" co se objevuje v komentarich?

93

Odpovědět

Může.... takováto slovní spojení vznikají například tak, že existuje jakýsi chytrolín Oliver, který se nenormálně zastává nelegálních imigrantů z prdelí třetího světa (budoucích doktorů a právníků).

820

Odpovědět

+lovecour42Nenormalne? Jakoze ma jiny nazor nez ty?

166

Odpovědět

+Jarousomlouvám se, ne nenormálně samozřejmě.... naprosto normálně... no prostě (gay/sluníčkově)... právě s takovým přístupem jako má pan Oliver totiž všechny civilizaze dosáhli své velkoleposti a slávy. Takže ano Jarouši, souhlasím s tebou, neexistují rasy (to je jenom mýtus), všichni lidi jsou si rovni (tedy i já blbec s takovým ynteligentem jako jsi ty), a hlavně mějme se rádi a pomozme všem uprchlíkům, co víš, třeba i my jednou budeme potřebovat jejich pomoc.... a je jasné, že oni by nám určitě pomohli.

918

Odpovědět

+lovecour42ľudia sú si rovný iba pre zákonom. Nijak inak. A ilegálny migranti zákon porušujú.

93

Odpovědět

+ehmNo já nevím, já bych sem pustil i ty ilegální a ze všeho nejvíc ty ekonomické...jsou to přece taky jenom lidé. Lidé jako my... a určitě nás obohatí svou kulturou, tím jsem si jistý. Prostě nám přinesou radost a lásku do našich životů. A to za to přece stojí.

86

Odpovědět

+ehmA co z toho mali tie civilizacie? Tazime z toho mozno len my vdaka pokroku tych civilizacii. Dnes vsak mame taky pokrok ako nikdy, a to hlavne preto, lebo aj nejaky genius z Indie moze pracovat v NASA. Omedzovat hranice statu je uplne retardovane. Vsetci sme obyvatelia Zeme. Vsetci ludia co kedy zili sa tu narodili a aj zomreli. Rozdelovat hodnotu ludi podla farby ale narodnosti je primitivne, hlavne v storoci kedy sme davno presiavli hranice statov a budeme osidlovat Mars

36

Odpovědět

+hujheSouhlasím, všichni jsme obyvatelé Země a rozdělování lidí je špatné.... lidé se rozdělovali co jsou lidmi, ale to není podstatné, protože teprve naše 2 poslední generace ví něco, co stovky generací před námi nevěděli, a to je to, že jsme si všichni rovni a barvy u lidí neexistují (a kdyby naše oči říkali něco jiného, dělejme, že ne ;) ). Prý všechny významnější civilizace zanikly, když právě takto začaly uvažovat, většinou v dobách delšího míru, kdy začaly být hodně korektní.. Ale tomu samozřejmě neveřím, protože jen s láskou a vírou, že všichni lidé jsou si rovni, a že je naprosto jedno z jaké kultury kdo pochází, protože všichni jsou určitě hodní a uvažují podobně jako my, jen s touto vírou jednou osídlíme i ten Mars :D

93

Odpovědět

+lovecour42Ja som netvrdil ze rozdelovanie ludi podla farby je zle. Ja tvrdim ze pridavaniebhodnoty nejakej farby je zle. A tiez si myslim ze treba byt skepticky voci tomu koho si pustame do statu lebo na svete su stale ludia ktori nemaju najlepsie umysly. Len by to nemalo prejst do paranoie kedy by sme sa bali kazdeho utecenca. Skus si pozriet film Hotel Rwanda. Pri pozerani si ludia v sebe kladu otazku ako to mohli dopustit a nepomoct nevinnym rwandskym civilistom. Pritom to iste sa deje dnes. Kasleme na ludi ktori potrebuju nasu pomoc. A za niekolko rokov ked sa urobi statistika, kolko ludi zomrelo v Syrii atd, sa budeme pytat ako sme to mohli opät dopustit

25

Odpovědět

+hujheAno, souhlasím s tebou, až bude statistika, kolik lidí zemřelo v Sýrii atd, budeme se ptát, jak jsme to mohli dopustit. Protože je to tak... za to všechno, co se tam děje můžeme my! (nevím jak, ale určitě nejak ano). A já si to budu klást za vinu osobně....bůhví, jestli se s tím někdy vyrovnám. Ano! Musíme pomáhat do roztrhání těla. A kdy to bylo naopak, a oni nám rosekali p***l šavlí nebo štaly hlavy, když bysme vlezli jako uprchlíci na jejich území.... No a co, na to nehleďme, ukažme jim tu správnou cestu!

105

Odpovědět

+lovecour42Takze ty tvrdis ze pomahat sa nema. Takze keby sa nieco zvrtlo v Cesku, a potrebovali by ste pomoc, odmietol by si ju? Sice ta nepoznam, mozno ani nezijes v Cesku, ale urcite keby tam kde si vypukla obcianska vojna, tak by si odtial chcel emigrovat.

22

Odpovědět

+lovecour42O cem to proboha mluvis? Ja se jen zeptal podle ceho usuzujes co je normalni a co nenormalni. Moje smysleni na veci spomenute vyse se bohuzel neda shrnout do 3 slov.

24

Odpovědět

+JarousMyslím, že co je normální a co ne, to lze v mnoha případech říci, jen za použití selského rozumu, ten prý někdy stačí ;) Tak to asi loveccour42 myslel. A já myslím, že má pravdu a že v případě uprchlické krize selský rozum opravdu stačí, aby člověk věděl, co je normální a co je nenormální.

34

Odpovědět

+hujheJednoducha reseni na komplexni problemy aplikovat nelze. Dal se o uprchlicke krizi bavit nehodlam, protoze stejne nikdo neposloucha rozumne argumenty, pokud jsou proti jeho presvedceni.

54

Odpovědět

Nechápem nízke hodnotenie. Skúste sa na to niekedy pozrieť aj z iného pohľadu. Koľko práce odvádza Oliver a jeho tím aby zozbieral tie všetky údaje. Ich novinárska práca je na špičkovej úrovni. Ďalej je tu aj výborný preklad prekladateľa. Ale vy tomu drbnete 1 * len preto, že nesúhlasite s obsahom alebo zaujatosti voči Oliverovi. Myslím že hodnotenie má povedať niečo o kvalite videa.

2714

Odpovědět

Prave Oliver by sa mohol pozriet na niektore udalosti z ineho pohladu a neponukat len jeden jediny ale naozaj jediny pohlad na vec. Svet totiz nie je ciernobiely.

512

Odpovědět

+FoxholeTak v tomto videu nespomenul nic take, zeby ukazal ze jedna strana je zla, zatialco druha je dobra. Poukazal na zle fungovanie univerzity. Myslim si ze kebd to nebola Trumpova univerzita, tak by bolo hodnotenie vyssie.

103

Odpovědět

A je to tu znova, další den = další antiTrump video... skončí to Novým rokem, nebo se v tomto duchu pojede i v celém roce 2017? P.S. Chválím, doufám, že v tom budete pokračovat. P.S.S. Bez pořádné a intenzivní masáže by lidi mohli mít namísto těch správných gay/sluníčkových názorů své vlastní názory, a to by nebylo dobře. Takže opět dobrá práce! Moc děkuji :)

1610

Odpovědět


Odpovědět

tvoje prezdivka me nasrala uz jen proto, ze je prelozena a neni pouzit original, ale muzes to priste alespon napsat spravne?

44

Odpovědět

+JarousZecku ... také se přikláním k názoru, že bys měl svou přezdívku napsat správě. Jinak, dobrý postřeh Jarouši, ale neber si to tak, trochu se vybreč a bude líp.

27

Odpovědět

+lovecour42Jak muj plac ovlivni tvou hloupost?

45

Odpovědět

+Jarousto nevým, promyň, že sem tak hlúpý. Chtěl bych být yntelygentní jako ty Jarouši, leč nejsem :( :(

25

Odpovědět

+lovecour42Jo tááák, ty jsi troll! Už jsem se lekl, že jsi ten stupidní komentář myslel vážně. Fakt hustý, použít přezdívku trolla z aktuální série South Parku a přelouskat jí do češtiny. Příště ale použij tu originální přezdívku, protože jsem si to nějak nespojil a úplně zbytečně ti tady kazím vystoupení.

73

Odpovědět

+Zecktrotl*

32

Odpovědět

"Bez pořádné a intenzivní masáže by lidi mohli mít namísto těch správných gay/sluníčkových názorů své vlastní názory ..."

Ne, raději knihu.

61

Odpovědět

Bože už 3:37 mi nasralo a musim to vypnout ! :D Vždyť je to logický že když si zapalený antimuslim a soudil by tě Muslim že to určitě ovlivní rozsudek to je jasné ! :) logické :D jaká netolerance už je mi z těch sluníček špatně :) Když bych byl soudce a někdo znásilnil malou holčičku ve věku té mé taky napařil největší hranici trestu (protože už bych byl zaujatý), logika. Nebo lepší příklad kdybych byl soudce v USA a někdo zabil Čecha nebo Slováka taky bych mu dal jen s principu největší pálku co bych mohl a taky bych se tvářil že na tom vůbec nezáleží že oběť byla Čech či Slovák :D Přece bych nenechal zrušit svůj rozsudek a nebyl bych tak blbej abych někdy nepřiznal své zaujetí omg ( i když je jasné že existuje každýmu kdo má větší IQ než mrkev) :)

1229

Odpovědět

Zavraždit čecha/slováka je trestuhodnější, než zavraždit občana jiné země. To musí být dobrá výchova s takovými názory a motivací jak lidi soudit.

197

Odpovědět

Nevim, v tomhle pripade mi to prijde jako ubohej pokus Trumpa jak odvratit vysledek :) Vis jak .. nekteri z nas se dokazou povznest nad nazory lidi jako je Trump a stale hodnotit objektivne.

84

Odpovědět

Wtf proč by měl dát soudce někomu vyšší trest jen proto že oběť náhodou vlastní stejný pas jako on ? :D

44

Odpovědět

Beztak kdyby jste to srovnali s podobne velkou firmou vyjde vam podobne cislo, jen Mohamad k***t Oliver si zas musi najit dalsi stupidni duvod proc se navazet do Trumpa.

1926

Odpovědět

A naváží se na něj na základě objektivních nebo subjektivních měřítek?

75

Odpovědět

+-HoNY-Existuji objektivni meritka?

86

Odpovědět

+MirinTakže podle Tebe je eticky v pořádku si nalejvárnu, podobnou těm, kde babičkám a dědečkům prodávají předražené hrnce, pojmenovat Univerzita?

Trump o praktikách nejspíš nemusel vůbec vědět, dal zadání: „Udělejte školící centrum 'Jak prodávat cetky', pojmenujte to 'Trumpova univerzita' a posílejte mi prachy a víc mě to nezajímá“. Fakt velice cool obchodní model.

To je jako si otevřít transplantační kliniku bez čekacích lhůt a pak se nestarat o to, kde berou orgány: „Já nic, já jsem jen předseda představenstva naší kliniky. Máme 99 % spokojených pacientů, o tom, že naši doktoři jezdí na Balkán a kuchají tam orgány z lidí jsem nic nevěděl. A jestli mě budete dále očerňovat, tak na vás podám žalobu.“ :-)

70

Odpovědět

+-HoNY-Co je spatneho na ziskavat organy ze zemi 3. sveta ? Ty lide tam stejne niceho nedosahnou a max zemrou hlady. Takle aspon daji svemu zivotu smysl a zachrani nekoho dulezitejsiho nez kdy sami budou

24

Odpovědět

Multilevel marketing

drbo, toto si pozri.

03

Odpovědět

Takze tvrdis, ze ta univerzita je dobra a neojebava lidi? Nebo tvrdis, ze je dobra protoze Trump?

82

Odpovědět

Brzo budu asi sprostý. Mě už vytáčí samotné pravidelné zobrazení těch dvou ksichtů v náhledovém obrázku, co vtipně (teda aspoň podle zdejší oblibě) moderují každou kravinu, co se uděje v USA, která se nás vůbec netýká. Ale nekoukám na ně, tak jen přejedu očima náhledový obr. a jsem zase klidný. Ale s Trumpem už jděte vážně k šípku. Byla to sranda během kampaně, teď už je to otravné jak opar na p****i, a to i přestože se na ty videa člověk nemusí dívat a nedívá.

1812

Odpovědět

Jak jsi říkal, nemusíš se na to dívat. Nerozumím lidem co mají tendenci komentovat něco o co nemají zájem. Já si zase myslím, že je dobré mít informace o “nejmocnějším muži světa“.

813

Odpovědět

+TrumpJak jsem říkal, já se na to už ani nedívám, a jak je to přesto (už jen vídávat to v titulku a náhledovém obrázku) otravné. To byla pointa mého příspěvku, moje osobní měřítko otravnosti. Já zase nerozumím, co je k nepochopení na tom, že když chce někdo vyjádřit svůj nesouhlas/nelibost, tak to vyjádří. Nelíbí se ti? Tak na to bych mohl reagovat stejně “Potom nerozumím, proč máš tendeci to komentovat“. Tvoji přihlouplou poslední větu, i bez ohledu na to v jakém věku žijeme, snad ani nemá cenu komentovat.

63

Odpovědět

+Kafka TamuraAby se nestalo, že kvůli lidem jako ty, autor přestane přispívat na téma. Umím povzbudit, a než něco dobrovolného kritizovat, radši držím hubu.

00

Odpovědět

Jasne, ze Trupm nie je idealny, jasne, ze toho vela nataral. Problem ale je, ze lavicovy Hollywood kazdu Trumpovu mini kauzu nafukne do nenormalnych rozmerov, uplne prekruti niektore jeho slova a zautoci na vsetkych co su proti Clintonovej. Nech sa komedia robi aj na druhu stranu. Akurat, ze to nie je mozne - ked je Clintonova vo vsemoznych talk show vsetko je v poriadku, raz sa ale objavi Trump u Fallona a odrazu je tu nenormalna kritika ako si to len Fallon mohol dovolit, odrazu je to podle, hnusne, zle. Toto je demokracia?

258

Odpovědět

Přestaňte brečet, že je tu pár videí o Trumpovi, koukat na ně nemusíte... Já se rád kouknu na ty absurdity, který dělá a hlupáci mu ještě tleskaj, na druhou stranu je smutné vidět, že něco velmi podobného se děje i u nás na hradě...

2420

Odpovědět

Ja na ně třeba nekoukám, to mi nebrání u nich napsat nespokojený komentář. Každý má právo vyjádřit svůj názor, snad ho dopřejete i nám co "brečí".

96
Další