Thumbnail play icon

Trumpova univerzitaLast Week Tonight

Přidat do sledovaných sérií 210
79 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:299
Počet zobrazení:13 593

John Oliver minulý týden na svém kanálu zveřejnil starší video, ve kterém probírá kontroverzní Trumpovu univerzitu. Jak asi už čekáte, tato "škola" se kladných ohlasů nedočkala a je předmětem několika žalob.

Komentáře (96)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Trump je normální scammer, který místo prodávání hrnců důchodcům založil "univerzitu". A de facto na celém tomhle konceptu postavil svojí volební kampaň. Prodat sebe. Je jako podomní obchodník, kterému lidi skáčou na lep. Hlavně, že se s tímhle dokážete argumentačně tady v diskuzi vypořádat.

239

Odpovědět

Trump je a nebo byl hlavní téma v Americe. Oliver se tak pouze snažil přidat k těm co za žádnou cenu nepodpořili a nebo nepodpoří. Trump prostě není ten spasitel kterého Amerika hledá a pokud někdo prohraje všelidovém hlasování s rozdílem 2 milionů hlasů a vyhraje jenom díky přežitého volebního systému, tak ani nemůže mít většinovou podporu. A jen připomínám, že to vlastně je aktuální téma, protože Trump vlastně presidentem není. Ty pravé volby proběhnou až 15.12. a pokud se volitelé zbouří ve 14 státech kde jim to zákony dovolují tak se Trump presidentem nestane. Já osobně se stavím proti jakémukoliv projevu fašismu, což Trump ani neskrývá. Navíc se chová jako někdo kdo používá americké zákony k tomu aby mohl legálně okrádat peníze a na to chce Oliver upozornit a ten kdo chce aby ho jen rozesmál tak se musí také zamyslet nad tím co chce vlastně zdělit.

2418

Odpovědět

Radsi si narvi kopretinku do analku a kdyz pekne poprosis tak ti narvu klidne i celej puget

1027

Odpovědět

+theGGZa anonym se skryje každé boží hovado, tak proč by jste měli být výjimka.

32

Odpovědět

,,Já osobně se stavím proti jakémukoliv projevu fašismu, což Trump ani neskrývá."

Radši se dál šťourej v nose ty funebráku a něco si nastuduj o fašismu. Podle tebe Trump prosazuje soukromý vlastnictví ku kolektivnímu prospěchu jo? "Zdělit" se píše sdělit ty negramote z lesa.

612

Odpovědět

Viem, že zdroj je kontroverzný ale prepočítavanie hlasov v Michigane bolo zastavené http://www.lajkit.cz/zpravy/item/837-prave-praskl-obrovsky-volebni-podvod-hlasy-pro-clintonovou-zapocitany-v-detroitu-sestkrat

22

Odpovědět

+KendalTak d******e najdi věrohodnej zdroj jestli nám chceš předat nějakou informaci. Tohle je prostě jak kdybys poslal vzduch, neexistuje důvod proč bych tomu věřil...

43

Odpovědět

Odpovědět

+KendalPošli jen ten článek, ve kterém se píše, že v detroitu byly započítány hlas Clintonové 6x ty mešuge :D V prvním to není a další nemám chut číst.

52

Odpovědět

Odpovědět

asd

11

Odpovědět

Opravdu, Oliver už není ani vtipný ani (pokud někdy vůbec byl) objektivní.
Hned na začátku zmíní obrovské číslo 3500 žalob, nicméně místo toho aby propočítal jak to vychází realisticky, začne vyjmenovávat seriály pro odlákání pozornosti a smích publika, takže divákovi zůstane v hlavě jen číslo bez kontextu.

Kdyby se to objektivně rozebralo - 3500 žalob v průběhu 30 let vychází na nějakých 117 žalob ročně. To by vypadalo jako docela velké číslo, nicméně Trump nevlastní jen jednu společnost, má jich desítky, či spíše podle tohoto zdroje (https://www.quora.com/How-many-businesses-does-Donald-Trump-own - pravděpodobně bych tomu moc nevěřil) jich má stovky, okolo pěti set. Takže kdyby se vzalo i trochu menší číslo - 300, znamenalo by to, že na méně než třetinu jeho firem podá někdo jednu žalobu. Realisticky, pravděpodobně některé jeho firmy jsou žalovány vícekrát zatímco ještě více z nich vůbec. Tedy, vůbec se počet žalob na jeho firmy nevymyká z nějaké "normy".

A že to nemá obdoby u prezidentských kandidátů? No, kolik z nich bylo podnikateli v podobném rozsahu?

Vzhledem k relativně velké oblibě soudních sporů v Americe (ačkoliv v Německu je jich údajně v přepočtu na obyvatele nejvíce), kdy si ho můžete vysloužit i za příliš horké kafe nebo příliš hlasitý hluk z podniku na okolí apod., je těch 3500 rozpočítaných do 30 let a mezi stovky podniků...docela nuda, že? Ale to by Oliverovi bohužel nesedělo do pořadu, takže musí prostě jen hodit číslo, nenechat o něm publikum přemýšlet a jet dál.

Opravdu, obávám se, že John Oliver je větší demagog než ten koho kritizuje....

PS: nejsem fanoušek (už) ani jednoho, ale rozhodně nesnáším překrucování fakt a jejich (záměrně) špatnou prezentaci.
PS2: statistika nuda není, a má zajímavé údaje

6511

Odpovědět

Pěkné ale pořád to nemění nic na faktu že jeho jméno bylo předmětem cca 3,5 k soudních sporů.

636

Odpovědět

Ještě bych dodal chybějící informaci o tom, kolik těch soudních sporů reálně prohrál. Podat žalobu může každý blbec.

131

Odpovědět

Chlap prodával "instantní sadu na zbohatnutí"-příručku a startovní sadu adres. Zájemci měli poslat zhruba sedm stovek. A takto podvedl 20k klientů.

Pohled anglo-amerického práva: Podvedl 20k klientů, bude tedy postupně souzen 20k x; hromadné žaloby sice také existují. Ale v nich se pouze žaloby spojují.

Pohlled kontinentálního práva: Podvedl 20k klientů, bude tedy souzen JEDNOU, na soudci je pak, aby se pouze přihlédl k množství odsouzených.

Proč tedy John Oliver postupuje podle anglo-amerického práva a kulturního kontextu? Že by proto, že vysílá v USA a pochází z Británie?

13

Odpovědět

+orcinusorca2016P.S. Na soudci je pak, aby se pouze přihlédl k množství poškozených.

11

Odpovědět

Youtube "John Oliver" videa za poslední měsíc, tenhle cirkusák nemá jiné téma, než Trumpa. Jestli o něm vůbec Trump a celý jeho tým ví, tak se musej smát a mít tohoto chuje za totálního magora.

2818

Odpovědět

Však to byl právě Oliver, který Trumpa v úplných začátcích povzbuzoval ke kandidatuře. Ve svém nejnovějším vystoupení to právě Oliver komentuje, že je idiot sám on.

20

Odpovědět

Kdo vlastní tenhle web, že zde tento hybrid Mickey mouse a Noah Levensteina má takový prostor pro ty své kuriozity?

2628

Odpovědět

Myslím, že tento web vlastní Google. Stežovat si můžeš u CEO Googlu Larryho Page. Email je larry.page@seznam.cz

63

Odpovědět

+lovecour42Pošli mi na něj ještě telefon, kdyby byla jiná doména.

00

Odpovědět

+SIJasný, telefon je 723499925

10

Odpovědět

+LovecCour42Gracias Hombre

11

Odpovědět

+SIPokud tam budeš volat, nejspíš to zvedne jeho sekretářka Klárka. Ale ona tě hned přepojí.

00

Odpovědět

+LovecCour42Tak už jsem mu volal do Palo Alto, Klárka je na depilaci někde v Baja California, ale vzal to a prej tohohle komedianta nezná. Mám se obrátit na sdružení chudých kejklířů a podomních žebráků, ti by něco měli o něm vědět jak mi bylo řečeno.

40

Odpovědět

+SIKlárka je na depilaci? To spíš někde vyprcává.

50

Odpovědět

Karťák xD

00

Odpovědět

Navíc to jeho video obsahuje jen názory od komunistické CNN.

719

Odpovědět

A proto ho místní méně chápaví jedinci z "OstenKinderPolitikSchule" tak žerou. Je to jejich mesiáš. Už listují v knihách Marxe a štěstím rudnou, jak to tento chujlo - který čte z obrazovky zavřený někde v lochu v Brooklynu, kde si mačká tlačítka pod stolem s umělým potleskem - zase tomu sprostému kapitalistovi pořádně nandal!

810

Odpovědět

Hodnocení 71% jasně říká. aby jste toho zamindárkovaného zkurvenýho brita už dále nepřekládali.

1331

Odpovědět

Ale proč tak zhurta. Oliver není vůbec špatný. Prostě jen podporuje Clintonovou, chce pomoci uprchlíkům dostat se do Evropy, v jednom díle se zastává chudáků černochů v USA falešně obviněných, že tam páchají brutálně moc kriminality oproti bělohům, takže jsou policajti proti nim zaujatí... přitom to není vůbec pravda.... joo, a ještě nemá rád zpěvné ani jiné ptactvo. Má pravdu, pryč se zvířenou, svět je stvořen jen pro lidi! Takže se Olivera musím zastat, má super názory.

138

Odpovědět

:-D :-D :-D

50

Odpovědět

Muze mi nekdo vysvetlit pojem "Mohamed Oliver" co se objevuje v komentarich?

93

Odpovědět

Může.... takováto slovní spojení vznikají například tak, že existuje jakýsi chytrolín Oliver, který se nenormálně zastává nelegálních imigrantů z prdelí třetího světa (budoucích doktorů a právníků).

819

Odpovědět

+lovecour42Nenormalne? Jakoze ma jiny nazor nez ty?

166

Odpovědět

+Jarousomlouvám se, ne nenormálně samozřejmě.... naprosto normálně... no prostě (gay/sluníčkově)... právě s takovým přístupem jako má pan Oliver totiž všechny civilizaze dosáhli své velkoleposti a slávy. Takže ano Jarouši, souhlasím s tebou, neexistují rasy (to je jenom mýtus), všichni lidi jsou si rovni (tedy i já blbec s takovým ynteligentem jako jsi ty), a hlavně mějme se rádi a pomozme všem uprchlíkům, co víš, třeba i my jednou budeme potřebovat jejich pomoc.... a je jasné, že oni by nám určitě pomohli.

917

Odpovědět

+lovecour42ľudia sú si rovný iba pre zákonom. Nijak inak. A ilegálny migranti zákon porušujú.

93

Odpovědět

+ehmNo já nevím, já bych sem pustil i ty ilegální a ze všeho nejvíc ty ekonomické...jsou to přece taky jenom lidé. Lidé jako my... a určitě nás obohatí svou kulturou, tím jsem si jistý. Prostě nám přinesou radost a lásku do našich životů. A to za to přece stojí.

86

Odpovědět

+ehmA co z toho mali tie civilizacie? Tazime z toho mozno len my vdaka pokroku tych civilizacii. Dnes vsak mame taky pokrok ako nikdy, a to hlavne preto, lebo aj nejaky genius z Indie moze pracovat v NASA. Omedzovat hranice statu je uplne retardovane. Vsetci sme obyvatelia Zeme. Vsetci ludia co kedy zili sa tu narodili a aj zomreli. Rozdelovat hodnotu ludi podla farby ale narodnosti je primitivne, hlavne v storoci kedy sme davno presiavli hranice statov a budeme osidlovat Mars

36

Odpovědět

+hujheSouhlasím, všichni jsme obyvatelé Země a rozdělování lidí je špatné.... lidé se rozdělovali co jsou lidmi, ale to není podstatné, protože teprve naše 2 poslední generace ví něco, co stovky generací před námi nevěděli, a to je to, že jsme si všichni rovni a barvy u lidí neexistují (a kdyby naše oči říkali něco jiného, dělejme, že ne ;) ). Prý všechny významnější civilizace zanikly, když právě takto začaly uvažovat, většinou v dobách delšího míru, kdy začaly být hodně korektní.. Ale tomu samozřejmě neveřím, protože jen s láskou a vírou, že všichni lidé jsou si rovni, a že je naprosto jedno z jaké kultury kdo pochází, protože všichni jsou určitě hodní a uvažují podobně jako my, jen s touto vírou jednou osídlíme i ten Mars :D

93

Odpovědět

+lovecour42Ja som netvrdil ze rozdelovanie ludi podla farby je zle. Ja tvrdim ze pridavaniebhodnoty nejakej farby je zle. A tiez si myslim ze treba byt skepticky voci tomu koho si pustame do statu lebo na svete su stale ludia ktori nemaju najlepsie umysly. Len by to nemalo prejst do paranoie kedy by sme sa bali kazdeho utecenca. Skus si pozriet film Hotel Rwanda. Pri pozerani si ludia v sebe kladu otazku ako to mohli dopustit a nepomoct nevinnym rwandskym civilistom. Pritom to iste sa deje dnes. Kasleme na ludi ktori potrebuju nasu pomoc. A za niekolko rokov ked sa urobi statistika, kolko ludi zomrelo v Syrii atd, sa budeme pytat ako sme to mohli opät dopustit

25

Odpovědět

+hujheAno, souhlasím s tebou, až bude statistika, kolik lidí zemřelo v Sýrii atd, budeme se ptát, jak jsme to mohli dopustit. Protože je to tak... za to všechno, co se tam děje můžeme my! (nevím jak, ale určitě nejak ano). A já si to budu klást za vinu osobně....bůhví, jestli se s tím někdy vyrovnám. Ano! Musíme pomáhat do roztrhání těla. A kdy to bylo naopak, a oni nám rosekali prdel šavlí nebo štaly hlavy, když bysme vlezli jako uprchlíci na jejich území.... No a co, na to nehleďme, ukažme jim tu správnou cestu!

105

Odpovědět

+lovecour42Takze ty tvrdis ze pomahat sa nema. Takze keby sa nieco zvrtlo v Cesku, a potrebovali by ste pomoc, odmietol by si ju? Sice ta nepoznam, mozno ani nezijes v Cesku, ale urcite keby tam kde si vypukla obcianska vojna, tak by si odtial chcel emigrovat.

22

Odpovědět

+lovecour42O cem to proboha mluvis? Ja se jen zeptal podle ceho usuzujes co je normalni a co nenormalni. Moje smysleni na veci spomenute vyse se bohuzel neda shrnout do 3 slov.

24

Odpovědět

+JarousMyslím, že co je normální a co ne, to lze v mnoha případech říci, jen za použití selského rozumu, ten prý někdy stačí ;) Tak to asi loveccour42 myslel. A já myslím, že má pravdu a že v případě uprchlické krize selský rozum opravdu stačí, aby člověk věděl, co je normální a co je nenormální.

34

Odpovědět

+hujheJednoducha reseni na komplexni problemy aplikovat nelze. Dal se o uprchlicke krizi bavit nehodlam, protoze stejne nikdo neposloucha rozumne argumenty, pokud jsou proti jeho presvedceni.

54

Odpovědět

Nechápem nízke hodnotenie. Skúste sa na to niekedy pozrieť aj z iného pohľadu. Koľko práce odvádza Oliver a jeho tím aby zozbieral tie všetky údaje. Ich novinárska práca je na špičkovej úrovni. Ďalej je tu aj výborný preklad prekladateľa. Ale vy tomu drbnete 1 * len preto, že nesúhlasite s obsahom alebo zaujatosti voči Oliverovi. Myslím že hodnotenie má povedať niečo o kvalite videa.

2714

Odpovědět

Prave Oliver by sa mohol pozriet na niektore udalosti z ineho pohladu a neponukat len jeden jediny ale naozaj jediny pohlad na vec. Svet totiz nie je ciernobiely.

512

Odpovědět

+FoxholeTak v tomto videu nespomenul nic take, zeby ukazal ze jedna strana je zla, zatialco druha je dobra. Poukazal na zle fungovanie univerzity. Myslim si ze kebd to nebola Trumpova univerzita, tak by bolo hodnotenie vyssie.

103

Odpovědět

A je to tu znova, další den = další antiTrump video... skončí to Novým rokem, nebo se v tomto duchu pojede i v celém roce 2017? P.S. Chválím, doufám, že v tom budete pokračovat. P.S.S. Bez pořádné a intenzivní masáže by lidi mohli mít namísto těch správných gay/sluníčkových názorů své vlastní názory, a to by nebylo dobře. Takže opět dobrá práce! Moc děkuji :)

1610

Odpovědět


Odpovědět

tvoje prezdivka me nasrala uz jen proto, ze je prelozena a neni pouzit original, ale muzes to priste alespon napsat spravne?

44

Odpovědět

+JarousZecku ... také se přikláním k názoru, že bys měl svou přezdívku napsat správě. Jinak, dobrý postřeh Jarouši, ale neber si to tak, trochu se vybreč a bude líp.

27

Odpovědět

+lovecour42Jak muj plac ovlivni tvou hloupost?

45

Odpovědět

+Jarousto nevým, promyň, že sem tak hlúpý. Chtěl bych být yntelygentní jako ty Jarouši, leč nejsem :( :(

25

Odpovědět

+lovecour42Jo tááák, ty jsi troll! Už jsem se lekl, že jsi ten stupidní komentář myslel vážně. Fakt hustý, použít přezdívku trolla z aktuální série South Parku a přelouskat jí do češtiny. Příště ale použij tu originální přezdívku, protože jsem si to nějak nespojil a úplně zbytečně ti tady kazím vystoupení.

73

Odpovědět

+Zecktrotl*

32

Odpovědět

"Bez pořádné a intenzivní masáže by lidi mohli mít namísto těch správných gay/sluníčkových názorů své vlastní názory ..."

Ne, raději knihu.

61

Odpovědět

Bože už 3:37 mi nasralo a musim to vypnout ! :D Vždyť je to logický že když si zapalený antimuslim a soudil by tě Muslim že to určitě ovlivní rozsudek to je jasné ! :) logické :D jaká netolerance už je mi z těch sluníček špatně :) Když bych byl soudce a někdo znásilnil malou holčičku ve věku té mé taky napařil největší hranici trestu (protože už bych byl zaujatý), logika. Nebo lepší příklad kdybych byl soudce v USA a někdo zabil Čecha nebo Slováka taky bych mu dal jen s principu největší pálku co bych mohl a taky bych se tvářil že na tom vůbec nezáleží že oběť byla Čech či Slovák :D Přece bych nenechal zrušit svůj rozsudek a nebyl bych tak blbej abych někdy nepřiznal své zaujetí omg ( i když je jasné že existuje každýmu kdo má větší IQ než mrkev) :)

1229

Odpovědět

Zavraždit čecha/slováka je trestuhodnější, než zavraždit občana jiné země. To musí být dobrá výchova s takovými názory a motivací jak lidi soudit.

197

Odpovědět

Nevim, v tomhle pripade mi to prijde jako ubohej pokus Trumpa jak odvratit vysledek :) Vis jak .. nekteri z nas se dokazou povznest nad nazory lidi jako je Trump a stale hodnotit objektivne.

84

Odpovědět

Wtf proč by měl dát soudce někomu vyšší trest jen proto že oběť náhodou vlastní stejný pas jako on ? :D

44

Odpovědět

Beztak kdyby jste to srovnali s podobne velkou firmou vyjde vam podobne cislo, jen Mohamad k***t Oliver si zas musi najit dalsi stupidni duvod proc se navazet do Trumpa.

1926

Odpovědět

A naváží se na něj na základě objektivních nebo subjektivních měřítek?

75

Odpovědět

+-HoNY-Existuji objektivni meritka?

86

Odpovědět

+MirinTakže podle Tebe je eticky v pořádku si nalejvárnu, podobnou těm, kde babičkám a dědečkům prodávají předražené hrnce, pojmenovat Univerzita?

Trump o praktikách nejspíš nemusel vůbec vědět, dal zadání: „Udělejte školící centrum 'Jak prodávat cetky', pojmenujte to 'Trumpova univerzita' a posílejte mi prachy a víc mě to nezajímá“. Fakt velice cool obchodní model.

To je jako si otevřít transplantační kliniku bez čekacích lhůt a pak se nestarat o to, kde berou orgány: „Já nic, já jsem jen předseda představenstva naší kliniky. Máme 99 % spokojených pacientů, o tom, že naši doktoři jezdí na Balkán a kuchají tam orgány z lidí jsem nic nevěděl. A jestli mě budete dále očerňovat, tak na vás podám žalobu.“ :-)

70

Odpovědět

+-HoNY-Co je spatneho na ziskavat organy ze zemi 3. sveta ? Ty lide tam stejne niceho nedosahnou a max zemrou hlady. Takle aspon daji svemu zivotu smysl a zachrani nekoho dulezitejsiho nez kdy sami budou

24

Odpovědět

Multilevel marketing

drbo, toto si pozri.

03

Odpovědět

Takze tvrdis, ze ta univerzita je dobra a neojebava lidi? Nebo tvrdis, ze je dobra protoze Trump?

82

Odpovědět

Brzo budu asi sprostý. Mě už vytáčí samotné pravidelné zobrazení těch dvou ksichtů v náhledovém obrázku, co vtipně (teda aspoň podle zdejší oblibě) moderují každou kravinu, co se uděje v USA, která se nás vůbec netýká. Ale nekoukám na ně, tak jen přejedu očima náhledový obr. a jsem zase klidný. Ale s Trumpem už jděte vážně k šípku. Byla to sranda během kampaně, teď už je to otravné jak opar na prdeli, a to i přestože se na ty videa člověk nemusí dívat a nedívá.

1812

Odpovědět

Jak jsi říkal, nemusíš se na to dívat. Nerozumím lidem co mají tendenci komentovat něco o co nemají zájem. Já si zase myslím, že je dobré mít informace o “nejmocnějším muži světa“.

813

Odpovědět

+TrumpJak jsem říkal, já se na to už ani nedívám, a jak je to přesto (už jen vídávat to v titulku a náhledovém obrázku) otravné. To byla pointa mého příspěvku, moje osobní měřítko otravnosti. Já zase nerozumím, co je k nepochopení na tom, že když chce někdo vyjádřit svůj nesouhlas/nelibost, tak to vyjádří. Nelíbí se ti? Tak na to bych mohl reagovat stejně “Potom nerozumím, proč máš tendeci to komentovat“. Tvoji přihlouplou poslední větu, i bez ohledu na to v jakém věku žijeme, snad ani nemá cenu komentovat.

63

Odpovědět

+Kafka TamuraAby se nestalo, že kvůli lidem jako ty, autor přestane přispívat na téma. Umím povzbudit, a než něco dobrovolného kritizovat, radši držím hubu.

00
Další
Používáme cookies, abychom mohli provozovat tuto internetovou stránku a zlepšit Vaši uživatelskou spokojenost. Budete-li pokračovat beze změny nastavení, předpokládáme, že souhlasíte s ukládáním souborů cookies z internetových stránek. Více informací o použití cookies.
OK