Thumbnail play icon

Uhelné společnostiLast Week Tonight

Přidat do sledovaných sérií 211
93 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:318
Počet zobrazení:14 879

Těžba uhlí patří mezi další častá témata Donald Trumpa. Tvrdí, že stojí na straně horníků a že hodlá navýšit těžbu uhlí. Avšak jak se zdá, nebude to tak snadné. Navíc navýšení těžby zároveň neznamená více míst. Nakonec z toho nejvíce stejně budou těžit majitelé uhelných společností.

Komentáře (72)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Super. Díky za info. Mě v tom textu nejvíce pobavila věta:

The suit also alleges that Murray Energy’s website was “hacked and inundated with the message incited by Defendants: ‘Eat Shit Bob.’ ”

:D

40

Odpovědět

Musel jsem to na chvíli zastavit, abych dokázal plně ocenit těžko přeložitelnou slovní hříčku s "Mine!".

310

Odpovědět

Oliver musí být nadšený, egocentrický Dr.Evil Murray, který stejně jako Trump nesnese špetku kritiky natož pak takové která se strefuje do černého, skutečně Johna Olivera žaluje, pořad Last Week Tonight mu zřejmě způsobil bolestivé pálení žáhy a hlavy, nedivím se :-))

1514

Odpovědět

Murrayovi je u zadku co o něm žvástá nějakej narušenej neomarxista ale jen využil příležitosti potopit toho ochránce plebů.

236

Odpovědět

+Morcea ted kontakt na tu ruskou ambasadu co vas plati

100

Odpovědět

+Morceasi mu nie je "u zadku co o něm žvástá nějakej narušenej neomarxista" ;) a dosť pochybujem o tom, že ak by mu to bolo u zadku, dal by si námahu ho žalovať a tým mu prisvedčiť, že je schopný takejto zbytočnej hovadiny ...plus by mu tým pádom mal byť celkom u p****e aj "ochráne plebů" ..

01

Odpovědět

Základní téma tohoto dílu, nebyli horníci, ale majitelé firem, kteří si chtějí udržet firmy a výdělky z nic. Také byl o to, že navýšení pracovních míst v uhelném průmyslu není možné, protože se více najíždí na mechanizaci. Vytěžené uhlí v USA stačí současné poptávce. Oliver tam také narážel, že jsou v současnosti v USA další odvětví v kterém hrozí větší ztráta pracovních míst a samozřejmě zvolené téma se odráželo od Trumpova odstoupení z Pařížské dohody. Konečný důsledek problému je ten, že místo toho aby se Trump snažil vytvářet pro hornické oblasti nová pracovní místa pro horníky, kterým již stejně práci nikdo nevrátí. tak se snaží udržet nad vodou odvětví, které stejně jako u nás má v USA sestupnou tendenci. Problém současné Ameriky je stále stejný. Američané se jakoby odmítají dívat na problémy v USA vlastníma očima, ale místo toho vstřebávají svět pokřiveným pohledem amerických sdělovacích prostředků, stejně jako současný president USA. Což platí zřejmě i pro občany ČR, protože ty bláboly co jsou tady napsány jsou fakt perly. Už jenom ta, že těžba uhlí nezpůsobuje zaprášení plic. Při samotné těžbě uhlí se uvolňuje velmi jemný popílek, který horníkům vniká do plic a postupem času způsobí rapidní snížení kapacity plic. Celkově se komentáře na internetu dnes dělí na lidi co opravdu vědí o čem mluví, a proto mají veškeré právo o tom psát. A pak na druhé, kteří si jen myslí, že vědí, ale nebyli ani schopní si poslechnout paní učitelku. Těm pak říkáme Trolové, tedy plb. Děkuji všem za červené palce, vždy alespoň vím kolik jich zde je a pokud k danému tématu má první skupina svůj odbornější názor. Já se na ně určitě zlobit nebudu a rád si ho přečtu. Jsem stále zvědaví a rád vím nové věci.

445

Odpovědět

Děkuji, přesně ty reakce které jsem čekal. Alespoň se věnujete danému tématu. Učitelka by na vás byla hrdá :-)

41

Odpovědět

+Petr L.je to holt mentál, takových jsou tisíce...
tenhle se jen zvládá připojit na net...

41

Odpovědět

John Oliverovi za tohle video přistála na stole žaloba od Murray Energy Crop. a hrozí mu zrušení show. Ale za peníze od DMC se snad bude mít dobře

616

Odpovědět

Žalovat může ale ve videu byla uvedená pouze pravdivá fakta a ačkoliv se to Murrayovi nemusí líbit tak těžko může tenhle spor vyhrát.

153

Odpovědět

+Vždyť je to jednoMurray má stejně jako John Oliver prachy ale on je nemá jako John Oliver od DMC ale z uhlí. Tzn On si prostě koupí HBO a může nechat Olivera vyhodit. Ale takhle ho zostudí, ukáže co je to za parchanta co uteče z británie jen aby na ní mohl nadávat a vměšovat se do její politiky a pak nadávat na USA která ho přijala

325

Odpovědět

+Není to jednoZostudí? Tím že Olivera zažaluje za pravdu? :D A od kdy nemůže Oliver kritizovat USA a její politiku když tam žije a pracuje?

213

Odpovědět

Obávám se že i kdyby Murray vyhrál tak to Oliver neodnese a nadále bude šířit svoje neomarxistické žvásty. Ale aspon pochopí že se nemá navážet do kapitalistů.

221

Odpovědět

+MorceCo je na jeho řečech neomarxistického?

103

Odpovědět

Když jsem se díval na seriál Fargo, už jsem nevěřil že by v Americe mohlo existovat dítě s alespoň průměrnou inteligencí... ...ten kluk to trochu zachránil....

114

Odpovědět

A zase raz Mohamed Oliver.
V deň vysielania tohto dielu, zabili Mohamedovi bratia a sestry v boji za svoju vieru policajta v Egypte. Ale to určite nie sú zmýšľaním podobne radikálni náboženskí fanatici, ako tí čo prišli do Európy. Tu máme len obete vojny a mierumilovných moslimov.
http://af.reuters.com/article/egyptNews/idAFL8N1JF00U?feedType=RSS&feedName=egyptNews&utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed:+reuters/AfricaEgyptNews+(News+/+Africa+/+Egypt+News)&&rpc=401

749

Odpovědět

Dodrý den, mám rád Vaše příspěvky a předpokládám že si vedete statistiky. Jestli mohu poprosit buďte objektivní a přidávejte i čísla zabitých, které mají na svědomí Vaši "bratři v Krystu" ( nebo jaký směr tohoto náboženství preferujete ). Dále bych Vás požádal, jestli mi můžete vysvětlit použití jména Mohamed ( i mě se moc nezamlouval jeho díl o uprchlících ), ale pokud je záměr přirovnat ho k radikálním islamistům, možná by bylo lepší si zjistit jak se to správněji píše ( netvrdim že je to špatně ) A jen taková vsuvka. Ne každý Muhammad je terorista a nebo příslušník ad-Dawla al-ʾIslámíja ( Cassius Marcellus Aladdin Mulligan Montmoreney O'Toole Clay taky nikde nevybouchnul... Tedy možná že ano, ale relativně bezpečně ;) ). A úplně nakonec. Upřímně, že jste se nikdy nezajímal kolik a kde zemřelo lidí v důsledku teroristického útoku a začal jste až asi před rokem nebo dvěma.

24

Odpovědět

+AlfissOprava " Kristu" :)

12

Odpovědět

Taktiež som už prosil o štatistiky zabitých v mene iných náboženstiev :) A taktiež sa sa mi jeho video o podpore utečencov viac ako iba priečilo

00

Odpovědět

Dnes by si pan Oliver zasloužil aspoň 300 %
Ať se z toho "hovado" třeba posesouvá.

(na joutůbovi i jinde už to pěkně rozmazávají)

374

Odpovědět

Proč horníci furt něco požadují a furt si stěžují? Žijeme snad v 19. století? Nebo v komunismu? Navíc si o sobě myslí že jsou nenahraditelní což je nesmysl, jedná se docela primitivní práci která se za tisíce let skoro nezměnila a na kterou nepotřebuješ nic umět, navíc za jejich platy by to dělalo spousta lidí.Třeba Thatcherová uměla s horníkama zatočit.

1414

Odpovědět

To neni jejich chyba - každej furt něco vyžaduje a stěžuje si (je to normální, každej se chce mít líp, než se má (nehledě na to, jak dobře/špatně se skutečně má)). Za horníkama jen stojí daleko větší lobby, takže jsou hodně slyšet (samozřejmě furt ještě nemaj na zemědělce, ale to je kategorie sama o sobě). Těžba prostě skončí, může to trvat 10, 20, nebo klidně 50 let, ale upadá, bude upadat a jednou prostě skončí. To je nepopiratelnej fakt, se kterym se musíme srovnat... ale politici (očividně to neni problém jen u nás) radši slibujou nesplnitelný a oddalujou problémy, než aby se tomu postavili.

242

Odpovědět

Nechápu ty 4 palce co máš dole, však máš pravdu.. Navíc jak tam bylo řečeno že mají v průměru 80k usd ročně a pak ten rozhovor s horníkem který by přišel o práci a nemá hned co žrát protože má doma mimino?? Tak kde ty peníze má však by měl mít slušnou rezervu na takové časy. Trochu mi to připomíná OKD u nás v ČR, jsem z Ostravy a tak vím kdo ti chlapi co robí v dolech jsou, znám plno horníků - průměrný horník - plat 32 000kč, zadlužený, po práci na pivě nebo u automatů semtam střelí svoji ženě nebo děcku facku a pak ho vidíš brečet chudáka že mu (čti debila), vyjímka ovšem potvrzuje pravidlo... Taky jsem přišel o práci za omnoho menší peníze z důvodu stavů ale lobby jsem za zády neměl. Každopádně klobouk dolů před těma chlapama je to hnusná špinavá práce, nechápu jak to někdo může robit 30let každej den trojsměnku ale na jistotu se dneska fakt nehraje

74

Odpovědět

+ejkejejže mu chce někdo ublížit* .... už není komunismus a netřeba dělat z těchto lidí hrdiny dnešní doby, navíc alternativa zaměřením na obnovitelné zdroje je úplně to nejlepší řešení a kdyby se do toho začalo investovat ve větším tak té práce je dosti pro celý postižitelný kraj..
PS. (ještě mi zbývají 4min než to budu moct poslat) s celým OKD je to trocha složitější atak pro případné námítkáře se na tuto firmu nezaměřujte, ta je totiž na knihu.. ( kura ještě tři minuty :D ..)
PSS. Oliverovi fandím, Trump je Murrayova a jim podobním jen děvka však to je úplné dylino (Clintonová ale nebyla nejlepší alternativa) něco jak u nás ten Zeman s tím Schwarzenbergem..bohužel :-)

44

Odpovědět

Zdá se, že pan Robert se doopravdy naštval a skutečně Olivera zažaloval...
http://money.cnn.com/2017/06/22/media/john-oliver-coal-king-murray-lawsuit/index.html

150

Odpovědět

Tak ať si to užije...

51

Odpovědět

"Oliver's statements constitute "false light invasion of privacy" and intentional infliction of emotional distress."

Jestli jsem to dobře pochopil, tak proti němu podává "defamation lawsuit", protože ho na jeho programu nevykreslil v pozitivním světle a nezmínil dobré věci co Robert udělal. Nic skutečně vymahatelného proti němu nemají.

Tohle dopadne stejně, jako když Trump žaloval Billa Mahera kvůli vtipu na jeho programu (oddaný bojovník proti politické korektnosti podle parlamentních listů), soudce se tomu vysměje a smete to ze stolu.

141

Odpovědět

Neví někdo proč mi chybí půlka titulků? :D

20

Odpovědět

Protože si je nezasloužíš

440

Odpovědět

Problém Olivera je v tom že on si neuvědomuje že dokud nezdokonalíme atom, uhlí je jediná alternativa, v případě tepláren jedinou alternativou nejspíš i zůstane. Až budeme schopni fůze helia na vodík popřípadě rozpadu thoria pomocí "tvrdého laseru" tak se rád uhlí vzdam. Do té doby ho nemá co nahradit a mělo by se těžit

544

Odpovědět

Mám pocit, že jsi se díval na jiné video. Jen na začátku trochu kritizoval uhlí a pak se věnoval úbytku práce v uhelnách (mechanizace), špatnými podmínky dělňasů, Trumpovy nenaplnitelnými sliby a tím čůráčkem.

361

Odpovědět

+korhakAno, to vše je způsobené regulacemi které zaváděla EPA která v USA jen škodí. Oliver fakt neví o čem mluví, začal bejt příliš politicky angažovanej a dle wikileaks i placenej DMC :) Což vypovídá hodně

224

Odpovědět

+Economy 102EPA zavedla mechanizaci ? Protože to je největší "nepřítel" horníků. Oliver byl DMC osloven, to není to samé jako být placen DMC. :D

60

Odpovědět

+Economy 102Jinak uhlí a dřevo mají (řádově) stejnou výhřevnost, jenže uhlí "sklízíš" jednou za miliony let, dřevo můžeš "sklízet" jednou za 40 let. Navíc při volbě jménem dřevo nepotřebuješ ničit vesnice a města, síra ve dřevě je veškerá žádná a jako "superbonus"-z dřeva můžeš mít 10+1 jiných produktů a můžeš v elektrárnách spalovat jen odpad z těchto výrob.

Co si tedy vybereš?

24

Odpovědět

Video není o zbavení se uhlí...

150

Odpovědět

Kdyby se lidi přestali bezdůvodně bát jádra, mohli bychom se na uhlí vybodnout úplně... Máme v ČR dvě jaderné elektrárny, které pokrývají 35% odběru elektřiny. Neznečišťuje to prostředí, nebezpečná úroveň radioaktivity je jen ve vnitřním okruhu elektrárny, kam se normálně nikdo nemá šanci dostat a z komínů utíká jen voda na chlazení, jaderný odpad se uloží do lázně na pár desítek let a je taky klid. Upřímně by mi nevadilo bydlet hned vedle jaderné elektrárny, s tím množstvím ochranných prvků co tam v dnešní době mají je šance že mi to něco udělá asi stejná že na mě spadne meteorit.

151

Odpovědět

+TiriarJenže zvýšená produkce jaderné elektrárny neodpovídá svým režimem výroby potřebám české společnosti (polopatě jaderné elektrárny jsou napočítány na 5. srpen (den, kdy je spotřeba zhruba rovna výrobě jaderek a jedné plynové elektrárny));

Navíc čistě demograficky máme 6 tisíc obcí, které mají méně než 5 tisíc obyvatel; více než polovina (3440) obcí má dokonce méně než 500 obyvatel (celkově zhruba 8% populace). Takže spíše potřebujeme menší zdroje, místo "zadrátování země".

31

Odpovědět

+orcinusorca2017Jasně, jadernou elektrárnu nemůžeš jen tak vypnout a zapnout, ale to stejné můžeš říct i o uhelné elektrárně. A kapacita produkce elektřiny je předimenzovaná schválně, aby bylo z čeho vykrýt případný výpadek nějaké jiné elektrárny.
Pokud si vás mohu dovolit parafrázovat. Idea lokálních a nezávislých zdrojů elektrické energie je přesně to, co neodpovídá svým režimem výroby demografickým potřebám české společnosti. Samostatný zdroj se vám vyplatí pokud jste stovky kilometrů od nejbližšího zdroje. V případě ČR, kde by průměrná vzdálenost mezi obcemi mohla být menší než 20 km je toto rozdělení naprosto nelogické, protože když pominu nižší efektivitu provozu a fakt, že 1 velký odlučovač popílku atd. je rozhodně levnější než 20 malých, museli byste vždy zajistit.
- elektrárnu
- náhradní elektrárnu, která vždy alespoň částečně pojede
- řízení výroby/ukládání energie
- úschovnu přebytečné elektrické energie
- infrastrukturu umožňující dopravu paliva
Připadá vám to takto reálné a výhodné? A to jsem ještě na spoustu věcí určitě zapomněla.
Jediná "výhoda", která mě napadá je to, že pak by každý občan byl osobně podílníkem na kouři, který byl vyprodukován proto, aby on mohl plýtvat elektřinou.

60

Odpovědět

+;-)S prvním odstavcem souhlasím.

S druhým už ne. Protože neodpovídá realitě české energetiky. Už jen bioplynové stanice naplňují představu o lokálních a nezávislých zdrojích elektrické energie (počet 567; celková roční vyrobená energie zhruba 10 000 GWh-Temelín zhruba 14 000 GWh).

Zajímavé by bylo se zeptat Trumpa, zda podporuje 70K horníků, či (jistě vyšší počet) kovbojů.

11

Odpovědět

dokud nezdokonalime atom? :D Jestli jste myslel nuklearni energii, tak ji mame zvladnutou v energetickem prumyslu lepe, nez se vetsina lidi domniva ..fuze vodíku na helium, ne naopak..Jinak je dulezity, ze alternativy v energetice obecne za uhli jsou, pro vetsinu statu prvniho sveta neni z financniho hlediska problem prejit k temto zdrojum.. Indie a tak beru..uhli je levny..

81

Odpovědět

+nejaktakuz123fúze zatím zvládnutá není, klasické štěpné elektrárny ale ano ;) navíc se objevují nové typy reaktorů (viz například rychlé nebo thoriové reaktory) které budou v budoucnu schopny znovuvyužít použité jadermé palivo, které potom bude nutné skladovat jen pár set let, což je technicky již velmi snadné. Takže opravdu strach z jaderné energetiky je naprosto iracionální a je to prostě jen nafouknutá bublina...

20

Odpovědět

Asi nemáš v obore hlbšie znalosti, čo? Fúzia nepremieňa hélium na vodík.

30

Odpovědět

uvidíme sa na súde, Mr. NutterButter

221

Odpovědět

Stalo se, jak bylo předpovězeno. :D

122

Odpovědět

https://www.youtube.com/watch?v=ZvUp5f2ThPc snad asi každý si přeloží aspoň ten název

80

Odpovědět

+Tomáš StaňaDíky za link na reportáž na youtube, ja tomu rozumiem, ale navrhujem, aby bol tento doplnok preložený aj pre ostatných :) je to super. Čo vy na to?

110

Odpovědět

+Tomáš StaňaDnes už toto video není bohužel dostupné, mohu ve zkratce vědět co se dělo nebo jaký byl název? Kdyby se dalo ještě dohledat :)

10

Odpovědět

+ShadrisReportáž o žalobě na Johna od pana Murrayho a jeho společnosti

00
Používáme cookies, abychom mohli provozovat tuto internetovou stránku a zlepšit Vaši uživatelskou spokojenost. Budete-li pokračovat beze změny nastavení, předpokládáme, že souhlasíte s ukládáním souborů cookies z internetových stránek. Více informací o použití cookies.
OK