Thumbnail play icon

Voskový HardingLast Week Tonight

Přidat do sledovaných sérií 217
86 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:228
Počet zobrazení:9 290

Warren G. Harding byl americký prezident, který měl i své temné stránky. John Oliver nám poví něco o jeho voskovém dvojníkovi a o filmu, který by podle něj měl být natočen.

Přepis titulků

Rád bych si promluvil o prezidentech USA. O jediné skupině lidí, u kterých jistě víme, že masturbovali v Bílém domě. No tak, prosím, že McKinley to nedělal? To určitě, dělal to i při tomhle focení. I přes našeho současného mizerného prezidenta je někdy dobré získat historickou perspektivu. Podívat se na všechny osoby, které mu předcházely.

Ale před pár měsíce bylo nuceno zavřít jedno místo, kde jste tuto možnost měli. Po téměř 60 letech fungování Voskové muzeum prezidentů a prvních dam v Gettysburghu zavírá. Přestože muzeum zavírá, vy máte možnost vlastnit kousek amerických dějin. Takovéto věci se nedraží každý den. Bude to zajímavá aukce a doufám, že přijde hodně lidí. Ano, to i já. Také v to doufám. Tito prezidenti z vosku si zaslouží dobrý domov.

Nikdo nechce, aby Benjamin Harrison dělal figurínu u Forever 21. A pravdou je, že lidé přišli. Někteří za voskové prezidenty zaplatili tisíce dolarů. Později se ukázalo, že mezi nimi byly známé osobnosti. Máme skutečného voskového prezidenta v životní velikosti. Tohle je prezident Eisenhower. Skutečně? Opravdu?

Mně to přijde jako figurína Billa O'Reillyho, která si zakrývá erekci časopisem. Ale nekoupila ho jen Rachel Maddow. Stephen Colbert si také jednoho koupil. A nyní, dámy a pánové, povstaňte a uctěte prezidenta Late Show Zacharyho Taylora. Gratuluji, Stephene. Ale za zmínku stojí, že Zachary Taylor zemřel na gastroenteritidu po 16 měsících v úřadu.

Není to ani tak prezident jako spíš chlápek jménem Zach, který zesírá záchod v západním křídle. Colbert si chtěl koupit Martina Van Burena, ale toho, což je naprostá pravda, si koupil John Stewart. Nejspíš proto, aby ho přidal do svého erotického sklepení plného figurín. To je jediné racionální vysvětlení.

Vím, co vás napadá. Utrácet peníze za mizerně vyvedené figuríny prezidentů je pitomost. Máte naprostou pravdu. A proto jsme si jednoho z nich nekoupili. Koupili jsme si jich pět. Pět. A proč pět? Protože jsme pětkrát pitomější než ostatní televizní pořady.

To si kurva pište! A dříve jsme vám to neřekli, protože jsme stavěli domov pro naše nové děsivé přátele. Dnes bych vám rád představil muzeum pořadu Last Week Tonight plné pochybně ztvárněných voskových prezidentů. Jsou tu všichni! První je tu Richard Nixon. Stál nás 1 900 dolarů a vypadá jako lacině vymodelovaný Mitt Romney.

Další je Bill Clinton, tedy přesněji John Travolta hrající Clintona v Barvě moci. Je tu Jimmy Carter, který vypadá jako učebnicová fotografie pacienta se žloutenkou. A William Henry Harrison, který zemřel na zápal plic 31. den v úřadu. V době úmrtí vypadal asi přesně takhle. Nakonec je tu posraný Warren G. Harding. A víte co?

Toho mám nejraději. O Hardingovi jsme v tomto pořadu mnohokrát mluvili. Je to 29. prezident a jeho vláda byla málem svržena skandálem Teapot Dome. Nejznámější je asi svým sexuálním chováním. Když v roce 1923 Harding zemřel, Nan Britton v knize napsala, že byla jeho milenkou, že se milovali v šatníku Bílého domu a že je otcem její dcery Elisabeth. Warrene...

Zbouchnout kamarádovu dceru při šukačce v šatníku, ty malej voskovej úchyláku! Ale pravdou je, že Harding má silný životní příběh. Je hanbou, že o něm nikdo nenatočil celovečerní film. Ale kdo by to udělal? Musel by to být někdo se spoustou volného času, se spoustou zdrojů a s neomezeným přístupem k voskové replice prezidenta Hardinga. Kdyby jen někdo takový existoval, výsledný film by vypadal asi takto.

Pocházel ze skromného prostředí, ale vládl celému národu. Páni, jste skutečně prezident Warren G. Harding. Ukážeme těm nafoukancům z Washingtonu, co dokáže muž z Ohia. Pane mluvčí, prezident Spojených států amerických. Ale za veřejnou maskou žije muž s temnými touhami. Pánové, připijeme si na 29.

prezidenta. Na USA a na naše štěstí. Ovládán touhami, které nemůže ovlivnit... dostává se za hranu počestnosti. Pane Hardingu, vy se mnou flirtujete. Sžírán touhou, která je silnější než on. Jsem celá tvoje, Warrene. Jeho jméno bylo synonymem pro eleganci a důstojnost. Pane prezidente?

Za svou moc musel zaplatit vysokou cenu. Pane prezidente, opět vás žádám, abyste podepsal vládní nařízení ohledně Teapot Dome. To nařízení podepíšete! Rozervaný mezi povinností a touhou. Požaduji, abyste mě pustil za Warrenem! Vy nemůžete mít žádné požadavky, mladá dámo. Jak se mnou můžete takto mluvit?

Podívej se mi do očí a řekni, že pro tebe nic neznamená. Neotáčej se ke mně zády, Warrene. Vše, co mu bylo drahé... Pokud to nevyřešíte, celá vláda padne, rozumíte? Všechny nás to položí! Copak mě bereš jen jako nějaké povyražení? Nejsem tvoje děvka! Má největší láska musí být i mou největší zkouškou.

New York Times napsal: "Je to film." Noviny LA Times otiskly: "Hrají v tom 4 herci nominovaní na Oscara. Opravdu!" A měsíčník Přátelé vosku film Harding prohlásil za triumf. Campbell Scott, Anna Kendrick, Michael McKean, James Cromwell a samotná Laura Linney, do prdele. Jsi mocný muž, Warrene.

Ale slyš mé varování. I mocný muž může být zkažený! Takže... Jo... Warrene! Ty jsi upadl? Brzy v kinech. A to ještě netušíme, co budeme dělat s těmi ostatními čtyřmi.

Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (35)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Vždy mě při těchhle videích fascinuje jejich rozpočet. To, že jim někdo shora dá třeba milion na to, aby si mohli udělat vtipné videjko.

10

Odpovědět

Když už se sem vkládají random články z Idnesu, které nemají s videem nic společného... gratuluji Federerovi k výhře!

http://sport.idnes.cz/wimbledon-finale-federer-cilic-de6-/tenis.aspx?c=A170716_141744_tenis_dm

108

Odpovědět

A zase raz Mohamed Oliver.
V deň vysielania tohto dielu náboženský fanatik zastrelil v mene svojej viery vlastnú dcéru, jej priateľa a pridal sa ku svojím bratom a sestrám v Talibane. Ale to určite nie je zmýšľaním podobne radikálny náboženský fanatik, ako tí čo prišli do Európy. Ako nám povedal Mohamed, tak tu máme predsa LEN obete vojny a mierumilovných moslimov.
http://www.khaama.com/father-joins-taliban-after-killing-his-teen-daughter-for-eloping-in-badghis-03063

542

Odpovědět

Ako si napísal, náboženský fanatik zastrelil svoju dcéru a jej priateľa, ktorí však neboli fanatici, ale nevinné obete fanatika. Práve takíto ľudia sú v nebezpečí a snažia sa dostať preč, nie tí fanatici, ktorí tam majú moc a pre ktorých je tam raj na zemi. A práve takýchto ľudí sa Oliver zastával, nie tých fanatikov, ktorí ich ohrozujú. Takže hej, na niečom sa s Oliverom zhodujete. Podľa tvojej logiky budeš asi aj ty Mohamed.
Ale tebe je zbytočné toto vysvetľovať aj keby som to vysvetľoval slovo po slove. Ak by si dokázal aspoň trochu logicky uvažovať a rozmýšľať nad informáciami, ktoré prijímaš, tak by si takéto sprostosti nepísal. A ak to nedokážeš, tak je aj snaha vysvetliť ti to polopate ako dvojročnému decku márna.

192

Odpovědět

+Gastone_Máš pravdu, pre fanatikov vskutku nie je "lukratívne" tváriť sa ako utečenec a medzi XY ďalšími sa bez problémov dostať do EU a tu šíriť svoju jedinú správnu vieru. Isto by som radšej nepáchal výrazne jednoduchšie útoky v Európe, kde to ľudí ešte aspoň trocha zaujíma. Máš pravdu.

212

Odpovědět

+KamikazeNBNo, ve chvíli, kdy je v Evropě X tisíc sociálně frustrovaných jedinců, mezi kterými se dá najít pár stovek blbů, kteří ty útoky v Evropě udělají za ně, to až tak lukrativní není. Respektive, nebylo by, kdyby ten vámi popsaný přístup nevyvolával ještě silnější xenofobní nálady, kvůli kterým je to verbování debilů mnohem snazší.
Ale to už vám tady vysvětlovali několikrát, takže se to asi míjí účinkem, a vy budete pokračovat v neúmyslném pomáhání ISIS donekonečna.

76

Odpovědět

Vám v podstatě na J. Oliverovi vadí jen jeho postoj k přistěhovalcům. Vy jste takový ten muž jménem Owe, že ano :-) Kdybyste mohl prostojíte celé dny v příletové hale a budete nadávat na každého kdo jí projde. Co na tom, že byste vypadal jako vlastní blbostí posedlý idiot, máte samozřejmě právo tak vypadat. Ale to že komentář jak podle šablony, stále stejného ražení neustále postujete pod každé video J. Olivera už skutečně hraničí s duševní poruchou, měl byste to probrat s psychologem ať jednou nedojdete k újmě.

20

Odpovědět

A opozdenou uprimnou soustrast pozustalym po obetech egyptskeho muslima. Nevim, co horsiho by se stalo, kdyby to nebyl umirneny muslim.
http://zpravy.idnes.cz/utok-v-egypte-hurghada-nuz-ukrajinci-dsd-/zahranicni.aspx?c=A170714_162026_zahranicni_kha

731

Odpovědět

Who cares? Seriously.

163

Odpovědět

Smutné je to že ukázka na film v neomarxistické show je lepší než všechny české filmy dohromady.

832

Odpovědět

Mohl bys mi prosím nějak rozumně definovat termín neomarxismus a vysvětlit mi, jak se to vztahuje k show Johna Olivera? Mám takový pocit, že je to vágní - skoro až bezvýznamný - termín, který je používán různými reakčními skupinami jako škatulka na lidi z odlišným názorovým postojem.

Ale to je jenom můj dojem, můžeš mě přesvědčit o opaku.

333

Odpovědět

+LannisterTo máš marné, od nich se to nedozvíš :D Někde to četl na netu a myslí si že je to cool slovo :D

182

Odpovědět

Já myslím, že je to spíš kryptofašistická show.

230

Odpovědět

+OnbagrOhmmmm...

180

Odpovědět

John "get paid by DNC" Oliver zase ukázal že je jen shill

64

Odpovědět

Tentokrát se pan Oliver opravdu vyřádil.    :-)

125

Odpovědět

Z jakého filmu je ten soundtrack?

83

Odpovědět

Hudbu podkreslující trailer složil francouzský skladatel Camille Saint-Saëns pro svou suitu Karneval zvířat. Přesněji je to sedmá věta jménem Akvárium. Ale tahle skladba se objevila ve velkém počtu filmů a pořadů. (Moonrise Kingdom, Simpsonovi,...) https://www.youtube.com/watch?v=YVpl-RNzdE4

120

Odpovědět

+MithrilDěkuji moc za odpověď.

40

Odpovědět

Zdejší komunita je taky zvrácená. On se zeptá a usoplený děcka mu dávaj mínuska, TOP.

12

Odpovědět

+Killer007Kde ty bys asi tak mohl být zdejší, abys nepovažoval všechny kolem sebe za usoplený děcka ty blbej génie :-) ? Dal jsem ti mínus a od usopleného děcka už mám značných let odstup, po*er se z toho mínuska, hňupe! Alespoň své ego můžeš chlácholit tím, že nejsi sám, kdo z principu nedokáže přijmout jakýkoliv nesouhlas.

10

Odpovědět

na tohle bych do toho kina fakt šla :D :D

166

Odpovědět

Snáď len 4 roky. A možno ešte pár mesiacov po ďalších voľbách, kým na Trumpa zase každý zabudne a každému bude ukradnutý...

83

Odpovědět

To se bude jako celých 8 roků v každém videu aspoň trošku otírat o Trumpa? :-(

2123

Odpovědět

Ano.
diky cau

515

Odpovědět

Ty vážně věříš, že tam Trump vydrží 8 let? :D

296

Odpovědět

Když je prezidentem nejmocnější země na světě šašek, který je finančně solventní jenom díky prodávání svého jména a své reality tv-show (takže něco jako Paris Hilton, Kim Kardashian a podobné celebrity), jenž popírá mnoho dávno ustavených věděckých poznatků, nedokáže ani přečíst paragraf, který obsahuje slova s více jak třemi slabikami, jenž se dostal tam kam se dostal převážně díky svým stupidním sloganům a ještě stupidnějším příznivcům a jenž šokuje svou hloupostí svět půl roku po jeho nastoupení do úřadu, otázka zní...

Jak se komedická show, zabývající se politickým děním v USA, nemá trochu otírat o Trumpa v každé epizodě?

372

Odpovědět

+LannisterJá neříkám že je to skvělý prezident, ale zase... ve své podstatě, s Obamy byli všichni po*raní nadšením, všichni mu šli na ruku, mluvil dobře, sliboval, ale co velkého ze svých slibů dokázal? Trump nedokázal taky nic, ale každý jeho dílčí nebo byť jen potencionální neúspěch je mu předhazován, Obamovi to že nezavřel Guantanámo a podoboné sliby chyy prošlo jako nic :-(
Nevadí mi že do něho šijou, ale přijde mi to jako vztah našich médií k Havel vs. Zeman, o jednom je tabu napsat něco negativního, o druhém je tabu napsat něco pozitivního, vadí mi ta nevyváženost, ne že bych byl jeho fandou.

17

Odpovědět

+repsoderepsode já bych neřekl, že je tabu kritizovat kohokoliv, pokud má člověk věcnou kritiku - za neuzavření Guantanáma, i když to nasliboval, si kritiku určitě zaslouží - sice to alespoň značně omezil, i tak to neomlouvá nesplnění slibu, který měl autoritu splnit i přes obstrukci republikánského kongresu.

Obamovi sliby byli z pohledu médií - a teď neřeším, jak moc je splnil nebo ne - aspoň usazené v realitě. Obama neřekl, že do 30 dní zničí ISIS, protože má nejlepší plán, který ale nebude sdílet, protože pak by toho mohl využít nepřítel. Obama neřekl, že vytvoří systém zdravotního pojištění, kde každý bude pokrytý a všichni budou platit zlomek toho, co platili předtím. Ani nebudu rozebírat jeho pompézní sliby ohledně imigrace.

Pointa je, když vidíš druhořadého prodavače potravinových doplňků s divnými manýry a prostým jazykem ti říkat, jak tě tenhle produkt omladí o 20 let, získá ti novou atraktivní partnerku, zlepší ti sexuální apetit a zvýší IQ o 50 bodů, tak je větší šance, že o něm budeš mluvit a dělat si z něho srandu, než když si koupíš někde na internetu čínskou napodobeninu Samsungu Galaxy S8 za 100 dolarů, která na první pohled vypadá a funguje jako skutečná věc, akorát jeho HW specifikace je "trochu" odlišná od skutečné věci.

Jestli je to správně to nevím, ale rozhodně to není nějaká konspirace FAKE NEWS MSM (jak píše na twitteru Trump) ho zničit, protože jej strašně nenávidí, spíš je to tím, že je to retard a nasliboval tak mimo věci v první řadě.

61

Odpovědět

+repsodeAž třeba na takový detail, že nezaměstnanost v Michiganu byla 12,5% (únor 2009), nejnovější data ukazují 5,0%.

A proto bylo dovoleno Obamovi i druhé období.

Nyní má tedy otěže v rukou Trump a může ukázat, zda dokáže splnit, co slíbil (Guantanamo měl i Obama u zadnice a důležitější bylo právě zkrocení nezaměstnanosti.)

11

Odpovědět

+orcinusorca2017A jak ty % měří? Tím, že lidi mají tři práce na třetinový nebo hodinový úvazky?

01
Používáme cookies, abychom mohli provozovat tuto internetovou stránku a zlepšit Vaši uživatelskou spokojenost. Budete-li pokračovat beze změny nastavení, předpokládáme, že souhlasíte s ukládáním souborů cookies z internetových stránek. Více informací o použití cookies.
OK