Thumbnail play icon

Zákony o zbavení právLast Week Tonight

Přidat do sledovaných sérií 203
87 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:111
Počet zobrazení:6 255

Pokud jste v některých amerických státech odsouzeni za nějaký zločin, i po propuštění můžete být omezeni na některých svých právech, například na právu volit. Zní to jako spravedlivý trest a do určité míry jistě i je, ale v některých státech to jde tak daleko, že i za krádež nebo držení drog můžete být práva volit zbaveni po zbytek života. A pokud se proti tomu rozhodnete bojovat, vše záleží jen na rozhodnutí několika lidí.

Komentáře (30)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Last Week Tonight kopíruje velmi dobrý a úspěšný pořad na stanici BARRANDOV - Týden podle Jaromíra Soukupa!
Soukup je přirozený a velmi dobrý řečník na rozdíl od tohoto šaška!

423

Odpovědět

Dobrý troll. Pokud je to ale myšleno vážně, tak Lord Zeman s Vámi!

21

Odpovědět

Když někomu vadí omezení práv tak nemá páchat zločiny

313

Odpovědět

Když po odpykání trestu musíš opět platit daně, dodržovat zákony a snažit se být platným členem společnosti, měl bys mít i právo rozhodovat o směřování své země (jinak asi člověk nebude mít příliš mnoho důvodů řídit se zákony, se kterými se nemůže ztotožnit, protože na ně nemá vůbec žádný vliv).
Je blbost, aby z tebe za držení „pár“ gramů trávy, nebo za to, že jsi třikrát v obchodě ukradl čokoládu, do konce života udělali občana druhé kategorie.
A taky mi nějak nedochází, proč by měl být člověk za tyto „závažné zločiny“ krácen zrovna na volebním právu, když to s tím nemá vůbec nic společného (ještě bych pochopil, kdyby dostal doživotní zákaz zařídit si věrnostní kartu v poškozeném obchodě, ale tohle fakt ne).
Pak by taky mohli pro voliče zavést kromě věkové hranice, čistoty trestního rejstříku i povinné IQ testy. Ale to by se už pravděpodobně mnohým rozumbradům nelíbilo…

110

Odpovědět

Uff. Už jsem se lekl, že se ti něco stalo. Tohle video tady bylo už čtyři dny a ty furt nikde se svými trefnými a barvitými komentáři...Já už se snad každý týden víc teším na tebe a tvoje skvělé postřehy a názory než na Olivera :) PS:tento týden jsi zapomněl dát videu 1/2 hvězdičky. Takhle by to nešlo. Proč potom koukáš a totálně zkritizuješ každý jeho video, když to pak neohodnotíš nejnižším počtem bodů :D

20

Odpovědět

+DICKobrazOpraveno, díky!

10

Odpovědět

Tentokrát to bylo fakt zaujatý. Když někdo řekne, že 1/5 z lidí odsouzených ke ztrátě volebního práva jsou černoši a nezkoumá u toho jejich zastoupení mezi zločinci, tak je bud totální amatér, nebo námi chce manipulovat.

621

Odpovědět

Mám skvělý nápad, než začneš mluvit o manipulaci, nechtěl by ses nejprve naučit porozumění psanému/mluvenému textu? On nikdy neřekl, že 1/5 lidí odsouzených ke ztrátě volebního práva jsou černoši, ale že 1/5 dospělých Afroameričanů nemůže volit. Což jsou dvě absolutně rozdílná čísla (teda v případě, že 10 % dospělých obyvatel Floridy nejsou Afroameričané)… Řekl bych, že přesně tohle by mohl být ukázkový případ manipulace, ale to by to muselo být záměrné, tady je to spíš jen chyba.
Uveďme si to na příkladu (raději s malými čísly), kdyby Florida měla 100 dospělých obyvatel a 50 z nich by byli Afroameričané, tak to podle Olivera znamená (řekl totiž, že skoro 10 % obyvatel Floridy nemůže volit), že 10 obyvatel by nemohlo volit a všichni by byli černí (10 % ze 100 je 10 a 1/5 z 50 je 10). Podle tvého výroku by to bylo tak, že by nemohlo volit 10 obyvatel a jen 2 by byli černí (10 % ze 100 je 10 a 1/5 z 10 je 2). Rozumíme si?
A jestli je tohle podle tebe ta nejdůležitější věc z celého videa, tak mi to přijde smutné…
PS: K tomu tvému zásadnímu problému: pokud bys chtěl aspoň zhruba zjistil zastoupení Afroameričanů mezi zločinci (nebo aspoň mezi těmi zločinci, kterým nebyla navrácena jejich práva), stačí zjistit celkový počet Afroameričanů na Floridě, vydělit ho pěti a toto číslo následně odečíst od celkového množství lidí bez volebního práva na Floridě (což je zhruba 1,5 milionu). Nemáš zač.

325

Odpovědět

+Pan teoretikDíky pane Teoretiku za tvou analýzu. Mám jedno pravidlo - do diskuse urážky nepatří a když se potřebuješ snížit k urážkám, tak toho asi nemáš moc co říct. Máš pravdu v tom, co píšeš, ale šlo to napsat slušně, jen jsem si špatně zapamatoval to číslo. Díky za pochopení.

328

Odpovědět

+Zee PrimeNemáš vůbec zač, dal jsem si na ní záležet. Ale teď k věci, rád bych si ujasnil pár věcí. Když ty označíš Olivera za amatéra nebo manipulátora, protože ti neseděly okolnosti jednoho použitého údaje ve videu (a na základně tohoto údaje označíš celé video za zaujaté, i když jeho hlavním tématem bylo něco úplně jiného) je to v pořádku, ale když na to samé (sice s notnou dávkou sarkasmu, ale slušně) upozorním já u tvého příspěvku (který si to přece jen zaslouží víc, než to video) a označím tě za někoho, kdo se sekl/ nerozumí psanému textu/ manipuluje s lidmi, je to špatně a snížil jsem se k urážkám? Ale běž… jen jsem ti nastavil zrcadlo. (Pozn. autora: Jo, dalo se to napsat o poznání korektněji, ale zmizela by z toho veškerá krása a radost, a to jsem prostě nemohl dopustit.)
A ještě bych, s dovolením, rád dodal: a) myslím, že všechny své „urážky“ jsem dobře podpořil fakty (tzn. že asi mám co říct); b) chápu tě, i mistr tesař se někdy utne a chybovat je lidské (ale nemělo by se to asi stávat, když sám kritizuješ jiné za jejich domnělé chyby, a pak se svůj kiks snažíš ospravedlnit tím, že jsi udělala jen chybu – někdo by tě mohl mít za pokrytce); a za c) přihodím jednu radu do života – dvakrát měř a jednou řež (nebo se aspoň smiř s tím, že tě na tvé nepřesnosti někdo upozorní; ale neboj, ne vždycky to bude takový nevychovaný diskutující jako jsem v tvých očích já).
A jestli ti něco z toho, co jsem napsat přišlo urážlivé, tak se ti omlouvám (nebyl to můj primární zájem, i když určité náznaky by se tam asi našly), ale snad si z toho odneseš i něco jiného než jen pošramocené ego a hořkou pachuť nespravedlnosti.
Díky za pochopení.
PS: A když o někom řekneš, že pravděpodobně umí lidi jen urážet a jinak nemá co říct, dá se to taky brát jako urážka (ale myslím, že to bude jen další nepochopení z mé strany, protože to vypadá, že k něčemu takovému by ses ty nikdy nesnížil, a navíc nejsi pokrytec, ne?) a ty přece do diskuze nepatří.

231

Odpovědět

+Pan teoretikZee Prime urážet a osočovat může, ostatní nesmí a hlavně ne ti, kteří s ním nesouhlasí. Tak svět funguje ... tedy alespoň svět Zee Prime, kolem které hvězdy Zee Prime vůbec obíhá ? :-)

22

Odpovědět

Tak ta porota mě vážně dostala. Jak může být něco takového legální? Ještě z toho měli udělat reality show...
Partička egoistů se co čtvrt roku sejde, aby si pohonili ego nad tím, jakou mají moc :D Ale když se řekne "Florida," tak to asi vysvětluje všecho.

350

Odpovědět

video som nevidel, komunisticku sebranku nepodporujem, ale z popisu, vezni by nemali volit pocas vykonu trestu len

336

Odpovědět

Video jsi neviděl, ale souhlasíš s ním. Je to celkem k smíchu.

243

Odpovědět

+Kapesníks popisom, ty analfabet

421

Odpovědět

+v m vargaTakže, kde vůbec začít… Asi přejdeme rovnou k faktické rovině. Kolega diskutující asi nebude úplný analfabet (vypadá to, že čtení i psaní mu docela jdou), ale teď k tobě a tomu tvému výtvoru. V popisku pod videem je nastíněna problematika probíraná ve videu, a když sis na tuto problematiku udělal stejný názor jako Oliver, budeš pravděpodobně souhlasit i s poselstvím videa (ale to nezjistíme, protože jsi ho neviděl; ale ani to ti nezabránilo se k němu vyjádřit).
A perlička na závěr: pokud zapojíme tvou logiku, tak tě můžeme označit za příslušníka (nebo aspoň sympatizanta) komunistické sebranky (souhlasíš s popiskem videa, který nastiňuje problematiku probíranou ve videu a docházíš ke stejnému závěru jako Oliver; taky naznačuješ, že video je určeno pro komunistickou sebranku; takže z toho pro mě vyplývá, že budeš mít ke komunistické sebrance názorově hodně blízko, ale bojíš se všem naplno projevit své pravé já).

122

Odpovědět

Perfektní zákony, někde jsem četl, že v Americe měli zákon, že pokud řídila auto žena musel spolujezdec mávat z okýnka červeným praporkem. Geniální.
U nás bych zrušil volební právo u voličů Pirátů - pacienti jako ten pode mnou, ODS - neusvědčení zločinci, zbytek vykysne sám.

450

Odpovědět

Myslím, že by jsi měl zredukovat to hulení. :D

373

Odpovědět

+asdffdsaJako bych to neříkal. :D

424

Odpovědět

Tak ted nevím jestli ty lajky mám od ženských co si myslí, že umí řídit.

113

Odpovědět

Nebo od pomatených voličů Pirátů.

111

Odpovědět

Nebo ODSáků se staženou prdelí co čekají až jim zásahovka vykopne dveře.

19

Odpovědět

Tak jsem to prohnal počítačem a vyšlo mi, že víc jak ženských, Pirátů a ODSáků je tu debilů.
Děkuji všem za účast na anketě " Největší trotl na VC." :D

212

Odpovědět

Jarininův největší životní úspěch je trolení na VC (nikdo nemůže bejt doopravdy tak natvrdlej a zároveň dát dohromady souvislou větu). Pojďme mu tedy všichni pogratulovat, že to dotáhl až tak daleko :)

21

Odpovědět

+niggerJimTěší mě tvůj zájem. Gratulace není nutná, jsem skromný člověk.

13

Odpovědět

+niggerJimJa to resim tak ze mu tam lupnu palec nahoru a kazim mu statistiky...

00

Odpovědět

Mimo tema. Co kdyz neexistuje nic jako graviton a nic jako "gravitace" neexistuje. Misto toho se ale vesmir rozpina rychleji u tezsich teles. Takze by se zdalo, ze treba takova planeta Zeme ma gravitaci, ale veskutecnosti se jenom rozpina?

515

Odpovědět

Myslím, že by jsi měl zredukovat to hulení. :D

212

Odpovědět

+Jarininten like si zaslouzis cizince

00

Odpovědět

Předpokládám, že se vesmír se tedy rozpíná 10m za vteřin (bez zápočtu váhy) s tím, že dál od naší planety je to ještě pomalejší ? K tomu teda se ještě zozpíná všemy ostatnímy směry takže musime pocitat (vzor) (Směrem ke slůnci 20m za vterinu + 8M/s k mesíc+2m/s z ostatních smerů do prázdnoty vesmíru)=10m/s smerem do stredu zeme.
Nevím jestli tve teorii presne rozumim chybi mi urcite astro-fyzicko-matematické-nano podklady ale asi by to znamenalo ze by lide od sebe meli udrzovat velke rozestupy, kdyz jsou ve vetsi skupine tak nabyraji na jednom miste vetsi vahu, bojim se, ze se lide ve stredu davu zacnou rozpinat

11
Používáme cookies, abychom mohli provozovat tuto internetovou stránku a zlepšit Vaši uživatelskou spokojenost. Budete-li pokračovat beze změny nastavení, předpokládáme, že souhlasíte s ukládáním souborů cookies z internetových stránek. Více informací o použití cookies.
OK