Přidat do sledovaných sérií 5
86 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:128
Počet zobrazení:6 456

Dnes se Bill u Setha Myerse rozpovídá o svých letošních vystoupeních po Evropě, o tom, jestli s sebou bere svou ženu, a také o tom, proč a jak si udělal pilotní průkaz na vrtulník.

Přepis titulků

Jedeš na turné někam, kam já bych strašně rád – do Evropy. Stand-up turné po Evropě. V zimě. Patříš mezi ty Američany, co si myslí, že tam jsou všichni chytří? Všichni Američani říkají: "Panebože! To jejich jídlo! A ti lidi jsou tak chytří." A přijedeš tam a nějaký blbeček tam žere hranolky. A vyřvává něco o fotbalu. Toho týpka já znám. Už jsem ho viděl. Lidi dělají, jako by tam všichni byli v pláštích a něco vymýšleli.

Ne. Všechno je tam starší a kultivovanější, ale taky mají sociální média, kde do sebe šijou. Míříš někam, kde jsi ještě... Už jsi tam měl několik turné, ale jedeš někam poprvé? Mířím všude možně, hlavně po východní Evropě. Estonsko, Praha, Bosna. Hodně se těším do Polska. A máš ohledně toho nějaká očekávání?

Říkáš si: "Bosňanům se tahle pasáž bude líbit." - Nebo to děláš jako tady? - Chovám se, jako bych byl tady. Protože když tam přijdete... Když jsem byl poprvé v Londýně, tak jsem se stresoval. Chystal jsem se na vtípek s veverkou. A pak jsem začal přemýšlet: "Mají tu veverky? Viděl jsem nějakou? Bude to průšvih?" A šílel jsem z toho. A pak se stáhneš ty, načež se stáhnou oni a akorát na sebe zíráte, takže se chovám přesně tak, jako kdybych byl tady, používám místní odkazy i slang.

A jedu, dokud se to nepokazí. A pak si dělám legraci z toho, že to nepochopili. A znova. Jedny z nejvtipnějších... Jednou jsem byl na pódiu ve Stockholmu ve Švédsku a byl tam nějaký týpek... Ptal jsem se: "Co mám dělat pak, kam si mám zajít, bla, bla, bla?" A jeden týpek zařval: "Přijď ke mně domů, uděláme si mejdan."

A já na to: "To asi vynechám. S tebou nikam nepůjdu, kámo." Mají skvělý smysl pro humor. Když jsem byl ve Stockholmu... Stockholm ve Švédsku, tak jsem řekl: "Moc se mi tu ve Švýcarsku líbí!" A oni se smáli, jakože to byl vtip. Tak jsem to zahrál do ztracena. "Do p*dele. No nic..." Je to tam uspokojivější?

Když si vzpomeneš na ty malé místnosti, ve kterých jsi vystupoval tady, na svou minulost, tak když přijedeš do cizí země, je uspokojivější, když válíš v cizí zemi před publikem? Rozhodně, ale vždy to vnímám tak, že je to moje práce, ti lidi za to zaplatili, přišli kvůli mně, tak se snažím být co nejlepší. Ale taky se tam začaly vysílat některé moje pořady. Díky YouTubu a Netflixu můžou lidi vaši tvorbu znát po celém světě.

Vážím si toho, že tam můžu zajet, něco málo si vydělat... - A potkat zajímavé lidi. - Dokážeš si užít den volna? Jasně, jezdíš od města k městu, takže nemáš moc času, ale když máš večer vystoupení v Praze, projdeš se po městě? - Nebo přemýšlíš nad vystoupením? - Spíš ne, protože tam budu poprvé. Napoprvé se vždycky cítím jako zvíře a přespávám někde na gauči. Pak získám fanoušky a můžu třeba vzít svou ženu. Ta se ukáže, až když je vše připraveno.

A těžká práce dokončena. "Chci jet s tebou, bude to zábava." Neberu ji s sebou. Chtěla by nějakou starožitnou blbost a já bych ji musel převážet přes půl světa. "Ale mně se to líbí!" A vydělané peníze utratíš za staré piano. Slovo, které mě jednou zabije, je slovo "proč". Žena mi to dělá pořád.

"Líbí se ti to?" "Ne, je to krám." A ona na to: "Proč? Ale mně se to líbí!" "No dobře, tak si to kup!" "Ale já chci, aby se to líbilo i tobě!" Tuhle debatu nevyhrajete. Máš pilotní průkaz na vrtulník. - Ano.

- Jak dlouho ho máš? Získal jsem ho v roce 2014 nebo 2015, už nevím. Proč ses rozhodl ten průkaz získat? Kvůli konspirační teorii a životu v Los Angeles. Jaká konspirační teorie tě k tomu přivedla? Když se řekne konspirační teorie, lidi si představí, že věříte na ještěří lidi a měňavce. A že máte čepici z alobalu. Ne, četl jsem si o bankovním systému a říkám si: "Je to akorát obří Ponziho schéma."

Navíc jsem žil v LA a z toho města se nedostanete, ani když všechno funguje. Co když se to pose*e? Jak se odsud dostanu? A přišlo mi, že nahoru a pryč byla jediná možnost. Hezky to máš vymyšlené. A v seriálu Magnum mi vždycky imponoval T.C., který lítal vrtulníkem Hughes 500, to bylo super. Taky jsem skrytě blázen do techniky. Moc toho nevím, ale koukám na videa lidí, co opravují motory.

To mě moc bavilo a najednou tím lítám. Takže další otázka, když máš ten plán úniku, máš i vlastní vrtulník? Ne. Celý ten plán má spoustu mezer. Navíc sem by se tvoje rodina nevešla. Já vím. Ale nemůžu si dovolit... Tohle jsem si akorát pronajal. Je to tak. A další věc. Když koukáte na film se zombíky a týpek přiběhne k helikoptéře a okamžitě ji nastartuje, jako by to byla Corvette, a odfrčí, tak tak to nefunguje, musíte to celé zahřát.

Během předletových příprav byste půlku těch zombíků museli pobít. A teprve pak odletět. To jsem nevěděl, tak jsem se do toho pustil. Vnímám to jako jeden ze svých životních úspěchů. Ve škole mi to nešlo. Ale tohle mě vážně... Nebál jsem se létání samotného. Ale všech těch pravidel, co se musíte naučit.

Ale tak moc mě to zajímalo a bylo to tak fascinující, že se mi to povedlo. - Paráda. Gratuluji. - Díky. I k tvému pořadu. Užij si cestu po Evropě. - Díky. - Vždy tě rád vidím. - Jsem rád, že jsem tu byl. - Bill Burr! Překlad: Xardass www.videacesky.cz

Komentáře (7)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Škoda, že jste tohle přeložili až po tom, co se u nás to vystoupení konalo.

10

Odpovědět

Nemůžu si pomoci, ale poslední dobou mi přijde buď nudný a nebo tak vulgární, že to ani moc vtipné není

41

Odpovědět

To fish & chips by mělo být přeložené celé. Nejde o to že žere hranolky. Jde o to že s rybou. A to přijde většině světa dost divný.

1010

Odpovědět

No jo, nejznámější země východní Evropy: Estonsko, Praha a Bosna. :D

804

Odpovědět

Čo sa čuduješ? Aj Slovensko je rozdelené na Bratislavu a východ XD.

11

Odpovědět

No jo, další co nedává pozor. :)
Nikde nezmínil země. Moderátor se ptá na "places" a on zmiňuje, že míří do východní Evropy. Nikde nezmiňuje, že by vyjmenovával země či státy. Tedy volně namixoval země, kam míří, s městy, kde má vystoupení.

A fakt, že jsme střední či částečně východní Evropa (historicky), je též nepopiratelný. :)
Ale někomu to pořád leží v žaludku. ;) I když Bill nic nelogického neřekl.

01

Odpovědět

Stejně tak zmínil poté Polsko a Londýn. ;)

01