Bill Burr má problém s aerolinkamiCONAN

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 142
96 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:361
Počet zobrazení:15 319

Tentokrát se Bill Burr u Conana rozmluví o tom, jaká traumata mu způsobují aerolinky, a také se dozvíme, co na něm jeho ženě vadí.

Přepis titulků

V poslední části... Hodně věcí tě dokáže vytočit. Znám tě už dlouho a vždycky jsi byl takový. Spousta věcí tě dokáže vytočit. Už když mu byly čtyři, říkával: "Všechno bylo lepší, když mi byly tři!" "Dnešní svět je na hovno!" "Ach, kéž by mi zase byly dva." Je to tak. Ale jde o tohle. Když máš vystupovat v Madison Square Garden, máš spoustu fanoušků a jsi velmi úspěšný komik, dokážeš si užít a vychutnat svůj úspěch?

Jsi schopný užít si fakt, že se ti daří? Ano. Užívám si, ale i tak... Mým prokletím je, že se nechám vytočit drobnostmi. Třeba když stahuju nový operační systém. Moje žena říká, že domů přináším spoustu napětí. Všiml jsem si, že vždycky pracujeme na mně.

Moje žena už je hotový člověk, vystavují ji v muzeu pod sklem, a já jsem jako budova, kolem které už je sedm let lešení. Je to světice, protože to se mnou vydrží. Poslední věc, co mě štve, je, že jsem strávil 20 let tím, že jsem lítal v zadní části letadla jako zvíře. A konečně jsem se dostal dopředu letadla. Skupina 1. To znamená, že nastupujete, jako by to bylo vaše letadlo. Prostě nastupujete první.

A můžete si sednout do sedadla, které má lidskou velikost. Nad hlavou máte místo na zavazadlo. Dostanete horký ručník a tak. Ale jakmile jsem to získal, tak se objevilo 20 skupin lidí, které nastupují přednostně. Platí to pro půlku letadla, takže ti všichni nastupují přede mnou. A já tam sedím a začíná mi hrabat. Začíná to... Lidé v uniformě, lidé v armádě.

Dobře no. Ale u dvacátého člověka už si říkáte: "Byl jsi někdy v akci?!" "Byl jsi někdy v první linii?" Pak lidi s dětmi. Lidi s postižením. A pak lidi s červeným tričkem. "Dneska je Tonyho úterý! Pokud se jmenujete Anthony, nastupte!" Jednou jsem viděl týpka, co takhle nastoupil přednostně. Neměl uniformu, neměl děti, měl všechny končetiny, nekulhal. Nekašlal, ale stejně tam vlezl.

A já na to: "Kdo to ku*va je?" "Proč nenastupuju před ním?" Nesnáším napětí z toho, když jste v zadní části letadla. Zrovna jsem si vzpomněl, že nejhorší je, když už si sednete, už se mají zavřít dveře a vedle vás je prázdné místo. První třída pro chudé. "Paráda, zvednu opěrku a budu mít spoustu místa." A pak se najednou objeví nějaký tlustoprd a vy si říkáte: "Ne!

Ne!" Jste jako Quint na konci Čelistí. Bráníte se tomu... Přísahám bohu, že je to pravda. Ten týpek, co si sedl vedle mě, byl tak tlustý, že jsem byl vedle něj a zároveň za ním. Snažil se zmenšit, tak si založil ruce a na mě se vyvalil jeho zádový lalok. Jako by to byly dveře od saloonu.

A za tím jsem já musel sedět. A to vás namotivuje, abyste... Takže se 20 let snažíš dostat dopředu a ani teď tě nenechají... Ten tlusťoch je prý invalida, protože nemůže přestat žrát. Slyšíš to bručení? 90 % lidí na světě hladoví. Takže m*dat! Dej si salát a vylez na běžecký pás jako my ostatní. Všichni posilujeme, v čem je problém?

A nemohl bys udělat něco, aby ses do toho letadla dostal? Existuje něco? Asi bych s tím mohl něco udělat. Vždycky se to dá nějak udělat. To jsem zjistil v manželství. "Měl jsi to udělat takhle." - Omlouvám se. - Takže já jsem teď tvoje žena. Je to jako smyčka v mé hlavě. Co teď? Víš, co mě ničí?

Kdybych vylepšil svou zku*venou vznětlivost, tak by na mě žena nic neměla. Vůbec nic! Dřu jak vůl, vydělávám slušné prachy, rád myju nádobí, jsem super táta, takže na mě má jen tu... Nevím. To, jak celkově působím. To je vše.

Takže na tebe má jen tvou osobnost a to, jak působíš? - Ničí mě... - Tvoje podstata je to jediné... Byl jsem takový, když mě poznala. Chová se, jako bych se změnil. Vždycky mi ujížděly nervy. Ujely ti nervy i ten den, co jste se poznali? Jo, pamatuju si, že mi řekla, ať zajdu na film Zrůda. Pamatuješ na ten film? Hrála tam Charlize Theron. A všichni říkali: "Panebože, neuvěřitelné!"

Dávali chlapům za vinu to, že se z ní stal sériový vrah. Ve filmu o Jeffrey Dahmerovi to nebylo takhle: "Jéje, někdo mi narval tuňákový sendvič do zadku!" "Takže si teď pletu lidi a jídlo." Nevymysleli si pro něj výmluvu. Byla to zas*aná psychopatka, co vraždila lidi, a zasloužila si umřít. Ale já na to koukal a cítil vinu. Přijmou za své činy někdy zodpovědnost?

I když vraždí lidi, můžem za to my. To snad ku*va není pravda! Proč by měl tuňákový sendvič... Proč by měl tuňákový sendvič v zadku zapříčinit to, že chceš jíst lidi? Protože mu ho tam někdo narval. Že by za to mohl někdo jiný. Začneš dávat rovnítko mezi sex a jídlo. Snad to chápete. Ale ona se tomu smála! Když jsem to řekl.

Umírala smíchy a chápala mě. A nejlepší je, když se ptá, kde se to ve mně bere. Kde se to ve mně bere? Kolik příběhů ze svého dětství jí mám říct? Než najde toho psychopata, co si vzala za muže. Copak nikdy nechodila na psychologii? Copak to nečekala? Nejde o to, že říká, že jsem kretén. Ale že se opovažuje být tím překvapená. Kéž bychom měli více času. Panebože. - Pomáhám ti vůbec?

- Ne, je to katarze. Katarze. Protože přijdu domů... A na tohle se ona dívat nebude, už mě má dost. Tohle miluju: "Na tohle se ona dívat nebude!" Nebude. Je to tak. Billa můžete vidět na jeho turné s názvem 50. Přísahám bohu, začíná se zklidňovat. Jo, vrací se mi jiskra do očí. V TD Garden v Bostonu 5. října a v Madison Square Garden, páni, ve středu 7.

listopadu. - Paráda. - Neuvěřitelné. Pokud chcete vědět více, jděte na BillBurr.com. Bill Burr! Za chvíli jsme zpět! Překlad: Xardass www.videacesky.cz

Komentáře (17)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Taky bych se přimluvil za více Billa...

100

Odpovědět

Budu se snažit, na příští týden jsem připravil jeho stand-up :-)

120

Odpovědět

dlouho jsem se tak nenasmál....myslím to vážně...díky

140

Odpovědět

bez Billa by byl Conan nudny jako vzdy, ale Bill je fakt super, hlasim se tez za nejaky pravidelnejsi preklad...

182

Odpovědět

Bill mi príde ako by chodil ku Conanovi ako k svojmu osobnému psychiatrovi - posťažuje sa na manželku, na to, ako nemôže vystáť ostatných ľudí a vlastne celú modernú spoločnosť. Už chýba len vypísanie šeku a uistenie, že príde aj nabudúce. :D
Samozrejme komik je to parádny.

430

Odpovědět

Zde je opět 100 % zoufale moc málo!

104

Odpovědět

Prosím preložte tento masterpiece Louis CK standup clip at Cinema Classics in NYC 8/3/04

51

Odpovědět

Louis CK sa dostal na list nežiadúcich. Veľa jeho vtipov ma teraz temnejší ''nádych''....

00

Odpovědět

Prisaham bohu ze pokud tady bude bill pravidelně tak to bude ta nejlepší vec která se mi v životě stala.

201

Odpovědět

Kikosi, píšeš "ta nejlepší vec která se mi v životě stala".
Domnívám se že přeháníš — např. už jsi se úspěšně rozvedl? Už ti umřela tchyně? atd. atd.

81

Odpovědět

Půjčím si zde hlášku z Přátel: "Ooooh-Myyy-Goooood!"

Ne, teď vážně, tohle je prostě to nej společně s Would I Lie to you tady na videacesky.

Otázka: Trhám si vlasy, že jsem v lednu na Billa nezašel v Praze, netuší někdo, jestli chystá tour po Evropně opět někdy?

A případná podotázka: Nebyl tam někdo? Rád bych si přečet dojmy z vystoupení. Díky!!!!

162

Odpovědět

Kruci; našel jsem "Bill Burr, 5. května Praha" a už jsem se začal těšit, a ona to byla jen adresa lednového vystoupení. :|

70

Odpovědět

Byl jsem tam a bylo to naprosto super, jak jsem očekával. Spoustu věcí co tady bylo v pár posledních "conanech" bylo součástí toho stand upu. Bylo to srovnatelný s Louis C.K. z léta 2016, což je asi dostatečná pochvala. Takže pokračuj v trhání vlasů :)

20

Odpovědět

je prostě nejlepší.

11

Odpovědět

Zase tnul do ziveho. Ten clovek nema vubec zadne zabrany a je to tak dobre. Jen vice takovych kteri ti reknou co si mysli bez toho aby se koukali pres rameno jestli to nahodou nekoho neurazilo.

311

Odpovědět

Ďíky,oplatilo sa počkať...

140

Odpovědět

Skvele, moc dekuju za preklad! :) Pokud tady bude pravidelne, budu moc rada. :)

320