Thumbnail play icon

Levné oblečeníLast Week Tonight

Přidat do sledovaných sérií 211
90 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:750
Počet zobrazení:11 272

Dnes žijeme v době, kdy je oblečení velice levné a přesto je módní. Řetězce své kolekce prodávají ve velkém a stejně rychle je i obměňují. Zdá se to skvělé, ale jak je možné, že mohou toto oblečení prodávat tak levně? Nejspíše všichni správnou odpověď tušíte... Kompletní epizody pořadu Last Week Tonight with John Oliver můžete sledovat každou neděli v noci na televizní stanici HBO Comedy.

Komentáře (155)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Jako co jsme my abychom nutili lidi v životních situacích, do kterých se neumíme ani vcítít, omezit se v jejich způsobu života. Jde o cenu?
1) Co kdyby se těm dětem platilo 100$ na hodinu byla by to změna?
2) Je to otroctví když je tam posílají rodiče? (Rodič snad ví daleko lépe co je pro rodinu výhodnější než nějakej maník v Evropě, US)
3) Je to omezování práv dětí? Oni tam mají jiné práva, pracuj a budeš se mít lépe. Když nemají na hasičák tak asi nebudou mít ani na jídlo tyvole natož na to poslat jedno dítě z 5 do školy.
Jidiné co lze udělat je informovat o tom kdo to vyrobil jako do teď, ať si kupující sám vybere které oblečení vyráběli děti, tím vzroste třeba i cena zboží a třeba taky ne, protože to nikoho netrápí. Já bych si ho koupil, protože ocením jejich snahu se posunou někam dopředu a ne furt brečet nad tím jak se mají špatně.

02

Odpovědět

Přesně tohle je top a nikdo mi nedokáže logicky odůvodnit že nemá pravdu.

00

Odpovědět

Jsem jedinej komu to jídlo v přepočtu nepřišlo zas tak levný? Za tuhle cenu mi to přijde jako jídlo z celkem slušné restaurace. :)
Jako malá tortilla za 35 a podobně...

31

Odpovědět

V USA si na večeři do restaurace (slušenější restaurace ve městě, ne fastfoodu nebo bistra) dojdete za 50 dolarů/osoba. Hlavní jídlo většinou začíná na 25 dolarech, průměrně na 35.
Jistě, v McDonalds či sBarro se dá najíst za 8 dolarů...

50

Odpovědět

Co takhle apelovat na lid, aby to levné oblečení nekupoval? To by ale nebylo správně oliverovsky socialistické. Ti oškliví pánové z obálek Forbesu vykořisťují nebohé děti v Bangladéši! Ale že je to lidem prostě u p****e a levné oblečení budou kupovat, ať ho bude vyrábět HM, GAP, nebo někdo jiný, to mu asi nedošlo.
Vážně to s jeho show jde z kopce...

618

Odpovědět

http://cs.wikipedia.org/wiki/Bangladéš. Oděvní průmysl do Bangladéše přitáhli západní státy, aby tak nastartovali místní ekonomiku a z vybraných daní se zlepšila infrastruktura a tak i životní úroveň obyvatel. Od té chvíle se životní úroveň obyvatel začala výrazně propadat. Jediným výsledkem celého projektu je že ekonomika celé země se stala závislou na oděvním průmyslu. Států které by byli takto vstřícné k oděvním firmám ve světě moc není. http://bangladeshtv.cz/proc-jsme-to-na-vas-usili/

40

Odpovědět

+Alberto123"nechali vytvořit fiktivní reportáž z hlavních večerních zpráv fiktivního kanálu"

takže čemu mám věřit?

20

Odpovědět

kdyby si ti nejbohatší ocasové utrhli posranou třetinu ze svých zisků tak by se všechno zlepšilo..

510

Odpovědět

Když se podíváme na graf jak nejbohatší vrstvě rostou rychle přijmy oproti průmeru, tak je jasné, že by si mohli dovolit utrhnout si i více. Dneska je spousta odvětví, kde peníze lítají takovým způsobem, že normální člověk někdy až nechápe.

62

Odpovědět

Zajisté, protože proč si vydělávat, když můžu sponzorovat hloupost jiných lidí, že ano?

34

Odpovědět

Blbost, je to jejich věc kolik peněz dají na charitu socialisto.

00

Odpovědět

Když jim to tak strašně vadí, tak ať se děcka v Bangladéši na tu práci vykašlou, no.

314

Odpovědět

A jíst budou asi beton ze zřícených továren ne...

200

Odpovědět

+chrysttyNO PRÁVĚ! JÍST BUDOU CO? ONI DÍKY TOMU ŽE JIM DÁVÁME PRÁCI UŽIVÍ RODINU TWL.

00

Odpovědět

To oblečení bylo brutálně drahé O_o. 15 dolarů za šaty? 40 dolarů za kalhoty a mikinu? Za 100 kč (5 dolarů) bych sehnal stejné oblečení.

20

Odpovědět

Mno možná v ČR

01

Odpovědět

To určitě, pochybuju že v "pop" obchodech v ČR nakoupíš pánský komplet ( řekněme triko, mikinu a kalhoty) za méně než talíř. Teda pokud nechceš strávit celý den hledáním slev. :D

100

Odpovědět

+dajmi5U čongů ez.

00

Odpovědět

Na rovinu. Nechci nijak zlehčovat jejich situaci, je to hrozný, jak žijou.
Zároveň si ale myslím, že kromě příspěvku do nějaké charity, nebo adopce na dálku se s tím nedá nic moc dělat.
Já kvůli tomu nepřestanu nakupovat v obchodech, kde se mi líbí oblečení, protože vlastně ani nevím, kde bych měla nakupovat, aby kvůli tomu nějaké kambodžské dítě netrpělo.
Mě víc mrzí, že každý rok v ČR umře 30 000 lidí na rakovinu, než že v Asii pracují děti.

2119

Odpovědět

Můžou si za to sami když jen šukaj a šukaj.

1527

Odpovědět

+nevimjmeno2:D jasně a židi si můžou za holokaust, n***i za otroctví a apartheid, arméni za vlastní genocidu a Tibet za okupaci Čínou... lets keep it that way mr. Dick...

3115

Odpovědět

Promiň Kájo, ale vážně srovnáváš dobrovolné vsunutí nádobíčka do díry a vraždu? Ty jsi silnej blbeček. Snad z toho vyrosteš.

710

Odpovědět

+nevimjmeno2Myslím, že si pleteš Asii s Afrikou. ;)

08

Odpovědět

+adelMyslim, ze si neplete. Banglades je ani ne 2x tak velka jako CR a je to 8. nejlidnatejsi zeme sveta.

00

Odpovědět

Mnohokrát tu zaznělo, že když se v těch továrnách zvednou pracovní podmínky, tak se přestane výroba vyplácet a továrny se zavřou. Může to být pravda. Tytéž argumenty zaznívaly, když se zvedaly pracovní podmínky v Evropě. Zavedly se, průmysl nezkolaboval, a my se dnes máme, troufám si tvrdit, lépe, než v 19. století. Takže ve výsledku se to vyplatilo.

2710

Odpovědět

Ano, vyplatilo. Právě proto, že se většina tý výroby přesunula jinam :D

576

Odpovědět

+BullOverDobrý argument.
Troufám si tvrdit, že i v zemích druhého světa (kde se výroba takto nepřesouvala) se měli lépe, než v 19. století (ano sice hůře než v tom prvním světě, ale pořád lépe, než v 19. století).

64

Odpovědět

Vau, máme se lépe než v 19 století, a já si troufám tvrdit že se máme dokonce lépe než v pravěku!

2210

Odpovědět

Ale kdo za to zaplatil? to není nic zadarmo. To že se zlepší podmínky pro práci tak všichni dělníci přijdou třeba o 5% platu, nebo se výroba přesune někam kde jsou ochotni dělníci pracovat v takových podmínkách. NIC není zadarmo.

00

Odpovědět

No,včera jsem si koupil bundu ze sportisima na 1000kč, tak doufám, že to není plná dětského potu a krve...

64

Odpovědět

Měl bys ji pořádně vyprat, než si ji oblečeš.

260

Odpovědět

Tady musíme vyhodil celou výplatu a on brečí že má všechno za pár kaček? Panebože on je troll nebo blbec? Navíc na tom jak to běží není nic špatného, nebýt levné pracovní síly, vyhazovali by celou výplatu na pár hadrů jako my a navíc ti děcka z Bangladéše jsou rádi, že mají alespoň nějaké prachy, bez západních společností by tam všichni louhovali svoje oblečení v řece a sraly do kadibudky. A ten konec mě pobavil nejvíc, možná by se Johník mohl podívat jaké šmakulády a za jaké ceny kupujeme v ČR, včetně šmakulád dovážených z jeho Británie. Ale on sotva najde Česko na mapě. Bez levných dětí z Asie by teď v otrhaných hadrech po dědečkovi jezdil s traktorem v Nebrasce a k večeri by jedl vlastní kukuřici co přes den sklidil na poli. Takto si sedí na zadku v sáčku za 60 000 a brečí jak je všechno špatně. V USA mají minimální mzdu podle státu kolem 6-10 USD/hod a hadry kupují za 10-20 USD. My máme 60 Kčhod a hadry kupujeme za 2 litry.

835

Odpovědět

Ty asi moc nechodíš do obchodů že? Takový CaA, Lidl a HaM u nás prodávají pěkný hadry za pár šušňů. Jestli nakupuješ v Dieselu, tak se nemůžeš divit, že ti na to výplata nestačí.

155


Odpovědět

+AutoSamozřejmě, že všechno tam levné není, člověk nemůže přijít do obchodu a dělat soudy podle první věci kterou tam vidí, víme? V USA bys jistě taky našel v HaM kalhoty za takovouto cenu... Jen, že v CaA (Do HaM tolik nechodím) mají dost často akce, že člověk koupí tričko za 200 a kalhoty za 500... akorát se musí trochu dívat.

10

Odpovědět

+AutoAno, všichni si umíme rozklepnout katalog, a vybrat to nejdražší
http://www2.hm.com/cs_cz/muzi/vybrat-podle-produktu/dziny.html
Jsou tam i rifle za čtyři stovky (to je pod těch vašich 20 dolarů).

93

Odpovědět

+AutoA amík pracuje za 60kč/hod komurande?

35

Odpovědět

+AutoAmík sice za 60 korun na hodinu nepracuje, ale sám si platí zdravotní, sociální a spoustu nesmyslů, který za Tebe odvede zaměstnavatel. Takže pochybuji, že po odečtení takových věcí se má o tolik lépe.

132

Odpovědět

+Autodoctorex = TROL DNE

312

Odpovědět

+Auto:-) jako mně je to jedno, klidně si po zbytek života žij v iluzi, jak se za kopečky mají všichni skvěle, ale pravda to prostě není.

72

Odpovědět

Vím, že je to mimo téma... Ale proč stojí pánské oblečení prakticky vždy více, než to dámské? :D

Nejsem nákupní maniak, ale většinou když si něco koupím, tak nechám v obchodě 500-1000kč minimálně, pokud nejde o nějaké triko na doma z HM. Pak se bavím s nějakou holkou a ta za litra pořídí 3 topy a džíny :D

Tohle by chtělo vyřešit!

00

Odpovědět

Spotřeba materiálu, špeku.

00

Odpovědět

Začarovaný kruh spočívá v tom, že naše vyspělá společnost požaduje po firmách jistou etiku. Požadují se po nich, aby zvedli platy svým dělníkům v rozvojových zemích. Problém je, že ten, kdo ty platy rozhodně nezvedne, bude například čína, která na nějakou etiku z vysoka prdí. Díky tomu, že čína bude vyrábět tyto věci levněj, tak je všichni v západních zemích budou kupovat. A pak ti samí lidé, co si původně stěžovali, že západní firmy vykořisťují dělníky si budou stěžovat, že nám roste HDP pomaleji než Číňanům. Jediný řešení je, aby ve všech zemích panovalo podobně humánní zřízení jako v západních zemích, a toho se dá dosáhnout jedině krvavou a nelítostnou válkou. Kdo jde do toho?

1110

Odpovědět

Je to jako vždy- záleží čistě na zákaznících.

Pokud zákazníci začnou bojkotovat Čínské zboží kvůli podmínkám zaměstnancům, tak Čína bude muset tyto podmínky změní. Avšak to se nikdy nestane.

80

Odpovědět

Podívej se do Českých továren a pak kritizuj Čínské továrny. Mají tam větší práva než u nás.

315

Odpovědět

+nevimjmeno2Do český továrny se rozhodně podívat nepůjdu, ještě by se mi z té bídy udělalo zle.

41

Odpovědět

Chyba v titulcích 8:48 - John říká 29, v titulcích je 21

51

Odpovědět

Zvuk ve videu mirne predbiha obrazu - dela to jeste nekomu?
Jinak detska prace - a co ta holcicka ve studiu? to je taky detska prace...

26

Odpovědět

troluješ? not sure..
ale porovnaj si každodennú 18 hodinovú šichtu niekde v smradľavej továrni a to čo predviedla tá holčička v štúdiu.. trošku rozdiel, či?

110
Další
Používáme cookies, abychom mohli provozovat tuto internetovou stránku a zlepšit Vaši uživatelskou spokojenost. Budete-li pokračovat beze změny nastavení, předpokládáme, že souhlasíte s ukládáním souborů cookies z internetových stránek. Více informací o použití cookies.
OK