Martin Freeman u Stephena Colberta

Thumbnail play icon
87 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:332
Počet zobrazení:6 164
A máme tu další video pro fanoušky Martina Freemana. Hlavním tématem je samozřejmě Hobit, ale dojde i na klasické téma britského Kanclu, a pár slov se dozvíme také o nadcházející sérii Sherlocka.

Přepis titulků

Prosím přivítejte Martina Freemana! - Ahoj Martine, rád tě zase vidím. - Já tebe taky. Díky. - To je tvoje? - Ne, to už tu bylo. - Tak se toho zbavíme. - Dobře. - Mohlo by být otrávené, teď jsme ve fantasy světě. - To je pravda. - Díky moc, že jsi přišel. - Díky za pozvání. - Ty jsi Bilbo, ano?

Teď jsi Bilbo. - Jo, fajn. - Viděl jsi ten film? Protože já jo. - Ano, dvakrát. Fakt? Tak to o jeden bod vedeš. - A k tomu tam ještě hraješ. - Ano, hraju v něm. To už vedu alespoň o tři body. Také jsi hodně známý svou rolí Tima Canterburyho v původním Kanclu, doktora Watsona v Sherlockovi a Arthura Denta z Průvodce po galaxii. A teď Bilbo! Necítíš jakési břímě zodpovědnosti, když hraješ takové kultovní postavy? Nemyslel sis někdy, že tě jeden z nich sváže?

Chvíli jsem si to myslel o Timovi, to určitě, protože během těch let, co následovaly... Nechápejte mě špatně, jsem na Kancl nesmírně hrdý a jsem nesmírně hrdý i na svou roli, zbožňuju ten seriál, ale po pár letech jsem si tak trochu přál, aby na mě lidé na ulici přestali pokřikovat "Time". - Dobře, ale teď na tebe budou pokřikovat "Bilbo". - Jo. Říká se, a já nejsem herec a o hercích nic nevím, ale ty jsi herec, takže... Existuje nějaká Bilbova část, se kterou se musíš umět ztotožnit? Co je tvůj Bilbo? Můj Bilbo je v podstatě v každém z nás.

Myslím si, a doufám, že to platí pro všechny, že je to mírumilovný člověk, který nechce v životě problémy a který je vržen do dobrodružství, kde možná bude muset zabít, nebo bude zabit. A toho by se většina lidí myslím bála. Dobře. Ale svým způsobem jsi na tom během natáčení byl trochu jako Bilbo. Přišel jsi tam, když už měli Pána Prstenů dotočeného a spousta lidi už to měla zažité... - Ano. Je to otrávené? - Cože? - Je to otrávené? - Nemůžu nic zaručit. Uvidíme, jak bude interview pokračovat.

- Já tam byl! - Já vím! - Byl jsem tam minulý rok. - Ano, ale nezastihl jsem tě. - Minuli jsme se snad jen o jeden den nebo tak. - Myslím, že jsem pořád byl na vánoční... Nebo to bylo někdy... - Bylo to v létě. - To jsem točil Sherlocka. Ale na Novém Zélandě myslím slaví Vánoce v srpnu. To jsem zrovna v Anglii točil Sherlocka, pak jsem se vrátil a má masérka Angela mi řekla, že jsi tam...

Opravdu! Je to pravda, tak jsem se tam dostal! Angela mi přinesla vzkaz od Petera Jacksona. Byl napsaný na hobitím dopisním papíře a stálo tam: "Pojď si užít." - A já si užil! Nesmírně! - To jsem slyšel! - Slyšel jsem, že jsi vyhrál nějaký tolkienovský kvíz. - Ano, vyhrál jsem proti... Proti Phillippě Boyensové, která je taky expertem na Tolkiena, takže je dost dobré, že jsi vyhrál. Peter Jackson ke mně přišel na jedné párty pro trpaslíky, kteří teda paří rádi, - a povídal, že bude fanouškovský kvíz. - Jo. - A ty jsi ho vyhrál.

- Vyhrál! Ještě před startem jsem Phillippě řekl ať se připraví, protože já jsem jako sportovec, co celý život trénoval na závod, o kterém ani netušil, že někdy přijde. A je zrovna proti tobě, zlato. - Bylo to úžasné, prohrála s grácií. - Ano. Četl jsi ty knihy, když jsi vyrůstal? Já jsem do Pána Prstenů blázen, ale četl jsi je ty? Nečetl. Se Středozemí jsem se seznámil až jako dospělý a pak jsem se na tom chtěl podílet. Samozřejmě, že jsem viděl ty filmy, které jsem si opravdu moc užil. Myslím, že byly úžasné, ale nějak jsem...

Ty se nudíš? Cože? Ne, já se vůbec nenudím! - Jen jsem tě chtěl vytáhnout tady nahoru. - Opravdu? - Jo. - Tak fajn. Jako dítě jsi ty knihy nečetl, ale teď jsi dětskou hračkou. - To jsi ty. - Jo. - Teď jsi i z lega. - To jsem. Ale když mu otočíš hlavu, uvidíš mě vyděšeného.

To jsem já, vystrašený. - To je fantastické. - Jo. Má stejný počet výrazů v obličeji, jako má Martin v reálném životě. Skoro mě přehrává. - No jo, má tvou emoční škálu. - Jo, obě dvě. Ale tohle je přesně ta úroveň slávy, kdy... - Tedy samozřejmě, že jsi slavný, ale... - Tak to snad všichni víme. Ano, jistě!

Ale jsi připravený na tento druh obdivu? Na tento druh, říkejme tomu tržní penetrace? Můžeme to tak nazvat. Poslední den natáčení byl jeden z mých nejvýznamnějších dní, všichni jsme dostali své lego postavičky, všechny postavy. Bylo to super. To byl jeden z mezníků mého života. To, že jsem panáček lego... Kriste. Existuje i lego Legolas? Jo, ale končí v pase, takže je to beznohý lego Legolas. Ty a Benedict Cumberbatch, který v Sherlockovi hraje Sherlocka, začali jste už točit novou sérii?

- Ne, myslím, že začínáme v březnu. - Tak už s tím pohněte. Ano? Protože někteří z nás už se toho nemůžou dočkat. Ty hraješ hlavní postavu, Bilba, a on hraje ten velkolepý speciální efekt, Šmaka. - Je to tak? - Ano. Už jste někdy diskutovali o tom, kdo má lepší roli? - Šmak je velice dobrá role.

- Dost dobrá. Draci jsou už ze své podstaty sexy. Hobiti dokáží chytnout příležitost za koule. A často to dokazují. - Všimnul sis, že jsi teď v Roklince? Není to úžasné? - Nádhera. Můžu se jen zeptat, je tohle košer? Jak jsi to sehnal? - Jak jsem to sehnal? - Není na to copyright? Jestli neporušuju autorská práva? Ty se mě ptáš, jestli jsem neporušil mezinárodní autorská práva a jestli by na mě New Line Cinema nemělo přijít s žalobou?

- Jo, ale ne tak složitě. - Díky, že jsi přišel! Martin Freeman ve filmu Hobit! Překlad: ABigWhiteWolf www.videacesky.cz

Komentáře (22)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Mohli byste to, prosím, opravit?? Díky :)

70

Odpovědět

video je nefunkčne, mohli by ste ho prosím opraviť? :-) vopred ďakujem ^o^

60

Odpovědět

Ahoj, nemohli by jste prosím přeložit pár Hobit interview?
https://www.youtube.com/watch?NR=1&v=q73ScdQGh5A&feature=endscreen
https://www.youtube.com/watch?v=j0CaA8LPTdc
Atd...
Jinak díky za překlad :) Martin je super :)

200

Odpovědět

leg less lego legolas :D

180

Odpovědět

Skvělý, víc Colberta, prosííííííííííím O:-)

180

Odpovědět

Aaahh ! Děkuji za překlad ! Martina není nikdy dost ^^

200

Odpovědět

Martin Freeman je sympaťák, ale nějak nemůžu pochopit oblíbenost toho Colberta, přijde mi dost arogantní a nudnej

199

Odpovědět

K pochopeniu geniality Colberta je potrebné uvedomiť si, že celý čas hrá charakter. V skutočnosti je to neskutočne milý človek. Svojich hostí pred začiatkom show vždy upozorní, že počas rozhovoru bude vo svojom charaktere totálneho idiota, ktorý je ignorantom v téme o ktorej sa bude rozprávať. Úlohou hosťa je vyviesť ho z omylu. Tu je konkrétne video zo zákulisia https://www.youtube.com/watch?v=DfiL2hpnmZ0

180

Odpovědět

+BigDealdík za vysvětlení - tím se vysvětluje i to, proč ho nemám ráda.
Mimochodem české (pokusy o) televizní zábavu tohle s oblibou používají taky, což je podle mě jeden z hlavních důvodů, proč je český šou(fl)byznys tak nesnesitelně blbý, viz např. Šíp, Kraus, Suchánek apod.

182

Odpovědět

+BigDealHm, nemyslím si, že Colbert sa dá porovnávať s týmito pánmi. Jeho charakter nie je totiž idiot len tak pre srandu, skôr by som ho charakterizoval ako paródiu na extrémne pravicového/konzervatívneho američana (vlastenec, kresťan, za čo najmenšiu vládu, voľný trh, súhlasí s peniaze = sloboda prejavu,...). Tento charakter však nepoužíva na jednoduché zosmiešňovanie; jeho vtipy sú chytré a jeho cieľom je prinášať pozornosť na udalosti, či osoby, pri ktorých sa rozum pozastavuje a prostredníctvom tohto charakteru zosmiešniť samotnú hlúposť a absurditu danej správy. Takže žiaden Kraus, ani len žiaden Conan. Colbert len tak nemelie... Ak sa človek sústredí na to, čo hovorí, zistí, že ide o inteligentnú a nesmierne trefnú a štipľavú satiru.

190

Odpovědět

+BigDealVlastně paroduje Billa O´Reillyho.

180

Odpovědět

jen víc Colberta, Stewarta a Billy Mahera!!! :D

182

Odpovědět

Stephen je pravý fanoušek, klade dobré otázky :D.

181

Odpovědět

Musím se na to podívat znovu. Martina Freemana není nikdy dost :D Díky za překlad. Teď by to chtělo něco s Doctorem :-)

190

Odpovědět

v 6:20 vypada komicky s těma ušima :D

180

Odpovědět

více colberta

182

Odpovědět

AAAAAAAAAAAAA STEPHEN!!!

182

Odpovědět

Ospravedlňujem sa za tento výkrik hodný 14 ročnej fanynky Jareda Leta, ale chcel som ním len povedať, že ak tu bude pribúdať viac materiálu z geniálnych The Daily Show, alebo The Colbert Report, videačesky sa stanú najcoolovejšou stránkou na svete.

192

Odpovědět

Nevim ale Martin je hroznej sympaťák líbil se mi už od Black Books, jako Watson je s Sherlockem skvělá dvojka.;) Doufam, že bude mít ještě haldu plodnejch let po Hobitovi.

200

Odpovědět

Legless lego Legolas :D

181

Odpovědět

Legless lego Legolas sem viděl na 9gagu a čekal sem na to kdy se to tu objeví.;)

181

Odpovědět

Další