Thumbnail play icon

Mayim Bialik o veganství

67 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:184
Počet zobrazení:3 448

Mayim Bialik většina z nás určitě zná z populárního seriálu Teorie velkého třesku, kde ztvárňuje roli Amy.
Má ale i svůj youtube kanál, na kterém se věnuje různým zajímavým (a často i vážnějším) tématům. Jedním z těchto témat je i veganství, o němž vám něco poví v dnešním videu.

Pozn.: Gonzo je postavička z klasického dětského pořadu The Muppet Show.

Komentáře (78)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

At si to strci do kloaky

05

Odpovědět

Řekla tam vůbec něco nového? Padají tam samá omšelá klišé, který snad většina už někde slyšela. Přitom, jak už tu někdo zmínil, připomíná veganství, ale baví se o vegetariánství. Vegetariánství může být prospěšná alternativa, alespoň pro to se naučit více kreativně a pestře jíst, ale i tak se ví, že v rukou amatéra dochází ke zdravotním komplikacím nebo nižší váze novorozenců. Veganství spíš připomíná fanatismus než zdravý životní styl, najít si víru a pak k ní dohledat pro své utěšení argumenty.

76

Odpovědět

Nuda... at zustane u sitcomu a nestazi se ze sebe delat chytrou. Ani jsem nedokoukal. Kureci beztak moc nejim... Zato naky selatko, telatko. Kolikrat si rikam, ze lip by mi to chutnalo jedine kdybych znal jmeno toho zvirete! ;)

312

Odpovědět

S "produkcí" vepřového i hovězího je to stejné jako s kuřecím. Běžte si svého býčka sám vykrmit od telete, kydejte mu 3 roky hnůj, pěstujte žrádlo, koste trávu a sušte seno. Pak ho vytáhněte na světlo, zabte a s řezníkem zpracujte... Pak si popovídáme o tom, co stojí kilo masa zdrojů a námahy.

00

Odpovědět

Je neuvěřitelné, kolik je tu ztracených "člověkohodin" psaním zbytečných komentů pod takovým videem.
Jakoby to někoho zajímalo.

56

Odpovědět

sam si dokazom svojho komentu

24

Odpovědět

takže všichni přestaneme jíst maso , pak tedy musíme jíst zeleninu co když se k té zelenině budou také chovat hnusně, budeme jíst hlínu? :))

317

Odpovědět

zelenina nema emoce, pocity, neciti bolest. a narozdil od zvirat se dokaze branit - roste jen na kvalitni zemi. nemuzes ji nahnat do klece do zumpy.

99

Odpovědět

+BugZer0haha, vedecky preukazane ,ze citia

53

Odpovědět

+BugZer0V mnoha případech jsou rostliny pěstovány v nelidských podmínkách, na malé ploše (někdy jenom několik cm2). Ve většině případu jsou takto pěstovány proti své vůli. Hanba.

11

Odpovědět

+BugZer0To, že něco neslyšíš křičet, neznamená, že to netrpí. Chování a reakce rostlin jsou mnohem rozmanitější a mají mnohem větší dopad, než bys na první pohled řekl a způsob jejich reakce vede k myšlence, že dost
možná svým způsobem vnímají (nelze to dokázat, ale to nelze ani u lidí).

20

Odpovědět

Ach tyhle extrémy, "nepodporuju zvířecí koncentráky, tak jsem se stal veganem"...
A co takhle najít si malého zemědělce, který se ke svým zvířatům chová rozumně?

106

Odpovědět

pořád je musí zabít navíc osobně... prostě blá blá blá...

110

Odpovědět

+lenacianevyzeras ako bylinozravka, skor zravka, blablabla

22

Odpovědět

+lenaciaano musí ich zabiť naviac ale podmienka je že zvieratá sú chované a zabíjané v humánnych podmienkach a že človek ktorý to robí alebo ľudia ktorí tam pracujú nepracujú v zlom pracovnom prostredí, čiže presne to o čom rozprávala Mayim. Proste keď človek príde do obchodu a nechce byť vegánom tak troška pokukať čo kupujem- vajcia z volného chovu nie najlacnejšie z klietkového, poväčšine bio kuracie prsia namiesto klasických- sú bez chémie a lepšie chované a tak ďalej. Lenže je to finančne náročné a ľudia do seba radšej vložia lacnejšie než by si mali priplatiť za humánnejšie a aj kvalitnejšie...

22

Odpovědět

+xantypavždyť já nepopírám já jen říkám co by odpověděli vegani

02

Odpovědět

Jedno řešení bych měl, přestat používat konzervanty, když si člověk uvědomí jak dneska maso a masné výrobky dlouho vydrží je to jeden z důvodů pro širokou nabídku, kdyby se smělo prodávat jen čerstvé tak obchodníci budou prodávat jen to co lidi kupují.

41

Odpovědět

Osobně nechápu lidi co nejí maso, když nemám déle jak 3 dny maso přistihnu se jak omakávám v marketu balíčky s masem. :D Zkoušel jsem různá bezmasá jídla jakože budu se stravovat zdravě, po pár dnech jsem měl zažívací potíže. Podle mě člověk maso potřebuje, mluví o tom i doktoři. Dnešní nabídka je široká, možná až moc, možná je moc výrobců asi by to i vyřešila nějaká regulace a předpisy pro chov, ale každý ví co to udělá s cenami. Možná po tom by se maso stalo nedostupné pro některé lidi a to je taky špatně. Pravda jako obvykle bude někde uprostřed.

512

Odpovědět

To je jako by se smrk divil, jak může palma přežít v písku u moře. Tobě by chybělo maso, někomu zas čokoláda nebo sýr.

72

Odpovědět

+SleevaA pointa? Snad jsem napsal, že lidé jsou různí.
Všichni tady píšou jako by to byla možnost volby, pro mě určitě ne, já nejsem "palma". :)

34

Odpovědět

+JarininReagovala jsem na to zobecnění "člověk maso potřebuje". Co se týče volby, tak palmy to asi žádný úsilí nestojí a smrk o tom musí bejt setsakramentsky přesvědčenej, aby si to zvolil. A holt možná někdy, když se opije, zhřeší o půlnoci s kebabem. :D

31

Odpovědět

+Sleeva"člověk maso potřebuje" o tom by se dalo dlouze debatovat.

22

Odpovědět

+SleevaSmrk se diví.... Ty nutně potřebuješ odbornou pomoc.

02

Odpovědět

Jen bych dodal, že po týdnu si zvyknete nejíst maso. Co se týče vůně když mi někdo pod nosem peče kuře, nebo smaží řízek tak to mě nechává chladným, zpočátku to bude možná dost o vůli.

12

Odpovědět

jak moze byt veganka, ked je tlsta, video som nevidel tak len tipujem, ze je, ked o tom trepe

324

Odpovědět

Však je přirozeně krásná :) Nevím jestli ti tohle připadá jako "tlustá"
Takhle se ale o ženách nemluví, možná by bylo dobré se podívat/přečíst něco o úctě k ženám... :)

815

Odpovědět

+Profesor Husky,,prirodzene krasna,, not sure if trolling or just stupid

415

Odpovědět

+Profesor Husky"Takhle se ale o ženách nemluví"... zase nebuďm absolutní bety, ano?
O lidech se mluví tak, jak si zaslouží, nehledě na pohlaví.

1011

Odpovědět

Vegan nevegan, na vahu to vliv nemá.

26

Odpovědět

+cyankalhej hej, tazke kosti, stitna zlaza, genetika haha

34

Odpovědět

+v m vargaNe, ty hňupe, ale vegan i nevegan se můžou přežirat a je jedno, že je to dort z tofu, nebo z tvarohu.

22

Odpovědět

+cyankalale no tak, chod si zabehat misto dortiku, hnupe tlustej

15

Odpovědět

+v m vargaTenhle tlustej hňup si ráno doopravdy zaběhat byl (ovšem ne jako reakci na tvůj komentář).
A hňupem zůstáváš ty, protože nerozumíš ničemu a zbytečně tu (špatně) troluješ, ty zbytečnej žroute kilobajtů.

32

Odpovědět

+cyankalja netrolujem ja som skutocne tak sprosty, ale aspon som neni tlsty, zeny mne zerou

22

Odpovědět

Nezáleží na tom co jíš, jde o to, kolik toho jíš a jak často(čím častěji, tím víc si zvyšuješ hladinu inzulinu a tím těžší je pro tělo pálit tuky). Navíc, i vegani maj přístup ke spoustě vysoce kalorických jídel, jako můžou být ořechy např.

12

Odpovědět

+Freedom WarriorA nebo smažené hranolky. To je kupříkladu taky veganské jídlo, pokud se nepletu.

11

Odpovědět

"Výsledkem je, že výrobci se snaží vyprodukovat co nejvíc za co nejméně peněz." Ne madam, tohle tu bylo už od pradávna a průmyslová revoluce akorát změnila formu dané filozofie a mentality. Dál jsem to už nedokoukal, zase tu máme člověka, který se snaží si opodstatnit a povýšit svůj životní styl.

Veganství je každého věc, stejně jako to že někdo jí maso. Je díky tomu někdo lepší nebo horší člověk? Ne, to se projevuje zcela jinak. Například nekonečným žvaněním a snahou o osvětu, jak je to jeho lepší než ostatní.

1411

Odpovědět

"průmyslová revoluce akorát změnila formu dané filozofie a mentality" no ale v-v-v-vo tom to je, žejo. Ještě nedávno nebyly takto neuvěřitelně obrovské (a vzhledem k počtu zvířat v nich přesto tak malé) závody a farmy na "výrobu" masa; nebylo to potřeba, nebylo nutné živit několikanásobný počet zvářat v poměru k lidem, protože lidi nebyli tak nechutně rozežraní.
A to je ten hlavní problém. Pokud není člověk až radikální vegan, tak spousta by byla schopná tak nějak překousnout, že lidé jí maso, pokud by zvířata nemusela žít v takových podmínkách (což by zároveň znamenalo omezení jejich počtu a tím pádem i frekvenci a objem masa, které lidi sežerou).

V lidské společnosti se často posuzují lidé podle schopnosti empatie a pokud je vegan člověk jako každý jiný (což vegan je), tak ho od ostatích nerozlišuje nic, než onen lidský faktor empatie. Z toho vyplývá, že ano, vegani mohou být lepší, než ostatní.

44

Odpovědět

+cyankalTak hlavne bylo min lidi.V roce 1800 bylo na planete 1 miliarda lidi a dneska skoro 8. Neni to o jen o rozezranosti. My uz se nemuzeme vratit zpatky. Pokud nedostane 6 mld. lidi kulku. Naopak to pujde dal. vetsi efektivita, vic potravin. Zapad je jen hrstka,slechta. To ze par lidi na Zapade prestane jist maso nema zadnej dopad.

32

Odpovědět

+UghuehuePočet lidí samozřejmě hraje roli, zapomněl jsem to zmínit ale myslel bych si, že ani nemusím.
To, že "pár lidí" přestane možná takový vliv mít nebude, nicméně pokud většina lidí přestane (např. co vím, tak v Asii taková "masová" (hahaha) rozežranost není (a v Africe taky ne lol) jíst maso či alespon omezí spotřebu, tak to mít velký vliv bude.
A teď neřeším pouze etické hledisko, ale ekologické jakbysmet, protože v nynější formě je to naprosto neudržitelné.

21

Odpovědět

Blik, blik, blik, blik, zleva doprava a naopak. To je ještě otravnější, než když mi někdo říká, že je vegan.

23

Odpovědět

Zjevně nikdy neviděla jak se pěstuje např. obilí nebo kukuřice. To by teprve čuměla. A co teprve ve mlýně!!!
"Zkřížili kuřata s kohoutem" Roflám se po podlaze až jsem si ulolnul :D
Bóóóže to je 3,14ča...
Taky nežeru všechno. Ale nejsem taková tydýta abych to cpal lidem pod tlakem.

218

Odpovědět

Já znám lidi kteří něco cpou ostatním pod tlakem. Tohle opravdu není ten člověk, takže než začneš urážet ostatní zamysli se nad tím co píšeš. :)

74

Odpovědět

"Zjevně nikdy neviděla jak se pěstuje např. obilí nebo kukuřice. To by teprve čuměla. A co teprve ve mlýně!!!" Co to má co dělat s tématikou?
Buchta neválčí proti "GMO" věcem, ale jen vysvětluje lidem, jak se natuní kuřata (protože většina z nich doopravdy potřebuje tuto informaci, jakkoliv hloupé se to zdá, jelikož oni jsou ještě hloupější).

50

Odpovědět

No nevím, všechny její argumenty obhajovaly spíše vegetariánství než veganství. Vegetariány ještě chápu, já sám bych nemohl sníst maso zvířete, které jsem viděl živé (no jo, trochu pokrytectví ;-) ), ale vegani už mi přijdu tak trochu jako extrémisté. Vždycky si můžou sehnat vejce a mléko z normálních farem a nemusí se kvůli tomu tolik omezovat.
Největší problém co se týče masa vidím v množství, jaké bežný člověk spotřebuje. Cpát se masem každý den od rána do večera mi přijde jako extrém.
S vegany a vegetariány by tolik lidí nemělo problém, kdyby mezi nimi nebylo tolk otravných individují, které vám o tom svojem životním stylu budou tak vtíravě vykládat a cpát vám pod nos obrázky z velkochovů.

164

Odpovědět

Je pravda, že někteří vegani které znám mě neskutečně štvou a stydím se za ně. Protože mají kecy a chovají se otravně. Ale nic není extrém, extrém je pouze to co ty sám považuješ za extrém. :)

26

Odpovědět

Sice si člověk může obstarat vajíčka a mléko z domácího chovu, který je samozřejmě pořád lepší jak velkochovy, ale nemění to nic na tom, že chováme zvíře, celý jeho život ho prakticky zneužíváme a nakonec ho stejně zabijeme ještě před tím, než přirozeně zestárne....a o tom to celé je

22

Odpovědět

Ano někteří otravují protože to je v módě, stejně tak Vás někdo může otravovat se svým novým iPhone. Ano můžou si sehnat vajíčka "od souseda", ale už samotné vlastnění zvířete je ve směru veganství problém. Pro vegana není omezení, že to a to nesmí, ale přístup ostatních že neinformují pravdivě o obsahu masa například v restauracích (běžně obsluha neví že šunka, nebo slanina je maso). Naopak vegan je rád za nové možnosti co nikdy předtím nejedl, nebo s danou surovinou nepracoval.

03

Odpovědět

ti amici jsou fakt tak šileně tupí že nevim jestli se smát nebo brečet... jako nevědět odkud pochází maso a vajíčka a podobně... sýr... myslí si že to je z nějake továrny neboco... fakt mě udivuje jak mužou ještě fungovat... v americe jsou strašně zajímavé místa k cestování ale kvuli te jejich demenci se mi tam ani nechce...

117

Odpovědět

Přecejen se bavíme o populaci, ve které někteří věří,že čokoládové mléko je z hnědých krav a že maso se vyrábí v supermarketu.

111

Odpovědět

A je ošklivá protože je veganka nebo je veganka protože je ošklivá?

519

Odpovědět

A seš hloupej protože ses tak narodil, nebo si hloupej protože si měl nějaký úraz ?

85

Odpovědět

+Profesor Huskyu neho neviem, ale u teba to je iste

12
Další
Používáme cookies, abychom mohli provozovat tuto internetovou stránku a zlepšit Vaši uživatelskou spokojenost. Budete-li pokračovat beze změny nastavení, předpokládáme, že souhlasíte s ukládáním souborů cookies z internetových stránek. Více informací o použití cookies.
OK