Mexičané vs. Donald Trump

Thumbnail play icon
59 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:211
Počet zobrazení:6 380

V tomto krátkém filmu se dozvíte, jak by to mohlo dopadnout, kdyby Donald Trump splnil svůj slib vyhostit Mexičany... a pak si to s nimi vyřídil ve svém opulentním stylu.

Přepis titulků

Doktor Gonzales na operační sál. Kde je doktor Gonzales? Blíží se k nám betonová výše, která způsobí... Cože, ty zasraný gringo?! Mám zelenou kartu! Americká pohraniční stráž. Jak vám mohu pomoct? Ano, můžete mi pomoct. Chci zpět svou práci. Co jste to, kurva, udělali? Gringo, zničil jsi moje auto! Děkujeme za spolupráci.

Pamatujte: "Nevracejte se." Ten gringo nám chce tu zeď naúčtovat. Řekni tomu zasranému rasistovi, že nezaplatíme. Zaplatíme vám leda tak hovno! Chvilku vyčkejte, prosím. Pane Trumpe, jsme čestní lidé a jen se vás chceme zeptat... MÍROTVŮRCŮV PROJEV Kdo mi vyměnil futrál? Komu jsi to ukradl?

Jen se tu válel... Zazpívej něco anglicky. Po našem neumí. Vylezte, pane diplomate. Vy s tím musíte něco udělat. Nasaďte si to. Pokud nic neuděláte, pokoří náš lid a zničí naši kulturu. A to velmi brzy. A kdo nás teď zachrání? Co to je?

To je zázrak. To je Quetzalcoatl. To je Panna Marie. Vejce, ty hajzle. Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (67)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Rozesmála mě věta, kterou nevím, kde jsem četl, ale hodí se všude:
"Pokud ti nekvalifikovaný cizinec, který neumí ani jazyk, vezme práci, tak musíš stát opravdu za hovno." :D

10

Odpovědět

Klid však ono se ukáže zda měl Hitler pravdu o židech, Zeman o muslimech a Trump o mexičanech.

01

Odpovědět

Až na to, že chce vyhostit jen ilegální imigranty. Lžete hned v popisku, bando rozmazlenejch pseudohumanistickejch dětiček. Sami v žádném multikulturalismu nežijete, máte 2 spolužáky vietnamce a chodíte k arabáčovi na pizzu tak si myslíte, že je multikultura skvělá a svazácky musíte ostatní poučovat jak maj žít. Připomínáte mi ten vtip "Teď už jsme tak bohatí, že si můžeme dovolit i socialistické názory."

2220

Odpovědět

Spíše opačně.

Nejsme tak bohatí, že si můžeme dovolit paleokapitalistické vize. (Tohle je můj dům, můj hrad a jen můžu rozhodovat, kdo se k němu přiblíží. Námitka: Tak si kup vrtulník, protože cesty a silnice jsou většinou erární. Stejně tak je socializováno základní i střední školství. A také si pořiď vlastní ropný vrt, či solární elektrárnu.)

58

Odpovědět

A proč pseudohumanistická děcka?

Ty nemáš rád ostatní lidi, když u tebe nakupují/objednávají si tvé služby/dávají ti JEJICH peníze?
Možná jsi ale nějaký feudál a právě tři výše uvedené důvody jsou, proč nejsi v seznamu 60 dolarových miliardářů České republiky.

16

Odpovědět

+orcinusorca2017Mám a pokud jsou tu legálně a nezkouší rozvrátit ustálené tradice a národní entitu, nemám s nimi problém. Tihle přívrženci Eurohavlodobra jsou takový bolševici light, myslí si, že běžný člověk je neznalý, nedokonalý, hloupý, je ho třeba vést ke světlým zítřkům, protože sám ze sebe by to nedokázal a jen ti správní soudruzi – hlavně umělci, multikulti politici, novináři – se stávají předvojem tohoto hloupého lidského rodu. Stoupenci levičáckých ideálů mají vždycky vizi, jak se má společnost vyvíjet, co dělat ve všech ohledech, aby konečně nastalo kýžené Dobro (dnes je tímto vytyčeným Dobrem multikulturní duhová bezlepková genderfree hatefree eurototalita). A kdo s tím nesouhlasí, je třídní nepřítel. Já nevěřím v sociálně-inženýrské vize, sere mě žev čele EU tvořící většinu našich zákonů sedí bývalý komunističtí revolucionáři ze 60. let, vnímám to jako obavu, pozoruju že u nás tenhle Eurojugend pomalu ovládl sdělovací prostředky a jako návštěvník této stránky využívám možnosti sem napsat, že s tou vaší protitrumpovskou agitkou, Trevorem Noahem a přebíráním hoven z Buzzfeedu mě serete, protože už jsem zkrátka cítil to nutkání. Samozřejmě že počítám s tím, že vám to bude ukradený. Nicméně pokud chcete bejt hysterický, tak tu možnost komentovat asi radši zrušte.

210

Odpovědět

+SluníčkobijecHavloidi trpí výčitkami na humanitární bombardování (bývalé) Jugoslávie, za humanitární bombardování Libye. Jestli jsou to "bolševici-light", nebo spíše "Sarkozy-soft, Schwarzenberg-soft" (zlevníme práci podnikatelům tím, že budeme dovážet levnější pracovníky ze zemí, které jsou ovládány různými diktátory. Že máme společné fotky s těmi diktátory. No a co jako?)

To je ten zásadní rozpor mezi mým viděním britských konzervativců (intervencionistů), křídla republikánské strany kolem Bushe a naopak liberálů (sociálních demokratů) kolem Schrödera, Hollanda, nebo Woodrow Wilsona.

10

Odpovědět

+orcinusorca2017To, co se dnes označuje za liberály má s původními liberály společného asi tolik co zednáři se zedníkama. Stejně tak zelenorudí britští konzervativci s autentickou pravicí.

15

Odpovědět

+SluníčkobijecTy budeš zase jeden z těch lidí co poslouchají Ortel, hned potom co vyhrál slavíka že ? Zase Čecháček totáček.

20

Odpovědět

+Láďa OspálekOrtel neposlouchám, považuju je za jeden z těch příkladů, kdy stačí květiny nezalévat a ony pojdou samy, ale jsou to většinou lidé jako Vy, kteří na ně pořád upozorňují, tím jim holt přinášejí pozornost, jaká jim nenáleží a na to si pak stěžujete. Takže odhad nevyšel, ale díky za názornou ukázku předsudků mediální pseudoliberální guerilly.

02

Odpovědět

+orcinusorca2017Humanitární bombardování je výmysl zmrda Falbra, který se tím snažil uškodit zmrdovi Havlovi. Je smutné, že horníci z OKD si na Falbra dnes nevzpomenou, protože je jedním z papalášů, co jim „pomohl“ do dnešní neutěšené situace coby jeden z hlavních odborářů v regionu.

Nejlepší obrana proti socialistům je nechat se je požrat navzájem a historicky se znemožnit jako soudružky Semelová s Nytrovou... proti inteligentnějším socialistům potřebuješ vzdělanou (nikoli vzdělanostní) a sebevědomou občanskou společnost.

Jo a to video se mi líbí. Je to umělecké zobrazení polopravd a sociálních bublin, ve kterých žijí obě skupiny.

00

Odpovědět

+-HoNY-Právě to byl "z**d Havel", který podporoval Zelené a rudo-zelené politiky typu Bursíka, Sobobtky a dalších, kteří nemají o energetice ani ponětí.

Region, ze kterého pocházím, Ostravsko dusí právě Sobotkovo rozhodnutí o rychlém prodeji Bakalovi. Pomalejší privatizace by paradoxně přinesla regionu nynější větší prosperitu a stabilitu.

Krajský hejtman-Novák-usnul na vavřínech a myslel si, že "příchod Hyundaie do kraje" přece stačí. Nestačí.

Jo a Falbr byl a je spojován s Mosteckem, nikoli s Ostravskem. Což jsou dvě úplně jiné mentality.

00

Odpovědět

hrozny, ani jsem to nemohl dokoukat. Rozhodně nejsem fanoušek Trumpa, ale co je šptnýho na tom, že chce někdo deportovat lidi, kteří porušili zákon (nelegální imigrace) a chce tomuto porušování zákona zabránit? To už jsme opravdu zašli v politické korektnosti tak daleko, že ten kdo poukáže na někoho, kdo porušuje zákon, je nakonec ten špatnej? A v Evropě je to ještě 100x horší. Rough times are gonna come.

349

Odpovědět

Třeba v tom, že feudalismus u nás (tehdy ještě v Rakouském císařství) skončil tzv. Dubnovou ústavou 1848. A tedy svobodně opustit svou rodnou hroudu je výslovnou osobní svobodou každého jednotlivce.

A když mluvíme o USA, pak ratifikovali něco jako Všeobecnou deklaraci lidských práv a také Ženevskou úmluvu (z roku 1948 a z roku 1951), v nichž se zavázali, že NEBUDOU pronásledovat a kriminalizovat uprchlíky. Dokonce za to platí jakési organizaci, která si říká UNHCR..

(On je ten háček především v tom, že nelegální je až tyto uprchlíky zaměstnat a USA by tak měla nechat postavit místo plotu právě nějaký tábor a tam Mexičany živit-když už chce mít "své" automobilky naplněné "svými" zaměstnanci.)

728

Odpovědět

+orcinusorca2017Ilegálny imigranti niesú utečenci.. status utečenca nemôže dostať ktokoľvek... čiže si si celý ten tvoj scestný komentár mohol odpustiť

281

Odpovědět

+ehmA jak tedy na ulici rozlišíš Mexičana, který v USA nakupuje jako turista vs. Mexičana, který v USA studuje vs. Mexičana, který dojednává byznys vs. Mexičana, který je ilegálním imigrantem?

Můžeš alespoň napsat, který zákon (jistě je budeš tedy znát) porušuje Mexičan, který je ilegálním imigrantem? (Jak jsem napsal-ta břitva je až u pracovního práva. Proč tedy americké firmy-v 60% FARMY-tyto ilegály zaměstnávají? Že by nějaká ta obdoba "velkého registru nespolehlivých zaměstnavatelů"?)

Jo a ta zeď byla vtělena už do zákona "Secure Fence Act 2006", který protlačil kongresem jistý "Hadrián" Bush. Tedy vlastně plot, který bude zdí, který bude na některých místech opět plotem.

39

Odpovědět

+orcinusorca2017viem, že socialny demokrati radi debatujú dlhé hodiny o ničom, lenže ja mám prácu... takže stručne...

Ilegálny imigrant je v krajine ilegálne. Ja ho na ulici rozoznávať nepotrbujem, od toho sú bezpečnostné zložky štátu...

- Firmy jednajú v záujme firmy, nie v záujme štátu. Je ich povinnosť zjednávať najlepšie možné ceny všetkými dostupnými prostriedkami.. Je úlohou štátu podnikanie neobmedzovať. Úlohou štátu je zabezpečovať bezpečnosť občanov.

102

Odpovědět

+ehmTakže firmy mohou zaměstnávat ilegální imigranty (prostě protože jsou levní), ale stát má zároveň zabezpečovat bezpečnost občanů a zároveň neomezovat podnikání.

Proč tedy BMV nemůže postavit svou automobilku v Mexiku a tyto vozy prodávat Američanům? Nevidíš v tom nejsnazší a nejlevnější způsob pro amerického daňového poplatníka a občana, jak se "zbavit ilegálních Mexičanů"?

27

Odpovědět

+orcinusorca2017Tak pokud to chceš brát takhle absurdně, tak se tě taky zeptám: Jak poznáš na ulici vraha od bezúhonýho člověka? JInak počítám, že turista/businessman má vízum (nebo jiný povolení ke vstupu na území cizího státu). Jinak Trumpuv protekcionismus je samozřejmě na delší diskuzi.

21

Odpovědět

+bake20Počet vražd v ČR je zhruba 200. Nad 240 byl počet naposledy v roce 2000. Řekněme, že máme 16 kriminálních oddělení a tedy 15 případů ročně, tedy na vyšetření má zhruba tři týdny.

Tedy krása malých čísel je v tom, že se může nasadit celý tým lidí.

Naopak problém ilegálů je hystericky zveličovaný problém s myšlením feudála. Sakra buď máme kapitalismus, nebo máme "národní socialismus v různých odstínech červené, hnědé až černé".

24

Odpovědět

+orcinusorca2017Problém ilegálov nieje zveličovaný, ale naopak prehliadaný...
Je protizákonné zdržiavať sa nezákonne v krajine? Je.
Myslíš, že to nieje správne? Zmeň zákon, je demokracia (aj ked chápem, že pre socialnych demokratov je to len prázdny pojem).

Ty tvrdíš, že sa problém ilegálov hystericky zveličuje. To je tak nechutná lož :)

Miliony ľudí v europe aj amerike sú v krajine protizákonne. Vláda proti tomu nielenže nebojuje, ale naopak ignoruje zákony vytvorené demokratickým procesom...

Hysterické a absurdné je, že sa tzv. demokrati búria proti uplatňovaniu zákona. A že sa búria každý deň. News feed mám celý zadrbaný len tým, ako sa lavicový extrémisti búria...
TNYT, WSJ, GUARDSHIT...

42

Odpovědět

+ehmJeště jednou. Pokud si myslíš, že ilegální POBYT je trestný. Tak ocituj nějaký zákon, který výslovně říká, že cizinci patří za mříže.

Zbytek se dá aplikovat také na tvůj NÁZOR, že cizinci patří za mříže, nemají-li povolení A38.

23

Odpovědět

+ehmP.S. A jen aby bylo jasno, je myšlen americký (federální) zákon, či zákon uplatňovaný v jednotlivých státech federace.

Ideální by byla nějaká ta tabulka. Stát-citace zákona-trest uplatňovaný v daném státě/trest uplatňovaný ve federální věznici.

Nejsměšnější však je, že vydáváš "knížecí rady" Američanům.

P.S. 2 U nás je (zatím) ilegální pobyt PŘESTUPKEM. Tedy asi stejně závažný zločin jako jízda na černo autobusem.

23

Odpovědět

+orcinusorca2017prestupok, porušovanie zákona... o čom viac sa chceš baviť?

-debatu som skončil, viac nemam čo dodať.

03

Odpovědět

+ehmTřeba to, že když je přestupek vyjmenovaný v ČESKÉM zákoníku, tak nemusí být v AMERICKÉM (federálním), či texaském, arizonském, kalifornském zákoníku.

Anglo-americké právo je totiž DIAMETRÁLNĚ odlišné od římského (kontinentálního).
Pokud někoho uvidíš na svém pozemku, on má zbraň a ty ho zastřelíš. Tak v Americe dostaneš ještě diplom. U nás minimálně pět let.

A jediné, co po tobě chci je. Abys napsal, jak závažný zločin-pokud to vůbec zločin je-je to NA AMERICKÉ půdě. (V amerických statistikách se používá označení "unauthorized persons". Což však znamená, že daná osoba není známá americkým úřadům. V zemi bez občanských průkazů nic neobvyklého a minimálním státem. )

11

Odpovědět

+ehmChod mydlit barana slovak jebnuty.
Vubec nevim ze se snim bavite. Na vetsine cz stranek maj slovaci rovnou ban na chat/forum/komentare.

Rikas ze pobit je ILEGALNI, ale nedokazal si jediny zakon. Protoze on pobyt v usa neni ILELGANI (pokud mas visa a ty ma kazdy mexican, pripadne je to PRESTUPEK). ILEGALNI je maximalne tak kdyz na cestovni visa jdes delat praci.

21

Odpovědět

+orcinusorca2017asi jsem uplně blbej, ale tohle jsem nepochopil. Tak se zeptám jinak - podle tebe je teda OK nelegální překračování hranic a nikdo by to neměl řešit?

00

Odpovědět

+bake20Američané by se měli řídit americkými zákony. Nikdo zatím nenapsal, jaký AMERICKÝ (federální), nebo státní (arizonský, kalifornský, atp.) tito migranti porušují a tím se stávají ilegály.

Ostatními státy se mohou, ale nemusí inspirovat (příklad ČR: dovoleno občanům okolních států, přestupkové jednání v případě, že se osoba neprokáže pasem jedné z asi 170 zemí a přestupkové jednání v případě, že se osoba neprokáže vízem jedné z šesti zemí).

Komentování zákonů a knížecích rad ze Slovenska, z Čech, vlastně odkudkoli kromě amerického území, nebo území jejich sousedů-jsou vlastně jen dva; a kýmkoli kromě amerických občanů, nebo jejich sousedů je docela úchylné.

Prostě a jednoduše tuhle situaci by si měli vyjednat Američané, Mexičané a Kanaďané mezi sebou.

11

Odpovědět

+bake20P.S. Vlastně na tuto úlohu mají Kongres a Ministerstvo zahraničí USA (obojí placené z daní USA).

Čobol ze Slovenska může valit kukadla (oni živí Mexičany),
vyřvát (z pohledu amerického imigračního úředníka se i on může stát ilegálem),
nebo si stěžovat v diskuzi (já bílý slovenský muž vízum nedostal, ale Mexičani jo. Bééé.). Ale to je taky jediné, co může dělat.

Pokud neplatí daně v USA, tak NEMÁ právo rozhodovat o politice USA. Amerika se může rozhodnout, že všech zhruba 11 milionů "unauthorized persons" pošle na své ostrovy, na Aljašku, nebo do pryč. Vždy to bude svrchované rozhodnutí USA.

21

Odpovědět

+orcinusorca2017Mám americké a slovenské občianstvo ty komunistická m***a :)

03

Odpovědět

+ehmTak promluv ke svému poslanci a svému senátorovi. Diskuzí pod videem jen ztrácíš čas.

31

Odpovědět

+orcinusorca2017prečo by som to robil? Ja som šťastný a spokojný...Trump pošle všetkych ilegálov do p****e z kade prišli a ty môžeš ďalej kvičať ako komunistická sviňa :)

02

Odpovědět

+ehmTak jasně tyto "unauthorized persons" platí jen na sociálním pojištění 13 miliard dolarů a čerpají jen miliardu dolarů (https://news.vice.com/article/unauthorized-immigrants-paid-100-billion-into-social-security-over-last-decade).

Což je násobně více než stvrzenka na 250 dolarů na každého z 11 milionů. Ale jako fajn.

Jo a nemáte na Slovensku ještě pár miliardářů, český rozpočet potřebuje zacelit. A Fico dostává další přerozdělovací záchvat.

10

Odpovědět

Odpovědět

+ghola36Takže za každý takový pokus dostanou Mexičani tiskopis "You owe me $250." Plot už stál okolo 7 miliard dolarů, ale 11 milionů "unauthorized persons" je stále v USA.

Možná by se měl tedy mexický prezident domluvit s evropskými firmami a nabídnout jim částku okolo 100 miliard dolarů (tyto peníze z mexického rance dostávají americké firmy).

Americký prezident bude šťastný, že americké firmy investují v USA. Mexický prezident ušetří 100 miliard dolarů, nebo zvýhodní evropské firmy, nebo tyto peníze věnuje navrátilcům z USA.

Jen ty americké firmy nebudou šťastné ze svého prezidenta, ale co. Feudál Trump vyhraje proti buržoazii.

12

Odpovědět

+orcinusorca2017O čom prosím ťa točíš? Vykrikuješ tu, že chceš zákon, ktorý ilegálni migranti porušujú a ten som ti dal. Tváril si sa ani čo by kategória "ilegálny imigrant" nemohla existovať- no očividne existuje. Ten prvý odstavec z neznámych príčin ignoruješ. Odporúčam prečítať napríklad toto: https://www.foreignaffairs.com/articles/united-states/2017-03-31/case-against-immigration

"An exhaustive study by the National Academies of Sciences, Engineering, and Medicine found that immigrants and their dependents use significantly more in public services than they pay in taxes, and the net drain could be as high as $296 billion per year. The academies also projected the fiscal impact into the future with mixed results—four of their scenarios showed a net fiscal drain after 75 years, and four showed a net fiscal benefit. What is clear, however, is that at present the fiscal effect is large and negative."

01

Odpovědět

+ghola36Mluvím o tom, že s trestem ve výši 250 dolarů za porušení zákona se stále vyplatí ilegálům pokoušet hranici.

Řešením NENÍ ZVÝŠENÍ nákladů na straně vlády-tedy plotem. Ale jednoznačná změna zákona ve smyslu zvýšení pokut.

Že je Trump "pošle do p****e" je sice silácké gesto hodné akčního hrdiny, ale také znamená, že už vzniklé náklady nikdo nezaplatí.

20

Odpovědět

+ghola36Právě uživatel "ehm" ukazuje ten paleokonzervatismus ve své nahotě. Stěžuje si na imigranty, ale za svým poslancem, nebo senátorem by nešel.

Trump to "prostě vyřeší". Jenže zákony schvaluje Kongres (dokonce je to první článek v amercké Ústavě), nikoli prezident. Prezident "maká", jak kongres píská. Jedinou zákonodárnou moc má víceprezident a to ještě značně omezenou.

10

Odpovědět

+orcinusorca2017Volím toho, kto jedná v mojom záujme. Prirodzene aj kongresmana...Nemám najmenší dôvod kontaktovať ho, kôli čomu som ho volil :)
Prostá logika

02

Odpovědět

+ghola36Existuje nějaká studie která by podporovala názor pana Stevena Camarota.

00

Odpovědět

Dlouho nebyl ten negrik Trevor - jeste stale breci ze vyhral Trump nebo uz se venuje i necemu jinemu?

106

Odpovědět

tie protitrumpovské videa mi tiež lezú krkom, ale toto je aspoň sranda... a to spracovanie :) .. paráda... 9/10

133

Odpovědět

poznámka k překladu 3:56. V Mexiku je výraz např. "A huevo hermano" něco jako v angličtině "Totally, bro!". Nejedná se o vejce :)

31

Odpovědět

Jsem si toho dřív nevšimla, nebo se teď na náhledech videí objevila jména jejich překladatelů? Každopádně za to palec nahoru, překladatelé si určitě zaslouží, aby byli více vidět!

41

Odpovědět

Proč to má tak nízké hodnocení? :-D Já nevím, jak vy, ale mně se to líbilo, ve smyslu, že jsem se u toho dobře bavil a snad i pochopil většinu narážek. 53 % Zvedněte to alespoň o 30, možná i 35…

78

Odpovědět

Nechápem veď taká úžasna krajina so super ľuďmi to Mexiko prečo odtiaľ utekajú ľudia do hnusnej USA ? :D BTW radšej by mohli natočiť video ako povyhadzuje všetkých mexikánskych členov gangov, nelegálnych migrantov... to by krajine krásne pomohlo

123

Odpovědět

Dlouho nebyl nějaký Stand-up... :)

53

Odpovědět

Sem tam pár menších úprav ve videu a název by se rázem mohl změnit na "Ukrajinci vs. Česko" :)

210

Odpovědět

Jenže si vynechal takový detail, že nás Ukrajinci (jako bratrský národ) od roku 1968 okupovali.

316

Odpovědět

+orcinusorca2017To je v tomto kontextu irelevantní. Narážka byla směrovaná na vyhošťování Ukrajinců, kteří u nás pracují nelegálně.
Trump řeší přítomnost, nikoliv historické pozadí. Takže Vaše poznámka je tak trochu mimo kontext Trumpova záměru i mé narážky :)

20

Odpovědět

+pes RakeťákAž mi ukážeš zástup tradičních ukrajinských restaurací umístěných v současnosti u nás, tak uznám, že se chováme stejně my k Ukrajincům jako Američané k Mexičanům.

04

Odpovědět

+orcinusorca2017Nemám nejmenší zájem se pouštět do takovýchto porovnávání. Nic takového jsem ani ve svých komentech nenaznačil, ani naznačovat nebudu.

Pouze tvrdím, že Česko vyhošťuje nelegálně pracující cizince a že by vypadalo docela komicky, kdyby tito cizinci natočili podobné video o Česku...

Je až zarážející, jaké všechny problémy chceš na tento jednoduchý fakt (že ČR vyhošťuje nelegálně pracující cizince) nabalovat... :)

60

Odpovědět

+orcinusorca2017Jen…detail. Okupovali nás tehdá i Poláci. A mnoho dalších. A nikdo kvůli tomu, že by zrovna chtěli, ale kvůli tomu, že přišel příkaz. Z režimu, co je dávno mrtvý. Takže pokud chceš někoho obviňovat, obviňuj něco, co již neexistuje. Mnoho štěstí. :-)

41

Odpovědět

+OsmiumAsi neznáš historii. Brežněv byl Ukrajinec, který ovládl Sovětský svaz (podobně jako to dřív udělal Gruzínec Stalin, nebo německá princezna historií nazývána jako Kateřina Veliká).

Brežněv byl tedy přímo odpovědný i za násilnou stalinizaci zemědělství. Spolu s Kaganovičem (také Ukrajincem) se také podíleli na represáliích vůči ukrajinským zemědělcům (vlastně svým spoluobčanům..)

15

Odpovědět

+orcinusorca2017OK, historie doopravdy není mou silnou stránkou, ale moje pointa je někde jinde. Jde o to, že to byla vůle strany a ideologie. Jediný člověk na vrcholu pak prostě vydal rozkaz.

11

Odpovědět

+OsmiumNaopak "vůli strany" a ideologii Brežněv jen zdatně využíval ve svůj prospěch. Pro tituly a ocenění (které si uděloval většinou sám sobě) by udělal cokoli. Od reálných problémů byl vzdálen jako "Sputnik" od Země.

01

Odpovědět

+OsmiumUkrajinci jsou svoloč. A poláci jsou taky pěkný bestie.

31

Odpovědět

+LovecCour42Soudíme lidi podle toho, odkud jsou? Ano, velmi…vyspělé. :-)

23

Odpovědět

Nevěděl jsem,že Trump má tak maličkýho pindíka........tak proto tím takhle kompezuje vyhoštěním :D

614

Odpovědět

Spíš se tak kompenzuje, že jak je rok dlouhej, tak mexičtí miliardáři (Carlos Slim - US$ 74 billion; Alberto Baillères - US$ 16.5 billion; Germán Larrea Mota-Velasco - US$ 14.2 billion; Ricardo Salinas Pliego - US$ 8 billion; Jerónimo Arango - US$ 4 billion; Emilio Azcárraga Jean - US$ 2 billion; Carlos Hank Rhon - US$ 1.4 billion; Alfredo Harp Helú - US$ 1 billion) do jeho super-extra-speciál prodejen výrobků s nálepkou vyrobeno v Číně.

04

Odpovědět

+orcinusorca2017To je sice hezký ale já jsem tě na nic nezeptal :D

14

Odpovědět

+5825Však taky na nic neodpověděl :)
#IAccidentallyTheWholeThing

00

Odpovědět

Co jsem to zas k***a zhlídnul?! :-D

82

Odpovědět

253. díl z poučného seriálu boj o poušť (Desert Fight), aneb jak je vlastně písek důležitý pro americkou společnost (Importance of grit in american society).

11