Moderní vzdjeláváňí

Thumbnail play icon
88 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:1 592
Počet zobrazení:34 151

Vzdělávání neustále podstupuje vývoj a stejně tak i společnost. Ale nezašlo to už moc daleko?

Přepis titulků

MODERNÍ VZDJELÁVÁŇÍ Vítej. Nevšímej si toho. To přestane. Je čas na první otázku. Jedna plus jedna. - Ano? - Dva. Špatně. - Ano? - Multikulturalismus. - Výborně, Simone. Další otázka.

Tři krát tři. - Ano? - Devět. - Špatně. Ano, Pennelope? - Rovnost pohlaví. - Výborně, Pennelope. - To je vtip? - Podle tebe je rovnost pohlaví vtip? Ne, ale není tohle hodina matematiky? - Nebuď tak rasistický! - Jen jsem se zeptal. My se neptáme! - Otázky jsou urážlivé.

- Jo! Studenti, doufám, že jste dokončili své výzkumné práce. Pamatujte, že osoba s nejvyšší známkou pojede své výsledky prezentovat do New Yorku na světový sjezd matematiků. Výborně, Pennelope. 6 z 10. Dobře, Simone. 6 z 10. Hej, buď opatrný. Už se na ní díváš 10 sekund. Co? Pokud se hetero muž dívá na ženu déle než 15 vteřin, je to sexuální harašení.

Ale slovem hetero nechci urazit žádnou osobu s netradiční sexuální orientací. A slovem netradiční nechci urazit žádnou osobu, která opovrhuje historicky danými... Fajn, chápu to. Sluníčko, tvou práci je možné ohodnotit pouze 1 bodem z 10. Použil jsem furrierovu transformaci a matematické metody v elektronice k analýze elektrických diagramů pacientů. Vypočítal jsem riziko infarktu. Je to nová metoda, ale může zachránit tisíce životů.

Sedm. Ani jste to nečetla. - Použil jsi červenou propisku. - Cože? Mnoho náboženství považuje červenou za urážlivou. Proč všechno zobecňuješ jednou barvou, když je lidstvo duhou krásy a spirituality. Jo! Dobře.

7 z 10. Ale to znamená, že na sjezd jedu, ne? Známkování ještě není u konce. Protože žijeme ve společnosti založené na rovnosti, tak známky budou sečteny a rovnoměrně rozpočítány mezi studenty. To si děláte srandu. Výborně studenti. Jsme si rovní. Všichni jsme průměrní. Ale kdo tedy pojede na sjezd? Ještě jsme nerozdali výsadní body!

To jsi tak tupý? Správně. Takže, Penelope... Jsi žena, takže to je jeden výsadní bod. Ale jsi bílá, takže to je mínus jeden bod. - Jsem bisexuálka. - Plus jeden. Získala jsi 6 bodů z deseti. Simone, ty jsi bohužel bílý hetero muž.

A jeho pohlaví odpovídá tomu při narození. To je mínus 4 výsadní body. Takže máš 1 bod. To je fér. Teď ty. Jsi muž a nemám tě ráda. To jsou dva výsadní body dolů. Ale jsi hnědý a s nejasnou sexuální orientací.

To je plus dva. Takže to máš 5 bodů. Proč mám mít nejasnou orientaci? A nakonec Sluníčko. Jsem gay, transsexuál, asiat, mám nadváhu, jsem z nižší třídy, nejsem chytrý ani atraktivní. Mám chlupy na bradavkách a navíc se hodně potím. Taky nedokážu pořádně běhat a zavázat si tkaničky.

Chci vidět, jak holubi umírají. Skvěle, Sluníčko. To je třináct výsadních bodů. Takže jsi získal 18 bodů z 10. Výborně, Sluníčko! Jedeš do New Yorku. - Hurá, Sluníčko! - Věděli jsme, že to dokážeš. To chci vidět. Pouze napsal Rovnozt a nakreslil srdíčka na papír.

Vyjádřil sám sebe a to je krásné. Vždyť ani slovo rovnost nenapsal správně. Nediskriminuj ho! Tohle nemá s matikou nic společného. Ty a ta tvoje skvělá matika, věda a fakta. - A co naše pocity? - Jo. Pocity jsou důležitější než fakta. - Jo!

- Tohle je špatné. Jste šílenci! Ty mě tak urážíš svým odlišným názorem! Mám práco říct svůj názor. Máme právo nebýt uráženi. To je důležitější. Pokud nás nepřestaneš verbálně urážet, budeme muset v sebeobraně zaútočit. To nemůžete. Vlastně na to máme právo. Je nelegální se bránit.

Jo! To je šílené. Připrav se zemřít. Vznešená společenská spravedlnost tě chce mrtvého! Sluníčko! Vítej. Nevšímej si toho. To přestane.

Komentáře (189)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Víc jak 3 roky staré video, ale vzhledem k nárustu politické korektnosti je dnes mnohem aktuálnější než bylo bylo tehdy. Vypadá to, že skutečně předběhli svoji dobu.

290

Odpovědět

manipulativní s****a, odtržená od reality a zcela nevtipná

433

Odpovědět

přestala jsem dýchat,udělalo se mi špatně.....naprosto přesné a děsivé shrnutí dnešní doby.

242

Odpovědět

Tak možná v USA, u nás rozhodně né.

58

Odpovědět

naprosto úžasná práce

132

Odpovědět

Absolutně jsem to nepochopila. To má být jakože obrácená diskriminace? A to z jakýho důvodu? Vždyť se to neděje... O co tam má teda jakože sakra jít?

639

Odpovědět

To má představovat, kam bychom to dopracovali, kdybychom přeháněli (poslední dobou se stále více rozmáhající) tzv. "pozitivní diskrimanaci".

191

Odpovědět

Chybí tam na dveřích do třídy nálepka "Hate Free culture zone" :(

253

Odpovědět

Nenávidím gaye,nenávidím politiky,nenávidím n***y,nenávidím muslimy.Jsem homofob,xenofob,rasista.

1111

Odpovědět

tak to gratuluju

80

Odpovědět

+BourakMínus 7 výsadních bodů.

80

Odpovědět

Video určitě budí otázky. Na druhou stranu v něm vidím dost názorové jednostranné manipulace.

514

Odpovědět

Dobře známé video. Co se kritiky týče, je to zajímavě zpracované v konfliktech Fakta/Pocity, Svoboda Projevu/SJW, Solidarita s posledním/Meritokracie, Individualismus/Kolektivismus a samozrejmě zneužití indoktrinace / moci k politické změně.

170

Odpovědět

Exkluzivní video a ještě lepší komentáře, které ho napadají. Alespoň je vidět, že autoři trefili do černého :)

272

Odpovědět

Včerá jsem byla na vystoupení a byla jsem naprosto zklamaná…:-( Nemohla jsem se vystoupení dočkat a pak toto. Celé to bylo ořezané, přeházené, Na ohromném jevišti pobíhá pár lidí. Kostýmy o ničem krom jednoho „setu“.Nebyl tam skoro žádný věkový rozdíl herců. Povahové rysy postav byly oproti postavám z filmu úplně jiné, což mi příjde jako veký základ. Důležité cény byly vynechány. Postavu Sky hrál běloch. Proč mu nedali alespoń paruku. Ve filmu byl dokonalý a v divadle si ho ani nevšimnete pokud ho tam někdo neosloví……………. Divadla navštěvuji často a toto vystoupení mně i můj doprovod strašně zklamalo….:-(. Za lístek bych dala max. 60 Kč. níce ani omylem.Možná, že se kolem toho dělal moc velký humbuk a pak člověk očekává víc…..Nikdy víc.

http://dokonalakrasa.cz/?category=pripravky-na-ledviny-a-mocovy-mechyr

213

Odpovědět

Bože toto je akože video mesiaca? Už mi tam len chýbali náznaky toho ako slniečkári prevrátili pojem tradičnej rodiny... Ako fakt? Keby je to podané satiricky nemám s tým problém, ale toto je len s****a stavajúca na väčšinových náladách dnešnej spoločnosti. Ja teda môžem jebkať ak mi niekto vnucuje rovnosť a solidaritu na základe svojich citečkov, ale tváriť sa vážne pri takých sračkách, kde mi je podané ako snaha o genderovú rovnosť a rešpektovanie homoľudí bude viesť k potláčaniu práv, tak to ste tu asi všetci jeblí na mozog. A ešte k tomu v rámci CZ-SK kde ledva ľudia poznajú bukvicu, nehovoriac o tom, že o pozitívnej diskriminácii v týchto končinách ani nechyrovali...
Zas raz je to tu len prehliadka ľudskej zadubenosti, obviňujete slniečkárov z citečkovania a sami ste zakliesnený v protipólnych pocitoch. Je mi nagrc z tohoto videa, z jeho hodnotenia a z tých tliachaníc, čo zo seba vedia ľudia vydať, bez jedinej skúsenosti v realite s danou problematikou.

1258

Odpovědět

Hmm, zajímavé, já video pochopil trochu jinak než jako kritiku multikulturalismu, volnomyšlenkářství a "sluníčkářství" (a to prosím píšu jako liberál těžkého kalibru.) Pointu spíš vidím v tom, že jde o kritiku postmoderní společnosti, která staví nejen na tom, že každý má svoji pravdu, ale že každý má i vlastní loď, ale i vlastní mapu a vlastní sever. To je celej ten problém s "tvůj názor je odlišný než můj a uráží mě."
Těžko říct, co chtěl přesně autor říci.

112

Odpovědět

+Arnie WellSmyslem videa je to že 1+1=2. Ať máš jakýkoli sever.

31

Odpovědět

Miluju tyhle trotly kteří jen utočí na něco o čem ví prd, stačí jim že ve videu vidí pravděpodobně "arabačka" a najednou je to útok na lidi protože je přeci jasný že je to terorista a cpe do toho politiku a podobné hovadiny, protože jeho inteligence končí u konce speciální školy. To takové každého negramota radši nahradím uprchlíkem

32

Odpovědět

Nevím co vás tak ujišťuje na tom, že to tu brzy bude stejné. Do konce gymplu o bojích za rovnoprávnost uslyšíte sotva prd a slovo gay padne pouze jako nadávka v třídním kolektivu. Jestli máte chuť urážet, máte na to stejné právo jako kdykoliv jindy. Jen v dnešní době není trendem generalizovat kvůli barvě pleti, pohlaví či sexuální orientaci, pokud máte chuť si někoho dobírat kvůli jmenovaným odlišnostem a štve vás, že by se na vás někdo mohl dívat zkrze prsty, potom je mi vás líto.

199

Odpovědět

To je inak najsmiešnejšie ako sa ľudia boja bukvíc, pri tom ono to nieje ešte ani zďaleka polohe kde sú nám rovní. Sú zosmiešňovaní, degradovańí, v kolektívoch neraz utláčaní a odsudzovaní, hlavne, že sa idú všetci posrať z toho, že za chvíľu budú teplý utláčať ich. Ako chápem, že títo ľudia sa v podstate len boja, že správanie a predsudky ktoré majú, budú zrazu použiteľné voči nim, ale schovávať sa za to že nedať teplému práva pretože teplý potom vezmú práva nám to je taká demagógia, že sa môže hanbiť každý, kto pre takú sračku opustil zdravé zmýšľanie

318

Odpovědět

Taky to někomu připomnělo aktuální sérii South Park :D

50

Odpovědět

Lidi nechci tady kritizovat ale říkáte zde kladné komentáře jen proto že to je to TOP 10 video za poslední měsíc a to že " Ten kdo to nechápe nebo nepochopí bude v budoucnu zcela ztracen" jsou jen kecy. Každý má svojí hlavu a svoje uvažování a když jde někdo s davem je to jen jeho blbost. Tohle video jen ukazuje stupiditu dnešní společnosti a to že se má každý podřídit nerovnosti a nespravedlnosti a jen držet hubu nebo za to tvrdě zaplatí. Klidně teď piště jak jsem blbej ale jen budete potvrzovat co říkám.

194

Další