Můj robot je lepší než tvůj robot

Thumbnail play icon
81 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:643
Počet zobrazení:6 782
Muzikant will.i.am se dal dohromady s organizací FIRST, která si dává za úkol zvyšovat zájem dětí a mládeže o technologické a inženýrské vědní obory, a společně vytvořili toto zajímavé video, které jednak láká na soutěž mladých nadšenců do robotiky, ale také hezky poukazuje na to, že věda jako celek je mnohem víc cool než šoubyznys, a přitom se o ní skoro vůbec nemluví. Svou troškou do mlýna pak přispěla řada celebrit - od Jacka Blacka a Joshe Duhamela, přes Snoop Dogga a Justina Timberlakea, až po Justina Biebera či Miley Cyrus. Je věda rokenrol?

Přepis titulků

Já si pod vědou představím hudbu. Vymyslet schéma piána, než bylo vynalezeno, vyžadovalo vědu. Je to nejspíš ta nejdůležitější věc, kterou učí ve škole, protože věda je o pokroku, o budoucnosti. Bez vědy... bychom pořád žili v jeskyních. Je to základ všeho. Základ života. Všichni se mi smějou, protože jako nerd musím mluvit o tom, jak je věda skvělá.

- Pro mě je věda o proměně... - Experimentování... Vždycky mě fascinovalo, jak byl náš svět stvořen. Uhlík, dusík, kyslík... Vždycky mi říkali, že moje mysl je jak blázinec. Ale když se zamyslím, je ze mě myslitel. Kolečka se začnou točit a začnu vidět tvary a rytmy. To je podle mě věda, protože v tom všem je kreativita. Spousta lidí si myslí, že celebrity jsou vzrušující.

Že šoubyznys je úžasný. Vědě nesahá ani po kotníky. Geekové a nerdi jsou nejobdivuhodnější lidi na světě. Sáhněte si do kapsy pro svůj iPhone nebo Blackberry. To nevyrobil nikdo z Rolling Stones. Vidíte tohle? Bez vědy by to neexistovalo. To rokenrolový udělátko, co máte v kapse, vyrobili "geekové". Jak je, lidi z FIRST Robotics?

Jsem Justin Bieber a to, co děláte, je stejně cool jako naše muzika. Můj robot je lepší než tvůj robot. - Můj robot... - ...je lepší než tvůj robot. Můj robot je lepší než tvůj robot. Můj robot je lepší než tvůj robot. V kterýkoli den v týdnu. Kdybyste mi řekli, že jednou budu nahrávat písničky na vybavení, které nezabere tři bloky, ale vejde se do notebooku... Cože?!

To je věda. To je nářez. - Můj robot... - ...je lepší než tvůj robot. Můj robot je lepší než tvůj robot. Promiň. Víte, kdo je největší hvězda v historii? Einstein. Rozumíte? - Leonardo da Vinci - Benjamin Banneker. Věda...

... JE rokenrol. Moc dlouho jsme se soustředili jen na zábavní průmysl. Musíme se zaměřit na děti, které se věnují vědě. Matematice, inženýrství, robotice. Aby má neteř a synovec chtěli v dospělosti být jako oni. Zbožňuju Michaela Jordana, Kobeho Bryanta, ale každý nemůže být basketbalistou. Vědní obory pro vystudované lidi nabízejí mnohem víc pracovních míst.

Když má každá základní škola hřiště, měla by mít i vědecký program. Musí to být priorita, musí to být povinné. Myslím, že robotika a věda je... ... je to budoucnost. Vzdělávat mladé lidi, připravovat je na budoucnost. To je opravdová státní bezpečnost. Matematici, inženýři, programátoři... ...to je nový rokenrol. Neřeknu, že věda je rokenrol, ale rozhodně je to nářez.

A teď už to víte. Překlad: scr00chy www.videacesky.cz

Komentáře (70)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

CO???? Tohle je to nejtrapnější video jaké jsem kdy viděl. Fakt. Myslím že 99% z nich neví co mluví a snaží se být "inspirativní" i když je jim nějaká věda u pr*dele.

317

Odpovědět

Ať už vědu propagujou z jakýchkoli důvodů, myslím, že je to ve výsledku o dost lepší, něž kdyby ji nepropagovali vůbec. A díky tomu, že jsou celebrity, se poselství tohoto videa dostane k mnohem většímu počtu lidí, což je to nejdůležitější.

282

Odpovědět

to hovoria tí, čo sa chuj rozumejú do vedy :)

211

Odpovědět

Tak Iphone nevymyslel nikdo z Rolling stones !!?? Můj život se zhroutil. To je tak trapný video.

2117

Odpovědět

Lidi to je vtipný, já nevěděla že to video bylo o Justinovi Biebrovi, teda alespoň podle těch komentářů to tak vypadá, většina lidí ho nesnáší ale pořád se o něm mluví:D

212

Odpovědět

Nevím, zda nejsem OT od mírného OT, ale poznamenala bych, že u nás na škole mohli jet na zájezd do muzea jen žáci vybraní, a to za úspěchy ve sportu... Takže retardi jedou na výlet a ostatní sedí ve škole na zadku :/

A sorry za retardy, pokud to někomu vadí, ale u nás to platí.

200

Odpovědět

Nevím co tady na něj všichni nadáváte. To video má oslovit a ať už si to připustíte, nebo ne, na jednu generaci Bieber vliv má. Takže k tomuhle projektu to byl velmi dobrý tah ;)

222

Odpovědět

Joo čus já sem Justin Bieber a sem největší borec že umim balit náctiletý a proto říkám PODPOŘTE CHYTRÝ LIDI!

2018

Odpovědět

Justin Bieber je stejně starý jako já, ale je víc populárnější :D, než já a přece se ta trubka snaží prosadit USA vědu (ROFL). Neměl by blbnout nactileté holky, prostě učit se a nedělat takový ptákoviny.

188

Odpovědět

At se to kazdymu libi nebo ne Bieber proste svoje desky prodává jak o život, sice jsou to povětšinou hloupoučký mladý holky který z toho vyrostou ale pořád má obrovskej úspěch o kterým se 99.9% lidem z nás může nechat jen zdát :)

214

Odpovědět

Jelikož jsem zde viděl takový zajímavý dokument na téma hudbeního průmyslu tak v tom vidím něco niného

180

Odpovědět

:D :D :D dobrej vtip :D Bieber řekl že jeho hudba je cool :D to mě fakt dostalo :D

193

Odpovědět

Bieber a Timberlake? are you f*cking kidding me? By mě zajímalo co oni vědí o hudbě, natož o vědě.

197

Odpovědět

Mně se to spíš líbí jako způsob jak zaujmout ty malý blbečky, aby přestali nerdům a geekům brát svačiny a vytahávat jim spodky. Na vědě určitě závisí vývoj lidstva a společnosti, ale k***a ne, věda není roknrol, a sem ráda že něco takovýho Black odmítnul vyslovit

191

Odpovědět

Kde prosímvás stáhnu tu písničku ?:D

184

Odpovědět

Souhlasím s tímto videem, ovšem jenom z půlky. Věda a vše kolem ní se neobejde bez naší lidskosti. Humanity pokud to mám říct jinak. Ale je to jedno. Pokud bude pouze věda a pouze humanita Vzniknou stroje bez kousky lidskosti. A pokud bude existovat pouze věda lidskost jí ustoupí do pozadí.
Pokud budeme chtít budoucnost kde se nebudeme muset bát, že nás nová technologie zničí musíme vytvářet tak lidskou technologii jak jsme ve svém základu mi sami.

187

Další