Muse - Survival

Thumbnail play icon
79 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:347
Počet zobrazení:6 590

Snowi bohužel z osobních důvodů dnes nestihla připravit Metalové okénko. Omlouváme se a děkujeme za pochopení. Na 10 000 sportovců z více než 200 zemí světa se utká o 300 sad medailí v necelých 30 sportech. Řeč je pochopitelně o letošních XXX. letních olympijských hrách v Londýně. A právě pro tuto výjimečnou příležitost složila jedna z nejúspěšnějších hudebních skupin současnosti, britští Muse, píseň Survival, která zazní jak při zahajovacím ceremoniálu, tak i při každém předávání medailí. A co vy, žijete Londýnem?

Přepis titulků

Závod... Život je závod, ale já vyhraji... Ano, já vyhraji, zapálím rozbušku a nikdy neprohraji. Rozhodl jsem se přežít, za každou cenu.

Mě nepředběhneš, já nezpomalím, odhalím svou sílu celému lidstvu. Ano, jsem připraven zůstat naživu, nic neodpustím, odplata je moje, nevzdám se, protože jsem se rozhodl uspět.

Ano, já vyhraji! Rychleji... Výš... Silněji... Závod... Je to závod, a já vyhraji, ano, já vyhraji, zapálím rozbušku a nikdy neprohraji, rozhodl jsem se přežít, za každou cenu.

Mě nepředběhneš, já nezpomalím.

A odhalím svou sílu celému lidstvu. Ano, já vyhraji! Ano, já vyhraji! Překlad: Magenta www.videacesky.cz

Komentáře (24)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Songy velkých sportovních akcí jsou specifické ne jen tím jak zní, ale hlavně tím co reprezentují...

190

Odpovědět

Me to teda prijde celkem povedený sice tam neco jeste schazi, jak uz tu nekdo rekl nema to ten uplne spravny drive, kdy by to cloveka vylozene posadilo na p***l. Ale dle me je to prinejmensim povedene a lepsi nez vetsina tech komernich "s****k" co na velkych turnajich a sportovnich akcich zaznivala v poslednich letech. Navic pri poslechu a pohledu na sestrih toho sportovního nasazení, které je videem vyobrazeno to má opravdu něco do sebe. Za sebe si myslím, že ta píseň ještě hodně dospěje během olympiaády.

181

Odpovědět

paci sami to , text je dobry , ale keby to bolo viacej v style Butterflies and hurricanes to by bola pecka

180

Odpovědět

Dost o ničem. První část byla dobrá, tak do 1:20 to mělo dobrý náběh, nicméně místo toho aby gradovali motivační video spíš na můj vkus z toho udělali dost depresivní song.

1912

Odpovědět

zábavnější by bylo kdyby hymnu na olympiádu udělal marilyn manson :D

186

Odpovědět

Tohle je náhodou docela dobrá hymna... Je v tom ta naléhavost, navíc, Muse jsou výborní. I když já mám od nich pořád asi nejradši jejich verzi Feeling Good, která je prostě absolutně dokonalá.

191

Odpovědět

Za posledních pár let bylo až moc hymen. A opravdu mi všechny už splývají - ne, že by byly špatné, ale vyloženě z nich čiší komerce. Díky Muse si Survival, jako hymnu OH 2012 opravdu zapamatuji. Konečně originální hymna, která k OH opravdu sedí.

192

Odpovědět

Warkis:
A to nejsem žádnej fanoušek těch Muse (vlastně to jméno slyším poprvé tady).

190

Odpovědět

Já naopak čekal něco mnohem horšího. Ten nádech fanatismu, jenž vychází z toho jeho hlasu. A ta hudba se k těm pochodům jeho myšlenek hodí víc, než cokoliv jiného. Když si to představím na olympiádách, tak mi běhá mráz po zádech.
Super.
Mnohem lepší, než aby to byla nějaká chytlavá komerční s***ka. Tohle mi opravdu přijde jako umění.

192

Odpovědět

Docela zklamání, čekal jsem něco lepšího.

1814

Odpovědět

Muse zbožňujem, ale toto...maximálne tomu chýba akýsi "drajv" a hlavne chytľavosť, ktorú by mala mať každá pieseň, keď sa snaží prezentovať ako hymna niečoho. Vznikol z toho absolútny hudobný chaos, čo sa vôbec k olympiáde nehodí...

199

Odpovědět

Tohle je bída.... Muse je jinak dobrá skupina, ale než tohle je už lepší i Move to the Beat of London, snad to nebude hrát i při medailích......

197

Odpovědět

Pekné, že si spomenuli aj na Martikána:)

181

Odpovědět

Při každém předávání medailí? Tak to je děs, já se těšil na hymny....

1817

Odpovědět

Nemalá inspirace Freddie Mercurym, ale proč ne, když přiznají, že se jím nechali ovlivnit...mně se to líbí

195

Odpovědět

To mi zrovna nepřijde, máš na mysli nějakou konkrétní písničku? Možná od půlky trošku "I Want it All", ale stejně zas to není tak podobný, abych tomu říkal inspirace. Ale možná máš taky na mysli něco jinýho.

Jinak pro mě ta píseň není vyloženej propadák, ale zase že bych jí musel slyšet u každého předávání medailí... no to by se mi asi hodně rychle oposlouchala. Do oslavnýho "epickýho hymnusu" (to je spojení :-D ) jí něco chybí.

184

Odpovědět

+makemakeDobře vybrali. Tahle písnička poroste s každým poslechem. Nebude to jako na MS 2010 ve fotbale, že velká část veřejnosti po pár posleších nemohli oficiální song ani cítit. Je vidět, že to mají na starosti Britové a ti vždycky byli v hudbě o parník před ostatními.

1813

Odpovědět

+makemakeMaestro: minimálně o parník - o tom žádná! Nad britskou muziku není, to jsem říkal vždycky. :-) U téhle konkrétní písničky si ale moc jist nejsem, že se lidem vryje pod kůži, samozřejmě to je jen o osobních pocitech, to se nedá hodnotit objektivně. Na druhou stranu pitomina tomu neříkám, a jako ten song pro MS 2010 to opravdu není, to se nedalo. :-D

182

Odpovědět

+makemakeMně okamžitě naskočilo od Queenů Innuendo - http://www.youtube.com/watch?v=cfu8qISm7Vs ta podobnost je podle mě hodně vysoká. Navíc mají Muse v této písni "kytaristický styl" podobný jako u Queenů. Celou tuhle písničku (Survival) jsem se těšil až to nějak epicky vygraduje a ono to vygradovalo spíš do ztracena... Takže nic moc :-(

180

Odpovědět

+makemakeTak, tak, přesně, chybí tomu ta gradace. S Innuendem teda nevím, ale holt každý to vnímá trochu jinak. Ale možná přece jen jsi z určitýho pohledu asi nejblíž, rozhodně s tou kytarou. :-)

180

Odpovědět

+makemakeKdyž odběhnu trochu od tématu k tomu MS 2010. Máte na mysli oficiálního hymnu šampionátu jako takového - http://www.youtube.com/watch?v=pRpeEdMmmQ0 - nebo oficiální hymnu přidanou od hl. sponzora - http://www.youtube.com/watch?v=WTJSt4wP2ME - ? Osobně ať je to ta, či ta, tak když to řeknu ve zkratce, tak se mi líbily obě dvě a 'hned' jsem si je neoposlouchal. :-)

180

Odpovědět

+makemakeNo já měl na mysli Waka Waka, ale nemusím ani jednu. :-D Ale v pořádku, když se ti líbí, tak se ti líbí. Už se s tím nerad opakuju, ale to je věc čistě subjektivní, neexistuje něco jako správný názor. Jenom se obecně musíme víc učit respektovat názory druhých (to není mířeno na _nikoho_ v této diskusi, to myslím opravdu obecně).

180
Další