Na čem píše G. R. R. Martin?CONAN

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 142
91 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:686
Počet zobrazení:10 828

Spisovatele George R. R. Martina asi netřeba představovat. Už jsme vám přinesli úryvky vystoupení u Conana, a teď je tu další kraťas.

Přepis titulků

Romány, které píšeš, jsou přes tisíc stran dlouhé. Masivní. Očividně je píšeš na počítači, ale na rozdíl od firem a kanceláří se nebojíš virů. Autora, co napíše tisíce stran, nejvíce děsí útok viru a smazání všeho. Toho se ty nebojíš, proč? Moje tajná zbraň je, že mám dva počítače. Na jednom brouzdám po internetu, vyřizuji emaily, platím daně a pak mám počítač na psaní, který má DOS a není připojen k internetu. - DOS?

Jak staré to je? - Pamatuješ na DOS? - Ano. - Na psaní používám program WordStar 4.0. To jsi ho vyrobil ze dřeva? Vyřezal jsi ho? Proč jsi zůstal u tak starého programu? Mám ho rád, má vše, co od programu na psaní potřebuji. Nemá nic navíc. Nepotřebuji s ničím pomoct. Nesnáším ty moderní programy, co ti změní začínající písmeno na kapitálku, já nechci kapitálku. Kdybych chtěl velké písmeno, tak ho napíši, vím, jak funguje shift. Takže hodně na počítač křičíš.

- A co automatické opravy, vsadím se, že je nesnášíš. - To ano! - To ani nemůžeš psát. - Ano, třeba když chci orbitorskou říši. To se ti musí dít pořád. Napíšeš lord Targaryen a zazní "Targaryen neexistuje". Myslíte "Taroty?" Ne, nemyslím!

Komentáře (42)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Phoebe snad nestárne :-), vypadá parádně.

292

Odpovědět

Automatické opravy jsou úžasná věc. Nebo predikce a dokončování slov. Stačí nacvakat pár písmen a mobil už přesně ví, jaké slovo jste chtěli masopust.

1066

Odpovědět

Video se mi líbilo, Conan je fakt frajer. :) Nechci tu znovu vytvářet rozpory atd. ale když knížky nečtete o dost příjdete. Je tam dost slovních hříček a celkově vtipů. Potom museli zvýšit věk všech postav všichni ví kvůli čemu :D to je další mínus, protože číst jakej je Joffrey ve čtrnácti bastard je fakt sranda.

61

Odpovědět

Tohle je oficiální youtube kanál Conanovy show, tam celý rozhovor nikdy nebude. Odvysílané bylo před pár dny, takže bude trvat, než se objeví celý. Ovšem musím říct, že až bude, prosím o přeložení, protože byl peckovní .)

880

Odpovědět

George Raymond Richard Martin je proste pán :) a jeho knihy sú fakt pecka :)

348

Odpovědět

Předpokládám, že mě tu všichni umínusujou, ale někdo to říct musí :D Jeho knížky jsou nudný jak prase. Ano, zkoušel jsem se tím prokousat, zkoušel jsem to číst, ale opravdu nepotřebuju mít v knížce tolik zbytečných detailů, kolik jich tam je. :) Chápu, že se to někomu líbí, uznávám, že jsem línej, ale pro mě ty jeho knížky neměly dostatečný tempo, po cca 500 stranách jsem to vzdal, protože jsem se v podstatě nic nedozvěděl :)

Ale jinak jsem obrovským fanouškem seriálu, který je perfektní. A vybrat to perfektní do seriálu z toho množství "obyčejného v knížkách", to je umění :)

!!!!! Tím nijak nechci snižovat úroveň práce pana Martina, celá příběhová linka je naprosto epická, perfektní a dokonalá! Ale upřímně, kdo z vás četl ty knížky před seriálem a kolik z vás objevilo nejdřív seriál a pak až knížky? :)

4153

Odpovědět

+gurmanPřesně takovéhle komentáře zavání Flamem. :D

63

Odpovědět

+gurmantak to ani nečtu Dunu od Herberta... Pro lidi jako jsi Ty zřejmě stačí holé věty...

82

Odpovědět

+gurman*nečti

11

Odpovědět

+gurman"po cca 500 stranách jsem to vzdal, protože jsem se v podstatě nic nedozvěděl" a sám napíšeš sloh jako hovade prakticky o ničem..

1717

Odpovědět

+gurmanPodle mě min. první dvě knížky dostaly v ČR trochu na p***l překladem, nejsou až tak čtivý na první dobrou pro někoho, kdo není úplně skalní...v tom je myslim zakopanej pes. Originál bude o něčem jiném, ale přečti takový monstrum v cizí řeči :D

43

Odpovědět

+gurmannitram: vůbec nevím, kdo to je, číst to nebudu, nikdy jsem o tom ani neslyšel :D Knížky mi všeobecně moc neříkají, asi mám radši ty holý věty (a beru to jako svou přednost) :)

zlopán: ty mě bavíš, tebe jsem si tu už párkrát všimnul a vždycky najdeš drze vtipnou pointu (občas sice za hranou "dobrého vkusu a vychování", ale tohle byl dobrej joke) :D

Patriot: to mi nenáleží soudit, moje angličtina není na originál dostatečně dobrá (i proto koukám na videa česky), ale věřím, že překlad musí být extrémně obtížný :) Osobně si myslím, že překladem vzniká "úplně nové" dílo, neboť zachytit původní autorovy myšlenky pomocí jiného jazyka musí být velmi obtížné (včetně různých dvojsmyslů, lidových pranostik,..) :)

57

Odpovědět

+gurmanCo čekáš, že se dozvíš novýho, když už jsi to viděl v seriálu? :D
Nemůžeš říct, že nějaká konkrétní knížka je nudná jen proto, že tě prostě nebaví číst.

23

Odpovědět

+gurmanjoker: můžu to říct, protože je to můj názor :) Viz. výše, kde píšu, že se to třeba někomu líbí. Mně ne. Pro mě je nudná, proto to říct můžu :) A představ si, že jsem četl Hostinu pro vrány, která je oproti seriálu napřed (byla, před představením 4. série) ;) Ale tak zkusil jsi to ;)

31

Odpovědět

+gurmanJá jsem se na seriál podívala až v době, když jsem měla přečtených všech 5 dílů ságy, a jako téměř vždy knížky na celé čáře vyhrávají. No, jsme lidé různí, každý máme jiný vkus. A to je dobře.

10

Odpovědět

Nemůžu si pomoct, ale kdykoliv se Martin směje, vybaví se mi nějaký zlomyslný skřet. Kdo ví, jak se to s tím zabíjením postav má…

1220

Odpovědět

Vždy keď zomrie postava ktorú mám rád tak sa mi vybaví tento jeho smiech :D

90

Odpovědět

Mně trochu připomněl smích toho skřeta ze Star Wars. :D
https://www.youtube.com/watch?v=X-Y6YfDBmh8

01

Odpovědět

tyler píše na drogách

42

Odpovědět

Díky za překlad, jsem ráda za každé video spojené s Game of Thrones, i za tak krátké, páč upřímně- jsem do toho vážně zažraná :D Chtěla bych ale opravdu moc poprosit, zprovozněte tyto videa :) http://www.videacesky.cz/talk-show-rozhovory/nikolaj-coster-waldau-u-jimmyho-kimmela http://www.videacesky.cz/talk-show-rozhovory/lena-headey-u-craiga-fergusona Psala jsem to už pod samotné videa i na facebook, zatím jsem se nedočkala ozvěny, tak to přikládám ještě sem a omlouvám se, že to tu dávám.

274

Odpovědět

Vtipná momentka, škoda, že není celý rozhovor.

821

Odpovědět

taky nechápu proč to není aspoň pětiminutový

56

Odpovědět

Jedna z věci co mám na Conanovy rád je ta, že neskáče hostům do řeči a pokládá jim normální otázky, oproti ostatním moderátorům... :)

1164

Odpovědět

Myslím, že je to tím, že Conan, stejně jako většina ostatních moderátorů, je dobře připravený a těma otázkama vždycky hostovi nahraje tak, aby řekly nějakou historku co už někde jinde řekli a proto k němu a jemu podobným se líp chodí, když chce host něco propagovat. Tím neříkám, že je to špatný, ale je to blbý, když se něco děje a já vůbec nevím jestli to je nahraný nebo ne a proto mám od něj ty scénky, protože je má opravdu nejlepší.

57

Odpovědět

Jen drobná poznámka - píše se to "Targaryen". ;)

411

Odpovědět

Děkuju, opraveno.

30

Odpovědět

Ty jo, to vám muselo zabrat přeložit nejméně celou noc..Dobrá práce!

3757

Odpovědět

Tejden jsem oka nezamhouřil :(

1896

Odpovědět

Nebudem skrývyť sklamanie z dĺžky videa :( Ale aj krátky Conan je lepší ako žiadny.

742

Odpovědět

Capitals nejsou kapitálky, ale verzálky nebo prostě velká písmena. Kapitálky mají tvar velkých, ale velikost malých. Tak například mluví Pratchettův Smrť.

811

Odpovědět

0:52 To je Phoebe ? Kurňa, to je kusanec na ten věk

962

Další