Národní den mazání přátelJimmy Kimmel Live!

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 32
92 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:3 056
Počet zobrazení:25 201

Taky vám připadá, že sociální sítě jako Facebook ničí pravý význam slova přátelství? Jimmy Kimmel a William Shatner si o tom myslí svoje, a proto vynalezli tento nový svátek, který se slaví 17. listopadu.

Přepis titulků

Poslední dobou jsem dost přemýšlel o jedné věci. O přátelství. Přátelství je posvátné a já myslím, že Facebook ho znevažuje. Na Facebooku vídám lidi, co mají tisíce takzvaných přátel. Což je nemožné, nemůžete mít tisíc přátel. Takhle poznáte, kdo je na Facebooku váš přítel. Třeba v pátek napište status, ve kterém stojí: O víkendu se stěhuju a potřebuju pomoc.

Ti, kdo odpoví, jsou vaši přátelé. Ti ostatní nejsou. Rád bych, aby to lidi rozlišovali. Tady je příklad někoho, kdo má 545 přátel. Jmenuje se Gina. Každých pět vteřin má Gina něco na srdci. V San Diegu 38°C! Uch! Gina ujídá ostatním.

Kafe. Gina kouká na Weeds. Poslouchejte Patti, lidi! Měla bych koukat na Oprah. Jó! Začal víkend! Robin Thicke a bramborová kaše. Výkřik! Mohl by se už prosím změnit čas? Kdo jsem, abych se cpala mezi dívku a její nos?

Je listopad! Jó! A skořicový oříšek. Tahle žena prostě nemůže mít 545 přátel! Pokud má pět, jsem v šoku! Tak říkám, vymažte ji z přátel. Vymažte Ginu. Vymažte všechny Giny. Nejsou vaše kamarádky. Dnes vyhlašuji nový svátek. 17. listopad bude nadále znám jako Národní den mazání přátel. Vyzývám vás, abyste trochu zeštíhlili váš seznam přátel.

Přítel je někdo, s kým máte zvláštní vztah, ne někdo, kdo se ptá, která postava z Harryho Pottera jste. Pamatujete, jak před pěti lety nikdo na Facebooku nebyl a vy jste nevěděli, co měl váš spolužák ze střední k obědu? Pamatujete, jak to bylo v pořádku? Vraťme se k tomu. Národní den mazání přátel. 17. listopad. NDMP.

Rozšiřte to. A víc o Národním dni mazání přátel vám řekne William Shatner. Ahoj, jsem William Shatner. Ti lidi na Facebooku... To nejsou vaši přátelé. To je vše. A nechte mě říct vám něco o Williamu Shatnerovi. Moc milý chlap, dobrý chlap, není můj přítel.

Dobrý známý, ale tím to končí. 17. listopadu, prosím, zbavte se plevelu.

Komentáře (167)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

já sem nemazal kamarády ,ale rovnou celí facebook a jsem mnohem spokojenější.

10

Odpovědět

...a přesunul jsi se sem. No to jsi si teda pomohl :D

30

Odpovědět

Naprostý souhlas, všechno promazat, opravdových přátel je jenom pár! :) Do školy mám tenhle dotazník o Facebooku, tak kdybyste mi to vyplnili, bylo by to super http://login.oursurvey.biz/4816 je to 13 otázek.

180

Odpovědět

skvělej nápad :D přesně den po mejch narozkách, takže kdo nepopřeje, tak jde :D:D

231

Odpovědět

Řekla bych...je to věc názoru. Já osobně jsem na Fb pár dnů,takže v tuto chvíli můžu říct: "Žila jsem bez něj a zřejmě bych žila dál,ale beru to zatím spíše jako zdroj zábavy,někdy i poučení." Co se týče opravdových přátel,tak se můj okruh zmenšil už dříve.,tak trochu jsem předběhla "pána z videa" a "výmaz" jsem udělala tak nějak,jak šel život...dnes bych je spočítala asi jen na prstech jedné ruky,ale díky Bohu za ně!!! Jsou zde a jsou opravdoví...

221

Odpovědět

Celkem zajímavé a vtipné, a musím s ném souhlasit, jelikož má pravdu :-)

190

Odpovědět

v niečom má pravdu v niečom nie... každý využíva fcb po svojom, teda niekto na urýchlený chat či dohodnutie sa na niečom, max zdielanie fotiek s priateľmi, a niekomu zas celý fcb leze na mozog a spravil si s toho druhú realitu...

200

Odpovědět

Mám chuť si založit fcb, nechat všechny, ať si mě přidají do přátel....a pak naprostou většinu slavnostně smazat:D

190

Odpovědět

je pravda že by to měli přejmenovat na ZNÁMÍ než PŘÁTELÉ ale to je jedno, to že je máte v ,,prátelích'' neznamane že jsou to vaši nejlepší přátelé jen chcete vedet co dělaj, já mam v přátelích třeba strejdu ikdyž to není muj přítel, je potřeba se na tom zamyslet

192

Odpovědět

A co takhle ho navštívit osobně? Třeba alespoň jednou za měsíc?

00

Odpovědět

Mají pravdu, na facebooku ani polovinu svých takzvaných přátel v evětšině případů neznáme.

181

Odpovědět

vetsi cipovinu sem nevidel ste male decka kdo chodi na facebook piste jsi tam ze jsi zrovna masturbujete !

1812

Odpovědět

ten na konci, to bol Danny Crane z Kauzy v Bostonu :D

180

Odpovědět

Tak tohle je myšlenka! Opravdu se mi líbí...
Já osobně mám na facebooku 182,všechny do jednoho je znám,ale stejně,s půlkou z nich se v reálu nebavím a na Fb je mám jaksi pro "okrasu". Tak konečně je trošku "počistím" a bude to...Aspoň nebudu mít zeď zaplněnou kecy svých přátel,co kdo měl k večeři,a na čem byl kdo v kině.
Tenhle nápad fakt doporučuji.Jinak tady je dokonce na FB jedna událost koukněte se - http://www.facebook.com/event.php?eid=180727211959765

192

Odpovědět

jako vymslel to pěkně ale probůh když něco takovýho vymýšlí nemohl by si dát aspon tu práci a najít si, jestli to není někde státní svátek?? vlastně co si to nalhávám.. nemohl by ten kdo tohle všechno vymýšlí a sedí v zákulisí najít den, kdy jiné země nemají svátky??

1910

Odpovědět

No a kdy to bude zahrnutý v kalendáři? :D

190

Odpovědět

Tohle video a jemu podobné mi přijdou jako absolutní ubohost, která vyplývá jen ze závisti Marku Zuckerbergovi a k tomu že dokázal vymyslet něco, co má tak astronomickou hodnotu. Zajímalo by mě, jestli by takhle mluvil pan moderátor a ten druhej šašek, kdyby byli oni tvůrci takhle populární sociální sítě a kdyby ty peníze které z toho MZ má šly do kapsi jim...Jinak si myslim, že je to video hlavně uplně zcestný. Takováhle sociální síť přece neni utvořená proto, abych v přátelích měl jen "opravdové kamarády" ale je o tom, že člověk má díky tomu spoustu kontaktů na osoby, které může potřebovat. Nebo jentak prostě chatovat ať už se supr kamarádama, tak třeba i jen se známejma který prostě nepotkává.

181

Další