Nechoďte k volbám

Thumbnail play icon
91 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:224
Počet zobrazení:15 334

Není to tak dávno, co Martha Issová a Jiří Mádl přemlouvali k účasti ve volbách ve spotu Přemluv bábu. A protože i v Americe chodí důchodci k volbám častěji než dvacátníci, využilo toho hnutí Acronym spojené s Demokratickou stranou. Poněkud netradičně: Nechoďte k volbám.

Přepis titulků

Vážení mladí lidé. Nechoďte k volbám. Všechno je fajn, tak jak to je. Trump... To jsme byli my. Je to náš člověk. Úlevy na daních pro bohaté? Paráda, jsem pěkně zazobanej. Klimatické změny?

To je váš problém. Já brzo umřu. Jasně, střílení ve školách je smutné. Ale já ve škole nebyla dobrých 50 let. Už ani nevím, čí život je důležitý. Nelíbí se vám to. A tak lajkujete memy na Instagramu. Když bude pěkně, tak možná zajdete na malý pochod městem. Možná tohle video budete sdílet na Facebooku.

Ale volit nepůjdete. To vy mladí neděláte. Ale já jo. - Já jo. - Já jo. Průběžné volby, primárky. Úplně každé volby. My tam budeme, ale vy ne. - Protože my jsme generace těch, co makají.

- A nekňourají. A vede se nám skvěle. Vykašlete se na to. ODPÍSKEJTE VOLBY. Překlad: sethe www.videacesky.cz

Komentáře (62)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

[color=#ff00]Red text and [/color][color=#3399ff]blue text![/color]

[ul]
[li]A simple [s]list[/s][/li]
[li]With two items[/li]

01

Odpovědět

[s]test[/s]

00

Odpovědět

Volia len iracionalni ludia a etatisti. Nastudujte si racionalnu ignoranciu vramci Teorie verejnej volby za ktoru ma Buchanan Nobelovu cenu za ekonomiu. Sanca že prave vaš hlas rozhodne volby je tak miziva, že stracať čas researchom politickych programov a snaženim sa o čo najlepšie rozhodnutie je čistá strata času. Neprijemne, ale je to tak. Ist volit je čisto emocialne rozhodnutie. Nehovoriac o tom že technologie prinašaju omnoho drastickejši dopad na slobodu ludi ako nejake hadzanie listočkov do krabice.

414

Odpovědět

Nejsem etatista a do té doby než se minimalizuje, nebo jen přestane zvětšovat stát to tu nějak musím přežít. Můj hlas nerozhodne volby asi tak jako si jeden člověk nezaplatí výstavbu kulturáku :)
Jinak na toho Buchanana se podívám.

22

Odpovědět

Já jsem rád, že vznikaj takovýhle videa. Ty levoty si ani neuvědomujou, že tím pokusem o rozdělení společnosti na dobrý a zlý ( v tomhle případě mladý x starý) nejvíc ubližujou sami sobě. Normální lidi akorát naserou. Tak jen houšť :)

1511

Odpovědět

Nevím jak vy, ale na mně to video zafungovalo... půjdu k volbám a hodím hlas SPD. Doufám, že jej tam Tomiovi hodíte taky vy!

1840

Odpovědět

Souhlasím, i já volím svobodu a přímou demokracii Tomia Okamury. A k videu... mladým bych zakázal volit úplně. Minimální věk bych stanovil na 30 let, protože dnešní mladí lidé 15-29 let jsou většinou nekompetentní změkčilí hlupáci volící TOP09 nebo vouskatého Matěje Stropnického. Přímá demokracie! Ale ocaď pocaď!

1439

Odpovědět

Dobrej troll

342

Odpovědět

+LolKdyž už je řeč o SPD nemůžu si odpustit...
Transparentní účet SPD "Zvláštní účet pro příspěvky ze státního rozpočtu, příjmy z darů a jiných"
https://ib.fio.cz/ib/transparent?a=2900839572&f=01.10.2017&t=01.10.2018
"Volební účet SPD - volby do PSPČR 2017"
https://ib.fio.cz/ib/transparent?a=2701212152&f=01.09.2017&t=01.10.2018

Příklady transakcí z účtů:
27.12.2017: -2 400 Kč (Moravskoslezský výlep plakátů Bruntál)
20.12.2017: -600 Kč (Jihočeský výlep plakátů)
20.01.2018: -2 904 000 Kč (Analytická činnost)
20.01.2018: -4 477 000 Kč (Zastoupení a poradenství v oblasti PR)
22.02.2018: -45 000 Kč (správní trest - pokuta)
OK.... náklady za výlep plakátů mi přijdou adekvátní. Jenže najednou z účtu odejdou skoro 3 miliony Kč a jediné co je k tomu napsané je krátká poznámka "analytická činnost". Další položka za 4 miliony Kč s jedinou poznámkou "Mediální zastoupení a poradenství v oblasti PR". Co třeba zveřejnit nějakou smlouvu s firmou a trochu rozepsat ony 4 miliony? Jak má volič reálně vědět za co strana utrácí? Co mi brání jako členovi strany například nenápadně vybrat částku 8000 Kč napsat k tomu na transparentní účet poznámku "Správa sociálních sítí", když nemusím zveřejňovat žádnou smlouvu, co je za práci dohodnuto a za kolik? U menších částek to ještě pochopím, ale u milionových transakcí mi to přijde docela sprosté. Jako bych si chtěl postavit dům a firma, co mi to staví by mi vystavila fakturu za 5 milionů s předmětem "stavba domu". Nevím za co konkrétně se na stavbě utrácelo (kolik stály střešní tašky, zateplení, okna...).

Vtipné je, že transakce výše jsou ještě ty slušnější, protože na účtech se objevují výdaje, u kterých absolutně není možné zjistit za co jsou.
27.09.2018 -400 000,00 CZK (převod prostředků na mezi účty)
23.09.2018 -200 000,00 CZK (převod prostředků na mezi účty)
19.09.2018 -400 000,00 CZK (převod prostředků na mezi účty)
19.09.2018 -500 000,00 CZK (převod prostředků na mezi účty)
... a tohle pokračuje Z účtu někam zmizelo více než 1.5 milionů Kč, ale kam? Jediná poznámka je převod prostředků mezi účty. Jenže ať hledám, jak hledám na druhém účtu (Volební účet SPD - volby do PSPČR 2017) nic za září 2018 není (poslední transakce je 31.5.2018).
Politické strany tu za volby dostanou desítky milionů a já nemám ani možnost pořádně zjistit za co jsou peníze utráceny. Na ostatní strany jsem se raději nedíval, ale pochybuju, že to bude u některých lepší. Proč neexistuje nějaký povinný a jednotný online informační systém, co by fungoval jako přehled hospodaření všech stran? V tuhle chvíli si to každá strana může do určité míry dělat po svém. Proč tu třeba nefunguje systém vzájemné kontroly, kdy například nějaký vybraný člen ODS kontroluje účet ČSSD, vybraný člen TOP09 hlídá účet KSČM, vybraný člen KSČM hlídá TOP09...?

Nemůžu si odpustit proklamovanou hmotnou odpovědnost politiků SPD. Někdo ze strany udělal chybu. Strana dostala pokutu -45 000 Kč (viz transakce z 22.2.2018). Zaplatila to nějaká konkrétní osoba, co tu chybu udělala? Ne! Zaplatilo se to z veřejného účtu, na který kromě dobrovolných příspěvků dárců chodí i peníze státu (za volby).

201

Odpovědět

+kocour OggyVsak Tomio dokazal vybilit ucty uz tri svych stran. Tak aspon tady vidis jak se to dela.:)
Pak stranu rozpusti a zalozi novou a jede se od zacatku.

61

Odpovědět

+kocour OggyTy peníze s názvem "převod prostředků mezi účty" jsem našel připsané na jeho třetím účtu:
https://ib.fio.cz/ib/transparent?a=-14
Takhle jednoduše a okatě zase podle mě vykrádat účet nejde. Existuje např. Úřad pro dohled nad hospodařením politických stran (udhpsh.cz), který po stranách vyžaduje veškeré faktury k proběhlým transakcím.

Nikdo ale netvrdí, že nejde ty peníze tunelovat nějak komplikovaněji. A zrovna vedení SPD vypadá podle zpráv jako jednička v tomhle oboru.
https://zpravy.idnes.cz/tomio-okamura-spd-miliony-na-pr-a-poradenstvi-fa6-/domaci.aspx?c=A180130_154557_domaci_lva

42

Odpovědět

+jjkPrima! Děkuju za doplnění. Ten třetí účet mi chyběl do počtu :)

11

Odpovědět

Byl jsem volit.
Nevím, jestli tím něco změním.
Kdybych ale volit nešel, tak tím určitě nezměním nic.

446

Odpovědět

Přesně tak. Taky už mám ty piškvorky za sebou :-)

262

Odpovědět

Křížkování jak v loterii... jen ta šance na výhru je u voleb daleko větší.

62

Odpovědět

Asi ti zkazím iluzi ale tím že si šel volit taky nic nezměníš.
Kdyby to něco dělalo tak to už dávno zakážou.

George Carlin - Why I Dont Vote

36

Odpovědět

Já nevolím a je mi jedno, kdo tam bude sedět. I když náhodou vyhrála nějaká ta křesla nová strana, která slibovala "jiný" přístup, vyšlo to nastejno. Nestěžuju si na to, nesleduju to, nezajímá mě to. Můj život to nijak neovlivňuje ani k lepšímu ani k horšímu. To, že např. ovlivňuje EET moje příbuzné, kteří podnikají... Ať si jdou k volbám oni. Nadávat umí každý, volit málokdo. Nedělám ani jedno, protože upřímně z celého svého srdce nevěřím, že i když přijde nová strana, přijde změna. Celý ten systém je špatný v kořenech, politici nejsou nijak stíháni za to, že neplní volební sliby nebo za to, že dávají sliby nesplnitelné. Když je člověk upřímný a dělá politiku proto, aby pomohl lidem, tak na politickém vrcholu moc dlouho nepřežije, pokud se tam vůbec dostane. Pokud přežije, systém ho změní prostě v to, co už tam je. Takže se o to nestarám prostě proto, že nevěřím, že to změnit lze.

2315

Odpovědět

Proto volim starou stranu ktera je tu roky a roky a jeste moc sanci nedotaala. Volit nove strany se zkouselo uz nekolikrat a nikdy to dobre nedopadlo...

11

Odpovědět

Reverzní psychologie? Málem to zabralo -_-
Ale k volbám nechodím z principu. Dokud budou mít hlasy všech lidí stejnou váhu, tak to prostě nemá smysl.

821

Odpovědět

Jmenuj jednoho člověka, který by měl mít nižší váhu hlasu než ty, a důvod, proč.

187

Odpovědět

+jjkČistě z teoretického hlediska by to bylo ideálnější řešení, protože upřímně člověk se základním vzděláním nemůže posoudit sliby politiků a jejich dopad. Takže ano, lidé, kteří jsou znalejší by ideálně měli mít větší váhu než lidé, kteří nejsou, jenže jsou tu velká ALE. Prvním je zneužitelnost systému, organizace, která by rozhodovala kdo má jakou váhu hlasu by měla přiliš velkou moc. Další velkým problémem je sobeckost. Chytrý vzdělaný člověk, který by měl velkou váhu hlasu by při svém rozhodování jen těžko hleděl na to, jak dané politické slibi ovlivní méně vzdělanou skupinu a pak by politici vládli tak, aby se měli dobře ti vzdělaní a na ostatní by kašlali.

Takže nakonec je to tak, že ze všech těch neidální systému je tohle nejméně špatný kompromis. Na druhou stranu, dneska si myslím, že si vážně nemáme na co stěžovat :)

97

Odpovědět

+cccTo je s prominutím hloupost. Znám velice inteligentní lidi i s vysokou školou, kteří volí (z mého pohledu) špatně. Už jen proto, že jsou pobožní, vegani, stýkají se jinou vrstvou lidí, mají děti nebo je naopak nemají, žijí na venkově/ve městě nebo jsou prostě rasisti. Podle inteligence se síla hlasu měřit nedá.

245

Odpovědět

+jjkVšichni ostatní.. protože pravda každého já je, pro dané já, ta nejdůležitější.

11

Odpovědět

+jjkMyšlenka je taková: před volbami by mohl být nějaký krátký test (ano dalo by se na něj našprtat, čímž by se v podstatě dalo motivovat lidi, aby se něco užitečného naučili). Ne každý by ho musel dělat, jeho hlas by pak ale měl menší váhu. Ano bylo by to třeba důkladně propracovat.
Je prostě nesmysl, aby někdo, kdo ani nedokáže najít ČR na mapě, měl stejnou váhu hlasu jako nějaký politolog. Takhle se akorát k moci dostávají populisté a z voleb se stává šaškárna. A přímá demokracie za takových podmínek prostě fungovat nemůže :/

106

Odpovědět

+TuvokDal bych tam otázku kolik je pohlaví.

14

Odpovědět

+TuvokA.co stari lide? Proc by meli delat test ktery by nezvladali kdyz pro zemi udelali mnohem vice nez mlady ze skoly nasprtany cucak?

37

Odpovědět

+MikeTouhle logikou dokážeš obhájit cokoliv.
Proč by měl mladý ze školy našprtaný cucák dostat stejnou slevu na vlaky jako staří lidé, kteří pro zemi udělali mnohem více?

22

Odpovědět

+MikeTi staří lidé, které si politické strany kupují sliby "zvýšíme důchody" a "jízdné zdarma?" To, že by takové testy nezvládali, o něčem vypovídá ;-)
No a jestli jim připisujeme jejich přínos pro naši zemi, tak na ně mužeme házet i vinu za to, v jakých sra*kách jsme.

63

Odpovědět

+TuvokTak ok, testy dáme. Třeba z reálií. A udělají je staří a mladí ne. A bude po p****i :)
Mou pointou bylo to, že nelze udělat testy, které by prokazovali moudrost volit, protože nebudou vhodné pro všechny skupiny lidí.
Podle mého je naopak mladá generace nevzdělaná k tomu, aby mohla volit. Ukkazuje to třeba neznalost věcí okolo let 68 a 89, kdy si mladí pamatují jen to co se hodí, ale pozadí ne. Zkuste se zeptat mladého, co se stalo 17. listopadu? Kdo vzpomene rok 39? A takových věcí ej víc. Lidé opěvují Havla a neznají jeho projev z prosince 89. Atd atd.
Mladí mají pocit, že jsou vyspělejší a neovlivnitelní, a přitom paradoxně jsou ovlivnění propagandou moderní doby. Staří to aspoň zažili, mladí ví prd a ještě se ani nezajímají o okolnosti a dvojí pohled, aby zvážili fakta. O filozofii nemluvě.
Radši 80ti letý člověk co něco prožil než cucák, co mu názopr vtloukal učitel a rodiče... A moc dobře vím, co se dnes dětem vtlouká. Filozofie a psychologie se nevyučuje, dřív to bylo součástí předmětů. Lidi se neučří jak púřemýšlet, takže vážně jsou na tom mladí líp?

00

Odpovědět

Souhlasím jeden hlas nedokáže stanovit preferenci, kdyby se místo hlasů dávali peníze, každý by ukázal jak moc tam koho chce.

02

Odpovědět

+Tuvok

Chodit volit má smysl. A to i když mají všechny hlasy stejnou váhu. A zejména pro chytré lidi, kteří si uvědomí jednu zásadní věc: to, že jdu k volbám, nemá pouze politický vliv, má to především vliv psychologický. Je to připomínka, že já můžu něco změnit. Člověk si může říkat, že jeho hlas nic nezmění - je to pravda v tom smyslu, že konkrétní volby dopadnou stejně ať jeden konkrétní volič tam hodí obálku se stovkou a poznámkou "na svačinku" nebo platný hlas. Ale z pohledu psychologicko-sociálního to pravda není, protože když nejdeš volit a deklaruješ, že nejdeš volit a že je to správně, tvoje vidění světa, fakt celé vidění světa, se přizpůsobí tomu, že to nemá smysl a pak je člověk o trochu blíž tomu, že jeho činnost nemá smysl, protože on sám nic nezmění. Jenže to taky není pravda, protože člověk může během pár měsíců výrazně změnit způsob, jak sám žije a jak se cítí a pak v tom může pomoci i pár svým blízkým a těm bude líp, některým z nich dokonce o tolik, že taky zvládnou někomu pomoci... A myslím, že když tohle člověk opomíjí, když se nesnaží být schopný a aktivní, ale spíš se nechává strhnout proudem událostí, tak vlastně ztrácí váhu jeho stížnosti, protože on neudělal ani to málo, aby se z toho proudu vymanil a doplaval o kousek jinam. Jsou výjimky, pochopitelně, chápu třeba když novinář raději nevolí, aby zůstal i pocitově nestranný, ale obecně si myslím, že když člověk nevolí, neměl by si stěžovat na politiku. A když obecně má málo snahy něco změnit, neměl by si stěžovat vůbec. Nějak jsme na tohle všechno zapomněli, bohužel. Ale myslím, že opravdu svobodné volby by chytrému člověku, který si tohle uvědomí, měli připomenout právě tohle - i když jsi jen jeden z miliónů, tvůj hlas (jako lístek) i tvůj hlas (jako myšlenky, které říkáš), tvoje činnost a přesvědčení i ty sám - to všechno má smysl a význam.

+jjk Rýpal Obecný. Teda to není moje občanské jméno (kupodivu :D ) ale jelikož jsem stále student a ani si nejsem jistý, jestli se z těch mých brigád apod. někdy odváděly daně, navíc vím, jak často musím překopávat strukturu svých hodnot, byl bych ochoten přistoupit na to, že můj hlas by měl nižší váhu než jiných, třeba čtyřicetiletého drobného podnikatele, který už deset let zvládá držet finance rodiny i své malé firmy, aniž by měl jiné dluhy než hypotéku, kterou poctivě splácí. Pouhý příklad a netuším, jestli do něj spadá Tuvok, ale obecně uznávám, že někteří prokázali lepší schopnost správy lidské společnosti a že by proto mohly lépe než já rozhodnout i o státním rozpočtu.

+ccc
+Mike

Slyšel jsem jeden relativně použitelný návrh na takový volební testík - na to, jestli člověk vůbec ví, o čem volí. Takže úplně jednoduché otázky jako
1) Tyto volby jsou do zastupitelstva a) komunálního; b) krajského c) Poslanecké sněmovny
2) Na kolik let je mandát?
3) Zvolený politik může z pozice mandátu rozhodovat o a) zahraniční politice; b) zakázkách na meziměstskou hromadnou dopravu; c) městském územním plánu
4) Může z tohoto mandátu rozhodovat o -nějaká aktuální kauza-?

Půlku toho člověk může domyslet na místě, když ví, o čem vlastně volí, zbytek se jde "našprtat" za deset minut, pokud máte IQ alespoň 85. Je to dost neměnné, aby to nediskriminovalo nikoho podle věku, podle vzdělání jen toho, kdo nezvládl ani základku.
Efekty toho testu by byly dva - jednak by bylo mnohem těžší kupovat hlasy tím "Tady máš stovku a jdi volit tohohle." což se bohužel děje, obecně lidé, kteří se o politiku vůbec nezajímají a nechali se vystrašit populistou by měli průměrně výrazně nižší váhu hlasu (třebaže hlas každého z těch, kteří odpověděl dobře, by měl stejnou váhu jako ostatní, prostě by bylo hodně těch, kteří by odpověděli chybně) jednak by to samo o sobě výrazně změnilo chování populistů. Jednoduchý příklad - Dal by si Zeman před volbami 2018 na volební plakáty "Stop migrantů a Drahošovi", kdyby bylo vážné riziko, že ti, kdo na otázku 4) "Dává prezidentský mandát rozhodovací pravomoc o přerozdělování uprchlíků?" odpoví "ANO", ztratí svůj hlas? Já pochybuji, že by to heslo použil...takže populisté by se museli přizpůsobit a tím by ztráceli část vlivu. Nemyslíte?

00

Odpovědět

Takže hezky začneme s vyvracením mýtů:
1) úlevy daní pro bohaté nejsou úlevy, ale rušení daňové progrese – tedy náprava křivdy. Je to to samé, jako kdyby talentované děti dostávaly ve škole těžší testy a méně nadaní jednoduší testy. Kdo souhlasí s progresivním známkováním ve školách, ať zvedne ruku.
2) klimatické změny nejsou přímým důsledkem lidské činnosti, lobbysmus na jejich potlačení jeho průběhu jej akorát akceleruje – viz palmový olej jako příměs paliv (podívejte se na fotky Bornea v průběhu 50 let), vynucený zákaz žárovek a jejich nahrazování kompaktními zářivkami s obsahem rtuti (stačilo počkat pár let a nechat společnost dospět přirozeným vývojem k LED)
3) střílení na školách je problém výchovy – dá se polemizovat o tom, zda má mít úplně každý právo vlastnit zbraň a jak ji musí skladovat, nebo zda mají gun-free zóny efekt
4) účast ve volbách není dána věkem, ale sociální bublinou: white trash a n***i z ghetta k volbám nikdy nepůjdou (dobře, půjdou, když se proti nim někdo bude vymezovat a vyhrožovat jim – potom to hodí tomu druhému); naopak střední třída chodí k volbám prakticky vždy bez ohledu na věk
5) efekt videa bude mít pravý opak než je zamýšleno – kopou a narážejí do Trumpa, jeho pozici taková diletantská kampaň spíše posílí než oslabí. Důsledkem bude většina buranů v obou komorách, protože skutečné republikány Trump dávno upozadil

1130

Odpovědět

Prej vyvraceč mýtů. Spíš autor, ne? Taková snůška blábolů...

204

Odpovědět

+KorektorkaProkaž opak.
1) progresivní zdanění je krádež, to nejde nijak vyvrátit
2) čím více se zelená lobby snaží potlačovat globální oteplování, tím je horší – cesta do pekel bývá dlážděna dobrými úmysly
3) založeno na statistice FBI. Porovnej množství masakrů třeba ve 20. a 30. letech minulého století, kdy se lidi měli v USA opravdu hodně blbě a všichni měli zbraně, s dneškem
4) za tím si stojím – lůza vždy volby ignorovala, pouze se vždy účastnila převratů a plnila pro budoucí diktátory roli užitečných idiotů
5) podívej, co se stalo s celým seriálovým světem Arrowerse, přesně tohle https://www.reflex.cz/clanek/komentare/90225/proc-musi-byt-v-kazdem-serialu-cernoch-homosexual-autista-nebo-narkoman.html a nějak jsem si nevšiml, že by se to projevilo ve volbách

614

Odpovědět

+-HoNY-Si myslíš, že když to zopakuješ, že to bude mít větší váhu? Z toho jediného, co jsi ozdrojoval (zbytek jsou tvá tvrzení, u kterých sám tvrdíš, že nejdou vyvrátit, no prima), si stačí přečíst první větu: "Jste bílý heterosexuální muž...? Tak to v dnešním světě, který je omámen nekonečným množstvím seriálů, v podstatě nemáte co dělat."
Ha ha ha. Bylo by to k smíchu, kdyby to nebylo tak blbé.

46

Odpovědět

+KorektorkaKorektorka moc chytra nebude

12

Odpovědět

+-HoNY-Hony je očividně debil.. globální oteplování že není důsledek lidské činnosti? Měl by sis udělat průzkum na téma o kterém chceš psát, než se ztrapníš.
Prostě kretén

36

Odpovědět

+-HoNY-Vede skutečně daňová progrese k trestání bohatých a úspěšných? No řekněme, že jezdíš do práce autobusem přes most, takže prostor, který zabíras na erární dálnici, je v porovnání s "panem ředitelem" menší, ale speciální dálnice pro něj neexistuje.

Jak ji tedy monetarizovat? Postavit na každý most hlídku a dražit možnost projetí (no pak budou zvýhodněni právě cestující v autobuse a "pan ředitel" se do práce ani nemusí dostat. )

A skutečně bohatý nespotřebovává více než chudý? ( No když má třeba chatu a dům, tak dráty elektrického proudu vedou k oběma stavbám a chaty se obvykle stavějí na odlehlých místech, takže by se bohatý vlastně ani nedoplatil, kdyby byl nárok pouze k připojení k transformátoru s 20 dalšími odběrateli. Jenže vedení elektrického proudu vede až k němu.)

13

Odpovědět

Hned u první věty jsem se pozastavil... Daňová progrese - křivda. To je jako říct, že zákony zabraňující monopolu jsou křivda, protože mi přece zabraňují kupovat méně schopné firmy v můj prospěch. Daňová progrese je jen nástroj ekonomiky, ne křivda a každý vyspělý stát tento nástroj používá, většinou čím vyspělejší ekonomika, tím větší progrese. Protože jak nás učili už na základní škole, ekonomika se opravdu neumí regulovat sama a naprosto volný kapitalismus s dobrým koncem je stejný blábol jako fungující komunismus.

33

Odpovědět

+xdtZamysli se nad tím co to říkáš. Čím vyspělejší ekonomika tím větší okrádání lidí co si na to vydělali => tím větší socialismus až komunismus. Volný kapitalismus je právě to jediné co zamezí vzniku monopolu. Podívej se na Babiše, reguloval způsob placení => zavedením EET => vyšší provozní náklady v poměru k obratu, větší firmu nezatíží tolik si zavést celé oddělení na papírování viz GDPR, EET, Reverse Charge atd. atd.
Na rozdíl od komunismu volný kapitalismus nebyl vyvrácen ani teoreticky ani prakticky, díky němu se posunula společnost mílemi dopředu.
L: jako ten člověk co si postaví chatu v odlehlé oblasti za to zaplatí třeba x-krát tolik, nechápu na co narážíš? On si třeba připlatí za generátor, za transformátor a tudíž si vedle bude moct postavit třeba i tu chatu někdo jiný pokud se nějak domluví. Silnice taky uplně mimo.

21

Odpovědět

+AlennNezaplatí.

Protože ČEZ tě prostě MUSÍ připojit do sítě (nemůžeš být odmítnut se svojí žádostí o připojení do sítě) a cena silové elektřiny je také fixní (tedy nijak se nezohledňuje počet sdílení a vzdálenost od transformátoru - na rozdíl třeba od Kalifornie - důsledkem toho tam mají prádelny v suterénech a do bytů vedou jen dráty na osvětlení a na pár zásuvek, navíc tam mají 120 V, místo evropských 230 V, takže mají v podstatě možnost polovičního odběru)...

01

Odpovědět

+LAle kdo to zaplatí? Stát to přikáže ČEZu že musí připojit každého za xy peněz nebo zadarmo => velké náklady pro člověka co si postaví chatu v odlehlé oblasti které neplatí on ale všichni odběratelé pod ČEZem protože ty prachy se neobjeví jen tak z nebe :) takže za to může stát nikoli bohatý člověk, firma, ale ten co stanovuje pravidla.

00

Odpovědět

+xdtMonopol na volném trhu je mnohdy jediná efektivní možnost – v osadě žije 5 lidí, jeden je farmář, druhý má hokynářství, třetí hospodu, čtvrtý poštovní úřad a pátý je kovář – všichni mají monopol, je tedy načase je zregulovat? Někdy bohužel nic jiného než monopol možného není, protože cokoliv jiného by bylo neefektivní. Bohatá společnost nikdy nezačínala regulací. Nejdříve přišli ti „zlí“ kapitalisté, vynálezci, obchodníci, vizionáři... vymysleli něco nového, uspokojili lidské potřeby, dali lidem práci, zkrátili pracovní dobu, obohatili celou společnost a posunuli ji dále a teprve potom přijde někdo, kdo to utne, protože je to „nemorální vykořisťování proletariátu“.

Ukaž mi prosím pěkně zemi, která se stala bohatou a vyspělou tím, že začala všechno zakazovat a regulovat. Pokud takovou najdeš, veřejně se Ti omluvím a přejdu na tvou stranu, ať už to znamená cokoliv.

Co se týče vlivu lidské činnosti na změnu klimatu, neexistují přímé důkazy, které by dokazovaly že by byly v prvopočátku způsobeny lidskou činností (mimochodem, za Krala IV. se v Praze pěstovaly melouny a citrony). Naopak je prokázáno, že snahy ji přibrzdit nebo zastavit mají opačný efekt – pro vyprodukování „ekologického“ auta, vlaku, domu... se spotřebuje mnohem více energií a drahocenných přírodních zdrojů. Ono pěstování „ekologických biopaliv“ (záměrně dávám toto označení do uvozovek) má za následek drancování ekosystémů rozvojových zemí. Opravdu doporučuji se zamyslet nad tím, co jsem napsal a podívat se – jak se změnil ekosystém Bornea od zavádění biopaliv. Z toho ostrova se tímto tempem stane do padesáti let poušť. Řekni mi, co s těmi 20 miliony lidí, kteří tam nyní žijí a z důvodů následků „neekologicky-ekologické lobby“ nebudou moci žít, budeme za pár let dělat? To bude teprve začátek. Přijmeme je do Evropy, nebo je začneme potápět i s čluny?

Násilné prosazování ekologie a elektromobilů má jednoznačně za následek ekologické katastrofy a zhoršování změn klimatu. Mimochodem, normy stále dokola řeší oxid uhličitý u a pouze minoritně síru a dusík. Viz třeba (k závěru mimochodem dospěla společnost, která dělá výzkumy pro Evropskou komisi) https://archiv.ihned.cz/c1-66250710-polemika-je-co-nejrychlejsi-prechod-k-elektromobilite-zadouci-ne

Místo stavění nejmodernějších jaderných elektráren a zajištění energetické stability a vyváženého energetického mixu staví Evropa více spalovací elektráren než kdy v minulosti. Navíc sama Evropa stavěním plynových elektráren obchází protiruské sankce – viz nedávné německé memorandum o dostavění dalšího plynovodu z Ruska. A důrazně upozorňuji, že plynové elektrárny vyprodukují daleko více skleníkových plynů než elektrárny jaderné.

Pokud jde o další velmi levné a ekologické kroky – spoustu odpadů se dnes spaluje, zahrabává pod zem nebo na prasáka sype do moří. To je podle tebe v pořádku? Recyklování a třídění odpadů na skládkách by přineslo daleko hmatatelnější výsledky než všechny ty -ismy ekoalarmistů. Jenže to nikdo z nich nechce dělat, protože odpadky jim smrdí a raději používají prázdné fráze o snižování skleníkových plynů.

„Globální oteplování“ je v prvé řadě problém politický, nikoliv ekologický.

11

Odpovědět

+-HoNY-No hlavně když jedinej kovář bude brát nekřesťanský peníze tak vždy může přijít nějakej amatér a zkusit to taky za třetinu, ale když ti to stát zakáže tak vlastně pomáhá tvorbě monopolů.

00

Odpovědět

Ak nie ste čistými platcami daní, tak by ste voliť nemali. Nezamestnaní, dôchodcovia, študenti, deti, trestanci, väčšina žien a cigánov nemá u volieb čo hľadať. Všeobecné volebné právo je perverznosť, ktorá nevyhnutne vedie k ekonomickému kolapsu. Lebo ak si niekto kto do štátu neprispieva môže odhlasovať, že dostane od štátu viac peňazí tak to nevyhnutne vedie k záhube.

912

Odpovědět

Tento tvoj komentár zabrzdil mraky... tak ľudia celý život drú na penziu a ty potom zaebeš že nemá právo voliť :D študenti a trestanci pracujú za zhnevýhodnenú mzdu takže platia štátu. Žena? wtf prečo by nemali voliť ženy? to je názor chlapa čo nemal nikdy ženu. Jediné s čím súhlasím sú asociálni cigáni a deti. Zvyšok je p******a.

82

Odpovědět

+Velrybí hovězíAle i ti platí spotřební daň :D

02

Odpovědět

Dejme tomu, že přijmeme základní premisu "Ak nie ste čistými platcami daní, tak by ste voliť nemali." Proti ní mluví argumenty jako třebaže mnoho lidí teď daně neplatí, ale většinu života platili (důchodci, rodiče na mateřské...) , takže by chtěla přinejmenším bližší specifikaci, ale dejme tomu, že ji přijmeme bezvýhradně. Bylo by potřeba vyřešit ty, kteří pracují na částečný úvazek (což se týká mnohých důchodců a studentů, dokonce i některých trestanců). A teď mi vysvětlete, jak jste od toho dospěl k "většině žen a cikánů". Dobrá, průměrná nezaměstnanost cikánů je násobně větší než průměrná, ale dle dostupných dat se pohybuje mezi 25 a 40%. Hodně? - ano, většina? - jen jen pokud jsem tu statistiku studovat špatně. Tak prosím abyste to nějak dovysvětlil, ideálně i s těmi ženami, u kterých bych argumentoval podobně jako u cikánů, jen s tím rozdílem, že tam rozdíl oproti celkové populaci není ani násobný, ale sotva znatelný.

00

Odpovědět

Liberální levičáci už neví, koho dalšího postavit proti sobě. Černé proti bílým, ženy proti mužům, teď už i staré proti mladým. Doufám, že jim to amíci nespolknou, zase zvolí Trumpa a definitivně všem SJW z hysterie praskne cévka.

Zpátky do ČR. Když se podíváte na strukturu obyvatelstva podle věku, tak je jasné, že tu rozhodují a ještě 20 let budou ti, kterým je 40-60 let. Dnes jsou komunální volby, tak je jasné, že např. byty pro mladé se stavět nebudou, když ta dominantní generace už bydlení má a nechce bordel pod okny. A tak to bude se vším. Určitě jsem pro jít volit, ale nedělejme si iluze, že vliv lidí pod 35 bude větší, než cca 15%.

1020

Odpovědět

Jasně, liberální levičáci pomocí satirické kampaně. Ne třeba taková ODS se spoty "ten bude taky volit" a "proti anarchii". Ne SPD s neexistujícími nemocemi migrantů. Achjo.

36

Odpovědět

+KorektorkaZe strany ODS to byl jen pragmatický marketing, aby vysáli SPD a naštvané voliče obecně. Podle výsledků se jim to povedlo.

01

Odpovědět

Podle mne je hlavně blbost aby stát pořád tlačil na stavbu určitého tipu bytů, ať dají podmínky pro to aby se stavělo, ne jako v Praze chce zase někdo shodit územní plán a rušit možnost stavby na zelené louce, jen pro to, že v Praze jsou nevyužité pozemky. No tak jsou, obvykle to má nějaký důvod a nejde čekat až se ten důvod odstraní, po jeho odstranění tam rád někdo něco postaví. Když bude snažší stavět, tak developer postaví, to co se mu hodí, pokud to budou dražší byty, tak se někde uvolní levnější byty. Zase není cíl někde stavět panelové sídliště, problém by to sice rychle vyřešilo, ale do budoucna vytvořilo druhý s vyloučenou lokalitou. Moje rada je jednoduchá, nechat budování bytů na nabídce a poptávce.

03

Odpovědět

Měl jsem teď v komunálních volbách na výběr mezi KSČM, KDU-ČSL a Moravany. Tedy jednu nechutnou a nemorální stranu, druhou slizkou a třetí separatistickou.

Vhodil jsem prázdnou obálku, protože to považuji za jediné smysluplné řešení. Zlo se nemá podporovat.

02

Odpovědět

Jo no lepší než "přemluv bábu" a tady alespoň nejde o to měnit něčí názor. V ČR byl vždy hlavní problém, že strany na staré lidi málo myslí, neumí jim to vysvětlit. Když se vžiji do role důchodce a podívám se na program TOPky nebo ODS, nikdo se nemůže divit, že budu sklouzávat doleva, protože mi to ty strany nevysvětlí. V roce 2011 přišlo ANO a alespoň těm, kdo se nenechali zmámit anti propagandou ukázalo, že politika se dá lidem vysvětlit.

514

Odpovědět

Hnutí ANO rozhodně nevysvětluje politiku.. generují hromadu líbivých slibů bez ohledu na to, jestli to skutečně splní.. jen si vzpomeňme, že se Babiš do politiky dostal s heslem "transparentní účty politiků" a jak to dopadlo? "Sorry jako" - seru na Vás. Ťok je ten nejlepší ministr dopravy, kterého jsme kdy měli! Přesto se stavby dálnic prakticky zastavily.. rok zpátky Babiš zase nadával, že v Brně chtějí postavit novou nádražní halu za několik desítek mld.. co na tom, že zastupitelstvo bylo složené z jeho hnutí.. co na tom, že ministr dopravy byl právě Ťok.. jinak je to antikampaň proti němu.. nic nezvládl, jen si mění lidé na strategických postech, aby nešel do kriminálu a aby měl dostatek dotací (viz. Agrofert - stačí si najít výroční zprávu - od roku 2014 mají vyšší dotace, než jsou odvody daně z příjmů)

185

Odpovědět

+hmmNevím jestli to má vůbec cenu komentovat, máte špatné snad všechny informace, snad až na Ťoka, i když za jeho první období bych mu nekřivdil u těchto velkých staveb musí být vše připraveno a za 4 roky když v této republice stačí jeden dopis od aktivisty k zastavení stavby není zas tak snadné něco postavit, tomu můžete věřit znám to z praxe. Brno radši nechte Brnem, co já vím tak zrovna zastoupení ANO v Brně je hodně populární, takže je nejspíš zítra čeká volební úspěch. Hold nové moderní nádraží něco stojí, ale nedivím se Babišovi že se mu při té cenovce protáčí panenky, ale zase je fér dát Brnu také nějaké peníze ať neutrácí jenom Praha. O dotacích a daních se asi bavit nebudeme, osobně znám projekty z chemiček kam šli dotace a všechno to šlo do ekologie, a bez nich by se to nebudovalo, protože by nemuseli, zemědělství se dotuje pořád, tak jde o to buď to zrušit všem a nebo nechat být. A přínos společnosti velikosti Agrofertu není v tom aby stát dotovala daněmi ze zisku, ale nepřímo daní za zaměstnance ......, tyhle položky jsou ten pravý příjem státu. Si spočítejte kolik stát šetří na tom, že je teď minimální nezaměstnanost. Chápu, že do vás tyhle bludy hustí ze všech stran, ale stačí přemýšlet logicky a trochu se podívat jak funguje svět a člověk má jasno.

411

Odpovědět

+HMTDA jste si jist, že máte naopak vy všechny správné informace?

Cituji z videa ANO pro volby 2013 ( zdroj: Jak změnit politiku starých stran? )
"Jak změnit politiku starých stran?... Do sněmovny se dostávají šíbři, podvodníci a šedé myši. Strany nepřitahují mladé a schopné... Politika je pro normální lidi nečitelná. Nikdo se nechce angažovat aby se neušpinil. Jak z toho ven? Zrušíme imunitu poslanců MIMO POSLANECKOU SNĚMOVNU, majetková přiznání politiků a jejich blízkých... Výsledek? Politici budou muset brát svou práci vážně a začít pracovat pro lidi."

Morální kodex ANO bod 10 ( zdroj: https://www.anobudelip.cz/file/edee/2017/ano-moralni-kodex-reprezentanta.pdf )
"Reprezentant, proti němuž je podána obžaloba pro úmyslný trestný čin nebo nedbalostní trestný čin spáchaný v souvislosti a ve spojení S VÝKONEM VEŘEJNÉ FUNKCE, neprodleně rezignuje na volený mandát, na svou funkci ve Hnutí a na členství ve Hnutí."

Morální kodex před stíháním A. Babiše bod 10:
"Reprezentant, proti němuž je zahájeno trestní stíhání, neprodleně rezignuje na volený mandát, na svou funkci v Hnutí a na členství v Hnutí"
( zdroj: https://zpravy.idnes.cz/hnuti-ano-zmena-moralni-kodex-trestni-stihani-obzaloba-pgh-/domaci.aspx?c=A170329_163548_domaci_jkk )
---------------------------------------------------------
Bod 4 z morálního kodexu:
"Zvolený Reprezentant nefiguruje v ŽÁDNÉM střetu zájmů. V případě, že by u něj střet zájmů nastal,
vyřeší jej co nejrychleji, BEZ OHLEDU NA OSOBNÍ ZÁJMY Reprezentanta"

Kauza s Jaroslavem Faltýnkem...
"Evropská komise chce potrestat Českou republiku za způsob, jakým rozděluje zemědělské dotace. Stát (=daňový poplatník) má zaplatit pokutu 22 milionů korun za chyby při udělení dotací z let 2014 a 2015. Bruselu vadí STŘET ZÁJMŮ dozorčí rady Státního zemědělského a intervenčního fondu (SZIF), který zemědělské dotace rozděluje. Největší dotaci získal holding Agrofert."
( zdroj: https://ekonomika.idnes.cz/dotace-agrofert-faltynek-babis-dzm-/ekonomika.aspx?c=A170321_134427_ekonomika_rts )
-------------------------------------------------------------
Proč se změnil morální kodex ANO? Není 4. bod morálního kodexu v rozporu s tím, kde figuruje pan Faltýnek? Myslíte si, že i Evropská komise stejně jako česká média vedou antikampaň proti ANO? Nemyslíte, že kdyby se strana skutečně řídila svým kodexem, tak už v ní dávno není Babiš ani Faltýnek? Přijde vám, že strana skutečně usiluje o to, co zmiňovala již v roce 2013 do voleb?

71

Odpovědět

proto k volbám nejdu, staří mají rozum a zkušenosti ;) nechám to na nich, však mají pravdu

1412