Merkelová, Rutte a nový šéf EvropyNeděle s Lubachem

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 46
92 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:121
Počet zobrazení:5 880

V dnešním díle se Arjen Lubach zaměří na jednoho politika, který se chce stát šéfem Evropské komise, ale také na poněkud komické setkání nizozemského premiéra s Angelou Merkelovou.

Informační bonus:
Frans Timmermans – bývalý nizozemský ministr zahraničí, první místopředseda Evropské komise
Heerlen – ono domovské město Timmermanse, leží v provincii Limburg na hranici s Německem, odtud tedy Lubachova narážka "A v Německu ještě zůstaneme"
Het torentje ("Věžička") – oficiální pracovna nizozemského premiéra v Binnenhofu v Haagu

Přepis titulků

Neděste se, ale Frans Timmermans chce být šéfem Evropy. Nedávno to oznámil ve svém domovském městě. Nejdřív se podíváme, jak to většinou vypadá, když někdo oznámí, že chce být šéfem kontinentu. Přijímám vaši nominaci na prezidenta Spojených států. Přijímám vaši nominaci na prezidentku Spojených států. ...vaši nominaci na prezidenta Spojených států. Co bych chtěl...

být v příštím funkčním období předsedou Evropské komise. Někteří lidi k němu dokonce sedí zády. Zlato, můžu si už dát pivo? - Nebo radši až ten trpajzlík doplká? - Ale můžeš. Chce být nástupcem Jeana-Clauda Junckera, tak to pořádá na zahrádce. To je nynější šéf Evropské komise. Toho nejde nepřipomenout. Podle některých lidí má Juncker problém s pitím.

On sám to popírá a říká, že má bolesti zad. To znám, tuhle bolest zad. Jednou mě tak bolela záda, že jsem celou noc skypoval se svou ex. Co? Ne, mě bolí záda... Jaktože máš dítě? Beru tě i s děckem. Timmermans tedy chce následovat tohoto muže. K tomu se ještě musí propít.

To byl Timmermans z Heerlen. A u Německa zůstaneme, Angela Merkelová přijela na návštěvu do Haagu. - Potřeseme si? - Ano. Výborně. Dlouho jsem vás neviděla. Jo, prý se dlouho neviděli. Ale Rutte na to: Počkat, vždyť jsme se potkali před 3 týdny v Salzburgu na jednání EU.

Jak známe Rutteho, nelítostně se jí vysměje. Dlouho jsem vás neviděla. No, to bylo před třemi týdny. Pak si i Merkelová uvědomí: Scheiße, tohohle jsem nedávno hostila. Trapas. Jak si zachránit tu svou německou tvář? Začnete dělat, že mluvíte o něčem jiném. - To bylo před třemi týdny. - Ne, myslím ty fotografy. Určitě, Angelo, určitě.

Protože ty se s nizozemskými fotografy tak znáš. Dlouho jsem vás neviděla, fotografové. Hallo! Ó, lidi od foťáků, panikařím! Jé, obraz, kdo na něm je? Ne, myslím ty fotografy. - Ach tak. - Kdo je na tom portrétu? Ještě kdyby to byl portrét jeho samého. - To je premiér Nizozemska. - Toho jsem neviděla. Stojím přímo tady!

Líbilo-li se ti to, odebírej tenhle kanál. Chceš-li plavat, tak do kanálu skoč. Překlad: Líza www.videacesky.cz

Komentáře (2)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Merkelová ve své nejlepší formě.

140