Sybrand Buma mluví o migraciNeděle s Lubachem

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 46
88 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:95
Počet zobrazení:4 770

Známý nizozemský politik v televizním pořadu mluví o tom, jak hodlá Nizozemsko nakládat s imigranty a růstem populace. Dozvíme se však něco?

Informační bonus:
Jeroen Pauw – moderátor večerní show s názvem Pauw

Přepis titulků

Sybrand Buma byl u Pauwa pohovořit o migraci a růstu populace. V sálu to šumí, už když Buma přichází na scénu. V tom je dobrej. Podle vědců bude mít Nizozemsko v roce 2060 asi 20 milionů obyvatel. Co to znamená pro budoucnost země? Citlivé téma, Buma je dost odvážný, že si o tom dovolí mluvit. Imigrace a růst populace, co s tím uděláme? Jde o to, co uděláme s imigrací a populací.

Přesně o to jde. Tak mluv, co tomu říkáš, co si myslíš? Co to znamená pro naše soužití, když imigrace stále narůstá? Přesně to je ta otázka, no. Slovo má politik Sybrand Buma z CDA. Co míní o tomto ožehavém tématu? Jak zvládneme migraci? Je normální se na to ptát, ne trapné. Až odpovíme na otázku, co zmůžeme. Ano. Ano.

Co zmůžeme, to je dobrá otázka. A odpověď? Jedna z otázek je, co zmůžeme. Přesně tak. To je rozhodně problém. Jasně, chápu. Zásah, touché, bravo... Ale co budeme dělat? Co s migrací, to je otázka. Trvá to, ale teď myslím odpoví. Nicméně v Evropě je to taky téma, jak naložit s migrací.

Mám pocit, že Buma tam sedí, jen aby pokládal otázky. Ale to má dělat Jeroen Pauw. Jeroene, zasáhni! - Co s tím? - Na to musí odpovědět odborník. Proč tam teda sedíš? To u toho stolu není nikdo, kdo by Bumu donutil být konkrétní? Někdo s autoritou, kdo se nebojí narušit tu dobrou atmosféru a jde si za svým cílem.

- To budou napínavá jednání. - Můžu se zeptat? Jak tedy naložíme s migrací? Buma asi 10 minut mluvil o důležitosti otázky, ale nečekal, že mu ji někdo položí, třeba Louis van Gaal. Van Gaal, který se ptá a nic o tom neví, z toho jen tak nevyváznete. Jak s tím naložíme? - S lidmi, kte... - To je podle mě ta otázka. - Lidé v Nizozemsku...

- S migranty, azylanty. - Ano. - Co uděláme? Zvládneme to, nebo nezvládneme? To je obecná otázka, někdy ano, někdy ne. Mně to připadá, jako když se malé děcko neumí vyjádřit, přijde jiné a pěkně to první usadí. Nezdá se vám? To mě jen tak napadlo. No dobře... Škoda, že jste to zapnuli až teď, už je konec. Abyste nezmeškali další, odebírejte...

Třeba tenhle kanál. Tady, tam. Překlad: Líza www.videacesky.cz

Komentáře (7)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Tak po dnešním dni toto video získalo další rozměr...

21

Odpovědět

Tohle je podle mě zářnej příklad, proč stále více lidí volí politiky typu Trump. Jedna z jeho mála dobrejch vlastností je že řekne na rovinu co si myslí, člověk tedy v hodně případech ví co od něj očekávat. "Klasickej" politik odpovídá na otázku otázkou, či úplně mimo téma. Mám pocit že Babiš zezačátku taky říkal svoje názory, dnes už jen mlží.

107

Odpovědět

Hmm.. koukam ze tyhle protiimigracni strany maji vetsinou stejny argumenty vsude po Evrope :D

78

Odpovědět

HA ! Lubach je na dálku řízen z Číny: http://www.alef-investigation.cz/?mn_post=21 (nebo minimálně v této epizodě) Záhada tajemných obrazců odhalena!

04

Odpovědět

Toto video věru stálo za překlad, vytříbený humor a těch informací.

152

Odpovědět

Nechápu to vysoké hodnocení, vždy't ve videu není žádný obsah!!! To je horší jak nejslabší Oliverovy momenty.

15