Neil deGrasse Tyson u Conana O'BrienaCONAN

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 142
93 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:592
Počet zobrazení:9 847

Dnes si dáme po dlouhé době zase nějaký klasický rozhovor. Jako hosta jsem tentokrát vybral známého astrofyzika a populátora vědy Neila deGrasse Tysona, který se s Conanem rozpovídá o tom, jak se objevil v komiksu a jak svými tweety rozčiluje zapřísáhlé fanoušky Hvězdných válek. Včera se v USA odvysílala další speciální epizoda Conanovy show, ve které se tentokrát Conan vydal do Kataru navštívit americké vojáky, takže počítám, že bude zase co překládat. :-)

Setkání se Supermanem

Rozhořčení fanoušci

Přepis titulků

Objevil ses v komiksu o Supermanovi. - Jo, jsme kámoši. - To je... - To je pocta. - Ty sis uplivnul? - Už ses někdy setkal se Supermanem? - Ne. Tak radši... Co tady pliveš? To nebylo... Nesnažil jsem se to shodit. Přišel k nám do planetária, protože se doslechl, že tam máme nástroje...

Stalo se to v komiksu od DC. Doslechl se, že máme nástroje s velkým dohledem, tak se chtěl podívat na zničení Kryptonu. - Takže to nebyl pravej Superman? - Ještě že to uvedl na pravou míru. Jinak by vypadal jako magor. "Tuhle se u mě stavil Superman." "Přišel za mnou do práce." - Samozřejmě. - Jo. Jasně že přišel.

Vám přijde herec, který ho hraje, opravdovější než postava z komiksu, na které je všechno ostatní založeno? To těžko. Dobrá... Tvá neochvějná logika nás opět zahnala do kouta. - Musela to být pocta. - Tak jsem mu ukázal zánik jeho planety, který odsud byl vidět až po 27 letech, lidem z DC Comics jsem musel vysvětlit, že se sem dostal červí dírou. Objevil jsem hvězdu, která se hodí do jeho planetární soustavy.

- A oni ji po něm pojmenovali. - Ano, přenechal jsem jim skutečnou hvězdu. Nachází se v souhvězdí Corvus neboli Vrány. A jim to připadalo skvělý, tak jsem se ptal proč a oni: "Protože vrána je maskotem Smallville." A teď má hvězdu v souhvězdí Vrány na jižní polokouli, která je v ideální vzdálenosti na to, aby přišel ke mně do práce a podíval se našimi přístroji na zánik své rodné planety. Bylo to dojemné.

Byl z toho úplně skleslý. Měl jsem chuť ho obejmout. Není to tak běžné. Samozřejmě že uvnitř věděl, že byla jeho planeta zničena, ale teď to poprvé viděl, protože to časově konečně odpovídalo jeho současnosti na Zemi. - Takže... - Asi bys už měl jít. - Chceš vidět, jak jsem se Supermanem na fotce? - Ne, to je dobrý.

Komentáře (40)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Nemám ho rád. Popularizátor vědy vypadá jinak než že bude dělat debily z lidí, kteří nejsou logicky zdatní nebo mají víru v nějaké náboženství. Podobně jako Dawkins.

356

Odpovědět

Kdo veri v boha/bohy, tak je vlastne debil a hlupak.

157

Odpovědět

+Maaraámen

30

Odpovědět

+MaaraTakže Albert Einstein byl debil a hlupák? Někdy mě překvapuje, jak si někteří lidé o sobě myslí, že jsou něco víc, jen díky tomu, že neuznávají náboženství, a přitom nevidí, že jsou stejně omezení, jako ti kazatelé, kteří všem cpou, jak jejich víra je ta jediná pravá.

02

Odpovědět

zklidni se on ví všechno je ve všech ohledech nadčlověk prostě na něho nemáš :-* a to tě neskutečně žere.

01

Odpovědět

Tak s tím BB-8 nemá tak úplně pravdu, protože s ním po písku doopravdy jezdili. :D

523

Odpovědět

Neil nasral lidi nejvic tim, ze vyradil Pluto ze seznamu planet! ;DD

350

Odpovědět

dokonce i Sheldon se s ním kvůli tomu nekamarádí

350


Odpovědět

Neoprávněně.

19

Odpovědět

+ŠriberCo na tom bylo neoprávněného? Nesplňuje požadavky na planetu, takže není planeta.

193

Odpovědět

+ŠriberLidé jsou na Tysona nasraní kvůli vyřazení Pluta ze seznamu planetu neoprávněně. Neoprávněná je ta nasranost, ne to vyřazení...

102

Odpovědět

+ŠriberTak to pardon, špatně jsem vás pochopil.

41

Odpovědět

R2-D2 > BB-8

4210

Odpovědět

Kylo Ren > Darth Vader

753

Odpovědět

+R3diTomu ani ty sám nevěříš... :-D

160

Odpovědět

+R3diMáš pravdu. Jen mě ovlivnilo jedno video nad tímto. Chtěl jsem si zkusit trolling, ale asi mi to moc nejde, když jsi mě tak prokoukl :)

130

Odpovědět

Super typek, toho bych mohl poslouchat pořád :)

152

Odpovědět

nepřeložíte vice videi s Tysonem?

1525

Odpovědět

Liezlo mi na nervy ako mu Conan stále skákal do reči :D veď toto je najvtipnejší vedec vôbec :D (má najlepší zmysel pre humor)

756

Odpovědět

Bohužel takhle se Conan chová prakticky vždy a lidi to z nějakého mně naprosto neznámého důvodu baví. Pokud tam zrovna nemá hosta, který mě opravdu zajímá, tak ho nesleduji, protože mě akorát rozčiluje. Každému se holt líbí něco jiného.
Každopádně druhé video se lmi íbilo mnohem víc, především proto, že Conan nechal Tysona i něco říct :) a ztotožňuji se s jeho názorem na choulostivost Star Wars fanoušků, která někdy přechází až do úplných absurdností.

183

Odpovědět

+LadyJ*mi líbilo (editace komentářů by fakt bodla) :)

40

Odpovědět

spis otravny hmyz nez obtizny ne :) ?

825

Odpovědět

Jaký přesně je mezi tím rozdíl?

382

Odpovědět

+ŠriberTak jestli si myslíš, že mezi slovy obtížný a otravný není rozdíl, tak by sis měl zopakovat základní školu.

640

Odpovědět

+ŠriberV kontextu věty mají obě slova stejný význam.

370

Odpovědět

+ŠriberNeptám se na rozdíl mezi slovy obtížný a otravný, nýbrž na rozdíl mezi obtížným a otravným hmyzem. Podle mě je to totéž...

190

Odpovědět

+Šriberjardo, jedno je synonymem druhého. A ty Martine... radši příště mlč.

143

Odpovědět

+ŠriberJedno synonymum druhého není. To však nepopírá, že Jarda s Martinem jsou blbánci.

00

Odpovědět

Luxus =)

91

Odpovědět

dlho som sa tak z chuti nezasmial :D

154

Odpovědět

mne chýbajú časy keď mal conanov klasický rozhovor cez 8 minút :/

712

Odpovědět

A bez toho otravného prošení od odběr videí se mi žilo také lépe :D.

373

Odpovědět

Ony ty rozhovory furt trvají stejně. Bohužel na YouTube jsou rozkouskovány a některé kousky vždycky chybí, případně jsou dostupné jen na teamcoco.com. :-(

401

Odpovědět

Ze srdce musím říct, že po několika měsících jsem se opravdu hrozně bavil u rozhovoru a né skeče apd. Prostě paráda! a pan Tyson neuvěřitelný sympaťák :) Díky za překlad!

1123

Odpovědět

Hmm mě zas chybí Craig Ferguson :-/

2932

Odpovědět

18.2. února je zase zpět v tv se svým Join or Die, už se těšim. Sem zvědav jaký to bude.

155

Odpovědět

Conanov klasicky rozhovor mi tu chybal :)

433

Odpovědět

Co má tohle společnýho s rozhovorem?:-) Vždyt Conan řekl tak čtyři věty...

1619

Odpovědět

+sverdysOn tam ale není aby mluvil a host na něj koukal. Na mluvení má skeče. Není nad to když si pozvou hosta a pak ho nepustí ke slovu (specialita pana Krause).

421