Největší krásy USA na jedné stezce

Thumbnail play icon
88 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:216
Počet zobrazení:4 805

I v dnešní době velká spousta lidí ráda vyráží na túry do přírody. Avšak věděli jste, že v USA vede jedna udržovaná stezka od mexických hranic až k hranicím kanadským? A navíc vede přes ta nejkrásnější zákoutí západu USA.

Přepis titulků

Myslím, že takovéto cesty, takováto dobrodružství, kde jste na cestě 2, 4, 6, 8 měsíců nebo i dva roky, jsou kouzelná, protože jde o úplně nový svět. Pacific Crest Trail je svým vlastním časoprostorem, který se táhne od Mexika do Kanady. Pětiměsíční dobrodružství, při kterém projdete těmi nejkrásnějšími scenériemi v USA. Na pěších turistech miluju všechno.

Ten pach upocených turistů je jako vůně borových šišek o Vánocích. Je to víc než jen pěší stezka. Je to komunita lidí, pohoří, strádání. Mohla by to být katastrofa, ale vy ji překonáte svou vytrvalostí. Žijete tak prostě. Vše potřebné máte v batohu. Opravdu vám to otevře dveře do světa vděčnosti.

Při téhle cestě zjišťujeme, co je v našich životech nejdůležitější. Na čem skutečně záleží. Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (14)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Tak prý z 300 lidí to dokončí cca 180 :) a absolvování trvá 6-8 měsíců. Co ta dovolená v práci necelý měsíc ? :-D Masakr, stanování a kemping nic pro mě, ale tohle je kur*a challenge !

32

Odpovědět

Před lety celý Pacific Crest Trail prošel český cestovatel Leoš Šimánek a napsal o tom fakt skvělou knížku - pokud vás video zaujalo, rozhodně doporučuju! :-)

http://www.databazeknih.cz/knihy/americkym-zapadem-59715

30

Odpovědět

Podobná videa:
Mučení
Konec světa a lekce v demokracii
...

246

Odpovědět

O téhle stezce je film Wild (2014) s Reese Witherspoon, už z toho filmu mě ta stezka láká a dal jsem si ji do plánu.

211

Odpovědět

Odpovědět

To jsem netušil, že Jiráskova cesta vede i přes ameriku ;)

24

Odpovědět

tam by byla skvělá procházka s mp3

415

Odpovědět

Tak to jsem zvědavej, kolik lidí by do toho "hned šly" ... a sázím, že 80% těch lidí už bylo na dovolené v Chorvatsku a druhá vyjíždí běheme týdne. PS: Všechno jde, když se chce. Jde o to, jak moc se opravdu chce.

716

Odpovědět

Copak o to, je to nádhera. Ona celá příroda USA je nádherná podle mě asi nejhezčí na světě, protože díky velikosti se tam kromě deštnýho pralesa střídá snad všechno...

Ale podniknout takovejhle výlet? To být možná tak nezaměstnanej a nebo příšerně prachatej :D Škoda že nejsem ani jedno, šel byl do toho hned.

313

Odpovědět

Přesně :D

92

Odpovědět

a hlavně ta americká svoboda!

103

Odpovědět

"Při téhle cestě zjišťujeme co je v našich životech opravdu nejdůležitější" :)

33

Odpovědět

Tak první podmínka k podniknutí výletu se dá lechce zařídit. Ono přijít o práci a skončit na ulici, není v tomhle zkurvystátě (ČR) zas až takový problém.

521

Odpovědět

Nechci vyvolavat zavist, ale jsou staty, kde si i manualni praci vydelate na takovou lowcost X mesicni dovolenou do roka

80