Největší společnost, o které jste nikdy neslyšeli

Thumbnail play icon
92 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:513
Počet zobrazení:8 274

Myslíte si, že pokud existuje obří společnost, musí být celosvětově známá? To je omyl, existuje společnost, která se zaměřuje na státní zakázky, avšak veřejnost o její existenci příliš neví.

Přepis titulků

Toto je skupina SERCO. Řídí všech 7 imigračních věznic v Austrálii. Ale dělají toho víc. Nejspíše jsou největší společností, o které jste nikdy neslyšeli. Vlády po celém světě Sercu zadávají zakázky. Spravují polovinu semaforů v Londýně, všechny v Dublinu a v Ontariu v Kanadě vás zkouší u řidičských zkoušek. SERCO také vlastní nejvíce leteckých řídících center.

V USA jich mají 54 000 a řídí i letadla v Bagdádu. Dokonce spravují letku RAF, se kterou létá královna. Všude po světě SERCO pomáhá přepravovat lidi. Od metra v Dubaji až po autobusu v Adelaide. Také lidem v pohybu zamezují. SERCO bude brzy největším provozovatelem soukromých věznic v UK. Jsou velmi efektivní. V jednom vězení zvýšili kapacitu o 20 % tím, že umístili lůžko na záchod.

V jiné věznici se oběsil 14letý mladík poté, co byl napaden jejich dozorcem. Je to nejmladší mrtvá osoba v UK ve vazbě. Ale nemyslete si, že to SERCO s dětmi neumí. V Bradfordu řídí všechny státní školy. SERCO je modelovou mezinárodní společností. Proto jsou společností, která dohlédne na vaše bezpečí. Už přes 40 let spravují balistické střely v UK.

Také spravují celý britský jaderný arzenál, od výroby, až po uvádění do provozu. Ale je toho víc. SERCO řídí věci tak dobře, že řídí i samotný čas. Ano, mají kontrakt na řízení Greenwichského času. Avšak SERCO pořád roste. Od roku 1994 se rozrostli o 1 200 %. Proč jsou tak úspěšní?

Ředitel Chris Hyman spojuje úspěch s tím, že naslouchá Bohu. Možná si myslíte, že jaderný arzenál a ochranu hranic by měla zařizovat vláda. Ale to pro SERCO není problém, protože 85 % zaměstnanců jsou bývalí státní úředníci. Mají tudíž zkušenosti a kontakty pro zařizování státních zakázek. V Austrálii má SERCO kontakty na všech základnách. Také vlastní všechny věznice pro imigranty, dvě běžné věznice i vlakové společnosti jako Indian Pacific a The Ghan.

V současnosti se ucházejí o další kontrakty. Třeba o vedení věznic v Jižním Walesu. I když neznáte jejich jméno, možná už jste v jejich spárech. SERCO. My jsme služby. Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (74)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Ha ha to je blbost. Automatizacia umoznuje veci robit efektyvnejsie a lacnejsie. Co sa stane ak nahradi stroj cloveka? Klesne cena vyrobku cize bude dostupnejsi. Keby roboti dokazali nahradit vsetku ludsku pracu tak ludia by boli nezamestnani? Ano sak to je ciel :-) boli by nezamestnany lebo by bolo vsetko zadarmo. Nekonecny zdroj jedla a clovek by sa nemusel ani pohnut. Co by robi clovek? Nic len by jedol.

Cloveka prirovnavaju ku konu to je dalsia hovadina. Kon je nastroj tak ako stolicka alebo telegraf. Clovek je ten co veci spotrebovava. Kon je technologia ktora zastarala tak isto ako telegraf. Zo zvacsujucou sa automatizaciou klesa mnozstvo prace ktore clovek musi spravit. Zmnostvom prace ktore clovek musi spravit rastie pocet obyvatelov lebo je lacnejsie jedlo.

Technologie su dobre.

73

Odpovědět

Spletl jste si video, které komentujete, to mělo jít patrně sem:
http://www.videacesky.cz/navody-dokumenty-pokusy/prijde-lidstvo-o-praci

70

Odpovědět

"Spravují balistické střely a jaderný arsenál" - to je dost neurčitá věta, která v některých idiotech může vyvolat pocit, že rozhodují o jejich použití. Bohužel, takoví idioti vážně existují.

1724

Odpovědět

ehm...

160

Odpovědět

Možná jen opravují zámky u rozbitých dveří k jaderným silům :D

351

Odpovědět

Ze stránek Serco:

Nuclear

Serco manages the UK Atomic Weapons Establishment (AWE) as part of a consortium with Lockheed Martin and Jacobs. AWE is one of the most advanced research, design and production facilities in the world, developing the sophisticated materials, quantum physics and computer modelling vital to the safe and effective maintenance of the UK's nuclear deterrent. AWE experts also play a leading role in nuclear non-proliferation and international nuclear security.

20

Odpovědět

Vážně?! To je opravdu hrůza!...To jako kdybych já řek že jsou lidi co si myslí že Brandon Lee hrál ve všech scénách Vrány a ani v jedný nebyl nahrazenej počítačovými efekty možná se budete divit ale takový idioti fakt existujou.

00

Odpovědět

Držte se. Konspirátoři přicházejí :D

4515

Odpovědět

Takže teoreticky by se vlastně mohlo stát.....

180

Odpovědět

Když už se tu načali velké korporace, neví někdo jestli je pravda, že většinu médií po celém světě ovládá jen hrstka korporací?

121

Odpovědět

neviem ci sveta ale denniky aspon tie najvacsie patria ringieru u nas na slovensku je to napriklad azet vlastnia aj media od svajciarska na vychod to co tu pisem je starsie 5 rokov ale maju poskupovane podieli takychto podnikov

11

Odpovědět

Když už se tu načali velké korporace. USA stojí za konspiračními teoriemi 11. září. Chtějí si pomocí nich vybudovat prestiž všehoschopné vlády.

28

Odpovědět

+luftmausmannO tom byl jeden díl South Parku.

130

Odpovědět

+luftmausmannnjn Z moji hlavy to není.

12

Odpovědět

Vzhľadom na to že som retardovaný, tak nerozumiem prečo je to "najväčšia spoločnosť"
Pepsico má 64 giga ročne
Serco má 95 mega ročne

410

Odpovědět

Není to největší společnost, ale je největší z těch, o kterých jsi nikdy neslyšel.

200

Odpovědět

+LigerAsi nikdy neslyšel ani o Pepsico. A nebo je retardovaný. :)

190

Odpovědět

+LigerTKarel, že som retardovaný som už napísal...

Každopádne pepsico nieje známa firma, ako sa snažíš prezentovať :)
O maz z ľavého ucha, že nemaš ani mrda čo je pepsico :)

08

Odpovědět

+Ligerpepsico ze neni znama firma? Je tu snad nekdo, kdo nezna pepsi?

20

Odpovědět

Můžeš uvést zdroj těch hausnumer?
Podle hloupé wiki má Serco příjmy 4 000 milionů liber (tedy 4 miliardy liber, což je 120 miliard korun), čistý zisk 100 milionů liber (tedy 3 miliardy korun) a 100 tisíc zaměstnanců; PepsiCo má příjmy 66 miliard DOLARŮ (tedy 1400 miliard korun), čistý zisk 6,7 miliard DOLARŮ (což je zhruba 150 miliard korun ) a 250 tisíc zaměstnanců.
Tedy liší se jen o jeden řád v příjmech (120 miliard vs. 1400 miliard) a o DVA řády (3 miliardy vs 150 miliard), nikoli o TŘI. Jak se snažíš prezentovat.

51

Odpovědět

+orcinusorca2014Odrbal som sa ... nemení to však nič na tom, že je pepsico neznáma firma a je mnohonásobne väčšia ako serco.

37

Odpovědět

"pepsico nieje známa firma"? Si delas p***l? To je jako napsat, ze nikdo nezna firmicku Coca-Cola Company nebo McDonald's Corporation.
Helemese +1

00

Odpovědět

Možná hloupá otázka, ale v čem je takový problém? :-) Je to veřejně obchodovatelná akciová společnost s nijak mimořádnými výnosy. Věznice jsou tedy vždy problematické, ale situace třeba v nejmenované středoevropské republice, kde se v rozporu s ústavním pořádem široce zneužívá institut vazebního vězení, by nás měl trápit více.

24

Odpovědět

Nezneužívá, jen jeho aplikace má vážné nedostatky. Zejména v tendenci mnoha soudců k "pásové" justici (t.j. jako v pásové výrobě - "Vyřízeno, další prosím!") kdy dostatečně neprozkoumají zda skutečně existují důvody vazby, a také v tom, že když už důvody vazby existují, pak dostatečně neuváží, zda není možno aplikovat některý z institutů nahrazujících vazbu.

10

Odpovědět

+scipioKéž by naše justice byla pásová s jediným směrem "výroby". Současná česká justice spíše připomíná nohejbal pro čtyři hráče. Okresní soudy smečují rozsudky soudům krajským, ty buď případ opět smečují soudům okresním, nebo je posílají dál vrchnímu soudu, ten se opět může rozhodnout, jestli rozsudek pošle nejvyššímu soudu, krajskému, nebo okresnímu soudu.

31

Odpovědět

Okamžitě to sundejte, co si to dovolujete takhle pomlouvat kapitalismus náš vezdejší! Ten je přece bezchybný a kdo tvrdí, že ne, je zasranej kryptokomunista! Co máte proti soukromé společnosti, která si poctivě pomocí známostí, podmazávání a vzájemného drbání zad zařídila, aby jí vláda demokratického státu přesměrovala toky peněz z daní občanů? Tak jim nezáviďte, měli jste přece stejnou šanci se narodit v bohatých a dobře konektovaných rodinách!

3237

Odpovědět

Děláš jako by škodila, ale dle toho videa neudělala nic zlého.

Jediná negativní informace byla o tom mrtvém mladistvém a to se může stát i ve státem řízené věznici.

Ačkoliv osobně si myslím že kontrola nad věznicemi, policií a armádou by vždy měla být pod kontrolou státu.

2410

Odpovědět

+Tarylin*Ačkoliv osobně si myslím že kontrola nad věznicemi, policií a armádou by vždy měla být v rukou státu.

63

Odpovědět

Jo a ty rodiny museli taktéž nějak získat ty kontakty, majetek a vliv. Když se budeš moc snažit, tak se možná tvá rodina za pár generací přidá do toho klubu vyvolených. A pak budeme dělat konspirační teorie o tobě a tvé rodině!

514

Odpovědět

Právě díky tomu, že je to soukromá firma, peníze šetří. Každá soukromá korporace bude chtít hodně vydělat a málo utratit. Kdežto vládní úřady na to většinou serou.
Tarylin: Kamaráde, tady asi s rozumnými argumenty neuspějeme. VČ totiž ovládají Ilumináti, tím to je.

67

Odpovědět

+MikeHavliczekA ty peníze, co ušetří tomu státu vrátí, dá mu slevu nebo tak něco? Nebo si je nechá a rozdělí mezi majitele? Protože v tom druhém případě z té úspory občané moc mít nebudou.

A nevím, kde scipio použil nějakou konspirační teorii.

113

Odpovědět

+MikeHavliczekKlasická neoliberální bajka o tom, že privatizace základních státem poskytovaných služeb státu peníze ušetří. Už v principu je to zřejmá hovadina. Když služby poskytuje stát, platí (v optimálním případě) jen nutné náklady. Zatímco když je poskytuje nějaká soukromá společnost, tak i v optimálním případě platí stát nutné náklady + zisk té společnosti. Já vím, optima jsou těžko dosažitelná, ale nejsou nemožná.

94

Odpovědět

+MikeHavliczekscipio: Státní firmy vždy ohromným způsobem plýtvají zdroji, jelikož nemusí vydělávat(stát jim peníze dá) a vedoucí funkce jsou zpravidla udělovány kvůli politické příslušnosti, nikoliv kvůli schopnostem.

Neznám snad žádnou státní firmu, která by byla konkurence schopná vůči komerčním subjektům, aniž by dostávala podporu státu.

02

Odpovědět

+MikeHavliczekZnáte Budějovický Budvar?
A to mne jen tak napadlo.

A soukromé firmy často také hospodaří špatně. Pravda, potom zkrachují. Ale místo nich přijdou jiné, s podobným osudem.

30

Odpovědět

V této malinkaté společnosti mám svůj vliv už od jejího počátku. ;-) :D

260

Odpovědět

A jak bys svůj vliv vyjádřil procenty? :D

32

Odpovědět

+MikeHavliczekAsi takhle. Na můj povel mohou být ve všech těch věznicích mříže z papundeklu, v těch školách se bude vyučovat jenom kreacionismus a vlaky budou jezdit přesně na čas (seřizujeme přece GMT). A když lusknu tak mi některá z mých sličných sekretářek přinese čaj a zdrží se. A to jsem byl jenom na vrátnici, takže si to na procenta propočítej sám :D

00

Odpovědět

Teď je na místě myslím říct: ILUMINÁTI! :D

1441

Odpovědět

poznámka k překladu:
Nový jižní Wales namísto jižní Wales

30

Odpovědět

A ještě zapomněli zmínit, že se ve velké míře podíleli na invazi do Afgánistánu a Iráku, kde si nahrabali velice slušné jmění. Jejich žoldáci byli k***a ostři kluci, ale dobře se s nima chlastalo :)

284

Odpovědět

Těch kontraktorů tam bylo tolik že by bylo divné kdyby tam společnost která dělá tolik věcí v oblasti bezpečnosti nebyla. Spíš se divím že slavnou větu " For God and country, Geronimo, Geronimo, Geronimo. Geronimo EKIA" pronesl člen SEAL a ne soukromý kontraktor. :D

100

Odpovědět

+dajmi5Pravda, nejčastější odpověď na otázku: "Where are you from guys?" se mi dostávalo: "Depends on who pay us." :D No a takovej Blackwater byl z poloviny tvořen ex SEAL, takže možná máš i pravdu a opravdu to byl někdo od pmc :D

182

Odpovědět

A já blbec si myslel, že největší firma je Google.

375

Odpovědět

To bylo divné... Takový zvláštní pocit...

1082

Odpovědět

A Animus už vynalezli?
Ale vážně, věděl jsem, že existuje společnost která dosáhne hodně daleko...teď aspoň vím, jak se jmenuje:-)

370

Odpovědět

neřekl nic moc záporného, takže pokud jim to jde, tak proč ne :)

2211

Odpovědět

nic zapornyho, krome toho, ze jim patri pulka planety

56

Odpovědět

+prasopesCo je na tom záporného?

65
Další