Přidat do sledovaných sérií 0
76 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:101
Počet zobrazení:5 795

Jak je to teda s homosexualitou? Je proti přírodě, nebo je to naopak? Vysvětlí vám to profesor Knírek, průvodce pořadem televize ARTE Tu mourras moins bête (Neumřeš blbější), který má prořízlou pusu a nebere si servítky.

Pokud vás tématika zajímá podrobněji, můžete si přečíst knihu Biological Exuberance: Animal Homosexuality and Natural Diversity (Biologická nevázanost: homosexualita mezi zvířaty a přírodní rozmanitost, 1999) Bruce Bagemihla, nebo pokud máte online přístup k vědeckým studiím, můžete si prostudovat tu od Inona Scharfa.

Poznámka:
etolog – zoolog zkoumající chování zvířat

 

Přepis titulků

Kdo si s nobelisty a učenci notuje? Kdo se dokáže zmenšit a časem cestuje? Kdo nad rtem vous pyšně nosí a neotřelé nápady všude trousí? Kdo ti vysvětlí radiaci? Kdo se od otázek neodvrací? Profesor Knírek! NEUMŘEŠ BLBĚJŠÍ HOMOSEXUÁLNÍ ZVÍŘATA Pane profesore, někteří lidi říkají, že je homosexualita proti přírodě.

Je to pravda? Podle definice "proti přírodě" znamená "to, co se staví proti pravidlům, která udržují planetu v rovnováze, a ohrožuje souvislost jejího vývoje." Panečku. To ale můžeme říct skoro o celým lidstvu!

Etologové si velmi brzo všimli homosexuálních projevů v přírodě. Co to ti dva opičáci dělají? Ale buď z neznalosti, nebo ze studu si tyto poznatky nechali pro sebe. Podle mě ten nahoře tomu druhému pomáhá vyplivnout něco, čím se dusí. Vyplivni ten burák! Tak plivej! Naštěstí v roce 1999 Bruce Bagemihl tyto projevy zaznamená s přesností a vážností.

Uspořádá je do čtyř kategorií. Zaprvé, mírné homosexuální chování. Nastává, když se před sebou dva ptačí samci naparují. Mrkej na mý adidasky! Pane jo! Zadruhé, mírné homosexuální chování s dotykem jako při objetí dvou opičích samic.

Jsi krásná! Následuje homosexuální chování s dotykem, ale už ne tak mírné, jako když se opičáci navzájem plácají genitáliemi neboli šermují. Nakonec homosexuální partnerský vztah jako u tučňáků Humboldtových. - Tak jak? - Dřu si prdel pro nic za nic! Nechce se vylíhnout. Jsem příšernej táta! Ale ne, Franto...

Dva samci se snaží vysedět kameny, jako by to byla vajíčka. Tyto homosexuální projevy byly studovány u více než 1500 druhů zvířat – od opic až po mouchy. Dnes jich nerozlišujeme víc, protože by bylo potřeba aspoň 1000 hodin na studium každého druhu. Tádydádydá, nic neslyším! U hmyzu je homosexualita ještě rozšířenější. Ne tak zhurta, kluci, zrovna jsem uklidila pult.

Podle jistého doktora Scharfa se hmyzí samečci páří, protože mají buďto naspěch, nebo jsou moc unavení na to, aby zkoumali svého partnera a ztráceli tím čas. A seš ty vlastně kluk, nebo holka? To máš fuk, pokračuj! Cože? Furt? Ale ne na baru, kluci! Jak můžete vidět, homosexualita je v přírodě docela banální.

Lidský druh je s podivem jediný, kdo ji zakázal. Nehledej v tom mouchy a radši si najdi Neumřeš blbější na ARTE.tv. Tak zajistíte, že neumřete blbější. Ale umřete tak jako tak. Překlad: elcharvatova www.videacesky.cz

Komentáře (51)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Nebudu se tu snažit mluvit učeně, tohle je spíš taková moje krátká úvaha:

Já nemám nic proti homosexuálům, fakt ne. Jenže když řeknem, že je něco normální proto, že to vidíme u zvířat, tak to snad nemusí být normální i u lidí... To by pak bylo normální lízat si ve společnosti pr..., žrát vlastní blitky a tak podobně, snad chápete kam mířím.

Ale to jsem odbočil, budeme-li se bavit pouze o sexualitě, tak by byla normální i pedofílie (protože ano, i dospělá zvířata se snaží mít sex s mláďaty). Jaktože je tedy homosexualita u lidí brána jako sexuální orientace a pedofílie jako porucha... vždyť je to v přírodě normální?

A i ke krátké úvaze patří nějaký závěr, jak bych to tedy uzavřel? Bez ohledu na svojí orientaci, by člověk neměl brát sexualitu zvířat jako měřítko k tomu, co je a není normální.

146

Odpovědět

Dovolím si reagovat na dvě věci, které tu zmiňujete, u kterých se mi zdá, že se opakují i v jiných komentářích.

Pokud pro nás slovo "normální" značí většinové chování ve společnosti, o tom podle mě video není. Baví se v podstatě jen o tom, že v říši zvířat neregulované lidskými, společenskými normami i takové více či méně menšinové chování existuje a není to tak "proti přírodě", když to příroda umožňuje.

Přijde mi velmi nešťastné v tomto případě srovnávat homosexualitu s pedofilií. V obou případech se jedná o menšinovou sexuální orientaci/preferenci, ale je velký rozdíl v tom, když chcete v jednotlivých případech své sexuální fantazie uskutečnit – pokud chcete mít sex s člověkem stejného pohlaví, může vám k tomu dát svůj uvědomělý souhlas, je to tedy styk konsenzuální; v případě pedofilie vám člověk, s kterým chcete mít styk, uvědomělý souhlas dát nemůže.

1811

Odpovědět

+ElTigreAle pozor, já nesrovnávám homosexualitu s pedofilií, já to dávám jako kontrast právě kvůli těm rozdílům, které jste sama popsala. Ale podle vaší logiky ani pedofilie není proti přírodě, když to příroda umožňuje. Vaše slova. Vidíte jak snadno se to dá překroutit? Stačí když si k tomu přidám, že když to příroda umožňuje, tak je to vlastně
normální a hned si odůvodním jakékoli moje deviantní chování, třeba i tu pedofilii. A to není správné.
Nechápejte mě špatně, já jen poukazuji na to, co si z toho videa někdo může vyvodit za závěry.

77

Odpovědět

+A co tohle...Pedofilie je přítomná v přírodě i mezi lidmi. Jako další minoritní sexuální preference či úchylky. V tomto směru si tedy nemyslím, že je "proti přírodě". Pokud se pedofilie drží v mezích nepraktikovaných sexuálních fantazií, nemůže nikomu uškodit. Jakmile se snažíte své pedofilní sexuální fantazie uskutečnit, jde o problém, protože hodláte znásilnit dítě. To je velký problém, proto je takové jednání postaveno mimo zákon a bude zákonem potrestáno. Tady jde jen o to, že to, co "není proti přírodě", není ještě automaticky "normální" (ve smyslu "většinové") nebo "správné" či "legitimní". Ale zrovna v případě homosexuální sexuální orientace nikomu neškodíte, v případě konsenzuálního homosexuálního styku také ne a všem nezúčastněným to pak může být vlastně jedno.

118

Odpovědět

+ElTigreTo je všechno pravda, ani to nevyvrací to, co jsem psal. Spíš jste mojí úvahu jen doplnila odborným komentářem a další úvahou o tom, co je a není normální. A já souhlasím, jen Vy video hájíte a já vysvětluji proč se mi nelíbí a zároveň poukazuji na to, jak se dá jeho obsah snadno překroutit. Když odpůrci LGBT říkají, že je to proti přírodě, tak nemají pravdu a je to špatný argument. Ale brát to jako neprůstřelný argument je špatně taky. Překroutit se to dá až moc snadno a začít se chovat jako zvíře (v tomto případě ani ne obrazně, ale vlastně doslova), je taky špatné, protože i když zrovna homosexualita je neškodná, tak jiné chování zvířat podle našich měřítek špatné je.

73

Odpovědět

+A co tohle..."A co tohle..." Přečti si definici https://cs.wikipedia.org/wiki/Pedofilie

07

Odpovědět

+Alberto123Přečetl jsem, ale promiň, nevím na co se mám zaměřit? Už "elcharvatova" psala že "Pokud se pedofilie drží v mezích nepraktikovaných sexuálních fantazií, nemůže nikomu uškodit" a já jsem napsal, že souhlasím. Nebo jsi narážel na něco jiného?

41

Odpovědět

+A co tohle...Narážím na tvou definici pedofilie ve tvém prvním komentáři. Pokud by jsi odkaz četl tak by jsi věděl že pedofilie je považována za poruchu pouze tehdy, pokud způsobuje svému nositeli distres a osobní či sociální problémy. To na co ty narážíš je pedofilní porucha což je rozdíl. Tudíž vše co jsi na tom to argumentu postavil padá.

05

Odpovědět

+Alberto123Vše co jsem napsal padá? Kvůli tvému slovíčkaření? Nemyslím si.

21

Odpovědět

+A co tohle...Mému slovíčkaření? Snad tvému to ty jsi napsal že pedofilie je porucha. "Jaktože je tedy homosexualita u lidí brána jako sexuální orientace a pedofílie jako porucha... vždyť je to v přírodě normální?" Zapoměl jsi?

22

Odpovědět

+Alberto123Jo ták, holt pán Alberto má jinej zdroj informací, tak se budem teď přít o pojmech a všechno ostatní co jsem napsal je jedním vrzem zdiskreditováno.
Něco ti zkopíruju, ať si to usnadníme (a nečti jen první větu, jak zjistíš dál, je to uznané mezinárodně): "Pedofilie není definována Americkou psychiatrickou asociací (APA) jako sexuální orientace. V nejaktuálnější revizi diagnostického a statistického manuálu duševních poruch (DSM 5) je klasifikována jako porucha. Mezinárodní klasifikace nemocí pod označením F65.4 definuje pedofilii jako sexuální preferenci dětí, obvykle prepubertálního nebo časného pubertálního věku, chlapců, dívek nebo obou pohlaví".
A tady máš odkaz, co si o tomto myslí ÚZIS (ústav zdravotnických informací a statistiky ČR, je to dobrej zdroj? Najdi si tam F65.4) https://www.uzis.cz/cz/mkn/F60-F69.html pod F65 se řadí "PORUCHY sexuální preference".

21

Odpovědět

+A co tohle...Přečti si můj odkaz. Citace přímo z příručky DMS 5 " Přejmenování diagnostické jednotky „pedofilie“ na „pedofilní poruchu“ a obdobná změna u ostatních parafilií je v návrhu zdůvodněna konsensem pracovní skupiny, že pouhá parafilie (kritérium A) není psychiatrickou poruchou a nevyžaduje psychiatrickou intervenci. Parafilní poruchou je až současné splnění kritéria B (a C). " Což tvrdí i tvůj odkaz, tedy přesně říká toto " Podle klasifikace MKN-10 i DSM-IV se považuje jakákoliv parafilie za poruchu pouze tehdy, pokud způsobuje svému nositeli distres a osobní či sociální problémy. " Můžeš mě prosím uvést zdroj informací, který tvrdí něco jiného?

14

Odpovědět

+Alberto123Prosímtě! Vždyť jsem odkaz uvedl, ještě jsem zdůraznil (znovu to zkopíruju: pod F65 se řadí "PORUCHY sexuální preference"). Tam je naprosto jasně uvedeno, že podle aktuálního manuálu DSM-5 je pedofílie porucha. NIKOLI PSYCHIATRICKÁ, ALE SEXUÁLNÍ, nebo když máš tak rád přesné pojmy, tak je to "porucha sexuální preference". To co ty řešíš je jen manuál, podle kterého se určuje, kdy pedofilní porucha přeroste v psychiatrickou poruchu a je potřeba léčba. Nemáš pravdu, navíc všechno co jsi mi zatím napsal je jen hádka o pojmech a nic z toho nevyvrací moje závěry.

22

Odpovědět

+A co tohle...Přečti si své odkazy. "NIKOLI PSYCHIATRICKÁ, ALE SEXUÁLNÍ" To co říkáš je blbost když tak už sexuologická, význam si najdi. V tvém odkazu https://www.uzis.cz/cz/mkn/F60-F69.html je jasně uvedeno že pedofilie patří do parafilie a že vycházejí s klasifikace MKN-10. To jest všechny parafilie v tom to seznamu splňují daná kritéria podle klasifikace MKN-10. Máš to tam napsané. Je tam i odkaz na českou verzi MKN-10. Můžeš si ji stáhnout a přečíst jako jsem to udělal já. Můžeš si stáhnout i českou verzi DSM-V. "To co ty řešíš je jen manuál, podle kterého se určuje, kdy pedofilní porucha přeroste v psychiatrickou poruchu a je potřeba léčba." Přečti si své odkazy.

13

Odpovědět

+Alberto123Jsi trol, nebo jen blb? Dyť z toho jeho odkazu vážně jasně vyplývá, že to je porucha...

12

Odpovědět

+???Blb jsi asi ty, v jeho odkazu v legendě kterou jsi zjevně nečetl, uvádějí že vycházejí klasifikace MKN-10. To jest všechny poruchy uvedené v tom seznamu musí splňovat daná kritéria aby mohly být nazývány poruchou. Je to uvedeno ve všech mých i jeho odkazech. Jak jsem říkal jemu tak si i ty můžeš stáhnout českou verzi MKN-10 na kterou uzis odkazuje. Podle klasifikace MKN-10 se považuje jakákoliv parafilie za poruchu pouze tehdy, pokud způsobuje svému nositeli distres a osobní či sociální problémy – tedy egosyntonní parafilik bez psychických a sociálních problémů nesplňuje kritéria parafilie jako poruchy. Stačí projít stránky uzis a umět číst. Umíš číst? Předem dík za odpověď.

13

Odpovědět

+A co tohle...Stěžuješ si na slovíčkaření a drobnosti, ale pro podporu svého tvrzení jsi používal jako příklad stejné překrucování. To je vypovídá o to, že si vlastně protiřečíš. :)

00

Odpovědět

+Diego DelaStejné překrucování ? On spíš vytrhával z kontextu jen ty části které podporovali jeho názor a zbytek zahodil. Pod videem je zmíněna kniha Bruce Bagemihla i odkaz na online studii Inona Scharfa. Oba zjistili že dané chování svému nositeli nezpůsobuje distres a ani osobní či sociální problémy. Čili není danou populací nějak vyčleňován z jejich sociálních struktur. Tudíž se jedná pro danou populaci obecně přijímané chování. Například francouzský polibek koncem středověku byl katolickou církví i v manželství považován za závažný hřích stejně jako smilstvo a při přistižení ti hrozil trest od církve a následné společenské vyloučení. Tudíž pokud měl někdo fetiš na líbání tak jeho praktikováním nositeli působil distres , osobní a sociální problémy čili se jednalo o poruchu. Dnes tomu tak už v EU není a líbání by sexuální poruchou nikdo nenazval. Uživatel "A co tohle" takovýto pohled na sexuální poruchy zcela odmítá. On bude vždy dané sexuální chování považovat za poruchu bez ohledu na kontext doby či místa atd.

00

Odpovědět

+A co tohle...*LGBTQ+ ty dědku

12

Odpovědět

+Zafod:D sry, moje chyba :)

00

Odpovědět

Homosexualita, alespoň u lidí, je dána poškozením testosteronových receptorů během vývoje plodu, což vede k přemíře testosteronu v jedné části mozku. Tím pádem se stoprocentně jedná o jev přírodní a přirozený. Doporučuji shlédnout Norský dokumentární cyklus "Hjernevask" (je na youtube s anglickými titulky).
Že byla homosexualita mezi lidmi zakázána bylo dáno tím, že bylo potřeba, aby vznikaly spořádané rodiny a stát rostl. Všechna náboženství nebyla nic jiného, než nástroj sociální kontroly.
Že je homosexualita lidmi i dnes kolikrát odsuzována, je dáno tím, že muži homosexuálové jsou velmi promiskuitní, což vede k obrovskému šíření pohlavních nemocí (na druhém místě jsou asi černošky v Amerických nízkopřijmových oblastech, aka ghettech, kde více než polovina má STD; v Kalifornii se homosexuálové přiznávají k tisícům partnerům za život a k neřízenému sexuálnímu životu; v Kalifornii dokonce už není trestné nezmiňovat, že máte HIV, když s někým spíte).
Pokud by někdo chtěl zpochybňovat onen bod s promiskuitou, prosím, vemte v potaz následující: my muži jsme nadržení od rána do večera a jediný důvod, proč netrávíme celé dny sexem je ten, že nás ženy odmítají a samy mají mnohem menší libido. Pokud ovšem odebereme ženy z rovnice a nahradíme je stále nadrženými muži, neexistuje důvod nezažívat "sexuální dobrodružství" o jakém se heterosexuálnímu muži může pouze zdát.
Samozřejmě netvrdím, že toto platí o všech, nicméně logika věci je jednoduchá (a záviděníhodná).
O to horší je toto ve Spojených státech - domovu sexuálně degenerovaných jedinců, kteří jsou schopni celou svou existenci založit na tom, co kam strkají, popřípadě co jim kdo kam strká (nikde jinde by taková obsese s "identity politics" doopravdy nebyla možná).

622

Odpovědět

Celé tohle tvé povídání je jedna velká snůška lží. Některé se bohužel vyvrací těžko, zaměřím se proto na jednu, která lze vyvrátit snadno.
Za to, že partnerovi v Kalifornii nesdělíš, že máš HIV, býval trest 3–8 let. Nyní je to 6 měsíců. Stejně jako u ostatních sexuálně přenosných chorob. Což je vzhledem k tomu, že léčba této choroby opravdu hodně pokročila, existuje Prep a při správné medikaci je pravděpodobnost nákazy 0 %, krok správným směrem. Démonizace HIV nikomu nepomůže. HIV je nemoc, ne zločin.
Zdroj: https://www.nbcnews.com/feature/nbc-out/new-california-law-reduces-penalty-knowingly-exposing-someone-hiv-n809416

Zbytek tvých "argumentů" je založen na povětšinou pochybném "selském rozumu", "to je přece logické" a podobných ptákovinách. Jdi se, prosím, zahrabat.

123

Odpovědět

+AnonyMařkaK onomu HIV, trestné to není, jedná se pouze o přestupek, s MAXIMÁLNÍ sazbou 6 měsíců, takže v podstatě se už jedná o slovíčkaření. Když mi někdo vědomě předá HIV a neřekne mi o tom, volal bych po trestu smrti, jelikož já mám zkaženej celej zbytek života. To, že existují léky a kdesicosi je irelevantní, stále se jedná o těžké poškození života bez kterého bych se raději obešel. Demonizovat by se to mělo, jelikož se to přenáší tak, jak se to přenáší - dekadentním a odporným stylem života. Jestli se jedná o takovou "rýmečku", jak z toho děláš, tak si to běž obstarat a pak si popovídáme.
Btw přímo v Kalifornii počet HIV rok od roku rostě ( https://www.cdph.ca.gov/Programs/CID/DOA/CDPH%20Document%20Library/California%20HIV%20Surveillance%20Report%20-%202017.pdf )
Zde je studie ohledně STD u gay mužů https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3334840/
Co se počtu partnerů týče - jak jsem zmínil, bylo to pár gayů v Kalifornii, což je hedonistický ráj (pamatuji si tweet, ve kterém někdo děkoval pár lidem za "přijetí do lgbt trans komunity", což podle fotek pokoje s kondomy na zemi a jejich nahých těl na posteli asi neproběhlo u kafe a dortíku v komunitním centru). Nicméně, zkus si udělat profil na jakékoliv gay stránce a uvidíš. Je mi jasné, že to tak není všude, což jsem napsal a proto specifikoval Kalifornii.

33

Odpovědět

genialne, podpisujem sa pod to

12

Odpovědět

Pokud trpíte hypersexualitou, tak byste měl vyhledat odborníka a ne si dokazovat, že jste v pořádku, psaním nesmyslů o nadržených mužích. Zdravý muž opravdu není pernamentně nadržená bytost, a "chlapácké machrování" na tom nic nemění. Je totiž stejné povahy jako vyprávění rybářů, jak velké chytily ryby.

Skutečnost, že je snazší ukecat k náhodnému sexu muže, než ženu (ale i muž má samozřejmě své preference a hranice) nemá nic společného s libidem, ale jednoduše s tím, že ženě neroste s počtem sexuálních partnerů počet potomků, takže je pro ni evolučně výhodnější jít raději po kvalitě (v určitém počtu, diverzita vlastního potomstva je také evoluční výhoda). Samozřejmě lidé nedělají vždy to evolučně nejvýhodnější.

Ano, z vaší rovnice plyne, že pokud někdo touží po hédonickém životě, tak jako homosexuální muž nasbírá více "skalpů" než jako muž heterosexuální. Ale pokud si někdo zvolí hédonismus jako svůj životní styl, tak i jako heterosexuál nasbírá obrovské číslo. Nic to neříká o ostatních lidech, co tímto stylem nežijí. A to jakékoli orientace.

Spojovat homofobii ze strachem z promiskuity je rovněž argumentačně liché, a to o identitách už je opravdu jen plácání.

43

Odpovědět

+komunardSamozřejmě, že muži DOOPRAVDY nemyslí na sex 24/7, to bychom se na Měsíc nedostali, jednalo se o (podle mě zjevnou) nadsázku. Že ženy mají menší libido než muži je nicméně pravda.
Co se libida týče, to doopravdy je vyšší u mužů a jak říkám, jen si zkuste vytvořit účet na gay seznamce.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2673004/
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5035106/
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17941926
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/2744740

Je vidět, že o sociokulturní politice v USA, alespoň mezi mladými, progresivními lidmi (kteří do gay komunity patří a Kalifornie je jimi zamořená, takže můj argument je platný) moc nevíte, jinak byste neoznačil moji poznámku o identitním fanatismu za plácání.
Nikdy jsem homofobii se strachem z homosexuality nespojil (nebo alespoň ne záměrně), spíše následky homosexuální promiskuity a její dopad na zdraví jedince (a různé dopady tohoto na společnost, ať už se jedná o finanční či zdravotní zátěž). Sám homofob nejsem, ačkoliv to tak může někomu, kdo nesnese, aby bylo zmíněno cokoliv negativního k nějakému "ožehavému" lgbt, rasovému, genderovému či podobně politicko-korektnímu tématu.

11

Odpovědět

+cyankalChválím přítomnost vědeckých studií.
První dvě popisují hormonální léčbu hyposexuality. Čtvrtá se věnuje témuž problému.
Ta třetí mi přijde nejvíce k věci. Popisuje vývoj sexuální touhy u lidí v čase. Postupně klesá, u žen po přechodu prudce letí dolů. OK, z tohoto pohledu zřejmě nutně musí mít průměrná žena výrazně nižší libido, než průměrný muž. Ale nepřijde mi to až tak relevantní k výrazné promiskuitě, protože ta bude s věkem klesat i kvůli jiným faktorům.
Pokud se zaměříme na mladší lidi, máme tu rozdíl nějakých 10-15%. To je dost, ale jak píšou i autoři studie, ženy podceňují, muži přehání. Nedivil bych se, kdyby to srazilo rozdíl na hodnotu statistické chyby.
Se seznamkou nevím, kam míříte, tam najdu lidi, co chtějí vztah a/nebo sex, to je jasné. Od toho seznamky existují. Nevím, co to má dokázat.

Celkově mi z vaší argumentace neplyne, že jsou homosexuálové výrazně promiskuitnější, a i kdyby ano, že je to tolik, aby to zásadně přispělo k šíření chorob.

O identitní politice vím dost na to, abych věděl, že nespočívá v tom, celou svou existenci založit na tom, co kam strkají, popřípadě co jim kdo kam strká. Takže si za tím plácáním stojím.

11

Odpovědět

Ženy môžu,po fyzickej stránke,sexovať viac.Heterosexuálne páry majú už nejaké zabehnuté spoločenské pravidlá.Keďže je homosexualita "spoločensky neakceptovaná",vzťahy sú tajné,nehovoria o tom,snažia sa skrývať svoju orientáciu.Udržať vzťah je ťažké aj pre heteropári.Majú vatšiu freevolnosť.Nedržia ich spoločenské pravidlá,ako pri hetero.Prílišná sexuálna aktivita,promiskuita je celkovo celosvetový problém.Nevery,sexovanie na verejnosti,porno je už bežná záležitosť.Sexpárty.Aj napr. Češi mi prídu,podla videí dosť sexuálne aktívny.Hlavne skupinový sex mi príde ako oblúbená sexuálna zábavka čechov.Tá degenerácia jedincov,nieje o sexe.Je to o mentalite,to že sú proste ludia hlúpi,nerešpektujú etické,morálne pravidlá.Je to civilizačný problém a od toho sa bude odvíja budúcnosť ludstva.

00

Odpovědět

"Homosexualita, alespoň u lidí, je dána poškozením testosteronových receptorů během vývoje plodu, což vede k přemíře testosteronu v jedné části mozku." To co popisuješ je syndrom necitlivosti na androgeny je podmíněn částečnou nebo úplnou deplecí receptoru pro androgeny. Geneticky bývá lokalizován na lokusu Xp11-12. Při genotypu XY hovoříme o tzv. Morisově syndromu, kdy se vyvíjí fenotyp a psychika ženy, ale se slepě končící vagínou (syndrom testikulární feminizace). Prevalence poruchy je 5/100 000 žen a její léčba spočívá v substituci ženských hormonů a odstranění retinovaných varlat. Norský dokumentární cyklus "Hjernevask" je zajímavý ale zabývá se pouze vědeckými hypotézami, takže jeho třeba brát s rezervou dokud se z nich nestanou platné vědecké teorie.

02

Odpovědět

+Alberto123Popletl jsem si to, jedná se o nedostatečný příjem testosteronu a jedná se o menší část hypotalamu zvanou INAH3. Tak jako tak, důležité je, k čemu jsem tím i směřoval, že homosexualita je něco, s čím se člověk rodí (ačkoliv velice ironicky a podivně se od tohoto všichni psychologové a sociologové v Hjernevasku distancují a smějí se tomu, jako by se jednalo o nesmysl; trochu zvláštní, vzhledem k tomu, že přesně tohle se snaží všichni dokázat už X dekád, aby lidi začali homosexualy přijímat).

30

Odpovědět

Hnus velebnosti, jdu blejt!

612

Odpovědět

s nejakym Vorelom Karlikom ti bude lepsie, aspon ti podrzi vlasy

43

Odpovědět

V říší zvířat je výhoda, že tam nejsou žádní šílení konzervatisté, kteří ječí na zbytek společnosti, že nemají právo na to či ono.

159

Odpovědět

V říši zvířat je výhoda, že tam nejsou žádní šílení aktivisté, kteří ječí na zbytek společnosti, že mají právo na to či ono.

914

Odpovědět

Zároveň tam ale neni ten zbytek společnosti, který by jim to či ono zakazoval.

54

Odpovědět

Sme ludia s rozumom(niektorí asi aj nie),na rozdiel od zvierat.Máme už 21.storočie a množstvo poznatkov o fungovaní sveta.Tak prečo to ludia nechcú pochopiť?Sexualita je zakodovaná v génoch,aby sa mohli živočíchy(aj ludia) rozmnožovať.Zvieratá určujú pohlavie podla pachu.Nemajú nejaké spoločenské pravidlá,etické,ani morálne.Keď to na nich príde,tak im je to jedno či je to on,alebo ona,alebo plyšák.U nás ludí je to trochu inak.Máme spoločenské pravidlá a aj,pre normálneho človeka,sú etické a morálne zásady dôležité.Ludia určujú pohlavie vizuálne.Celkovo je to zložitý proces.Chemický a aj nejaké algoritmi v mozgu.Niekde tam nastane nejaká chyba a ludia majú potom rôzne úchylky.Či už homosexualita(možno nie úchylka),alebo svadba s lustrom,sex s Eiffelovou vežou.Ludí to proste vzrušuje.Ale aj takýto človek s úchylkou môže dodržiavať etické a morálne kódexi.Je to len sex.Sú to neškodné úchylky,nemusí to byť zlý človek.

73

Odpovědět

Přání otcem myšlenky a celá tato argumentace je dle mého názoru hodně postavená na hlavu. Kupříkladu takoví tučňáci jsou popletové, kteří brousí všechno, co je v odpovídající pozici - včetně mláďat a uhynulých jedinců. A přesto nikdo soudný nebude tvrdit: "Podívejte se, nekrofilie a pedofilie je v živočišné říši běžná, jen lidé s ní dělají caviky." Při dlouhodobém pozorování se navíc neprokázala sexuální preference vůči stejnému pohlaví u zvířat, jde o náhradní řešení, než se objeví vhodný protějšek opačného pohlaví, případně o omyl. Pochopitelně existují výjimky, které to mají se sexualitou úplně jinak, jako třeba různí plži a tak, ale to na věci nic nemění.

105

Odpovědět

Argument byl, že je to "proti přírodě". To je podle dostupných pozorování blbost. Představa, že zvířata budou uzavírat svazky na celý život a vstupovat do registrovaných partnerství, je samozřejmě postavená na hlavu. Tak to nefunguje ani u naprosté většiny heterosexuálního sexuálního chování u zvířat.
A tvrzení, že jde VŽDY jen o omyl nebo náhradní chování, je prostě a jednoduše lež.

85

Odpovědět

+AnonyMařkaJá jsem nenapsal VŽDY, to nemůžeme tvrdit, dokud bychom nepozorovali všechna zvířata na celém světě, ve všech dobách a ve všech časech. Příkládám trošku starší, ale stále aktuální článek na toto téma:
https://www.telegraph.co.uk/news/earth/earthnews/8076771/Penguins-are-not-gay-they-are-just-lonely.html

31

Odpovědět

+HKAsi jsme se nepochopili. Už v minulém příspěvku uvádím (stejně jako video) jen a pouze to, že argument "je to proti přírodě" je prostě a jednoduše blbost. Prostě proto, že homosexuální chování (podle videa čtyřúrovňové) se prostě v přírodě objevuje poměrně často. Jak to mají z dlouhodobého hlediska, je irelevantní. Lidská společnost je přeci jen ze společenského a kulturního hlediska někde jinde než naprostá většina zvířat.
A stejně je to fuk. Homosexuální lidé existovali a existují. Žili a žijí spolu, vychovávali a vychovávají spolu děti, měli a mají se rádi. To je to hlavní. Jestli je to "proti přírodě" nebo ne, je v podstatě fuk.

46

Odpovědět

+AnonyMařkaJenže argument "je to proti přírodě" je blbost téměř vždy, protože ona "příroda" je vágní pojem. Kromě perpetuum mobile mě moc věcí, co jsou skutečně proti přírodě, nenapadá.

Ale platí to i obráceně, že něco pozorujeme v přírodě, např. kanibalismus, sex se zdechlinami atd., neznamená, že je to žádoucí v lidské společnosti. Toto video se ovšem pohoršuje nad lidmi, že jako jediní omezenci v živočišné říši mají s homosexualitou problém. Ideologická agitka.

103

Odpovědět

+HKTučňáci dokáží rozeznat samice od samců? Takže to popletové nejsou. Pokud se tedy homosexuální páry nezapojují do výchovy jako páry homosexuální jak tvrdí daná studie, proč se tedy starají o kameny které vypadají jako vejce nebo adoptují ztracená mláďata? Navíc samci tučňáků tvoří homosexuální páry i když je samic dostatek. Proč to tak je to tato studie vysvětluje tím že se soustředí pouze na jednu konkrétní kolonii a pouze na jeden druh a to tučňáky královské na rozdíl o dřívějších studií jež měly širší záběr.

00

Odpovědět

+AnonyMařkaZklamu tě, ale je to pravda. Zpravidla jde o omyl, protože živočichové zkoumají pohlaví úplně jinak. Běžně se stává, že lev po sexu má na sobě feromony samice a silnější lev si vrzne. Takže ano, je to zcela proti přírodě a evoluční teorie je jednoznačným důkazem.

84

Odpovědět

+asdf1234Zklamu tě, tvoje teorie jaksi nezapadá do celkového homosexuálního modelu.

26

Odpovědět

+HumblVím, genderová agitka je mocná čarodějka. :(

35

Odpovědět

+asdf1234najviac homosexualov riesia aj tak homosexuali. hlavne ti latentni. heterosexualom je to v podstate jedno.

23

Odpovědět

+skavenI kdyby to byla pravda, budu spokojený, když se buznám vezmou všechna práva a půjdou na převýchovu.

32

Odpovědět

Fakta https://cs.wikipedia.org/wiki/Homosexualita. "Při dlouhodobém pozorování se navíc neprokázala sexuální preference vůči stejnému pohlaví u zvířat, jde o náhradní řešení, než se objeví vhodný protějšek opačného pohlaví, případně o omyl." Při dlouhodobém pozorování se navíc prokázala sexuální preference vůči stejnému pohlaví u zvířat.
"Kupříkladu takoví tučňáci jsou popletové, kteří brousí všechno, co je v odpovídající pozici - včetně mláďat a uhynulých jedinců." Jak tučňáčí samice brousí všechno, co je v odpovídající pozici? Předem děkuji za odpověď.

00