Ningyo

Thumbnail play icon
94 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:46
Počet zobrazení:7 539

Faustovský příběh, odehrávající se v roce 1911, vypráví o ztrátě sebe sama v honbě za vysokými cíli. Kryptozoolog profesor Marlowe našel mapu k místu, kde se údajně nachází bytost z japonských legend. Mýtus praví, že kdo pozře její maso, stane se nesmrtelným. Se svým projektem osloví kolegy, kteří se mu vysmívají. Proto se rozhodne riskovat a pátrat na vlastní pěst, aby položil největší objev na oltář vědy. Nečeká však, že se střetne s volbou, která bude největším testem jeho vlastní morálky…

Tvůrci tohoto krátkého filmu jeho většinu natočili ve svém obýváku. Je to na výsledku znát? 

Přepis titulků

Překlad: hAnko www.videacesky.cz Mé matce bylo třináct let, když zabila ningyo. Po dalších deset generací naše země platila daň za omyl malého dítěte. Jak to mohla tušit? Jak si mohla dovolit být hladová? Po staletí byla svědkem, jak její děti stárnou a umírají, zatímco ona je uvězněná v dětském těle.

Chci věřit tomu, že si sama vzala život, aby kletbu zlomila. Abych si mohla užít krásy naší země. Ale vím, že je to lež. Není den, kdy bych na ni nemyslela. Prokleté dítě z Wakasy. Yao Bikuni. Objev mytické okapi.

Slavný lovec našel „afrického jednorožce“. Objevitel okapi kritizuje lov zvířat. Slavný lovec se vzdává. Mapa k mořské panně? Závratné tvrzení bývalého lovce. Choromyslná tvrzení. Lov na mořskou pannu nebude financován. Žádné expedice za „ningyo“. LOS ANGELES O DEN DŘÍVE Dnes je v muzeu shromáždění. Přijdou tam důležití sponzoři. Pokud se mé podezření potvrdí, Marlowe ukáže mapu veřejnosti. Musíš zjistit, zda je ta mapa pravá, Hattori.

Pokud ano, dej nabídku k její koupi. Budou chtít, aby zmizela, stejně jako my ji chceme zničit. Jistě, Kiyohime–sama. - Miko. - Ano? - Přiveď mi jednoho ze Sealosových mužů. - Ano. C. MARLOWE HALA SAVCŮ OKAPIA JOHNSTONI OBJEVENA 1901 Vždy mě zajímalo, jak se tady cítíš.

Lituješ, že jsi je zabil, nebo lituješ, že jsi přestal a kariéru zahodil? Když je řeč o špatných rozhodnutích, musím ti připomenout, že děkan nechce jakoukoliv zmínku o té tvé ningyo. Sejdeme se uvnitř. Dříve byla okapi mýtem s nepodloženými důkazy a spekulacemi o její existenci, byla jednorožcem Afriky. Ale díky pátrání a výzkumu jsme zjistili, že tyto legendy jsou pravdivé.

Můj současný výzkum se zaměřuje na neobjevené vodní tvory. Jako je meluzína, undina, a především, ningyo. Před sebou vidíte část mapy, která nám ukazuje místo výskytu ningyo. Podle japonské legendy pozřením jejího masa získáte dlouhověkost, ale váš život je prokletý a ningyo sama přináší neštěstí a špatná znamení. Získáme tu mapu, jakmile tahle šaráda skončí.

Pokud ningyo nalezneme, bude to pro ústav velkým přínosem. A i když naše metody dřív byly úspěšné, já již zabíjení nepodporuji. Protože přináší víc škody než užitku, musíme… vyvinout úsilí, abychom od tradičních metod upustili a existenci těchto jedinců ochránili. Společně s ústavem, finanční podporou a vašimi hlasy můžeme ningyo nalézt a legenda se stane skutečností. Děkuji.

ZAMÍTNUTO ODEPŘENO PAVĚDA - Nejsi zrovna umělec. - To není ode mě, bylo to na dveřích. Drby se šíří, příteli, drby se šíří. Tak ať, zatím jsem rezident. Rezidentura je pro lidi, co chtějí kariérní postup, ne plýtvat penězi a zesměšňovat univerzitu.

Myslel bych, že je pro lidi, kteří jdou do rizika. Jasně. Haggart chce tu mapu. - Můžu? Stejně je majetkem univerzity. - Pardon, tvoje ruce. - Je to majetek univerzity. - Jsou špinavé. Za tebou. Můžu se na něco zeptat? Pokud tvůj cíl je chránit tu… rybu, nebude důkaz její existence pro ni ohrožením? - Díky.

- Já děkuju. Ciao. V kuchyni opatrně. Pojď dál. Marlowe ji má, mapa existuje. Jsi si jistý? Viděl jsi ji? Tady jsou fotky. Vaše nabídka byla odmítnuta. Chtějí Marlowovi mapu zabavit a prodat ji do Fieldova muzea. S vaším svolením mohu odeslání překazit.

Fieldovo muzeum bez Marlowa nic nenajde. Musíme… - Miku. - Ano. - Prosím. - Ano. Je tu větší hrozba než muzeum. Pokud selžeme, naše provincie následky neunese. Přines mapu, nebo přiveď Marlowa, než se k nim dostane stařík. Můžu jít s tebou?

Meluzína. Profesore Marlowe, měl jste pravdu. Existuje svět, který najdou jen ti, kdo vědí, kde hledat. Obklopil jste se ignoranty a zaslepenci, kteří vás nerespektují. Plýtváte svým potenciálem. Ningyo je skutečná. V tomto dopise jsou instrukce, kde mě najdete. Přineste mi mapu a společně ji najdeme. Přikládám lebku meluzíny.

Pokud jste o mých slovech pochyboval, snad vás tento dárek přesvědčí. Každou pravdu je snadné pochopit, když je odhalená. - Jen je třeba ji odhalit. - Omluvte mě. S pozdravem H. Pestor Sallas Meluzína. Přišel jste. Byl jsem zvědav. Působivé, že?

Ano. Tohle místo je neuvěřitelné. Tak se tu rozhlédněte a udělejte si pohodlí. Nerozumím tomu. Proč jste tyto objevy nezveřejnil? Zveřejnit? Nezájem. Nemám rád davy a spektákly. Co mě však zajímá, je váš výzkum. Hledal jsem dlouho.

Máte s sebou mapu? Ne. Já… uložil jsem ji na bezpečné místo. Můžete být klidný, profesore. Chápu vaše znepokojení, po mapě pátrá více lidí. Což je pochopitelné, pokud je mýtus pravdivý. - Proč mi nedovolíte vám pomoci? - Co za to? Teď se soustřeďte pouze na ningyo. Až tento úkol dokončíme, bude prostor k dalšímu výzkumu.

Ningyo můžete nalézt, ale je vám jasné, že mýtus může být jen mýtus? Pokud vám jde o nesmrtelnost. - A kdo by ji nechtěl? Vy ne? - Ne. Není to přirozené. Až nadejde můj čas, přijmu to. To říkáte teď. Jestli navrhujete, abych ji ulovil, pak byste po studiu mé práce měl vědět, že nejsem ten pravý.

Že se z vás stal pacifista? Tak proč nosíte zbraň, Marlowe? Na vlastní ochranu? Opravdu jste se změnil? Ne, jste plný rozporů. Nabízím vám příležitost rozřešit všechna vaše dilemata. Můžu vám dát uznání, úspěch, respekt. Můžete založit vlastní institut a nepodřizovat se politice. Jen si představte, co byste dokázal, kdyby vám věřili.

A pokud odmítnete, co pak? Poraženecky vrátíte ukradenou mapu? Budete vysedávat v kanceláři, zatímco vám jiní vezmou váš nárok? Koneckonců se oba chceme zachránit. Přestaňte popírat, kým jste. Jste lovec. Tak lovte. Takže máme dohodu?

Nemůžu. Nechci s tím mít nic společného. POKRAČOVÁNÍ PŘÍŠTĚ

Komentáře (4)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Počkat, počkat... takže tohle byla 1. část vypuštěná před 2 lety a další není? :D To snad ne..

20

Odpovědět

Bohužel je to tak. Měla jsem to ty dva roky uložené v PC a čekala, jestli budou pokračovat. Bohužel ticho po pěšině, ale řekla jsem si, že by byla škoda vás diváky alespoň o tenhle "první díl" ochudit. :)

20

Odpovědět

Námět Olof Thunberg (dcera Greta Thunbergová) Nejlepší film pro marxistické eko pubertáky

01

Odpovědět

Zajímavé... kdy bude další díl? :)

81