Kreslím svůj životNorman

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 74
96 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:1 743
Počet zobrazení:17 903

Po jisté době tu máme další video od Normana, který vám pomocí pomocí populární metody Draw My Life povypráví o svém životě.

Přepis titulků

Ahoj, tady Norman. Dnešní video bude trochu zvláštní. Já mám totiž zvláštnosti rád. To, co chci nakreslit, se jmenuje Draw My Life. Princip je úplně jednoduchý. Stačí fixami na tabuli nakreslit svůj život a pak to celé natočit. Do francouzštiny se to dá přeložit jako "Kreslím svůj život", což je super, protože umím výborně kreslit. ŠPATNĚ! Vyrostl jsem tady ve favelách.

Celé dětství jsem se dostával do přestřelek a... Ne, tak to vůbec nebylo. Můj život je mnohem banálnější. Stejně vám o něm ale povím. Jsem Norman a vyrostl jsem ve Francii. Narodil jsem se v Arrasu a vyrostl jsem v Lens, konkrétně v Liévinu. Zkrátka jsem vyrostl na severu. Děda byl horník v uhelném dole. Na severu Francie to bývalo typické povolání. Říkalo se jim černé huby. Ve skutečnosti nebyli černí. Jen ušpinění od uhlí. Rodiče a prarodiče žili v domech pro horníky.

Říká se jim corons. Pocházím z rodiny, která je typicky ch'ti. A jsem na to sakra pyšnej! Máma byla učitelka a ředitelka na střední a táta byl ředitel kulturního centra a tvůrce firemních videí. Jsou červeně, protože nemám žádnou jinou fixu. Když jsem byl malý, vymykal jsem se obrovskou změtí blonďatých kudrn na hlavě. Účes pro babičky! Sedm dní v týdnu. Byla to radost. Dospělí říkali: "Je jak Zlatovláska!" Holky mého věku zase říkaly: "Hele, ovce."

"Super." Chodil jsem proto pořád k holiči. Když jsem vyšel ven, holka, do které jsem byl zamilovaný, řekla: "Hele, oholená ovce." Táta občas domů z práce přinesl svou velkou kameru. Se sestrou jsme si s ní pořád hráli. Natáčeli jsme krátká, legrační videa. Daphné, co kdybysme natočili sex tape? Mluvím jak děda ze Simpsonů.

- Normane, to přece nejde. Jsem tvoje sestra. - Nevadí. Dělám hlas mutujícího kluka, protože jsem zrovna byl smrdutej teenager. Mít starší sestru má svoje klady i zápory. Máma ráda recyklovala sestřino oblečení a nutila mě ho nosit. Já nechci. Vždyť jsem kluk. Mám lulana. Vždycky řekla: "S tím si nedělej hlavu." "Je pro kluky i pro holky."

"Tak jo." Když jsem šel druhý den do školy... Hele, ovce si na sebe vzala šaty. Abyste věděli, tohle oblečení je i pro kluky. - Jsou to šaty i pro kluky. - Ukamenujte ho! Ve dvanácti jsem začal hrát na saxofon. Je to sice stylovej nástroj, ale musí se na něj umět skvěle hrát. - Normane, zahraješ mi něco? - Jo, jasně. To byl děs.

Hned si tě odstraním z přátel na MSN. Přidal jsem se ke katolickým skautům Francie. Nevypadá to moc jak skautskej šátek. Spíš jak stetoskop. Dobrý den, jsem lékař! Když jsem ale šel do skautu, došlápli si na mě starší kluci. Naval šátek. A baret. A iPhone. Ten vlastně ještě neexistuje. - Zakročila ale máma. - "Hej, okamžitě pusťte mýho syna. Nebo vás zruším."

Jednoho dne mámu polapil zabiják jménem rakovina. Vznesla se ke hvězdám. Určitě se na mě tam shora dívá. Se sestrou a tátou jsme se přestěhovali do Paříže. Ta moje Francie vypadá čím dál odporněji. Udělal jsem maturitu za... Bez známky. Dva roky jsem bez přestání hrál jednu MMORPG hru. Pak jsem svoje usílí zdvojnásobil a ztrojnásobil. Během těch dvou let se mi ale povedla celkem dobrá věc. Oženil jsem se. Možná to zní divně, ale oženil jsem se s noční elfkou.

Přišla mi vážně skvělá. Pak jsem se pokusil udělat autoškolu. Instruktor mi u zkoušky řekl: "Jste ten nejhorší řidič na světě. Řídíte naprosto mizerně. Ohrožujete veřejnost." "Takže mi to dáte?" Začal jsem na Dailymotion dělat videa se svým nejlepším kámošem Hugem. Počkat. Pardon. Asi takhle. Ne, takhle. Ne, spíš takhle. Dělám si srandu.

Jmenovali jsme se Le Velcrou. Na počest bot se suchým zipem. Přišly nám stylový. Pak se k nám přidal náš kámoš Kemar, kterej má skvělej smysl pro humor a obrovský brýle. Narazili jsme na další, kteří stejně jako my dělali videa na Dailymotion. Byl tam Cyprien, tehdy Monsieur Dream, Jérôme Niel, tehdy La Ferme Jérôme, Maxime Musqua, tehdy Les Chroniques de la Grosse Pomme, Jhon Rachid, tehdy Mac Gyver du bled, a Mister V, tehdy Mister V. Nakreslil jsem ho příšerně. Omlouvám se. Není to stínítko na lampu.

Je to čepice. Pak tam byla ještě Amandine du 38. Byl rok 2008. Točení videí mě tak bavilo, že jsem to šel oznámet lidem na vysoké. "Dobrý den, končím s vysokou. Budu točit videa na internetu." "Co je to internet? To je nějaký sport? Jako balbinton?" V té době jsem zašel do sdružení Chats des rues, protože zbožňuju kočky. Vždycky jsme jich měli spoustu.

Jedna byla hrozně krásná. Zrzavá, vypadala tak trochu jako pirát. Chtěl jsem si ji vzít. Najednou ale začala... Nakonec jsem si vzal jeho. Byl to Sergie. "To snad ne. Proč zrovna já? Vždyť nemám mozek." Když jsem se jednou vrátil z ping pongu, řekl jsem si, že o tom natočím krátké video, tentokrát úplně sám. Nahrál jsem ho online na YouTube, - Kde jsem zabodoval. Proč? Protože jsem Van Damme! - Jsem aware. Souběžně s videi na YouTube jsem začal dělat i stand-up.

Stejnej vibe jako ve videích, ale na jevišti. Někteří mi vytýkají, že moc často děkuju svým odběratelům. Že moc často děkuju těm, kteří mě sledují. Oni totiž neví, neumí si představit, jak moc mi lidi na internetu změnili život. DĚKUJU Překlad: qetu www.videacesky.cz

Komentáře (41)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Norman je úžasnej. A hrozně pěkně se poslouchá. (Říká člověk, co francouzštinu může vystát ještě míň než němčinu.) Ale vzít si night elfku? Mé horďácké srdce pláče.

421

Odpovědět

On je tak sladkýýýýý, ja ho miluju. :***

107

Odpovědět

tady asi někdo dva roky nestrávil ve virtuální realitě ;-)

90

Odpovědět

*k "befeleme"

30

Odpovědět

to jo :D

10

Odpovědět

Zvláštní, že každý druhý youtuber co maluje svůj život byl ve škole šikanovanej. Fakt smutný (bez ironie).

586

Odpovědět

O většině bych to řekl i bez jejich veřejných přiznání. Ne že bych jim to nepřál, je to užasný, že se z toho ti lidi takhle alespoň někteří vyhrabali a teď si myslí, že jsou dokonce slavní :D, ale s většinou si člověk s nimi nemá v reálu co říci. Teď mluvím obecně. Tedy to, že všichni mají psychické problémy, jsou asociálové a nemají talent na zručné věci - typu udělat řidičák bez problému... Víš co myslim, no prostě nuly :)

1054

Odpovědět

Musíš něco zažít, abys byl vtipný. Ironičtí lidé jsou duševně ranění.

282

Odpovědět

diky za nove video.. doufam ze od ted zase kazdy tyden :)

210

Odpovědět

Nemáš zač ;). Videa od Normana ale bohužel každý týden nebudou. Zaprvé mám za měsíc odevzdávat bakalářku, takže překládání bude muset jít na chvíli stranou. Zadruhé Norman videa nevydává až tak často, takže i kdybych čas měla, nebylo by co překládat. Mrzí mě to, ale na další video si budete muset ještě tak měsíc počkat, protože se momentálně potřebuju soustředit na školu. Věř mi, mnohem radši bych místo toho překládala Normana :).

932

Odpovědět

+qetuUdělej to co Norman, řekni na vysoké, že na to kašleš a jdeš překládat videa na internetu :D

1930

Odpovědět

Koukám že jste se vrátili k překladu Normana, to je super :) ale plánuje začít znovu překládat i Key & Peele?

294

Odpovědět

Jsem asi úplně natvrdlá, ale můžete mi někdo vysvětlit ten fórek, že má za manželku elfku?

619

Odpovědět

Prostě se v jedné MMORPG hře oženil s jinou postavou.

300

Odpovědět

po tomto videu, ho mám ešte radšej :)

1062

Odpovědět

Tohle je fakt hezky udělaný video :)

813

Odpovědět

Asi budu brečet :)

816

Odpovědět

Já jsem teda taky alergická ne tyhle tagovací akce... ale tohle mě fakt pobavilo... "mají oranžové vlasy, protože nemám jinou fixku" ... :D A třeba já osobně nevěděla, že mu umřela máma.. (né že bych to vědět musela, ale prostě informace... )

1193

Odpovědět

Já třeba ani nevěděl, že nějaké "Draw My Life" vzniká. Ale když mluvil o tom, jak se mu posmívali, tak si říkám, že teď na něj ti samí lidé závistivě koukají na YouTube...třeba :).

1162

Odpovědět

+Daw8IDOno nevzniká... to už je tak rok starý projekt na youtube :D A nebyl den kdyby nebyl twitter plný "My -Draw your life-" odkazů.. :-/

31

Odpovědět

+Daw8IDTahkle...sice twitter mám, ale aktivně ho nevyužívám, takže to bude asi tím :D :).

00

Odpovědět

"Po jisté době..." ...ehm... VŠAK TO BOLA VEČNOSŤ :D viac, viac, viac Normana :)

731

Odpovědět

Já věděl, že je Nořman teplej Američan a francouzský přízvuk jen předstírá.

885

Odpovědět

Eh................................Cože?

415

Odpovědět

tak na toto sme cakali taku dlhu dobu? na " malovanie s normanom 0.1 " ? :D

939

Odpovědět

Co to je za sračku? Dejte sem normálního normana, nějakej dojemnej příéběh, jak mu francouzskej n**r natrhnul čokodíru mě nezajímá,..

26170

Odpovědět

Tvůj nick mluví za vše.

516

Odpovědět

Má pravdu, osobně jsem alergickej na draw my life jak každej youtuber brečí jakej měl hroznej život

2873

Odpovědět

+ZlopánŠkoda, že neumím ani kreslit, ani dělat videa. Natočila bych dojemný příběh o tom, jak jsme tě našli na smeťáku.

16311

Odpovědět

+ZlopánJá jsem si vždycky říkal, proč je jediný v naší rodině n**r.

742
Další