ProdavačiNorman

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 74
90 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:198
Počet zobrazení:15 236

Norman se tentokrát zaměří na prodavače a prodavačky. Kde naposledy nějaký milý prodavač zpříjemnil nákupy vám?

Přepis titulků

Prodavači a prodavačky jsou vážně... - Lež! - Ještě jsem nic neřekl. Já mám prodavače rád. Vždycky jsou ochotní pomoct a poradit. A tahat z nás prachy. Někteří na to jdou chytře. Jsou na tebe hrozně milí, vtipkují... Jsou z vás v podstatě nejlepší kámoši. - Nashle. - Vždyť jsme si řekli, že... - Nashle. - A o prázdninách...

- Padej. Mám práci. Haló? Mohl bys mi prosím skočit pro... - Mohli bysme zajít na... - Tak už padej. Nemyslím, že jsem špatný zákazník. Když třeba neposkládám tričko, co jsem si vyzkoušel, je to proto, že ho prostě neumím poskládat tak hezky. Skládání z 1. třídy. - Promiňte, neposkládal byste mi prádlo? - Ne. - Prosím. - Ne. - Prosím. - Dobře. Prodavači jsou tu od toho, aby ti poradili.

Mně se ale nelíbí, že při tom kritizují tvůj vkus. Ten vám vůbec nesluší. Přidává vám na kilech a není to váš odstín. Není pro vás. - Ten svetr je můj. - Tak to pardon. Je super. Další. Nemám rád zkušební kabinky. Ten závěs se nikdy nedá zatáhnout. Rozbilo se to. Vždycky tam zůstane štěrbina, kterou na tebe všichni vidí.

Když navíc po prodavači chci 10 000 věcí na vyzkoušení a nakonec si nic nevezmu, - cítím se provinile. - Co si myslíte o tom patnáctém páru bot? - Moc se mi nelíbí. Nevezmu si je. - Dobře. Nic se neděje. Já všechny ty boty zase uklidím. Šéf mě vyhodí, protože jsem nic neprodal. - Opustí mě žena. - Dobře, vezmu si přívěsek na klíče. Velikost 1. Někdy má prodavač spoustu zákazníků a ty za ním musíš chodit jako pejsek a čekat, až na tebe přijde řada.

Ten prodavač si připadá jako hvězda. - Tady máme slipy... - Promiňte. - Věnuju se zákazníkovi. Musíte si počkat. - Bez blesku, prosím. - Pro Killiana. Já tu vaši sekci prostě miluju. Děkuju. Kdo chce autogram na prsa? - Máte nějaké dotazy? - Máte velikost 45? - Mrknu se do skladu. Děkuju, Tesco. Byli jste úžasní. Uvidíme se zase zítra v 9! Je to náš projekt! Mám radši prodavače, který uzná, že něco neví, než prodavače, který předstírá, že výrobek zná.

Má celkem nízkou spotřebu energie, pohotovostní režim a 4K Full HD rozlišení. Full HD. - Myslím, že jste si spletl manuál. - Ne. Jednička, dvojka a tady je Prima. Někdy ten výrobek znáš líp než on. Tady je gril, rozmrazování, mikrovlny... Výkon asi 600 wattů. - To je paráda.

Můžu platit na splátky? - Samozřejmě. - Beru! Nesnáším, když se ti prodavač snaží vnutit záruku. - Snaží se tě vyděsit, aby sis ji vzal. - Chcete záruku? - Ne, děkuju. Škoda. Televize by se vám mohla porouchat, až u vás vypukne požár. Nebo při povodni. Možná do vaší rodiny udeří blesk. To stačí. Žádnou záruku prostě nechci. Fajn. Tak tady ji máte bez záruky. Nejšikovnější prodavači bývají v obchodech s hudebními nástroji. Vážně tě umí navnadit ke koupi, i když si při tom připadáš jako trotl.

- Asi není naladěná. Nevím, jestli... - Ukažte. Nakonec si ji nevezmu. Spíš si zaplatím hodiny kytary. Chci povzbudit všechny prodavače, protože to nemají lehké. Zvlášť, když mají otravné zákazníky. Slibujeme, že už budeme vzorní. Ještě jedna maličkost. Jak se skládá tričko? Dračí smyčkou? Už je vás na kanálu skoro 10 milionů. Nemůžu tomu uvěřit. Je to historická hranice.

Dál se přihlašujte. Je to teď, nebo nikdy. Startuju oficiální slogan, který jsem vymyslel. Je to prostě... Go to 10 million! Není to nic extra, ale mně se to líbí. Překlad: qetu www.videacesky.cz

Komentáře (19)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Jak si tamke konci bere ten banan :D Normalne si toho asi clovek nevsimne a nechape o co jde.. ale zpet kdyz clovek videl novejsi video "Bug deseti milionu" tak to dava smysl :D

30

Odpovědět

Příjemně mě pobavil. Hodně se mi líbilo to jak vyprávěl o tom, že má rád, když prodavač přizná, že něco neví.
To má být základ. Omlouvám se o tomhle toho moc nevím. můžeme se podívat do manuálu, nebo vám zavolám kolegu.
A ne že ti začne vyprávět fantas magorie o výrobku, který by si sám nekoupil.
Tohle je odrazem dobrého, nebo na hov....o šéfa.

20

Odpovědět

Fronta na prodavače? Tak to vůbec nevím, o čem to mluví, zažil ste to někdo? Nebo je to francouzská specialita?

43

Odpovědět

obvykle cekaji na prodavace u regalu a samozrejme za prodavacem nebehaji fronty lidi, ale tohle bylo mysleno jako vtip ve videu

02

Odpovědět

Zkus opustit tu vesnici ve které žiješ a podívej se do obchodů pořádných velkoměst. Postačí v ČR i město, které je výrazně navštěvováno turisty, v těch nejrušnějších místech v obchodech světových značek uvidíš opravdu fronty na prodavače. Aby Češi stáli frontu na prodavače postačí však i pouhé slevy. Samozřejmě to jsou obchody, kde je vyžadována úplná nebo částečná asistence prodavače a netýká se to prodavače za kasou, ale to je snad jasné, stejně jako to, že se to netýká samoobslužných prodejen - no někomu to asi jasné není, když to nezná / nedomyslí.

13

Odpovědět

Konečně jsem se dočkal, vtipné video na jedno povolání, kterému jsem se věnoval několik let.

Ve všem trefa do černého, jen mi trochu chybělo čekání na prodavače, když vám pro něco zaběhl (jiná velikost trička, boty atd.) V některých obchodech jsem to nesnášel. V jednom se muselo do skladu přes výtah, v dalším zase přes schody a hledat to v obr skladu. Samozřejmě zákazník čeká a každých 10 vteřin je pro něj jako celá minuta, nakonec se udýchaný prodavač poklusem přiřítí, aby se někdy až doprošoval zákazníkovi pozornosti od mobilu, nebo jiných lidí, protože uběhla "půl hodina" .

Nejmagičtější moment je, když jako prodavač potkáte někoho kdo s vaším povoláním má zkušenost, dokonce jsem párkrát dostal i dýško aniž bych dělal na pokladně, ty lidi vás ne zřídka i přímo litují. Zákazníci jsou samozřejmě rozdílní od místa prodejny, přes sortiment až po cílovou skupinu zákazníků. Přesto, že jsem se za ta léta setkával s nejhorší verbeží, tak jsem potkával i slavné osobnosti nebo lidi, kteří to dotáhli dál než za šeď všedních životů. Zákazníci nemusí být to nejhorší, většinou to bývají šéfové nebo kolektiv. Být prodavačem který je špičkou ve svém oboru je dobré, to pak tu práci nejspíše lze mít i rád, ovšem všem řadovým prodavačům přeji odvahu jít si za tím co chcete !

Určitě se zde najde vícero lidí s obdobnou zkušeností, budu se těšit na vaše příspěvky :-)

242

Odpovědět

...tak jsem potkával i slavné osobnosti nebo lidi, kteří to dotáhli dál než za šeď všedních životů.
Což je každý, kdo nemusí dělat prodavače.

47

Odpovědět

Ten banán :D

370

Odpovědět

taky jsem si vsimnul dobre on:)

110

Odpovědět

Kdy mi naposledy prodavač zpříjemnil nákup? Nikdy, vše co jde, nakupuju na netu :D

115

Odpovědět

za tu vyplatu maju motivaciu over 9000...

100

Odpovědět

Kdyš nakupuješ oblečení třeba u Tommy Hilfiger nebo Calvin Klein tak tam je milá a profi obsluha :)

10

Odpovědět

+patrczDivný :D

30

Odpovědět

+MDrabisTak když chodíš k vietnamcům...

40

Odpovědět

+patrczPokud tě teda pohledem nevykopají před prodejnu, jelikož si podle vizáže usoudili, že nemáš ani na jejich klíčenku...

30