nublu: Croissanty

Thumbnail play icon
61 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:26
Počet zobrazení:1 918

Slyšeli jste někdy estonský rap? Poslechněte si, co se hrálo v tamních rádiích během výjimečného stavu.

nublu je čtyřiadvacetiletý raper z menšího města Keila u Tallinnu, který od roku 2018 stihl posbírat několik estonských cen za hudbu a jehož poznávacím znamením jsou lyžařské brýle a kapuce. Díky nim vystupoval nějakou dobu anonymně, ale estonský tisk jeho identitu nakonec vypátral a prozradil, že se jmenuje Markkus Pulk.

Poznámky:
Tato písnička vyšla 10. dubna, výjimečný stav platil v Estonsku od 12. března do 17. května.
Trojúhelníkovým toustem je myšlen toust prodávaný na čerpacích stanicích v plastovém obalu ve tvaru trojúhelníku.

Přepis titulků

KING KARANTÉNY 2020 Oukej, oukej… To je ale večer… Bláznivá doba, blázniví lidé, přišla zpráva, že v obchodě v Tatarské ulici už mají tatarku. Dobrá, do soutěže King karantény 2020 dorazilo první demo a jsem moc rád, že si ho poslechneme. Takže, milí občané, drazí lidé, sympatičtí činitelé, dnes tu máte to nejlepší na světě z karantény!

Oukej, co se stalo? Nějakej virus, všem začla dovolená. A co. Nemůžu z domu, super… Ani jsem se nechystal. Dobiju baterky, úplně poprvý, zhulenej, držím se při zemi, už když byl litr vína za desku, měl jsem dávno všechny symptomy. Hlava bolí, když na mě koukneš, plíce v prdeli, když se svlíkneš, je mně zle, když se zas oblečeš, zimnice, když vylezeš z pokoje.

Jediný, co se mně nelíbí, memy s hajzlpapírem. Omezení pohybu a tebe v hlavě, jako má chemik vzorečky. Croissanty v karanténě, od tebe jsem se stejně držel dál, když jsem večer poslouchal v rádiu o výjimečným stavu v zemi. A je dost těžký dělat ze sebe klauna, takže jestli to tak bude dál, uvidíme se někdy jindy. V karanténě ještě zbyly croissanty, od tebe jsem se stejně držel dál, když jsem večer poslouchal v rádiu o výjimečným stavu v zemi, nevím, kdy to pochopíš, ale seš nakažlivá zblízka.

Opovažte se zakašlat! Opovažte se zakašlat! Sorry, mám zkrat. Co vůbec smíme dělat? A není na to lék. Tak se opovažte zakašlat! Zase se šíříš stejně, říkaj, že seš všude, nezajdu si ani do Tesca, musel jsem na benzínku.

Trojúhelníkovej toust, ach ne! Chybí mně tvý jídla a motivační síla. Vím, že to přejde, jenom chci vědět kdy, toho mraženýho pečiva mám už totiž po krk. Croissanty v karanténě, od tebe jsem se stejně držel dál, když jsem večer poslouchal v rádiu o výjimečným stavu v zemi, a je dost těžký dělat ze sebe klauna, takže jestli to tak bude dál, uvidíme se někdy jindy.

V karanténě ještě zbyly croissanty, od tebe jsem se stejně držel dál, když jsem večer poslouchal v rádiu o výjimečným stavu v zemi. Nevím, kdy to pochopíš, ale jsi nakažlivá zblízka, takže jestli to tak bude dál, uvidíme se někdy jindy. Opovažte se zakašlat! www.videacesky.cz Překlad: Lukkul

Komentáře (5)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Někteří jiní umělci se s tím podle mě vyrovnali líp. Mutanti hledaj východisko - Karanténa, to je lepší kvalita.

00

Odpovědět

S Nublu jsem se seznámila přes jeho dřívější počin Öölaps! nublu - öölaps! , kterej se stal takovym mym guilty pleasure. Jiný jeho skladby mě až tak neoslovují.
Jako milovník Estonska ale velmi cením příspěvek z estonský hudební scény!

20

Odpovědět

To jsem moc ráda! Öölaps se mi taky líbí víc, ale chtěla jsem dát video s klipem a zatím jich nebylo tolik :)

00

Odpovědět

stale lepsie ako rytmus

31

Odpovědět

Jarinin je k***t, ale objektivně, musím uznat, že má pravdu.

22