Hádka s TheresouOut With Dad (S02E03)

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 1
87 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:324
Počet zobrazení:5 268

V dnešní dramatické epizodě Out With Dad navštíví Nathana matka Vanessy, Theresa LeMayová, aby s ním probrala starosti, které si dělá o Rose a Vanessu.

Přepis titulků

"Průměrný teenager slyší 26 homofobních nadávek denně." Tohle je tak teploušská knížka. - Jsi děsná buzna. - Ne, ty jsi buzna. Viděla jsi novej účes Chelsey Winterový? - Jo, je mi jí líto, vypadá teď jak lesba. - Já vím... - Na jejím místě bych nevyšla mezi lidi. - Je to trapas. Promiň. - Netušila jsem, že tu někdo je.

- To nic. - Jsi v pořádku? - Jo, jenom mě něco trochu rozhodilo. - Myslíš střední škola všeobecně? - Jo. Všichni si to v nějaký chvíli odneseme. Některý víc než jiný. Jo. Díky, mimochodem. S tím si nedělej starosti. Ani tě neznám.

Hezkej přívěšek. Díky. Patřil mý mámě. Je hezkej. Asi bych měla jít, já... musím do třídy. Já taky. Zase někdy?

Jo. Zatím. - Pane Millere. - Thereso, dlouho jsem vás neviděl. - Už je to nějaká doba. - Jo... Vanessa tu momentálně není. - Holky se ještě nevrátily ze školy. - Já přišla za vámi, pane Millere. Říkejte mi Nathane. Pojďte dál, pojďte dál. Omluvte ten...

nepořádek. Dělám si starosti o děvčata. Starosti? Jak víte, naše dcery jsou si velmi blízké. V poslední době jsme si s manželem všimli změn v jejich chování a... Nelíbí se nám, jaký to má vliv na Vanessu. Všimli jsme si změn v prospěchu, chování a pozornosti. Myslíme si, že bychom měli zakročit a něco udělat, než se z toho stane větší problém. Podívejte, nepřišla jsem vás obviňovat nebo ukazovat prstem.

Chci, aby v tom bylo naprosto jasno. Nemůže pro vás být snadné být na vše sám. Myslíme si, že existují jisté hodnoty, které bychom jim měli zdůraznit. Než bude příliš pozdě. Hodnoty? Ano. Jsme rodiče. Jsme za ně zodpovědní.

Co si o tom myslíte vy? Já si myslím, že zastáváme jiné hodnoty. Zatímco vám se to očividně nelíbí, já jsem na Rose dost hrdý. A přijde mi, že Vanesse se jen... - bojí. - Bojí? Být na holky. Nelíbí se mi, co naznačujete, pane Millere. Nic nenazna- Jenom se snažím říct, že...

Jenom se snažím říct, že procházejí... Procházejí největší věcí v jejich životech. Snaží se zjistit, kdo jsou. - A souhlasím, že máme zodpovědnost... - Má Vanessa je normální dívka. A je mi líto, že je vaše Rose... - Zmatená.

- Není zmatená! - S manželem musíme chránit svou dceru. A nechci, aby Rose svým zmatkem... nakazila Vanessu. - Nakazila?! - Nakazila víc než dosud. Nemohu vám říkat, jak být rodič, nebo jak byste měl vychovávat dítě. Ale je mým právem jako Vanessiny matky jí zakázat se s Rose stýkat. Ne, ne. To nemůžete. Holky mají štěstí, že tím můžou projít společně. Vanessa, má dcera, tu není problém, pane Millere. Vyjádřila jsem se jasně? Ujišťuju vás, paní LeMayová, že vyjádřila.

V tom případě vám děkuji za váš čas, pane Millere. A to s Rose je mi velmi líto. Ahoj. Ahoj. Můžem si promluvit? - Není mi moc dobře. - Hele, já... Já jenom... - Byla jsi na mě pěkně hnusná.

- Rose, já... Ne, mlč a poslouchej. Jasný? Já... Tohle je velký. Konečně jsem na něco přišla. Na něco, co jsem možná vždycky věděla... ale... nedocházelo mi to. A tys to vždycky věděla. A možná nejsi připravená nebo... tvý rodiče nejsou připravený.

To je fuk. Ale... nemůžeš mě jeden den líbat a druhej mě posílat do háje. Už je toho na mě moc. - Rose, musíš to pochopit. - A řekla jsi mi les... Znělo to hrozně zle. Bolelo to. Už to nikdy nedělej. Jsi má nejlepší kamarádka na světě. Mám tě moc ráda.

Zbožňuju tě. Jsi úžasná. Jsi vtipná. Jsi chytrá. - V životě jsi mi neřekla nic zlýho. - Omlouvám se. Já... Já mám strach. Nechápeš to? - Rodiče se mě zřeknou. To nemůžu dopustit. - To nevíš. Jo, vím! Vem si, co udělali bráchovi. Já myslela, že se odstěhoval. Jo, protože musel.

Vzal si ji a teď.... Teď je pro ně jako mrtvej. Co myslíš, že by udělali, kdyby zjistili, že jsem na holky? - Takže jsi? - Ne! Ne. Nemůžu bejt. Prostě nemůžu. A kromě toho se mi líbí kluci.

To víš. Zdá se, že se ti líbím i já. Políbila jsi mě a... Byla to nejlepší chvíle mýho života. To ne... Musíš hned odejít. - Takže je to pravda? - Mami. Jenom mě přišla pozdravit. - Ty zmatená chudinko.

- Mami. Paní LeMayová, já jenom... Musím tě požádat, aby ses držela od mé dcery dál. Vanessa není jako ty. Budu ti vděčná, když necháš mou rodinu na pokoji, dokud si to nevyjasníš a nezískáš na to nový pohled. Rozumíš mi? - Rose, co se děje? - Jde o Vanessu. Bylo to příšerný.

Přišla její máma a byla šílená. Jako by to už věděla a Vanessa mě tam nechala stát. Co je? Poupátko, to je asi moje vina. Cože? Dneska jsem s paní LeMayovou mluvil. A já... - Přišlo mi, že už to... - Že co? Začala mluvit o tobě a Vanesse. Jak jste...

Jak jste obě... Tys jí to řek? - Myslel jsem, že už to ví. - Víš, co mi řekla? Nazvala mě zmatenou chudinkou. Byla tak povýšená. A teď říká, že s Vannessou nemůžem bejt ani kamarádky. Jak jsi to moh udělat? - Ne, já myslel, že... - Nemáš právo to říkat. To je na mně. Nikdy jsem nebyla tak...

Právě teď tě nenávidím! Překlad: petrSF www.videacesky.cz Přiznání není jednoduché. Pro nikoho. Ať už máte potíže mluvit o své sexuální orientaci nebo pohlavní identitě, nebo pomáháte příteli či blízkému, jenž se přiznal k homosexualitě, bisexualitě nebo transsexualitě, mějte prosím na paměti, že nejste sami. PFLAG Canada vám nabízí pomoc. Pro více informací je navštivte na pflagcanada.ca.

Nebo si tam vyhledejte podpůrnou skupinu blízko vás. PFLAG Canada je tu, když nikdo jiný není.

Komentáře (58)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Tyjo, tak tahle epizoda mě fakt dostala...bylo mě líto i Rose i Vanessy a měla sem slzy v očích...možná sem slabší povaha, ale tenhle seriál má svoje kouzlo a ROZHODNĚ TO NENÍ ODPAD

190

Odpovědět

Psychologické propracování je celkem dobré - ze svých zkušeností můžu říct, že u mě to bylo dost blízko.

180

Odpovědět

petře kam zmizela Tvá stránka son.serialy.net??? omlouvám se, že píšu tady ke komentářům ale již 3 dny se nemůžu připojit na Tvou úžasnou stránku

180

Odpovědět

Dle mého názoru je tohle nejvýstižnější a nejrealističtější seriál jaký jsem dosud viděla:)

180

Odpovědět

Začíná to bejt fakt hustý..konečně :D

180

Odpovědět

Odpad to rozhodně není..Já mám tenhle seriál ráda, ukazuje problém homosexuality a dospívání vůbec a některým lidem to může i pomoct jak se s tím vyrovnat. :-)

180

Odpovědět

Mozna jsem hloupy, ale aspon vim jak vypada filmografie. A toto je odpad

1819

Odpovědět

Ahoj Petre, jsi hloupy

184

Odpovědět

Taky vám připomíná otec Rose Wayna Rooneyho??? =) já ho v něm vidim od začátku :D

180

Odpovědět

Petr: Jo, to SF je sci-fi, ale mám rád všechny dobrý a silný příběhy, což tenhle je (a režíruje ho a píše sci-fi fanoušek, mimochodem), a kromě toho rád překládám důležité věci, které mohou třeba někomu pomoct, což tohle taky je, takže tak.

190

Odpovědět

Petr: Taky dobrý, kvůli chování nebo citlivosti lidí, je hned označit za gaye. Tvůj pitomý příspěvek mluví za vše.

180

Odpovědět

Nevím co Vám je. Víte vůbec kdo za tímhle seriálem stojí? Ten seriál se snaží něco sdělit. Když se Vám to nelíbí, nekoukejte na něj. Howgh.

180

Odpovědět

Tohle je opravdu strasna kravina... Tatinek je totiz taky gay podle jeho chovani.
2 PetrSF: SF v nicku znamena sci-fi ne? Tak nechces se podivat po necem jinym a nechat tenhle s**t na pokoji?

1824

Odpovědět

to same jsem chtel napsat to co je podemnou :D

1810

Odpovědět

Ježiš to je taková pí*ovina že to neni možný...

1829

Další