Usmiřování s RoseOut With Dad (S02E06)

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 1
85 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:228
Počet zobrazení:5 199

V prozatím poslední epizodě 2.série Out With Dad se Nathan všemožně snaží usmířit si Rose, která je pořád zničená z představy života bez Vanessy. V epizodě hraje písnička "Apology" od Dana Beausoleile. A dvě překladatelské poznámky: U předčítání scény z "Romea a Julie" jsem použil překlad E. A. Saudka a pro připomenutí, PFLAG je zkratka organizace Parents and Friends of Lesbians and Gays (Rodiče a přátelé lesbiček a gayů). Český PFLAG najdete zde.

Jak už jsem předestřel výše, tato epizoda je na nějakou dobu poslední, protože seriál má momentálně přestávku. Druhé poloviny 2. série se dočkáme až v příštím roce. Mezitím probíhá natáčí nových scén a odstartuje kampaň na získání financí pro další pokračování seriálu. Aktuální informace budete moci sledovat na www.outwithdad.com.

Pokud jste si lesbickou romantiku oblíbili, nemusíte být smutní, protože čekání na pokračování příběhu Rose a Vanessy vyplní v obvyklých časech jiný (o něco slavnější) webseriál o dvou do sebe zamilovaných mladých dívkách, které spolu tentokrát už chodí.

 

Zdroj: www.outwithdad.com

 

Přepis titulků

Ahoj, broučku. Dobrou noc, Kenny. Díky. Dobrou. Udělal jsem ti čaj. Půjdu si lehnout. V týhle rodině nechodíme spát naštvaní. Nechci, abys mi odpustila. - Chci jenom, abys...

- Nejsem naštvaná. Jsem... zničená. Napamatuju si na život bez ní. A teď... je pryč. Rose. Necítím k tobě nenávist. Jenom si musím jít lehnout.

Ach Romeo, Romeo! Proč jsi Romeo? Své jméno zapři, odřekni se otce, anebo, nechceš-li, zasvěť se mně, a přestanu být Kapuletová. Mám ještě poslouchat? Či odpovím? Tvé jméno jenom je můj nepřítel. Tys jenom ty. Ty vůbec nejsi Montek. Co je to, Montek?

Ruka ne, ni noha, ni paže, ani tvář, ni jiná část, patřící k člověku. Ethane? Co je ti k smíchu? Nic, pane, jenom nechápu, proč to čteme. Rodinný sváry se už přece nedějou. To máš pravdu, Ethane. Ale kvůli tomu to není zastaralé. I v současnosti existuje mnoho důvodů, proč dva lidé nemohou být spolu. Posaďte se.

Dobrá práce. To je hlavní konflikt v Romeovi a Julii. A snadno ho můžeme nahradit mnoha důvody rozdělujícími milence, které existují dnes. Napadají vás příklady? Rasa? Rasa, ano. Správně. Třída? Kdyby byla třeba služka. Rozhodně. Víra?

Správně, víra. Třída, rasa, víra. Vše jsou to správné odpovědi. Zkuste přijít na další. Nikdo? Zkuste ještě pár. Už nic? Za domácí úkol si to dočtěte do konce druhého jednání. A někdy tento týden budeme psát test.

Tak se na něj připravte. ŠKOLNÍ PLES NEZAPOMENUTELNÝ VEČER KUPTE SI LÍSTKY!!! 50$ JEDNOTLIVCI, 75$ PÁRY! Děje se něco, slečno Millerová? Ne. No, neshodili ze stolu všechno. Ne, ale víkend je včudu. Můj taky. Začnu hned s úpravami vestibulu, pak se do toho můžeš pustit ty.

Díky. Promiň mi to. Ne... Není to tvoje vina. Ale ještě nikdy mě klient o tolik úprav nežádal, chápeš? Jo. Není ti něco? Přijdeš mi nějak skleslej.

Nic mi není. Jenom rodinný záležitosti. Máš děti? Ne! Ale mám spolubydlícího. Mám s ním práce až nad hlavu. Nathane! Čau!

- To je můj kámoš, já... - Jo. - Uvidíme se v pondělí? - Jo. Dej mi vědět, kdy bude další schůzka. Dám ti vědět, jakmile se to dozvím. - Díky, kámo. - Měj se. - Jak se máš? - Fajn! - Kudy kráčíš? - Tudy. Neměl bys bejt zavřenej v kancelářský buňce?

Byl jsem na konkurzu. Fakt? Na co? Jedno vystoupení na objednávku. Ale nestěžuju si. Jo? Jak to šlo? Měl jsem z toho dobrý pocit, ale co já vím. - Nikdy to není na tobě. - To je fakt. A co tu děláš ty? Schůzka s klientem.

Vlastně děsivá schůzka. Ten chlap je trochu debil. Ale je to klient. Takže dostane, co chce. Je to pro tu architektonickou firmu, o který jsem ti říkal. Nechceš si dát něco na zub? Jasně, čas mám. Hezky popořádku: sundej si tu kravatu. Jasně.

Tak podle Angely jste prý měli skvělé rande. Myslím, že se jí líbíš. - Mluvil jsi s ní v poslední době? - Ne. Možná na mě úplně změnila názor. Tak trochu jsem ji zazdil, když jsme měli mít druhý rande. Jo... Cože? S Rose jsme se hrozně pohádali.

A já na ni úplně zapomněl. - Co se stalo? - Stala se Theresa LeMayová. Vanessina máma. Přišla k nám domů, a abych to zkrátil, podle toho, co říkala, jsem usoudil, že už o Rose ví, a... tím pádem i o Vanesse. Takže jsem... omylem, z nepozornosti, nevědomky...

jí o nich řekl. Alespoň o Rose. - Nathane, Nathane, Nathane. - Já vím. A teď mají zakázaný se spolu stýkat. A Rose je... No, umíš si představit, jak se cítí. Stěží se na mě podívá. Nenávidí mě.

To je nesmysl. Rose tě má ráda. No, momentálně to moc neprojevuje. Hlavu vzhůru. Myslíš si, že jsi první rodič, co něco zvoral? Takovýhle chyby nedělám. Bože... Já jsem takovej debil. Panebože!

Tak jsi to tentokrát zmotal. Myslíš si, že je Rose idiot? Ví, že jsi to neudělal schválně. Nesejde na tom, že jsem jí nechtěl ublížit, takhle jsem ještě nic nezvoral a už nikdy to takhle zvorat nechci. Já... Nevím, jak... Nevím, co pro ni mám dělat nebo co pro ni nemám dělat. Rose nepotřebuje, abys pro ni něco dělal.

Potřebuje, abys v tom byl s ní. Nejtěžší pro tebe je, že si musíš uvědomit, že za ni nemůžeš bojovat všechny bitvy. Jsem její otec. Budu ji chtít chránit. Zvlášť před všema paníma LeMayovýma na tomhle světě. Rose se bude potýkat s hodně věcmi, se kterými ses ty nemusel. A nechci tě strašit, ale... Nebudeš znát všechny odpovědi.

Musí se seznámit s lidmi, kteří to zažili, mohou o tom vyprávět, - a poučit se od nich. Tohle se od táty naučit nemůže. - Johnny! Ty jsi génius! Ty jsi génius! Musím jít. - Myslím, že je to dneska večer. - O čem to mluvíš? Internet! Potřebuju Internet! Panebože!

Měl bys jít taky! Přesně, jak jsi říkal, zkušenosti, který se od táty nenaučí! Johnny! Ty jsi génius! Co tady děláš? Rozhodl jsem se naplnit otcovský klišé a vzít tě na zmrzlinu. Tohle je nejhorší omluva všech dob. Ale je účinná? No tak, už mám vyhlédnutou dobrou cukrárnu.

Mám dokonce náhradní oblečení, takže to můžeš ze sebe shodit. Vzal jsem ti oblíbený kalhoty. Fajn. Věř mi, nebudeš toho litovat. Ahoj. Vanesso? - Ahoj, Alicio. - Co tady děláš? Někdy se ráda učím v parku. Je tu větší klid než doma. To chápu.

Vím, že se moc dobře neznáme, ale napadlo mě, jestli bys mi nemohla poradit. - Kenny? - Ano. Líbíš se mu. Je do tebe zblázněnej od... devítky? No, co jsme my byli v devítce. Jenom se bál s tím něco udělat. - Konečně tě pozval, co?

- Pozval. Vyšli jsme si. Je moc milý a džentlmen. Jenomže... Rose Millerová? Jo. Neboj. Jsou jenom kámoši. Rose se líbí... někdo jinej.

Rose se včera večer zdála dost rozhozená. Něco ohledně jejího táty, tebe... Znáš Ryana Browna, že jo? Máme hodně společných předmětů. Je... Je hodně uzavřený do sebe. Chodí do mýho kostela. Mám s ním jít na rande.

- To je hezké. - Vážně? - Domluvili to naši rodiče. - Jasně. Přijde moc hodný a je... Hodně si z něho utahují, jak jistě víš. Proto je tak stydlivý. Snažím se říct, že bych za něj měla radost, kdybyste vy dva... Je docela hezkej. Je rozkošný.

- Takže to není úplnej chudinka? - Jak jsi říkala, je moc hezký. Rose byla včera pěkně na dně. - Zřejmě jsi pro ni hodně důležitá. - Já vím. Já vím, ale... Nemůžu... Jedeš s ní? Promiň... Nechtěla jsem vyzvídat.

Jenom nechci, aby byli lidi nešťastní. Jinak to nejde. Johnny? - Johnny! To je ale náhoda! - Ahoj, Nathane. Ahoj, Rose. Co tady děláš? Jdu na PFLAG skupinu, je to hned za rohem v kulturním centru. Nechtěli byste tam jít se mnou? Tati!

Nedivím se, že nikde nehraješ. Jsi děsnej. - Promiň, Rose. - To je dobrý. Jak se máš, broučku? Jde to. Už bylo líp. Měli bychom na tu skupinu zajít, nikdy jsem na žádné nebyl, ale možná uslyšíš příběhy, které ti poskytnou nový pohled. Získat novej pohled.

To mi radila paní LeMayová. Tak jo. Pojďme. Překlad: petrSF www.videacesky.cz Přiznání není jednoduché. Pro nikoho. Ať už máte potíže mluvit o své sexuální orientaci nebo pohlavní identitě, nebo pomáháte příteli či blízkému, jenž se přiznal k homosexualitě, bisexualitě nebo transsexualitě, mějte prosím na paměti, že nejste sami.

PFLAG Canada vám nabízí pomoc. Pro více informací je navštivte na pflagcanada.ca. Nebo si tam vyhledejte podpůrnou skupinu blízko vás. PFLAG Canada je tu, když nikdo jiný není.

Komentáře (33)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

který slavnější webseriál máte na mysli ?

190

Odpovědět

Další díl již tento týden :)

180

Odpovědět

Za dnešek jsem viděla všechny díly, co tady jsou. Kdy. Budou. Další?

180

Odpovědět

už nebudú dalšie časti?

180

Odpovědět

sranda že šli na druhou stranu než měl johnny původně namířeno :D není divu že nidke nehraje, je mizerný herec. :PP

180

Odpovědět

Aspoň napište jakej měsíc to asi bude

180

Odpovědět

hej kdy bude další díl? B-) to je otrava na to furt čekat =D dožiju se toho vůbec toho pokračovaní? =D

180

Odpovědět

Když tu jsou lezbicke serialy tak by mohlo byt něco i o gaych jestli teda nějakej takovej je.

180

Odpovědět

No jo, seriálové přestávky v napínavých okamžicích jsou klasika :)

180

Odpovědět

Néé, proč to muselo skončit zrovna tak napínavě? Já se dalšího dílu asi nedočkám... :/

180

Odpovědět

Díky, takže někdy v lednu?

180

Odpovědět

Paladius: Taky beru jídlo a pití :DDD

180

Odpovědět

Rose je strasne mila :)

180

Odpovědět

Domulka: V příštím roce, snad na začátku, ale kdy přesně, se ještě neví.

183

Odpovědět

Prosím vás mohu otázku? Za jak dlouho mají být další díly? :D Díky

181

Další