PFLAG s tátou, 1. částOut With Dad (S02E07)

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 1
84 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:232
Počet zobrazení:6 583

Po pauze se s druhou polovinou 2. série vrací webseriál Out With Dad a díky úzké spolupráci s jeho autorem, který nám poskytl epizodu bez barevných korekcí a hudby v předstihu, máte možnost zhlédnout novou epizodu s českými titulky zároveň s její celosvětovou premiérou. Epizoda navazuje tam, kde předchozí skončila. Rose, Nathan a Johnny jdou na setkání PFLAG - Parents and Friends of Lesbians and Gays (Rodiče a přátelé lesbiček a gayů). Od předchozích epizod se liší tím, že jsou v ní použité skutečné příběhy dvou divaček seriálu. Zatímco měl seriál pauzu, udílelo se několik webseriálových cen. Out With Dad zaznamenal největší úspěch na Indie Soap Awards, z jejichž udílení si Kate Conway (Rose) odnesla cenu za nejlepší herečku v dramatickém webseriálu. S novými epizodami byla také spuštěna kampaň, jejímž cílem je získat finance na 3. sérii. Protože považuju seriál nejen za vynikající, ale i důležitý, přispěl jsem částkou 250 dolarů. Autor seriálu si zatím štědrost fanoušků pochvaluje, což je dobře, protože má vymyšlený příběh na několik sérií dopředu a byla by velká škoda, kdyby seriál musel předčasně skončit. A na závěr by vás mohlo zajímat, že jsem pro aktuální informace o seriálu a dalších epizodách založil českou facebookovou stránku.

Přepis titulků

TATO EPIZODA OBSAHUJE PRAVDIVÉ PŘÍBĚHY, O KTERÉ SE S NÁMI PODĚLILI NAŠI DIVÁCI. MONOLOGY NOWMEE A ATHENY JSOU PŘÍMO Z JEJICH PŘIBĚHŮ A BYLY JEN MÍRNĚ UPRAVENY. JEJICH PŘÍSPĚVKŮ SI VÁŽÍME. Zdravím, musíte být noví. Tak kteří z vás jsou homosexuálové? Promiňte, jen se snažím prolomit ledy. Ze stydlivosti si nic nedělejte. Funguje to tu jednoduše, sedneme si do kruhu a všichni dostanou příležitost se představit a říct nám svůj příběh.

Když nebudete chtít, mluvit nemusíte. Vše, co tu zazní, je důvěrné. Je to bezpečné místo. Děkujeme. Díky. Budete rádi, že jste přišli. Dobrá, vážení. Vezměte si židle a posaďte se do kruhu. Už je to hodně let, ale... Pořád si vzpomínám na první rok na kanadské střední škole.

Přistěhovali jsme se sem přes půlku světa, mně se konečně přestalo stýskat po domově a... začala jsem si o sobě uvědomovat něco, co se mi nelíbilo. Něco, čemu jsem úplně nerozuměla, a nemohla jsem najít nikoho, s kým bych o tom mohla mluvit. Mé náboženství homosexualitu zapovídá. A nikdy v životě jsem neviděla žádného homosexuála. Měla jsem pocit, jako by mě můj původ zrazoval. Ale před lety, myslím, že to bylo v pondělí, se někdo u oběda zmínil, že na škole vzniká gay-hetero spolek.

A že se jejich první setkání koná v ten pátek. Zažertovala jsem o tom a změnila téma. Ovšem jak týden ubíhal, našla jsem odvahu říct bratrovi, že přemýšlím o tom, že tam půjdu. A on mi bez vyptávání řekl, že tam půjde se mnou. Přišel pátek a musela jsem sebrat veškerou odvahu, abych na to setkání šla. Když jsem vešla dovnitř, spatřila jsem známé tváře.

Několik spolužáků ze třídy, svého bratra a učitelku, kterou jsem vídala, ale tehdy ještě neznala. S úsměvem mě přivítali a nabídli mi pohoštění. Ten pátek jsem se nepřiznala. Nepřiznala jsem si to ani sama sobě. Ale ten pátek... jsem se stala, jsem se uvedla jako spojenec homosexuální mládeže. To byl pro mě velký krok, protože jsem nikdy nahlas neřekla slovo "homosexuál" a s nikým o tom nemluvila.

Musíte pochopit, že jsem vyrůstala v zemi, kde je homosexualita zločin, který se trestá smrtí. Jsem Nowmee. Homosexuální žena. Přistěhovalec do Kanady. Pocházím z jižní Asie, z muslinské rodiny. Tyto identity se nikdy nepřekryjí. Doktríny mé kultury mi nikdy nedovolí být obojí. Myšlenka, že ve své kultuře nemám identitu, mi nahání strach.

Během přiznávacího procesu se usilovně snažím zakořenit ve své komunitě. A žiju dva životy. Na univerzitě se hrdě hlásím k homosexualitě. A je mi ctí dělat prezidentku gay-hetero spolku. Ovšem po každé, když se vrátím domů, mám pocit, že se opět schovávám. Moji... naši rodiče se to nesmí dozvědět. Ale tak to prozatím prostě je.

Když se ohlédnu na cestu, která mě sem přivedla... jsem ohromená. A když nahlédnu do budoucnosti... Když nahlédnu do budoucnosti, jsem plná naděje. Určitě nám chceš něco říct, viď? Zdravím, jmenuju se Anwar, jsem Nowmeein bratr. Stále si pamatuju na den, kdy Nowmee přišla na to setkání gay-hetero spolku.

Tehdy jsem netušil, že je lesbička. Ale jsem na svou sestru velmi hrdý. Pochybuju, že bych měl na jejím místě tutéž odvahu. Zdravím, já jsem Claire. Tohle je moje máma, Marion. Přiznala jsem se mámě už asi před třemi měsíci. Nejdřív si myslela, že si dělám srandu. Když jí došlo, že nedělám, byla na mě pěkně naštvaná. Co jsi to řekla?

"Proč si..." "Proč si schválně snažíš zničit život?" Nějak jsem tušila, že to nebude chápat. Ale chtěla jsem jí to říct sama. Chtěla jsem, aby to slyšela ode mě. Vědělo to pár kamarádů ze školy a nějak to poznal mladší brácha, neptejte se mě jak. Věděla jsem, že to máma dřív nebo později zjistí, tak jsem jí to chtěla říct sama. Teď už změnila názor. Myslím, že chápe, že to není otázka volby a že... taková prostě jsem.

Takže... to jsem já. Děkuju. Ahoj. Díky za uvedení. Teď si všichni myslíte, že jsem kráva. Klidně se přiznám, že jsem toho o homosexualitě moc nevěděla. Pořád se ještě učím. Ale bez ohledu na všechno miluju svou dceru.

Je pro mě pořád stejná. Jen si musím zvyknout na... tu její část, o které jsem předtím nevěděla. Děkuju? Zdravím, já jsem Athena. Když jsem zjistila, že jsem lesbička, bylo mi 23, bylo to před pár lety. Pocházím z velmi konzervativní rodiny. Jsem Řekyně, narodila jsem se na Kypru. Lidé tam nejsou moc chápaví.

Když se ohlédnu zpátky, všechno do sebe zapadá. Chápu svou posedlost Ariel, malou mořskou vílou. Chápu posedlost nejlepší kamarádkou na základce, která byla v šoku, když jsem ji zkusila políbit. Teď se cítím hrozně hloupě. Měla jsem to přímo před sebou, ale myslela jsem, že to tak mají všichni. Pak jsem se zamilovala do jedné své hetero kamarádky. Když jsem se z Toronta poprvé vrátila domů, byla jsem se s mámou a bráškou projít na pláži nedaleko našeho domu.

Vyprávěla jsem mámě o Torontu a nových přátelích a... A také jsem mluvila o ní. Nevím jak, ale vypadlo ze mě, že ji miluju a že nevím, co mám dělat. Máma se na mě podívala a spustila řecky: "Ty jsi lesbička? Ne! Ne! Ne!" Byla jsem omráčená. Nemohla jsem uvěřit, že jsem jí to řekla. Neplánovala jsem to. Když jsme se pak vrátili, kde jsme nechali věci, chtěla jsem s ní o tom mluvit.

Ale nenechala mě. Ani se mi nepodívala do očí. S mámou jsme si bývaly velmi blízké. Nemyslela jsem si, že by ji něco na tomhle světě mohlo přimět mě nemilovat. Je přesvědčená, že jsem si tím zničila život a že tím zničím život i své sestře a bratrovi. Vědí, že jsem chodila s kluky, tak mají za to, že nemůžu být lesbička. Věří, že jsem sama sobě vymyla mozek, protože jsem se chtěla odlišovat.

Viní z toho americkou kulturu. Ale to nevadí, mohlo by to být horší. Zvládnu to. Zdravím, já jsem Morgan. Omlouvám se, ale dneska nebudu mluvit. Přišel jsem, abych se necítil sám. To je v pořádku, Morgane. Co kdybychom si udělali krátkou přestávku?

Dejte se kávu nebo čaj. A nějaký anděl přinesl bábovku. POKRAČOVÁNÍ PŘÍŠTĚ Překlad: petrSF www.videacesky.cz Přiznání není jednoduché. Pro nikoho. Ať už máte potíže mluvit o své sexuální orientaci nebo pohlavní identitě, nebo pomáháte příteli či blízkému, jenž se přiznal k homosexualitě, bisexualitě nebo transsexualitě, mějte prosím na paměti, že nejste sami. PFLAG Canada vám nabízí pomoc.

Pro více informací je navštivte na pflagcanada.ca. Nebo si tam vyhledejte podpůrnou skupinu blízko vás. PFLAG Canada je tu, když nikdo jiný není.

Komentáře (53)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

fuuu, silna cast. pripomina mi to moj coming out.

180

Odpovědět

Petr SF: jo jasně, díky, ráda počkám :-)

180

Odpovědět

pup: 4.4.

adle: Bude, ale čekám, jestli se v nejbližší době neobjeví anglické title, pokud ne, pustím se do toho bez nich :)

180

Odpovědět

Petr SF: Ahoj, chtěla jsem se zeptat, jestli tady bude ten finálový díl anyone but me?

180

Odpovědět

smiesek: Díky, ale nakonec jsem Lip service sehnala :-), teď už jen čekám na další řadu :D

180

Odpovědět

Kdy bude konečně další díl? :(

180

Odpovědět

Alex: ani nevim jestli má cenu reagovat, ale tak zkusím to. Nenapsal jsem že dívat se 10 minut na lesbičky je o ničem ale že poslouchat jejich příběhy 10 minut mě nebaví. Jinak je ten serial docela v pohodě, proto se na něj dívám. Jako já bych si na tyhle lidi neukazoval a neposmíval se jim, to je opravdu ubohé. Ale zároven to taky neschvaluji. Prostě je to absolutně proti přírodě aby 2 lidi stejného pohlaví spolu žili. Proč? když ani nemůžou mít spolu potomky a nemůžou dál předat svoji genetickou informaci. Je sice hezké že se budou mít radi ale co z toho. V Boha věřím a můj názor je takový že Bůh stvořil heterosexuálního člověka. Homosexualitu si vytvořili sami lidi. Jeden můj kamarád měl názor že je to jen rozmazlenost lidstva. A myslím že má celkem pravdu. Pro tebe je to normální knížka, pro nás je to posvátná kniha a je v ní víc moudrosti než ve všech knihách dohromady, proto s ní tolik naděláme, ale na to musí přijít každý sám.

Btw. Myslím že by ses mohla zdržet vět jako že si to můžu strčit někam a tak. Ja se tady snažím diskutovat na úrovni a ne se urážet.

186

Odpovědět

Já LIP SERVICE mám :-)

180

Odpovědět

Tento seriál je ako môj život...Mladá 15-ročna baba ktorá žije so svojim otcom a zisťuje že je celkom iná ale svojim spôsobom taká istá ako ostatný.Najťažšie v jej živote bolo keď zistila že sa zamilovala do najlepšej kamarátky.Vtedy sa mi zrútil celý svet...ale vďaka tomuto seriálu viem žiť a nie hrať sa na nevinnú heteráčku ktorá si to nechce priznať....Dúfam že ma pochopíte a nebudete na to reagovať hlúposťami a homofóbnýmy názormi.

191

Odpovědět

PetrSF: Ahoj, chtěla jsem se zeptat, jestli náhodou nemáš stažené epizody seriálu lip service. Ptám se tebe, protože ty se v těch lesbických seriálech vyznáš :D

180

Odpovědět

VINCENZO: Hele ty máš asi s homosexualitou nějakej problém tak nechápu proč se na tenhle seriál vůbec díváš protože komentář typu že 10 minut koukat na lesbičky je o ničem si můžeš strčit někam. Stejně jako to že homosexualita je hřích děláš jako bychom si za to mohli sami a při tom se s tím už narodíme. Já nesnáším lidi jako si ty protože odsuzujou a ani neví jak je to těžké žít jako lesbička moc bych ti přála aby se s tebe stal taky homosexuál aby sis vyzkoušel že to není nic hezkého když si na teeb třeba všichni ukazují a říkají jak je to nechutné. Co se týče Boha tak v toho nevěřím ale pokud ty ano tak si laskavě uvědom že nás stvoříl vbšechny i gaye a lesbičky nebo si snad myslíš že nás stvořil ďábel nebo co?? A pokud de o Bibli ta už mě taky sere vy věřící se na ni obracíte jako by to bylo něco posvátnýho je to normální knížka jako každá druhá tak nevím proč s tím tolik naděláte.

180

Odpovědět

petrSF : Ďakujem za preklad už som sa nemohla dočkať :) Podľa mňa je to úžasný webserial... a veľmi sa mi páčil tento diel kde boli použité pravdivé príbehy.

Pre tých s názorom ze: pozerať 10 minút ako kecaju lesby a podobné tak načo vlasne pozeráte tento seriál ? Tento seriál nám chce niečo zdelit a nie ukazovať lesbicky v akcii...

181

Odpovědět

Kačenka: Oháněl jsem se tím kvůli reakci na to jestli to je hřích nebo ne. Víme to proto že se to píše v Bibli, to je celkem jednoduché ;-) Podle toho co píšeš by vlastně mohl stvořit dokonalého člověka bez hříchu a všechno by bylo OK, ale co by to pak bylo za víru? To pravidlo je celé: "Miluj svého bližního, jako sám sebe". Tudíž chovej se k ostatním tak jak chceš aby se oni chovali k tobě. Takže to s homosexualitou nemá nic společného. Tohle pravidlo určitě neschvaluje žádný homosexuální vztah.

187

Odpovědět

Nedá mi to, abych nereagovala na příspěvky ohánějící se Bohem a tím, co Bůh chce a nechce. Položím jednu prostou otázku, jak víte, co chce (potažmo nechce) Bůh? A pokud by něco skutečně nechtěl, zřejmě by to nestvořil, nemyslíte? A pak není snad jedno z pravidel: "Miluj bližního svého."? Následuje snad za tímto výčet lidí, kterých se to netýká?

190

Odpovědět

Calwen: Dovol abych trochu reagoval na tvůj koment. Souhlasím s tebou že to není nijak odporné to je opravdu silné slovo. Ale rozhodně nesouhlasím s tím že říkáš že to není hřích. Bůh stvořil člověka aby plodil další lidi. A to je u těchto lidí jaksi vyloučeno, tudíž to odporuje Bohu, takže to je hřích. Ale jak s tím naloží každý člověk to už je jeho problém.

184

Další