Pearl Jam - Do the Evolution

Thumbnail play icon
92 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:497
Počet zobrazení:8 796

Slavná písnička rockového uskupení Pearl Jam je velmi depresivním pohledem na lidstvo a kam směřuje. Myšlenku písně pak ještě umocňuje propracovaný animovaný videoklip, na kterém se podílel Todd McFarlane, slavný komiksový kreslíř a scenárista, známý například jako tvůrce Spawna.

Přepis titulků

Jsem napřed. Jsem člověk. Jsem první savec, který navlíknul kalhoty. Jsem smířený se svým chtíčem. Zabiju, protože věřím v Boha. Taková je evoluce, zlato. Jsem v klidu. Jsem člověk. V případě havárky akcie skupuju. Jsem náklaďák, který se nezastaví.

I kopce srovnám se zemí. Tak se chová stádo. Taková je evoluce, zlato. Obdivuj mě. Obdivuj domov můj. Obdivuj mého syna, je to můj klon. Tahle země je má, je svobodná. Budu si dělat, co chci, nezodpovědně. Taková je evoluce, zlato.

Jsem zloděj. Jsem i lhář. Tohle je má víra, kterou sborově zpívám. Obdivuj mě. Obdivuj domov můj. Obdivuj mého syna. Obdivuj mé klony. Protože známe... hlad po noční hostině. Ti hloupí Indiáni na mě nemají. Nemají! Proč?

Protože... Taková je evoluce, zlato! Jsem napřed. Jsem vyspělý. Jsem první savec, který si dělá plány. Plazil jsem se, ale teď jsem vyrostl. 2010. Sleduj, jak bude hořet. Taková je evoluce, zlato! Taková je evoluce, zlato!

Pokračuj v evoluci! Dělej! Dělej! Dělej! Překlad: Ninjer www.videacesky.cz

Komentáře (15)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Děsivě pravdivá píseň.

00

Odpovědět

Podkresové video je velmi dobré, ale ten zpěv strašný nemluvě o melodii textu, která by si zasloužila rým alespoň na začátku slok. Tahle stavba textu působí jako výkřiky do tmy, zvláště v kontrastu s tak kvalitním vizuálním pojetím.

435

Odpovědět

Nechápu jak se pozná lepší song. :D

101

Odpovědět

Ty nemáš u kapel, zpěváků lepší a horší songy?

50

Odpovědět

Parádní volba písničky. Jasně, že mají spoustu jiných a i lepších, ale u téhle vážně má smysl si ten text i přeložit...
A tak mě napadá, že třeba i přeložená Right Where It Belongs od Nine Inch Nails by se určitě neztratila :-)

131

Odpovědět

Ok Spawn dokoukanej a musim rict ze to bylo super vic takovych psycho please.

30

Odpovědět

Dost atypická píseň pro tuhle kapelu. Působí nervně, možná i pro někoho nelibozvučně, ale to se k danému tématu hodí. Pro mě jedna z nejpoctivějších kapel vůbec, kterým věřim vše, co kdy stvořili, proto hrdě vlastním každé album, které vydali. A fakt si je užívám.

271

Odpovědět

Dúfam, že všetci budú pokračovať v tom čo robia. A oni budú a to je super. Pretože takým spôsobom sa sami vyhladíme. A to je super. Pretože urobíme priestor pre niečo inteligentnejšie. Nové baktérie, nové druhy, its evolution bejbe.

1019

Odpovědět

Tak co takhle té tvé evoluci trochu pomoci a odpravit se sám?

205

Odpovědět

Všechno co se tu doteď stalo, se může klidně třikrát zopakovat, pokud tedy ten odhad se čtyřmi miliardami let je správný.

20

Odpovědět

Pisnicka me moc nezaujala ale klip byl opravdu povedeny myslim ze se mrknu i na toho Spawna

284

Odpovědět

Ale mrkni na komiks, ne na film.

41

Odpovědět

Pearl Jam mají spoustu lepších songů, které by stály za překlad, ale co už.

194

Odpovědět

dakujem dakujem, Pearl Jam zboznujem (:

472

Odpovědět

Líbilo se mi prvních 10 vteřin, ale dokoukal jsem to...

2050