Plovoucí tank?

Thumbnail play icon
68 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:31
Počet zobrazení:2 455
Jak se tam ten tank dostal? Čí je to tank? Jak je možné, že vůbec plave? Je to doopravdy tank, nebo jen něco, co tak vypadá? Na všechny tyto otázky si v této epizodě odpovíme.

Přepis titulků

Představte si, že jste dělník na ropné plošině a děláte běžnou denní rutinu. Na otevřeném oceánu toho podél obzoru není moc k vidění, takže když uvidíte plovoucí objekt, hned vám padne do oka. Čekáte, že to bude civilní plavidlo nebo nějaké plovoucí trosky.

Představte si to překvapení, když uvidíte plovoucí tank. Věřte tomu, nebo ne, ale tohle se stalo v prosinci 2021 v Jihočínském moři. Co je tohle podivné plovoucí vozidlo? Jak se dostalo doprostřed oceánu? Připojte se ke mně v dnešní epizodě, kde se na tento bizarní příběh podíváme.

Náš příběh začíná v Natunském moři, které se nachází v jižní části Jihočínského moře poblíž Indonésie a Malajsie. Pracovníci ropné plošiny 16. prosince zahlédli zvláštní plovoucí objekt. Zprvu si mysleli, že to je obrněné vozidlo. Tenhle bizarní nález se hned začal šířit po sociálních sítích.

Přece jen tak každý den nevidíte, jak si jde tank zaplavat. Incident ihned upoutal indonéskou armádu, která 18. prosince vydala toto prohlášení: ‚‚Ano, je pravda, že byly nalezeny objekty podobné tankům, ale nebyly nebezpečné.” Navzdory prohlášení se rozhodli případ prošetřit.

Námořnictvo za tankem vyslalo hlídkové čluny. Špatné počasí způsobilo zdržení, ale 27. prosince se k objektu konečně dostaly. To, co našly, bylo stejně bizarní jako prvotní zprávy o plovoucím tanku.

To, co bylo považováno za vozidlo, byla jen maketa připomínající tank, jako je Abrams nebo jiné západní tanky. Některé články zmiňují i čínský lehký tank Type 15, ve kterém také vidím jistou podobnost.

Z fotek a viditelné koroze lze usuzovat, že maketa byla vyrobená z kovu, ale podle Daily Star byla ze dřeva. Při pohledu na fotografie zblízka se zdá, že alespoň některé části, jako jsou dělo a blatníky, byly z kovu. I přes to, že to je jen maketa, což dává mnohem větší smysl než tank uprostřed oceánu, to vyvolává další otázky.

Kdo ji vyrobil? K čemu byla vyrobena? Bohužel se zdá, že neznáme jasnou odpověď, ale mám pár tipů. Pro mě je nejpravděpodobnější vysvětlení, že makety vyrobila čínská armáda pro nějaké vojenské cvičení.

Vozidla se běžně vizuálně modifikují, aby vypadala jako ta nepřátelská. Když se podíváme na fotky údajně čínských maket, najdeme obrázek s hodně podobnou té plovoucí. I když to nevysvětluje, jak maketa skončila v Jihočínském moři, staly se i divnější věci.

Třeba byla ztracena během přepravy, odplavena bouří nebo úmyslně odhozená po skončení cvičení. Více konspirační vysvětlení je, že jde o podivnou zastrašovací taktiku vůči Indonésii, na kterou Čína tlačí, aby zastavila těžbu ropy v dané oblasti i přes to, že se jedná o indonéské vody.

To zcela jistě není to pravé vysvětlení, nedává ani smysl. Čína může snáz demonstrovat sílu svými plavidly, než aby posílala makety tanků směrem k ropným plošinám.

Nevím, jak mi tohle minulý rok uniklo, ale myslím, že stálo za to to probrat, zvláště když jsme tu měli Panzer z jezera a Tank lovící ponorky. Překlad: tancik_29 www.videacesky.cz

Komentáře (0)

Zrušit a napsat nový komentář