Počkej

Thumbnail play icon
84 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:100
Počet zobrazení:5 091

Co s člověkem, který je závislý na mobilu a počítači?

Vysvětlivky:
Dilma Rousseffová byla brazilskou prezidentkou (první prezidentka státu, nikoliv však první žena v čele země – tou byla regentka Isabela Portugalská na konci 19. století) do roku 2016, kdy zákonodárci odhlasovali její impeachment, tedy „sesazení“ z úřádu. V minulosti bojovala po boku marxistických revolucionářů proti vojenskému režimu v Brazílii, byla uvězněna a měla údajně zažít i mučení. Za její vlády se hospodářská situace Brazílie výrazně zhoršila. Propukaly masové protesty kvůli fotbalovému mistrovství světa, proti korupci a špatné sociální politice. V roce 2014 začala navíc brazilská policie vyšetřovat podezření z korupce v hospodaření polostátního ropného koncernu Petrobras, který zadával stavební zakázky za přemrštěné ceny a o získané peníze se manažeři dělili s politiky a politickými stranami. Vyšetřování postupem času zahrnulo téměř 500 osob, z toho 22 poslanců a 12 senátorů, a nakonec i samotnou prezidentku, které se stala osudnou ztráta parlamentní podpory.

Přepis titulků

Zavolej mi, až to půjde, zatím! - Juco, jak to jde? - Jak se máš, Raule? - Skvěle. - Copak potřebuješ? Chci ti povědět o těchto tabulkách, které jsem... - Jen odpovím ženě, jestli nevadí. - Jasně! Protože jestli neodpovím, tak mě bude otravovat celou noc. - Hotovo. - Hotovo? Hotovo.

- Hotovo. - Dobře. Chci s tebou probrat zítřejší schůzi výboru. Tento týden... můžeš. - Můžu co? - Můžeš to zvednout. - Je to nějaká blbost. - Fakt? - Tak dobře. Chtěl bych... - Zvednu to. Co kdyby to bylo důležité? - Právě. - Haló? Můžeš mi zavolat za deset minut?

Mám zrovna schůzku. Deset minutek. Díky, čau. Odložím ho daleko, jinak dnes nic nevyřešíme. - Nevyrušuji tě náhodou? - Ne. Takže... obdržel jsem tyto tabulky a rychle jsem do nich nakoukl. Důvod, proč jsem si stěžoval, a to přiznávám, je ten, že... On mi přinesl... Plán... - Raule?

- Posílal jsem mail. - Pak bych na to zapomněl. - Tak já přijdu později. Ne, v klidu. Opravdu v pohodě. Musím s tebou probrat tuhle záležitost. Tímto můžeme vyřešit ten dluh, který musíme splatit, tak jsem mu řekl, aby... Raule, na chvilku. Jinak to nepůjde vyřešit! Tahle tabulka... Raule! Ověřoval jsem nahrávku, kterou jsem posílal. - Dobře, fakt tě neruším?

- Povídej. Co ty tabulky? Takže, co chci s tebou probrat. Chtěl bych... Marcelo, poslechni si tu nahrávku. Zapomněl jsem se tě na to zeptat. Jo? Čau. Povídej. Už nevím, o čem jsem mluvil. Tak toho využijme. Podívej se na tohle! Je to úžasné, přímo na Facebooku, viděl jsi to? - Už jsem to viděl. - Když klikneš na toho černocha, - tak vyskočí fotka obřího péra.

- Jo, super, už jsem to viděl. Vypadá to jako hodinky nebo Dilma, ale není to tak. - Pojďme to už vyřešit. - Ještě ti ukážu jednu ženskou, kterou teď ojíždím. Bude to opravdu rychle! Hraje v nějaké telenovele... v televizi. Moment. Počkej, volá mi neznámé číslo. - Haló? - Raule? - Juco, jak se máš? - Jak se vede? - Tohle musím zvednout.

- Prosím! - Tak co, Juco, všechno v pohodě? - Chci mluvit ohledně toho výboru. - Povídej. - Obdržel jsem plán od Rodriga... - Márcio, co pro mě máš? - Splnili jsme roční plán - a zdvojnásobili tržby. - Skvěle. Co ty, Juco? Tak co, budeme už mluvit o 2017? Můžeme. Kdo je odpovědný za ten plán? Ricardo. Má přinést ty tabulky tento týden a vysvětlit, co si o tom projektu myslí... Jojo, dobře.

Vyfotíme si rychle selfíčko. - Pojď sem blíž. - Blíž? - Jo. - Dobře. Sýr! Ještě jednu. - Nuže, mluvil jsi s Ricardem? - Mluvil, a přinese to tento týden. Nevím, jestli to bude fungovat. Slyšíš mě dobře? Spadlo to. Budeme si muset domluvit schůzi na jindy.

Komentáře (12)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

super, viac vecí od týchto týpkov

10

Odpovědět

Mám kamaráda a ten tohle dělá i když je s námi na pivě. Je to hrozně otravné, když zakázali to kouření v hospodách, tak by mohli i mobily.

131

Odpovědět

Tvl ten španielský humor mi vôbec nesedí... v každom videu sa cítim pri tom awkward. Už to sledovať nebudem. Ma niekto tiež ten problém ?

313

Odpovědět

Mně zas nesedí, když si někdo plete španělštinu a portugalštinu.
Nebo tobě snad nevadí, když ti někdo řekne, že mluvíš maďarsky? ;)

133

Odpovědět

+AdeusMne, ako laikovi, tie dva jazyky znejú takmer totožne. Sorry, ale neporovnávaj ugrofínsky jazyk zo slovanským...

54

Odpovědět

+efgVšak je to ve štítcích.
A narážel jsem na to, že si často Češi dělaj legraci ze Slováků, že mluví maďarsky - byl to jen fór, neporovnával jsem ty dva jazyky

123

Odpovědět

+AdeusSorry, štítok som si nevšimol.

11

Odpovědět

+Adeuspočkat slováci madarsky nemluví?

32

Odpovědět

+AppleIba doma, potichu a obozretne, aby ich nikto nepočul. :)

101

Odpovědět

+RezolutEnglish pls. I dont understand.

11

Odpovědět

Sesazení je divný překlad. Já bych dal vybroskvení.

40

Odpovědět

Vyjebung

10