Pohled na Zemi z Mezinárodní vesmírné stanice

Thumbnail play icon
95 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:437
Počet zobrazení:10 887

V tomto krátkém videu se můžete podívat na to, jak vypadá naše planeta z Mezinárodní vesmírné stanice. Doprovodný komentář k videu mají na svědomí astronauti Mike Hopkins a Rick Mastracchio.

Přepis titulků

Přiblížíme si to. Tady je Sicílie. Na obzoru se začíná objevovat Itálie. Přibliž tu sopku. Nádhera. Tady nám do záběru přichází Itálie ve tvaru boty. Odsud shora vypadá trochu jinak než na mapách. Tady máte Itálii v celé své kráse. Byl jsem tam jen jednou, ale chci tam jet znovu.

Moje rodina z Itálie asi před 100 lety emigrovala. Moji prarodiče a praprarodiče. Zaber levou stranu, brzy nám to zmizí z dohledu. To je Řecko. V mládí jsem měl kamaráda z Řecka. Mají vynikající jídlo. Ve většině Evropy skvěle vaří. Jo, to je zátoka.

San Francisko je tedy napravo od naší dráhy. Nalevo od dráhy. Mám skvělý záběr na San Francisco. Pro zajímavost, tady je Edwardova letecká základna. To je další místo, kde jsem žil. Můžete tam vidět ta vyschlá jezera. Tam jsou Palmdale a Lancaster, kde byl postaven raketoplán.

Tohle by měl být Houston. Pokusím se ho zabrat. Mají tam hezký den. Asi před 15 minutami jsem mluvil se ženou a prý tam mají krásně. Tohle je Houston v Texasu. - To je Chicago? - Jo, to je spodek Michiganského jezera. Máš to? Chicago se nám pomalu posouvá doleva.

Tady je Long Island a New York. Vypadá to tam na sníh. - Mají spoustu sněhu. - Je tam jasno, takže asi bude dost zima. Long Island a tady je Connecticut. Moje rodné město Waterbury. - Ta malá tečka? - Ne, je tak malé, že ani není vidět. Uděláme ještě jeden detailní záběr New Yorku. New Yorku, jsi připraven na záběr z ISS?

- Super. - Užij si páteční noc. Užij si páteční noc, New Yorku. Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (14)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Pecka filmy tady:
snurl.com/299pwz8

155

Odpovědět

běž si spamovat jinam krávo

251

Odpovědět

milujem tieto zábery

130

Odpovědět

viac nasa videí poprosím :)

130

Odpovědět

narez.. vice takovych :)

220

Odpovědět

Měl jsem pocit, že jedou v motoráku (viz ten zvuk v pozadí) a kochají se okolní krajinou. Akorát trochu z výšky, no. :D Úžasné.

300

Odpovědět

ten zvuk v pozadí byl nejspíš hučící klima, vzduch se tam hýbe pomocí ventilátorů

10

Odpovědět

Koukám, že Země je interaktivní a sama vypisuje názvy míst :-D

1700

Odpovědět

Google 2.0

530

Odpovědět

Proc nevidime ,letadla a satelity a.tak?

00

Odpovědět

Už jen kvůli tomuhle bych překonal svůj strach z výšek a letěl se tam juknout. Třeba jen na víkend, to by mi stačilo. Už aby fungovaly ty komerční lety :D

470

Odpovědět

Fungují už od roku 2009 :-) Jestli máš zájem tak za $250,000 se tam klidně můžeš podívat :-) http://www.virgingalactic.com/

131

Odpovědět

250K je slabý víkend na Manhattane ...

30

Odpovědět

Docela nezvyk, u sicílie a Itálie jsem se ještě chytal, ale už u Řecka jsem vůbec nevěděl kde co je :D

1041