Policie vám při útoku nepomůže

Thumbnail play icon

Video není vhodné pro děti a mladistvé.

73 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:226
Počet zobrazení:6 831

Toto video vypráví šokující příběh Joa Lozita, kterého ráno v metru napadl zdrogovaný šílenec, který během předchozích 28 hodin pobodal několik dalších lidí. Ačkoliv byla policie poblíž, žádné pomoci se nedočkal. A co následovalo dál, bylo snad ještě více šokující.

Přepis titulků

Pokud jste někdy byli na internetu, jako jste právě teď, nejspíš jste skončili v komentářích pod článkem o masové střelbě nebo o něčem podobném, kde desítky idiotů tvrdí: "Kámo, kdybych tam byl, zastavil bych ho. Umím kung-fu, vyrazil bych mu zbraň z ruky a zlomil mu vaz kopem z otočky. Konečně by mě měla mamka ráda." Jsem Joe Lozito a jednoho rána v roce 2011 byla moje cesta do práce narušena šílencem, který během 28 hodin pobodal několik různých lidí.

Šílence se mi podařilo zastavit a zjistil jsem, že... HRDINSKÝ DEN MŮŽE BÝT NA HOVNO! Útočník Maksim Gelman byl ve městě už hledaný. Já o tom nevěděl, protože jsem si nestihl koupit noviny. Takže když do vozu vešla zcela očividně zdrogovaná osoba, bylo to jen normální ráno v New Yorku. Ten šílenec byl Gelman, jak se později ukázalo, a začal mlátit na dveře ke strojvedoucímu.

Pusť mě dovnitř! Já u nich seděl. Od strojvedoucího mě dělila jen zeď. Ukázalo se, že na druhé straně byli dva policisté. Hlídali, jestli Gelman nepojede tímto vlakem. Později jsem zjistil, že ho poznali, ale nezastavili ho. Místo toho se ho na něco v klidu zeptali. "Kdo jste?" "Já jsem policie." "Nejste policie."

Člověk by čekal, že dva ozbrojení policisté proti šílenému vrahovi na útěku zakročí. Hlavně když ve vlaku byli kvůli němu. Ale neudělali nic. Gelman přišel ke mně, vytáhl 20centimetrový nůž a řekl: "Teď chcípneš!" Potom mě bodl. Byl jsem v situaci, kterou si každý muž aspoň dvakrát denně představuje. V nebezpečné situaci, která po mně vyžadovala, abych byl tvrďák.

Bohužel jsem neměl tvrďácký výcvik. Ale sledoval jsem zápasy MMA, takže když se napřáhl k dalšímu bodnutí, rozhodl jsem se, že ho chytím za nohu a povalím. Mělo to vypadat takto. Ale ve skutečnosti jsem ho chytil moc vysoko za pas místo za nohu. Opakovaně mě bodal do hlavy.

Dobrou zprávou je, že i pokud nejste tvrďák, a vůbec netušíte, co děláte, může vám pomoct štěstí a odvaha. Byl jsem těžší než on, takže jsem ho povalil, ačkoliv měl v ruce stále nůž. Leželi jsme na zemi, já byl nahoře a on měl nůž v ruce. Snažil jsem se levačkou uchopit jeho pravou ruku s nožem. Ale minul jsem a on mě seknul do palce. Ani podruhé se mi to nepovedlo a on mě sekl do paže.

Napotřetí se to povedlo, chytil jsem ho a rukou mu praštil o zem, až nůž pustil. Když už jsem pomalu umíral na ztrátu krve, policisté se rozhodli, že už je bezpečné ho zatknout. Dál si pamatuju, že na mě policista klepal a říkal: "Můžete vstát, máme ho." Asi si myslel, že mi pomáhá, ale já neměl sílu se hádat. Necítil jsem bolest, jen tu teplou krev pode mnou. Cítil jsem se jak ve sprše, kde vám teplá voda teče na hlavu a pak po krku dolů.

Člověk by čekal, že mi policisté pomohou, ale ne. Ani se mě nedotkli. Pomohl mi jiný pasažér, Alfred Douglas alias Kapesníkáč, protože mi zacpal krvácející rány kapesníky. Myslím, že mi zachránil život. Ale v té době jsem byl opravdu ošklivě pobodán a stěží jsem zůstával při vědomí. Pak jsem omdlel.

V nemocnici jsem si uvědomil, že žádná z prvních zpráv nezmiňovala mě ani Kapesníkáče. Policie přisoudila veškeré zásluhy dvěma policistům, kteří se mnou v tom metru jeli. Ani jeden z nich nevešel do vozu, dokud jsem dotyčného neodzbrojil. Během procesu jeden z policistů vypověděl: "Chtěl jsem vyjít a otevřel jsem dveře." "Ale přišlo mi, že má zbraň a proto jsem se zase vrátil." Chápu, že si ve stresující situaci můžete splést nůž s pistolí.

Ale to mě naštvalo ještě víc. Pokud si pan policista myslel, že tenhle vraždící zdrogovaný šílenec měl pistoli a jede směrem na Times Square, neměl by za každou cenu ho zastavit? Ano, rozhodl jsem se newyorskou policii žalovat. První žaloba se ani nedostala k soudu. Podruhé jsem se zastupoval sám a skutečně se dostal až před soudce. Soudkyně řekla: "Verze příběhu pana Lozita zní velmi věrohodně a jeho popis událostí se zdá být reálný."

Avšak stejně jsem prohrál. Ospravedlnila to přesně těmito slovy. "Panu Lozitovi nebyla přímo slíbena žádná ochrana, ani nebyly učiněny kroky k ochraně pana Lozita před útokem." "Proto policisté nemají žádnou zvláštní povinnost." Ukázalo se, že mi v cestě stojí precedens.

V roce 2005 soud rozhodl v případě Castle Rock vs, Gonzales. V tom případě žena žalovala místní policii, že nezakročila, když její bývalý manžel porušil ochranný příkaz a unesl jejich děti. Nakonec je zavraždil. Nejvyšší soud rozhodl ve prospěch policie. Ukázalo se, že doslova není jejich prací chránit lidi. Takže všem internetovým drsňákům, kteří budou video komentovat, a budou tvrdit, že oni by ho srazili hned napoprvé, řeknu pár věcí.

Zaprvé, moje pojištění mi umožnilo zůstat v nemocnici dva dny. Neudělali mi žádné testy na AIDS nebo žloutenku, ačkoliv jsem byl pobodán nožem, kterým bodal i ostatní. Očividně to není nutné. Zadruhé, pokud budete stát tváří v tvář nějakému ozbrojenému šílenci, nečekejte, že vám policie pomůže, nečekejte žádné zásluhy a doufejte, že bude někde poblíž další Kapesníkáč, který vám pomůže.

Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (66)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Něco podobného jsem viděl i u nás!!!!!!!!!!!!

10

Odpovědět

aj zlocinec ma pravo na safe space, hehe

04

Odpovědět

kamarádka v USA měla fenu. Takové přátelské hovádko, které skákalo na lidi. Fena byla volně na zahradě. Přišel policajt. I přes všechna varování, že na zahradě je pes, vešel dovnitř. I přesto, že na něj majitelka volala, ať počká, než psa chytne, a ujišťovala, že není nebezpečná, jen ráda vítá lidi, policajt fenku, která k němu běžela, zastřelil. Kamarádce fenka umírala v náručí.
Ale i v čechách máme policajty idioty. Chlápkovy ukradli dvě motorky, přišli ke garážím, vylomili zámek a ujeli. Policie to nechtěla ani řešit pro nedostatek důkazů. I díky mému nápadu podívat se o kamerách zachycujících okolí pán zjistil, že dva podezřelé a následně auto s vozíkem, které motorky odvezlo zachytilo několik kamer. Všechno oznámil policii, ale ti ani majiteli kamery co zachycovala silnici ani majiteli benzinky, kde byli také vidět. Nakonec si tedy záznamy obstaral sám, jelikož mu je s radostí poskytli. Udělal dokonce pečlivý rozbor, kdy kde a koho lze na záznamech vidět a vše předal policii... Ti se na to podívali a jediné na co se pána zeptali bylo "No a neznáte je?".....

Já jsem byla během jara a léta letošního roku obětí útoků dvou osob na FB. Stahovali mé fotky, zveřejňovali je na svých stránkách i jinde, nadávali mi do obézního monstra, do hroudy tuku, všude říkali, že týrám koně a že to dají ochráncům zvířat, a celkově se chovali dost hnusně. Rozhodla jsem se oba udat na policii s tím, že se doupouštějí pomluvy a kyberšikany.... policie mi oznámila, že to řešit nebudou, pokud JÁ nedodám jejich místa bydliště, protože oni to nemohou zjistit. Pouze přibližná adresa ale nestačila, chtěli přesně obec, ulici a číslo popisné.... Tak jsme tam na ně řvala, jestli jim nemám říct i barvu baráku, patro ve kterém bydlí, případně číslo bytu. Možná že bych jim měla říct i jaký mají koberce v obýváku a kolik maj v kuchyni příborů.... takže jsem byla vyvedena ven.

2912

Odpovědět

Nechci vás nějak urážet milá slečno , ale pokud jste opravdu hodně obezí tak těm koňům to asi moc dobře nedělá když na nich jezdíte.

2622

Odpovědět

+Teoretiksprávně je koním.... dále svému kon ineubližuji a je zcela zdravý, pravidelně si zvu jedny z nejlepších fyzioterapeutů, a kromě první návštěvy, kdy měla Sára problémy kvůli nepadnoucímu sedlu byla vždy ve skvělé kondici a stavu.

48

Odpovědět

+lenaciaNení důvod opravovat, když koňům je správně.

00

Odpovědět

Stačí nebýt vyžraná a tohle se nestane. Nakonec, ti "zlí lidé" jen chtějí, aby sis uvědomila svůj tučný problém a konečně s tím taky něco dělat. Vlastně ti chtěli jen zachránit život.

PS: Ten čokl byl pravděpodobně agresivní a příběh silně přibarven.

1625

Odpovědět

+frantau vás by stačilo nebýt debilní ?***k kterej si kompenzuje nedostatečnou inteligenci urážením lidí kvůli vzhledu aniž by cokoliv věděl...
Já zhubnout můžu kdykoliv a taky že hubnu.... Zatímco vy nevzdělaným prasetem zůstanete do konce života a bude to jen čím dál horší!

1221

Odpovědět

+frantaJá si celkem mslím, že na to jak slečna či paní vypadá můžete mít názor jaký chcete, ale to nemění nic na faktu, že policie je tu od toho, aby řešili podobné záležitosti. Přijde mi úplně padlý na hlavu, že chtějí po lidech, aby za ně prováděli vyšetřování. Kdyby řekli "Omlouváme se, ale takovouto prkotinu nebudeme řešit, máme na starosti důležitější věci." taky by to rozhodně nebyl přístup, který bych považoval za správný, ale oproti "No podívejte se, pokud nám ty šikanátory nepřivedete v poutech s hromadou nevyvratitelných usvědčujících důazů a seznamem paragrafů, které prokazatelně porušili tak pro vás nemůžeme nic udělat." je to pořád o fous lepší.

241

Odpovědět

+Karel69Tak ono je to spis tim, ze kdyby tam prisla kazda tlusta krava, ktera dostala dislike na FB tak neresi nic jineho.

313

Odpovědět

+The GGtakže podle vás všichni musíme držet hubu a krok, přijmou že jso utady ubožáci, kteří hodnotí lidi podle vzhledu, a vůbec nemáme řešit, že kvůli nám vytvořili FB skupinu ve které nás uráželi v každém příspěvku a následně tyto urážlivé texty a fotky kopírovali a šířili po různých dalších skupinách? Jakože to nemáme řešit? Protože neodpovídáme tvému vzhledovému ideálu?

63

Odpovědět

Podle zákona, Policie se MUSÍ zabývat každým podaným oznámením. Pokud tak odmítá učinit, začal bych vyhrožovat stížností a začnou tě brát vážně, jinak jim hrozí, že přijdou o odměny. A zaplej diktafon v kapse taky neuškodí.

72

Odpovědět

+šlomojo, to už vím taky, takže jestli s tím zase začnou už se nenechám odradit

72

Odpovědět

Možná by jste měla zkusit běhat s vaším bez ironie opravdu krásným koněm na zádech. Vám by to určitě prospělo a váhově budete tak na stejno....

77

Odpovědět

+Milovník koní!www.hubnuti-jak.cz/bmi

00

Odpovědět

+Milovník koní!já mám pocit že 90 Kg a 650 Kg je trošku rozdíl

36

Odpovědět

+lenaciaProboha! Jestli vážíte 650 kg tak na toho koně vůbec nesedejte! To je opravdu týrání zvířat!

93

Odpovědět

+Milovník koní650 váží moje kobyla, já vážím 90

23

Odpovědět

Na FB je nastavení soukromí, kde můžete zakázat, aby cizí osoby viděli veškerý Váš obsah. Nevím, proč by měl někdo potřebu ukazovat se cizím lidem a tudíž to nezakázat, ale pokud jste tu potřebu měla, tak je to Vaše smůla. Příště si skrýte profil, utočníky zablokujte a hlavně jim na nic neodpovídejte. Ignorováním ty lidi odradíte, né výhružkama.

90

Odpovědět

+Pochvíkjá mám skrytý profil, nicméně sem měla veřejnou profilovku, plus fotky, na kterých jsem byla označená, ale majitelé fotek, kteří je zveřejnili nebyli. Dát je do ignoru jsem zase nechtěla z toho důvodu, protože pak bych neviděla, kde všude zveřejňují moje fotografie.
Ale oni si fotky stáhli a pořád zveřejňovali 3 stejné fotky pořád dokola. Dokonce uřízli obličej, abych to měla složitější s nahlašováním na FB. Víte není to o tom, že by někde poslali dvě fotky, ale neustále pořád a pořád do kola mě pomlouvali, lhali o mě, a celé to trvalo několik měsíců... Já nevím, ale i kdybych vážila 500 kilo, nejsou přece v právu

53

Odpovědět

+lenaciaTohle je ale Vaše chyba, internet je defakto naprosto svobodný prostor to znamená že i chytří z***i si můžou dělat co chtějí. Na vás zaútočili pouze s urážkami ;) s to se na internetu fakt nedá brát jako zločit a jen idiot si na FB dá adresu :D nechápu toho trolla ohledně Teplickejch dětí xD takový by měli zavřít spíše za blbost :D

23

Odpovědět

+AlennTo ale lžete! Jedná se o kyberšikanu a pomluvy. Obojí je trestné.

76

Odpovědět

+lenaciaPOMLUVA

pomluva, -y ž. NEPRAVDIVÁ špatná ZPRÁVA O NĚKOM; utrhání, klep 1, kleveta, insinuace: špinavá, utrhačná p.; šířit p-y o někom; práv. trestný čin toho, kdo úmyslně ohrozí vážnost jiného u spoluobčanů sdělenou nepravdou

zdroj:
http://ssjc.ujc.cas.cz/search.php?hledej=Hledat&heslo=pomluva&sti=EMPTY&where=hesla&hsubstr=no

30

Odpovědět

+aicanelPříklad pomluvy je např Lenaciin výrok, že si ho honím nad policejní brutalitou. Hned v první reakci na můj komentář (Katalánské hnutí za nezávislost)

S takovýmto stylem vedení diskuse se skutečně nedivím, že ji někteří lidé neustojí a že do následného hašteření se ve výsledku policie odmítá zapojovat...

41

Odpovědět

+pes Rakeťákto není příklad pomluvy, to vytrháváte... plus navíc, v tom případě bych mohla tvrdit, že ste posléze sám tento fakt potvrdil, i když oba dva, stejně jako v tomto případě víme, že to tak není....

Tyto osoby kvůli mě založili FB skupinu, ve které opakovaně v každém příspěvku zveřejňovali pomluvy a urážky na mou osobu a ještě na osobu další slečny, a i dále zveřejňovali příspěvky o komkoliv kdo se jim jinak protivil,TEDY NENÍ TO ŽÁDNÉ HAŠTEŘENÍ ALE UKÁZKOVÝ PŘÍKLAD KYBERŠIKANY A SLOVNÍCH ÚTOKŮ!

26

Odpovědět

+lenaciaDíky za tip, hned se jdu do té skupiny přidat :)

60

Odpovědět

+pes Rakeťák90 Kg žena na koni je tlustá kráva, která mučí zvířata.
90 Kg muž na koni je normální chlápek na projížďce.
Ženy musí hezky vypadat. Ženy se musí starat o domácnost, ale musí také chodit do práce, protože z mužova příjmu domácnost nevyjde. Ženy musí správně reagovat na výzvu k sexu, ne moc brzo (štětky), ne moc pozdě (frigidky). Ženy nemají kazit zábavu mužům. Kolektivní vyjednávání o mzdě je neomarxismus. Daně jsou komunismus. Oligarchové jsou oběti. Chudí okrádají stát. Nácek z Plzně je Karel Kryl.

42

Odpovědět

+nesmyslwww.horsetalk.co.nz/2015/08/18/too-fat-ride-horse

www.horsesciencenews.com/horseback-riding/how-much-weight-can-a-horse-carry.php

https://equusmagazine.com/management/weight_carry_062608

www.horsechannel.com/horse-news/2014/10/01-too-heavy-to-ride.aspx

www.horsechannel.com/horse-experts/horse-vet-advice/safe-weight-horse-carry.aspx

www.horseprotection.org/id51.html

10

Odpovědět

+lenaciaJá neurážel, řekl jenom, jak to je. Máš tu zveřejněnou fotku, očividně mám pravdu. A urážka je, když někoho nazveš "debilním čurákem". Pliveš tady na ostatní jako saň. Uvědom si laskavě, že vzhled je středobodem všeho, ať se ti to líbí nebo ne. Hubneš? Já ti to přeju. Zatím je to ale tak, že jsi tlustá.

62

Odpovědět

+frantaAle ano, urážel jste ji.

24

Odpovědět

+nesmyslTy jsi z té skupiny, kde kritika se rovná urážce co? #MeToo

13

Odpovědět

+frantaReagoval jsem na Vaši první reakci: "Stačí nebýt vyžraná a tohle se nestane. Nakonec, ti "zlí lidé" jen chtějí, aby sis uvědomila svůj tučný problém a konečně s tím taky něco dělat. Vlastně ti chtěli jen zachránit život.

PS: Ten čokl byl pravděpodobně agresivní a příběh silně přibarven."

A tvrdím, že jste ji urážel. Máte problém s chápáním psaného textu?

22

Odpovědět

+frantaFajn, no tak jsem tlustá. A to hned půjdeš, založíš FB skupinu a budeš zveřejňovat moje fotky, a říkat že sem debilní hrouda tuku, a budeš dál všude zveřejňovat moje fotky aby to každej viděl a já neměla možnost ty fotky mazat?

12

Odpovědět

+lenaciaKyberšikana je blbost, to je jako jít do ohrady lvů se šunkou a doufat že lvi se budou řídit zákonem :D Prostě je blbá kráva když si nedokáže spojit tečky a mít v hlavě dost sebevědomí na internet.
Osobně vše co se stane na internetu, zůstane na internetu. A pokud budu někoho šikanovat tak to asi nebudu dělat tak aby mi někdo zazvonil u branky a ptal se co jsem napsal na FB :D

11

Odpovědět

+Alenna proč bych se jako měla nechat urážet? Jsou určité hranice, a zákon na kyberšikanu pamatuje. Jen očividně naše policie je líná se tím zabývat... protože je lepší sedět na p****i a brát plat, než doopravdy makat.

A podle tvého přirovnání, když se bude holka vracet domů v noci, tak je úplně blbá, že má za to, že by se lidé měli řídit zákony a nepřepadnou ji a neznásilní? A když to udělaj, tak nemá nárok na to aby ty lidi trestně stíhali?

22

Odpovědět

+lenaciaInternet není ulice nauč se tento prostor rozdělovat a dokud policie nebude řešit takovéhle blbosti na internetu budu se cítit svobodně i když takový věci nedělám. Urážet se nemusíš nechat od toho je tu ignorace a power off.
Ale v některých vyspělých zemích to vede k jedinému a to k cenzuře. Internet je jediný místo kde člověk může být ještě sám sebou a to jak v dobrém tak ve špatném. Takže čau a dík.

11

Odpovědět

+AlennNemyslím si. Jak v realitě tak na internetu mám právo a nárok na ochranu. Je jedno kde mě kdo šikanuje. Nelíbí se mi, když všude zveřejňují moje fotky a bezdůvodně mě urážejí, a když s tím opakovaně nepřestanou myslím si, že je třeba zakročit. Rodinné známé se zabila 10 letá dcerka právě kvůli kyberšikaně. Tak nelžete, že je to blbost!!!

12

Odpovědět

+lenaciaTak pustit 10 letou k internetu bez výchovy je dnes samo o sobě na Darwinovu cenu.
Ochranu máte, unplug!
Zakročit :D toje vtip, jakmile je něco na internetu nejlepší je to ignorovat, protože pokud se začnete bránit přitáhne to tuny trollerů a ste na práškách :D
Snaha systému regulovat něco čemu ani sám nerozumí je komická. Já se nebráním tomu aby internet kriminalisti využívali k chytání zločinců, ale omezovat občany kvuli pár hloupím lidem kteří nedodržují pár pravidel je zkrátka blbost na kterou doplatí.

11

Odpovědět

+AlennNesouhlasím. Říct že můžou šikanovat protože jsou na internetu je brána do pekel. A ještě říct že za smrt holčičky si můžou snad jenom rodiče.... Šikana je šikana a bude šikanou. Ta internetová je o to horší a nebezpečnější.

12

Odpovědět

+lenaciaKaždý ví jak je internet nebezpečný, ale přesto k němu pouští nezletilé. A nezapomeňte, že je zde i deep/dark web. Šla byste snad dobrovolně do válečné zony s naivní představou, že vás ochrání zákon?

11

Odpovědět

Ono nepomůže, ani když dodáte policii jméno a přesnou adresu pachatele. Osobní zkušenost. Policie sice pachatele vyslechne, ale pokud ten řekne, že nic neudělal, policie stejně nemůže nic dělat. Tak u nás policie funguje. Priorita policie je šikana řidičů a výběr pokut od stařenek v nemocnicích, co spadly z kola. Že nechtěli řešit kyberšikanu se taky nedivím. Museli by totiž začít vyšetřovat a to stojí čas a peníze. Ptal jsem se třeba, proč policie nesejme otisky prstů z vykradené skříňky. Odpověděli mi, že podle našich zákonů, by museli identifikovat VŠECHNY otisky na skříňce. To by stálo miliony a stejně by se všechny otisky identifikovat nepovedlo, takže by to soud jako důkaz nebral v potaz. Policajti u nás jsou jen na parádu, pokud se ti něco stane, jejich jediný zájem je, dát pokutu poškozenému, nebo ho rovnou zavřít, protože poškozený jim narozdíl od pachatele neuteče z místa činu.

62

Odpovědět

Ono by i pomohlo nemít veřejný účet na FB. Nechápu lidi co si stěžují, že je na FB někdo "otravuje" či "šikanuje" a přitom neudělají ani základní opatření jak tomu předejít, třeba nezobrazovat veškerý obsah všem lidem. Zvlášť pokud na sebe daný člověk nějak upozorňuje na jiných webech. Najít Váš účet na FB mi pomocí fotky ve Vašem profilovém obrázku zabralo neskutečných 10 vteřin paní Lenko S..

50

Odpovědět

+GrubbyJo, do určité míry to pomůže; to ale neznamená, že by to mělo být jediné správné řešení.

„Pane strážníku, někdo mě přepadl!“
„No a? Nechápu lidi co si stěžují, že je venku někdo přepadl a přitom neudělají ani základní opatření jak tomu předejít – třeba nevycházet z domu.“

21

Odpovědět

+Grubbyjá se za sebe nestydím, to že existuju není ostuda. To kdo jsem není ostuda, podle mé přezdívky byste dokázal najít můj roky starý blog, možná profily na fotowebech... ale to, že mám někde profil přece neznamená, že mají všichni automaticky právo mě šikanovat a pomlouvat po FB...
Podle vašeho názoru, když jsem chodila do školy, tak měli spolužáci právo mi sypat projímadlo do pití, a kopat do mě a mlátit mě židlí? Protože jsem byla ve škole "vidět" a neměla sem si pro to stěžovat učitelce?
Nebo byly v právu slečny, které mi řekly, že s tím jak vypadám bych vůbec neměla chodit plavat do bazénu, protože pohoršuju hezké lidi?

11

Odpovědět

+lenaciaJen se tu zabýváte důsledky, uniká Vám příčina. Nikdo Vás nešikanuje a nepomlouvá za to, jak vypadáte, ale jak reagujete. Pro lidi je naprosto přirozené se do Vás navážet, je to jejich přirozená reakce na Vaší reakci zpátky na ně.
Můžeme se tady sice shodnout na tom, jak by se měli lidi správně chovat, to ale na situaci nic nezmění. Vždy se najdou další, kteří se do Vás navezou. Tohle prostě ze sebe vyzařujete. A lidi, kteří jsou k šikanování svolní, tak na vás přirozeně reagují.

Jediné řešení, které skutečně funguje, je změnit Vaší přirozenou reakci na ně. Jinak se totiž stále pohybujete v začarovaném kruhu.

Znám spoustu tlustých lidi, ze kterých by mě ani ve snu nenapadlo, si z nich dělat legraci nebo je jakkoliv šikanovat. U Vás to ale neplatí. Po minulé diskusi s Vámi bych napříště místo dohadování přešel rovnou na šikanování. Tak na mě působíte...

11

Odpovědět

+pes Rakeťáka já bych reragovala tak jak bych reagovala znova, protože člověšk, kterej řekne že mlátit těhotnou ženu, protože šla dát papír do krabice je správný přístup.... hmmmmm....

02

Odpovědět

+lenaciaA znova začínáte překrucovat do něčeho, co jsem nikdy neřekl a netvrdil :)
Vás lidi šikanují budou stále :) :) Od našeho příštího komentáře se k nim i přidám :)

20

Odpovědět

+pes Rakeťákjá nepřekrucuji nic... přesně to jste napsal, že to schvalujete a lidi si takové chování zaslouží... to nepopřete... Ale jsitě, urážet člověka kvůli vzhledu, to by vám všem šlo.
Já se k lidem chovám tak jak oni si začnou, NIKOLI NAOPAK!!!!

11

Odpovědět

Odpovědět

+pes Rakeťákhmm.. až na to že já se okolo koí pohybuju od svých 5 let.

02

Odpovědět

+lenaciaJežiši, skroluju celou věčnost tuhle "debatu"..dejte si všichni život do pucu, páč takhle se k něčemu podstatnému co má něco společného s videem nedostanu..*dropped the mic*

00

Odpovědět

+lenaciaLidi jsou lidi. Pěkní lidi, škaredí lidi, hubení lidi, obézní lidi... Důležité ale je, jací jsou... Vzhled a tyto povrchní nesmysly jsou důležité, když jsi dítě. Jakmile dospěješ, tak zjistíš, že o tom to vůbec není. Někdo může být celý život flustrovaný, že má velký nos - k čemu mu to bude? S tím jak vypadáš nic neuděláš... Jde o to povznést se nad tyto malichernosti a začít pracovat na sobě jako osobnosti. Dnes jsem byl na konferenci, kde přednášela malá, dost obézní a všeobecně ošklivá paní z USA - všichni k ní měli respekt a úctu, protože je ve svém oboru nejlepší. Nikoho ani nenapadlo ji odsuzovat podle vzhledu, proč taky?

10

Odpovědět

Takze fotky, ktere jsi mela na internetu, davali na internet(!) a psali k nim osklive veci? Na svych strankach? A na ty jsi jim lezla jako proc?

01

Odpovědět

Yeah,USA is the greatest!

52

Odpovědět

Navrhuju uvážlivě střídat optimistická videa s těmi děsivými, protože jsou tady určité po sobě jdoucí série videí, ideální na vytvoření těžké deprese :-D :-D :-D

241

Odpovědět

Znám jiný případ z praxe. Pracuji na akutním přijmu ve Fakultce. Přivezli ženu a muže s prostřelenou nohou. Jednalo se pravděpodobně o samopal vzor 58. Žena byla nezávislý svěděk, nebo jak se to nazývá, muž exekutor. V doprovodu 2 policistů byli s exekučním příkazem u dlužníka doma. Ten vyšel ze dveří, ignoroval přítomnost 2 policistů a začal rovnou pálit po exekutorovi. Jeden z policistů mu duchapřítomně srazil zbraň dolů, takže jednou ranou pouze prostřelil nohu exekutora a ženy za ním. Druhý policista ho 2 ranami služební zneškodnil. Jedna z ran mu prošla hlavou přímo za uchem a boj ukončila. 2 zranění, na místě mrtvý útočník. Ale kdyby policie zareagovala tak jako v tomto případě z new yorku, byli by možná 4 mrtví a pachatel na útěku.
Pokud vím, policista z toho snad problémy neměl. Ženě dorůstala v noze tuším rok a půl ustřelená kost. Muž byl na tom ještě hůř.
Proč to píšu? Buďme rádi, že jsme rádi a přes to všechno se v tom srdci Evropy máme dobře.

331

Odpovědět

Nemůžeš to takhle zobecnit. Pokud vím, tak existuje hromada videí, kdy "drsný" americký polda někoho sundá a vůbec se s tím nesere. Ty dva šašci, kteří nezakročili v metru byly nejspíše, prostě normální chlapi, který nevěděli, co mají dělat v tváří tvář akci. Nemělo by se to stávat, ale stává se to.

270

Odpovědět

+tečkaOd toho ma byt kvalitni a pravidelny vycvik, aby se tohle nestavalo. Pokud tam nic takoveho nemaji, tak je to prvni vec, kterou je potreba zmenit.

181

Odpovědět

+RohlajzV USA jsou zaměstnané statisíce policistů. A jako v každé instituci i v tamější policii se mezi tolika lidmi statisticky najde několik flákačů, kteří jakože nosí uniformu a ukládají pokuty za parkování, ale pokud přijde do tuhého, tak se raději schovají. S výcvikem nebo bez výcviku.

40

Odpovědět

+tečkaTo sice jo. Ale jak vysvětlit, že ti policisté nebyli suspendováni pro neschopnost? Lidem možná tak ani nevadí, že dělali špatně svou práci, ale že ji ještě stále mohou dělat!

160

Odpovědět

Jednalo se pravděpodobně o státní policii, ta má na rozdíl od městské policie lepší výcvik a větší pravomoci. Správně by neměla být městská policie ani ozbrojená, protože jejich výcvik není dostatečný a ani to není potřeba k plnění úkolů a povinností městského strážníka. Není i v USA policie rozdělena na státní a městskou?

00