Poslední

Thumbnail play icon
86 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:683
Počet zobrazení:9 853

Opět jsme odpověděli na vaše žádosti o překlad a přinášíme vám krátký romantický film o lásce a vztazích. Doufám, že se vám bude líbit.

Přepis titulků

Miluju tě. Hele... Kolik jich bylo přede mnou? Co tím myslíš? Kolik dívek jsi přede mnou miloval? Miloval? Pět. Miloval jsem před tebou pět žen.

Jak se jmenovaly? Kdo? Co? Kdy? Kde? Proč? Můžeš mi o nich vyprávět? Kdo byla dívka na vysoké, kterou jsem miloval. Nebyl jsem jí zrovna blízký, ale díky několika povrchním důvodům a pár kontaktům přes semestr... Víš, jak hodně kluků sní o dívkách, které sotva zná. Byl jsem v tom s ní až po uši.

A to, čím byla v mé mysli, se zřejmě hodně lišilo od reality. Byla to třeťačka... ze sesterstva. Já byl zabouchnutej prvák, jasně, ale několikrát jsme strávili čas mimo školu a to mi umožnilo vidět, že má dobré srdce a bystrou mysl. Jediným problémem bylo, že zamilovaní do ní byli všichni. A ačkoliv mě mile odmítla, přísáhám, byly okamžiky, kdy se mi zdálo, že typická dívka ze sesterstva něco cítila k typickému, trapnému prvákovi.

Co, kterou jsem miloval, byla stará kamarádka. Byla ale víc, než jen kamarádka. Poznali jsme se na vysoké a zůstali v kontaktu i poté. Viděli jsme, jak rosteme, měníme se a procházíme několika vztahy. Viděl jsem, jak její různí partneři přicházejí a odcházejí. A ona zde byla pro každou moji přítelkyni...

...i můj rozchod. Osobnost, humor, vkus. Měla to všechno. Hodili jsme se k sobě skoro dokonale. Perfektní nebylo jen načasování. Nikdy jsme nebyli bez partnera zároveň. To, co jsme na sobě navzájem milovali, nebylo nikdy dost silné, abychom opustili současného partnera.

Bylo to něco čemu jsme museli čelit a přijmout to. A museli jsme za sebou... nechat to, co jsme spolu měli. Kdy, kterou jsem miloval, byla mojí první přítelkyně na střední. Je to trochu nefér, protože ztělesňovala oboje. Lásku a mládí. Pocit mladé lásky je unikátní a není možné ho nahradit nebo napodobit. Protože v tom věku jsme jen jednou. Střední je čas nevinnosti, objevů a dobrodružství.

Sdíleli jsme tyto tři elementy při věcech jako třeba první polibek. Noční vyplížení se z domu. A odpolední filmy. To všechno, co se teď stalo... nostalgickou láskou. Uchováno v čase, na který žádný z nás už nedosáhne. Ale vím, že tam byla. I přes to, že jsme byli jen děti, vůbec nepochybuji o tom, co mezi námi bylo.

Byli jsme zamilovaní. Kde, kterou jsem miloval, jsem potkal v Los Angeles. Neplánoval jsem tam zůstat tak dlouho. Byla to jen šestiměsíční stáž po promoci. Ale vše se změnilo, když jsem poznal ji. Brzo uplynul rok a po něm nějak další. Nemohl jsem to město opustit. Nemohl jsem opustit ji.

Možná to byla má touha stát na vlastních nohách. Nebo tím všem doma něco dokázat. Ona mi toho pomohla dosáhnout. Vztahem, který odrážel město, ve kterém jsme žili. Nová energie. Nové zkušenosti, které mě posunuly k dospělosti víc než co jiného. Nebo někdo jiný.

Když se mě lidé ptají, jaké město mám nejradši, říkám: "L.A." Město, kde jsem miloval nejvíc. Proč, kterou jsem miloval, byla blízká přítelkyně, která zemřela. Řekla mi to, když ji diagnostikovali. Důvodem, proč byla smutná, nebyla smrt, ale to, že nikdy necítila, jaké je to zamilovat se. Že nikdy nezíská ty emoce, dobré i špatné.

Ublíženost i povzbuzení. Poté, co zemřela, se mě tato slova pořád držela. Naučila mě vidět, že největším darem života je schopnost dávat, přijímat i ztrácet lásku. Takových jako ona je spousta. Jejich život skončí, než to vůbec poznají.

Je to škoda, pokud v životě neusilujeme o lásku. Ona mi umožnila pochopit proč. Proč plýtvat životem, když nemilujeme. Už tomu rozumím. Ty jsi šestá. Šestá. Jaká tedy jsem? Ty nejsi jako žádná z nich.

Protože ty jsi jako všechny dohromady. Ty jsi ta, kterou miluju. Dívka na podstavci, moje fantazie. Ta, která mě nutí věřit, že věci jsou opravdové. Jsi to, co miluju. Hloubka, vtip. Nejlepší kamarádka. Ty jsi kdy.

S tebou začala nová historie. Jsme mladí milenci, na které budeme my sami později vzpomínat. Ty jsi kde, kterou miluju, protože bych šel kamkoliv, jen abych byl s tebou. Jsi důvod, proč miluju. Protože před tebou jsem opravdu nevěděl, co hledám. Ale teď jsme se našli a dala jsi mé minulosti i budoucnosti smysl.

Jsi šestá. Jsi poslední. Takže... Kolik jich bylo přede mnou? Bylo jich pět. Jak se jmenovali? Kdo? Co? Kdy? Kde? Proč? Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (24)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Přeslazené jak cukrová vata, a přitom to má ten náboj, co cítíme každý z nás, když opravdu někoho milujeme. Někteří opětovaně, málo z nás napořád, většina z nás ale jen jednostranně.
Důležité je, aby nás nesejmulo to, že v realitě tyhle "naivní" věci nejsou jako v tomto klipu, ale musí být v každém z nás samotných.

10

Odpovědět

Tak jsem zvědav kolik mínusů pochytám, ale mám monitor teď obalený cukrovou vatou, která mi z něj vytekla, takže mi to tolik nevadí. Je obdivuhodný, jak lze vytvořit filmeček, kde všechny vyřčený věty budou melodramatické klišé. Včetně unudlaného závěru postrádajícího jakoukoli pointu. Ještě navíc špatně odrecitované. Achjo.

229

Odpovědět

...u padesáti jsem přestala počítat... :-D

1912

Odpovědět

Není to ten kluk z Glee? Ten jeho velkej ohryzek bych poznal kdykoliv :D

194

Odpovědět

Pridal som Vám to aj na ČSFD.cz: http://www.csfd.cz/film/329653-last-the/

193

Odpovědět

Never put a girl on a pedestal. Never. Man up for fucks sake. If she asks something like this, you say, shut up, woman. Period.

1910

Odpovědět

Hm ja bych asi rekl 36..... jako 36 lidskych tuzeb na ktere ma clovek 3 zivoty takze vlastne 108 no ...... 108 Sanjuroku Pound Ho in your face woman

197

Odpovědět

A na konci jsem čekal pointu ve smyslu: Sorry, ale ty nejsi ani jedna, chtěl jsem jen sex :D

199

Odpovědět

Hm, a co pak řekne sedmé?

222

Odpovědět

Tá nová bude vždy šiesta. Alebo si vymyslí nový príbeh?

231

Odpovědět

I apollogize to all of you, but for some reason, I'm unable to say anything about this in czech. For some reason the english seems to be much more apropriate to this. I noticed it some time ago, that it is more fitting to those sort of things. Czech is maybe wide and great language, but is somehow it can't explain my thoughts the right way.

I was completely sceptical about this, but then I reminded myself few short movies I found on this site and decided to give it a try... what I found was marvelous.

It is very touching and moving story, and it is greatly played. It remainded me few of my own experiences and for me, I'm very happy that I found that sixth person who gave real meaning to my live. I hope everybody find this sooner or later, because that simple feeling is just indescribable.

10

1813

Odpovědět

děsně debilní a zapeklitá otázka, skvělá odpověď. tohle se fakt musím naučit. předejdu tím mnoha dalším hádkám, když zrovna na tohle téma přijde řeč :)

182

Odpovědět

Jenže to musí bejt zrovna šestá... Nebo lhát :D

183

Odpovědět

dobře napsané

180

Odpovědět

Hm po shlédnutí vidím, že mi ještě tři zbývají :D Who, when už mám za sebou. What, where a why na mě ještě čekají :) Na to, že jsem dost cynik a tady tyhle věci beru s nadhledem, tak mě to docela chytlo. Kdyby každej svět viděl takhle, bylo by tu líp :) A Harryho (pro mě asi do smrti Mike Cheng :D) mám rád.

181

Odpovědět

Ještě to někdo vysvětlete nechápavým cynikům. Díky.

192

Odpovědět

Tu storku o "kdo? co? Kdy? kde? proč?" se musím naučit ...to se bude určitě hodit někdy ..

191

Další