Poznatky a střípky z historie Sýrie

Thumbnail play icon
95 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:383
Počet zobrazení:8 379

Naučné video pojednávající o vzniku a historii Sýrie. Dozvíme se, jaké příčiny stály za vznikem radikálních uskupení typu ISIS a dalších. Zjistíme, jakou roli zde hrály evropští kolonizátoři a další světové velmoci. Vypravěč ve videu mluví poměrně rychle (holt španělština), ale snažil jsem se titulky upravit tak, aby se daly stíhat :).

Přepis titulků

Sýrie se nachází zde, asi osm hodin letecky ze Španělska. Země je dvakrát menší než Španělsko a populace je především soustředěna zde. Proč? Celá oblast je totiž rozlehlou pouští, která je však velice důležitá. Nachází se tady třetina světových zásob ropy a plynu, nazývaného také jako "nová ropa."

Aby se mohla ropa dopravit do Evropy, musí putovat kolem Arabského poloostrova Suezským průplavem. Domníváte se správně, pokud si myslíte, že zde musíte za "průjezd" platit. Ale existuje jednodušší cesta, která vede přímo. Kdokoliv kontroluje tato potrubí, může je otevírat a zavírat jako kohoutek.

Pokud nezaplatíte, tak jste jednoduše bez ropy a plynu. Celý zdejší region je úžasný. Lidské civilizace na Zemi se začaly rozvíjet na třech místech a toto je jedno z nich. Mezopotámie -> zde. Sumer, tento název Vám může připadat méně povědomý, ale je to úplný začátek všeho, také situovaný zde.

Pamatujete na Babylonskou věž z Bible? Tak přesně tihle týpci ji mají na svědomí. Egypt -> zde. Sýrie byla vždycky jakýmsi spojovníkem mezi Východem a Západem, kdy poskytovala Asii přístup ke Středozemnímu moři. Možná právě proto zde vznikla hlavní náboženství, tedy Judaismus, Křesťanství a Islám.

Islám vznikl jako poslední a navazuje na Judaismus a Křesťanství. Adam, Noe, Mojžíš a Ježíš jsou považováni za proroky Islámu. Pojďme teď k věci. Protože je tohle území tak zajímavé, všichni ho vždy chtěli mít pod kontrolou a vždy podléhalo různým říším. Perská říše.

Řecká říše. Římské impérium. Římské impérium skončilo rozdělením na dvě části, kdy se nakonec zachovala pouze východní část Římského impéria. Zánik Římské říše byl následován vznikem nového impéria -> islámského. Pamatujete na Křížové výpravy? Jednalo se o křesťany z Evropy, kteří se snažili obnovit (přivést křesťanství) oblasti, o kterých se bavíme.

Se zpožděním sem dorazili také Turkové. Bacha na to, nebyli však z Turecka, ale z dalekých oblastí Asie. Vedeni byli Čingischánem. Dobyli, co se dalo, a založili Osmanskou říši. Osmanská říše existovala do první světové války. Neuvěřitelných 600 let. Po konci první světové se na území Osmanské říše objevily malé země.

Poprvé tak na mapě můžeme vidět Sýrii. Raději si vše zakreslíme, abychom se neztratili. A kdo tedy tyto země založil? To, co se nyní dozvíte, je přísně tajné! Tedy alespoň bylo v roce 1916. Jedná se o tajný plán nazvaný Sykesova-Picotova dohoda. Francie a Anglie nebyly schopny porazit Osmanskou říši sami.

Dokázaly by to pouze s podporou lidí zde žijících, což byli majoritně Arabové. Jak tedy získat jejich důvěru? Slíbili jim Velkou Arábii, jejich vlastní stát. Nepatrným problémem bylo, že to byl podvod. Než půjdeme dál, zapamatujte si jednu věc: Arabové jsou skupina lidí, ne náboženství. To znamená, že Arab může být muslim, křesťan, před Islámem se také vyskytovaly arabské kmeny s židovskými tradicemi.

Žádná Velká Arábie tedy nakonec nevznikla. Na jejím místě vytvořili Francouzi a Britové množství malých zemí. Tyto země však očividně nebyly "opravdové," ale šlo pouze o kontrolovaná území. Francie a Anglie měly zcela volnou ruku.

Pamatujte, že je zde ropa. Ačkoliv neměla Sýrie tak rozsáhlé zásoby, měla velice jednoduchý přístup k moři. Francie, která měla Sýrii v područí, ji předala zahraničním společnostem. Po druhé světové válce Evropani odešli, v případě Sýrie byli dokonce vykopnuti. Předtím než odešli, vytvořili další stát, Izrael.

Není nezbytné o tom nějak víc hovořit, avšak jednalo se o stát, který jeho státní sousedé neuznávali. Důkazem může být fakt, že jakmile Britové odešli, byl Izrael napaden všemi těmito státy. Celá oblast se tak v tom momentě stala časovanou bombou. Co se mezitím děje v Sýrii? Stabilita je poslední slovo, které bychom mohli použít.

Probíhaly tu totiž neustálé převraty. Toho času se v Sýrii objevila ideologie, která převzala kontrolu a rozšířila se po celém Arabském území. Ba´athismus Tento směr kombinuje staré touhy po jednotném Arabském národu se socialistickými myšlenkami a další důležitou věcí. Ba´athismus je světský, ne náboženský. Sýrie byla posléze spjata s Egyptem, se kterým nemá společné hranice.

Nejedná se však o nic neobvyklého. Mnohé z těchto zemí se pokusily o to samé. Jak již bylo řečeno, těmto lidem byla slíbena jednotná země. Stále žili touto myšlenkou, avšak toto spojenectví selhalo. Egypt je v tuto chvíli přesvědčil ke znárodnění ropy. Al-Assad v Sýrii, otec současného prezidenta, se stal hlavou Baathského státu.

V Iráku, také v Baathském područí, začal na síle nabírat Saddam Hussein. Rozdíly mezi těmito zeměmi se promítly v podpoře ostatních států. Vznikly takzvané pro-Syrské státy a pro-Irácké státy. Došlo ke Studené válce, kdy je svět rozdělen na dvě části. Podporujete tedy buď Američany nebo Sověty. Období to byla velice nejistá, neustálá konfrontace Izraele, napadání sousedního Libanonu a začátek islámistické opozice k baathskému režimu Al-Assada Muslimského bratrstva.

Teď se trošku vrátíme. Největší skupinou Arabů byli muslimové, ok? Muslimové se pak dělili na dvě hlavní větvě: sunnité, majoritní skupina a ší'ité. V případě Sýrie, navzdoru světskému smýšlení, se Assad a další vládci řadili k ší'itům (necelých 13 % populace), zatímco se skoro 70 % populace řadilo k sunnitům.

Křesťanů je pak skoro 10 %. Skutečnost, že ší'itové měli pod palcem vládu a armádu, byla prosti srsti populaci sunnitů. Této situace využilo Muslimské bratstvo. Začali radikalizovat sunnity. Tito se pak chopili zbraní ve městě Hama a povstali proti vládě.

Assad tuto revoltu ukončil i za cenu usmrcení tisíců civilistů a do vězení uvrhl množství lidí. V roce 2000 Assad umírá a na jeho místo nastupuje jeho syn. Kvůli tlaku okolí osvobodil mnoho vězňů, zavedl internet a alespoň nějaké naděje ke změně. Nastalo období velkých politických změn a objevila se opozice.

Vrátilo se také Muslimské bratrstvo. Následující roky byly docela obtížné a opozice byla zavírána. Prezident Bush zařadil Sýrii do Osy zla, takže došlo k izolaci. To samozřejmě vedlo k nepokojům obyvatel. Kurdové, kteří žili separovaně, začali také hojně protestovat. To vedlo k mnoha trestům a úmrtím. V roce 2011 nastává takzvané Arabské jaro. Jednalo se o masový protest rozšířený do všech arabských zemí s demokratickým podtextem.

Jak vidíte, tak arabský svět, navzdory rozdělení na několik zemí, měl společné zájmy. Když se tento protest dostal i do Sýrie, Assadův syn použil armádu a při střetech zahynuly tisíce lidí. Boje nepřestávaly a nakonec vyústily v občanskou válku. Není daný nějaký přesný čas, kdy válka začala.

Důležité však je to, že dnes je "ve hře" mnoho frakcí. Pojďme si je představit. Nejprve si však opět připomeňme, že vše je rozděleno na ší'ity - minoritní a sunnity - majoritní. Světší ší'itové jsou ve vládě Al- Assada. Spravuje vše vyznačené, což jsou jednoduše ší'itské oblasti v zemi. Assadova vláda pak čelí zbytku.

Převážně světští sunnité jsou zastupováni takzvanou Svobodnou syrskou armádou. Společně s náboženskou Islámskou frontou a dalšími zhruba sedmdesáti skupinami formují uskupení, které média nazývají jednoduše Opozice. Sunnité a islamisté (radikální), jsou nazýváni Al-Nusra. Říká se jim "Syrská Al-Kaida," protože jsou v podstatě Al-Kaidou v Sýrii. Ostatní radikálové patří k ISIS nebo k takzvanému "Islámskému státu."

Ten vychází v podstatě z irácké Al-Kaidy, má pod kontrolou většinu Sýrie a Iráku a nejvíce se "proslavili" hrůzami, které páchají. Teoretický cíl střetů může být téměř kdekoliv. Je jím celý Islámský stát od Asie, přes Afriku a Levantu. To už zní trošku povědomě, že? Oranžovou barvu představují Kurdové, o kterých jsme se již zmínili (jejich povstání potlačil Al- Assad). Stejně tak učinily také vlády dalších zemí.

Tato oblast je tedy nyní pod kontrolou armády. Pojďme se podívat na mezinárodní podporu světových států k říjnu 2015. Prezident Al-Assad je podporován Ruskem, které zde mělo vojenskou základnu už před počátkem konfliktu, dále Íránem a Čínou. Všechny tyto země jsou z takzvaného Východu. Proti tomu stojí Opozice podporována USA, Tureckem, Francií, Británií a Saudskou Arábií.

Nakone si pojďme udělat několik závěrů. Jedná se čistě o názory. V konečném důsledku se tedy jedná o velice strategický region. Kvůli jeho lokaci je ve všeobecném celosvětovém zájmu. Sýrie byla vždycky v područí velkých říší. Před 100 lety, Francie byla Francií. Británie byla Británií.

Tak tomu bylo jak před 200 lety, před 300 lety, tak také před 400 lety. Na druhou stranu, Sýrie je Sýrií méně než 100 let, přičemž vlastní vládu má teprve zhruba 50 let. Nerozhodovali také nikdy o svých hranicích, vždy jim byly přiděleny. Evropa vždy rozhodovala o rozdělení tak, aby zde měla kontrolu, a to bez ohledu na obyvatelstvo.

Podle mnohých historiků by si lidé o svém vlastním osudu měli rozhodovat vždy sami. Všechny věci, které jsme zmínili, rozhodně nejdou ruku v ruce s projekty typu Baathská strana, která také k udržení moci využívá utlačování. Což nakonec vedlo k občanské válce. V tomto kontextu není zas až tak překvapivé, že daní účastníci parazitují na zoufalství, radikální sunnité využívají nátlaku a vyobrazení Západu jakožto vetřelců.

ISIS tak používá arabskou identitu a mytologii starověkých říší. Pokud chcete porozumět současnosti, zeptejte se sami sebe. Sem obeznámem s minulostí? Jsou věci, které na mapě zachytit nelze. Zvěrstva a utrpení obyvatel, ke kterému dochází dnes a denně. Veškerý případný zisk z tohoto videa půjde do Sýrie na podporu kampaně Save the Children. překlad Lexter

Komentáře (106)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Je to tady určitě zdroj kvalitních informací, zvlášť kdy hlavní diskutér a nejspíš admin je týpek co si říká "komunard" a jako nick má Marxovu držku..

18

Odpovědět

už vidím jak tu budou po našem, se rozrostou jak mor....

21

Odpovědět

Nepochopim tu mentalnu retardaciu ludi co obranuju islamskych migrantov. 50 percent z nich ani nie je zo syrie ale z inych nevojnovych krajin, ktori si dosli len pre pridavky a odmietaju pracovat a putuju cuduj sa svetu do nemecka a skandinavie kde maju najvyssie pridavky. Viem si predstavit ako by nam oni pomohli kebyze je v Europe vojna. Pri prvom nelegalnom prestupe do ich krajiny by si mal gulku medzi ocami.

69

Odpovědět

myslím že to tu , v Evropě bere valná většina jako snadnou kořist . Nesmíme zapomínat že všichni do jednoho kteří jsem jdou jsou muslimové a ze samé podstaty tohoto přašivého náboženství ( btw: hloupá debilní jsou všechna náboženství ) vidí ostatní nemuslimy jako odpad ,to že to nedávají najevo hned je součást dlouhodobějšího plánu ,už není potřeba další 11. září ,stačí ...čekat. evropská žena s průměrem 1,7 dítěte nemá šanci proti 3,1 muslimských žen, do roku 2070 mohou být nejpočetnější náboženskou světovou skupinou

náboženští fanatici všeho druhu byly vdycky hrozbou ,nevím proč jsou nyní tak opečovávaní http://s10.postimg.org/f46jx4ki1/kolik_pobiraji_ilegalni_vetrelci.jpg,pokud chceme aby Evropa zůstala Evropou pak by měl být Islám zakázaný stejně jako nacismus

78

Odpovědět

+panbaluPokud chceme, aby Evropa zůstala Evropou, musíme udržet za každou cenu udržet náboženskou svobodu a sekularismus. Pokud se to podaří, tak je jedno, jaké bude mít kdo náboženství. Pokud ne, tak taky, protože v žádné teokracii nelze volně dýchat.

Vyvracet vám dvěma vaše hloupé předsudky je ztrátou času. Ale upozorňuji, že někdo si umí spočítat, že těch pár procent muslimů (a ať už vám vaše nenávist našeptává cokoli, všichni fanatici nejsou), je mnohem menší hrozbou pro evropské hodnoty, než ty protisekulární organizace, které se docela snaží roztahovat v parlamentech.

157

Odpovědět

+panbaluzníš jako typické sluníčko ,naivní hloupé a zhusta zidealizované sluníčko . sluníčková neochota slyšet argumenty které vyvrací vaše představy o realitě je další hrozbou pro bezpečí v Evropě . Řekl bych že příběhy lidí kteří mají špatnou zkušenost s prosazováním právě oné náb. svobody programově ignoruješ

vyvracet nic nemusíš ,nemáš na to

78

Odpovědět

+panbalubtw: náboženská svoboda - k té patří i svoboda shromaždovat se za účelem vyznání víry ,tedy stavba dalších mešit a halekání muezzínů ,že?

46

Odpovědět

+panbalujj nabozensku slobodu, preto treba do europy pustat po milionoch muslimov, ktori maju najnetolerantsie nabozenstvo. to male percento muslimov je 44 milionov v europe, preto v anglicku su povodni bieli anglictania uz mensina. Vidno na Svedsku a Nemecku ako sa citia kulturne obohoteni. hlavne zeny si to nevedie vynachvalit. Ked tak velmi chcete pomahat, na svete je miliarda ludi co hladuje, nechapem este na co cakate? uz davno mali byt prevezeni vsetci hladujuci do europy a prerozdeleni do rodin najmenej po piatich!

55

Odpovědět

+panbaluČlánek 16
(1) Každý má právo svobodně projevovat své náboženství nebo víru buď sám nebo společně s jinými, soukromě nebo veřejně, bohoslužbou, vyučováním, náboženskými úkony nebo zachováváním obřadu.
(2) Církve a náboženské společnosti spravují své záležitosti, zejména ustavují své orgány, ustanovují své duchovní a zřizují řeholní a jiné církevní instituce nezávisle na státních orgánech.
(3) Zákon stanoví podmínky vyučování náboženství na státních školách.
(4) Výkon těchto práv může být omezen zákonem, jde-li o opatření v demokratické společnosti nezbytná pro ochranu veřejné bezpečnosti a pořádku, zdraví a mravnosti nebo práv a svobod druhých.
http://www.psp.cz/docs/laws/listina.html
Jsem rád, že jsem mohl zodpovědět vaši otázku. Jakou máte špatnou zkušenost s náboženskou svobodou? (Pro případ, že by to tu četl někdo hloupý dodávám, že kriminalita lidí s jiným náboženským přesvědčením, než máte vy není důsledek náboženské svobody.)

84

Odpovědět

+panbalutakže mešity a blekotání muezzínů ,výuka kokotin ve školách ,nezapomen také na zákaz vepřového masa atd. atd.

a sluníčka typu komunard budou žít v multi kulti pestrobarevném světě štastně až do smrti :-))(jsem si jist že si myslíš že redakce Charlie Hebdo dostala co zasloužila ,že?)


až a jedině potom co nebudeš líný si zjistit co to vlastně islám je se vrat a diskutuj,takhle jsi jen sunshine propaganda a zasloužíš leda tak odehnání (srolovanými novinami :-))

48

Odpovědět

+panbalukdyž se S. Rushdie "provinil" zločinem napsání románu ,tak problém nebylo to že nějaký fousatý negramotný kripl vypsal veřejnou nájemnou vraždu (fatwu) ale ..........obrázky

šéf anglikánské círve,vrchní rabín v Izraeli, papež a další,ti všichni se shodli na tom že problém je rouhání v podobě kreslených obrázků , toto jejich žvatlání krom jiného přímým důsledkem dalšího přecenovaného hnusu zvaném ekumenismus

24

Odpovědět

+panbaluAnna:
Pokud chcete porovnávat netolerantnost náboženství, těžko najdete nějakou funkční metodiku. Jaký vezmete výklad? Co když si bude náboženský text protiřečit (bude)? Nebo budete sestavovat statistiky aktuálně nejpopulárnějšího výkladu? Ale ten se časem mění na základě mnoha faktorů.
Pokud víte alespoň něco o náboženství jako takovém, tak víte, že každé velké náboženství má pár výkladů, které jsou v souladu se sekulárním státem a demokracií. A tři p****e jiných, co nejsou. Takže to není o tom kterém náboženství, ale o tom, kdo ctí sekulární stát, a kdo ne.
Tu ironii si můžete odpustit. Ano, migranti vytvářejí ghetta. Ano, v ghttech se konzervují ba zhoršují různé místní návyky. Ano, je tam vyšší kriminalita. A co z toho vyplývá? Že je třeba bránit vzniku ghett, posílit sociální postavení, případně i represivní opatření. S náboženstvím to nemá co dělat.
A úplně si můžete odpustit výmysly a hoaxy. Bělochů bylo v Británii v roce 2011 87% ( 2011 Census: KS201UK Ethnic group, local authorities in the United Kingdom ONS). Co se týče 44 milionů muslimů, je to pořád 6% populace Evropy. A to jsou v tom zahrnuty země jako Bosna a Albánie.

64

Odpovědět

+panbaluPanbalu:
Mohl byste prosím přestat psát sračky? Děkuji.
Ano, kostely se svými zvonicemi, mešity s minarety, synagogy, pagody s modlitebními mlýnky. Co vám na tom vadí? Hluk? Pro ten platí stejné omezení, jako pro všechny ostatní zvučné činnosti.
"Zákon stanoví podmínky" může znamenat taky: Máte smůlu, nic nebude. Doufám, že se stavíte proti tomu, aby se ve školách učily takové "kokotiny" jako desatero.
Zákaz vepřového masa platí pro muslimy. Muslimové ať si jí co chtějí (ony se ty předpisy až tak nedodržují, víte), ostatní ať si jí taky co chtějí. Má být snad nařízeno, aby někdo něco jedl?

Soudruhy z Charlie Hebdo si laskavě neberte do huby. Ti byli spravedliví a správní, naváželi se do všech náboženství, a taky xenofobních hlupáků. To je jedině správné, a možné pouze v sekulárním státě.

Já vím docela dobře, co islám je. Vím i co jsou ostatní náboženství. Vy tu pořád dokola píšete, že i ta ostatní jsou hloupost. Ale že byste vyvodil závěr, že každé je hrozbou, a podpora jednoho proti druhému je nebezpečné, a jedině důsledný a spravedlivý sekularismus (nebo dobrá, můžete vyhlásit ateistický stát jako Hodža, ale myslím, že se vám to nepovede, naserete tím až moc lidí) je může pomoci proměnit v něco, co je moderní společnosti nejen neškodící, ale místy i přínosné, to se nedostaví.

Ajatolláh Chomejní nebyl negramotný kripl, naopak byl vzdělaný, což je v kombinaci s náboženskou bigotností nebezpečné. A právě jeho náboženská bigotnost byla problém, ne Satanské verše (které byly samozřejmě ovlivněné mimo mnoha jiných věcí i islámem).

83

Odpovědět

+panbalujeden až zírá kam až obhajoba svých tydýtovytých blekotanců vede ,Chomejní samozřejmě kripl byl jako každý kdo vyhlásí nájemnou vraždu ,že uměl číst p******y z koránu z něj nedělá vzdělance

vzhledem k tonu jaký si nastolil ti ho milerád drzý smrade oplatím,takže ti napíšu že o podstatách, důvodech a příčinách vzniku náboženství víš leda hovno , označení soudruh si nech leda tak pro svýho fotra ,novináři z CH. Hebdo si ho od dutolebů tvého typu nezaslouží ,pokud by sis nepletl pojmy s průjmy a snažil se občas chápat psaný text pak by ti mohlo možná docvaknout že jejich smrt je přímým důsledkem netolerantnosti prašiviny zvané náboženství (islám)

ano ,nechci ve své domovině mešity ,máš s tím problém ? ano,nesouhlasím s vyučováním náboženství ,včetně desatera (než vybliješ něco o morálce,tak si bud jist že ta tu byla i před desaterem ) , o červené Karkulce či perníkové chaloupce se také nevyučuje

39

Odpovědět

+panbaluaha takze ich nabozenstvo ktore im hovori ze zena je sexualny otrok a ked nebude posluchat tak ma pravo ju trestat a bit, a to ze ked zena je znasilnena je z toho potrestana zena, a to ze u nich prorok bol pedofil, a to ze od 8 rokoch je mozne sa ozenit sa s dievcatom a od 9 rokov moze po nej pozadovat sex, nema NIC spolocne s tym ze vo svedsku vzrastli znasilnenia o 1000 percent(pozri si vyjadrenia svedov poprida znasilnenych a obtazovanych zien zo svedska a nemecka predtym nez to oznacis za hoax), ze znasilnuju deti najnovsie rakusko, s kolinom to tiez nic nema, tiez ich rape game taharrush, kedze tie zeny to podla nich chceli, sice to tie zeny nepovedali ale muslimovia vycitia nadrzane zeny predsa. Islam je v tom nevinne !

63

Odpovědět

+panbaluna tyto konkrétní věci on nejspíš reagovat nebude ,dá ti mínus a vyžvejkne cosi o zmanipulovaných médiích

35

Odpovědět

+panbalupanbalu:
Člověk se až diví, jak podceňujete své nepřátele. S takovou si vás dají k svačině. Ale váš boj.

Vás se dotklo, že jsem nazval vaše texty sračkami? Tak to pardon, ale pokud pokládáte podsouvání naprosto zcestných postojů oponentovi za něco víc, tak se mýlíte. Ale můžu vám říci, že už jste mě nazval předtím naivním hloupým zidealizovaným sluníčkem. Teď jste přešel na drzého smrada. Zanedbatelný rozdíl.

K tomu, abych nazýval komunistu soudruhem vaše povolení nepotřebuji. Budu tak nazývat i ostatní členy redakce, protože byli s nimi v jednom proudu. A jejich smrt budu považovat za mučednickou oběť ve jménu boje proti omezenosti, kterou představují jak náboženství, tak malost tzv. běžného občana (který doufám nemá se skutečnými běžnými občany co do činění). Pravda, vy jste tam s kalašnikovem nenaběhl. Ale co se týče demokracie a tolerance, máte sám slušný deficit. Takže znovu, neberte si je do úst.

A ano, mám problém s tím, že nechcete dodržovat lidská práva.
Nechcete vyučovat desatero na školách? Morálka tu byla před desaterem? Výborně, alespoň na něčem se shodneme. Ale jedna věc: Na škole se učí o pohádkách KJ Erbena B Němcové nebo bratří Grimů. Stejně tak významné mytologie. Literatura, víte.
Anna:
Myslel jsem, že ten slavný desetinásobný nárůst znásilnění ve Švédsku, daný taky trochu zvětšením tamních ghett, ale hlavně tedy zpřísněním zákonů, které za znásilnění začaly považovat více činů, už byl dostatečně proprán.
Co se týče Kolínských sexuálních útoků, a vůbec těchto věcí, má na ně jistě vliv zamrznutí Blízkého východu v patriarchální mentalitě. Ale ta není dána islámem, v judaismu a křesťanství je jí taky plno. Koneckonců muž je hlavou ženy, tak jako je Kristus hlavou církve. A žena, jenž není do svatby pannou má být dle judaismu ukamenována. Byl to právě sekularismus, který dostal podobné nápady z hlav evropských křesťanů a židů. Teď musí udělat totéž s muslimy. Což se mu nepodaří, pokud se změní v klacek xenofobů. Patriarchát v Evropě nechceme. Pokud někdo umí vyznávat své náboženství bez něj, tak s ním nemám v tomto problém. Pokud ne, tak mám. Které z nich to je, mi je ukradené.

A lidem, se kterými diskutuji, mínuska nedávám, přijde mi to zbabělé.

66

Odpovědět

+panbaluskutečný oponent by se mnou diskutoval ,protiargumentoval což ty neděláš ,víc než cokoliv jiného tvé polopravdy, úskoky stranou a demagogie připomínají štěkot pudla

ano, pokud se o pohádkách učí coby o POHÁDKÁCH je vše jak má být a v pořádku ,pokud se to samé nazývá vznešeně teologie a tváří se to jako seriozní učivo mám problém

sprosté vražedné běsnění kvůli karikaturám je a vždy bude hrůzným mementem intolerance zrůdného náboženství zvaném islám a jeho fanatickými přívrženci ,těch příkladů je daleko víc
žvajst o malosti běžných občanů je ubohý kotrmelec stranou - prostě si nechceš připustit že ty vraždy jdou na vrub jen a pouze fanatickým islamistům

dál tu máme ,světe div se snahu o bagatelizaci sex. útoků a znásilnění .
co ti vlastně brání uznat že prostě existuje přímá paralela mezi přistěhovaleckými nadrženými čmoudy a nárůstem ohlášených případů ?

svým "vysvětlením" si ,kouzlem nechtěného leda tak potvrdil jak směšné a primitivní zmíněná náboženství jsou .

tvé poslední větě nevěříš snad ani ty sám

55

Odpovědět

+panbalu"panbalu" píšeš že skutečný oponent má diskutovat ,protiargumentovat což ovšem ty neděláš, jen jak jsi trefně napsal, štěkáš jako pudl. O náboženství a historii očividně nevíš zhola nic, což ti ovšem nebrání o dané věci zasvěceně mluvit. Doporučuji shlédnout http://www.csfd.cz/film/241241-proboha/prehled/ je to taková dokumentární satira.

14

Odpovědět

+panbaluHm, čtete to, co píšu, vůbec? Nebo se mě pokoušíte pseudopsychlogizovat, a pak hádáte, co jsem asi napsal?
Korelaci mezi množstvím migrantů a kriminalitou (včetně sexuální), vůbec nepopírám. Koneckonců jako jednu z příčin uvádím "zamrznutí Blízkého východu v patriarchální mentalitě". Co byste ještě chtěl? Jen říkám, že situace je složitější, než že jsou to "nadržení čmoudi" a proto ta korelace.
Nikde žádné sexuální násilí nebagatelizuji. Pokud považujete uvedení faktu, který má zásadní vliv na uváděnou statistiku, za bagatelizaci, tak je mi líto.

Vraždění v redakci Charlie Hebdo mají na svědomí fanatičtí islamisté. Tito muži nezaslouží nic jiného než pohrdání. Ale to nic nemění na tom, aby se smrt členů redakce stala zbraní v rukou těch, proti kterým celý život bojovali.

"svým „vysvětlením“ si ,kouzlem nechtěného leda tak potvrdil jak směšné a primitivní zmíněná náboženství jsou"
Milý pane, to že křesťanství, judaismus a islám (a konfucianismus, hinduismus...) jsou ve své bigotní podobě nejen směšné a primitivní, ale i nebezpečné, tu říkám celou dobu. O rozdílech mezi Evropou a Blízkým východem tu zase neustále mluvíte vy. Celkem jasně z toho plyne, že i když jsou obě v jádru (tvrdém výkladu) stejná, navenek vypadají každé jinak. Proč? Protože Evropa dokázala ta náboženství a její vyznavače zcivilizovat. A víte stejně dobře jako já, že toho nedosáhla tím, že by v nich udržovala představu o vlastní výlučnosti a nadřazenosti, a poštvávala je proti jiným podobným. Tím se to naopak brzdilo.

54

Odpovědět

+panbalucírkev ze svých vydobytých pozic ustupuje jen velmi nerada a rozhodně ne dobrovolně a ještě dnes ,pokud budu psát o katolické církvi ,dělá více škody než užitku (rozšíření AIDS v Africe v souvislosti s postojem k antikoncepci atp. )
za dnešní civilizaci v podobě jaké ji známe můžeme vděčit osvícenství ve vědě a politice teprve před pár set lety . církev je tedy především brzdou pokroku a u islámu není situace jiná,ten zamrzl někde na úrovni našeho středověku . což je známý fakt

když si ted odmyslím těch skutečně válkami trpících migrantů ,tak se sem hrnou hlavně vyznavači tohoto primitivismu ,otázka zní proč se drbat na bradě a v rámci korektnosti přemýšlet jak jej hlavně neurazit,pomoci jim,převychovat je atd. ? proč jim spíš neříct,koho chleba jíš,toho písen zpívej? jinak mazej zpátky .

redakce Ch. Hebdo byli především normální lidé kteří chtěli žít dál svůj život ,žádný z nich rozhodně mučedník být nechtěl ,nota bene neřekl bych že se od té doby v jejich časopise karikatury toho pedofilního kripla (Mohamed) znovu objevili

znásilnění zůstane znásilněním ,sex. obtěžování sex. obtěžováním - řekni jedné každé ženě které čmoudi způsobili trauma a zážitek na celý život že "problém" je složitější

btw: a díky za ty mínusy nahoře :-))))))))))))))))))))))))))))))))

41

Odpovědět

+panbaluVšak ty ženský, který znásilnili bílí ateisti jsou v pohodě... Nebo bys vyhostil i všechny ateisty, protože někteří ateisti znásilňují? Trestat viníky? Samozřejmě, tvrdě atd. Trest skupinu za chování některých jejích členů? ... Jo a vlastně jsme všichni teroristi, protože Breivik... Problém je právě tohle zobecňování, ať už na kterékoliv straně.

24

Odpovědět

+panbaluvy, kteří je tak obhajujete si je nastěhujte domu, tyhle sráče nikdo doma nechce. Myslíte si že sem jdou makat? že tu budou makat? že si tu nechají šéfovat od ženských? nebo že budou naše psi v parcích přehlížet? podívejte se do Teplic, v lázenské oblasti je park a všude samoej batman, všichni tam kopou do psů lidí co je tam venčí. Za sto let jsme nevychovali ani cikány a tyhle nebudou nic jiýho...každej kdo nevěří je pro ně hadr na nádobí a zaslouží zemřít, ženský jsou pro ně ještě podřadnější než psi, nemají žádnou hlavu která by je krotila jako má např. křestanství papeže, oni jsou prostě jak ze středověku, at táhnou...a křestanství je to samé, společenství pedofilů at táhnou....
vtip na závěr: Jaký je rozdíl mezi knězem a bedare? Bedar nečeká do 14 let aby se ti mohl udělat na obličeji
panbalu, jsem s tebou

31

Odpovědět

+panbaluTakže ctíte největší hodnotu osvícenců, tedy svobodu, včetně té náboženské? To jsem rád, že jsme se konečně shodli.

Karikatura "toho pedofilního kripla" byla na obálce dalšího čísla po útoku. Brečel, a držel Je suis Charlie. Rád jsem vás obohatil o novou informaci.

Na Oktoberfestu je každý rok znásilněno okolo deseti žen. Zakažme pivo, a hlavně neříkejme znásilněným, že problém je složitější.

33

Odpovědět

+panbaluCharlie Hebdo - Ok,to jsem nevěděl,díky

mám zde pár čísel ,jenž mnohé prozradí -

návštěvnost Oktoberfestu 6 milionů ,10 případů

silvestrovské sex. útoky po Evropě - tisíce útočníků - stovky trestních oznámení


co myslíš že je větší problém ?

11

Odpovědět

+panbaluPokud si někdo říká komunard a jako rypák si dá fotku Marxe, tak asi není třeba moc dál studovat jeho slinty..stačí zvolit přesně opačný řešení než doporučuje tahle střelka kompasu ukazující na jih a člověk neudělá chybu..

10

Odpovědět

A co si myslí USA, koukněte se:

https://www.youtube.com/watch?v=LLtm-3jTJWE

23

Odpovědět

Žádná " uprchlická krize " není. Jde o útok na Evropu, řízený a financovaný světovým teroristou č.1, USA. Islámský stát a " umírněná opozice " mohly vzniknout a udržet se tak dlouho jen díky penězům a zbraním od svého severoamerického stvořitele. Ještě že se našel někdo dost odvážný a šlápl těm stvůrám na kuří oko. Rusko je jediný stát v Evropě který má rozumnou vládu,

1930

Odpovědět

se divim že na to plácá copicy.. tak drahý fixy..

20

Odpovědět

bol som na prednáške Sýrčana,ktorý sa hneď ako vypukli konflikty vrátil po vyše 20 rokoch do ČR spolu s rodinou. Povedal,že bol v meste,kde boli "protesty" medzi prvými. Vraj po ulici pobehovalo pár ľudí,ktorých si nikto nevšímal,že možno neboli ani Sýrčania. Nejaký čas protestovali,no potom odrazu mali zbrane...začali sa únosy,streľba do random ľudí,vpády do kresťanských dedín,odrezávanie hláv...títo ľudia sa nazývali FSA...alebo nepriamo tiež "umiernená opozícia",ktorá ich podporovala. On hovoril,že čo mali tí Asadovi vojaci robiť? mali nechať tých ľudí naďalej terorizovať štát? Povedal,že v Sýrii po stáročia a vlastne aj tisícročia žili všetky náboženstva v miery. Vraj počas ich dejín bolo veľa mocností,ktorí chceli Sýrčanov "ovládnuť,zničiť" ale že to vždy ustáli a zvládnu to aj teraz. Hovoril niečo v zmysle,že Asad možno nebol dokonalý,ale každé náboženstvo a etnikum sa v Sýrii mohlo cítiť bezpečne a tolerovane. Moslimovia víkend piatok/sobota a kresťania víkend sobota/nedeľa. Mali skvelé školstvo,zdravotníctvo,pracovalo sa na reformách,ale žiaľ to "niekomuL nevyhovovalo. Tiež povedal,že podľa neho ten konflikt vôbec nie je o Asadovi alebo diktatúre alebo čom. Vraj je to akési vyústenie geopolitických vyšších hier,ktoré vybuchli práve v Sýrii. Je ale nanajvýš smutné,čo tam teraz stvára Rusko.

106

Odpovědět

Bydlel jsem se syrským uprchlíkem. S dalšími jsem o tomto problému taky mluvil, všichni se shodli na tom,že na této situaci má největší podíl Asad. To, jakým způsobem potlačovali demonstrace je do nebe volající. Každopádně ono asi hodně také záleží na tom, z jaké strany, se na to kdo dívá. A vzhledem o tomu že Asadovci jsou Alavité, tak je jen málokterý muslim bere za "své".

30

Odpovědět

Dementni cobole. Odstehuj se tam a nelez na ceskej Internet. Dekuji.
Meles sracky. Totalni. Presto, ze Rusko nemam rad a Putina zvlast, tak je to nase jedina posledni sance na zachranu.

Tak se zbal a pal do pici k*****o.

18

Odpovědět

Na konci videa snad jen vyměnit SEM za JSEM obeznámen s minulostí. Jinak skvělé video, ani jsem nečekal, že ho dokoukám, ale podal to takovým skvělým stylem, že mě vážně zaujal.

Jinak k diskuzi o uprchlících: Většina jsou mladí Arabové vyznávající Islám se vším všudy, to znamená i šáriu. A když už i liberální prd…. světa Švédsko začíná vypouštět negativní informace o uprchlících, začínají se objevovat informace o tom, že policie musela záměrně zamlčovat jakékoliv informace, které by na uprchlíky a migranty obecně vrhaly špatné světlo, tak je asi jasné, že jediná možnost, je říct NE. NE uprchlíkům, ANO legálním přistěhovalcům, kteří sem doopravdy přicházejí za prací, pro lepší život a snaží se Evropě pomoci.

https://www.youtube.com/watch?v=ra45nX9JmW4
https://www.youtube.com/watch?v=44vzMNG2fZc Doporučuji shlédnout toto video. Můj rádobyliberální kamarád jej viděl a musel kvitovat, že na tom něco asi bude.

Tito ‚hodní chlapci z východu‘ byli také několikrát přištiženi při ošahávání/oplzlém pozorování malých dívek pod hranicí věku 10 let. A potom Merklová řekne, že si za to ženy v Německu mohou snad samy a měly by se lépe ohlídat.

A světové elity to hájí tím, že Evropa potřebuje uprchlíky kvůli neplodnosti. Nejprve si musíme ovšem Evropu zlepšít, aby se zase plodily děti, aby byl blahobyt. V tom ovšem uprchlíci nepomohou. Evropu tak akorát zničí a z krásného koutu země bude jen díra.

1013

Odpovědět

Ach jo, kdy už si někteří lidé uvědomí jednu zásadní věc: Uprchlík má právo na azyl. Tím je otázka legality vyřízena.
Z jiných míst vašeho textu mám pocit, že jaksi nerozlišujete pojmy uprchlík a migrant.

"Začínají se objevovat informace" Kde se začínají objevovat?
"Většina jsou mladí Arabové vyznávající Islám se vším všudy, to znamená i šáriu" Zdroj, prosím.
Milice náboženských fanatiků (a kdo jiný by se dal nalít do šaria milic a otravoval lidi), ať už islamistů, fašistů, ultraortodoxních židů, či kohokoli jiného, nemají nikde co dělat.
Myslím, že o tom, že Evropa uprchlickou vlnu totálně nezvládla, a spoustu jejích občanů na to doplatilo, se nebude nikdo přít.
Co to znamená, byli několikrát přistiženi? Že tam bylo pár úchylů? Překvápko, my je máme taky.
Zdroj na výrok Merklové?
Že si za znásilnění může žena sama, si myslí opravdu hodně ryze evropských hovad. Hnát takové lidi holí.

169

Odpovědět

+komunardAle o azyl musí zažádat v první bezpečné zemi.

170

Odpovědět

+komunardTommaso:
azyl podle ženevských konvencí platí na tři roky.

Tedy po tříletém období se azylant bude muset z této první bezpečné země odstěhovat.
Jinak takový detail: tady jsou nudné, ale nutné statistiky azylantů v ČR.
V roce 2001-18 tisíc; v roce 2003-11 tisíc; v roce 2005-4 tisíce; loni-12 SET, tedy desetina toho, co ještě na počátku milénia.

51

Odpovědět

+komunardA je to tu zase... S Komunardem v zásadě souhlasím. Mám pár poznámek a začnu od konce. Prosím, níže zmíněné neplatí na každého a čest výjimkám.
1) Existuje několik podložených studií a článků od erudovaných a poměrně inteligentních lidí o západní společností. Viděl jsem je a jsem ochoten je dohledat. Všechny v zásadě tvrdí to samé, tedy, že feminizace se nepovedla.
-Role ženy se zásadně změnila. Dostala stejnou nálož stresu, jako muž, a zacházíme s ní, jako s mužem, pokud nám to usnadňuje práci.
-Tím se dostávám k věci další, tedy, že hodnota ženy se v očích muže stále nezměnila. Muži podprahově o ženě nesmýšlí lépe, než o ní smýšleli v předchozích érách. Nežádoucí a nelibé flirtování, bezohlednost k jejím zájmům, to vše vede k problematice.
-Třetí pak, že žena je vystavována staletým kampaním toho, jak by žena měla vypadat a fungovat. Protože tak nevypadá a nefunguje, má ze komplexy. Protože má komplexy, dostává se do stresu a hodně přirozených sexuálních jevů včetně sexu samotného v ní vyvolává hrůzu. Což v muži vyvolává frustrace.
:Komplexním důsledkem toho je, že ženy přiznají jen malé procento znásilnění. Především kvůli třetímu bodu jsou pod fyzickým útokem ze strany mužů. Jiní muži mají pocit, dle bodu jedna, že se ženou zachází, jako s mužem. Nicméně první bod zkombinovaný s druhým vytváří názor, že: "ženy si za znásilnění mohou". Tento výsledek kombinovaný se všemi třemi body působí i na ženu, která je poněkud intuitivnější v těchto ohledech a protože ví, že by nebyla vyslyšena, mlčí.
Ergo, vytvořili jsme společnost, kde soudíme ženy jako děvky*, označujeme ji za strůjce problému a nabádáme jí k maximální opatrnosti, zatímco jsme jí v mládí uháněli, aby vypadala co nejlépe. Z problematiky znásilňování neviníme sebe, ale je.
2) Začínají se objevovat informace, to ano. Nicméně o jejich pravosti nejsem zcela přesvědčen. Díky vyvlastnění médií v Čechách už dneska neexistuje moc novinářských skupin, které by nebyly směřovány zájmy silné osobnosti. A i kdyby to tak nebylo, jejich politika je aktuálně co možná nejvyšší čtenost a výdělky na inzerci. U televize jsme to už prohlédli, ale stále zacházíme s mnoha novinami, jako by toto nedělali, i když je vlastní z nekalých praktik podezřelá osoba, jen kvůli historickému jménu.
Jen pro informaci, mnoho z protiimigrantských záznamů je časově neshodných (tyto záznamy byly pořízeny v jiných datech a jsou spojeny s jinou problematikou; což je jako bychom ukazovali zprávy o sílícím rasismu a pustíme tam Sparťanské chuligány řvoucí rasistické poznámky a bijící se s policií) nebo bylo pořízeno přesně s opačným záměrem (výňatky o právu šaría z dokumentů, které byly tvořeny pro informativní sdělení a pro podporu humanitárních skupin)
Co se týče informací, aktuálně už nevěřím ničemu, co nelze dohledat v archivech národních informačních skupin dané země (u nás ČTK). Je naivní a nebezpečné v této době věřit, že váš oblíbený deník zůstal věrný svému jménu a prastarému poslání.
A konečně to největší: strukturovaný problém uprchlické krize. Jako každá krize, i tato efektivně ukazuje naše nedostatky. Ukázala, že (ačkoliv jsem ho dříve uznával) náš prezident nezůstal objektivní. Chtěl bych věřit, že se nechal strhnout davem, ale stále více se obávám, že on vede dav. Ukázala, že velká část Čechů je skrytě xenofobní. Ale hlavně naznačila ekonomické slabiny a nestabilitu naší země.
Problematika imigrantů (starších generací) v jiných zemích se až nepříjemně podobá problematice s romskou menšinou, dokonce klesá na nižší dno, než si my dokážeme představit. Problematika Romů je jednoduchá. Nikdo jim nevěří a proto nemají šanci na lukrativní práci. Mají šanci tedy dělat nelukrativní práci, nebo brát dávky v nezaměstnanosti.
Zde je problematika celé této hry, která by od práce odradila kde koho. Mít na výběr 10 hodinové zaměstnání na silnici s dvouhodinovou dopravou za 9100, nebo za minimálně polovic nedělat vůbec nic. Jinými slovy stále příliš nízká minimální mzda ke které se rozhodně mimo Prahu na mnoha místech zaměstnanci blíží. Existuje mnoho ekonomů, kteří tuto myšlenku zastávají a podporují.
Aby proběhla imigrační krize správně, musí být stát otevřený této idei. Slyšel jsem, že imigrační krize se nevyvíjí dobře kvůli nim samotným, protože Vietnamské menšině se to podařilo. Zapomínáme, že Vietnamci byli přijímáni jiným vládním celkem (komunistický blok) a právě jako injekce ekonomické síly. Je to jako dát staříkovi kmenové buňky batolete.
A konečně poslední problematika, jíž je ubytování. Musíme zabránit segregaci nově přistěhovaného a již zabydleného národa, takový přístup jen vytváří ghetta. Ideální model, uskutečněný v Rakousku, je stanovit určitý standard kvality bytů a nabízet je za přijatelnou cenu, kdy poměr kvalita/nájem bude nesrovnatelný, než u jakéhokoliv jiného ubytování. Dokonce se jim povedlo sloučit bohaté a chudé vrstvy.

Dotazy?

48

Odpovědět

+komunardKomunard: V původním přízpěvku jsem měl i odkazy na zprávy o mnou uvedených výrocích, ale bylo jich mnoho a redakce komentář smazala. Zkus googlit: Merkel keep at arms length from refugees, 3yo boy raped in a refugee camp...
A nechápu výrok o legalitě, stejně tak o tom, že nerozlišuji mezi uprchlíky a migranty, když tam mám přímo napsané komu ne, a komu ano.
JInak: http://blogs.spectator.co.uk/2016/01/heres-a-fine-example-of-the-trouble-our-continent-is-descending-into/
a
http://www.mmo-champion.com/threads/1933363-Swedish-police-admits-to-keeping-quiet-about-refugees-assaulting-girls
Dále ještě, Švédsko, díky své liberální politice, zažívá nárust sexuálně násilných útoků. Stejně tak je to v Německu, stačí vyhledat germany new years attacks a včera byl ještě na novinkách článek z posledních útoků.
http://www.spectator.co.uk/2016/01/its-not-only-germany-that-covers-up-mass-sex-attacks-by-migrant-men-swedens-record-is-shameful/
Co se těch mladých dívek týče, nejedná se pouze o ně, stačí si vyhledat refugees swimming pool nebo swimming facility.

21

Odpovědět

+komunardZaprvé, nechápu vaši neochotu uvést zdroj svého tvrzení, když do svého příspěvku prásknete několik víceméně irelevantních odkazů.
Zadruhé, možná byste měl googlit napřed sám, abyste zjistil, že ten výrok, který přisuzujete kancléřce Spolkové republiky Německo Angele Merkelové, ve skutečnosti pronesla Henriette Rekerová, primátorka Kolína nad Rýnem. Skvělá práce se zdroji.
Zatřetí, nechápete evidentně to, že UPRCHLÍK MÁ PRÁVO NA AZYL. Nerad používám Caps Lock, ale tady je to asi nutné. Nějaké ne uprchlíkům bychom si museli vyříkat s OSN.
Začtvrté, dříve různí xenofobní chytráci říkali něco o tom, že téměř všichni příchozí jsou ekonomičtí migranti. Někteří humanističtí aktivisté si dali tu práci, že si vyhledali oficiální čísla, která říkala, že je jich kolem padesáti procent (ČR, celkově tam bude trochu větší rozptyl). A teď mi tu hodíte odkaz na článek, který dává tato čísla jako novou, šokující a hroznou informaci. A já se seriozně ptám: Děláte si ze mě srandu?
Zapáté, nevím proč zrovna vy považujete tyto údaje za důležité, když sám říkáte, že byste ekonomické migranty po klasickém azylovém řízení přijal, na rozdíl od uprchlíků.
Zašesté, skutečně nevím, proč předpokládáte, že nevím o novoročních událostech. Vím o nich, i o tom, že v tom zlomku, co nakonec zatkli, 45% vůbec nebyli žadatelé o azyl. Syřanů jen devítina.
Zasedmé, nárůst kriminality spojený s migrací nikdo nezpochybňoval. Jen prostě ne všichni považují páchání zločinů proti lidskosti za optimální nebo efektivní způsob řešení.

56

Odpovědět

+komunardPorad s tim, ze uprchlik ma pravo na azyl, to zcela jiste ano, jenze, jak uz tu nekdo chytre poznamenal, musi o nej zazadat v prvni bezpecne zemi, pokud toto neudela, pak uz neni uprchlik, ale ekonomicky migrant a ten v zadnem pripade nema pravo zadat o azyl. Pokud jste nespadl z Marsu, zajiste to vite. Nepiste ze lide od pravdavna, utikali do bohatsich statu, jedna se preci o upchliky a tem urcite nejde o prednosti stedreho socialniho systemu Nemecka, tem jde o vlastni bezpecnost a aby meli kde hlavu slozit.
Dam vam priklad: budeme spolem bydlet v jednom dome, ja vas po case zacnu mlatit a psychicky ponizovat, vy utecete ven a mate moznost se schovat ke trem sousedum, kde vite ze vam nic nehrozi, budete si vybirat, kde pujdte, nebo vam to bude jedno? Jestlize vas prvni soused prijme, budete se chovat u nej slusne, nebo jako prase a po case budete chtit jit k poslednimu sousedovi, protoze vite, ze ma na veceri kazdy den steak? V tom pripade jsem vas asi dostatecne nemlatil.

21

Odpovědět

+komunard"Petr" Nejdřív k sousedům a pak k příbuzným nebo známým.

00

Odpovědět

Máte na mysli holt. :(

10

Odpovědět

Veľmi zjednodušené, aj keď na prvý pohľad nie ale toto je fakt veľmi zjednodušené aby to pravdivo vypovedalo.

26

Odpovědět

Já mám taky nestranný pohled přímo z Neměcka, který spoustě lidí chybí. Policie má každý den několik výjezdů kvůli azylantům, ať už kvůli krádežím, nebo že se poperou mezi sebou. Záchranáři se taky nenudí, když několikrát denně vyjíždí buďto kvůli každé blbosti (rozuměj bolistka), nebo již zmiňovaným rvačkám. Policajtům se smějí, protože ví, že s nima nic neudělají. Minulý týden bylo hlášeno z jednoho centra, že jim nejde topení protože ho někdo ukradl, přijela firma ve dvanáct namontovala topení o čtyři hodny později volali, že ho ukradli zase... Tolik nezaujatý pohled přímo z reichu. Je čistá demagogie a přehnaný humanismus pouštět sem všechny, kteří se vydávají za uprchlíky, to jako přijmem všechny? selským rozumem si stačí odpovědět, že ne, není řešení utéct do bohatší země. Všem, kteří tvrdíte, že nejsou špatní, přijdtě sem do Německa, podívat se do takového centra, doporučuji gumáky, rukavice, a desinfekci. Vzpomínám si, jak komunard tvrdil, že mezi běženci nemohou být teroristi.. co ukázal čas? a co nám ukáže třeba další půlrok? Přestal bych vést filosofické úvahy a začal bych se na celou situaci dívat více racionálně. Přeci jen z pohodlí tepleho domova se dívá na celou situaci trošku jinak.

4412

Odpovědět

Mám (taky :D ) "nestranný" pohled z Turecka. Je to pod videem o Sýrii, takže předpokládám, že mluvíš o syrských uprchlících.

Problém v Evropě nezpůsobují ani tak uprchlíci ze Sýrie, Afghánistánu, Íraku či z Íránu. Takže tvůj koment je tu off topic :D

Nemůžeš teda všechny házet do jednoho pytle, my ty uprchlíky bohužel potřebujeme, podívej se na demografický vývoj západní Evropy. Takže stačí stanovit jasná pravidla pro příchod lidí utíkajících před válkou a ta důsledně dodržovat. Plus ještě nedovolit saudům uplatnovat v Evropě jejich vliv u těchto uprchlíků.

1264

Odpovědět

+KeanoTo, že je potrebujem snad myslíš ze srandy, vlády jednotlivých států by měli podporovat porodnost nejrůznějšími podmínkami a ne tím, že budem pomalu vytlacovat vlastní kulturu a hrát si na multikulti, to přínos nema

629

Odpovědět

+KeanoPetr: Nikde na světě nikdo nevymyslel žádný způsob jak zvednout porodnost. Prostě jakmile se dostatečně zvedne životní úroveň, tak klesá porodnost.

Nyní to třeba dost bolí Japonsko, které kvůli vymírání a prakticky absenci imigrace řeší problémy s nedostatkem pracovní síly.

1113

Odpovědět

+KeanoMultikulti je co? Národy se mezi sebou mísí už stovky let ... kolik si myslíš, že je v ČR čistých Slovanů? A jak ty udržuješ tu "naši" kulturu? Evropané o svoji kulturu sami moc zájem nemají, bohužel.

Jakou motivaci, aby jsi měl více dětí potřebuješ? Vyšší přídavky, více školek? Vetšina lidí nechce více dětí kvůli vlastnímu pohodlí, ne penězům. Mladí mají jiné priority než se usadit a mít 4 děti.

1625

Odpovědět

+KeanoPopulácia sa potrebuje zredukovať, nie navyšovať, aby socanské pijavice uspokojli svoje zvrhlé chúťky po moci...Choď si vyhoniť nad Marxom, ty socanská pijavica

135

Odpovědět

+Keano@Keano, není to zas tak složité. Dříve se to učilo na ZŠ, to už se teď nedělá?

Kultura národa = způsob života a smýšlení o něm. Např. to, že i ženy mají volební právo. Že máme budovy soudů. Že tu jsou kostely a hrady, ne mešity. Že si myjeme ruce před jídlem a používáme splachovací záchody. Že máme (nejen) dopravní pravidla, na jejichž dodržování jsme se dohodli kvůli bezproblémovému soužití (na území našeho státu).

Kulturu tedy udržujete tím, že ji žijete - a svým dětem ukazujete ten samý způsob života. Odlišnou kulturu tu mají např. Romové, to asi nemusíme rozebírat jaké třenice tu s nimi panují.

A jednoznačně ANO!!! stát podporuje (nebo ne) porodnost různými socio-ekonomickými nástroji jako jsou např. přídavky, daňové úlevy, nebo někdejší novomanželské půjčky na byt...! Stejně jako např. ovlivňuje měnu Národní banka svými zásahy... Ale ve chvíli kdy mne bydlení a jedno dítě prvních 6 let věku vyjde na zhruba milion korun(!), tak si druhé či třetí hned tak nepořídím.

Jako jo, máte pravdu že i já měl do svých 38 let proto jiné priority než otročit dalších 30 let na splátky hypotéky a živení 5-6členné rodiny. Děti JSOU v naší zemi ekonomická zátěž, a větší rodina je luxus. Pokud tedy chcete svým dětem dát určitou životní úroveň. Pokud vás jejich výchova, zdraví a štěstí nezajímá, tak si jich uděláte klidně 7-8 jako ti islamističtí azylanti. Protože v telce stejně nic nejde a každá ze tří manželek vám stejně musí ze zákona podržet kdykoli, jinak dostane po právu přes hubu!!

Pěkný den všem.

174

Odpovědět

+Keanopro Wolfika: že si myjeme ruce před jídlem a používáme záchody? Když zmiňujete ty "islamističtí azylanti" tak si představte že většina islámů je mnohem čistotnější jak většina čechů. Ono jen několikrát denně se pomodlit znamená omýt se včetně nohou. Naopak vám by návštěva mešity pomohla .-)

315

Odpovědět

+KeanoPalce dolů přibývají :D

Co je v mém příspěvku pro vás tak popudlivé? To, že migranty v ČR potřebujeme? Nebo snad to o těch problémech způsobených Syřany? V Německu je kriminalita Syřanů, Afghánců a Iráčanů pod celo německým průměrem, naopak migranti z Balkánu ( Evropani) jsou v Německu v tomto ohledu nadprůměrní.

Vypněte si tu nenávist vůči těm, se kterými jste se jen ztěží pořádně setkali a podívejte se nato pragmaticky, podívejte se na suchá a nudná čísla. Pravdou je, že na důchody v ČR nebude mít kdo dělat ...


to sdsdwe: Tak na tvůj komentář není třeba ani odpovídat ...:D

311

Odpovědět

Mohl bych prosím dostat odkaz na ten výrok? Nic takového si nepamatuji, ale člověk rád zapomíná na své chyby. A taky je přimýšlí oponentům. A kontext je někdy zrádný.

46

Odpovědět

Já tě určitě nechci obviňovat ze lži, ale ta historka s topením mi až moc připomíná tady toto:
https://www.youtube.com/watch?v=XKbZ2Zu4bAk

Vzhledem k tomu, že jsem se dneska dočetl, že video s údajným lynčovaným muslimem, co se měl pokusit znásilnit malou holku, a tak ho ostatní domlátili, byl ve skutečnosti záznam z roku 2012, kde lynčovali muže v Rusku, protože chtěl ujet od nehody, tak bych byl opatrnější čemu na internetu věřit. :-)

51

Odpovědět

+CeckoBohužel to pravda je aktuálně jsem v Bavorsku, přesněji v Baiersdorfu u Erlangenu a jelikož dělám u topenářské fimy, tak jsem této bizarní situace byl sám svědkem. A to je jen kapka v moři problémů, které se tu vyskytují každý den. To, že v mediích nic neslysite, jeste neznamená, že je situace ruzova. Tady v Nemecku se mediich dozvite jeste mene nez u nas, v tomto jsem rad za internet, kde se informace mohou sirit dal. Zatim jsem zde nepotkal cloveka, ktery by rad vital uprchliky a byl spokojeny s proimigracni politikou Merkelove, takze si myslim, ze Nemecko aktualne predstavuje tlakovy hrnec, ktery jednou povoli. Jak rikam v pohodli tepla domova a za pocitacem s ceskymi medii v televizi, se muze situace zdat v pohode, prijedte sem do Nemecka, rad vám ukazu realitu.

153

Odpovědět

+CeckoTo, že v médiích nic neslyšíte, znamená, že je tam potenciální díra na trhu :)
Takové "pravdivé" noviny by musely vydělávat každý týden majlant, jestli tam vlastně nikdo uprchlíky nevítá, no ne? :)

09

Odpovědět

+CeckoVubec to neznamena diru na trhu, znamena to ze je z vrchu vytvaren tlak na media, nebo policii. A opravdu, nikdo tu uprchliky nevita :) Myslim to vazne, misto minusek, kdy si nechcete priznat realitu si zaplatte cestu sem, domluvim vam schuzku s policajtem, nebo zahranarem, at mate svedectvi z prvni ruky, muzete si zde zazvonit na libovolny pocet domu a zeptat se, jestli radi vitaji uprchliky :) Mimo to, jeden z nejnovejsich figlu uprchliku je ten, ze cekaji u obchodu az nekdo vyleze s nakupem a vyhodi listek od nakupu, mirumilovny uprchlik ho sebere a hned zavolaji policii s tim, ze nemec jim to ukradl, i tady policajt nic nezmuze, pokladni mlci protoze maji strach, ano i zde nevericim humanistum dolozim pravdivost, stava se to opakovane, ale v mediich ani zminka, cim to bude?

122

Odpovědět

+CeckoNapř. tady je vítá skoro 50 tisíc lidí :) https://www.facebook.com/fluechtlingewillkommen/

Myslím
, že pro česká (i světová) média by tyhle důkazy o tamním "tlaku na média a policii" byly velká hitovka, režim strachu tady není už přes čtvrt století (i když víc a víc lidí by ho chtělo zpátky).

18

Odpovědět

Poměrně nestranné video se správným cílem a účelem, taková mam rád

401

Odpovědět

Je vážně tak nepochopitelné, že z té vybombardované oblasti střetu zájmů lidi utíkají? :(

3512

Odpovědět

Nepochopitelné je třeba i to, že velkou část uprchlíků tvoří srbové či albánci, kde aktuálně žádná válka není. To samé platí pro alžírany, libanonce, libyjce. Nebo že sem utíkají pakistánci, afganistánci, kteří se ve velké oblibě vydávají právě za syřany. I tohle ve mne vyvolává nepochopení lidí, kteří se jim za každou ceny snaží pomoci.

383

Odpovědět

+delfNechápete? Rád vysvětlím:
Snaha dostat se do bohatších koutů světa je tu odpradávna. Byla tu před uprchlickou krizí a bude i po ní. Není to něco, co by byl důvod odsuzovat, vždyť usilovat o své blaho je lidská přirozenost. Druhá věc je, jestli je to přínosné pro ony bohatší kouty světa. Často ne. Proto mají státy tzv. azylová řízení. V těc jsou vybráni ti, kteří mají dle mezinárodního práva na azyl nárok, nebo kteří jsou v oné zemi žádoucí. Těm se udělí azyl, a ostatní jsou posláni tam, odkud vyšli. To je normální. Ovšem při současné kvantitě to státy nestíhají, nejsou s to zajistit pro ně důstojné podmínky. To se některým empatickým lidem nelíbí, a proto jim jezdí pomáhat. Tím pomáháním ale nemají a nemohou suplovat ono azylové řízení, nemůžou určit, kdo má na co nárok. Jen ví, že jsou to lidé, kteří by měli mít zajištěny základní potřeby a důstojnost, ať už v budoucnu ten azyl dostanou nebo ne. Rád jsem vám pomohl pochopit.

Jo, a v Lybii je taky občanská válka.

386

Odpovědět

+delfPokud na to půjdu čistě logicky a budu se na to dívat tak, že snaha se dostat do bohatších států je normální, tak mi na tom nesedí jedna věc. Proč uprchlíci podstupují riskantní cestu do Západní Evropy, proc nejdou třeba do SAE, Kuvajtu. V Saudské Arábii mají zkušenosti s miliony lidí během hadždže, takže je zajímavé že uprchlíci nedemonstrují u hranic muslimské země. Pak je tady Čína jedno z centrum světové ekonomiky, ale uprchlíka tam nenajdeš, takže čistě o bohatství národa to nebude.

82

Odpovědět

+delfPokud na to půjdete čistě logicky, tak budete rozlišovat mezi uchazečem o azyl, uprchlíkem a turistou (!). Pokud vám to snad není jasné, účastníci hadždže jsou (stejně jako všichni ostatní poutníci) bráni jako turisté. S turisty má zkušenosti každý, i Česko.

Předpokládám, že nejste spadlý z Marsu, a tedy víte, že bohatství Saudské Arábie je dost iluzorní. Pramení z ropného bohatství, a týká se především několika vyvolených magnátů. Životní podmínky obyčejných lidí nelze s Evropou srovnat. V jiných zemích Perského zálivu jsou sice jiné podmínky (promiňte, vyhledávat životní úroveň očištěnou o bohatství šejků je na dlouho), ale s levnou pracovní silou, která k nim přicestovala, se o své petrodolary moc nedělí. I tak je tam takových dost.
A Čína je taky "bohatá s chudými lidmi", sice s to trochu mění, ale pořád tomu tak je. Nehledě na to, že ona pracovní síly MÁ, jen blázen by se tam zkoušel dostat. A navíc, Čína je k******y daleko.
Evropa mi z toho prostě připadá jednoznačně nejlukrativnější destinace.

35

Odpovědět

+delfDo Saudské Arábie přišlo půl milion uprchlíků. Do UAE čtvrt milionu.

21

Odpovědět

Jsem pro víc videí ve španělštině :).

87

Odpovědět

No+

35

Odpovědět

+luftmausmannA komu tím jako prospějete ??!! Co ?!

10

Odpovědět

+luftmausmannJá myslel to No más ve smyslu není třeba víc říkat.

01

Odpovědět

Nevím, jestli by tady něco takového přeložili, ale tohle video je s podobnou tématikou ale bere celou situaci z trošku jiného pohledu. Některé názory mě vážně zaujaly.

https://www.youtube.com/watch?v=Im0IisZ77QI

88

Odpovědět

No nerad k tomuhle příspěvku moc vážu pozornost, ale odpovím: Oproti střízlivému popisu situace bez vlastních extrémních názorů a interpretací ve zdejším videu je to, na které odkazujete, plné agitky a demagogie, proto tady takové video nejspíš neuvidíte. Stejně jako tu nejspíš neuvidíte video demagogicky prosazující některé náboženství, nebo některou ideologii...

213

Odpovědět

+Corwin8Můžu se zeptat co je v tom odkazovaném videu demagogie či agitka respektive která fakta nesouhlasí? Jinak souhlasím, že propaganda jsem nepatří.

24

Odpovědět

+Corwin8Video je určitě zajímavé, ale přijde mi trochu jednostranné. Má to rub, ale chybí tomu líc.

20

Odpovědět

+Corwin8Přesně tak. Jenže ono těžko hledat jednoduše ten "líc". Ten člověk, který v tom videu mluví, jednoduše popsal svou životní práci a taky uvedl její některé slabiny. Popsal historicky minimálně výraznou část Islámu tak, jak jen uměl.
Jenže pohled z druhé strany je na podobnou práci, kterou po něm už těžko někdo může chtít. Tohle je práce pro tým historiků - ne pro jednotlivce. Bylo by například zajímavé porovnat jeho poznatky o četnosti bitev s údaji z jiných situací (třicetiletá válka, stoletá válka, historie Řecka a Říma, případně další), aby člověk měl nějaké měřítko, kterým se může řídit. Bez měřítek je to jen seznam velice zajímavých informací, které pravděpodobně jen tak člověk jinde nenajde. Jako podnět hodný zamyšlení mi přišlo také závěrečné porovnání reakce států a týraných žen.
Je sice pravda, že to video bez dalších informací není úplně dokonale použitelné, ale jedná se o velký kus skládačky, který pomůže k lepšímu přehledu, pokud se použije v kontextu s dalšími historickými informacemi.

10

Odpovědět

+Corwin8A jakkoliv jde "jen" o seznam a shrnutí, tak před tou prací smekám, obzvlášť pokud to opravdu všechno musel složitě dohledávat.

30

Odpovědět

+Corwin8Přednášející sám přiznává, že má politické cíle. Tu upřímnost mu chválím, ale pak se není čemu divit, že je označeno za agitační.
"4:46" Zpochybňuje pád římské říše a vznik doby temna kvůli vpádu germánů, který nazývá epizodou. Epizoda to rozhodně nebyla, byl to dlouhodobý proces. Rozhodě také není pravda, že by lidé najednou "neuměli vůbec nic". Nicméně, k zhroucení říše a úpadku vědění v roce 400 došlo (http://www.osacr.cz/wp-content/uploads/2015/11/415796_3344289730395_1626321491_o.jpg). Proč o tomhle mluví na přednášce o islámu, mi ale uniká. Krom možnosti, že se snaží rétorickým trikem vyrobit souvislost tam, kde žádná není.
"5:10" "Většina lidí netuší" rétorický faul, má vzbudit dojem, že přednášející je chytřejší než je. Myslím, že většina lidí by to uhodla. Byla by to podobná odpověď, jako u křesťanství, které by mělo tuhle mapku ještě podivuhodnější.
"5:19" "Mapa Byzantské říše zhruba v době, kdy muslimové chystali vytáhnout z Arábie" No to bylo hodně zhruba, v roce 565 ještě Mohamed ibn Abdilláh ani nebyl na světě. Ono se řekne, že těch padesát šedesát let je nic, protože je to dávno. Ale pro tehdejší lidi (a tehdejší lidé vykonali to, o čem mluví) to bylo stejných padesát, šedesát let, jako kdyby k rozpadu ČSFR dal mapu z druhé světové.
"5:53" "Žádné dobré vysvětlení k tomu většinou nedostanete." Lež. Co je na té mapce? Zábor většinou na území Persie a Byzance. O obranyschopnosti Byzance mluví dost dobře to, že třicet let předtím obléhali jiní nájezdníci, Avaři a Slované Konstantinopolis. Hlavní město. O obranyschopnosti Persie vypovídá to, že prohrála válku s Byzancí. Netřeba říci, že po těhle dlouhých válkách (a palácových převratech a lokálních povstáních) byly ty říše ještě slabší, než před nimi. Není divu, že se Arabským nájezdníkům neubránily. Ale přednášející se podivuje. Buď je to neznalost, nebo manipulace.
"6:02" "ničení klasické civilizace" Co je to klasická civilizace? Feudální Byzanc, která neměla s antickou říší mnoho společného (Platónova akademie byla zakázána jako pohanská desítky let před dobou, kterou zobrazuje jeho první mapa).
"6:26" "Jak se to mohlo stát tak rychle?" Otázka má navodit dojem záhadnosti, výjimečnosti. Ale ve skutečnosti takový vývoj během 100 let není až tak rychlý. Alexandr Veliký nebo Čingischán dobyli podobné říše za dobu podstatně kratší.

Jsme v polovině sedmé minuty (přičemž prvních pár jen popisoval svoje plány) a už mám seznam připomínek k podání nebo správnosti a zavádějícím tvrzením na dvacet řádků. Pokračovat nemá moc smysl. Možná tam jsou i nějaké zajímavé myšlenky, ale nemám o něj zájem, když je se mnou takhle manipulováno.

94

Odpovědět

+Corwin8sci:
Za cca stejné časové období 125 bitev za účasti Čechů.
Stoletá válka 50 bitev za desetinové období.
Navíc, bereme velká území a dlouhou dobu. A část té doby byla dost drsná. Popravdě, já, který si myslím, že střet civilizací je kravina, jsem čekal to číslo mnohem vyšší, než 548.
Jako on určitě zjistil spoustu zajímavých faktů, ale to jak s nimi nakládá, to je spíše sledování vlastní politické linky, než výklad dějin.

53
Další