Pravda o Češích

Thumbnail play icon
74 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:563
Počet zobrazení:24 329

Napadlo vás někdy, jak česká nátura působí na jiné kultury? Štěpánka je Američanka, která má rodinu v Čechách a v tomto videu se rozhodla odhalit pravdu o Češích.

 

Přepis titulků

ŠTĚPÁNKA Ahoj, dnešní video bude generalizovat celou skupinu lidí, což by se na internetu mělo dělat. Někteří se mnou nebudou souhlasit, nebo mi budou nadávat, ale pojďme na to. Jak víte, pocházím z České republiky. Žila jsem tam, když jsem byla mladší. Sem jsem se přestěhovala, když jsem byla hodně mladá. Pořád umím česky, mám tam rodinu a pravidelně se tam vracím. Když jsem vyrůstala, trávila jsem tam většinou léto, takže jsem toho dost zažila.

Žila jsem ve východní části republiky, což se může lišit od její západní části. Vím, že lidé v Praze a okolí se docela liší od těch na druhé straně. Během let jsem si všimla několika věcí, a tak vám dnes povím pravdu o Češích. Bude to děsivé, tak se připravte. Tak jo. První věc je, že Češi jsou velice pohostinní. Pokud vás pozvou do české rodiny, tak vás pořádně nacpou. Hlavně pokud jde o něčí babičku nebo matku.

Vejdete dovnitř a hned vám přinesou zákusky, dají vám takové malé, skvělé chlebíčky se salámem, sýrem, okurkou a paprikou. Všechno je skvělé. Vždycky když přijedu do České republiky, přiberu tak 10 kg. Protože množství jídla, které vám nabídnou, je naprosto bizarní. A když nic z toho nechcete sníst, je to skoro urážka, takže to musíte sníst. Další věc, která mi přijde pravdivá, je, že nechtějí vaše peníze, dárky, prostě nic. Pokud jste se skupinou Čechů v restauraci a navrhnete, že za něco zaplatíte, celá skupina vám to dá sežrat a vrhne se na vás: "Ne, v žádném případě.

Za tohle nebudeš platit!" Když v USA navrhnete, že za něco zaplatíte, všichni řeknou: "Jasňačka!" V České republice je to úplně naopak. Lidé jsou hodně hrdí, když dojde na peníze. Když už mluvíme o hrdosti, mám tu další věc typickou pro Čechy. Většina Čechů, protože jsou tu i takoví, co se neumí obléct, a vypadají, že ještě neopustili devadesátá léta, většina lidí v České republice se ráda hodí do gala.

A neopustí domácnost v teplákách a mikině tak jako my ve Státech. A já to několikrát v Čechách udělala a dostalo se mi nevraživých pohledů. Teta a strýc si mě vzali bokem a řekli: "Stephanie, takhle tu nemůžeš chodit ven." No a já: "Proč nemůžu jít ven v teplákách od Victoria Secret a v bílem tričku?" A oni: "Takhle to tu prostě chodí." V České republice mám spoustu přátel, kteří ani nemusí mít moc peněz, ale vždy se postarají o to, aby vypadali extra upraveně, jako by měli potkat papeže, kdykoliv jdou ven.

Další věc, kterou jsem o Češích zjistila, je, že toho vždycky vypijí víc než vy. Takže se ani nesnažte. Umřete, skončíte ve škarpě nebo se utopíte v řece, když se pokusíte vypít víc než Čech. Budou tvrdit, že Becherovka, nebo slivovice je úplně v klidu. Snadno se pije. Pohoda. Ne, nepije. Lžou vám. Američané, běžte domů. Tohle nezvládnete. A jejich pivo je taky silnější. Nevím, co v něm je. Procento alkoholu je stejné. Ale když si dám jedno pivo, jsem na mol. A když si dám jedno ve Státech, můžu vypít ještě dalších pět.

Fakt nechápu, co tam dělají. Pak jsem si všimla, že jsou tam lidé o dost štíhlejší. Promiň... promiň, Ameriko. Spousta lidí v Americe není tak fit jako lidé v České republice. Myslím, že to může být tím, že lidé v České republice jí zdravěji. Méně fast foodů. Ale všimla jsem si, že za posledních deset let se tu objevilo docela dost fast foodů. Je jich docela dost ve všech velkých městech.

Mají KFC a McDonald's. Takže teď dohánějí nezdravý životní styl Američanů. Ale většinou jí mnohem méně venku, spíše se stravují doma. I když v České republice existuje mnoho dobrých a naprosto nezdravých jídel, lidé tu prostě jedí zdravěji. Další věc, která mě na Češích zaujala, je, že vztahy tu fungují trochu jinak. V České republice se lidé většinou usadí docela brzo. V dubnu jsem se tam vrátila a úplně všichni mí kamarádi jsou buď zasnoubení, ženatí, nebo v dlouhodobém vztahu.

Mám pocit, že ve Státech je to naopak. Všichni jsou single a snaží se protlouct. Mám pocit, že Tinder v České republice není moc populární. Ale taky jsem si všimla, že když mají lidé v České republice špatný vztah, většinou v něm zůstanou. Zejména, když žijí v malém městě. Já jsem z opravdu malého města. Takže lidé zůstanou připoutáni ve vztahu, i když už je po něm, nebo vůbec nefunguje. Ale když žijete na malém městě, tak s kým máte chodit?

Víte, co myslím. Taky jsem si všimla, že nevěra je České republice docela problém. To je sice i tady, ale v České republice podle mě prostě víc. A poslední pravdivá věc o Češích – jsou opravdu sexy. Myslím, že jsem docela kus. Ale když přijedu do Čech, moje sebeúcta se úplně rozplyne, protože vidíte ty úplně úžasné, nádherné a vysoké supermodelky. A to je asi důvod, proč tolik supermodelek pochází z České republiky. A taky docela dost pornohereček.

Protože jsou prostě zatraceně sexy. A já jsem napůl Češka. Takže ta půlka mě je k nakousnutí. Ale jo, to je pro dnešek vše. Dejte mi vědět, jak to vidíte vy. Jsou to jen zkušenosti a zobecnění. Je jasné, že se to nevztahuje na všechny. Dejte mi v komentářích vědět, co si myslíte. Dejte videu lajk a klikněte na pizzu, pokud chcete odebírat můj kanál. Uvidíme se příště u dalšího videa. Překlad: sethe www.videacesky.cz

Komentáře (95)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Neda mi to a musim reagovat. To je ale strasna, ukrutna a grandiozna "SLIEPKA"!!! Necudujem sa, ze zije v U.S.A.

12

Odpovědět

Něco tak pitomoučkého už jsem dlouho neviděl....................

11

Odpovědět

Neuvěřitelná blbka! Ač má určité sebevědomí o své "kráse", měla by se pořádně a upřímně kouknout do zrcadla, pak by jí to sebevědomí velmi rychle přešlo.

27

Odpovědět

nechápu vás, jasně víme, že je to trochu jinak, ale vychválila nás. Tohle video je v celku pozitivní, tak proč tolik negativní hodnocení ? Možná tohle je právě rozdil mezi USA a Českem, že? :)

190

Odpovědět

Tak koukám že většina z vás kecálků asi nikdy neopustila svojí rodnou zemi =)

50

Odpovědět

Sem z Prahy a zda se mi ze vsechno co rekla krome prepijeni je presne naopak.

48

Odpovědět

Bože... snad nebude klást vajíčka...

712

Odpovědět

Strašně mě sere americkej přízvuk mluvících barbí panenek na tahací provázek. Ale jinak co povídá, se docela fajn poslouchá. Akorát nechápu to jedno pivo, po jednom člověk nemůže bejt zlitej, ať je odkud chce. Báááááááááááááááááááj.

122

Odpovědět

No když porovnáš americký a český pivo, tak se nění čemu divit :D
Kdybych si dal český a pak americký, taky bych rychle vystřízlivěl :D

60

Odpovědět

+PrůzkumníkTo ej podobný, jako když si dáš lák od okurek. Dokonce to i stejně chutná. :D

31

Odpovědět

Nemůžu se zbavit dojmu, že si spletla světové strany :D - v 00:37 mluví o západu ale gestikuluje východním směrem (z jejího pohledu) :D
Upřímně nevěřim, že to bylo tak schválně pro diváky, kort když se kouknu na obsah jejího kanálu :D

222

Odpovědět

tak ta ma v te palici asi dobre nas... :D .. zabte ji nez to naklade vajicka

1127

Odpovědět

hustá originální hláška

261

Odpovědět

Sleduju ji už asi rok a půl a nemyslím si že by měla v hlavě nasráno. Na rozdíl od některých zabedněnců má dost vyspělé názory jak na vztahy, tak i celkově na to jak by měl člověk brát sám sebe a jak ustát různé těžké situace atd atd. Sice poslední dobou se její tvorba vydává směrem který se mě moc nelíbí, ale i tak si stojím za tím, že pokud jde o názory a postoj k životu, tak v tom má ona jasno a hodně lidí by se oproti ní mohlo jít v klidu zahrabat. Tady v ČR asi ještě nejsme zvyklí na sebevědomé soběstačné ženy které ví co chtějí a které se nebojí ukázat, že se mají rády.

177

Odpovědět

+MichaelaMy tu na ne pripraveny jeste nejsme, ale do Evropy ted proudi horda lidi, ktery jsou lip nez pripaveny a na postaveni zen maji docela uceleny nazor... treba se od nich poucime :-D

910

Odpovědět

Druhá strana české republiky? to bude asi Morava, krávo...

537

Odpovědět

Čech nebudeš... ten by to nenapsal. Slezan taky nebudeš... bo ti maji v pyčy. Moravák taky ne... ten zas není nacionalistický k.o.k.o.t.

283

Odpovědět

Nejvíc pravdu měla asi jen s tím pivem... :/ :D

91

Odpovědět

No bejt blondýna s modrejma vočima, tak za mě taky asi hospoda platí. Já když navrhnu že zaplatím a moc často se to nestává, tak najednou všichni ještě maj chuť na panáka a celkově mi placení nikdo neodmítá :D

jinak fajn že neřekla, že jsme banda zlodějů, závistivců a naše hrdost se jaksi rozplynula...

722

Odpovědět

Snad to neřekla proto, že to je třeba už jenom chyméra, které věří čím dál menší skupina Čechů.

40

Odpovědět

+Rudfonpřátelská poznámka: chiméra je tak pěkné slovo, že si nezaslouží kazit ypsilonem. Už to vidím během dneška asi potřetí... :-S

10

Odpovědět

Je rozdiel ked ides von s kamosmi a ked ti prijde navsteva z US and A

30

Odpovědět

Děkuju jí,že nás nepoj*bala :-D

581

Odpovědět

LOL holka prijela na navstevu a vojel ji nejakej zadanej kamos :)

326

Odpovědět

A predtym jej nieco supol do piva :D

351
Další