Pravdivá zpravodajství v alternativních médiích

Thumbnail play icon
79 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:114
Počet zobrazení:6 443

Jordan Klepper ve svém pořadu Opozice vysvětluje nebezpečí pohotových zpravodajských serverů a fake news.

VYSVĚTLIVKY:

  • Rachel Maddow je liberální moderátorka
  • MoveOn.org je nezávislé advokátní hnutí
  • útok pod falešnou vlajkou je úmyslně proveden tak, aby se viníkem zdál být někdo jiný
  • Nicolas Cage si pořídil hrobku ve tvaru pyramidy
  • misogyn je člověk, který opovrhuje ženami (nepovažuje je za sobě rovné) – v originále je použit výraz red pill, odkazující na film Matrix a na princip skutečné pravdy, nehledě na to, jak bolestivá je
  • Al Gore je americký politik, který poukázal na problematiku klimatických změn – je na něj sarkasticky sváděno takřka cokoliv ("Za to může Al Gore" – kdyby na to neupozorňoval, o probému bychom nevěděli, neexistoval by)

Přepis titulků

Po uplynulých strašných událostech zůstalo Americe spoustu nezodpovězených otázek. Potřebujeme znát odpovědi, ale tradiční média nás někdy zklamou, protože je ne vždy mají. Naštěstí jsme tento týden na internetu viděli statečné muže a... další muže z alternativních médií, jak přispěchali na pomoc s jasnými, krutými, nepodloženými domněnkami. Krok, na který zpomalená a žárlivá mainstreamová média reagovala starou známou ubrečenou písničkou.

Během pár hodin po útoku v Las Vegas se na internetu objevily falešné zprávy. Lidé, kteří hledali informace, tyto články četli a následně sdíleli, aniž by si uvědomili, že nebyly pravdivé. Falešné zprávy v důsledku strašlivé tragédie ve Vegas. Weby nebyly schopny udržet nepravdivé informace pod pokličkou. "Nepravdivé informace"? Ale no tak... Když hláskujete "nepravdivé informace", vyhláskujete i "pravdivé informace". A pravdivou informací je fakt, že mainstreamová média plýtvají naším časem, když dělají rozhovory, ověřují zdroje a snaží se vytvořit přesný profil podezřelého.

Mezitím se stateční internetoví pravdomluvci jako Infowars a Gateway Pundit dostávají k těmto odpovědím jako první. Odpovědi získávají tak rychle, až se zdá, že se nad nimi ani nestihli zamyslet. Tady v Opozici máme pro tyto odvážlivce šířící předem ověřenou pravdu pojmenování. Pro ty, kteří se nebojí jednoduše znát odpovědi, po kterých prahneme. Šíří zprávy, které nejsou ověřené, ale pomáhají v šíření teorií a aktivně hledají informace o těch, kteří nám ubližují.

To je na mainstream trochu zdlouhavé. Trochu to zestručníme. Nazveme to... NEPOMÁHAJÍ, AKTIVNĚ UBLIŽUJÍ Super. Teď... Mnohem lepší.

Takže... Jak vlastně my, alternativní média, po této tragédii "nepomáháme, aktivně ubližujeme"? Předně nabízíme předem ověřené pravdy o politických preferencích podezřelého. Jako tenhle titulek na Gateway Pundit, pověřeném zpravodajstvím z Bílého domu. Podle něj měl střelec rád Rachel Maddow, MoveOn.org a byl ve spojení s takzvanou "antitrumpovskou armádou". To je ta s bezlepkovými granáty a dělostřelectvem domácí výroby.

Podle mainstreamových médií je střelcův motiv stále neznámý. Co si z toho mám jako vzít? Zpráva o absenci informací se nepočítá jako zpráva! Taky nechodím klepat lidem na dveře, abych řekl: "Zdravím, nic pro vás nemám." Ne, říkám: "Dobrej, nesu špatný zprávy ohledně vašeho psa. Jo a mohl bych si u vás odskočit?" Gateway Pundit tu zprávu rychle zveřejnili, o něco déle trvalo, než ji stáhli, když si uvědomili, že mají úplně jinýho chlápka.

Ale znáte to. Když se kácí les, někomu to zničí život. Mají srdce na pravým místě. Tomu říkám: "Nepomáhají, aktivně ubližují." Naši alternativní... Kolegové z alternativního zpravodajství v Infowars šli ještě o kousek dál. Máme tu napojení na islám, napojení na levičáky, majitel hotelu podporuje Antifu, ten chlápek má absolutní ochranu. To nás přivádí zpět k dokonalému obětnímu beránkovi, Stephenu Paddockovi.

To je něco, co by taky klidně mohlo být nahraným divadlem. Kdo ví, kdy Paddock vůbec zemřel. Očividně se jedná o... více střelců z různých úhlů. Ano. Dává to smysl. Střelce kryla Antifa, což je jedno, protože nestřílel, protože byl zabit před útokem a taky to byli dva lidé.

Chápu, kam tím míříte. Chápu. Podle principu Occamovy břitvy je to nejprostší řešení pravděpodobně správné. Proč ale posloucháme břitvu nějakýho starce? Já používám Jordanovu břitvu, kde na správnou odpověď přijdete rychle a bez přemýšlení. Tím se řídím i při holení. Vím, co si myslíte. Infowars, nestačilo to už?

Odpověď zní: Ne. Dvě slova: ilumi náti. Mimochodem, ještě tu je ta pyramida. Náš tým si všiml, že k útoku došlo pod pyramidou. Žádný symbolismus v tom nehledejte. Ale... Chtěl říct, že to je symbolické. Ilumináti milují pyramidy.

Víte, jak těžkéje pro ilumináty zinscenovat útoky pod falešnou vlajkou poblíž pyramid? V podstatě je to omezuje na Egypt, Vegas a dům Nicolase Cage. Dobrá práce, Infowars. Vaše rychlovka "nepomáhá, aktivně ubližuje." Možná si říkáte: "Tohle všechno zní dobře, ale jak tahle předem ověřená fakta kromě volnomyšlenkářských misogynů vnutíme i nevědomému lidstvu?" Na to máme aplikaci.

Během pár hodin po masakru ve Vegas zaplavily Facebook falešné zprávy. Facebook zareagoval svalením viny na algoritmus. "Pracujeme na vyřešení problému, který celou věc zavinil, a hluboce litujeme chaosu, který nastal." Svést to na algoritmus zní docela přijatelně. Al Gore může za většinu věcí. Ale... Nejsou to...

Vy to chápete... Nejsou to... Nejsou to jen online algoritmy, co lidi navádí na tyhle předem ověřené pravdy. Naši přátelé ve FOX News mají možná ruce svázané korporátními vlastníky, své diváky ale navádějí správným směrem. Podívejte se na internet, některé informace se zdají být pravé. - Čtu z toho spoustu věcí. - Spoustu teorií. Byl s ní na Filipínách, ale to není potvrzeno. Existují teorie, že střelců mohlo být více.

Možná ten muž slyšel písničku "Bůh žehnej Americe". Podle jeho bratra v Boha nevěřil, neměl ho, nebo neměl víru v sebe. Takže možná, a to jsou jen domněnky, ale to by mohlo být důvodem, protože věděl, že country zpěváci a jejich fanoušci jsou obvykle věřící a v neděli chodí do kostela. Možná s tím má problém. Nebo měl. Dobře. Jo.

Skoro jde slyšet, jak přemýšlejí o tom, jak se jim ten její nápad líbí. Překlad: heindlik www.videacesky.cz

Komentáře (14)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

K popisku pod videem.
Co má společného misogyn a red pill? :D

00

Odpovědět

my pravicový liberáli to máme ťažké... zdrojov veľmi málo... TNYT a guardian, ultralavicová žumpa...WSJ a bloomberg, super pokiaľ človek nečíta tie ich "články" od rôznych lavicových fanatikov. Našťastie majú hromadu kvalitných oddelení... z bežných správ ostal Breitbart a Fox... CNN a podobná ultralavicová žumpa o tom sa škoda vyjadrovať...
Infowar a podobné konšpirátorské sračky, hmm, čo k tomu povedať... prečo im niekto vôbec venuje pozornosť? To ako keby voľaké média na slovensku venovali pozornosť sputniku... smiešne...

55

Odpovědět

Ámen bratře ! :) Doufejme že tohle z******? levičáctví je jen přechodná móda už se to začíná rozpadat (V USA už je antifa teroristická organizace, policie přitvrdila proti těm drzim opicim co si řikájí bojovníci za práva menšin (blacklifematter nebo jak, prostě banda opic co otevřeně vyzývá k vraždění bílých policistů dobře že ty k***y střílí) a co je trend v US se postupem dostane i do EU ;) tak sme přišla levice a tak taky skončí !!!!) hodně lidí je začíná nenávidět a otevřeně proti nim bojuje dokonce už i odsud plno levicových dementů zmizelo asi vyšli z vysoké školy genderové a šli reálně pracovat a zjistili že levicová politika jede absolutně proti obyčejným lidem ! :D A nebo už je ty jejich milovaný Arabové ušukali k smrti když jim nesli vodu a chléb :D :D

46

Odpovědět

Moc používáš slovo "ultralevice", přičemž ani pořádně nevíš, zda to slovo vůbec něco znamená. :D

10

Odpovědět

Jen stále používá reductio ad absurdum aby si dělal srandu z nezávislých médií, tato metoda je velice jednoduchá a dá se vymyslet a použít na všechno :) Nezávislá média sou velmi důležitá většinou se zasměju :D jako Tibeťan žije 78 000 let a pohledem léčí rakovinu nebo Vláda nám tají že Čína kope tunel do Indie aby mohly společně lítat do vesmíru kde už dávno lítá SSSR :D :D Ale nebýt těchto lidí nikdy by se nevyřešili i důležité věci třeba 9/11 který jak se zdá byl opravdu Inside job ak do se o to trochu zajímal tak to musí vědět že tam je takových otazníků, A co si budeme povídat střelecv Las Vegas má taky plno otazníků ! Jakej měl důvod měl prachy a nikdy moc neinklinoval ke zbraním :) neměl psychiatrický ani vězeňský záznam !! Na co tolik zbraní a proč svědci včetně vojáků tvrdí že slyšeli lehkej kulomet :) Hodně lidí tvrdí že vidělo víc střelců atd. atd. Vůbec bych se nedivil kdyby to byla akce něakejch levičáků a vláda to tutlá pač levici leze do řiti jak to jen de !! :D :D Ale to je konspirace ! zatim !! :) A přes státem řízená a korporátně řízená média se to člověk nikdy nedoví ani přes hoax weby kde píšou o Tibeťanovi ale Nezávislí novinář co za tím pude je velmi důležitý a potřebuje všechny informace ! Takže abych to zkrátil další levičák co se prokouřil až k vlastní show kde bude obhajovat antifu, čenrou lůzu co mlátí policii a zapaluje města obhajovat ničení soch atd atd. :D

26

Odpovědět

Se mi nelíbí jak někdo srovnává Info Wars s nějakejma komoušskejma fake news. Hlavní argument je hlavně product placement ze strany IW. Což je spíš plus že pořad si vydělává a není financovanej neomarxistama a libtardama.

329

Odpovědět

Na product placement potrebuješ traffic, na traffic potrebuješ zaujať. Obyčajné správy nezaujmú, ale zato konšpiračné teórie? Oni žijú z fake news.

32

Odpovědět

Aeronet, Sputnik, Lajkit, Parlamentní listy, AC24, Svetkolemnas.info, White-media.info, Protiproud, Zpravodajství bez cenzury... Směsice oficiální ruské propagandy a české lidové retardovanosti. Nefascinuje mě ani tak fakt, kolik lidí (včetně přátel na fb) sdílí úděsně pitomé a účelové články z těchto hnojů. Fascinuje mě jen ten svatý boj toho hnoje proti seriózním médiím, které označují za propagandu a lživé. Především pak ČT, která má televizní zpravodajství jako jediná v ČR na profesionální úrovni. A přitom je to právě ten hnůj, kdo permanentně překrucuje ve jménu své lži, kterou vydává za mainstreamem utajovanou pravdu. To samo o sobě není tak nebezpečné, retardovaní lidi budou vždy a rovněž poptávka po laciných informacích, které zapadají do jejich vidění světa. Pokud ovšem fake news začne propagovat vysoce postavený politik, protože jsou vůči němu servilní a adorují ho (Trump v USA, u nás třeba Zmrdatura nebo Zeman) a ty seriózní naopak selektují a dehonestují, protože ty jim do p****e nelezou a občas se zeptají i na otázku, na kterou se jim nechce odpovídat, je to zoufalství a nebezpečí.

3718

Odpovědět

Paráda. Akurát by som dal do popisku o Klepperovi niečo viac - určite sa tu nájde niekto, kto si bude myslieť, že to, čo Jordan hovorí, myslí vážne, a bude tu buď nadávať alebo horlivo súhlasiť.

12